Kosova s’e njeh Palestinën

Palestina si shtet nuk mund të shpresojë në njohjen e Kosovës. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi, ka thënë të mërkurën se për sa i përket shtetit palestinez Kosova e ndan qëndrimin me SHBA-në dhe BE-në.

“Kosova ka qëndrime të njëjta për botën tjetër çfarë ka SHBA-ja dhe BE-ja. Ne e përkrahim SHBA-në dhe BE-në dhe jemi të koordinuar plotësisht për politika botërore”, ka thënë zëvendësshefi i Qeverisë, Hajredin Kuçi.

“Unë mendoj që politika më e mençur e një vendi në Ballkan, në këtë rast e Kosovës, është të jetë në koordinim të plotë me SHBA-në dhe BE-në”, ka theksuar ai.

Ndërsa, edhe nga Shqipëria vijnë lajme për një qëndrim të tillë karshi tentativës së krijimit të shtetit palestinez. Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i cili po qëndron në Izrael për një vizitë zyrtare, mësohet se i ka thënë kryetarit izraelit, Shimon Peres, se vendi i tij nuk do ta njohë Palestinën shtet të pavarur./zeri

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Kosova s’e njeh Palestinën”

 1. zefi says:

  TURP I MADH PER JU!!!E PRANONI SE ESHTE NJE POPULL VI*KTIME E GENOCITIT TE EGER CIFUT,NJELLOJ SI KOSOVA NEN SERBI,POR ME QENESE SHBA-ja MBESHTET ARMIKUN E ARABEVE,IZRAELIN,EDHE JU MBANI ANEN E TYRE,KUNDER NJE PA DREJTESIE KRIMINALE!!!KU ESHTE MORALI KETU???

  1. Pelasgian says:

   mos valle erdhen palestinezet me ta mbrojt bythen ne 98-99 ??
   apo vendet e tjera arabe ? Kta jan miq me RUSET DHE SERBET – ARMIQT TAN SHEKULLOR ! nuk na intereson neve se ca ben Izraeli me ta !
   Neve na ka ndihmuar SHBA DHE IZRAELI PRANDAJ JEMI ME KTO VENDE !
   ti po ishe kaq zemer mire merr pushken ne krah e dil e lufto per Palestinen se tashti doni me u marr edhe me punet nderkombtare ju myslimant e devotshem ( mos perdor emer Katolik se dallohesh 2 ore larg qe je mysliman )

 2. brace says:

  komunisti pushte tropojane eshte i pa karakter,ambasaden palestineze e ka ne Tirane,pore nga halli qe ka se ku te gjeje para borxhe,mendon se do te mashtroje cifutet,me fe,pa fe, musliman,kristjan,katolike bene sikure harron se na futi ne konferencen islamike,cifutet nuke e dine kyte pune se protoganisti kryesore per ne konferencen islamike ishte vete ky pushte antishqiptare.Ata po sjedhin SHBA ne gishte,a komunisti mendon se eshte me i zgjuar se ata,me i poshter e i pa karaktere eshte.Merrni veshte o zotri kosovare,ktije si interesojne shqiptaret kudo qe jane,komunistat e spiujte te tille jane.

 3. Ramy says:

  ore zef derri , ti mendon se ne duhet te i kthejme shpinden Amerikanve qe po na ndihmojen e na kane ndihmuar vetem per te perkrahur nje shtet viktime sic eshte palestina? apo e deshiron qe edhe kosova te ngelet si palestina. Ne duhet te anojem tek ata qe na ndihmojne. Te gjithe e dime qe palistina eshte viktime e izraelit e sh,b,a. Por ne nuk mund te ju kethejm shpinden miqve tane. edhe ne anen tjeter palestina ka qen dhe eshte kunder shtetsis se kosoves

  1. analist says:

   Mor Idiot! Po nuk tha kush qe duhet kthyer shpina amerikaneve tane te dashur,por cdo shtet duhet te vendosi vete per politiken e tij te jashteme dhe jo ne baze te udhezimeve te CIA-s (se Departamenti i Shtetit te SHBA as denjon te merret me maloket e Kosoves). Atehere te respekton me shume dhe Amerika,qe e kemi aq xhan.

   1. X says:

    o ti anal-ist kosova akoma nuk eshte tamam shtet ti me flet per politike te jashtme o hajvan pulash amerika dhe be jane oksigjeni per kosoven ti thua dili kunder politikes se tyre?Nuk merret cia me maloket e kosoves ajo cia dhe strukturat e amerikes e ben sot kosoven te pavarur.Ty islamiko po te hahet kaq shume per palestinen dil vullnetar ne palestine kunder izraelit.

    1. anlist says:

     Or debil,po qe se CIA e beri te pavarur Kosovsken,stehere duhej te ishte shtet mor befotrofist.A nuk e dallon qe flet perçart?
     Po as ka plan njeri qe kosovarsket te bejne shtet,se nuk i le Daj Sami or fuck Ramy!

  2. agbi says:

   Ore ramy, ngaqe si puna jote jane shume ne Shqiperi prandaj kemi edhe kete nivel demokracie , kemi keta politikane , kemi keta qeveritar ,kemi kete politik te jashme e shume te tjera mrekullira qe ndodhin vetemne Shqiperi. Vetem aI mendim – e di qe je viktim , por duhet te te them fajtor – i shpjegon te gjitha .

 4. pjeter gjini says:

  bravo u qofte si shqiperise si kosoves ,me ne fund po i mbrojne interesat e veta kombetare ,,palestina eshte vete ajo qe ka deklaruar hapur ne beograd e moske kundra pv kosoves,,pa harruar qe shumica e shteteve arabe nuk e njohin kosoven.

 5. bili says:

  pjeter gjini jep me te vertete komente te qelluara,si thon pleqet ,,vetem kapak ,,….

 6. Ky o vllezer eshte vetem nje deklarat e revanshit per ate se qka ka deklaruare Ambasadori Palestinez per kosoven se Kosova eshte pjes e Serbis dhe palestina nuk e njefe pamvarsin e Kosoves,Rem-Diplomacyyyyy

 7. Viktima says:

  Pragmatizmi – politika me e shkerdhyer ne kete dynja. Dhe te vjen keq qe kete politike e ndjek edhe Shqiperia, edhe Kosova!
  Palestina, nje popull vertet i gjakosur per liri e pavaresi, nuk njihet nga Shqiperia! Nuk njihet as nga Kosova! Dhe perse? Sepse i duhet mbajtur iso Amerikes!
  Vertet e dhimbshme! Dhe kerkojne kosovaret njohje nga shtetet arabe! Si mund ta shtrosh kete kerkese,kur ti, Kosove, nuk je ne krahun e Palestines viktime!

  1. X says:

   Kush kerkon njohje nga shtet arabe?Ti nuk e shikon qe pacolli per njohje gjithmone vete ne afrike dhe asnjhere tek vendet arabe na plasi trapi se nuk na njohen arabet kelyshet e rusise dhe 15 vende nga afrika i duhen kosoves ta njohin dhe behet antare e okb.
   Urdhero c’ka thene amabsadori palestinez ne Beograd.
   http://www.botasot.info/def.php?id=122779&commentspage=4

   1. tafus says:

    Ore budalla,po ambasadori palestinez ka te drejte kur thote se Kosova nuk ka qene kurre territor i Shqiperise.
    PO dite ti kur ka qene e tille,na e thuaj!

 8. patrick says:

  Bravo rruga jone drejt modernizimit dhe qyteterimt, rruge tjeter ska Arabet jane bashkuar me Serbine .Vendet Arabe jane pisa ata e paten shansin per te treguar se e duan Kosoven si vend mysliman ,normalisht ne duhet te marrim te gjithe fene katolike ashtu si Gjergj Kastrioti!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *