Berishën e tërbon projekti i opozitës, del nga dy herë në javë në mbledhje qeverie për të mashtruar për buxhetin

Kryeministri ka mbledhur ministrat e tij edhe të premten në mbrëmje për tu folur për arritjet ekonomike të qeverisë. Nuk i ka mjaftuar e mërkura, por kërkon të flasë për ekonominë shqiptare edhe të premten. Duket se e ka tërbuar projekti ekonomik i opozitës shqiptare, ndaj gjen çdo rast për të treguar se ekonomia është mirë e nuk po rrënohet siç thotë opozita dhe institucionet ndërkombëtare. Këtë të premte foli për buxhetin e tha se do jetë më i madhi në histori. Mediat, të cilat për hir të vërtetës nuk para kuptojnë nga kjo punë, thonë se është superbuxhet, prej të cilit gjysëm milion dollarë (?!) do shkojnë për infrastrukturën. Në të vërtetë qeveria ka përgatitur për herë të parë në dy dekadat e fundit një projektbuxhet për vitin e ardhshëm, i cili është neto më i vogël në të ardhura dhe shpenzime se sa buxheti i rishikuar i këtij viti. Sipas një analize të gazetës “Shqip”, e cila ka siguruar një kopje të projektbuxhetit, tregon se të ardhurat parashikohet të jenë 356 miliardë lekë, ose 2.3 për qind më të ulëta se sa buxheti i rishikuar i vitit 2011. Shpenzimet parashikohet të jenë 395 miliardë lekë, ose 3.5 për qind më të ulëta se sa buxheti i rishikuar i këtij viti. Rritja ekonomike nominale parashikohet të jetë 4.1 për qind në krahasim me parashikimin e PBB-së për këtë vit. Shpenzimet kapitale të financuara me burime të brendshme do të përgjysmohen, ndërsa buxheti do të kryejë më shumë investime me financime të huaja, të cilat konsistojnë në kredi të buta të dhëna nga institucionet financiare ndërkombëtare.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Berishën e tërbon projekti i opozitës, del nga dy herë në javë në mbledhje qeverie për të mashtruar për buxhetin”

 1. Ramy says:

  hahahah sic e pershkruan gazeta tema na del qe kryeministri ka kaluar ne nivelin e tourkofagosit

  1. Vlora says:

   ha ha ha e njejta moster jane ,,,,,,,,,te tille te mos i kesh as ne lagje…………..

 2. inf says:

  Ka zera qe thone se po iken per lesh Haamami ky surrat pastiçe.
  Po llafos me vete neper korridoret e Krye mini strise eshte ber si bufon llomotit me vete dhe po tremben rojet e kateve se mos i godet me shqelma ,ka ik per dhjame qeni kshu do perfundonte.. mir Zotnija e tij ED RAMA ,por tani ju bene DY ED RAMA ,te dy te Rinj si BAMIR TOPI si ED RAMA KJO DYSHE Do ta dergoje ne piçke te semes ket mbeturine Komuniste ket mediokerr ket mizerrabel ,Ka zera qe po thone dhe gojet e liga se tani po rregullon Financat po i sistemon Llovet OSE PARET qe i rropi Shqiptareve neper BE.
  E din qe po shkerrmoqet si Sperme si shurruthull dhe nuk e mbajne me komet ket kafshe ket Kurrizo ket era CJAP .
  E terboi Programi i Bamirit dhe i Ed Rames ket bir kurvet ,Hajduti i Librave te Blushit si tha Blushi sa here qe vinte te ne per Vizite na Vidhte nga nji Liber .ku hajn dhe bir spiuni.
  Dita eshte e afert dhe do jete dite e madhe ,do shpetoji Shqiperia nga shitja e TOKAVE NGA SHITJA E DETEVE NGA PLEHRAT E ITALISE NGA MAFIE E ALBANISE ,ky eshte Krye Magazinjeri qe po shet po çon ne Gremine gjithe Kombin ALBANIA.

  1. LORA says:

   Ne 21 vjet nuk di asnje ligjerim te dr.krimit,te denje per t’ju referuar e nuk gjej dot asnje beme ne te mire te Shqiperise.Kalimi i kohes,me krijon pershtypjen se nga goja e tij dalin vetem plehra dhe gjirize.
   Sidoqofte,z/zj inf,nuk e quaj fare te denje ta presim shpetimin tone tek “shkuarja per lesh” e tij.Fati i tij nuk i intereson askujt,para fatit te Shqiperise sone qe e arriti per te dyten here ta coje ne humnere.Prandaj, inf ,jemi ne vone;duhet ta kishim cuar me kohe ne gjirizin qe meriton.

  2. Dean says:

   Nuk jane thjeshte 2 ED RAMA.
   Ata kane fatin te quhen QYTETAR,si te lindur, te rritur e te edukuar ne Tirane.
   Pikerisht kjo gje,eshte ajo qe e terbon me shume INFERIORIN e Vucidolit,BARBARIN qe i ka kaluar vitet e femijerise se tij te DHJERE duke ndjekur dhine ne maje te malit.
   Kupto plako??????????????????

   1. anais says:

    a ka nonji aty afer ky rob shpelle qe ti thote se trute e tij jane te pa rikuperueshme ….. jane per tu hedhur ne plehra ….. o plehra e vicidolit ….. vaffanculo…..

  3. gerti says:

   inf,jane pak a shume te verteta,jemi ne 2011 dhe duket sikur jemi ne fushate elektorale po mbi te gjitha sikur po i humbasim zgjedhjet.muhabeti eshte qe ne pd ska ngelur njeri qe ta marri udheheqen dhe mos ja lere te gjithe elektoratin e djathte bamirit me partine e re.
   KJO ESHTE FATKEQESIA ME E MADHE DHE SHPRESA E FUNDIT E BERISHES,PA TE PD SHUHET DHE PA PD SHQIPERIA NUK RRI DOT ,VDES VETE DEMOKRACIA ,TE GJTHE E DINE ED RAMA ,E AMBASADORE.PRANDAJ DHE PROJEKTI I TE DJATHTES SE TOPIT E KA CMEND.po me ate turm deputetesh qe ka zjedhur ky ne parlament as 10% nuk rifiton me.shkurt po mbaron nje cikel histori ,dhe ky nuk mund te riciklohet me…te pakten plerat edhe munden, po ky jo

 3. volluna says:

  sales i kane ikur dhite…

 4. omer says:

  kur dr jetonte neper shkrepat e vicidolit nje dite i kishte humb vici.i jati i nisi te dy djemte ne drejtime te ndryshme per gjetur vicin.mbas pak e gjen i vellai dhe e con ne shtepi.rama me sheqeren u gezuan por nuk po i kthehej djali tjeter saliu.shkoi ora 12 e nates dhe ai nuk po kthehej atehere rama itha djalit tjeter ik o bab coja vicin sales se ai nuk kthehet me ne shtepi pa e gjetur vicin.

 5. luksenburg says:

  Ky qen edhe pse ka investuar per rruge ,kete e ka bere ne interes te trasportit te plerave. po ti referoheni shtypit italian qe aty e kupton se inertet e ITALISE kane destinacion SHQIPERIN.cdo gje paska qene e parashikuar. vetem 1 pyetje kam per kete qen kryeminister-SA E NDJEN VETEN SHQIPTAR KY HALE?

 6. omer says:

  o luksemburg nuk i ka bo rruget per plehrat atje ku ben rruge ai ka prona goca vet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *