21 janari, historia e djalit në foton me flamur

Kjo foto hyri në arkivat mediatike si “fotoja e bukur e djalit me flamur”. Është fotoja më e botuar në mediat e huaja, lidhur me 21 janarin shqiptar. Por deri më sot, askush nuk ka ditur më shumë se kaq për protestuesin në këtë foto. Dy ditë pas vrasjeve të tmerrshme të 21 janarit, një mike e tij shkruante në rrjetin social Facebook.

Djali që mbante flamurin në duar duke vrapuar quhet Eno C. Është 26 vjeç nga Fieri. Sot është ende në shtrat sepse ka 3 fraktura nëpër brinjë, 1 në këmbën e majtë dhe një në parakrahun e dorës në të cilin mbante flamurin. Fatmirësisht nuk e çuan në komisariat për fraktura të mëtejshme, por e nisën direkt drejt spitalit e më pas në shtëpi.

“Shekulli” e kontaktoi miken e Enos dhe përgjigja e saj reflekton terrorin që ka ngjallur në popull sjellja e qeverisë pas 21 janarit, por edhe detajet e rrethanave të kësaj fotoje që ka bërë xhiron e botës. “Nuk do doja të jepja shumë detaje, aq më tepër kështu si po rrotullohen gjërat ne Shqipëri” – i shkroi “Shekullit”, vajza.

Më pas tregon: “Enon e kishin shembur në dru, fraktura nëpër brinjë, në këmbën e djathtë dhe në dorën në të cilën mbante flamurin, por nuk e kishin shoqëruar në komisariat. E kishin çuar të ‘Nënë Tereza e prej andej e kishin nisur për në shtëpi. Një gjë që ndoshta ka vlerë të thuhet është se ai, kur ishte nisur nga Fieri nuk kishte flamur me vete. Si rrjedhoje, duhet t’ia ketë marrë dikujt tjetër në mes të katrahurës…”

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “21 janari, historia e djalit në foton me flamur”

 1. sheqerja says:

  a e takoi kete djale sala sic takoi gardistin qe i shembi ne dru keta njerez.Turp ,shume turp duhet te shporret urgjent perv te miren tone ,per te miren e gjithe shqipetareve ai qe ka 20 vjet qe po ve shqiptaret kunder njeri tjetrit,qe ka ngjallur nje percarje te papare ne popull dhe kjo vetem per interes te karrikes se tij.

  1. nesti says:

   E po cfare te shkruash per Salen si “lum”ne qe e kemi te na “roje”e te na lere mbrapa si “lum”ata qe i vene prapa e qe votojne per te.ja dhe Ilir floririn e qafkrabes e nxori te pafajshem ka ne krah nje kryeparlamentare te peshtire qa te neveritet me fjalorin e saj gjynah qe eshte nga shkodra e embel cte besh .Si konkluzion simund te takoje Sali Ram Berisha kete djale po shikoni te fshihet se mos e arestoje……

 2. Gani Guri says:

  Mos eshte ai flamuri me te cilin i gjuajten policise ky?? Dhe ju lutem shume me keto perralla, se per tre fraktura, ne moshen 26 vjecare ky na qenka i shtrire akoma ne krevat. Humbisni seriozitet ne kete enyre.

  1. Landi- Sverige says:

   Shkruhet, dy dite pas ngjarjes se 21 janarit ishte akoma i shtrire ne krevat, nga nje mike e tij ne Facebook. Perqendrohu ne leximin e nje artikulli, o Gani!

  2. MAMUTHI says:

   O GANOOOOOOO, lexo me me vemendje: Komenti i bere ne facebook eshte 2 dite pas 21 Janarit, dmth ne date 23 ose 24 janar 2011. Autori i artikullit rreth kesaj fotografie i referohet komentit te shoqes se Enos, per te treguag se sa i dhunshen ka qene pusht-eti me demonstruesit dhe sa cinik dhe i njeanshem veprimi i Sales per dekorimin e gardistit…..

  3. emigranti athine says:

   Si nuk ke turp qe thua nje gje te tille o Gani(Bobi).Po zaten,cfare turpi te keni ju “Fanatiket” e Sales?Ju nuk jeni fanatik,por hajdut,qe Sala ju dha mundesine te vidhni,te vrisni,te grabisni,te mashtroni.Nuk e kupton ti,qe Sala,po i shet vrasesit e 21 janarit per bythen e tije?O debil?Kuptoje o mashtrues qe e ardhmja nuk ju perket juve.Ju do te denoheni nje dite.Dhe nuk eshte larg ajo dite.Do te arratiseni?Do te ndiqeni kudo qe te veni.Mjere familja juaj,qe do te vuaje ato qe po vuajne sot familjet e 4-er martireve te 21 janarit.

  4. dule says:

   o ganush,.o babaganush,po ik o derezi beji fresk Birishes tend qe eshte aq i zgjute sa sla ekonomi ne bote pa rregullu,c’te duhet team ty,

  5. Cfurku says:

   Gani Guri apo Gani Ziu, sa malok qe qenke!

 3. saimiri says:

  mbi rrenojat qe do lere ky pushtet perseri do valvitet flamuri kuq e zi.

 4. aleksandri i madh says:

  Ti Gani gur mbete gjithe jeten. lexo pak para se te besh nje koment.

 5. shoku argites says:

  me siguri do te kete pasur kallashin si flamur,,se sala si ben keto gabime….

 6. Sali_qeni says:

  Ore mos je ai gani trapi ti?

 7. FERDEROVA says:

  TYM E FLAKE TIRANA PA,POR FLAMURIN NE SHESH S’E LA!
  SA TURP,SA KEQ-KRIME PARA QEVERISE SONE TE KETE!
  HIDHUNI DJEMA SE KOHA S’PRET-DALENI NA LA SKLLAV PERJETE!
  PS O BEJU OPOZITE KOMBETARE O TRETU FARE!
  VI RININE NE KRYE -HIQ DORE NGA STERCIKLIME..

  PSE NA LATE TE TALLET BOTA,SERBO GREKU TE HAJE COPA?!

  TE GJITHE NE MARATON…KOMBIN TE CLIROJME-ATJE ESHTE DINJITETI QE NGA FSHATARI DERI TEK PRESIDENTI!JA KETE BUQET ME SHQIPONJE KUJT MUND TJA DERGOJ?KANE NEVOJE MARTIRET ,TE VRARET,PASTAJ PATRIOTET E SHQIPTARET!

 8. bari says:

  Deri sa shqiptarë të fillojn te duan njeri tjetrin nuk do te kemi perparim, se së bashku do të jena me te forte.

 9. Ariu says:

  Turp per drejtesine qe tallet me fatin e keq te viktimave ngushellime familjeve te viktimave

 10. getozoari says:

  Nje fjale vetem per Berishen: VRASES!!! Te gjitha te keqijat e botes jane te permbyllura aty.

 11. eri shqiperi says:

  HISTORIKISHT POPULLI SHQIPTAR KA QENE ESHTE EDHE DO NGELET DELE,, KETU KOMENTOJNE FANATIKET E SALIUT EDHE FANATIKET E EDVINIT NJERI ME ROP QIR SE TJETRIII JU QIFSHA ROPTE POLITIKANE PIDH MOTRA EDHE ROPTE EDHE JUVE QE I MBESHTESNI ROP QIRA

  1. Thana says:

   MIRE E KANE THENE: I SHARI SHAN!

 12. Shqiponja says:

  E rrahen Enon dhe i dhane 3 fractura si shperblim, pse mbante larte FLAMURIN E KOMBIT SHQIPTARE, FLAMURIN KUQ E ZI! Sa turp ! Sa antishqiptare! Sa qeveri barbare!

  Po c’farmund do te kishte ndodhur me Enon, po te mbante ne duar flamurin blu te PD-se? Me siguri do te ishte shpallur “hero i demokracise” me motivacionin: “Ne nderim te gjakut blu”

 13. saimir says:

  ne cfare arkivash ka hyre kjo? kush e gjeti? se te ishin kaq te famshme do e kishim degjuar. dhe pastaj akoma s’iu ngjiten kockat ketij per 1 vit?? ka bere nje gabim ne fakt…qe nuk mban flamurin ylber te kryetarit po perdhos flamurin kombetar neper mtingje te dhunshem hajvanesh

 14. Turp per Shqiperine e per shqipetaret…….kemi ngelur ne dore te plehrave

 15. shkodrani puro says:

  o gani o anadollak mos je gja prej vicidolit dhe ti po ik mor malsor se na flliqet venin po shikoj te gjithe qe jane me salen jan kriminela hajna dhe baballaret e tyne i kan pas spijuj dhe mundohen te mrohen tani; nje prej tyre do te jesh;per SALI ILIR Fasllicat keto jan tradhtar dhe antishqiptar koha ka per ti vertetuar po ishalla ngrihet populli nga gjumi sa sasht vone;

 16. ali pasha says:

  Ne fakt eshte gjynah qe i kundervihemi njeri tjetrit po saliut i intereson percarja jone sepse vetem ne kete menyre ai do fitoje ne cdo zgjedhje

 17. LORA says:

  Nuk ja dija emrin djalit-simbol te demostrates me madheshtore ne historine e 21 vjetve te fundit.Vrapi i tij me flamur ne dore mund te ishte njesoj me ate te njeriut te vitit ne Bote ,”Protestuesin”.Faleminderit Eno ,silueta jote do te mbetet ne historine tone te re si frymezim i vertete i ushtrimit te demokracise per brezat qe vijne.Te uroj me te miren qe me del nga shpirti!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *