Dramë në futbollin italian, vdes mesfushori Morosini i Livornos

Futbolli italian është goditur nga një dramë e rëndë: mesfushori 25-vjeçar i Livornos, Piermario Morosini, ka ndërruar jetë, pasi ka rënë pa ndjenja në ndeshjen e Serisë B mes Peskarës dhe Livornos.

Mesfushori u dërgua menjëherë në spital, por nuk ka mundur dot që të mbijetojë. Sipas të dhënave të para, ai ka pësuar një atak kardiak në minutën e ‘31 të ndeshjes.

Për shkak të kësaj ngjarje të rëndë, federate italiane ka vendosur që të pezullojë të gjitha kampionatet në Itali.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Dramë në futbollin italian, vdes mesfushori Morosini i Livornos”

  1. Aleksander says:

    Vertete shokuese !-Lajmi u dha me pamje gjate kohes qe Morosini u lekund dhe tentoi tre here te ngrihej,derisa u plas ne toke e s’u ngrit me,nderkohe qe loja vazhdonte .Ne nje loje futbolli vemendja eshte e perqendruar tek topi dhe kur e vune re ishte teper vone.Shoket e stafi plasen ne te qara,ambulanca erdhi paksa me vonese ne fushe per shkak se disa makina e kishin bllokuar ne vendparkim…vertet fatale !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *