Lojtari shqiptar i Norvegjisë, Ardian Gashi: Do t’i shënoj Shqipërisë

Një tjetër futbollist me origjine shqiptare përgatitet te përballet me origjinën e tij. 31-vjeçari Ardian Gashi ka marre nje ftese nga trajneri i përfaqësuese norvegjeze Egil Olsen dhe pritet te jete me skuadrën ne dy ndeshjet e ardhshme ndaj kuqezinjve te De Biasit.

“Unë jam i lidhur me Shqipërinë por kjo është e tera. Eshte një lufte per tre pike dhe une mbroj ngjyrat e Norvegjisë, nëse me vjen mundësia per te shënuar gol do ta bej edhe pse vete jam shqiptar” është shprehur futbollisti i Helgingborg për faqen norvegjeze Vg.No.

Futbollisti gjakovar, i cili ka ikur ne moshën 8 vjeçare ne Norvegji u thirr për here te pare pas 7 vjetësh ne kombëtaren norvegjeze ku luajti disa minuta ne fitoren 3-1 ne Qipro. Ai nuk ishte thërritur ne kombëtare qe nga viti 2005, por qe kur kaloi nga Frederikstad te Helsingborg, ai ka përparuar shume ne lojën e tij dhe po shkelqen ne kampionatin suedez.

I pyetur nga gazetari norvegjez, Gashi ka mbrojtur edhe Granit Xhaken, i cili u akuzua se nuk ishte shënuar gol me qellim ndaj kombëtares shqiptare ne përballjen me Zvicren.

“Ai e ndali topin keq. E kam pare situaten dhe kam biseduar me njerëz qe e njohin dhe ata thone se ne ato momente nuk ka qene i përqendruar sa duhet. Ishte ndalje e gabuar e topit prandaj duket paksa qesharak ai rast” perfundoi futbollisti me origjine shqiptare i kombëtares norvegjeze. Te kjo kombëtare luan edhe 19 vjeçari Valon Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Lojtari shqiptar i Norvegjisë, Ardian Gashi: Do t’i shënoj Shqipërisë”

 1. Arbnori says:

  Sa qejf i kam keta qe fryhen keshtu!
  CUNAT E KOMBETARES: THYEJENI NE MES KETE TRADHETER PORDHAC!
  http://fashionguests.blogspot.com/2012/10/odise-roshi-albanian-rocket.html

  1. Horri i Bulevardit says:

   Edhe une jam dakort me cfar thua.

 2. alalum says:

  jam shqiptare thot kosovari dhe do i bej gol ,ka njei qe i kupton kete fare otomane

  1. raimondi says:

   Po ca ka per te kuptuar ketu o koke qyp–Ai loz em Borvegjine, dhe natyrisht qe po i doli rasti do e bej gol, nuk ka pse te na fale ne

   Ozil qe loz me Gjermanine i beri gol Turqise kur lozi kunder tyre, dhe nuk tha gje shtypi turk kunder Ozyl

   Ndaj nuk ka azgje te keqe po shenoi gol , perdersia loz me Nrvegjine

   Keta tanet te lozin me zgjuarsi per fitore dhe te mbrohen me kujdes , se Norvegjia nuk eshte ndonje ekip kushedi, dhe ne mund ta rafim Norvegjine

   1. shqiptari says:

    o raimondi kar ti mso me shkrujt nji her e masanej hajde edhe ban ktu komente ti

  2. Drini says:

   Se mos deshe me te falur t’a fitoje lojen. Juve mburreni se jeni BURRA dhe shume te forte biles, perse kerkoni tjau leshojne lojet kosovaret athere?!

   Ju kerkoni nga cunat e kombetares suaj qe te marrin hakun djemve nga Kosova?! Perse athere nuk kerkoni nga ata qe te marrin hakun nga Armand Duka dhe pislliqet e tij, apo pse nuk kerkoni qe te marrin hakun nga ndonje ekip qe eshte mundur, por pikerisht nga kosovaret?! SEpse ju nuk jeni shqiptar, ju jeni grek, biles edhe motrat jau qijn greket dhe ju thoni “Famelineres”.

   Tung nga Kosova…

   Rroft Shqiptaria, Rroft Dardania, Aty ku frymezon dhe i vie era “Shqiptari”., ops me falni – Dardani Etnike!

  3. asdf says:

   E qka do te thuash ti me kete (thote Kosovari)

 3. LIQUID says:

  Shume mire ,e moret vesh tani qe nuk i intereson shum origjina e tij ?futbolli eshte biznes

 4. albo says:

  Sa qejf i madh të hani mish në trupin tuaj! Ca më modest e ca më i përmbajtur. Të shënosh gol, është detyra tënde, por nuk ke pse e shoqëron me një kënaqësi kaq makabre, kur atë të mirë për ty e të keqe për të tjerët ja bën Atdheut tënd! Mendohu dhe një herë. Ke kohë për reflektim. Xhaka, që veproi me dashje apo pa dashje, ka hyrë në memorjen e kombit shqiptar. Atë bën edhe ti edhe pse nuk mund të krahasohesh me Xhakën!…

  1. Lenci Geneve says:

   Bravo albo!
   Xhaka qendron shume me lart se ky trongull i idhet megjithse eshte vetem 19 vjec.
   Edhe video e tregon qarte qe Xhaka nuk deshi ta bente golin me Shqiperine. Zvicra ishte ne fitore 2-0 dhe Xhaka e fali golin e trete.
   http://fashionguests.blogspot.com/2012/09/xhaka-vs-armand-duka.html

   1. PERRRRRRRRRC says:

    SAKTE! NA DALIN KTA ANONIMET E NA BEJNE SI FUTBOLLISTA VIP, PERRRRRRRRRC

 5. blerim says:

  Ky Otoman, debil qe e sahkyn bythen per ti ndejtur besnik bukdhenesit te tij.

 6. xxxx says:

  Car mund te presim nga ky njeri qe nuk di ndoshta emrin tij ta shkruaj shqip kur kemi plot bastard te ndyre ketu ne ket toke qe ju duhet dhene pergjgje

 7. tironci - usa says:

  O cunat, o gushpullumat e komtares tone shqiptare! Nigjoni me vemenje. Kom i stil loje per ket qafirin prej Norvegjie: topi kalo por ky palaco nuk kalo mrojtjen. Thyjani ato kom si krrab ne ta mori vesh mir se sa i vle lekura kosovaro-tropojano-serbiano-norvegjiano ktij kopuku…Hik mer qafir, mer legen i cpum, do ta kallxojm ne qefin ty n’Tiron.
  O Tiron Tirona kupa osht e jona…O ardian Ardiani kena me ti var komet n’qaf…

 8. zezak afrikan says:

  po shqiptart kan lon lesht e byths(edhe mythen vet) per me shku jasht shtetit!
  tashti ca do presesh ti,qe te vijne mbrapsht “brenda shtetit” a?
  dhe ca lesh shteti!
  kasolle gabeli asht shqipnija kosova e tan shqiptaqija bashk!
  ksoll maloku!!

  1. tironci - usa says:

   Cer po thu ti mer “zezak afrikan”, mer pac qe je si fun i djeg tenxherje..Po deshe mos na ngatarro ne shqiptaret e kullum me kosovnat e tuja…mer kafe e djegme..

  2. shqiptari says:

   o na sduhet me e purmen kosoven more se kurr ska me u ba shtet
   o me shqiperin
   o me serbin,se ju rrac serbe jeni dhe kur ju asht dasht pur me luftu me ta ju keni than se jeni shqiptar po ju jeni rrac mutit te digjinerum jeni

 9. salaman says:

  ik mer se t’gjith shqiptart legena jan!
  se shef ti si bojn me t’hujt kur shkojn i takojn a?
  si tenxhere ushtrije e bajn lekurn e ftyres!
  dac sala,dac edi dac lir meta,dac kosovar dac tjeter kush..
  edhe shqiptart me te shquar te te gjith kohnave qe nga skenderbe e enver e ahmet zog e dreq me shejtan bashk,te gjith pra vasal te te huajve kan qen.
  hiq ate enver hoixhen qe u tregu me burr me personalitet ,se ja vuni te hujve kufinin ke thona,te tjeret beqira te te huajve jane..
  jasht me te huajt behen pedera
  brenda me shqiptart behen lapera

 10. fieraku4u says:

  JE I MIREPRITUR DAKU…HAJDE KUR TE DUASH, POR TI E DI FORT MIRE DHE ME MIRE SE TE TJERET SE JE NJE KARTE E DJEGUR…KE SKADUAR KOMPLET SI FUTBOLLIST. JE 31 VJEC DHE JE KARTE DJEGUR.

 11. ore mire te beje gol se per ate luan ne fushe,por nje gje skuptoj perse fryhen kur thone do i bejme gol Shqiperise a thua se kane armik,o gjak prishur o pederasta po nuk luani kunder serbise qe te keni kaq mellef,ptuu spore e prishur.Shqiperia e shqiptareve vdekje tradhetareve

 12. BREGU I DASHIT says:

  NUK jam i sigurte se ne cilen nahije te KOSOVES BIE MBIEMRI GASHI. POR ma do mendja qe nuk eshte nga fisi ATDHETAR dhe TRIM NGA TE HALIL GASHIT te cilin e ka perjetuar ne KENGE RAPSODI ME I MIRE I KOMBIT SHQIPTAR PER TE GJITHA KOHERAT I PA VDEKESHMI TOM NIKOLLA . UNE JAM JUGOR POR NE KOHEN E MERHUMIT ENVER KAM PUNUAR NE VERI NE NJE SPECIALITET CIVIL . REGJIMI I ISH JUGOSLLAVISE TE GJITHE KUADROT SHQIPTARE (dhe ashtu te paket ) i vendoste nga GJAKOVA SEPSE ATA ISHIN DHE TRADHETARET ME TE MEDHENJ ME TE CILIN SERBET KONTROLLONIN TE ASHTUQUAJTUR ” IRREDENTIZEM ” SHQIPTAR QE TE MBANIN ZAP SHPIRTIN PATRIOTIK. KY PISI I RADHES MUND TE JETE FEMIJE I KRYQEZUAR ME SERBET ( NATYRISHT QE SERBET KANE LENE RRACE NE KOSOVE SIC DO PUSHTUES) ,QE FLET NE KETE MENYRE ,ose mund te jete nga ata “TRIMAT ” SI FAMILJE TE CENO BEJ KRYEZIUT QE E PERZURI GJAKOVARIN TJETER POR TRIM DHE FISNIK ( BAJRAM CURRIN ) PREJ GJAKOVE DERI NE DRAGOBI SA E VRAU [POR QE NGELI I PERJETESUAR NE KENGE. NGA ANA TJETER I PABESI ZOG KETE MONSTER CENO BEJ KRYEZIUN QE E PRURI NE PUSHTET (i KISHTE DHENE MOTREN ZOGU PER GRUA) PAS 2 VJETEVE E GJYSEM DHE PIKERISHT SI SOT NE DATE 18.TETOR POR NE VITIN E LARGET 1927 E DERGOI NE MENGJES NE PRAGE AMBASADOR DHE NE DARKE E VRAU. ME MBAS ZOGU RRINTE SI I DHJERE PARA 3 VELLEZERVE TE CENOS KUR KETA I KERKUAN LLOGARI PER TE VELLAIN. EDHE KY LOJTARI PIS QE SHPREHET ESHTE E QARTE QE KA NE DEJE GJAK SERB . ME MIRE NJE SERB ME PAK.

 13. TOTILA says:

  PADYSHIM QE KY KA GJAK SERB NE DEJE ,NENA OSE GJYSHERIT E TIJ 100% JANE SERB ,SEPSE E TILLE KA QENE KOHA DHE GRATE GJAKOVARE JANE KRYQEZUAR ME SERB . PER TE GJITHE ATA QE NUK E DINE . TE GJITHE ‘UDHEHEQESIT “KOSOVARE KRAHINORE OSE FEDERATIVE NE ISH -JUGOSLLAVI PER VITET 1944-1998 KANE QENE NGA GJAKOVA DHE PADYSHIM QE NE KOHERAT E “ARTA” GRATE GJAKOVARE KANE KALUAR MOMENTE TE PAHARRUESHME ME “BRATSTVOT” SERB ,SEPSE E TILLE KA QENE PARRULLA ‘BRATSTVO I JEDINSTVO “. DHE KY PISI DUHET TE JETE PRODUKT I TILLE ,NDRYSHE NUK KA SE SI SPIEGOHET QE KY FLET ,SEPSE E THERRET GJAKU I TE PAREVE. TURP .SHUME GJERA DISA KOSOVARE QE JANE NE NUMER TE KONSIDERUESHEM I FSHEHIN ME PATRIOTIZMIN E TYRE FALLCO. I KEMI PARE KUR JEMI NDESHUR ME ATA NE PERENDIM NE KOHEN QE KEMI APO PUNOJME ME ATA . NUK E PERGJITHESOJ POR E KAM NE VECANTI. MOS ME PARAGJYKONI NE MENDIMET E MIA TE CILAT DIKUJT MUND TE MOS I DUKEN TE DREJTA ,POR KJO ESHTE E VERTETA.

  1. gjakovari says:

   O njerez te paditur. Me se pari shihni e merrni informatat me te sakta e mandej flisni. Ky me se pari nuk eshte gjakovar , e dyta TOTILA kush mutin je ti koke aq i mrapametun more njeri i shekullit 17 , qe nuk e dike qe i vetmi vend ne kosove eshte gjakova qe nuk eshte e perzier me shkije (serb) . E vetem Gjakova i ka luftu si qytet prej krejt Kosoves o njeri kot , o njeri i pa ditur. Po me dhimbsesh pse je kaq budall. E sa per at GASHI kush karin eshte ai lojtar qe kurr skemi ndegju per te nuk ka nevoj as me komentu kaq . Po hyna e shkruva vetem mbasi e pash qe cka ka shkru ky i padituri qe me siguri e ka familjen e vet te perzier me gjak serbi apo greku e qe jan aq te paditur sa qe nuk e kan eduku femijen e vet si duhet . Ti per mu e per qdo njeri qe din dicka sje shqiptar po kafshe.

 14. papi says:

  me at kry trekansh more katunar nuk mundesh ma ba gol

 15. paskuqani says:

  Amon mer pse i jepni nam ktyre plerave duke naj qit edhe neper gazeta, duke thon me mburrje se veç po nuk i doli rasti, po do ti boj gol me qef SHqipnis, dhe del e therret qe jom SHqiptar, qe te na uli dhe si rrac ky pusht legen,po kush e dhjet kte lloj muti,as nuk na ha palla fare se egzistojn njerez si ky pler,me vjen keq edhe per disa komentus qe dalin si snobista dhe moderrn dhe i japin te drejt per ato qe thot,veç legenat nuk ju marokan kti kombi i paska me shumic,pushta qe mburren duke beshty veten, vetem ktu tek ne gjen, por kta nuk jan SHqiptar po hec e gjei origjinen, se gjarpri komet e veta nuk i tregon kurr,por dalin ne siperfaqe duke mrojt ksi bira kurve.

 16. paskuqani says:

  Kam vetem nji kerkes per tifozat SHqiptar,ma shani nji her ne korr ashtu si dini me sha ju kte legen kur te vi ne tiron,po nja dhjet minuta rresht qe te ngatrrohet dhe te dali e te luj mrapa portes,pushti.

 17. tani says:

  turqi hesapi…
  ja u futi ne gjak turqia te gjitha te mirat ….
  dhe tani ja u mbeshtet serbia dhe greqia…

 18. orli says:

  Po ti luaj njehere o palle..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *