10 DEPUTETET që nuk i hyjnë në punë as dreqit

TemA e nxehtë e së shtunës

nga Bledi Mane

facebook.com/bledi.mane

 

Filloi, filloi përfundimisht.

Na mbyti vapa dhe televizionet nuk transmetonin asgjë interesante gjatë verës. As Portokalli e as Apartament 2XL nuk shikonim që të qeshnim. Na u thanë lotët dhe qurret se edhe Aida humbi me njerëzit e humbur nga Tv Klan. Po shyqyr Zotit koha fluturoi dhe ja ku jemi… argëtimi filloi, filloi PARMAMENTI punimet!

O njerëz gëzohuni dhe trishtohuni njëkohësisht. Vështroni se kush është nxirë më shumë (jo nga turpi) nga vapa dhe pushimet, kush ka vënë bark dhe kujt i është celulituar lëkura. Çdo muaj nga taksat dhe paratë tuaja këta kodoshë deputetë harxhojnë 238 milionë lekë vetëm për rrogat pa përmendur shpërblimet, dietat, telefonat… Me Kushtetutë çdo katër vjet ulen në Kuvend 140 bythë, por çdo katër vjet me dhjetëra mendje dhe gojë nga të tyret thjesht vegjetojnë dhe vetëm ngrenë e ulin dorën sipas porosive nga lart. Kam listuar sot 10 nga parlamentarët e Shqipërisë që aksidentalisht pa pikë merite dhe atributi dremisin çdo të hënë nëpër mbledhje komisionesh dhe çdo të enjte shfaqen andej nga rruga e Elbasanit. Duhet të ishin më tepër, por si fillim le të promovojmë ngarkesën e parë:

 

1-Raimonda Bulku/PD

Ish montazhierja dhe ish aktorja (jo e teatrit të kukullave) e Kinostudios zonja Bulku e famshme me rolin e Melit dhe të partizaneve të dhunuara maleve, nusja e ish bllokut komunist të Tiranës, e cila jetonte në vilën e konfiskuar nga vjehërri i saj i tmerrshëm Josif Pashko u shqua veç të tjerash edhe si plangprishëse e regjimit të kalbur enverist. Një nga militantet e para të lëvizjes liberale post ’90 së bashku me kunatin e saj, ekonomistin e ndjerë Gramoz Pashko, iu bashkua forcës së re politike PD, por ndryshe nga zoti Pashko aktorja peqinase Rajmondë nuk u shqua kurrsesi për nuhatje apo inteligjencë të mprehtë për të hyrë rëndshëm në analet e politikës së Tiranës. U mjaftua me rolet ordinere që interpretonte një herë në vit pranë skenës së kalbur të Teatrit Kombëtar derisa një ditë të nxehtë të vitit 2009 Berisha e listoi të parën deputete të qarkut të Tiranës. 24 muaj anëtare parlamenti dhe deri më tani nuk ia kemi ndjerë zërin melodioz aktores politikane, e cila kujtohet vetëm çdo muaj shkurt të na recitojë si pionere shembullore historinë e rrëzimit të monumentit të Enver Hoxhës. Anëtare e komisioneve parlamentare të arsimit dhe çështjeve ligjore (?) zonja Bulku jep ekspertizën e saj në… zgjedhjen e ngjyrave të rimelit që duhet të përdorë Jozefina.

 

2- Ledina Aliolli/PD

E gjitha që mund të thuhet për të është kjo: Është nga Korça, është grua, është e martuar, është me shkollë të lart, është deputete, e njeh dhe Ritvani. Nuk gjen askënd të të shpjegoj pse e kanë zgjedhur, çfarë u duhet dhe çfarë ka pasur më shumë se gratë e tjera në Korçë që nuk janë deputete. Pyetëm për aftësi të veçanta dhe na thanë se bën kërnacka të mira dhe byrekë me qepë. Ah po, lan dhe enët sa here ha bukë.

 

3-Adriana Gjonaj/PD

Vazhdojmë me peshat e rënda. Me një tjetër femër model kuzhiniere që gatuajnë çorbë në PD a parlament. Ish zv/ministrja e arsimit, profesoresha Gjonaj mund të jetë eksperte e informatikës, por deri më tani backgroundi i saj akademik nuk e ka ndihmuar të belbëzojë ende ndonjë fjalë të vetme të mençur. Me gjasa të jetë jetëgjatë në politikë duket haptazi që është një nga zboristet model me të cilat Berisha ka mbushur partinë këto vite. E qan tavën e dheut dhe ka më tepër oreks se Arenca e Shkodrës.

 

4-Lefter Maliqi/PS-LSI-PD

Djali i Hakiut nga Lapardhaja e Beratit çuditi të madh e të vogël jo vetëm në fis dhe fshat, por edhe në gjithë zonën e Myzeqesë. Polic i devotshëm dhe qerrata partish politike arriti të deputetohet më 2009 kësaj here si një ekstremist i djathtë.  Manjak i ekonomisë së tregut dhe filozofisë politike të Harold Maccmillan-it (ia fus kot sa t’i bëj qejfin :-)) deputeti Maliqi ka treguar haptazi se institucionalizimi i injorancës dhe servilizmi anadollak ndaj liderit zgjat më tepër regjimet orientale bolshevike të fasaduara me blu dhe njëkohësisht merr më qafë jo vetëm një zonë elektorale, por një Republikë të tërë Parlamentare. Anëtar i komisionit të sigurisë kombëtare, Lefteri u bë i famshëm me refuzimin e vizës nga ana e Ambasadës Britanike në Tiranë.

 

5-Luçiano Boçi/PD

Mësuesi i gjuhës dhe letërsisë shqipe nga Elbasani me emër italian dhe mbiemër fierak ka meritën e vetme se është një nga deputetët më të gjatë të parlamentit. Anëtar i komisionit për politikë të jashtme aspak kompetent i kësaj fushe ka shkruar deri tani 3 artikuj te gazeta e qeverisë Panorama dhe ka sharë 2 herë Edi Ramën në televizor (te TVSH-ja e Petrit Becit).

 

6-Agim Leka /PS

Plasa të gjej kush është, nga është, çfarë bën, pse është, çfarë do bëjë, ku do shkojë, e nuk e gjeta dot. Kush ka info të më dërgojë.

 

7-Marko Bello-PS

Është nga Berati, babi ka qenë shofer i shoqes Mine Guri, ajo e ka ndihmuar të vijë në shkollë të lartë, pastaj po kjo e ndihmoi të futej në një kurs të Sigurimit të Shtetit t për Diplomacinë dhe e çuan në Bukuresht. Filmoi rënien e Çausheskut dhe siguroi punë në një gazetë rumune pasi Berisha e hoqi nga puna erdhi në pushtet. E pushuan nga puna në gazetën rumune ku punonte përkthyes pasi konstatuan se i spiunonte tek Securitate. U kthye në Shqipëri, u punësua në shërbimin informativ respektiv si përkthyes në gazetën Albania. Pas vitit 1997 ju fut politikës dhe si me shaka është bërë tri herë deputet.

 

8-Spiro Ksera/PBDNJ-PD

Jasa palikari, jasas ore Spiridhaqi… Palikari përkthehet djalë i zoti, por ky minoritari Ksera i duhet qeverisë dhe parlamentit si fasadë e bukur vetëm për konturet bojëqielli të flamurit grek. I paaftë madje të komunikojë edhe në shqipen zyrtare, të paktën shkëlqeu në përçarjen që i bëri Berisha minoritetit grek të Jugut dhe shkatërrimin e partisë PBDNJ, e cila dikur ishte hallkë e rëndësishme e koloritit të politikës vendase.

 

9-Aldo Bumçi/PD

E ç’të të shkruaj mor Aldo mavria. Më del çdo javë në listimet qesharake që i bëj politikës. Ti more tuaf e lexove edhe vetë seç molloisnin për ty amerikanët drejt Departamentit të Shtetit: një kone, një zagar gjahu që të lëshojnë thjesht të bezdisësh opozitën. Ty të tradhton edhe zëri që nxjerr nga goja bashkë me broçkullat… Ti as të…tremb, as të…kafshon! Ore se s’të pyeta Luli ku e shembi krahun?

 

10-Nasip Naço/LSI

E bënë deputet, nuk foli gjysëm llafi. E zgjodhën nën kryetar parlamenti, nuk iu ndje zëri, e dekretuan ministër ekonomie, përsëri nuk ndjehet. I çuditshëm ky ish prokurori Nasip, ky që ka qëndisur me qindra aktakuza dhe pretenca ndaj të pandehurve është një nga deputetët dhe qeveritarët aspak produktivë… Nasipi më kujton Venecian, më kujton maskat e famshme. Nuk ka Nasip Naço jo, është një klonim tipik i LSI-së, është Ilir Meta që vjen vërdallë me një maskë në fytyrë që i shëmbëllen Nasipit.

 

(c)campusALBANIA&TemA/2011

REMOTE_ADDR:[]

184 komente në “10 DEPUTETET që nuk i hyjnë në punë as dreqit”

 1. alesia says:

  bravo te qofte o Bledi Mane ,je i mall per zote .je i vetmi ne shqiperi qe pasqyron realitetin.paske qene ne nje mendje me mua ,por ke harruar Edi Paloken.megjithese nuk po i ndihet zeri me qysh se i treten gjysqyqet.

  1. tg usa says:

   paloka futet te rrugacet

   1. noa says:

    palooooqja thuaj, i shkon me bukur

    1. ana sulce says:

     Eh more Bled, sado te besh je nje provincial i terrorizuar nga nje qytet pa jete si Permeti, qe predikon vlerat e njerzve vertet te medhenj qe jetuan shuuuuuuume kohe me pare, por qe s’ka asgje te re per te sjelle . . ah harrova pervec teje, jo per penen po per bemat e tua kam bindjen. Varferia jote e te menduarit dhe me pas te shkruarit eshte eveidente, kur kesaj i shtohet edhe njeanshmeria politike (rasti ne fjale mazhorance 8 – opozita 2, a thua jane te kulluar kukullat e zgjedhura nga Edi Rama, e cilesoj te zgjedhura se elementet e shenoshe te partise Socialiste jane shume, jane me te mire se kukullat e Saliut), e gjithe ajo cka ti prodhon eshte vetem bejte rruge pa nivel gazetaresk e pa shpirt opozitar (opozitar nuk te ben vetme “je me PD??? epo athere jam me PS”, eshte e ndershme te besh opozitarin sepse pa ekzistencen e tyre, cilesdo ngjyre qe t’i perkasin, shoqeria nuk perparon, eshte e pandershme ta besh ate pa shpirt, vetem e vetem se keshtu mbijeton). Kisha shpersuar te rriteshe e ti largoheshe banalitetit po ti je prape ai djali qe me gjuhen karakteristike te permetarit, ne version vulgar,gjuan vajzat ulur te shkallet e lapidarit, rritu (jo ne trup se i gjate je boll po ne shpirt e profesionalizem) qe te kemi kenaqesine te lexojme shkrimet e tua, dhe te lutem mos u bej qeni zagar i askujt

     1. un says:

      e ke qendisur ana. egzakt c’fare meriton dhe si esht. bravo

     2. raimondi says:

      O Blediii –Rinvoje temen ore, se na plase shpirtin looooooooooooooooool
      –Beji ndonje Update kesaj teme — Se ke depudete koqe kandari sa te duash — …..

     3. edi says:

      o bled po kjo gruaja ca ka me ty? :))))))))

      1. andi says:

       sigurisht nuk ja ka vare, ose e ka lane mbas proves, se nuk ka ken e sakte. Se ne shkrim duket qe ka nje urrejtje pataligjike! Cti bash ndodhin dhe gjana te tilla.

     4. APOKALYPSIS says:

      E mi sulce sa e thelle paske qene … cudi …. ti ku te ka renur kocka .. ne paris???
      Permetaret jane njerezit me te mire qe ka i vend moj t’u mbyllte … se cila gjeje vete …
      Bledi je ne rregull..vetem hap syte se kjo sulcja dashka m’u bo depatete!

     5. Ana Sulce says:

      @ Apokalysis Mua koka zoteri me ka rene ne Permet dhe me dhemb me shume se ti kur shoh se si eshte katandisur qyteti im dhe nga cfare perfaqesohet. Nese Bledi eshte ne rregull mjere vendi. Thuhet nje fjale per permetaret dhe uroj ta provosh mbi supe, “te pickojne sot e te dhemb mot”

      1. andi says:

       z.Ana! Ne shkrimin e ma siperm nuk dukesh si Permetare e as e asaj Nahije! Nejse, por me ci njoh une ato njerez qe shkruan Bledi nuk munde ti bahet verejtje e jo ma thuhen ato fjale qe ti shkruan. Duket te ka preke per ndonjerin syresh, por e verteta eshte ashtu si thote Bledi. E sidomos per Nasip Nacon e Prokurorise se Komunizmit. Njeri me pis pak ka, ose ka pas kur une e kam njofte nga afer.

     6. AK says:

      ANA SULCE??? BEJI UPDATE EMRIT SE MBASE TE DEL NDONJE DEPUTET I OPOZITETS QE PO VDES TE PERJASHTOHET. TI THUA NIVEL I ULET GAZETARESK DHE E UL NIVELIN TEND AQ SA SHKRUAN QENI ZAGAR I ASKUJT. QENKE NJE KOKRRA E KURVES OSE E SUMQIMIT TI. YYYY PISSSSSSS PTU LAVIRE

  2. Vlora says:

   Bledi te urojme ty ….dhe Meron qe te ka dhene kete hapsire tek Tema.
   faleminderit

   1. raimondi says:

    O Bledi po keta depudetet te gjithe njelloj jane –Kane te meten e perbashket qe nuk dijne te flasin —

    –Nje zot e merr vesh se me ca kritere i zgjedhin keta depudete ne politike , kur keta nuk dijne te bejne nje analize te thjeshte— Oratoria e ketyre politikaneve depudete eshte zero me xhufke

    — PD-ja i ka e i ka budallenj, por PD-ja eshte ne pushtet dhe ata nuk e cajne koken se jane me terezi
    -Por PS-ja me keta budallenj depudete qe ka mbledhur Edi rreth vetes –do ngelet gjithe jeten ne opozite —

    ——By the way —Aty tek ajo lista harrove depudetet e PD-se se Vlores qe jane hajvane fare ,
    njeri eshte ish futbollist i Flamurtarit .Ai eshte gomarr fare –Asnjehere ai nuk ka folur ne Parlament
    ,-Me duket se ai s’ka goje looool

    –Dhe tjetri depudet i PD-se se Vlores eshte nje kumarxhi hahahahahaahahahaha ——Ai loz kumar me letra por edhe me kaposha deti =hahahahahahaha
    Ai eshte skandal fare -hedh baste kur zihen kaposhat me njeri tjetrin

    –Kete fakt e din gjithe Vlora -dhe ty Bledi nuk te falet qe te mos kesh dijeni per keto Talentet qe fshehin keta lloj njerezish….. me Aftesi te kufizuara qe ne nga halli i quajme ..Depudete –loooooooooooooooooooool

  3. Tirona says:

   aaaa alesia me vjen keq, e ke gabim….edi paloka i hyn ne pune gjithmone qeverise, kur ka ndeshje boksi ne parlament eshte sfidanti nr 1 nga PD-ja

   1. Malo says:

    Po Tirona po, por ky Paloka pat ngren nje nokdaun nga nje kolegu i tij ne parlament.

  4. nasi says:

   Te lumte Baze, po e ke pak numrin 10 e nese do i referoheshe 10 i pari eshte Gjegji Papa, deputeti korces dhe kryetar i pd qe fatmireisht u be deputet megjithese babane berisha ja futi ne burg se ishte me PPDNj. Te lutem ai eshte 1 e ke degjuar ndonjehere te flase ne parlament, ai eshte nje parazit qe po mer kot leket si keputet pasi spo i hyn ne pune as berishes se ja ka dredhur, eshte duke ja futur nen rogoz.

   1. alen says:

    Ne burg? po pse e ka bere deputet, oh cja kane fut berishes?Pse nuk e di ai qe kalaja meret nga mrenda. Paske rrjedh berisha ska faj i ka kalu mosha. bravo bodes qe ashte ma i besuari i sales, jepi bode ja ke fut me ndonje gja tjaten?

    1. kristi says:

     shefi keshtu i thone ne korce ja ka futur sa krahu po nuk po e ndjen se eshte i nervozuar nga wikiliks, krahi i tij i futur eshte papa dhe ky me lojen kala dibrance ka vendosur ne seri belben, miren, ate tekhyten e postes se sjam duke ja mbajtur mend emrin, ilirin, jonelen me nxehtesine qe leshojne miqte per koke te vjeter si koco, pellumbi, iliri dhe i drejtoje me bashkepunime me te majtet. Shefi e di qe ne korce mundet te besh kompromiste me te mira se kudo dhe se pd e ka bere cope cope.

     1. fshatari says:

      po skenderbeu cthote turp e sfidoi dhe kategoria e dyte, berati, as ky krijim i bodes nuk u mbajt dot me kembe.Edhe skenderbeu e beri kampionatin cope cope si pd e korces.urime se keshtu po numroni ditet qe ju kane mbetur.

     2. kosti says:

      e dini nje flete pune ne administrate eshte 1000euro ne arsim eshte 3000 euro, ne shendetsi 4000euro, dhe te drejten e leshimit te fletes se punes e ka vetem PAPA.

   2. lule says:

    ju zjgatte jeta ketyre miqve per koke te doktorit se pa ata zor se e largojme nga pushteti.

    1. fredi says:

     Pyeteni Gjergji papen si eshte martuar i jati me tejemen se ka patur dashuricka gjyshja me qeraxhiun stefan,se ka qyfyre, kesisoj origjine ka ky surat qe e qelbi korcen fare e tani po qelb berishen e pD e ja ka futur qelbin brenda dhe ky do ta kuptoje kur ti ngrihet temperatura

     1. peku says:

      Po nuk thoni shyqyr qe ka kta lloj njerzish se kemi me se meremi gjithe kohen e berisha mund me u mbur lart e posht per cilsin e deputetve te vet

     2. dashi says:

      Mor ti lene cka ba gjyshja me nonen pun e madhe se kan pas nje bur po ky vete i ka ngjare ndopak babes apo asht ma mir me studentet e noj tironse ktej kur rin nga 4 dit ne parlament.

     3. Deni says:

      Keshtu e dime te tere. Po Gjergji nuk hyn ne pune ketu se cfare ka bere i jati (rip) me te gjyshen (rip).

     4. tantan says:

      o den hyn si nuk hyn se aj asht martu me nje bur e i duhet nji gru

     5. tantan says:

      o den hyn si nuk hyn se aj asht martu me nje bur e i duhet nji gru

    2. asi says:

     O zot e dini ledina aliholli pagezoi femijen, qenkerka vertet idiote pasi pagezimebejne vetem te krishteret kur kjo eshte puro mysilmane, pasle kishte ftuar parine e korces medemek ata qe jane drejtues dhe te gjithe qeshnin me gafen e saj pavaresisht se ne sy e uronion. Keshtu e kane korcaret, hajde deputete hajde lum ne per ty se na ndihmon te zgjidhim hallet.

     1. vjosa says:

      Prandaj Bode kishte erdhur ne Korce, arsyeja e vertete ka qene dreka e Ledines,mos ne kujtuam se kishte erdhur per te pare ndeshjen e Skenderbeut qe e turperoi Berati ne fushe te vet. PO ku ke qene tere kete kohe o deputeti yne, ste eshte degjuar zeri fare more deputeti yne, te ka ikur goja fare more deputeti yne, per ku ta ka prere bileten doktori more deputeti yne, po pse te kuptoi kaq vone qe ja ke futur more deputeti yne, vazhdo se duhet te te shperbleje dhe ty Gjegji Papa duke te pagezuar dhe ty more deputeti yne

     2. Nje sqarim says:

      Po mbase i shoqi eshte i krishtere. Ose mbase ka nderruar fe dhe nuk ka mbajtur fene e familjes. Te kesh familjen muslimane nuk do te thote te jesh edhe ti patjeter mysliman. Nuk ka pune gafe ketu. Sa per sqarim cdo person qe do te nderroje perkatesine fetare dhe te behet i krishtere duhet te pagezohet, ndryshe nuk mund te quhet i krishtere.
      Kaq per punen e pagezimit. Sa per Blendin, eshte i papare.

     3. tasi says:

      Po, ti shih mbiemrin e te shoqit dhe e kupton fare mire se eshte mysliman 7 karatsh. Para se te pagezonte femijen le te pagezohej vete me te shoqin, hahaaaaa

     4. goni says:

      Ej bashkeatdhetare po u be Bodja guvernator lum Sala se i duhet te mare si deputete te korces perefekten Zefi, me mandat e “me patente” ne profesionin me te vjeter te botes. E pastaj behen nje dyshe shume e mire me te mitren qe ja kalon persa i perket fundit qe e mban me te shkurter se Zefi, Jorgjeta Babliku me surat te cpifur dhe me patente si e motra.

  5. Aqifi says:

   Bledi, reflekto edhe pak se ka deputete (burra dhe gra) te tjere qe akoma nuk ja kemi degjuar emrin.

  6. mikja jote says:

   o Bled Mane, mos vdeksh kurre. ti paske qene talent i papare o miku im. prandaj katedrat e gazetarise nuk te donte ty, se dridheshin nga inteligjenca jote.

 2. erica says:

  po pse more mero i len hapsir bledi trafikantit ne gazeten tende.pa le na ben dhe rolin e te mencurit

  1. LOLA says:

   po he moj na shkruaj ti ndonje gje meqe sje trafikante e nderçme e virgjer (ne vesh) dhe inteligjente ndoshta na terheq ti me artikujt e tu

   1. BREZI I RI I PERGJAKUR says:

    e virgjer ne vesh —

    Haha LOLA je e modhe. Duhet te kete mbaruar Gazetarine me Microfon ne dore kjo shoqja prandaj eshte xheloze.

    Ose ka mbaruar ndonje kurse te vecant per pastrimin e SHISHEVE

    1. LOLA says:

     une nuk e di po artikujt e bledit me kane pelqyer na del kjo tashti dhe ja fut si kau peles

     1. I zhgenjyeri says:

      Ok, ne vesh , dakort e morem vesh, po ne goje nuk ka shanse ?

     2. LOLA says:

      hahahah cthua mo gojes i ka bere zbor ajo

    2. noni says:

     Brizi i ri i pergjakur…..Loles ti vish anes ti dhe ca si puna e Erices…..se eshte ne mes te te mirave…..

   2. noni says:

    o Lola po me ke meresh mi aman?!ajo do jete ndo nje e lodhur,qe nuk del nga shtepia dhe ben komente qe te bej interesanten….por nuk ka dale deri me sot,ndo nje tja fus Permetarit…..Lola te puth zemer…..

    1. LOLA says:

     hahaahahahhhahahahaahahhahahhahahah

  2. nardi says:

   Bledi nuk eshte vetem trafikant!Ajo qe duhet te dish ti moj (Erica) eshte se Bledi ka mbaruar shkollen ne Angli,dhe eshte shume i pergatitur ka studiuar per skenca komunikimi dhe media,ajo qe e ben me interesant eshte se Bledi nuk zoteron vetem inteligjencen e fituar prej studimeve te shkolles,por edhe inteligjencen e fituar nga rruga(dhe kete shume pak njerez e kane).Bravo Bledi vazhdo keshtu.Bravo dhe Mero qe i jep hapsire tek TEMA.

   1. LOLA says:

    nardi komentit tend nuk mund ti shtosh asnje gje se eshte mese e vertete ajo qe thua une e kam shume shok bledin dhe e njof mire kush eshte te jete rinia si ai do ishte bere vendi lule

    1. noni says:

     ta kishe shok Bledin nuk do flisje keshtu per te….nuk ka ngelur Mero te mar mend nga ju Erica….

  3. +10 says:

   Jasu erica(ri). Po s’te pelqen mos e lexo.

   1. noni says:

    hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa……hallall +10…..

  4. hysni dajaku says:

   Erica !xha Hysniu te keshillon te marresh lapsin e te mbash shenime kur shkruan Blendi,nese do te mesosh ndonje gje ,ndryshe do ngelesh kokeleshe,,Blendi nuk po kerkon as te behet deputet,as minister,as doganier,,ato qe shkruan te edukojne edhe ty edhe ne te tjeret,,ty te vjen keq se Blendi nuk eshte me trafikant!!apo si e ke punen,,nuk te pelqejne ato qe shkruan,,apo je si pune e atyre shqiptareve qe kur debatojne me tjetrin edhe nuk kan argumenta per ta mposhtur,per mos tu ndjer te dhjer i thone”ti e ke gruan kurve””ore po diskutojme per tjeter gje te kthehet viktima qe ka ngelur me dhemb hapur,,po ai tjeri vazhdon akoma,,”do te them edhe emrin e dashnorit””ne kete kategori je edhe ti Erica!!hap syt meso nga kushdo qe shkruan ato qe si di ti,e qe merr vesh meshume nga ti,,mos u bej si ne komunistet ne ate kohe per te ulur ndonje qe ishte me shkolle e me i zoti nga ne e tregonim ate historie e marnagozit qe i dukej Njutoni budalla se i tha e dua deren me dy vrima nje per macen e madhe e nje macen e vogel, e ky i tha leme vetem ate te madhen se atje del edhe mace vockel,,me mire lexo ato qe shkruan Blendi se shkruan ate budallallekun aty lart,,

   1. enri says:

    C’ ia ke futi ti kote per ca ,, po ta marrim vesh ti je i politizuar apo je gazetare , se disave ia reshtove farefisin , por ke sa te duash deputete te ps qe nuk vijen ne parlament dhe marrin dhe rrogen nga taksat tona .
    Te lutem me gjej 10 deputet te PS te cilet ia vlen qe jane Deputet .
    Ne pritje te pergjigjes suaj
    Ju uroj dite te mbare
    Enri

  5. salimuti says:

   Mire e ke Erica! Duhet t’a vazhdojme deri ne fund luften e klasave ndaj te deklasuarve!!!???

  6. noni says:

   erica mire je?po ke gje me Bledin dili perpara dhe thuaja ne sy…….ok motra……
   Mero dhe Bledi jane miq shume te mire,prandaj mos fut thumba se nuk shkojne….klm….me respekt ERION QAMO…..

   1. LOLA says:

    ahahahhahahhahhahahahhaha noni qamo jo erion hahahahaha

  7. noni says:

   o erica dil nje xhiro nga pallati i sportit pastaj hajde ketu dhe fol per Bledi Manen…..ok motra…..

   1. LOLA says:

    noniiiiiii ku je mo dambella lere ericen se i ka thee mendjes ik pirdhu

  8. Brazili says:

   Erica,e ke shume gabim,ndoshta te pelqejne gazetaret skolastik si Fevziu,Shkullaku,Balla,Babaramo,Neim Cili ( alias Henrieta),Rakipllari qe jane me se te rendomte,qe me nje stil bolshevik gazetarie,kane vite qe nuk prodhojne asgje me vlere nga shkrimet e tyre,jane shkrime nen mesataren.Ndersa Bledi eshte shume diferent ne shtrimin e nje problemi,dhe kap tema,qe keta gazetaret, rrogtare te majme,nuk mund ti shkruajne per dy arsye,nuk i shkruajne se prekin ne “kallo”,dhe nuk dine te shkruajne.Ky stili i Bledit eshte aftesi e tij,dhe sa per burgun dhe epitetin trafikant qe i vendosni,ai e ka shlyer denimin, ka bere edhe vete denoncim,e ka pranuar me shume koshience gabimet qe ka bere,dhe per mua eshte shume ,shume me i paster se ato gazetaret qe veshin kostume te bukura dhe jane te perlyer neper halet dhe koridoret e pushtetit,te cdo lloj ngjyre.

 3. arben says:

  Te tjeret si njoh personalisht, por do te them dicka vetem per njerin! Lefter Maliqin!!!!
  Atij i ben nder edhe duke e permendur ne gazete, le me ta shash!!!

 4. fule says:

  haha I madh JE, s’ke cthua. Po tamam i ke kapur.

 5. as says:

  ndonje te PS nuk kapi syri shif se ka me shumice andej

 6. artur says:

  kete here e ke tepruar pak Bledi, pse te gjithe te djathte qenkan keta qe nuk i hyjne ne pune askuj?
  po Paulin sterkaj, Tom doshi, Rudina seseri qe paguhet nga taksat tona dhe shkon jeton ne SHBA kujt i hyne ne pune.?! une jam admirues i pendes tende po edhe ti duhet te na rrespektosh pak si lexues te rregullt qe jemi.

 7. berati says:

  Qellove ne shenje o Mane, sidomos me ata te Beratit. Te kene inat rrethet e tjera se deputetet e Beratit kryesojne ne listen e deputeteve shume ”aktive”, ndaj edhe e kemi qytetin me katastrofe ne Shqiperi. Deputete morra qe as edhe nje rruge 28 km nga Lushnja deri ne Berat nuk bejne dot.
  Ai qytet, qe mburren te gjithe kur vjen puna per kulturen e historine eshte qyteti me i lene pas dore saqe ne rruge sheh ndonje turist me canta pas shpine dhe meshkuj qe rrine e hane fara luledielli apo pine raki, ndersa grate i kane cuar neper ca fabrika me pronar italiane e marrin rroga sa per te shtyre muajin.
  Ka edhe deputete te tjere ai qytet, e harrove doktor Mehmet Xheken, i’a ke degjuar ndonjehere zerin ne parlament ti o Mane?

 8. era says:

  Po ate Bardh Kadillin mo Bledi si e ke haruar. Ne darke kudo qe te shtypje telekomanden e TV te dilte surati i Bardh Pinokut. Apo siduket ngaqe rrente shume i ishte ritur hunda shume dhe nuk ja kapnin dot kamerat…. dhe keshtu vendosi te beje pak pushim.
  Kete rubriken me “10… ” nuk ben pune per deputetet. Duhet ndonje rubrike ” 100……”.
  Ps do te sugjeroja nje “10 ” per gazetaret me te pafytyre dhe pa shtylle kurizore
  Pershendetje dhe pene te mbare.

 9. Agron Elmazi says:

  Respekt dhe falenderim per kete artikull te shkruar nga gazetari Bledi Mane.Une vazhdoje te krenohem me vetveten time pasi,ne Shqiperi ka pasur,ka dhe do te kete gazetar me dinjitet e profesionalizem.

 10. minatori says:

  Ekskluzive/ SHBA mesazh Berishës: Përgatitu të largohesh nga pushteti
  Tronditet karrigia e kryeministrit Sali Berisha. Në një valë të gjatë “lëkundjesh” sizmike të marrëdhënieve diplomatike dhe precedentëve të rrezikshëm të abuzimit me pushtetin, duket se ajo që ishte paralajmëruar nga Bashkimi Evropian gjatë muajit gusht, po nis të marrë jetë. “Një fillim i ri për Shqipërinë” quhet misioni i ri i Trojkës, e inatosur sa më s’ka me politikën shqiptare. Por burime të analistëve pranë qeverive më të mëdha, SHBA dhe BE, saktësojnë se qëllimi i ndërkombëtarëve është më i madh; Largimi i Sali Berishës nga pushteti. Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se janë bërë promotori final për një rotacion në horizont politik dhe pushteti. Shkaku, vetëm pse Berisha nuk e përdori siç duhej shansin e fundit që ndërkombëtarët i dhanë, mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Burimet i thanë agjencisë AMA, duke analizuar të gjitha lëvizjet e fundit të ndërkombëtarëve dhe deklaratat e tyre, se tashmë nuk ka më asnjë kthim pas. Vendimi është marrë që prej muajit korrik të këtij viti. Por meqenëse kryeministri nuk dha asnjë shenjë jete për kompromis dhe ndryshim timoni, atëherë ia kanë behur nxitjet nëpërmjet kabllogrameve me Wikileaks.
  Strategjia
  Metoda e kabllogrameve mësohet se ka qenë e parapërgatitur për t’i dhënë shkelmin e fundit pushtetit abuziv, duke i nxjerrë të gjitha pazaret sheshit. Për të rrëzuar të gjitha dyshimet, analistët shprehen se në Tiranë janë kryer disa vizita të fshehta, jozyrtare, të përfaqësuesve të lartë të BE-së dhe SHBA-ve. Sidomos këta të fundit. Duke e quajtur si problem tejet të vogël bashkinë e Tiranës pas vendimit të Kolegjit, agjencitë e huaja ligjzbatuese kanë urdhëruar dhe sugjeruar autoritetet e tyre që me Shqipërinë të veprohet sa më fortë, pasi rrezikoheshin indicio të pakorrigjueshme me kalimin e kohës. Dhe për të shuar të tjera dyshime, përmenden vizitat në muajin korrik të një grupi “qytetarësh” gjermanë përgjatë Ballkanit dhe veçanërisht në Shqipëri. Në të vërtetë nuk ishin “qytetarë”, por zyrtarë tepër të lartë në Gjermani, që vendosin për mendimin final të vendit të tyre dhe për raportet që kancelaria Merkel do të mbajë me vendin tonë. Dhe gjëma nuk vonoi, Merkel nuk e shkeli Shqipërinë, siç ishte premtuar nga Berisha. “Qytetarët” erdhën të kamufluar me furgona e makina rasti, shëtitën vendin, takuan dhe Berishën, morën esencën e situatës dhe u larguan.
  Gjëma
  Po në muajin korrik dhe në vazhdim, ia beh në Tiranë në vizitë sekrete, të paktën dy herë, një prej drejtuesve të lartë të Shërbimit Inteligjent Amerikan. Nuk jepet asnjë informacion, edhe pse kryeministri e takon personalisht. Diskutime në ambasadë, direktiva, analizë e situatës dhe informacioneve dhe më tej kthim në atdhe. Përshtypja ishte shumë negative. Për më tepër që gjatë vizitës së fundit, kreu i CIA-s ka mësuar që qeveria dhe vetë Berisha po finalizonte transaksionet e dyshimta dhe kalimin e aksioneve nga Telekom tek kompania e rrezikshme kineze, e përfshirë me rreth të kuq nga CIA. Të tjera informacione lidhjet me terrorizmin, shitja e sekreteve, trafiku i armëve nga të afërm të kryeministrit, korrupsioni, pastrimi i parave dhe rreziku nuklear. Edhe ky zyrtar u kthye i dëshpëruar në SHBA.
  Fratini
  Për bashkimin Evropian nuk ka më nevojë të përmenden alarmet dhe paralajmërimet publike. Të gjitha Berisha nuk i dëgjoi. As këshillën e Stefan Fule. Ky i fundit mësohet se shprehet korridoreve të Brukselit se me Berishën nuk ia vlen të diskutohet më për asnjë temë, politike apo sociale. Dhe në fakt nuk ka shkelur prej shumë kohësh në Tiranë, që prej 21 janarit. Dhe kur e thotë komisionari për Zgjerimin në BE, që gjithnjë është në një mendje me ministren e jashtme te këtij organizmi, Katrin Ashton, sipas analistëve pranë kësaj selie, diskutimet për Shqipërinë janë të mbyllura. “Mbërritja e dy negociatorëve nga BE, italianit Fratini dhe ministrit te jashtem grek, nuk janë asgjë tjetër veçse përcjellja e mesazhit ndaj Berishës se tashmë koha e tij ka mbaruar dhe vetëm duhet të lëshojë sa më shumë në favor të opozitës në kompromisë pa kufi”.
  Frika
  Por nga ana tjetër mësohet nga burime të sigurta se kryeministri nuk ka ndër mend të largohet pa një garanci të paktën familjare. Lëvizjet e fundit që po kryhen në institucione të varura dhe të pavarura, por edhe në udhëtimet e personave të dyshimtë jashtë shtetit, tregojnë qartë se “kriza” qeveritare, por edhe familjare është më shumë prezente. Fratini ka ardhur në Shqipëri të bëhet vetëm garanti i Berishës në emër të Berluskonit dhe të paralajmërojë opozitën se po u prek doktori, kostoja do të jetë e lartë. Nga ana tjetër brenda mazhorancës krisja po thellohet çdo ditë dhe më shumë. Kurse NATO nuk na llogarit më në operacionet e saj në Afganistan, Irak, apo Libi dhe e ka vendin në investigim për disa çështje, deri tek lidhjet e dyshimta me Rusinë, Kinën dhe Iranin.
  Obama
  Në samitin e fundit, Barack Obama, presidenti Amerikan, ka kërkuar nga qeveria e tij dhe vendet aleate, që demokracia dhe stabiliteti të jenë prioritare, pa cenuar sigurinë e vendeve mike. Por gjithashtu përmendi se lufta ndaj atyre që ndihmojnë terrorizmin dhe godasin Aleancën do jetë pa kompromis. Prej muajit qershor, politika amerikane ndaj Shqipërisë ka ndryshuar ndjeshëm, pavarësisht se lobingjet e errëta që nuk përfaqësojnë qëndrimin zyrtar, po përpiqen të mbrojnë ethshëm aksionet dhe asetet e tyre me kryeministrin tonë. Deklarata e Countryman, thonë analistët, është e nxitur nga sekretarja Hillary Klinton dhe kjo e fundit ka direktiva të qarta sipas zonave në hartën e botës për lëvizjet politike dhe çdo zhvillim. BE-SHBA për herë të parë kanë rënë dakort, se Shqipëria duhet të ndryshojë.
  Fillim i Ri
  Më parë agjencia AMA i ka bërë një analizë të plotë të gjitha këtyre lëvizjeve diplomatike dhe politike, që i pasqyruam edhe në këtë shkrim. Vetëm tre javë më parë direktiva e BE-së ishte “Për një fillim të ri në Shqipëri”, duke cilësuar shkaktar pikërisht institucionin e parlamentit që drejtohet nga Topalli. Kurse kriza qeveritare dhe zgjedhjet i faturohen Berishës. Kurse më pas shkruam për “Vjeshtën e fundit”, që faktikisht e tronditi kabllogrami i Wikileaks, “Rruga e Elbasanit” dhe “vjeshta ra!”.
  Ambasadorët
  Nuk i kishim dëgjuar asnjëherë ambasadorët të flisnin kaq hapur, ashpër, apo përballë kryeministrit, duke i thënë gjëra të tilla se “ligji është njëlloj për të gjithë”, “ushtria ka qenë vdekjeprurëse”, “nuk po luftohet korrupsioni” e të tjera si këto. Po këto burime i thanë agjencisë se ky muaj do të jetë “katarsisi” më i fortë politik që ka njohur vendi ndonjëherë dhe surprizat nuk do të mungojnë.
  The End
  Mesazhi i SHBA-ve për Berishën ka qenë final; “se tani nuk e ka më mbështetjen e tyre dhe duhet të bëjë gati valixhet”. Zëra pranë mazhorancës shprehen se kryeministri ka nisur t’i dëgjojë kambanat dhe po përgatit strategjinë e humbjes së pushtetit…

  1. Fred.Dibrani.Hamburg says:

   Koment shum i sakte,qe duhet lexuar patjeter.Komplimente.

  2. V.F.L.P says:

   Me ne fund pak optimizem:…..po pergadit strategjine e humbjes se pushtetit:-) Por ankthi vjen me pas, se kush do vije ne pushtet?! Per mendimin tim na duhet nje plan Kombetare sepse jemi te lodhur nga perseritjet e historive ne dem te Shqipetareve…. por gjithsesi eshte nje analize optimiste nga ana juaj. Pershendetje

  3. BREZI I RI I PERGJAKUR says:

   Te lutem mund te japesh nje koment per saktesine e ketij informacioni. Me duket si nje Sonate Pranverore. por se e vertete eshte kjo gje

   Sinqerisht me pelqen ky koment por te them te drejten me duket sikur kurre ska per te ikur ky diktator i mutit. Na e beri zoti fat dhe na degjenoroje me keq se çkemi qene.

  4. anil says:

   Ju faleminderit per informacionin e dhene, por mendoj se duhet te shkruhet nje krueartikull per kete informacion. Bersisha jo vetem te mare valixhet por duhet te pergjigjet para drejtesise me te gjithe llumin qe e bashkon ne tirane dhe rrethe. Qeveritaret, deputete e cdo pjesetar lake i tyre jane padrinot e shiqperise qe e masakruan kete popull me hajduterine e tyre dhe ju kane dhene shqiptareve statusin e vendit me te varfer ne bote.

   1. jaku says:

    NE KRYE TE KUSERISE QENDRON SALI BERISHA, KETE E TREGON FAKTI SE AI I KA MIQ TE GJITHE MINISTRAT HAJDUTE FILLO NGA MEDIU, OLLDASHI, I SHTRENJTI BODE QE DI SI TI SHPERNDAJE FINANCAT PUBLIKE DHE BORXHET E BANKES BOTERORE, EUROPIANE,VASILI, META, TAFAJ, RULI I SHTRENJTE I EKONOMISE.MBAJI SALI SE JANE GARNITURA TE QE RETHOJNE .

  5. Claus says:

   Minatori, je munduar te shkruash nje artikull bindes por ke gabuar pak ne kohe gje qe sjell renie te vleres e shkrimit.
   Shembulli konkret eshte ai me “qytetaret” gjermane. Ai grup qe erdhi neper Shqiperi beri nje turne ne disa vende si Kroaci, Mal te Zi dhe e perfundoi ne Shqiperi.
   Ata ishin nje grup deputetesh te Komisionit te Rendit dhe Sigurise te Bundestagut gjerman qe erdhen me date 6 Maj dy dite para zgjedhjeve te 8 Majit. Ai lajm ishte dhene ne faqe zyrtare te Bundestag-ut dhe si qellim te vizites kishin pergatitjen e zgjedhjeve lokale, sigurimin e kufijve dhe mbrojtjen e minoriteteve sidomos ai rom per shkak te zjarrvenies qe u ndodhi ne ate kohe afer stacionit te trenit.
   Pra ata ishin jo ne korrik por me 6 Maj ne Tirane.

  6. EDIRUCI says:

   TE FALA NGA GRISELDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, DHE ERIONI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. Census says:

   Kjo eshte gjeja me e bukur qe po degjoj!!! Ti jepet fund kesaj qeverie te korruptuar, qe e ka zhytur vendin ne nje lemsh qe nuk i gjendet ana. Nuk ka rendesi per mua si qytetare e thjeshte e Shqiperise se ne krye qendron PD apo PS. Kriminelet dhe te korruptuarit qeveritare jane te paret qe duhet te denohen pastaj vijne te tjerat.

 11. BREZI I RI I PERGJAKUR says:

  Nuk e kuptoje pse nuk kalohet ne referendum qe te kete zgjedhje gjate gjithe vitit ne çdo 2-4 jave.
  Te kete makina elktronike, si bankomatet, keshtu nuk ka mundesi per manupulime te vazhdueshme.

  Ne kete rast efekti ndihet manjehere ne rast humbje te popullariteti ndaj performances se nja krahu politik plus nu ka nevoje per fushat te peshtira elektorale dhe qe risin barrne financiare. Keshtu qe edhe deputet nuk kane bythe te ikin nga nje Parti politike ne tjetren me votat e marra dhe i lene zgjedhesit me gisht ne goje. Plus eleminohet efekti i diktatorial ne nje parlament. Si rjedhoje te gjitha partite jane gjithmone ne nje gare qe nuk ka fillim dhe fund. Dmth jane gjithjmone ne tension per performancen e tyre. dhe keshtu rrit konkurencen e drejte ehde leminon FUQIZIMIN ABSOLUT per 4 vjet te nje partie.

  Nuk po flas ketu per Qeverine , ajo le te qendroje pa u ndryshuar per çdo 4 vjet por aman ky sistem do te jete i afte ta nenshtroje drejt mareveshjeve dhe bashkepunimit midis paleve per ligjet qe do sjelle ne tavoline.
  Pak a ashume sic funksionon ne Senat + Congres.

  Dmth Presidenti Amerikan (ne raastin tone SALIU) eshte i detyruar te marri konsesus per cdo gje ndryshe javen tjeter humbet 1 apo disa deputete ne sallen e parlamentit dhe keshtu eshte i ekspozuar ndaj kerkesave per bashkepunim

 12. doh says:

  nasipin e kane zgjedhur se e ka vellane mafioz

 13. rrikardi says:

  po si more na harruat njifare astrit bushatit qe vec nje here ka fole edhe ate here kur ka kene nja 13-14 vjec se ka pase shokun e ngushte pirro liton. e kanja 15 vjet qe merr rrogen si deputet. cfare injorantiiiiiiiiiiiiiiiiii.

 14. Illo says:

  Shkrime te bukura ka dhe do te kete , por kyj eshte brilant si shkrim , si teme , si kritike , si analize e plote e ketij pushteti te kalbur . Kalbia ketu fillon , tek deputetet, qe ne vend qe te jene perfaqesues te popullit , jane perfaqesus te vetvetes dhe te klaneve . Me i spikaturi eshte prokurori Naco . Hajde prokuror hajde ! Politikan me poosi . Numuri 10 eshte shume i kufizuar . Duhet ta rritesh shifren . Mbase , per lehtesi pune , mund te permendesh 10 te saktet dhe te tjeret mbeten per diference . Te falnderoj shume . Illo

  1. Albann says:

   po c lehtesi pune ore illo.Po ku ti gjeje ai 10 te sakte.Ti e sheh qe kemi 100 vite si shtet e gjejme dot 1 te sakte,ti thua te na gjeje Z . Mane 10 te tille.Mos bej shaka te tilla se s ka lezet .

 15. Fadili,Malesi e Madhe says:

  Te lumte Bledi ! Vertet shkrimet Tuaja me çlodhin, jo vetem me argetojne.Te kam ndjekur me mjaft deshire edhe kur ishe i ftuar ne “Zone e lire”te servilit rrugaç Arianit.Kam publikuar ne facebook pothuaj te gjitha shkrimet me interes te gazetes “Tema,por ato Tuajat zene vend te veçante.Ne listen e deputeteve te raundit te dyte,mundesisht mos harro Edi Paloken(jam ne nje mendje me Alesian),Pavlina Hotin,Gjoken e shume shpellare(desha te them “shkollare”,qe gjenden me shumice sot ne parlament

  1. vullnet says:

   A ka ra shi andej nga malesia.Se te ndihmon Tom Doshi dhe Paulin Sterja te zones tande.Jane te pregaditun apo jo.Apo sta mban

 16. klesi says:

  je i madh bled!!!

 17. tezja ny says:

  O Blendi more djale me ke bere te qeshe me lote ty te paste nena.

 18. Canada says:

  O bledar mane po kush eshte deputet qe i duhet parlamentit shqiptar: Ilir Gjelil Gjoni, Ilir Hamit Beqja, Dashamir Myslum Peza, Ervin Sulejman Bushati, Paulin Sterkaj, Tom Doshi apo Pandeli Majko, Saimir Tahiri dhe shume te tjere o langaraq djale.

  1. salimuti says:

   Shto dhe Sali Ram Berishen o trim!

  2. antonio says:

   Kuvendit te Shqiperise i duhen vetem BYTHELEPIRESIT E SALI RAM BERISHES:Jozefina Topalli,ish puntore ne Zooteknine e Shkodres,marre universitetin NATEN me bishtuk!!!Lul Basha,shoku i ngushte i Argites dhe mik i hollandezeve.Vrases i 5 protestuesve dhe hajdut i 250 milion eurove te rruges se KRIMIT!!!Hajdut i votave te 8 majit dhe fallsifikator i kutive te votimit!!!Lefter Maliqi,deputet ish brigadier ne otllak ,qe nuk e lane te shkonte ne SHBA-si i rrezikshem!!!GENC STEFANAQ(antar i KQ PPSH) POLLO,pervec servilizmit ,nuk di gje tjeter!!!ILIR CAJUP(ish drejtor i pergjithshem i RADIO-televizionit te PPSH-se)Rusmajli!!!!Sali Ram Berisha(25 vjet sekretar i PPSH-se ne SPITALIN CIVIL TIRANE)!!!!Fahri Balliu,gazetar i ZERIT TE POPULLIT DHE POET LOLO I ENVERIT!!!Agim PAL(KRYETAR I KOM.EKZ.TE RRESHENIT)DOCI!!!Ylli Pango,kryetar i “QEJFLINJVE” DEPUTETE!!!,Edi Paloka,gagaci qe i duhet PD-se per cdo sherr e sharje(pas Berishes)!!!Enkelejd(nipi i Tradhetarit Esat Pashe Toptani)Alibeaj!!Albana Vokshi,menaxhare e milionave nga hidrocentralet,qe i ka pas lene GJYSHI!!!etj!!!Pas tyre vjen OLLDASHI,SHEF I SHOQATES SE MIQVE TE PD-se NE SHIJAK!!!

 19. Xha Sulo says:

  KE HARRUAR NJE ZERO O MIK .

 20. doku says:

  Baze mbaje kete rubrike bile te rekomandoj te hapesh lloto deputeti si ato te llotosportit pasi nga cdo skaj i shqiperise do te kesh bileta te blera, por kujdes llotodeputeti gjithnje do i referohet deputetit me kot, me te paafte dhe qe mundet te renditen informacione per te cilat do te te kishte zili dhe SHIKu.

  1. nini says:

   te lutem baze ki parasysh kur te vendosesh depuetet ne liste te mos harosh dhe grate etyre se ja vlen ti diskutosh si keshilltare, e di si jane ato tamam sic flet Fari Balliu per Nexhmije Hoxhen,’merimagen e zeze” keshtu jane bere dhe ato jane sekseret me te medha sidomos ne rrethe.

   1. nardi says:

    ua po edhe ne nga korca e kemi merimagen e zeze liljana papa qe i masakroi mesuset kto 2 vjet qe kur eshte vene i shoqi deputet.te ajo mundet te shkosh gjate javes kur aj eshte ne tirane dhe ta mbaron ajo punen vetem firmen ve ai se kush do punedohet jurist ne gjykate, ne shendeti publik se kush do emerohet ekonomist ne ne komune e keshtu me radhe. kush do jete ai qe dergoje nje helikopter nga ShBa ose nato qe te sperkate merimagat e zeza ne rrethe se i kane mpire veprimtarite e institucioneve.

    1. namiku says:

     Po prefektja zefi more cbohet si e la bodja ne fund te listes se qe tamom lavire bulevardi, thone se ka nje turi kale ne arsim qe asht e motra e vertet asht apo jan genjeshtra.hajde doktor hajde me ksi femrash po mburesh ne korc ndaj sta kan dhan voten se duhet me shtu ma shum e do e shofsh tin se cjan tuj votussh te sjellin kto kurva

     1. simpatiku says:

      O fer, kur femrat jane te bukura e jav len kur jane qeflie po me sureter me gene mashkullore si jonela, liljana papa, motra e ish prefektes eshte tja futesh vetes e te mos rrosh me.Le qe ka dhe pederaste qe i pelqejne femrat meshkuj.

     2. dolce says:

      Turi kali, qe i beri carcaf mesuesit eshte nje gojendyre dhe me tarbiete tamam si e motra. O Kryeminister ci ke keta drejtore arsimi qe pelqejne kesi monstrash, femrat i duan me patente.Ti e kishe dhe nuk ta duroi dot syri ate soj prefekteje qe cuditi nje dynja te tere me bemat e saj. Po ne vend te saj i moret te motren qe o zot vetem per fundin e shkurtet qe mban dhe per leshrat qe i lyen me 7 lloj bojrsh e i mban perpjete ja vlen ta mbash se eshte ne vend te hudhres qe te shpetoje femrat e tjera te bukura te korces qe te mos i marin ne sy.

    2. zjarri says:

     Liljana Papa eshte emri me i uryer ne Korce, askush nuk ja ve me femijes emrin liljana aq e peshtire eshte.E lige, e poshtersi, tashethemexhie, interesaxhie, uren kedo sidomos femrat. te gjitha keto tipare jane te dukshme ne shemtine qe e tregon fytyra e saj. Ne Korce thone qe cdo gje te lige qe ajo ju ka bere njerezve ju rencin ne koke femijeve te saj. Deri me sot skush nuk ka mare mallikime sa i jepen asaj ne cdo minute dhe zoti nuk do vonoje per kete gje.

     1. miku says:

      Fjala jote ne vesh te perendise per kete do te lutemi neser te shen Meria qe te ta plotesoje kerkesen.

     2. traktori says:

      Eshte kolonjare ajo qe ja vuri shamine mbi sy gjergji papes dhe familjes te tij, e di sa vjet ka qe nuk fglet me njerezit e tij ajo, 20 vjet, eshte tamam kolonjare qs e vogel e as e madhe po tamam mesatare per kohen…..ska me te ndyresi se ajo

     3. zaku says:

      o kasolle ku na mblodhe me fshatarke nga Kolonja na terbove, kur nuk geti derman fisi papa do te gjej rehat korce plaka. Sa i mallkuar ka qene PAPA qe po e kalon jeten me nje gjarper si Liljana

     4. narda says:

      po Mira Naston e njihni ? ate qe than breckat ne mikrovale?? mendja vetem per te shkuar me Bode dhe me Jacen e shkon, e cpune mund tu beje pensionisteve ajo qe i nxjerr me shqelma nga zura. Nje tufe me kurva kane vene ne krye qe para ca kohesh kane shkuar duhan me duar dhe papritur behen drejtoresha . Uf ku jetojme .hajdutet,imoralet ja cjane.

 21. feliksi says:

  Marko Bello ka qene gazetar ne agjensine prestigjoze Rojter ne bukuresht dhe jo ne gazeten Tema ne Tirane. Mos harro qe ka mbrojtur doktoraturen ne Rumani me teme: Valencat e te drejtes civile ne te drejten nderkombetare. Por me sa duket ju pelqeni deputetet si Ilir Gjoni djali i Gjelil Gjonit, Ilir Beqja djali i Hamitit, Dash Peza djali i babe Myslumit nje cope fshatari, Ervin Sulejman Bushati nje cope trapi qe flet si ekspert i ekonomise dhe nuk kupton asgje nga ato qe thote vete. Mos me thoni qe gazeta tema eshte transferuar ne Peze?

  1. xhoni says:

   Deri me sot nuk kemi pare ndonje gje qe ka bere Marko Bello,pervec SERVILIZMIT DHE SPIUNLLIQEVE SI NANOIST!!!Zotrote na thua se ai ka mbrojtur temen: “Valencat e te drejtes civile ne te drejten nderkombetare.”Haaaaa!!!Jo.or jo!!!Ai ka mbrojtur doktoraturen me teme:QINGJI I URTE PI DY NENA!!!!Por pasi i humbi DIPLLOMA UGAREVE TE LANES,u be i serte dhe,sic duket do ngele pa pire SISE nga asnje nene!!!Se NJERKA vetem SHURRE TE JEP!!!

  2. zefi says:

   Marko Bello eshte nje “LENKA CUKO” e koheve te sotme!!!Ai nuk ka as mendim,as trimeri,as llogjike,por vetem “DOREN LART”!!!!Si Markoja ne fshatin tim ka nja 20 cuna,qe per arsye te ndryshme kane ngelur pa MARTUAR!!!

 22. D.Kola says:

  Po alibelane ku e le more Z. Bledi? sa ju vate pasuria paloqes dhe alibelajt?

 23. ermiri says:

  Po 10 DEPUTETET që i hyjnë në punë vetem dreqit, kush jane ?

 24. KA MARR FUND CDO GJE says:

  po sadri abazin ku ma late?ish karrocierin?

 25. Dori says:

  Ku e ka opsionin “like” kjo?? :)) Me i verteti shkrim qe kam lexuar ndonjehere!!

 26. Ceni says:

  Ore si ka mundesi qe nje trafikant i vetedeklaruar behet opinionist, analist dhe merr neper goje deputete te cilet te pakten, kane marre vota direkt nga populli, nga ky populll qe ka nxjerre trafikante me lopate, kontrabandiste dhe njerez qe shesin shpirtin. Naten ngrysen tek krevati i Berishes dhe ne mengjes i del te dalin nga carcafet e atij tjetrit. Mire trafikanti, po ju o te shkrete kaq pak mend keni sa ju pelqen ky njeri qe ne jete ska bere asgje tjeter pervecse me krenari ka pohuar: po une trafikoja gjithshka! Jam Njesh!

  1. salimuti says:

   Pse merzitesh o Cene? Ai eshte ai qe eshte dhe nuk ka mohuar ato cfare ka bere. Ndryshe nga langot e parlamentit, te cilet vjedhin, vrasin dhe ty e shokeve te tu ua rrasin!

   1. keno kotorrri says:

    Votat i ka mare Partia, sipas listes qe kane zgjedhur(sipas shembelltyres se tyre dy kryetaret apo liderrat. Qe terime shtrember e te flasim drejte

 27. nela says:

  Bledi duhet te beje nje artikull vetem per ata 10 qe hyn ne pune se 130 te tjere e marin rrogen kot

 28. astrit vejsiu says:

  Je i madh Bledi. Pse pse mi harrova spiunat e parlamentit Kacin dhe Rusmajlin.

 29. Astrit says:

  Bledi urimet me te mira per kurojon ,trimerine dhe inteligjencen tende,, dhe sa pe Ledina Alihollin pikes i ke rene ,, te dy ne nje mendje jemi ,,, nje manikine dhe qe drejtohet nga Ridvan Bode,, si nje bashkeshorte e nje kumarxhiu,,pijanci dhe pa moral,,qe po ben tarapane nen emrin e Ridvan Bodes.

  1. nostalgjiku says:

   Mos haroni kushririn e pare te bodes jace hysollin kryedoagnier i durresit qe ka te dashur mira naston e vec per kte merite e kaluan nga drejtore e shendetit publik ne drejtore te sigurimeve shoqerore. duhet me qene kurve dhe dashnore e klanit e je ne drejtim pergjithnji o sale i ndershmi i di ti keto si i duron kur ylli pangon e pushove menjehere gjoja se me pas e punesove perseri.He i patolerushem eshte doktori ndaj moralit?

   1. miraNASTOdemokratja e bythes says:

    duhet kujtuar kontributi i mira nastos ne degen e pd-korce (kryetare e kuckave)e cila me emerimin e ministrit nga RAKICKA fshati i nenes se saj , i mori me radhe te tera drejtorite e korces.Nga magaziniere e postes….kaloi ne drejtorine e sigurimeve shoqerore.pse valle z.Bode e ka perkrahur kaq shume Miren?te tereve ju lind dyshimi….por te tere e dine qe eshte dashnoria e kushuririt te Ministrit,Jace Hysolli….i cili eshte ne kerkim per ti gjetur nje drejtori ne Tirane,per ta patur sa me prane vetes.Te mos harojme dhe burin e saj,pedagogun e talentuar,te cilit vetem nofka i trasmeton cilesite e tij…..Koco EVROJA,i cili sapo ka lare borxhin te makinat e fatit Apex,perballe banges greke.provimi i tij kushton vetem 200 euro.
    E pra te dashur lexues,ju beme nje parantese te te emeruarve te deputetit nga Rakicka,se u shojt Korca per burra e gra te nderuar.Korca eshte kthyer ne je qytet te terorizuar nga nje diktator i vockel,por me pushtet si Bodeja,mos haroje se Korca nuk eshte ciflig i bodes

    1. per Mirushen Nasto says:

     harruat qe kjo zonja Nasto ka shkuar duhan sa i kane plasur duart dhe tani shume shpejt na u be drejtoreshe. A harrova qe thone se ka dashnor edhe vete juristin e saj qe eshte vetem 25 vjec,dhe i mban mbrapa djemkat e punes dhe ata i rrine pronto se ndryshe i pushon kucka. per kete pune eshte ajo skemi degjuar gjera te tjera per te.

 30. Nina says:

  O Bled, o penë vetëtimë e bubullimë, me lot e kam lexuar artikullin tënd, aq shumë kam qeshur (megjithse është për të qarë) e veç kësaj kjo gazeta Tema u bë për ta blerë sa herë që del. Po aman o Bled të keqen xhixhia, po vetëm ata të 10-të janë????? Po i ke të gjithë mavri me bojë ata ndyrësira, jo 1 e 2 por të gjithë.

  1. noni says:

   hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaa………………..sa kam qesh……………..respekte nina….(xhixhia) 😛

 31. keno kotorrri says:

  Blendi je ne gabim kur quan dhjetoriste operativen ilegale te sigurimit shoqen Raimonda.

  Ajo u fut me detyre ne Pd vetem me 20 shkurt qe te dergonte turmen tek Busti i Dullës.

  Policia dhe gardistet orientonin turmen nga te shkonte. Ajo sigurimse perbuzte demokratet

  as qe fliste me ta.

  Ne 2009 e mori Saliu se eshte mbesa e burrit te kusherires se pare te Sllobodankes.

 32. Drini says:

  Bravo Mane, kete here nuk ke qelluar si kalama. Po na ke harruar edhe ca depurdhete te tjere . Psh. Paloka, po po ti numerojme del keshtu:nje paloke, dy paloke, tre paloqe. Me gramatiken e shqipes.

 33. dr tr el ko says:

  Agim Leka eshte kryetar i PS per qarkun Elbasan,por eshte fshatar dhe katundet e Elbasanit ndryshojne krye keput nga traditat me qytetin,pavaresisht se ky ka ca kohe i ardhur ne Elbasan qe ne kohen e Partise se punes duke u emeruar ne komitet.Nuk ndihet shume,por per korrupsion dhe pune te pista nuk njihet,tani ndonje gje te vogel dhe mund t’a kete bere,por pa zarar 🙂 Pastaj nuk duhet dhe t’ia mohojme sakrificen qe beri ne greven e urise te PS ,ate me cadra ne bulevard,ku doli prej andej me barrele.

 34. denkoka says:

  aldo bumcin ma ke vene kot ne kete liste…jam pothujse dakort me te tjeret…

  [img] http://sites.etleboro.com/thumbnails/news/25093_aldo%20bumci.jpg [/image]

 35. stela says:

  na vjen keq qe korca ka mbetur ne duart e te paafteve qe momentalisht po bejne ligjin.eshte turp qe ky qytet me plot intelektuale te zote, brez pas brezi intelektuale, te drejtohet nga njerez te tille.

  1. cilka says:

   korcen e katandisi keshtu bodja dhe sala si i rrjedhur qe eshte e ka besuar verberisht.e ky ja futi me sa ja hante krahu. Nga keta fare soj deputetesh korca eshte qyteti me antiberishe se cdo qytet tjeter i shiqperise dhe kjo fale bodes e sahanlepresve te tij.Po te duahs te krijosh parti antiberishe te djathte korca eshte qyteti qe mund ta eksperimentosh dhe te kesh anetare partie te shumte e me ndikim ne parlament. Mos u shqetesoni se jakne bere kulacin doktorit per te percjelle tek funerali.

   1. militanti says:

    Me mire te mos i dije doktori keto qe po i bejne shoket e vet qe ti ike pushteti sa me pare nga dora, keshtu flisi pa emra konkrete por vetem me bemat e tyre.

    1. manjaku says:

     ji me mire ti dije qe te dije se cfare mbolli do te kore, qe te mos e zej gjumi naten.

     1. gjini says:

      e ku ka gjume me doktori pas botimit te wikiliks aj e ka suratin e kuq e nuk guxon me shajt asnja e minister e deputet e ti thiote burerisht largohu nga detyra se je i koruptuar. Rofte Amerika rofte ambasadori dhe europa per ne popllin e thjesht.

 36. BREJVIK says:

  Po astrit patozin , nipin e shamates , po bana vokshi mbesa bijes ,

 37. Riza kumi says:

  Ke harruar dhe nje deputet bukurosh te fierit qe i ngjan pak Enverit. Nuk flet,nuk, ndihet, cfare bene me se merret, nga shkon, nga vjen me se merret ky legen? A e gjeni kush eshte? me siguri po.

 38. epiroti says:

  Ore Blendi , pse ke harruar te publikosh deputetin me jetegjate te pd , me mbiemrin Vuksani ??

 39. I zhgenjyeri says:

  Kjo Bulku, akoma hyn ne pune per ndonje gje… se ujku t’qimen e nderron, por zakonin se harron….

  1. xha veli says:

   me siguri ke dashur te thoshe Bulkonja

 40. durresi .ha......... . says:

  ke te drejte po listes duhet te shtohen dhe mjaft emra te tjere qe rrine ne ato karrike nga miljonat qe kane dhene dhe jo nga vlerat intelektuale apo kontributet duke i zene vendin atyre qe e meritojne me te vertete po qe nuk bejne pazare me vlerat qe perfaqesojne.Tanime nuk eshte cudi qe nje deputet i ps papritur na behet i pd dhe anasjelltas ??

  1. durresi .ha......... . says:

   ju lutem mos publikoni adresat

 41. bbb says:

  10? Me duket numer teper i vogel ne nje parlament ku 80% 3 deputeteve nga specialiste jonxhe(zoteknik) ose doktor vicash( veteriner)

  1. sss says:

   po agronomet i haruat qe na kane pushtuar komisionin e arsimit e se bashku me veterineret e kane kthyer ate nga komision i arsimit ne komisionin europian arsimor per bimet dhe kafshet e parlamentiti tone

 42. bufi says:

  mos publikoni adresat

  1. bufi says:

   te shohim sezonin e ri sa aktive do te jene ‘?

 43. Tan Vjosa says:

  Lum ne per keta deputet, po sjane 10 ,qe te gjith jane plera.

 44. elio says:

  Per mendimin tim duhet te shkruanin per 10 deputetet qe hyjne ne pune se te gjithe te tjeret….

 45. shpresa per te ardhmen says:

  sugjerim televizioneve te pavarur? punesoni bledin ne nje emision tip top shou dhe keni per te pare qe do te jete , me i pelqyeri me i shikuari dhe me i ndjekuri ( sigurisht en qoftese nuk keni frike)

 46. Tana e Tv Klanit says:

  Po ate Mesila Doden mo aman si e ke harrruar? Se eshte goxha e shkolluar ne nje shkolle katolike ne Itali se fakultetin e ekonomise ketu e la pergjysem atehere. Eshte dhe femer me moral te shkelqyer.
  Sa u be kryetare e KKRT e mori nje vile ne Golem si shperblim per licencen e Ora News. Sa u be deputete e bleu nje vile te Kodra e Diellit 300 mije Euro dhe ka hapur nje Qender Estetike ne emer te motres se saj qe eshte refugjate ne Itali.

  1. Drita says:

   O.tana e Tv Klanit saper moral nuk gjen tjeter si ajo por nuk te fal per te vjedhur ajo ka shtepi te kodra e priftiti jo 300 mije por 600 mije euro ka mazre dhe shpi nga tv qe jepte tringu ka marre apartament eshte b……ce e madhe ajo plere

 47. Ira says:

  Jeni te kompleksuar, si ti ashtu edhe Mero. Shkruani se e vuani inferioritetin tuaj, pavaresisht se keni arritur te delni nga anonimati i povinces duke ushtruar dhunen qe e shoqeron kete proces. Dhe kjo ju mundon.Ju tmerron rikthimi, megjithse ndoshta e keni kuptuar se e gjithe kjo eshte hakmarrje ndaj qyteterimit, prandaj askush nga ju nuk eshte Tiranas, Durrsak, Vlonjat, Korcar apo Shkodran. Sa i perket listes nuk merrem me te. E c’rendesi ka ajo qendron apo jo, sepse ky nuk eshte motivi i juaj.

 48. ilir says:

  ua mi IRA per ke te ka ardhe keq zonjen nga qyteti,apo per ledin ,apo per ardianen keto qe dhe buken qe hane e kan pa djerse ,po ti do jesh ndonjera prej ketyre bibave qe dine vetem te kapardisen dhe te shkerdhehen ,kete e them me siguri te plote sidomos per zonjen nga qyteti ,me shprese se do ta lexoj mondka kete dhe do ti kujtohet .

  1. Ira says:

   I nderuar Ilir,
   Te kerkoj ndjese sepse e shoh se je shqetesuar, madje revolutuar nga nuje koment im. Te siguroj se nuk kam asnje prirje dhe perpjekje konkrete, qe te te nxjerr nga turma ku ti ndjehesh i kenaqur dhe i lumtur, duke lexuar dhe miratuar Bledin, Meron dhe shume provincilae te tjere, qe kane populluar aq dhunshem gjithcka, pra edhe median. Po te kujtoj Nitzen, nese e ke degjuar ndonjehere, qe nder te tjere thote:.. Nese nuk ke vendosur te jesh dikushi, mos u merzit, se pa dyshim do te jesh turme.

 49. petritdjali says:

  keta deputetet tane nje gje duhet te kuptojne qe asnjeri se can me koken se kujt ane ata i perkasin. per mua ata jane qe te gjithe bande horrash dhe shqiperia ska sherim.injoranti dash peza, i vetekenaquri antipatik bushati, idioti edi paloka, kompetenti rusmaljli, dhe plot e plot te tjere jane per ti fluturu perjashta….

 50. Anila says:

  Te lumte Bledi….une si permetare te admiroj dhe te uroj gjithe te mirat. I lexoj me kenaqesi shkrimet e tua. Sa per ata qe te “kritikojne” mos caj koken fare ….vazhdo te shkruash dhe tja nxjerresh bojen kesaj qeverie dhe anadollakeve qe ka ne krye.
  Anila, Nashville.

 51. Myzeqari says:

  Dakort Bledi po nuk duhet te jesh i njeanshem ne P.S ka dhe te tjere deputet qe nuk dine te lidhin dy fjale pevarsishte se kane patur poste drejtuese sic eshte Arben Cuko.Ne L.S.I eshte injoranti Lefter Koka pavarsishte se eshte milioner.ne Partin e cameve eshte nje tutkun nga Vlora qe akoma nuk di ku ndodhet Parlamenti por e gjen me te pyetur fshesaret e rrugeve,Ardjan Turku e P.D ka ngelur ne kohen e osmanllinjeve dhe nuk di te lidhi dy fjal,Nuk kam durim te permend te tjeret se njeri eshte mut e tjetri kak,por me i miri i te mireve eshte cuni i Rames nga Vicidoli qe te gajas se qeshur me te foluren prej idjoti,e kur idjoti nuk lidhe dote fjalit me njera tjetren di te lidhe nje popull te tere me litaret e fukarallekut.Mire te na behet kur eshte fjala per te dal atje ku duhet me dal ne nuk e bejme ….le te degjojme deri ne 2O13 idjotizmat e tij qe tmerojne dhe femijet ne barkun e nenes.

 52. Adrioana gjonaj se bashku me Ismail Hoxhen dhe Burrin e saj MAringlen Gjonaj po shkatrrojne institutin e gjodezi-gjeofizikes duke pervetesuar tenderat, pushuar personelin e afte si dhe duke shkrire institutet me njeri tjetrin epr te perfituar me shume fonde. Gazeta tema ben nje pune te madhe dhe duhet ta denancoje kete skandal ku jane ne lloje deri tani rreth 1.5mil euro

 53. PeaceSender says:

  Hi per te gjithe

 54. Peace Sender says:

  Pershenetje te gjitheve,

  Nje keqardhje te vecante per kete Gazete Presitigjoze dhe shume vjecare e cila kthehet ne nje fushe beteje me mullinjte e eres.
  Te gjithe shkruajn dhe hedhin balte mbi njerezit te cilet e kane mare votebesimin dhe tashme udheheqin me menyren e tyre gje te cilen do te bente cdo parafoles.
  Do te ishte me e drejte qe secili nga ata qe kane thene nje te drejte apo shpifje te perballej direkt duke u identifikuar per ate qe relaton.
  Administratori i kesaj faqe do te ishte serioze nqs do te administronte ne menyre korrekte komentet e fantazmave te mesiperme ashtu sic mund te jem dhe ky i fundit.
  Ju uroj oreks te mire dhe te thurni sa me shume thashetheme se yjet e BE po i largoni kushedi sa larg me mentalitetin e vjeter.
  Dijeni mire se: “Po fole shumë, sikur xhevahire të thuash, kakërdhi bëhen” fjale e urte – populli

 55. mimi kodheli says:

  po mos kishte bota llafazane si do shtyheshe jeta

  1. deni deni says:

   ah moj shoqja kodheli nuk shtyhet jeta me fjale por me pune dhe vepra, fjalet mund ti thone njerzit por duhet te thone te vertetat, por qe te thuash te verteta eshte shume e veshtire sidomos per njerezit parazite te cilet duhet te merren me dicka ne jete se ndryshe kot sa jetojne dhe kjo dicka eshte “te genjejne” keshtu dhe vete parazitet ndjehen me te dobishem ne lokalet ku bejne lloqe kavaje- dhe kjo nje fjale e urte.

 56. LULI says:

  AI GREKU QE QUHEJ SENEKA KA THENE:SA QETESI DO KISHTE NE BOTE SIKUR NJEREZIT TE FLISNIN VETEM PER GJERA QE I DINE

 57. Astrit Cela says:

  Keto komente edhe kta 10 deputet me duket se jan pak,se ka ca nga PSja qe nuk e din nga kan hyr e ca kan paguar per tu ber deputet,ashtu si erdhi Rama erdhen edhe keta deputet tamem si antaret e kshillit te qarqeve qe u vun anonim edhe tradhtojn PS pa problem fare.Edhe ne kerkojm ndihm nga Merua qe deri dje ca nuk na punonte ne socialistve tani na ka mar ne mbrojtje si duket nuk iu ralizuan endrat te Sala

 58. eda korce says:

  te lumte bledi qe po ua cjerr masken ketyre njerezve te paafte sepse vete korcaret bejne thashetheme me njeri tjetrin dhe nuk ua perplasin ne fytyre.Si mund te mbahet korca me nje deputet atishqiptar si gjergji papa i cili vetem te djathten nuk perfaqeson ne korce duke persekutuar te gjithe njerezit qe i perkasin krahut te djathte .Si mund te mbahet deputet i PD GJERGJI PAPA kur beri nje propogande kunder ANDREA MANOS DHE VOTOI KUNDER TIJ? SI mund te mbahet sekretar i PD ne KOrce ARDIAN SHKELQIMI dhe te kerkoje te behet deputet i pd kur ne maliq doli kundra kandidatit te PD XHEVDET BELISHTA? SI mban GJERGJI PAPA bashke me boden DREJTOR arsimi ARBEN BELBEN QE JO VETEM E KANE KTHYER NE NJE BIZNES TE MIREFILLTE ARSIMIN NE KORCE DUKE U MARRE ATYRE QE KERKOJNE TE PUNESOHEN NGA 3000 MIJE EURO PER NJE VEND PUNE DHE ESHTE KY ZOTERI I NDERUAR QE KUR FITOI NIKO PELESHI U THA PERKRAHESVE TE TIJ HAJDENI TU QIRAS SE FITOI MIKU IM DHE AI QE DOJA .PO PRA TE DASHUR MIQ ME NE FUND NE KORCE NUK KA PD AJO KA MBARUAR ME KOHE DHE ATYRE QE THONE NE KORCE BEHET LUFTE POLITIKE E KANE SHUME GABIM.NE KORCE BEHET NJE LUFTE E TEJSKAJSHME FETARE DHE MYSLIMANET NE KORCE JANE ME E DISKRIMINUAR SE VETE SHQIPTARET NE GREQI .ESHTE NJE SHPREHJE KETU NE KORCE QE TE JESH FEMER DHE TE KESH NJE VEND TE MIRE PUNE DUHET TE JESH ME 2 K NJERA E KRISHTERE DHE TJETRA K…. SE ZOTESIA DHE NDERSHMERIA NUK PI ME UJE TURP PER KORCEN DHE KORCARET QE PERFAQESOHEN NGA TE TILLE NJEREZ TURP TURP VERTET

  1. Jetmiri ko says:

   eda ti qenke nje budallacke e gjysem qe bie brenda me llafet tende. Jeni ju ata qe bejne thashetheme dhe sia u mban bythka te dilni hapur dhe tia u thoni ketyre njerezve keto qe thoni ketu ne fytyre. Njerez te paster si keta qe perfaqesojne PD ne Korce nuk ka patur ndonjehere. Pse nuk shikoni Z.Niko Peleshi, kryetarin e bashkise, qe per ca dite do iu zere shtepite tuaja me “pojektet” qe ka ne plan te beje. Dhe nje gje Eda e dashur, ke nje te mir qe e ke nje k…se per tjeter se di cje. Dhe shyqyr qe e di si funksionojne keto k…. qe nqs levizin nga nje shtepi publike ne nje tjeter afer e afer, iu ngelet qejfi sepse krijojn klane k… dhe iu pelqen k..arigja.

   1. leon says:

    Paske pervoje te pasur me k… o Jetmir!!Sic duket femrave te shtepise u ben “ZBOR”,cdo dite,per deri sa ke njohuri t’u a japesh edhe te tjereve!!!Sa per Niko Peleshin,shko provoje njehere,ne ta mban suma:Andej nga Kavaja ate K… e mbajne si kukull dhe lozin me te,ndaj edhe ti lozke shume!!!

    1. Jetmir says:

     hahahaha luan ti sia ke haberin per se esht ajo k…. kshtu qe mos fol kot kur ske lidhje. Apo te djeg suma se ndoshta shkruan ti me emirn eda etj…dhe mos u hodh nga korca ne kavaje. Me Niko Peleshin mua ma mban suma po vall ia mban Nikos…se esht ai qe po ben budallalleqet qe si ka par ndonjeher Korca e Shqiperia..po njs..vazhdoni me llafe dhe behuni me keq se plakat dhe ngjelkat.

    2. Jetmir says:

     edhe nje gje tjeter luan, sa per zbor silli njer femrat e tua qe ke ne shpi dhe pyeti pastaj te maresh dhe ca njohuri vet.

   2. eda korce says:

    jetmir me sa duket po bie vete brenda ti me llafet e tua sepse nuk njohke fare korcen dhe korcaret sesa sa per dijeni korca ka pasur mjaft njerez te paster dhe te zote qe kane perfaqesuar dnjesisht pd ne korce ,por fatkeqesisht pd ne korce ka mbaruar me thuaj pak ti ka 2 here qe pd nuk fiton kryetarin e bashkise ne korce dhe pse? si doli korca ne zgjedhjet e 2009 kur gjithmone pd ka fituar ne korce ? e pra ne vend te ecet para ky qytet po shkon mbrapa gjithmone nuk po bej te mire peleshin qe e beri korcen katrahure por perfundimisht ne krye te ketij qyteti me kulture nuk ka njerez qe ta cojne para ate por po kthejne gjithmone mbrapa sa keq qe njerez si ju nuk kane ju dhe shohin sepse iku koha e tifozlliqeve partiake njerezit duhet ti shohin gjerat me realitet

    1. Jetmir says:

     eda tpakten mos bej sikur je e depolitizuar se nuk te shkon. dhe nuk fiton ps ne korce por fiton paraja qe japin, sepse jan ata qe luaj me para por juve nuk i shikoni se iu kan zen syt.

 59. Viola says:

  Tju vije turp qe shpifni gjera te tilla per deputetet Bode, Papa, Alolli qe punojne me perkushtim per Partine Demokratike, per Korcen dhe u ndodhen prane qytetareve te saj diten dhe naten. Fjalori i perdorur eshte i denje per prostituta dhe meshkuj me nivel te rruges. Tju vije turp qe skeni kurajo te dilni hapur por fshiheni pas emrave te rreme dhe shpifni ne menyre te paskrupullt. Turpi i Korces jeni ju dhe qytetaret korcare jane ne gjendje ti vleresojne gjithsecilin. Korcaret jane ne gjendje tju vleresojne edhe juve po te shfaqeni me emrat tuaj dhe me surreterit tuaj te urryer.

  1. meleqja says:

   E nderuara viola!!Kam nderin tete shkruaj dy llafe per krenarine tende si korcare e devotshme perkrah ULKONJAVE te tjera ,qe Berisha ka marre prane vetes dhe ulurijne sa here u vijne ato..( e di vete ti..)!!Fjalori i perdorur nga para foleset eshte i denje per rrugacet,nDAJ ESHTE I SAKTE PER PERSONAT,QE U DREJTOHEN!!!Te vjedhesh,te poshterosh nje popull te tere dhe vete te behesh MILIONER,aq sa edhe te behesh SPONSOR I NJE EKIPI E TA NXJERRESH ME ZOR KAMPION,CFARE ESHTE,pervec se MASKARALLEK,KRIM dhe poshtersi???Viola e dashur!Ne se te kane erdhur edhe ty ATO,shko me vrap nderrohu e mos na u shfaq ketu si Berisha ne KUVEND duke JARGEZUAR kunder OPOZITES!!FUNDI JU KA ARDHUR,NDAJ JENI BERE BISHA!!!Shpewjt do ta shihni veten ne GROPEN E HALESE KU DO T’U FUTE POPULLI!!!GJENI VEND KU TE FUTENI se 97-ta do t’u duket LULE!!!

   1. ErMejo says:

    Meleqja pergezime se ja numerove ne lule te ballit !!!! Shpresoj qe kjo dite te vije sa me shpejt(mundesisht dhe neser) !!! Shqiperia e Shqipetareve!!! Prangat kriminelave qe po plaçkisin Shqiperine !!!

 60. Frederik says:

  Bravo Bledi , na bere dhe me humor ne kete shkrim te kendshem .

 61. Fieraku says:

  Hey a ka njeri nga ju qe njeh edhe per ftyre nje Ervin Koci, deputet nag Fieri? Po Arjon Muca, Po Albert Caci? E dija qe nuk I njihni. Jane UFO te Ps, qe spaguajne nje kafe kur jane ne elektorat. Turp

 62. Bledi says:

  Një klloun nga Përmeti rizgjoji “ Karnavalet e Korçës”. Duhet të mos kesh asnjë ndjeshmëri njerëzore, që ti trajtosh të tjerët si sende. Të marësh atributet e gardianit të moralit public dhe të fshihesh pas anonimatit, është jo vetëm paturpësi por edhe maskarallëk.
  A nuk është maskarallëk të përgojosësh të vdekurit…të fyesh nënat dhe grate të përflasësh pa fakte njerëz të nderuar…të permëndësh shifra të njëjta ryshfeti prej 3000 eurosh si ato të paraardhësve të zyrtarëve të sotëm?..
  Të gjitha këto, si dhe fjalori i përdorur, tregon më së miri për nivelin e ulët të komentuesve, si dhe për burimin e pisët të thashethemeve, ku ata pine ujë!
  “Mos i bej tjetrit atë që s’do të ta bejne ty”
  Princip moral Kantian
  Pra s’duhet të kesh asnjë lloj morali, që të predikosh moral.
  Në qoftë se keni argument flisni, në se keni fakte për korupsion, denonconi në organet e prokurorisë, përndryshe mënyra se si veproni është jo vetëm e turpëshme por edhe hipokrite.Dhe nje gje e tille “nuk i hyn n[ pun[ as dreqit”

 63. SHQIPTARI says:

  e ke dhjere Bledi kete rradhe .Mos vazhdo keshtu se sa po vjen dhe po cvleresohesh (po humbet pike)

 64. korcarja says:

  pa me thoni a ka ndonje vend te botes ku qeveritaret apo deputetet jane te paster e pa te meta? Tek ne keto gjera duken shume te theksuara sepse jemi vend i vogel por aman edhe ne si popull te mos e perjashtojme veten nga pergjegjesite tona sepse ne qofte se ata qe ne kritikojme jane ne krye te institucioneve tona eshte sepse ne i kemi votuar. A NUK ME THONI O KORCARE PSE PASI NISI TE SHKATEROJE KORCEN NIKO PELESHI NE PERSERI E VOTUAM QE TA COJE MISIONIN NE FUND? A PO JU PELQEN KORCA SI PO KATANDISET?

 65. ALVARA says:

  KORCA ME NIKO PELESHIN DO KATANDISET SHUME KEQ KENI PER TA PARE.RRUGET PO NGUSHTOHEN DHE TROTUARET PO ZGJEROHEN PSE? SEPSE DO NDERTOHEN PALLATA TE LARTA QE FITIMET E NIKOS TE JENE TE MAJME.NE VEND TE RUAJME VLERAT HISTORIKE TE QYTETI NIKO I PRISH SEPSE DO TE FITOJE SHUMEEEEEEEEEEEE.BRAVO NIKO DOLE I ZOTO IA MORRE KORCES KALANE NGA BRENDA.

 66. VLADIMIR MEZINI says:

  per sa i perket lefter maliqit une jam kurioz te di sa klase shkolle ai ka dhe sa gjuhe te huaja zoteron ju lutem me ktheni pergjigje

 67. XHINA says:

  bLEDI KERTHIZEN JU KE PRERE KETYRE DEPUTETEVE APO TE POROSITUR NDONJE NGA PARTIA HAAAAAAAAAAAAAAAA

  1. xhuxhi says:

   PO MOJ Znj,kodheli ,tani na quan llafazane po nga keta llapazanet u bere deputete.ka sh intelektuale me te zote dhe qe kane dhene me shume se ty qe pa te drejte ti dhe rama fateziu i spostuat sepse ishin te ndershem gje qe nuk eshte ne fjalorin tuaj.BEJ CUDI KAQ NAIV JANE KETA NJEREZ QE JU BESOJNE .BERISHA ME TE MIRAT DHE TE KEQIJAT E VETA I MBAN NJERZIT NDERSA JU VETEM NA SHFRYTEZONI PASTAJ DALIN MIQTE DEMOKRATE DHE NE QE JU DHAME FITOREN DUHET TE DUROJME .NJE PYTJE KAM PER KRYETARIN E BASHKISE SE DURRESIT PSE NUK KANDITOI I PAVARUR DHE TA SHIHTE FITONTE APO JO SEPSE PO HEDH POSHTE ATO QE E MESHTETEN DHE I DHANE FITOREN LE TI PERGJIGJET KESAJ PYETJE

   1. MIRA says:

    eshte e vertete qe te majtet jane braktisur

 68. Junior says:

  bravo Bledi ua ke bere mire te gjitheve e meritojne keta funderina qe e katandisen keshtu kete vend

 69. leon says:

  ejjjjjjjjjjjj o milet: ky popull shkerdhate vec deputete shkerdhatat do nxjerre ..pse cprisni ju???/

 70. lili says:

  populli eshte turme duhet drejtuar nga te miret

 71. Junior says:

  populli punon , por ne kete vend po punove te pritet koka .Fiton dhe rri ne krye i paafti dhe hiqen te aftet se i sfidojne.Po u afrohet ora e ngordhjes dhe perpeliten, ulerijne e bertasin , bejne e cfare nuk po bejne se u ka hyre lepuri ne bark.Na mbyti injoranca………….

 72. emigranti says:

  SI PUNA E KETYRE TE DHJETVE,DHE SI PUNA E PALOQES,JANE SHUMICA, MENDOJE JUZEFIDHEN QE E KA BERE LEMSH GJITH VENDIN,DHE MENDO TE SHPRESOSH NGA KJO KATIGORI,SI NA ERDHI QAMETI,MJER VATANI E MJER MILETI…….

 73. Meleqe asgje nuk do ti gjeje do te vazhdojne te bashkepunojne per te mirat qe i sjell pushteti,do te votojne njeri tjetrin sa here qe ja do interesi, ndersa ti qe kujton se me fitoren e opozites do te ndryshoje dicka gabohesh rende. Ne Shqiperi nuk ka opozite, ka vetem pozite.
  Mos harro qe opozita ka shumicen e pushtetit lokal dhe po ti analizosh bizneset e tyre do te shikosh qe i kane te perbashketa .
  K,Bashkise= Kesh.bashkiak . Une te jap lejen e ndertimit per pallate e sheshe , ti me voto ne keshillin bashkiak per ato vendime qe une si kryetar bashkie dua.
  Keshtu funksionon e dashura Meleqe.

  1. deni deni says:

   mero baze eshte njesh,njeri me parime, njeri qe seshte servil dhe jo interesaxhi mjere ne qe kemi ke

 74. rita pajo says:

  do te ndodhe kjo sa te mos jene qytetaret te zote te zgjedhin vete deputetet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *