SONDAZHI i Piepolit: Koalicioni i majtë 50.5%, koalicioni i djathtë 42%. Në Tiranë diferenca shkon 12 pikë

sondazh

Instituti italian Piepoli në bashkëpunim me Vizion Plus ka publikuar të dhënat e sondazhit të dytë, dy javë pas publikimit të sondazhit të parë.

Koalicioni i majtë udhëheq dhe në këtë sondazh, duke marrë 50.5 përqind të votave të atyre që do votonin sot. Kurse koalicioni i djathtë ka 42 përqind.

Partia Socialiste ka 42.5 përqind të votave, kurse Partia Demokratike ka 37.5 përqind.

Lëvizja Socialiste për Integrim ka 5 përqind të votave. Po kaq ka edhe Fryma e Re Demokratike. Kurse Aleanca Kuq e Zi ka vetëm 2.5 përqind të votave.

Sa i përket qarkut të Tiranës, koalicioni i majtë është plot 12 pikë përpara, duke udhëhequr me 52 përqind.

Koalicioni djathtë merr 40 përqind të votave.

Bie në sy se Fryma e Re Demokratike merr 6 përqind të votave në qarkun e Tiranës, kurse Aleanca Kuq e Zi vetëm 2 përqind.

Në total në Tiranë, PS merr 47 përqind të votave kurse LSI merr 4 përqind.

Në koalicionin e djathtë, PD merr 37 përqind të votave kurse 3 përqind shkojnë për partitë e tjera.

Sondazhi është realizuar përmes 1000 intervistave telefonike ne te gjithë territorin shqiptar.

Në këtë material shtrohen pyetje të situatës social-ekonomike, nga papunësia, kosto e jetesës, korrupsioni, kriminaliteti, paqëndrueshmëria politike apo gjendja e infrastrukturës.

Në këtë fazë të dytë të studimit jepen edhe të dhëna me përqindje për popullaritetin e figurave kryesore politike, Rama, Berisha apo Topi.

Pyetjes se cili është problemi më shqetësues në Shqipëri, të anketuarit i janë përgjigjur: papunësia 48%, kosto e jetesës 13.3%, korrupsioni 7.5%, shëndetësia 4.7%, kriminaliteti 3.8%, paqëndrueshmëria politike 2.7%, mungesa e infrastrukturës së duhur si p.sh rrugët 2.6%, transparenca në administratën publike 2%, mungesa e shërbimeve 1.2%.

Përsa i përket pyetjes se te cili lider politik kanë më shumë besim, 51% e të anketuarve kanë zgjedhur liderin e opozitës Edi Rama, 45% kryeministrin Sali Berisha, 43% kreun e FRD-së Bamir Topi.

Një nga çështjet thelbësore sipas opinionit të shqiptarëve është anëtarësimi në Bashkimin Europian. 91.8% e tyre mendojnë se nëse Shqipëria bëhet pjesë e familjes evropiane, do të përfitojnë garanci për shërbime shëndetësore, 91.2% mendojnë se do të kenë shërbime më të mira në kopshte dhe shkolla, 89% besojnë në anëtarësimin e Shqipërisë në BE, 85.3% besojnë për punësime dhe pagesa bazuar mbi sistemin e meritokracisë.

Sipas sondazhit, 11% e të anketuarve janë të pavendosur se për kë do të votojnë në 23 qershor, ndërsa 89% e kanë vendosur tashmë.

37.5% e të anketuarve përgjigjen se do të votojnë Partine Demokratike, 42.5% Partine Socialiste, 5% LSI, FRD 5% dhe AK 2.5%.

Ndërsa për koalicionet 42% përgjigjen se do të votojnë për Aleancën për Punësim, Mirëqenie dhe Integrim dhe 50.5% për Aleancën për Shqipërinë Europiane.

Nëse shqiptarët do të votonin sot, 81% e tyre pohojnë se do të shkonin në kutitë e votimit, me siguri po 73%, sigurisht jo 16%, ndoshta jo 3%, ndoshta po 8%.

Në krahasim me sondazhin e muajit prill, Partia Demokratike dhe ajo Socialiste rriten me 2.5%, ndërsa në total në koalicione e djathta është rritur me 2%, dhe e majta me 1.5%.

Mbështetja për FRD ka rënë me 0.5%, për AK me 3%.

Në qarkun e Tiranës 13% e të anketuarve nuk mendojnë të votojnë, ndërsa 87% mendojnë të shkojnë drejt kutive të votimit. Nga këta 15% janë të pavendosur për votën e tyre dhe 85% janë të vendosur./ep

REMOTE_ADDR:[]

116 komente në “SONDAZHI i Piepolit: Koalicioni i majtë 50.5%, koalicioni i djathtë 42%. Në Tiranë diferenca shkon 12 pikë”

  1. TITI says:

   nje fitore e padiskutueshme e pret partine socialiste me 23 qershor! fitore fitore fitoreeeeeeeeeeeee

   1. ANILA says:

    ME NE FUND SHQIPERIA DO TE KETE NJE KRYEMINISTER TE DENJE, NJE KRYEMINISTER QE DO TE PUNOJE PER INTERESAT E QYTETAREVE DHE JO PER ATO PERSONALE SIC KA BERE SALI DERI NE SOT!

    1. ASI says:

     Keto sondazhe duhen interpretuar si nje pune shume e mire qe ka bere Rama se bashku me skuadrene tij te rilindjes. Saliut i ka ardhur koha qe te largohet nga qeveria dhe te lere vendin njerezeve qe dine te punojne per kete popull.

     1. akili says:

      More ka naj sondazh qe flet per fitoren e Berishes. Te gjithe po flasin per fitoren e Rames dhe te rilindjes. Besimi i popullit tek rilindja eshte vetem ne rritje, kjo na jep shume zemer qe te punojme shume me fort.

      1. dorjeta says:

       Padyshim qe do te thellohet diferenca e pikeve, me prezantimin e skuadres fantastike te Rilindjes ne Tirane, me skuadren qe ka aftesine, angazhimin dhe perkushtimin per te ringritur Tiranen nga rrenojat e Saliut dhe Bashes, qe i bene Tiranes ne 2 vjet ate qe s’iu be ne 22 vjet.

       1. raimondi says:

        Ne doni te thellohet diferenca ne votime ,nxirni ne fushate Angjelin
        me Koqon …………dhe atehere ju do fitoni 100 vende ne parlament ,plus kete timin ..looooooooooooool

        Ketosondazhet tregojne dobesine e PS-se,……Duket hhapur se Sala ua futi sa krahi edhe kesaj radhe

        I lumte bitha Sales se ju gjeti kauret e PS-se te gjithe kokeqipa qe i mashtron lehte fare

        Fitore per nje Shqiperi Europiane me Rilindje kauresh tip: Caci, Koqo ,Majko,Luiza ne boten e cudirave ….greke …lol etj etj ..looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

        p.s. me vjen shume keq per ate kaurin tjeter qe ishte ne skuadren e fitores tuj be strategjine e fitroes me Angjelin qe e zune ne USA duke vjedhur brecka , se i vajti huq ..looooool

        1. Ramy says:

         hahahahahah o raimand, ai Tipi qe vjedhi brecka ne USA ( Kosta Baraba) po vegjeton rilindjen e koco kokedhijerit per tu ven ne sulm cantash dhe brekesh

      2. Rilindje per Shqiperine duke nisur qe nga Tirana. says:

       Nuk ka diskutim qe Tirana e do Edi Ramen, e besoi per 3 mandate rresh, e besoi edhe per te katertin pavaresisht se rezultati u ndryshua ne tavoline.
       Tirana e ndjen mungesen e punes se Edi Ramen per kryeqytetin!
       Tirana do votoje PS ne 23 qershor.

      3. Grejsa C. says:

       Pas entuziazmit te jashtezakonshem ne Pallatin e Sportit per prezantimin e superskuadres se Rilindjes per Tiranen padyshim qe ky rezultat do thellohet!
       Me kenge e me dajre po presim fitoren e thelle me 23 qershor. Nuk ka me asnje dyshim qe Tirana do votoje Edi Ramen dhe Partine Socialishte! Nuk i do Tirana monstrat infrastrukturore te Berishes dhe te Bashes, nuk i do ndertimet para fushates, nuk i do militantet ne bashki. Tirana ka nevoje per njerez qe punojne dhe qe qytetaret jane prioritet.

      4. lini says:

       Po shyqyr qe doli nje sondazh real dhe te mendosh qe njerezit opozitar kane frik te shprehen dhe ky sondazh do te ishte 60 me 40 te 40 perfshi dhe ak dhe frd.

      5. herta says:

       Shiko shiko PS vetem sa i gjithe kualicioni i PD po normale se saliu perher me vjedhje e me padrejtesira e ka mbajtur pushtetin.

      6. pjeshka says:

       Po ky kampjoni nuk qenka zgjedhur dhe aq mire se nuk ka shance qe PS me kualicion qe te jene poshte 60 % keshtuqe harrojeni ne 23 qershor do te dale rezultati i vertet dhe do ta merrni vesh qe PS eshte e veteme 50.5 perqind.

      7. limoni says:

       Po nuk ka si te dale ndryshe jo, per PARA ti vije turp ja se cfare qeverie na udheheq ne sot, nje qeveri qe ka 30 % te popullsis dhe eshte ne opozit 50 % e popullit shqipetar, kjo eshte per te ardhur keq po kete e ka ne dore KQZ e ristanit qe saliu do me gjith shpirt ta kthej ndryshe.

     2. Ana says:

      Saliun nuk po e merr gjumi sonte 😀 mbas ketij rezultati i ka hyre frike ne palce per humbjen e 23 qershorit!

     3. Negli says:

      Papunesia eshte perseri problem me serioz qe dhe ky sondazh e verteton perseri kete gje. Te njejtat probleme qe kemi pasur para 8 vitesh. perse duhet ta votojme persri kete qeveri qe nuk beri asnje gje per ta zbutur kete problem.

     4. turi says:

      gon duka do dali deputet i pr e ka per te kalu me ps…mbajeni mend kete llaf..kshu do bej edhe nard ndoka, gjovalin kadeli e asllan dogjani!

     5. Sami says:

      Shqipetaret mezi e presin antaresimin ne BE eshte me te vertete nje gje shume e nevojshme. Por skemi cfare te bejme me kete qeveri qe nuk mendon per kete popull. Saliu e bllokoi integrimin dhe per kete ai denoi shqipetaret me mungesen e ketyre fotove.

     6. manu says:

      sondazhe qe tregojne qarte punen e palodhur qe ka bere partia socialiste ne kete fushate dhe qe po vazhdon te beje .. e ta mendosh qe nga shifrat aty e tejkalon dhe e vetme % e pd .. kjo nuk do te na vetkenaq , do te vazhdojme te punojme per ta rritur akoma me shume ..

     7. Shqiptari i Italise says:

      Me 23 qershor do te kesh edhe mbeshtetjne tone Z. EDI RAMA, te gjithe jemi me ty edhe ne emigrantet qe do te vijme me 23 qershor dhe do ti mbushim kutijet me vota per Partine Socialiste!

     8. Ardiola says:

      Me 23 qershor e ke te gjithe mbeshtetjen e duhur Z. EDI RAMA, populli Shqiptar me shume se asnjehere eshte i vendosur qe te votoje Partine Socialiste per nje RILINDJE SHQIPTARE!

     9. Risa says:

      Rezultati i vertete do te dale me 23 qershor, rezultati qe do beje te lumtur te gjithe Shqiptaret, rezultati qe do ti jape Shqiperine Kryeministrin qe meriton.

     10. Aleksander says:

      PRISNI prisni pak !-Bejini pak llogarite,se hesapi behet me hanxhine(ilir meta).salush berushi i ka vete me koalicionin e tij nja 41 %, plus 5% e bamir topit(qe eshte me e mundshme te beje aleance me berushin sesa me te majten) plus nje nderrim kursi ne momentin e fundit i ilir metes ,pra 5% te tjera pa llogaritur ate qe ju e quani tradhetar e sorre etj etj etj, qe i paska akoma nja 2.5 % sipas ketij sondazhi “serioz” (gjithnje sipas TemA-s)dhe gjynah…rilindja shtyhet per nje here tjeter .AH nese ju i besoni ilir metes se nuk tradheton,nese besoni se bamiri nuk do te pranoje ndonje oferte te pakundershtueshme nga berushi per te kenaqur edhe ai lakejte qe e rrethojne ne ambientin e frd-se,siç beri lsi-ja(dhe do e beje prape),dhe sorra e Ak-se nuk do ti bashkohet padronit(sipas juve qe u lumturuat me shperberjen e AK-se),ATEHERE FITON RILINDJA .

    2. edda says:

     partia socialiste fiton ne menyren me te thelle te mundshme me 23 qershor, kjo eshte e padiskutueshme! i uroj suksese te gjitheve ne mireqeverisjen e vendit! mos merremi me jo sa nxjerr deputet jo kshu se i ka vdek nona atij muhabeti qe e fito ps, duhet te mendojme sesi do qeveriset dhe sesi mund ta permisojme ate qeverisje!

    3. Doni ALBO says:

     O Tema jam i sigurt qe sondazhet humbese per te majtet nuk i publikoni…po lirohuni nje cik nga militantizmi partiak, filloni te flisni ashtu sic i takon nje gazete serioze dreqi ta haje.

    4. ilir says:

     anila dakord jam me ty qe edvini do te punoj pa u ludhur per interesat e qytetareve por nuk na e sqarove te kujt qytetareve atyre grek apo atyre shqiptare??

    5. admiri says:

     nje njeri qe nuk ka familje ku din per te drejtuar nje popull te ter. po eshte 2013 edhe akoma eshte lufta veri jug.Duhet te vij enveri edhe te na rrethoj mbrenda shtetit sic e ka bere

   2. SONI says:

    Kjo fitore e madhe do te mbahet mend gjate ne historine e Shqiperise, kjo fitore do te jete fitorja ma e madhe qe nje parti apo koalicion ka marre deri tanine zgjedhjet parlamentare

   3. @TITI says:

    Mos u genje si nje femi i vogel me nje biskote.Ky sondazh financohet nga opozita dhe shifrat sjane reale. Me 100% Ramen sdo ta kesh kryeminister pas 23 Qershorit

   4. oferata 1ne2 says:

    Esht shum pak
    normal te kesh nje kryeminister hajdut qe ka korrupsjonin 100%
    SHIkoni cfare behet ne koh te saliut shqiperi gjobitet si asnjeher me pare. kjo ndodh vetem ne qeveri e sali berishes

   5. Ambera says:

    Turpi me i madh i Shqiperise eshte sistemi yne i drejtesise i cili ka degraduar me afera klienteliste edhe vetem drejtesi qe nuk jep…duhet ti japim fund ketyre fenomeneve….RILINDJE

   6. manuela says:

    un jam tiranse nuk e shof te drejt udheheqjen e sali berisha VOTA IME SHKON PER TIRANSIN EDIIIIIIIIIIII RAMAAAAAAAAAAAAAAAAAA

  2. Ana says:

   Ps fiton bindsheeem.dhe akoma me bindshem se kaq.gjithe shqiperia voton majtas ne 23 qershor ky do jete fundi i ketij 8 vjecari te zi dhe i hap rrugen e ndritur rilindjes

  3. DINO says:

   Nje tjeter prove qe fitorja e madhe po afrohet, nje tjeter prove se me 23 qershor e majta do te fitoje zgjedhjet parlamentare!

   1. mila says:

    Gjithecka eshe gati per fitoren e madhe, mungojne shume pak dite qe kjo fitore te arrije, fitoren qe po presim qe nga viti 2009-te kur Saliu vodhi votat e tona!

   2. JANI says:

    Shiihet qarte se kush do te fitoje me 23 qershor, shihet qarte se cila parti do te marre fitoren me 23 qershor dhe s ekush do te jete Kryeminister mbas 23 qershorit

   3. besnik says:

    Sondazhet flasin vetem per fitoren e Rilindjes, kjo eshte nje shenje shume e mire. Programi i Rilindjes eshte ai qe ka terhequr gjithe popullin tek rilindja.

  4. doni says:

   cdo dite e me shume e majta thellon fitoren e saj dhe ne me zi po presim qe ko shqiperi te rilind…duam rilindjeeeeeeee

  5. FITON PARTIA SOCIALISTE/ PD SHPERBEHET PER 4 VJET says:

   FITON PARTIA SOCIALISTE ME TE PAKTEN 72 MANDATE, LSI MERR 5 DHE PBDNJ 1. NUK E DISKUTON ASNJE NJERI KETE GJE! SHPRESOJ KY VEND TE RILINDI SEPSE KESHTU JEMI DUKE SHKUAR DREJT NJE HUMNERE PAFUND

  6. lori says:

   o njerez mos u merrni me ke eshte televizioni se sa per varesi keni klanin qe ta ben muuuuu kupton? jo per gje por si me sondazh si pa sondazh rama do fitoj se te gjithe do e votojne

  7. lori says:

   nuk ka sondazh qe e nxjerr ramen humbes o njerez se nuk ka qytetar ne shqiperi qe nuk ja ka fut sala eshte shume e thjesht te gjithe per nje rilindje ju qe se besoni jeni te ftuar ne festen tone qe me 23 qershor

  8. ymer says:

   Në total në Tiranë, PS merr 47 përqind të votave ska me berish ke deshtu

   1. BENI says:

    shqiperia me verte qe do bej ndryshim ne 23 qershor..por nuk ka te bej me sloganet mashtruese te berishes… ndryshimi do jete themelore. PER NJE RILINDJE SHQIPTARE!!!!

  9. jonce says:

   deri ne 23 qershor do jete me poshte e djathta po he se me keto brockulla qe thote ai hahaha e myti ne rrena popullin

  10. hena says:

   po ku ka frd mbeshtetes aman se na shkrit bashke me kete aleancen e nikut ato jane pjella te salit…lere pd me bershin vetem barcaleta thone ja rama sic i ka hije nje lideri vendi flet tamam e i ze vend fjala sondazhi do thellohet

  11. juli says:

   Sipas sondazhit, 11% e të anketuarve janë të pavendosur se për kë do të votojnë dhe keto shume shpejt pjese e rilindjes do te jene sa te dali sala e te thote nai pallaver nga ato te vetat se programi i partis socialiste eshte per tu admiruar votoni te gjithe nr 29 per nje te tashme per tu jetuar e nje te ardhme te sigurt duam te jetojme jo te mbijetojme si nexhungel

  12. ky sondazh tregon me se miri qe populli shqiptar tashme eshte i lodhur me premtimet e gjithmonshme te perealizuara te Partise Demokrate

  13. Jonida says:

   rezultati i zgjedhjeve per koalicionin e majte do jete shume me i larte se ctregojne sondazhet.Shqiptaret votojne masivisht majtas ne 23 qershor

  14. joni says:

   Akoma me shume prova per rrezimin e qeverise se Berishes
   zgjidhja drejt nje sensibilizimi te situatave eshte vetem Vota per Edi Ramen

  15. Tirona says:

   Do dali ajo qe kom parashiku une qe PD nuk merr me shume se 15% te votave . PS me koalicionin e majte qeverisin vendin. FRD behet Partia e pare opozitare .

  16. MORATI says:

   A ESHT SALI BERISHA AI QE DHE URDHER PER 21 JANARIN
   A ESHT SALI BERISHA + FATMIR MEDIU QE BEN GERDECINN
   A ESHT SALIU QE KA 8 VJETE QE VETEM VJEDH DHE SHUMICA E JUVE JAN ME LISTA NEPER DYCANE
   A ESHT SALIU QE PO BEN DY RRUGICA NEPER LAGJE DHE PO THOTH NE DO SHKOJM NE EUROPE DHE AI nUK hYn dot ne lazara. forca rilindjeeeeeeeeeeeeeee

  17. Florinnnn says:

   Turp per ne Shqipetaret qe kemi sistemin gjyqesor me te korruptuar ne ballkan….nje sistem ku gjyqtaret jane seksere aferash nga me te ndryshmet….turp per shtetin qe administron SALI BERISHA…..Rilindje pas 23 Qershorit

  18. gallata says:

   Ilir meta deri me 23 qershor me edi ramen,me 24 qershor bashke me 5%-shin bashkohet me saliun e bamirin,41+5+5 me duket se bejne nja 51%,fiks kaq i duhen saliut…rilindje!

 1. kejsi says:

  tema vetem sondazhe koti hidhni juve,me vjen keq por tja fusesh kote eshte e palogjikshme.

 2. boboja says:

  o zotrinj keto zjedhje do jene si te 92 me shumice absolute,,i uroj demokrateve te bashkohen me topin dhe frd qe te mos zhduket ajo pjese e djathete e shqiperise per faj te oxhakut te berishes..ME BERISHEN NE FAKT HUMBET VETEM PD

 3. Ben Chicago says:

  Po sondazhi i TV te kontrabandistit Hoxha,Topi Sa perpara i nxjerre Bllokun e Kuq?!!.Vazhdoni genjeni veten se cadrat gati i ka Rama!!.

  1. koli says:

   ik o ben aman ku ka me vota per pd ore kush i beson me rrenat e saliut mor? asnje ja ku po ta them un ps do te marr me shume se 72 deputete dhe kjo eshte e sigurt ai vetem te keqija i ka sjell popullit

  2. Ben Chicago says:

   llogarite duhen bere me 10% qe do te vjedhe saliu

   1. gallata says:

    Saliu nuk i vjedh,ilir meta dhe bamiri ja japin vete nja 10 % + 41 qe i ka vete SA BEJNE ?-Plus nja 2,5 % qe i paska akoma “sorra”,SA BEJNE ???-MUA ME DALIN 53.5 % ,PO JUVE O RILINDAS ?-Apo keni besim kesaj radhe te ilir meta eee ?!

 4. julind says:

  VIZION PLUS. TOP CHANELL, ORA NEWS, NEWS24, gazeta TEMA SHQIP DITA SOT etj gjithnje e kan nxjerre PS fituese edhe kur ajo ka humbur bindshem,

  kesaj i THONE me thua me ke rri te them se kush JE TI, me thua se cili TV e porosit sondazhin te te them se cilin koalicion e qet fitues

  1. joni says:

   o julind po pse nuk bindeni mor zoteri se rama kete rradh do fitoj binshem apo i besoni me shume atij qe thote pallavra po cfare thua ore populli eshte i etur per rilindje

 5. turi says:

  fitore e sigurt e se majtes, partia socialiste nxjerr me shume se 72 deputeteee

  1. alti says:

   kam frike se do zhgenjehen keta te sondazheve….sepse e majta do ti thyej te gjitha parashikimet!!!!! rilindje

   1. MORATI says:

    kjo opozite kesaj rradhe po me pelqen shume ka zgjedhur menyren me te mire per te bere opozite bravo i qofte po tregon se e meritone ta qeverise kete vend per minimalisht 4vitet e ardhshem. Une kam besim prandaj do ta votoj

 6. demi says:

  fitore e padiskutueshme e partise socialiste me 23 qershor! vetem ps merr sa e gjithe e djathta bashke! fitore fitore fitoreee

 7. ledi says:

  sondazhi i vertet eshte vota e shqipetareve,vota per ata qe i afruan me europen ,per ata qe po ndertojne dhe jo per bllokuesit sic eshte ed rama

 8. Eri says:

  fitorja e PS eshte e sigurt,si me sontazhe si pa sontazhe ne 23 qershor ka RILINDJE.

 9. fabjol says:

  kjo eshte dicka e ditur .. mund te fitojme me plot bindje madje do jemi 24 ore ne vezhgim diten e zgjedhjeve gje qe nk do behen vjedhje te votave te cilen kte gje e bene vetem partia demokratike …

 10. reli says:

  fitorja i perket atyre qe punojne ,qe kontribojne,atyre qe premtuam edhe ben ,atyre qe premtojne qe do bejne dicka kur e kane treguar me prova dhe duke votuar per vendin ne NATO,liberalizimin e vizave dhe jo njerzit qe e vetmja gje qe dine te bejne eshte vetem te bllokojne.
  perpara

 11. jurgen says:

  E kelyshat e berishes po turfulloni nga inati.Po ku keni fitur ndonjeher ju,vetem me vjedhje,po kete radhe ska burre nene te vjedh votat e Psdhe opozites se bashkuar, Fitoreeeeee

 12. Maksi says:

  Thjeshte nje sondazh eshte , dhe shife sa para eshte PS , cdo sondazh qe meret me kete gje dele qe PS eshte para, po ti mbledhim te gjithe statistikat pale sa jemi , BRAVO RILINDJE

 13. hasan says:

  sondazhe ne ajer thua se jemi ne 97 .fitore e se djathtes bashke me hartuesin e programit te bujqesise agron duken na duhet edhe ky vec te mundim ramen bashke me ato qe thurin sondazhet e ketij lloji perparaaaaaaaaaaa

 14. Ore ja fusin kote po te them says:

  Ore ka fituar PS 101 vota po te them.
  Ore Ram karabushi u gedhi krieminister po te them.
  Ore te gjithe ne delire se eshte vetem nje muaj.
  Do nxini pastaj per kater vjet te tjera, a me kupton.
  Turma PSiste – enjoy this time.

  1. Arjani says:

   O palle, te garantoj qe pas 4 vitesh kryeminister te Rames ke per te bere fushate per Ramen.

 15. beni says:

  shpresoj qe ky numer te vazhdoj e te rritet ne ditet ne vazhdim :).

 16. pO FITOJE sali berisha populli do te futet neper ambasada ,
  Qeveria e berishes ka deshtuar, eshte nje qeveri e pa afte , e korruptuar…… , dhe nuk eshte demokratike dhe e djathte.Kerkojme nje te djathte te denje ,Dhe jo si kjo qe vetem e Djathte nuk eshte.

 17. Arjani says:

  O Ben Chicago. E pe Olldashin mbreme qe pa pike turpi genjente per rruget mo? RRuge qe nuk i ka tenderuar akoma i paraqiste si te perfunduara. Me rruget e pa bera te Dibres kerkon te genjeje korcaret, me te pa berat e Korces te genjeje mirditoret e keshtu me rradhe. Jane karosur fare. Kujtojne qe populli ha bar.

 18. ILIRET says:

  Sondazhi ja ka futur kot me kot. Sondazhe te besueshme thone se PS e vetme merr 73 deputete, 7 deputete i mer LSI dhe dy deputete i mer PBDNJ. Pra koalicioni i majte mer 82 deputete dhe ai i djathte 55 deputete. Dy i mer FRD dhe nje AK.
  Konkluzioni: PD mbas 23 qershorit vdes… Sali Berisha hidhet nga kati i tete….dhe shqiptaret jetojne te lumtur…

 19. sondazhi [email protected] thote te tjera rezultate : PD me kualicionin 15 % me pasterti sepse e kane dhjere fare Shqiperine ,dhe PS me koalicionin 85 % shume bindshem dhe si asnjihere !~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Lajmerim !~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nga Selaniku per ne Shqiperi 10 dite para dhe 10 dite pas zgjedhjeve te 23 qershorit ka autobuze per emigrantet Falas per votimet !Te gjthe te interesuarit te pyesin ne anxhensite e te gjitha linjave nga ky qytet. Ka ardhur koha te gjithe ata emigrante qe duan te shporrin ate grup banditesh qe dogjen e vrane endrrat e tyre dhe qe i hoqen te drejten femijeve te tyre te njohin Atdheun, duke i surdisur larg kufijve ,te ngrene grushtin lart dhe me vote te shkaterrojme kete kualicion antishqiptare qe eshte bere kanceri i kombit tone !Jepni voten tuaj dhe jeta jone merre ndryshim .Ky eshte mendimi im ,po te keni ndonji ide me te paster ,ekspozojeni !

  1. dinjiteti says:

   [email protected],
   Dhe ter kete organizim per te votuar spiunet grek ua mundeson Papandreu dhe shopvenistet grek si Vangjel Dule.
   Pra merrni porosit nga shovenistet grek, hipni autobusit, ejani votoni si spiunet grek dhe ikni pastaj perseri te pastroni flliqesit e grekut si argat te pa identitet.
   Ja keshtu , te tille i don tin Detari emigrantet tane, te shkrete e te perdorshem vetem per te votuar spiunet grek. Te shkretet ata po nuk i votuan mund te humbin statutin e sherbetorit te shovenistve grek.

 20. O ZOT says:

  Jo mo jo corapekuqi merr 101% te votave kurse Berisha 0%…hahaha sa vari teneqen qe jane PiSat.

  1. TE PUNOSH NUK ESHTE TURP !pOR MARKA SI PUNA JOTE QE JE PA ~~~~~~~~~~~~~~DINJITET~~~~~~~~~~~~~~~ DHE VERDALLISESH duke vjedhur e grabitur neper rruget e Shqiperise si hiena te nates eshte turp ,,por mua nuk po me rruhet trapi per tipa si puna jote ,,,sepse si ata une i bej ne cdo mengjez ! te fala maloqeve dhe sali mutit !

 21. enisi says:

  fitorja i perket vetem sali berishes i cili cfare premtoj te gjithe e realizoj ,nje njeri i palodhur,nje njeri qe e don shqiperin duke bere per te dhe jo edi rama qe e vetmja gje qe ben eshte te bllokoje

 22. ali says:

  http://www.facebook.com/photo.php?v=473521646060770&set=vb.126447980761500&type=2&theater . Sali Berisha vdes nga inati duke ju hequr siguresen nje bombe dore”puf me shum nga policet e tij besenik te lare me arin e Enverit ,te kthyer ne hi hidhet ne Bune qe te forcoj tokat pereth Shkodres, si gjithmon e pa lare dhe te pa thare, e shqiptaret jetojne te lumtur…

 23. alban says:

  kjo me ngjan si ai diskutimi para ndeshjes ku te gjith kishin planifikuar te benin nga 4-5 gola per lojtare dhe rezultati do dilte afersisht 70 me zero per skuadren e tyre.
  rama thot 77 meta thot 80 dule 1 gjinushi 1 milo 1 === 160 deputet
  bravo nga 140 deputet te mundshem e majta merr 160 deputet. jeni shum mire bejani cejfin vetes si gomari ne enderr

 24. drilon says:

  te besh sondazh vet dhe te nxjerresh veten fitues kjo quhet ta kenaqesh veten dmth MASTRUBIM
  le te masturboje opozita dhe te vetkenaqet me sondazhet e saj

 25. dena says:

  sondazhet te thone cte duan, ne e dim rezultati.,..fitore per te majten ne menyre absolute…e vetmja gje eshte te jemi vigjilent dhe te ruajme cdo vote ate dite..gjithcka tjeter do te flasi vete per partine socialiste.

 26. ndreu says:

  te papare fare keta te rilindjes!!!
  bravo ju qofte vajza dhe djema!!!!vazhdoni keshtu fuqishem!!!!

 27. nensi says:

  Ska zot qe e ndihmon e shpeton me Berishen kete Here.
  me 23 qershor Berisha do te paguaje cmimin e viteve te qendrimit te tij ne pushet

 28. and says:

  e ra sala prej fiku si top lecke….. hahahahaaaaa

 29. Fleks says:

  Ky sondazhi i pjeprit eshte i sakte.

  Se sondazhon ne salla apo pallate sportesh.

  Duke shkuar te peshqit me ngjyre te kuqe.

  Ky sondazh qe te dale i sakte,duhet ta kthesh me koke poshte,ose permbys.

  Lexojeni permbys e do te kuptoni nje ekzaktesi te hatashme

  Pra 50% Pd

  E 42% PS

 30. Desaret says:

  Nuk eshtë i sakte!Nje muaj me pare agjencia e shtypit Europa-1, Itali ka deklaruar shifrat :Opozita nen drejtimin e PS fiton zgjedhjet me 54 perqind të votave.PD dhe aleatët e saj 36 perqind.Ishte AKZ qe sot eshtë pothuaj shkrire 6 perqind dhe 8 perqind e djathta e vertete( reale)FRPD.Keto shifra besoj se mbeten me rritjen e PS qe morì 2-3 perqind te votave të AKZ…Berisha nuk shkon dot me shume se 35 perqind!Vrasjet e 21 janarit kujtimi i të vrareve rrezojne kete parti totalitare!…Opozita,megjithate flet pak per cka duhet ndeshkuar per 21 janarin,Gerdecin…Kjo ul ritmin epikeve qe e ngjitin me tej!….

 31. m .m says:

  more ai shkelzen maliqi eshte gjalle apo jo…

 32. Albania1 says:

  Pavarisht rezultatit qe ka nxjerr sondazhi PS do vije ne pushtet dhe sikur te ishte PD 100 % te votave 😉
  PD e di shume mire qe eshte ne ikje dhe nuk po mendon humbjen por po pergatit terrenin per tu rikthyer perseri. Dhe ky teren eshte marja e sa me shume mandateve per te luajtur karten e Presidentit dhe per ta mbajt akoma Jarin me Madamen e tije sportive ne presidenc 🙂

  Partia Socialiste pas 23 qershorit ( qe do jete ne pushtet )do perballet me :

  JARIN
  -Jari jo rastesisht gjendet ne ate poste 😉 pas 23 qershorit Jari “Semuret” (tu boft shendet kjo fala ) rende dhe jep dorheqen per arsye shendetesore dhe shkon per kurim ne USA (shqipris i duhet nje president) 🙂

  TROJEN
  – “TROJA” ose sic perkthehet ne gjuhen e “M.Tomorrit” L.S.I
  skam besur, nuk besoj dhe skam per te besuar ndonjihere. Nqs do kemi ato balanca qe kishim ne 2009 ku faktor per formimin e qeveris do ishte L.S.I jam i sigurt qe kjo e fundit do rreshtohet andej nga ishte 😉

  Per nje gje ju siguroj Pas 23 qersorit Sali Berishen nuk keni per ta par me ne parlament 🙂

 33. artur says:

  51% per Ramen+45% per Berishen +43% per Topin= 139%! Nuk mund te jete me shume se 100%!!!

 34. ibrahim says:

  Une mendoja se ju u ngopet duke henger ate qe keni then per meten-por po e shof se edhe mutin e italis pra te pipoli po e hani.keshtu ju ka mesuar enveri para e tash rama.kryetare i wc-ve rama ka filluar te ju importoj mut nga italia qe tq hani me holle,flliqesirat ju pru Mustafa nano,kurse kokepalaret dhe Drogen meta,prifti e tahir ilaqi.tash ne fund rama ju pruri edhe kokenmejaudhi.

 35. bbb says:

  Sa ka ardh Ed Rama ne krye te PSse, e majta fiton vetem ne sondazhe…

 36. zarari says:

  vetem sondazhe mos publikoni tema se s’ju merr njeri seriozisht… sondazhe qe kercejne me 4-5 pike ne jave. diten e zgjedhjeve i gjati do qaje qe humbi apo qe s’e dhjeu dot me keq kushtetuten?!

 37. orli says:

  Mos harroni meten,topin e spahiun qe pas 23 Qershorit shkojne tek stani i sales dhe rama del”rruar e qethur”kare…

 38. Elektorati says:

  Ne duam te dime se si financohen partite?
  Duam te dime se sa para marrin ne vit nga buxheti i shtetit partite?
  Kush I financon posterat gjigant elektorale?

 39. Ermali says:

  KET SONDAZH E KA BO ARTAN DULAKU NGA ZYRAT E VIZION PLUSIT QE DIHET QE MBESHTET PS PO ME 23 DO E SHOFI SI DO DALIN PD PERPARA

 40. niki says:

  e nderuar tema shum jeni tu rrejt ne kohen e fundit kurr nuk munet me kan e vertet ky sondazh caooo.

 41. Bato says:

  Vetem populli e di,mos mashtroni kot popullin apo ti jepni avantazhe pd apo ps fokusohuni ke nr i votave dhe ke kutiat postare te menaxhohen mire se eshte dinak sala ka bere shume pislluqe qe 23 vjet edhe si ka hyre gjemb ne kembe.

 42. adifi says:

  Kujdes, sondazhet gabojne shpesh.
  Sondazhi i bërë nga Instituti Piepoli në 24 janar 2013 për zgjedhjet në Itali (një muaj para zgjedhjeve): E majta (Bersani) 39%, e djathta (Berlusconi) 31%; Monti 15%; Beppe Grillo 10%.
  Rezultatet janë këto: E majta 29.55% në parlament (31.63% në senat); e djathta 29.18% në parlament (30.72%në senat); Beppe Grillo 25.55% në parlament (23.79% në senat); Mario Monti (qendra) 10.56% në parlament (9.13% në senat).
  Nicola Piepoli, pas zgjedhjeve bëri autokritikë duke pohuar se duhet ndryshim rrënjësor në metodat e sondazheve dhe sidomos në interpretimin e tyre.
  Dua të them me këtë se në zgjedhje kaq delikate, siç janë zgjedhjet e qershorit në Shqipëri, duhet bërë shumë kujdes me sondazhet.

 43. Fatjon says:

  Genjeshter e qellimshme. Mashtrim per qytetaret qe tashme me mitingjet e zjarrta te Partise Demokratike jane gjithnje e me prane fitores se mirepritur te 23 Qershorit. Socialisteve u ka rene elektorati gjithnje e me teper me ardhjen e Koqos.Ky sondazh nuk jep asnje vote per deputetet e pavarur Arben Malaj dhe Dritan Prifti te cilet kane rrezik qe te marrin mandatin me vota te majta respektivisht ne Vlore dhe Fier duke e tkurrur me teper te majten.Pra ka shanse shume te mira qe rezultati te ndryshoje ne favor te se djathtes ne Fier dhe Vlore ne krahasim me 2009. Tani qe Rama filloi kenget tallava ne Tirane edhe kryeqyteti do ti japi nje humbje te sigurte ne 23 Qershor.

 44. sif says:

  Ne se ky sontazh është online nuk është i veretete pse?
  1. Per PD votojne edhe shume rurale.
  2. Per PD votojne harixhinjte (gabelet).
  3. Per PD votojne edhe shume militante qe jane ne pune tek ujesjellesi, gjelberimi, apo KESH.
  Qe te tre keta lloj votuesish jane njerez shume te mire, por nuk dine cfar eshte interneti çfar eshte zhvillimi etj. ose argumenti tjeter:
  1.(mjafton buka ne magje per ruralet)
  2.(mjafton nje birre, nje qofte dhe nje panine per kryefamiljaret e harixhinjve)
  3.(mjafton nje rroge 20.000 leke per militantet e PD te punesuar tek ujesjellesi, gjelberimi, apo KESH). Keta ore miq te dashur vizionin e tyre e kane: çfar me duhet sot dhe nuk ju shkon mendja se a ka shtepia per neser ne mengjes.

 45. Erjoni says:

  Bravo FRD e meritoni Voten me 23 qershor…

 46. Valbona Sulejmani says:

  Gjithmone kemi dashur qe Enderrat tona Te mbyllua ne sirtar 1 dite ti benim realitet.
  Jemi perballur cdo dite me femije te pafajshme qe jeta I vuri para 1 kryqi duke kerkuar te vetem Ate pakez buke..
  Jemi perballur me Gra qe dhunohen pa te drejte….
  Jemi perballur me te pafajshem qe vuajne kerkojne lemoshe kerkojne strehim , kerkojne ushqime te lira, kerkojne pune.
  Jemi perballur me njerez qe kerkojne pakez meshire e pakez shprese qe jeta e tyre te ndryshoje! Por jo.
  Por, mjaft me.
  Miqte e mi ka ardhur koha per #Rilindje. Kemi enderra dhe deshira. Kemi nje Shpirt te pasur me shume Dashuri, Shprese, Optimizem dhe Force.
  Ne jemi ata qe do te perbuzim shit blerjen e votes.
  Ne Do te triumfojme ne 23 Qershor.
  Ne 23 Qershor Jemi krenar qe votojme Nr 29..
  Per nje RILINDJE Kombetare. Partia Socialiste e Shqiperis qe do te triumfoje ne zgjedhjete 23 qershorit.

 47. Valbona Sulejmani says:

  Bashkimi me Europen eshte enderra shekullore e gjithe shqiptareve. Bashkimi me lirine, me perparimin, me zhvillimin, evulimin, kulturimin dhe Rilindjen e te gjithe Kombit tone si nje i vetem.
  Eshte arritja e majave per te punuar te gjithe se bashku per permiresimin e atdheut tone ne kushte me te mira e stabile, e per ta kthyer ate ne vendin qe kemi dashur gjithmone. Dhe kete do ta arrijme pasi te kemi fituar zgjedhjet e 2013 me Edi Ramen Kryeminister. Dhe ne do te Rilindim ashtu sikur rilind çdo dite rrezja e diellit per te na dhene jete!

 48. Valbona Sulejmani says:

  Partia Socialiste ka nje program per te cilin do te punojme te gjithe se bashku per nje RILINDJ Shqiptare. Vellezer dhe motra, shoke dhe shoqe, ja pse duhet te votojme programin e PS dhe Edi RAMEN: Sepse PS eshte gati ti riktheje faqen historisë së vështirë të gjithë këtyre viteve qe ka perjetuar populli shqiptare, dhe të hapim një rrugë të re për Shqipërinë dhe Shqiptaret. Jo duke premtuar gjithçka që nuk është e mundur, por duke bërë gjithçka mundet për një Rilindje Shqiptare. Shqipëria do te ndryshoje mbi bazën e këtij programi –
  PS ka një vizion të ri, ide dhe zgjidhje të reja, për të rimëkëmbur ekonominë, për të rivendosur demokracinë, për të ripërtërirë shoqërinë e për te bashkuar Shqipërinë me Europën.
  Idetë e paraqitura në këtë program janë te carta per cdo njerin nga ne.
  Me programin e PS në atdheun tonë, nuk do të dështojë askush për shkak të gjinisë, fesë, krahinës, minoritetit apo përkatësisë politike.
  Dhe keto do te jene te arritshme permes kontributit dhe angazhimit te cdo shqiptari dhe shqiptarje qe deshiron nje RILINDJE Shqiptare. Duke u bazuar te programi i PS ne jemi të sigurt se do të arrijmë ta ndryshojmë të ardhmen e atdheut tonë dhe të fëmijëve tanë. Edi RAMA ashtu sic e beri lanen lule, do zbukuroj gjithe Shqiperine. Edi Rama Kryeminister. Edi Rama The Best.

  1. gesw says:

   ore fitues esht P.S kte ua garantoj si 1+1=2 per gjith demokratet qe jan mesuar te vjedhin kete vit jo me pranojeni humbjen dhe mesohuni me realitetin qe Saliu nuk fiton mee ta keni te qart ktee fitues esht P.S dhe kte e garantoj me 100%

 49. alfred says:

  berisha vetem ne 2005 i ka fitura zgjedhjet, asnjeher tjeter ne 1992 ramiz alija ja dha pushtetin,ne referendumin e 1993 mos gaboj e humbi referendumin, ne 1996, GAZETARJA VJOLLCA VOKSHI NE EDICIONON E ORES 8 TE MBREMJES DEKLARON SE BERISHA KA FITUAR MBI 60/PERQIN TE ZGJEDHJEVE NE OREN 8 NE 2009 DIHET, TANI SHQIPTARIT IK A SHKU HELMI NE GJAK

 50. maria says:

  ore kush quhet e majte dhe kush quhet e djathte mund te me thoj dikush

 51. maria says:

  desha te di kush quhet e majte dhe kush quhet e djathte mund te me thot dikush???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *