Berisha: Komisionerët të respektojnë votën e qytetarëve

Kryeministri Sali Berisha, gjatë mbledhjes së qeverisë u ka bërë një apel komisionerëve për zgjedhjet e 8 majit. Berisha ka kërkuar nga këta të fundit që të respektojnë votën e qytetarëve, duke mos e tjetërsuar apo manipuluar atë.

Sipas Berishës, ata kanë në duart e tyre procesin zgjedhor. Megjthatë, Berisha ka shprehur besim se komisionerët do të tregohen të ndershëm. “Duhet t`i sigurojë ata që, pavarësisht forcave politike që përfaqësojnë, besimi është i plotë tek morali, integriteti i tyre dhe vendosmëria e tyre para ligjit” tha Berisha në fjalën e tij.

Komisionerët kanë qenë një nga hallkat më problematike në zgjedhje, pasi janë pikërisht këta të fundit që devijojnë votat e qytetarëve shqiptarë.

 

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Berisha: Komisionerët të respektojnë votën e qytetarëve”

 1. brace1 says:

  sekretari i byrose eshte nga ata qe te vrete naten e te qane diten,keshtu jane fjalet e tija,lellatuese,e te bukra ne mbledhjet e qeverise se tije,e ne mitingjet e kontrodhuara preje tije.Per komisionert,mendon se me kto fjale do binde njerzit te jene te qete, per numrimin e votave,por jo vetem te ai, e bllokeqente e tije nuke beson kushe me.por edhe fjalet e tije tani me jane bere qesharake Largimi i tije,e i grupit te tije,me voten tone eshte shpetimi i demokracise.

 2. Rani says:

  Ky tallet me njerezit bravo i qofte na ka gjetur neve edhe tallet, ky duhet te terhiqet zvarre neper Tirane, nuk e di mor vlla ja ka bere pyetje vetes ky se neser pasneser do te arrestohet apo jo, se ça nuk ben vaki atje ndoshta dikush duhet ti kete dhene garanci se nuk e gjen gje prandaj del duke u zgerdhire si shtaze e eger. Jo vetem te rrezohet po me e rendesishme eshte qe ky te arrestohet me çdo kusht, pastaj sikur dikush ta vrase do te ishte edhe me mire po te pakten njera nga te dyja. Ata njerezit e atyre qe u vrane me 21 janar duhet ta kerkojne me çdo kusht arrestimin e tij te Rama.

 3. rexha italia says:

  NUKE KA RENDESI SE CFARE THUA POR SE CFARE BENE . JU zoti KRYEMINISTER I REFEROHENI FJALES SE HOXHES QE THOTE :BENI SI THEME UNE DHE MOSE BENI SI BEJE UNE

 4. Nabukodonosor says:

  Udhezimi tjeter qe del naten eshte-vidhni sa me shume vota.
  Ne Shqiperine e telenovelave duhet te behet e qarte se kush mendon se vota preket duhet te shkoje ne burg per nje kohe te gjate.

 5. alketa85 says:

  u sulen komunistet e paguar te edvinit kunder kryeministrit. e dini kush eshte e bukura? qe keto komente jane te gjitha te lindura jo nga bindjet politike por nga nje rroge qe i jep koco kokdhima e edi studentave te shkrete per te mbytur blogjet. e mora vesh dje ne kafe. me thane ca studente nga dibra dhe korca qe PS po i paguan per te sulmuar Lulin e berishen ne internet

  1. Epirioti says:

   Surrat per tu sulmuar paske ti! Niveli juaj i intelektit eshte poshte ELOE 50, ndaj nuk ia vlen te te nxësh ty e ata fshatare te Dibres apo fshatre te Korçës(jo qytetaret e Korces se kam respekt per qytetarine qe kane). Dhe mos rri shume ne kafe lol se vetem katunaret rrine tere diten ne kafenete e Tiranes.

   1. Alban Dega says:

    O epiri ben sikur je 8000 vjet qyqeqar or burre i dheut. ik o viktime se vetem magjypi eshte qytetar . pastaj qytetaret sdine tjeter vetem laj shplaj dhe pastro .mos e kruj me dibranet dhe korcaret se te dergojne ne krete dhe te martojne me priftin e qytetit.

   2. DD1 says:

    o aletja85, une per vete bej nje pune ne zanatin qe kam zgjedhur vete dhe rrjedhimisht e bej me kenaqesi dhe jam o perkushtuar ndaj punes qe bej dhe familjes time (besoj per nga niveli ne keto komente 80% jane si une)
    Diten me diell edhe kur eshte shi, na e prishin njerez si puna jote …
    Mire diten, po me e keqja eshte se ti dhe do lindesh femije debile per kombin tone

 6. sapun_per_djathe says:

  pervec kesaj mesova qe edi rama dhe ps po paguajne edhe lulin qe te beje gafa njera pas tjetres hahahahahahahahahahahahahahahahha.

  1. DD1 says:

   edhe ketij studentet ja paten fajin
   eshte ne facebook e pashe para 3 oresh dhe tanni po e mar veten nga te qeshmet

   https://www.facebook.com/photo.php?fbid=106800302741558&set=o.184759054887922&type=1&theater

 7. sapun_per_djathe says:

  Se harrova ky komunisti ne krye te pd ben gjithmone ate qe akuzon te tjeret. dhe i qendron porosise se ustait te vet Stalinit > ska rendesi si votohet rendesi ka si numerohet

 8. Epirioti says:

  Salibani do tentoi perseri te bleje me 500 mije leke cdo komisionet te KZAZ-ve sic beri ne 2009, sigurisht qe do gjej plot hajna te bleje e megjithate kjo vetem do ia ule humbjen nga 80% ne 60%, jo me teper. Do e keshilloja qe opozita te vepronete me te njejeten monedhe, te ofronte 600 mije leke per komisioneret e PD-se. Dhembe per dhembe, sy per sy e gjak per gjak.

  1. Alban Dega says:

   Kaq pa vlere jeni sa nuk ju besoni njeri tjetrit.I pabese.keshtu do hani njeri tjetrin. si xhaxhi qe eleminoj gjithe shoket e vet. rrace ekeqe paskeni qellu.

 9. anab says:

  po ju z.Berisha jeni nje ikone e gjalle e demokracise dhe ata qe ju shajne do ju mbajne mend gjate,se nje figure si kjo e juaja nuk do te shuhet kollaj,se ju kenio bere shume per kete vend dhe i keni dhene shume shqipetareve kudo ndodhen

 10. hasan says:

  Zonja apo zonjusha alketa 85duhet ti therrese ndergjgjes ne thellesi se çfare eshte duke na thene.Kjo eshte duke bere per Berr-ishen ate qe na tregon per Ramen.Turp te kesh:Berisha eshte vjetersuar aq shume sa nuk ka shpresa per riciklim.Rinovohu zonje .Shpeto veten dhe Shqiperine.Ka njzet vjet qe Berrisha vetem perçan e sundon duke u bere nje burim konstant per destabilizim.

Comments are closed.