Bregu: Rama, ky antishqiptar që bllokoi statusin për Shqipërinë

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka akuzuar kreun e PS-së Edi Rama për mosmarrjen e statusit kandidat për në Bashkimin Euriopian.

Në një konferencë për shtyp, ministrja Bregu theksoi se i vetmi synim i Ramës është shkatërrimi.

“Parlamenti Europian theksoi sot se Shqipërisë duhet ti jepet pa vonesa statusi por vetëm me plotësimin e 3 kushteve. Të gjithë janë pro Shqipërisë, vetëm Rama është kundër Shqipërisë.

Për dy vite rresht Rama bllokoi integrimin e Shqipërisë duke mos miratuar 3 ligjet e kërkuara. Opozita nuk votoi asnjë nga rekomandimet e BE-së. Rama për dy vite rresht bllokoi dhe nuk votoi heqjen e imunitetit për zyrtarët e lartë. E vetmja mënyrë e tij është shkatërrimi”, tha Bregu.

Ajo theksoi se më tej se shqiptarët do t’i japin përgjigjen e merituar kryesocialistit Rama më 23 qershor, ndërsa e ka cilësuar atë si antishqiptar.

REMOTE_ADDR:[]

62 komente në “Bregu: Rama, ky antishqiptar që bllokoi statusin për Shqipërinë”

 1. Shoku im burgaxhi says:

  Majlindaaaa !
  Si e ke burrin? E takon ndonjehere e takon? 😛
  Si e ke kunatin? Po Yll mberthecken si e ke? 😀

  1. Muco Q. Veliqot says:

   Ke ryre aq keq ne gremine moj vrrome, sa ta kane mberthyer edhe ate placken me peroma per muri.
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/3-motrat-ideologjike-te-pd.html

   1. Majlindaaaaaaahhhhhhhh says:

    Beni kokrren e qejfit moj Majlinda perderisa ai vend ka akoma injorante te atij kalibri sa te besojne keto broçkullat tende dhe te Sales tend.Ku jane mbledhur tere kokrrat e kurvave ne PD more jahu.I vetmi vend ne bote,ku per cdo deshtim fajesohet opozita.Po ju a kini faj moj zonje e çnderuar??Sipas teje nuk ka faj ai qe vjedh lopen,por fajin e ka ai qe le deren hapur.
    Shkerdh”’hu dhe per ca kohe neper zyrat e ministrise, se dhe nja 6 muaj te kane mbetur,dhe pastaj do vesh te shkerdh”’hesh neper Motele rruges se Durresit,ashtu sic beje me perpara.Lum ai burre qe te ka ty.Le qe cfare them dhe une lum ai burre,lum ai fis thuaj,sepse pi”’dhit tend ia pa hajrin gjithe farefisi yt.

    1. raimondi says:

     Kjo kodra prapa Bregut do qe te hyje ne Europe duke vrare njerez
     –Kujton se eshte ne Azi…

  2. sajesat e kohes berishjane says:

   fashizmi po gulcone.Larvat e Salihizmit
   nuk po ndryshojne asformrn dhe as permbajtjen.
   Dhe per majlinden nuk ka si te ndodhi ndryshe,
   perkundrazi edehe kjo do kafshoje,pasi
   saliu,kunatin ja shpetoje.fundja nje gje dua ta therras;
   Turruni o Cimka te jetes,turfulloni kenden e saliut,
   se te gjithe ne rrethin e fundit te aligerit do tju rras.

 2. Miri says:

  Keshtu eshte kur lexon perkthimet ne anglisht te Sales. Ske faj, ku ke kohe ti te mesosh gjuhe tjeter, pervec vicitolses. Je shume e zene duke qeruar koka peshku.

  1. antonio says:

   MINISTRE E LESHI DHE E PRESHIT!!!
   Tano mos na CAJ SHUME TRAPIN,JEP DOREHEQJE SE KE DESHTUAR SI MINISTRE!!!
   NUK LAHET MUTI ME SHURRE ,O RECITUESE E RADIOS!!!
   Ministre si ty,ka plot neper kryqezimet e Tiranes!!
   Nga ato,qe fshijne xhamat me lecka!!!

  2. Ben Chicago says:

   Vazhdon mallkimi i shqiptareve nisur me 29 Nentor 1944!!!.Shqiperia do beje hajer vetem nqse nxjerr jashte ligjit Partine e Dushanit dhe Miladin Popovicit.

   1. armand says:

    Po dil o i urruar nga zyrat e PD se tu fishk truri.Ke kohe edhe nja 6 muaj per te ndryshuar.Po s’ndryshove per 6 muaj do me perfundosh me kallash ne dore ne ndonje qender votimi duke me thirrur “liri demokraci”.

   2. Ben Qikago says:

    Beno, ti edhe tingullin e ziles se deres nuk e ke tring tring.. e ke *ari *ari

 3. Albert says:

  Calma Majlinda,calma! Lindaaaa!!! Debi essere piu prudent…eee!!!

  1. si fa o non si fa... says:

   allora primo ministro: si fa o non si fa…????
   ti ricordi?

 4. erion says:

  Ik moj te shk….fsha RROPT

 5. plaku says:

  Jemi para zgjedhjeve helbete. Moj zonje, heqja e imunitetit eshte kryer tashme. Per tre kushtet e tjera filozofia e Berishes eshte qe, te genjehet BE per “hir te Shqiperise” dhe pasi ai te marri miratimin e opozites, te marri statusin dhe PASTAJ te vazhdohet diskutimi mbi tre kushtet. Sala enderon qe, opozita ta haje sapunin per djathe edhe nje here.
  Pse janE kaq gomere keta te maxhorances nuk e kuptoj. Edhe Greqia i dhA ne vitin 2001 Eurozones shifra gabim dhe tani e pa se ku e coi kjo gje.
  Me kujtohet qe, kur kam qene i vogel, gjyshja ime, pa shkolle por me eksperience jete me thoshte shpesh se, duhet ta kem vathe ne vesh se : GENJESHTRA I KA KEMBET E SHKURTERA.
  Sale intrigantit dhe horri i kaloi jata vetem me genjeshtra.Sic duket edhe ai vete i ka ngjare gjyshes se tij genjeshtare qe nuk e ka edukuar sic duhet nipin Sali gomari. Hajde “burre shteti” hajde.

  1. tjeter plak says:

   e paske pasur gjyshen fix si gjyshja ime o plak, se dhe gjyshja ime mua shtu me thoshte! 🙂

 6. Parimi says:

  Ku,ku, moj nan ku ka ngel e mjera Shqipni ne dore te disa laraskave qe e kan mendjen vec me u lye e me kref lesht e “zogut” perpara pasqyres tan diten e dites si kjo biba e si Mesila e Xhozi e ku ta di une sa te tjera.

  1. Uarda says:

   Majlinda eshte vertet dbile por kesaj rradhe ka te drejte. Edi Rama nuk e lejoi Shqiperine te futet ne BE.
   Te shikojme se si do te perkthehet ne vota ky bllokim nga ana e Edit.

   1. tre urat says:

    te gjithe do te votojne kundra Majlindes dhe Sales tat Uarda, pas 6 muajsh do ta shohesh dhe besosh realitetin vertet, se atyre si puna jote i vjen zeri me shume vonese…

   2. Kazani po zjen says:

    Uaaaa Uarda. Sa me behet qejfi qe te degjoj o yll,o diell qe na ndriçon me zgjuarsine tende.Je tamam si ajo muzika klasike e shkarkuesit te WC.
    Ty nuk ti njohin vlerat keta te kuqte moj vajze.E kemi thene qe keta jane anti tunel dhe puçisto-mafjoza,se ti po te ishe ne ndonje vend tjeter me ekonomine cope-cope si psh Zvicra,apo Amerika,do ti kishe nxjerre nga kriza direkt ashtu siç ke nxjerrre nga kriza Wall Street-in e Vuçidolit.Nuk ke fat,kot nuk thone qe te mirit nuk i ecen.Ka fat i ligu.Ty te merr te keqen Majlinda Bregu,Mesila me gjithe palmen e saj,Zhozi,Ciljeta,Erla Mehilli,dhe ajo kengetarja e famshme Sabiani qe kendon ate kengen e udheheqesit tone.Ato vetem nje stil njohin.Ti mesa shoh une i njeh te gjitha stilet,dhe me kete kapacitet qe ke,larg qofte kur te vdese Sali Birisha,une do te jem i pari qe do te sugjeroj ty si kryetare te PD,pastaj pas teje vjen Fahri Balliu.Dhe pastaj te gjejne vrime ku te futen kamunistat.Do mbjellim ca palma te tjera se vetem palma e Mesiles nuk i mban,dhe do ti varim aty per gjuhe.

   3. Xhensila says:

    Hej Uarda, te njofta mi dreq. Sa shum e urren Ministren o goce. Sdo mend je posht saj je zv. He mi Grida he. Nuk te afron KM ke grupi Majlindes, Mesiles, Albanes jo.

    Ke nam t’keq o goce. I kan than njishit se ke do pasione shum t’zjarrrta. Nuk i pelqe kto ai.

 7. Lomi pri baldushku says:

  Zonja Bregu a po i bo gati familja valixhet? Kur të fillojn sgjedhjet nuk ka mo koh ne masanej keni p’të njel si miu m’çark. Hajt tyrqeta pri Lomit m’Baldushk.

 8. sali hajni says:

  dole rrugaqet e pd ta po shkon ne burg ne 2013 moj linda bukur me mesilen ta tret zoti faren

 9. Doni ALBO says:

  Sic eshte Rama anti-shqiptar jeni edhe ju, nje m… duke e akuzuar njeri tjetrin.

 10. ardian says:

  po moj mushke po sa tru ka gjeli i detit tru aq ke dhe ti kujt integrim i referohesh ti ortakerise qe ke me prodentinon moj fytyre kale duhet te kishe dhene doreheqen tani po si zakonisht truri juve ju punon vetem per te vjedhur ate e qani je konsumuar shume tani prandaj e ke te kote ate bla bla bla qe ben nuk te pin uje me …

 11. brace says:

  Moren funde shpifjet,intrigat e mashtrimet tuaja,o bjondja tropojane,komunistat e spiujte moren uraten e Zotit,do thyeni qafen me 23 qershore,i marrshi te keqen SHqiperise e shqiptarve,bolle me,me plakun komuniste te vicidolit,paseardhesi ramiz kriminelit.

 12. dymi says:

  Dole prape ti moj travestite?!?Nuk i lexove gjithe ato komente te bukura qe bene per ty dje?

 13. elinor says:

  Non si fa, Mefajlinda, non si fa! Shko lypja ndokujt tjeter andej nga BE-ja!

 14. dinjiteti says:

  per ate qe thu ti vet nuk e beson.mbylle gojen moj kukumjaçke.more nuk ju pashe nje here´te kritikoni veten nuk ju mor vesh,moj grua jeni ju qe qeverisni dhe kush qeveris i ka pergjigjesite.leri more keto juatifikime banale,HAH PO HARROVA QE POLITIKA NE SHQIPERI KA VETEM NJEREZ BANAL SI JU..

 15. sn0m says:

  mos u nxef majlinda se do te bi palma ne toke….
  majlinda, albana, jozefina, vjollca vokshi laviret e satanit, me fal sahalizmit, me fal sali serbizmit.

 16. pipa cibuqi says:

  c evrope thua zonja bregu ,shqiperia eshte per ne grope . majlinda te pelqeu rama lakuriq .

 17. esen says:

  Eshte fatkeqesi qe njerz te tille drejtojne Shqiperine. Keta te hipnotizuar nga format e deukimit, qe u mban Saliu cdo te hene ne Komitetin Qendror, mendojne njesoj, sillen njesoj, flasin njesoj, tamam si nje trupe robotesh.

  Me qene se jeni edhe ne festimet e pluralizmit dhe lidhjes se PD, menyra me e mire per ju eshte ti ktheheni perseri sistemit te meparshem. Deri sa paskemi opoziten armiken dhe kundershtaren e Liderit te Madh dhe te Pagabueshem, deri sa opozita qenka armikja e vendosur e pushtetit popullor demokratik qe e dashka tere Europa dhe mezi po presin,ndalojeni me ligj opoziten dhe kedo qe mendon kunder jush. Nxirrni jasht ligjit Ramen. Ngjelen, Spahiun, Topin dhe partite e tyre dhe populli i lumtur vjen pas Mesuesit te Madh, Flamurit, Jozit dhe ty Majlinda. Natyrisht, ne balle do te jene edhe Mediu, Shkelzeni dhe Argita, kunetrit tu se bashku me mafiozet partnere. Lul Basha iu prin si nje evropian i vertete.

  Nxirreni jasht ligjit opoziten! Poshte Armiku i klases! Lavdi udheheqjes se sprovuar largpamse te SRB-it dhe ministrave te te nivelit tuaj. Mos harroni edhe Ylli Pangon kur te marshoni drejt Evropes!.

 18. astrit says:

  Ne vend te japesh doreheqjen ti e para dhe pastaj qeveria jote antikombetare, kerkon t’i mbushesh mendjen njerezve se faj nuk qenka juaji.Ju akoma mendoni se ne Shqiperi ka akoma budallenj qe besojne lajthitjet tuaja.

 19. Ivani i madh says:

  po ke goje ti moj turi kale te thuash te tjereve per anti shqiptar ku ju e PD nuk i keni lene gje pa bere Shqiperise dhe shqipetareve me tradheti ,krime, vrasje e vjedhje te pasurise se tyre.Ike moj prostitute morali e politike se nuk na ben dot moral ti e felliqesira si ti . Ska drejtesi e gjykim te drejte ne Shqiperi pa ulerin si buce ne te kunder dihet se ku do ndodheshe ti e ata plerat e tjere .Kemi frike se vetem krimineli Berisha mund ti shpetoje drejtesise se do e mare vdekja kurse ju e te tjeret keni kohe te perballeni me te se nuk do jete kjo drejtesi e mare peng prej bishes se alpeve tona.

 20. Mao ce dun says:

  Me duket mua apo te gjithe BYTHOT E KUQ Gezohen qe nuk morem statusin Yyyyt race e pjerdhur me gjithe

 21. burreli says:

  Po kur flet kjo me fytyr kali jo fytyr femre.A e imagjinoni se sa e “bukur” eshte kjo me floke te shkurtera si te nje burri? Te kall daten fytyra e saje.

 22. Mao ce Dung says:

  Me duket mua ? Apo gjithe bythot e kuq ne kete gazete perverse gezohen qe nuk morem statusin !! E Bukur do jete kur Mero ta gjeje prape muhabetin me Saline Car do komentoni o nastradine te kuq ??? Ua them une do beheni me Saline Hahahahahaha car estrade

  1. Ivani i madh says:

   po te jemi GOMAR si ty e ndonje idjotisi ti o buthe veredhi Mace Dun me duket se ta ka shtrire heurudhen[MARKUCIN] per Pekim Sala qe shqetesohesh kaq shume.

   1. TAFUTI says:

    Ja bythua i kuq nr 1 i ra grepit

 23. kristek says:

  MAJLINDA BREBU,KJOGRUA MINISTRE PA INTEGRITET NE POSTIN QE MBAN,DUHEJ QE MENJEHERE TE JEPTE DOREHEQJEN.EDI RAMA NUK ESHTE ANTI SHQIPTAR POR ESHTE I TILLE KRYEMINISTRI.

 24. beso says:

  kam pyetur kaq here pse ekziston ministria e Integrimit?Nuk ka absurd me te madh,se ky taborr femrash mund te mbulonte nje drejtori tek ministria e jashtme dhe kaq.Ndersa per mua eshte nje propagande lamashe te merresh me Evrope,kushte,status dhe leshra te tjera si keto.Qellimi final i nje shoqerie nuk eshte evropizimi por permiresimi i kushteve te jeteses,rritja e demokracise se brendshme,zhvillimi i ekonomise vendase;keto jane tri kushtet themelore te nje shoqerie dhe jo keto tre kushtet e Evropes,qe as dua t’ia di fare kur populli po vuan per buken e gojes.Mos na çani menderen me Evrope,se po beni nje propagande mujshare,o kafshet shtepiake te sali berishes!Nuk duam Evrope,ka mundesi tu jepni rrogen njerezve,tu rritni rrogat,te lini firmat e vogla te punojne rehat,te punesohen njerezit;keto jane kushtet per te cilat shqiptaret mbajne qeveri ne kembe,se ndryshe na mjafton Fyleja president dhe Lajçaku k(errye)minister,qe as e kane haberin se si e kane hallin shqiptaret.Ptu,rrace e poshter,na çate menderen me Evropen dhe Integrimin,sikur eshte bordello kjo pune,boll te kesh qejf e te paguash nje seance.

 25. Din Kruja says:

  Mero per ceshtje politike edhe komentet duhet te jene politike dhe jo me fjalor nga me rrugacet. Mos e cenoni etiken gjate funksionimit te redaksise. Ne kete aspekt ceshtja behet me e rende kur behet fjale qe shpesh here objekt i tyre jane femrat politikane apo pjestaret e familjeve te tyre. Gazeta yte duhet rrezatoje gjithmone dinjitet.
  Per sa flet Bregu ka edhe te verteta. Qe nuk u miratua marja e statusit, opozita ka edhe ajo nje pergjegjesi pothuajse te barabarte te fajit. Edi Rama veproi si nje antishqiptar, pasi kushti qe vuri per Fierin ishte nga me absurdet. E abstragojme se pozita do te terhiqej nga pozicioni i saj e do ta zhblokonte Fierin, perseri situata e zbatimit te ligjit ne Shqiperi nuk eshte se do te kishte ndonje progres. Ne rast se do te ishin miratuar tre ligjet e famshme, opozita do te shkarkohej nga pergjegjesia e saj per refuzimin e statusit. Fylja doli perseri sot dhe e kishte drejte kur tha qe mos miratimi i statusit i vendit kandidat per Shqiperine eshte pergjegjesi e gjithe klases politike.

  1. tefta says:

   Kjo qeveri pa ata tree ligje e ka shit Shqiperine dhe detin ,njerzit nuk paguhen ne pune ,drita ska , varferia ne rritje maksimale,uje nuk ka ,rruget te shkaterruara,kanalet e mutit mungojne ne gjithe Shqiperine ,ka vetem gropa skeptike me mut ku mbyten femijet dhe te rriturit e Shqiperise ,pikat e qendrave te elekrikut pa dyer dhe dhe rrezik per femijet dhe te rriturit nga korrenti elektrik,pusetat e rrugeve pa kapak ku cdo femije dhe i rritur mund te humbase jeten ne kohe te thate ose shiu, pyjet e prera e te djegura ane mbane atdheut, hasmeria ne rritje dhe e te gjitha formave ,krimi ne qiell, pronaret e vertete pa prona ,femijet pa shkolla normale,pa ura ane mbane Shqiperia,pa fabrika e uzina,pa perspektive te rinjte,

 26. Ndoc Sukaj says:

  Refuzimi i statusit te vendit kandidat per ne BE per te treten here ishte pa dyshim nje ,,sukses,, i qeverise Berisha,te Lvizjes Socialiste per Integrim si dhe te Ministres se Integrimit.Per kete populli shqipetare duhet tua ,,shperbleje,, me vote.

 27. dallkauku says:

  po ti moj bushter ce di veten ti mos ke ti ndjenja patriotizmi, ti me komandantin tend agresorin berisha , ju jeni shkaterimtaret e vendit tone , ju besniket e pa hepur te sllobodan miloshevicit , per ndjenja serbe ju besoj qe kini bashke me komandantin tend por jo per vendin tuaj

 28. tefta says:

  TI JE ANTISHQIPTARE QE E KENI SHIT SHQIPERINE E JUGUT DHE DETIN E EJUGUT:DHE SURRATIN TEND NUK E DO EUROPA

 29. ulvi says:

  Po te shohesh me vemendje foton e ministres se Sales nuk ka nevoje per koment.
  Sa te jete kjo ministre Shqiperia do te rri ne vend-numuro.

 30. tomori i beratit says:

  Kesaj fytyre te ndyre i duket sikur djelli rotullohet drejt saj.Nuk te beson njeri ty moj MAFIOZE.Sa te jet sali vrasesi ne krye Europa nuk e pranon Shqiperin ne gjirin e saj sepse me vrases nuk hyet ne Europ.E mos dil me moj kufom e ndyre e pd se na hap barkun.

 31. Niko Maloku says:

  Me vjen keq Majlinda kur shoh sa poshte ke rene. Po, mund te jetohet edhe me me shume dinjitet moj zonje. Pavaresisht ” modernitetit” kam bindjen se me lart se ti e Topalli qendronin edhe Lenka Cuko e Tefta Cami. E kini ngrene turpin me buk- thone ketej nga anet tona.

 32. Aqif Krrumseleshi--- Larisa Greqi. says:

  Te flasim realitetin o BASHKEVUAJTESIT e MI,ka faje Sali Berisha sa te duash por per -INTEGRIMIN- Saliu ja la KOPILIN TEK DERA EDVIN PALLOSHIT,PSE NUK I VOTOJ LIGJET DHE PERSERI NUK JEPEJ STATUSI DHE KOPILI NGELEJ TEK SALIU KURSE TANI NE BEJME HAM-HAM-HAM POR KOPILIN TA MBAJE ME SHENDET PARTIA SOCIALISTE.Ketu llogaria eshte e tjeshte,po te votohej do merrej statusi dhe fitonte pike SALIU, nuk u votua dhe Rama humbi pike .Por KA-RIN KAN PER TA NGRENE SHQIPTARET SI TE MAJTE ASHTU DHE TE DJATHTE, Kush eshte fajtor? FAJTORI ESHTE JETIM DHE NUK E MERR ASKUSH, POR REALITETI ESHTE KY QE ESHTE EDVINI ESHTE SHKAKTAR I MOS MARRJES SE STATUSIT, KJO DO KETE NDIKIM NEGATIV PER -PS-ne NE ZGJEDHJET E 2013-tes, KESHTU SI UNE MENDOJNE 90% E SHQIPTARVE kurse ndryshe mendojne 10% E BYTHARVE.

 33. i aratisur says:

  o majlinda mos mer integrimin seshte pune per ty .puna jote eshte kembe te semaforit milano,30 o 40 klient ne nat edhe para dhe kenaqesh.

 34. Pilo Lala says:

  Shume e pikelluar me dukesh!!
  Nuk e di si e ke hallin , por nuk besoj qe e ke nga Statusi.
  Ate statusin e donit ju te Qeverise per zgjedhjet.
  Por ua preu Edi. Edhe Edi mori mendjen e Ambasadorit Amerikan.
  Hajde te prishesh perseri me Ameriken si ne 1997.
  Ky duket si fundi i kesaj Qeverie prostitute.

 35. Prec Ulaj says:

  Kjo Qeveri po le popullin pa drita. Kerkoni Evrope ju.
  Ju jeni te gjithe per tu varur, antishqiptare.

 36. i aratisur says:

  majlinda sdo evrop por gryke topi

 37. Drenica e Kuqe says:

  Te gjithe “shqiptaret” qe jane ne pushtetin “shqiptar” te Tiranes, Prishtines, Shkupit dhe gjetiu tokave te copetuara e te te pushtuara shqiptare, pa as me te voglin perjashtim, jane me antishqiptare se te gjithe pushtuesit e shqiptareve bashkarisht. Dhe, ti moj zuska “shqiptare” vuan nga po ai sindrom “patriotik”… Toka u lshofte e mos u pafte kush me ne krye te Shqiperise dhe te shqiptareve! Amen!

  Drenica e Kuqe

 38. Stud says:

  kete Bregun vetem per reklama prezervativi mund ta perdoresh…

 39. Aleluja USA says:

  A kuptoni cte punon shkolla berishiste,i kthen femrat si kjo Majlinda Bregu ne egersira, qe ta cpifin ne lagje jo me ti futesh ne krevat.Shkolla berishiste kur ktheu ne egersire dhe nje aktore si Rajmonda Bulku(Pashko)besoj se nuk do ngelet femer qe bene kete shkolle pa u bere e tille.

 40. Keli says:

  Edhe kali i Idriz karroxhiut eshte me i pashem nga fytyra se kjo baxhella e PD.se. Sa per integrim nuk ja vlen te debatosh me kete shpifesire.

 41. Une jetoj ne gjermani,dhe percjell shum jeten parlamentare si ne gjermani njashtu ne kosove,dhe shqiperi dhe maqedoni,te jeni te bindur se kjo qka bejn keta te qeveris per mos suksesin e tyre akuzojn opoziten eshte no coment,duhet njoftur mir rrolin dhe pergjegjesin ne jeten parlamentare te opozites,nuk ka bere opozota kontrat kolektive me popull per ta qeverisur por ate eka bere qeveria,apo PDja dhe ate kontrat,ne ate kontrat ka marr zotimin se do bej ate e do bej ket,do luftoj korrupcionin,do bej jeten e qytetareve mete mir ,dhe do rris krenarin dhe besueshmerin tek shqipetaret,kjo mua sot nuk me ngjan se ka ndodh,pse sepese kjo qeveriapo PDja nuk ka bere kontrat kolektive,sepese qysh ne vitin 2009 jau ka vjedh kontraten,per ti qeverisur,dhe ate kontrat kurr se beri transparente,dhe populli tash vuan nga kjo keq qeverisje .nje nuk e kuptoj si ka mundesi qe ne nje demokraci siq pretendojn nje pjes e publikut se te vjedhesh votat dhe te besh te gjitha keto maskaralleqe ,dhe akoma te jen ne qeveriseje ket nuk e kuptoj,apo kemi problem me identifikimin e se veretetes,kjo qeveri ka qen dashtur qysh ne vitin 2009 te rrezohet,dhe nuk do kishin ndodh shum fatekqesi qe i ndodhen shqiperis,prej mos marrejes se statutit,deri te vjedhja e votave per tiranen,apo vrasjen e 4 qytetareve te vet,apo siq ndodhi gerdeci,apo siq ndodhi edhe nenshkrimi per faleje te territorit shqipetar per ti fal greqis,keto jan defekte te medhaja qe nuk munde te kalohen ne nje demokraci parlamentare te shendosh.e sa per kosove te jeni te bindur se shum politikaj ne kosove vetum fjalen demokraci se kuptojn se ma leje qeverisje demoratike te bejn.

 42. arti says:

  Ju qe ofendoni nje grua te kulturuar,cmund te benit nese do tju ofendonin ato injorantet qe kini ne shtepi.

 43. ftohte says:

  -Bej dua nenes tende per vendin qe ke ,shpreh miresi dhe mos e perdor per ligesira dhe genjeshtra.Mos eksperimento lojera ne detyre,sa per tu gjendur Kola ne pune…
  -,Mbaj mend nje shkrim te K Mehmetit,;.. me keto mend dhe me keto breke nuk hyme dot ne europe(t’me fali z.kim ne qoftese kam ndonje gabim,por ka vite qe e kam lexuar dhe i qendron kohes,koha ka ecur problemi qendron)

 44. dallkauku says:

  arti topi per cilen grua te kulturuar po na flet , per kodra mbas bregut ku e gjeti kulturen kjo buce e qelbur qe na kalbi bashke me kriminelet e tjere ne kete gjendje ,, ty pse te djek o arti topi qe po te arthka keq per nje buce te felliqur qe ka vjedhur e po vjedh paret tona

 45. alma says:

  Ndersa une do te thoja:

  Kjo turi kalë e gojë mashë, qe na përzihet e na vjen per te vjëllë sa

  here qe e shohim…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *