Spahiu: Fondacione të al-Kaedas financuan eksponentë të PD! Do jap prova që do çojnë në dorëheqjen e Berishës

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka akuzuar ashper kryeministrin Berisha, duke thënë se eksponentë të mazhorancës janë financuar nga al Kaeda.  “Berisha do tërhiqet në prag të zgjedhjeve për shkak të fakteve që ne do të publikojmë për implikimin e tij me paratë e pista dhe fondacionet e dyshimta”, u shpreh Spahiu në emisionin “Debat” nga Alfred Peza në Vizion Plus. Sipas tij, eksponentë të Partisë Demokratike financohen nga terrorizmi. “Zyrtarë të lartë të PD dhe diplomatë të lartë të shtetit janë financuar nga fondacione të Al Kaedës”, insistoi Spahiu. Ai tha se Berisha kërkon të bëhet sërish president. “Nuk e lë ai atë post. Do e mbyllë karrierën e tij politike në presidencë”, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

79 komente në “Spahiu: Fondacione të al-Kaedas financuan eksponentë të PD! Do jap prova që do çojnë në dorëheqjen e Berishës”

 1. aqif pallaska says:

  ore mavri po pate ndonje prove (ose me sakte po te kane dhene ndonje file ata te CIA-s jepe tani te shporrim tradhetarin ca pret votimet???
  apo u bere politikan profesionist dhe fillove te gatuash tasqebab me gjethe prasi edhe ti????

  1. largohu o sali says:

   kreshnik spahiu eshte shpresa qe po motivon mijra njerez. do ishte fat per shqiperine dhe kosoven nje kryeminister si kreshnik spahiu. duhet ta mbeshtesim aleancen kuq e zi se ajo mund te nxjer ne pesion bamir topin, edi ramen, sali berishen. na cmenden 22 vjet keto tre ftyra

   1. Gezim says:

    E njeh mire ti Kreshnik Spahiun? Apo ja fut kot sepse keshtu te thote partia.

    Po ta njihje, nuk do te flisje brockulla qe te hapin barkun kur i degjon!

    1. tani says:

     PO pse ti qe flet ke henger buke me sale apo edin
     dhe i njef mire,po cja fusni pordhes kot

  2. Aishja prej Sauku says:

   Ti mre Kreshnik tani e gjete me fol???Paske nejt gjat duke mos denoncu nji krim te till???Ahhhhh mre ish-nenkryekar i gjykates se nolt.Tani te erdhi zoni i gojes,se deri dje heshtje dhe i boje iso Berishes e co…

   1. Karol says:

    Ka qen nenkryetar i KLD (keshilli larte i drejtesise) ka sh ndryshim nga gjykata e larte shoku!!!

    1. Aishja prej Sauku says:

     Eh mre cuno,se gaboj ka nji her ene une Aishja…..Me nji dor tund mtinin me nxjerr tlynin,…….me doren tjeter shkruj kumenta ne internet.
     Ke te drejt mre Kar-ol (ku e ke gjet ene tine ket emen te bukun,tani ne pranver kur po na hullohet gjaku…hahaa po don me na hap miden dmth oreksin)…. por qi ishte nenkrye-kar Kreshniku, nuk kom gabu,apo…???
     Haj Tunagjeta.
     Ps : ol i thon vajit me duket…hahaa(e kom me humor,se mos me fyehesh mre cuno)

     1. Tironci Lugano says:

      Aishe
      Po ha pra fol po deshe, ku te qellojn ene ty keto emra fort te bukur.

      1. Aishja prej Sauku says:

       Ma bone qefin qi ma n’fund u kujtove dhe per mu t’shkreten.
       Un kisha for qef me shkrujt nji koment sot ne drek per ty sapo e pash qi ishe tu shkrujt per Deanin,por mendova se do jem bo e besdisshme ene thash rrij ur mre Aishe ene lene T.L rehat.
       Zemra me grufullonte por mu duk sikur jam bo Stalkerina jote,qi te ndjek hap-pas hapi.Un e shkreta jom ne hallin tem.Munohem ka nji her me ngjyros vezet me bojna qi i shpik vet….se po na vijne dhe Pashket.
       I kom shum qef vezet e zime….hahaa
       Eh mre Tironci jem i Loganos.
       Tani ne Pranver e ndjejm ene ma shume mungesen e partnerit.
       Sido qi te jet puna ta dish se kom shum repekt per ty,ene pse skemi me u njoft kurre(o perendi sa po vuj un moj Lola qi u tregova budallaqe ene tani jom denu me nejt anonim)
       Un e kom gjakun e omel mre T.L,…..ne vere kur shkoj ne plazh nuk me ndahen myshkonjat.( e kom fjalen per ato mushkonjat me dy kom,dmth ma sakt me tre kamet)
       Uroj ta kalosh nji fundjav sa me t’kanshme.
       Te siguroj edhe nji here ne respektin (dmth m’ka zon qymyri,e kupton ti ma) qi kom per tyne.
       Shendet e dit te lumtra mre T.L jon i dashun.
       Lola mos u boj xheloze tine mre shoqe.
       Para teje s’ven korkond T.L

       1. Tironci Lugano says:

        Aishe
        vetem respekt per fjalet e mira ne adresen time(ene pse sjon ne aq i mire)
        pershnetje

  3. Argita_B says:

   Amerika i ra avaganistatit, Irakut pasi isgin financues te Al kaides, atehere si ka mundesi qe ja falen Sali Berishes!!!
   Gazeta Tema ka nevoje per nje redaktor…

  4. raimondi says:

   O Kreshnik , po leri keto budalleqe se ben autogol –Berisha nuk eshte aq idiot sac e ben ti –Ndaj me mire meru me gjera tamam te denja per nje politkan patriot

   Diskretiohe Berishen ne drejtim te leshimeve kriminale qe ai i ben grekut, si dhe ne privatizimet skandaloze ,l sic eshte rasti i Albpetrolit , apo i Hidrocentraleve te medhenj–dhe mos u merr me keto gjera qe kane lidhje me politken globale , se ka kush merret me keto pune

   Kupton ore , mos u bej qesharak duke bere akuza te tilla , po ruaj seriozitetin e partise qe perfaqson duke qendruar brenda kuadrit tend ….Shqiptar….

   ____Edhe mos dil gjithmone vetem ti, por nxir edhe te tjere te flasin dhe te diskutjne
   per problemet e Shqiperise, qe te tregosh se ke ekip politik te pregatitur dhe nuk je dicka kalimtare….

   1. Bazarxhevap says:

    Te shau Byrazeret Spahiu ty. Mos u merzit o muxhahedin, se tendin e ke dhe do ta hash berrylin po erdhi ne qeveri apo Parlament Kacurrelsi Spahi!

    E ka vendos Sala aty, qe te genjej ata qe e besojne!

  5. Salisuma says:

   kreshniku biri mamase ja fut pordhes! Ne jemi te gjithe me Al-Kaeden, se po qe se Saliu na merr para nga Al-kaeda, ato para i shperndan ne popull per bamiresi, pjesen tjeter e gllaberon vete. Spahiu harron se cfare ka ngrene vete, trapi

  6. bashkim says:

   intervista e kreshnikut ne vizion + ishte brilant. kreshnik spahiu perfundimisht eshte me popullor dhe karizmatike se Rama gjumashi, Bamir kok Topi dhe se Berisha skixofreni. duhet mbeshtetur me se fundmi aleanca kuq e zi per te zhdukur PD dhe PS nga parlamenti

   1. Dean says:

    Nese,K.Spahiu ka me te vertet ”prova” te cilat pretendoka se i paska prej vitesh,atehere Ai ne rruge Ligjore eshte FAJTOR pasi nuk i ofron keto ”Prova” Drejtesise/nuk ka bashkpunuar me Drejtesin,por i perdor keto ”Prova” si mjet Shantazhi.
    Po hajde mo se Shqiptar jena.Cdo 10 vjet kena nevoj per 1 Messiah.E kena nevoj jetike 1 genjeshtar te ri,se jena merzit me te vjeterit.Shijoje plako te qenit skipatar.

    1. Tironci Lugano says:

     Dean
     ke fol tamom.Une po i shtoj asaj tates(tendes sic ke qef ti)qe ku Spahiu sikur ishte numeri 1 i drejtersise disa muaj me pare.
     pershendetje

  7. Vlora says:

   Nuk eshte aq e lehte duhet qe edhe populli te jete gati sendryshe i ndodh si Priftit qe ja futi vetes, beri cberi edhe tha qe do e le kete muhabet se ishte i zhytur per vete.

  8. sorge says:

   Shikoni se cfare zv.kryetar KLD-ja paskemi patur”KA DITUR,QE AL KAEDA KA FINANCUAR PD-ne NE ZGJEDHJE DHE NUK I KA DENONCUAR!!!Ky njeri duhet te merret si i PASNDEHUR PER FSHEHJE TE KRIIMIT!!!!Ne se PROKURORIA NUK E MERR NEN HETIM KETE NJERI,ATEHERE KUPOLA E SHTETIT TONE ESHTE NEN HYQMIN E TERRORIT BOTEROR!!!Edhe CIA E FBI-ja DUHET TE HETOJNE KETE DEKLARIM BEFASUES TE KETIJ ISH SHTETARI TE LARTE!!!ESHTE KY FAKT,QE DREJTESIA E JONE KA PERFUNDUAR NEN TERRORIN E MAFIES AL KAEDA!!!Jemi nje vend antar i NATO-s me bashkepunim me AL KAEDA-n!!!HAAAA!!!HAJDE GALLATE,HAJDE!!!A KANETURP VENDET E NATO-s kur kane pranuar ne kete organizate ushtarakle,nje ARMIK TE TYRE????Prandaj beri gjithe ato SPEKTAKLE MARRAMENDASE KY BERISHA SERB,qe te terhiqte vemendjen nga KRIMET E TIJ TE FSHEHTA E TE HAPURA!!!KY NJERI DUHET TE SHPORRET URGJENTISHT NGA DETYRA DHE TE JEPET PER NDJEKJE PENALE!!!!

  9. Po qeshem says:

   Berisha dhe te kete fjetur me Bin Laden nuk jep doreheqjen sepse s ka gjyqtar e prokuror me bole qe ta denoje…. Dhe kur ndeshkimi mungon hajdutet e vrasesit bejne terror mbi te tjeret….Sic po ndodh ne Tirane kohet e fundit…

 2. alban says:

  Z. Spahiu! Ju mund te jepni provat me te forta qe mund te gjenden dhe tej cdo dyshimi te mundshem kunder Berishes, por ky njeri nuk shkulet nga Shqiperia dhe kolltuku qe e ka uzurpuar. Kete njeri vetem Vdekja mund ta nenshtroje, madje edhe vete Vdekja ka frike prej tij. Prandaj, mos mendoni kurre se ky njeri do te jape ndonjehere doreheqjen. Ai nuk dha doreheqjen me 1994 (per disfaten per Kushtetuten), nuk dha doreheqje ne prag te revoltes popullore me 1997, nuk dha doreheqje me 15 mars, 2008 ku vrane 26 njerez (burra, gra, femije, te moshuar) dhe nuk dha doreheqje, ai vrau 4 njerez te pafajshem me 21 janar, 2011 dhe perseri nuk dhe doreheqje. Prandaj, mos shpresoni se ai mund te beje nje gje te tille. Ai ka prapa sherbime sekrete te fuqishme, qe tashme po behen publike nga mediat tona dhe te huaja. Ata e kane mbeshtetur, e kane sjelle ne pushtet, u duhet ende, dhe keshtu ne duhet te pranojme qe ta mbajme dhe durojme si kryeminister uzurpator te Shqiperise. Vjedhes i votave dhe i pasurise kombetare te Shqiperise. Ja, ky eshte kryeministri yne i nderuar, dhe ky “Burre Shteti”.

  1. Robi says:

   E vertete! Shume e sakte kjo qe shkruan , Alban !
   Kete Monster , nuk e shkul nga pushteti,vecse nje plumb kokes !
   Dhe per kete,nuk nevojitet ,as C.I.A., as revoltat,(se sjellin gjakderdhje).Duhet VETEM nje SHQIPTAR,qe vertet e do SHQIPERINE !

   1. Voica says:

    VETEM nje SHQIPTAR qe e do vertet SHQIPERINE nuk ka dhe nuk gjendet. Ka pak kohe qe ka mbaruar ky artikull ne treg. Do ishte fyerje per SHUME SHQIPTARE qe e duan vertet SHQIPERINE, qe kete pune ta zgjidhte nje i vetem, i fshehur pas ndonje cepi, kur zgjidhja me e bukur do ishte me keta shqiptaret e shumte. Ti thua ta bejme dhe hero SSaliun.

 3. besnik says:

  CIA s’ka cfare te jape per te, se e ka te vetin, prandaj nuk e shporr dot tradhetarin, sic thote, Aqif Pallaska (alias).

 4. Plisi says:

  Bravo kreshnik je i madh posht pd – ps !! ta pastrojm shqiperin nga kriminelet nji here per gjithmon nje rilindje

  1. genc says:

   Ne asnje menyre poshte PS,se ketu te kjo gazete i ke te gjith komunista,e do fillosh te marresh te shara.Kthjellohu para se le komente Plis djali.

   1. ilir says:

    komunistat ta kane rras 50+20 vjet.eshte e vertete absolute,nuk duhet te besh as adn!!!!!!!!!

 5. Kelmendasi says:

  Edhe ky ma halabak se Balla
  Me duket vete ky financohet prej tyre se bashkimi trjeve do te formonte nje shtet rreth9 milionsh mysliman

  1. Cakalli7 says:

   Ne shqiperi 2.8 milione ne kosove me pak se 1.8 milione me maqedoni 400 mije dalin 6 milione, kur dolen 9 apo do marresh hua ca bosnjake? Nuk shkone se flasin serbisht ata jane sllave me fe mylymane qe per nje pale xhinse e atlete e shkerdh.. vendin e vet per ta bere arapistan.

  2. filoshqiptar says:

   or legen po pse jeni kunder bashkimir me kosoven ju minoritaret. ce keqe ju gjeti ne shqiperi. per inatin tuaj ne pushtet do vij aleanca kuq e zi. jeni tersisht te paftyre qe dilni kunder kreshnik spahiut

  3. ...? says:

   edhe pastaj cfare?

 6. E ne nuk jena tu pyt per fotot e Doktorit me burrat e shtetit para viteve 90, jo mo per lidhjet me Al-kaeden. Ene nqs ka pas lidhje per tmiren ton ka vepru me u mbrojt kunder social-kamunistve.

 7. Butrinta says:

  Aty nga viti 2005, Kreshniku trumbetonte me te madhe se do te nxjerr 15 familjet me te medhaja mafioze!! Shkuan vitet as u pane e as u duken ato familje te aludura nga Kreshniku.Po sikur t’i nxjerresh tani o Kreshnik? Go for it!!

 8. ylli dashaj says:

  aha,aha,aha, jo mo do vrasi veten!
  Aha,aha,aha,aha,aha, po ti qenke
  mbrapa bote! Aha,aha,aha,aha, po me
  dhembin veshkat nga te qeshurit, aha
  aha aha aha aha aha aha

 9. Artan Balliu says:

  KU JANE PROVAT KRESHNIK ?? .. BEJI PUBLIKE TANI – DUAM TE VERTETA JO AKUZA TE PABAZA E BOSHE SIC KAN KETA TE FUNDIT QE BEJN 20 VJET ME RRADHE PA PROVA E PA FAKTE AKUZOJN NJERI TJETRIN.. JEPI KRESHNI NXIRI DO KESH MBESHTETJEN MBAREPOPULLORE NEQOFTESE ATO QE THUA JANE TE VERTETA DHE KE FAKTE.. DUAM TRANSPARENCE MBI GJITHCKA QE THUHET DHE BEHET ????????????

 10. Alternativa Shqiptare says:

  Pra ky flok-xheli, ky top-modeli po na thote se Berisha nuk eshte i serbeve…?!!!!Spahiu: Fondacione të al-Kaedas financuan eksponentë të PD!
  Ku don me dale ky zog serbi (Spahiu) me kete pretendim te ri se Berisha nuk eshte i serbit por eshte i arabeve…?

 11. xha Jaho says:

  Ah more Niku,

  fillove edhe ti me deklaratat bombastike njesoj si Berisha.

  Ti te kishe ndonje gje kompromentuese per Berishen do ta kishe nxjerre 100 here. Mos thuaj nga keto budallalleqe se diskretiton veten.

 12. BERISHA LARGOHU. ESHTE FATALITET TE FESTOSH 100 VJETORIN E SHQIPERISE ME KRIMINELIN BERISHA! says:

  Rrevolta popullore largon Berishen, Spahiu te nxjerre faktet tani dhe te mos na beje llap llap.

 13. fiku says:

  Heee hee qerimo ra sala prej fiku e ra si top llastiku. Hee hee qerimo sdo boesh tenente mduket

 14. wert says:

  Shiko kush flet. Pa na trego financimet e AKZ o Kreshniku…se nga mafia talebane i ke edhe ti

 15. Tini says:

  Po ti,o Kreshnik Spahiu,ku e ke hambarin tend,ku ha e pi,kush te financon ty?Nuk e besoj se je pa gje edhe ti.Po pate argumente pse nuk i nxjerr,t’i dime dhe pse nuk i ke paraqitur qysh kur ishe ne post.Nga na dole kaq patriot ti?Nuk po e marrim vesh se si u bere atdhetar i flakte sa hap e mbyll syte.

 16. noku says:

  O Spahiu.Ti ke deshire te madhe per pushtet,por pushteti nuk merret me budallalqe qe nxier ti nga goja.Pushteti do politikan e jo ty . Ti ke filluar te flasish mbas moshen 10 vjec. Po shiko zere ndonje qoshe tjeter se nuk je ti per politik.Te fala shokve Kreshnik bytha.

 17. murati says:

  SHQIPTAR ESAPI MOSMIRNJOHES .KU I KISHE FAKTET NE BYTH DERI DJE
  IK O NIKU ME SHUM KE XHEL NE KOK SE MENDJE
  DO ISHE BURR KUR ISHE NE DETYR TE NA JEPJE FAKTE
  TANI JEPJA EDVINIT ME LAROT E PS TE NA I RUAJN ME MIR SE TY

 18. Emigranti_UK says:

  Zoti Spahiu me sa duket do te dergojne te takosh Kosta Terbicken klika e diktatorit serb Sali Millosheviqi. Faktet nxjerri tani sa nuk eshte vone. Po ike do ngelen mister… Edhe po i nxorre popullit tone nuk i bene pershtypje se eshte rregjur dhe ambjentuar me shtypje fashiste dhe diktatorjale

 19. jevi says:

  Po qe se keni dokumenta i tregoni para popullit e mos flisnikodra pas bregut.Vendi yne eshte kthyer ne truall shpifjesh duke filluar nga Saliu e deri tek ky Kreshniku.Kjo eshte mungesa e shtetit qe shpifesit jane te pa pergjegjshem e vendi eshte kthyer ne nje cmendin te madhe.

 20. Stef Staku says:

  ANALIZE : Une kam nje vrejtje redaktorin.
  Ky artikull duhet publikuar diten e hene e jo te shtunen, pasi Miku i Im z. Etore Sekui eshte pushim!!!!

 21. TROJA says:

  Leri pordhet e zoti Spahi.Po prite zgjedhjet ne 2013,as vete nuk edi ku do jeshe ç’far do jesh.Po keni,material,per spiun te serbeve,per ndihmen qe i ka dhene AL Kaeda,nxirini,tani,o sot o kurre.As nje dite nuk duhet te prisni.Me keto paçavure ai ka jetuar e sunduar per 20 vjet dhe po vazhduat,ju Edi Rama me keto metoda edhe 20 vjet te tjera do ta keni mbret.Mjaft me fjale te medha,mjaf me konferenca,fakte dhe force,fakte dhe trysni popullor,fakte dhe pranvere Arabe.Diktatoret ne pushtetet fashiste duan vetem nje gjuhe.Gjuha juaj dhe Edi Rames do ti shtoje vitet e sundimit Mbretit Sali.

 22. Berlin says:

  Dale nga dale ky kreshniku po na behet si nje virme ne uje shume foli e shume trumpetoj por si pule po na beht nuk e dime se si e ka hallin.

 23. Claus says:

  Me pelqen fakti qe ka dale nje njeri dhe po e lufton Berishen me “armet e Berishes”.
  Keshtu luftohet Berisha dhe jo me retorikat pakuptim te PS.
  Te tille lufte ka bere Berisha per 22 vjet, me te verteta dhe te paverteta, me shpifje dhe sharje, me trillime dhe akuza false, duket qe Spahiu ka dale nga barku i PD-s ashtu sic doli Saliu nga barku i PP. Stili dhe permbajtja eshte e njejte. Ate kulle shpifjesh qe ngriti per 22 vjet le ti bjere mbi koke.
  Ndoshta ka te verteta brenda dhe asgje nuk ka per tu cuditur. Berisha per pushtet ben aleanca me komuniste dhe zogiste, me islamiste dhe budiste.
  Kjo fushate me sa duket do te jete interesante dhe kjo jo per merite te PS.

  1. plaku says:

   Claus,
   Jam plotesisht dakord me ty. Me pelqen fakti qe Spahiu i perjgigjet Berishes me armet qe ky vete perdor. Pershendetje.

  2. PrapambetjetOsmane says:

   z. claus, ne lidhje me kete “lemshin” AKZ dhe PD jam dakort. Tani, qe fjalimet e z. edi rama jane te veshtira per ti kuptuar kushdo jam dakort, por qe te te dukeshin edhe ty te pakuptimta (nga komentet qe ke bere), te me falesh, por nuk e prisja!!!

 24. bullshit says:

  i din ti dhe nuk i din cia?
  hajde trap qe qenka ky spahiu!!

  po te ishte se duhet rrezuar, salen e rrezon usa vete dhe nuk te mbeti ty

 25. Argita_B says:

  Mendoni se nese Berisha do ishte financuar nga Al Kaeda Amerika do ta kishte lene te qete..!!!

 26. heheh Kamxhiki i Rames, kujdes o Spahi mavria se ky mund te jete nje boomerang

 27. denkoka says:

  loje te piset po ben o spahi…
  po ishe ai qe pretendon qe je…duhet ti nxjerresh sa me pare materialet…
  jo ne prag zgjedhjesh…per popullaritet…kuptove?

 28. shqiptar says:

  po s’na u ndane keta debilat mor jahu?! del ky dhe thote se do jape fakte per berishen dhe ai do te jape doreheqje. ore po ti ke qene n/kartar i keshillit te drejtesise pse nuk i drejtohesh drejtesise dhe motrestende prokurore ta vene perpara drejtesise berishes. kjo eshte drejtesia qe ndertove mor plere.

 29. Kritiku says:

  Cubi i maleve, Sali Berisha kishte te drejte kur thoshte qe Spahiu eshte sharlatan. Kete po e tregon cdo dite e me shume. Kur ti Kreshnik Spahiu na qenkerke ka i vendosur per te larguar Berishen perse nuk bere dicka kur ti kishe nje post te rendesishem dhe mundeshe te levizje nga ana ligjore? Perse nuk shfrytezove postin qe kishe per te demaskuar si publikisht ashtu dhe te kerkoje ndjekje penale te Sali Berishes? Materiale kishe sa te duash sepse cdo dite Berisha e ka shkelur ligjin deri ne tradheti kombetare. Cfare ju duhet ju dhe te tjereve akoma qe te luftoni cubin e maleve qe ka mberthyer nje shtet te tere prej gryke? Ti Kreshnik na thua qe kur te vije koha e zgjedhjeve qe ti ta “demaskosh” Berishen per financine te dyshimta?! Perse nuk e fillon qe tani? Perse duhet te presesh edhe nje vit?
  Ti Kreshnik Spahiu bashke me disa te tjere qe mbrapa bejne “te diturin” dhe “te guximshmin”, nuk jeni gje tjeter vetem se karta te djegura qe shqiptaret nuk u duhen me. Kur ju nuk bete gje kur ishit te institucione qe kishin te drejten e vendosjes dhe zbatimit te ligjit, cfare prisni nga ne shqiptaret qe tju besojme voten dhe te shpresojme qe dikur kur ju te jeni prape ne karrike te beni dicka?…JO!!!!!!
  Shqiptareve u duhen njerez te rinj qe nuk kane bere pjese fare ne kliken e politikane te deritanishem.
  Sali Berisha vetem me plumb ne balle do te rrezohet nga kali. Persa kohe kjo nuk do te ndodhe shqiptaret do te vuajne akoma…..

  1. bobi says:

   Po me cfar po flet ti me gjuhen e RAMES qe ben ciu ciu ciu.

   Ku njef BERISHA shtet ligjor me cfar do ta luftonte SPAHIU.

   SALA te ngren nje komision parlamentar dhe te denigron,
   edhe fillon e te shane me liber shpie sic beri me kryeprokuroren.

   Po beri ciu ciu si ben RAMA,,,,SALA rrin edhe nja 20 vjet te
   tjera ne pushtet…

 30. saliberberi says:

  si eshte e mundur qe vetem sharlatane te tille do te degjojme ne ?!!! Kur i gjeti provat ky sahanlepires i Berishes, tani qe u shpor nga Drejtesia apo me pare, kur e konsideronin si shpetimtar te drejtesise !!!
  Mjere ky vend qe rrit plehra te tilla, ai dhe i zoti Berisha. Ky ka marre persiper te beje edhe Shqiperine e te gjithe Shqiptaret sic kartandise prej kohesh drejtesine, me 6 mujoret dikur dhe rryshfetet tani per emerime e transferime gjyqtaresh.
  Ju lutem shihni drejt e qarte o bashkeqytetare !!! Eshte pjelle e regresit Berishian, derivat i luftes per pushtet qe ushqehet nga parate e vjedhura prej gjyqtareve. keta te fundit, per hir te se vertetes, i kane pas vjedhur nga qytetaret e trafikantet. Megjithate, thuhet se quhet vjedhje edhe prej Kreshnikut.

 31. Nabukodonosor says:

  O Kreshnik po ti ishe n/kryetari KLD pse nuk i bere atehere publike,pse nuk u ndjeve per sistemin tejet te korruptuar shqiptar te drejtesise.
  Shqiptaret vertet kane nevoje per nje rilindje te ndjenjes kombetare,por nuk e di a je ti i duhuri per kete?Dyshoj shume sinqerisht.

 32. artibr says:

  per kete ka te drrejt se bazat e tyre jan siria dhe libia po vellai tyre me i fuqishem gadafi i pam se si shkoj ajo pun tani po i vjen fundi edhe vellait tjeter assadit pos do i vi rradha dhe doktorrit ton se dhe assadi doktar esht.

 33. Landi- Sverige says:

  Eshte e cuditshme, por ky person ne keto 21 vitet e fundit te tranzicionit ka qene ne pikat me kyce dhe me te larta te shtetit dhe te drejtesise shqiptare dhe te flasi sot qe ka fakte per financime te Al-Kajdes ne politiken shqiptare dhe kryesisht PD-se me duken sa qesharake aq edhe idiote. Nuk diskutoj se jan apo jo te verteta faktet e tij. Por ku ishe deri dje qe nuk fliste, qe nuk publikonte, qe nuk nxirrte para drejtesise keto fakte??!! Po te shikosh karieren e tij mbas studimeve per drejtesi u caktua qe ne vitin 1991 ne gjykaten e Tiranes dhe ne vitin 1996 sekretar i KQZ-se se Berishes, e cila ishte ajo qe shkaterroj e vodhi lirine e votes se qytetareve shqiptare. Per keto “merita” ne 2004 zgjidhet kryetar i bordit shqiptar anti korupsion dhe me 2007 anetar i Keshillit te Larte te Drejtesise dhe nenkryetar i KLD. Pra postet e tij ishin per funksionimin dhe kontrollin e drejtesise, luften kundra korupsionit si dhe nje funksionim te rregullt te demokracise. Cfar ndodhi ne fakt? Asgje. Perkundrazi, korupsioni eshte rritur me hapa gjigand, demokracia eshte tkurur, drejtesia eshte komplet nen kontrollin e Berishes. Nje nga rastet me flagrante eshte ceshtja Meta e regjistruar me ze e figure, pa llogaritur ceshtjet Gerdeci, rruges se “Kombit”, 21 janarit, vrasje te tjera te dyshimta, zgjedhjet e Tiranes, shitjet e dyshimta te pasurise shteterore, ceshtjet e prones, etj, etj. A foli Spahiu ne te gjitha keto raste? Asnjehere. Atehere do te jet i besueshem sot?! Per nje njeri qe mendon me llogjik, absolutisht jo!
  Disa te tjere mendojne qe ben mire qe lufton me armet e Berishes!!! Pra sipas tyre duhet te shpifi, te shaje, te ulerasi qe tu ngrihet morali shqiptareve qe u doli nje “luan” qe te luftoje Berishen apo Ramen, por qe ky “luan” nuk ka dhembe ne goje dhe fatkeqesisht deri dje pastronte gurmazin dhe dhembet e zverdhura te padronit te tij Sali. Dikush tjeter thot se nuk duhet te godasesh Berishen per ekstremizmin islamik, por vetem per ate grek!!!! Keta turkoshak jan dhe rryma me e rrezikshme e ekstremizmit te “djathte” ne Shqiperi qe perpiqen te krijojne nje komb te “paster” te besimit islamik, duke krijuar nje armiqesi veri-jug apo te besimeve te ndryshme. Personalisht e vleresoj si nje figure te rrezikshme per te ardhmen e demokracise shqiptare, te lirive te qytetareve dhe nje vazhdimesi e keqe e rregjimit Berisha. Zoti (arsyetimi i llogjikshem) ju kthjellofte mendjet o shqiptar!

  1. trust_no1 says:

   Lando! Komplimente per komentin ,megjithse edhe une kam qe kur ka dale ky sharlatani ne skene i kam thene shume here keto gjera. Por kam thene edhe dicka tjeter. Ky popull eshte mesuar te genjehet rregullisht, keshtu qe seshte ndonje problem i madh edhe nese genjehet edhe pak nga Spahinjte e jeniceret.Ose e thene ndryshe nga Ilir Meta i ri.

  2. Fred.Dibrani.Hamburg says:

   @ Landi-Sverige…Jam shum dakort me komentin tuaj.Nuk kam se cfar ti shtoj.
   Komplimente

  3. plaku says:

   Landi Zverige,
   Une personalisht, ashtu si edhe Clausi me siper, jam shume dakord me mjetet qe perdor Spahiu ne luften e tij kunder Sales. Keto mjete, genjeshtra dhe fishekzare, Sala ka 22 vjet qe po i perdor. Pse te mos i perdori edhe Spahiu ? Kjo ndoshta ka te beje shume edhe me thenjen e popullit tone : ” Ku ka ze, nuk eshte pa gje.” Ne politike perdoren te gjitha mjetet, qellimi shenjteron mjetin. Mua me pelqen kjo taktike qe perdor Spahiu. Mos harro se politika eshte kurve, dhe se asnje njeri nuk duhet te thote se “nga ky uje nuk do te pi kurre.”
   Pershendetje.

   1. Tironci Lugano says:

    plaku
    Eshte e vertete qe Sala ka gjith keto kohe qe genjen por nuk eshte i vetmi.Eshte me shok plot.Por te flase dhe Spahiu sngelet gje me pastaj.Jo per gje por ti e njeh me mire Spahiun se une,
    pershendetje

    1. plaku says:

     Tironci Lugano,
     Jam shume dakord me ty kur thua : “Eshte e vertete qe Sala ka gjith keto kohe qe genjen por nuk eshte i vetmi.Eshte me shok plot.”
     Tironci Lugano, ti e di se populli thote : “Armiku i armikut tim eshte miku im.”
     Pastaj ti e di se pyka hiqet me pyke. Pershendetje.

  4. PrapambetjetOsmane says:

   Jam plotesisht dakort me komentin tend Landi- Sverige. Pershendetje !

 34. edmond leka says:

  Zoti Kreshnik, me respekt te madh po presim nje ndryshim ne klasen politike ne gjithe territoret shqiptare por ajo behet veç me fakte dhe jo me fjale bosh. Ne se me te vertete ke prova beji publike menjehere, ashtu siç u be me marrveshjen per kufijte ne detin Jon dhe jo te presesh 2013. Nese vonohesh per ti bere publike, ath ben lojen e politikaneve te vjeter, ne nje fare menyre legjitimon pushtetin e tyre ashtu siç gabimisht ke vepuar deri ne momentet kur ke qene funksionar i pushtetit te tyre. Beji publike dhe populli te dije te verteten. Populli me shume se kurre ka nevoje per te verteten dhe drejtesi.

 35. Adriatik says:

  He pra! Keshtu thoni te gjithe ju, do ja fus ketu e do ja kercas atje do i fut dy grushta ne bark, nje ne koke dhe me vone kur te shikosh gjithe pordhet kthehen tek i zoti. Berisha te heq breket dhe te pallon. Asnje dokument ne bote nuk ka ci ban atij, pervec dokumentit te Avni Rustemit dhe ti o kreshnik i maleve tona e ke pasur shpesh here shume afer berishen dhe je justifikuar me ate se jemi demokraci. Jemi muter thuaj, askujt nuk ja mban te perdori dokumentin real ndaj tij.

 36. fushkrujsi says:

  z.spahiu po guxove mos prit nji minute po nxirri cfare di.se populli u a ka fryer tu nigju budalliqe.mos bo dhe ti si ngjela
  qe ne fillim bertiste e pastaj ra ne gjume. fol po deshe te miren e e asaj partie qe ke krijuar me emrin e simboleve shqiptare :kuq e zi.

 37. kola says:

  te thoshte se sala ose deputete e PD financuan al,kaiden duket me e besuar por al,kaida te sponcorizoje salen me deputet e tij ,skaperdihet me asgje ,spahiu po hembet terren shume me gjerat qe po ben , nuk do te kete me shanc per te te rrezoj sale apo edi , apo ndenje tjeter sepsi ishte te vendi dhe sberi gje , a mund ti besohet ketij , ky eshte si mi arash

 38. salih says:

  E bardhë, por dikush i cili ka mbi 15 vjet! Yasin Kadi, Bin Laden, Baskhim Gazidede. Informacioni sekret në lidhje me vrasësin si Kosovë dhe terrorit klanit

  NATO secret documents: 47 page: xhavit halili

  http://balkanblog.org/__oneclick_uploads/2011/02/nato-47-page.PDF

  UN Military Observer HQ Sector NE, 26 July 1995 ca. 30 page secret

  http://balkanblog.org/__oneclick_uploads/2012/01/unmo-secret-srebrenica.pdf

 39. LORA says:

  Eshte humbje kohe te komentosh “deklaratat”e spahiut,produktit te shterzimeve te dr.dhjeramanit ne lakun e deshtimit total te tij jashte e brenda.Nese “KOPI” i 2005-es e retushoi,ky spahiu eshte nje opsion i ri retushimi,pra garanci e re per brekedhjerin e historise e te ardhmen e tij.
  Sikur spahiu te kishte vetem nje pune te qene ne karrieren e tij,do kishte kuptim ta konsideroja.

 40. daku says:

  Po pse mor trima me thashetheme do e hiqni Salen ju???Kshtu si doni me e heq Salen ju duhet jo 2013 por 2023,duhen fakte ekonomike dhe jo me the te thash,me thane i thashe…

  1. albann says:

   Berisha me fakte bie aq sa ra Meta ….ju ka lene mendja.

 41. Rei says:

  Rama thot se kame prova, ,Balla thot se kame prova,Kreshniku thot se kame prova. Amon mor na i nxirrni ti shohim, se po s’bet gje Ju, bene populli

 42. kelmendasi says:

  O Z.Spahija a the deri tani Berisha i shitun tek Greket?A tha Balla e co asht i UDB?Ti thua i al kaides.Po more miop al kaida asht kunder krishterimit;Cila qendron?Me duket se tetan naten lexon veprat e E.Hoxhes dhe ka kene ralla e PANARAME SINOPTIKE MBI VEPRIMTARINE E POLIAGJENTIT M.SHEHU.Sot ndofta do lexosh RREZIKU ANGLO AMERIKANPER SHQIPERINE e neser do u turresh Amerikanve dhe Anglezve.Kujdes Kreshnik se e han ruaju ketyre Amerikanve e Anglezve.Pse ke emrin Kreshnik asht e veshtire me kene kreshnik.SEfunmi rueju se nuk ke imunitet si Ballae Braçe qe flasin korr e mos lidh e mos u kapardis si GJELI MAJE PLEHUT se e pson O LEPURUSH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *