Çudira shqiptare/ Rrugët sipas standardit Olldashi

Nuk është një nga ato rrugët kineze që bëhet e famshme në mbarë botën pasi në mes të rrugës ka një shtëpi.

Nuk është çudi kineze, është një çudi shqiptare.

Këto janë rrugët sipas standardit të Berishës dhe Olldashit.

Fotot janë realizuar nga kandidati për deputet i PS në qarkun e Durrësit.

Në foton e parë bëhet fjalë për rrugën nga dalja e unazës së Plazhit për në rrethrrotullimin e Plepave.

Kurse në foton e dytë është rruga e re nga Borizana për në superstradën e Fushë Krujës./ep

rruga 1

rruga 2

rruga 3

REMOTE_ADDR:[]

44 komente në “Çudira shqiptare/ Rrugët sipas standardit Olldashi”

 1. raqi says:

  Cudira shqiptare…me shume se cudira shqiptare me duken cudira te qeverise Berisha…cfare rrugesh jane ato, jane rruge te bera saper fushate! Besoj se te gjithe e kemi te qarte zgjedhjen tone, duhet ti themi jo qeverise Berisha!

  1. Kleopatra says:

   keto ngjarje dhe gjera te cuditshme qe ndodhin vetem te ne , me kete qeveri qe kemi kane per te ndodhur gjithmone nese ne nuk do te vendosim ndryshe te vendosim per veten tone te vendosim per te ardhmen tone , te vleresojme ata njerez qe do te mund te punojne per ne .

   1. Renis says:

    Keto jane rruget e Saliut. Rruge jashte cdo standarti dhe rruge qe nuk permbushin asnje kriter sigurie.

    Ky njeri nuk ka bere asnje gje tamam deri me sot.

    1. Sami says:

     Prandaj kemi kaq shume aksidente sepse rruget jane jashte cdo kriteri dhe standarti minimal te sigurise. Eshte per te ardhur keq qe nje njeri i tille krenohet me te tille rruge, eshte per te te ardhur keq.

     1. flamur says:

      Keto jane rruge qe behen sa per fushate dhe duke qene se behen ne momentin e fundit normale qe nuk ka kohe per te menduar per cilesine e tij.

      Saliu kerkon qe te na mashtroje me rruget e vdekjes.

      1. Andrea says:

       Perpos faktit qe jane turp per shqiperine e keqja tjeter dhe ajo me e madhja eshte se keto rruge jane burim aksidentesh.nese berisha kur thote shtroj rruge e ka pasur fjalen per keto,preferojme zhavorrin

     2. sonila says:

      i vetmi standart qe ka vene saliu ne keto 8 vite, eshte ai qe te vjedhe ku te munde, sa me shume te munde pa pyetur dhe dhene llogari ndaj askujt.
      Rruge jashte cdo standarti, pa sinjalistike, pa shtresat e nevojshme dhe gelltitet asfalti si grope thithese, rruge qe behen per tu ribere brenda gjashte muajsh.
      Ky eshte standarti i investimeve te saliut i cili ka shpenzuar kaq shume per investime te bera keq.

   2. Edison says:

    Normale qe do perfundojne keshtu rruget sepse ata me pare mendojne se si te vjedhin sesa tek cilesia dhe parametrat e rruges,

    Keto njerez jane te mberthyer nga kompleksi i vjedhjes pafund.

    1. soni says:

     Eshte per te ardhur keq shume qe ne jemi te detyruar qe te ecim ne keto rruge ku nd cdo moment je i rrezikuar per te bere aksident.

     Prandaj ne duhet te votojme kunder ketij sistemi qe nuk ka bere dot as nje rruge sipas standarteve europiane.

    2. Toni says:

     Shikoni se me cfare rrugesh krenohet Saliu.

     Eshte per te ardhur turp qe te inagurosh nje rruge te tille qe nuk permbush asnje standart europian.

     Me keto rruge do te futemi ne BE ne. Keshtu do ta bejme per vete europen ne.

   3. Edison says:

    Per Saliun ka rendesi qe te inaguroje dhe nuk ka fare rendesi se cfare po inaguron. Keto jane deshtimet e tij.

  2. Arjeta says:

   Si mund te merret seriozisht nje njeri si Sokol Olldashi, nje gangster ordiner qe eshte vene ne krye te nje ministrie. keta njerez nuk mund dhe nuk do te kene me shansin te jene ministra! Shpresoj shume qe te ngrihen komisione hetimore per keto rruge qe jane bere dhe te ndeshkohen!

  3. TITI says:

   Sokol djali po si i beni keto pune me bythe keshtu? a ju duket normale kjo qe po i beni vendit tone apo fondeve tona? me vjen keq por duhet te hiqeni qafe se na keni lodhur koken!

  4. kamberi says:

   keto jane cudirat qe dalin nga mashtrimet e saliu ti shohesh nga larg jane te bukura e duken mire por nga afer tregojne nje pune te lene ne mes nga ooldashi qe sigurisht si pjell e saliut vetem di te vjedh, duhet rilindje

  5. Tigri 14. says:

   ja, sic jane vizat e ketyre rrugeve shtrember ashtu jane dhe rruget e shqiperise ne qeverisjen e plakut qe sdi cben. ky eshte nje i marre qe ka marre ne qafe kete vend i cili e besoi gabimisht ne 2005 e tani po e vuan sa me ska.

  6. goni says:

   eshte e cuditshme ne fakte dhe jo vetem e cuditshme por skandaloze te shohesh rruget e saliut qe mburret aq shume per mijera kilometrat e tij te famshme po ne te tille menyre eshte turp.
   Ku ka fytyr saliu te dale e te mburret per rruget qe ka shtruar.

  7. Asgje nuk na cudit me nga bemat e saliut dhe olldashit.
   Ata e shtremberojne rrugen, e bejne gjarperueshe, e bejne edhe me kend, mjafton qe do te behet rruge pa pike plani urbanistik dhe qe te jete zhvillu tender qe te kete kaluar nga zyra e argita berishes.
   Pasurimi pa standarte eshte standarti i arte i qeverisjes berisha.

  8. garin says:

   ja ku jan rruget e sali berishe Ku ka gjithe keto qe vertet esht per tu tallur e per te qeshur

   Nuk e di se kur do te zgjohet nga enderra ky gjyshi qe me qeshore do ta pushojm nga puna me vote..

   Un besoj ke edi rama Ne shembull esht tiran per te na treguar qe Mund te bej per te gjith shqiperin

  9. A. Struga says:

   Jemi bere per turp. As ne Iran nuk ndodh keshtu. Keto rruge jane vdekje-prurese!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/06/ky-eshte-zhvillim.html

 2. atila says:

  Mostruozitete te tilla behen ne Shqiperine pa shtet ku pushtetaret tallen me djersen e popullit dhe fryhen e trashen me pasurite kombetare .Te tallesh ne kete fare feje me parate e taksapaguesve shqiptare eshte kriminale dhe e denueshme. Shpresoj qe pas 23 qershorit ketyre krimineleve me pushtet tu trgohet vendi dhe demet qe i jane bere ekonomise dhe publikut tu rikthehen duke u marre dhe konfiskuar pasurit e vena ne rruge te paligjshme.

 3. tiransi. says:

  shkoni dhe shikoni rugen qe po behet tek tregu elektrik,mu ne mes te tiranes akoma e pa inaguruar,,,jo vetem betonit te mureve rethuse qe nuk ja prishin terezine,,por edhe tezgat llamarine jane ne rehati te vet.

  kane devijuar trotuarin e kane lene vetem 50 cm,,,edhe ne ate pak trotuar kane mene kan mbjelle peme.

  duhet te zbresesh ne xhade per te vazhduar perseri me vone ne trotuar.

  keto jane standartet e qeverise qe punon me parate e shqiptareve.

 4. salikar turkoshak mahmut qenef berisha says:

  Keto jan rruget e sali afganistanit sali turkut sali qelbesires sali erdoganit

 5. Eni says:

  po mir ka vajtur ruga te themeli i ndertimeve-apo themelet kan vajtur te ruga,hahahahahah mos e kan ber me qellim per te kursyer se eshte ne djet qeveriu hahahahahaha.

 6. koli says:

  keto gjithmone i bejne gjerat pergjysem, gjithon e njejta gje, saliu dhe olldashi nuk e kane bere kete rruger sic duhet sepse me siguri gjysmat e parave i kane futur ne xhep , qytetaret e durresit e dine kete, ndaj duam rilindje qe keto mashtrime te marrin fund

 7. ibrahim says:

  Kujtoni ju se Olldashi eshte si enveri APO rama qe te ju marre token pronarve dhe te ja jep koqos APO leskajt e fidelit.ketu respektohet pronari kurse tek rama ngjalat kokepalaret,blloku i metes e priftit dihet edhe Ilir hogjen e keni ne koalicion per te ju treguar se si babai i tij ju merrte token por edhe shpirtin.Edhe ne kin ka mbrri demokracia por vetem tek rama jane ende komunistet e enverit se paku i biri iliri dhe rama,pastaj vijne ruqi,dokle,gjinushi,niperit peza Alfred,peza Ilir.sulo faqezi bushati,ilir hamit beqja,ilir gjelil gjoni.e Shum kokepalrte te tjer.rilindje me Ilir Kasap hogjen ka vetem kur te ju vras rama te gjithve si enveri dhe takoheni ne boten tjeter. KOOOOOOKEEEEEEEPAAAAAAAAALAAAAAAAAREEEEE.

 8. Lindi says:

  hahahahahahaha keto jane rruget e standarteve Europiane???? Keta kane rrjedhur te gjithe, po ku dreqin jetojne nje here se nuk e kuptoj, a jetojme ne te njejtin vend apo jo???? ikni mor se lat nam, po na dhemb mesi cdo dite me shume ju na tregoni standartet Europiane per rruget…

 9. cama says:

  ja ky ne fakt eshte standarti i vdekjes dhe i korrupsionot sepse ne rast aksidenti ata familjare jane te rrezikur sepse makina mund te shembi shtepin dhe te shkaktoje viktima. eshte e turpshme se si keta njerez nuk e mendojne nje rast aksidenti i cili mund te pasohet me shume viktima. keta rruge jane parate e shqiptareve jane para per te cilat jemi zhytur ne borxhe te medha

 10. arsi says:

  Ja keto jane rruget me te cilat kenohet Berisha cdo dite…me keto rruge te vjen turp tu prezantohesh te huajve dhe jote krenohesh.

 11. Pelasgian3 says:

  Epo kjo qeka me ja fut vrapit!!…s’mbarojne cudirat ne ate vend.

 12. rei says:

  Ja alamet rrugesh kemi ne….keto jane rruget e ketij sistemi te korruptuar qe nga nje tender per nje rruge me shume fitojn vete se sa harxhojn per rrugen….

 13. arbenita says:

  Keto jane rruget e mbetura rrugeve nga ky pushtet hajdutesh….Rilindje per te ndertuar rruge me standarde europiane dhe jo asfalt elektoral.

 14. RILINDJA(RINGJALLJA)E KOMUNISTAVE says:

  ORE MIRE E KEQ KETA PO NDERTOJNE PO PS E PAT 8 VJET QEVERINE DHE NDERTOI O km

 15. luani says:

  ky berisha vetem rrugeee rruge thote por edhe rruget qe ka ndertuar jane jaasht cdo standarti dhe te rrezikshme per jetet njerzore. ky ka ndertuar rruget e vdekjes dhe jo rruget e zhvillimit sic propagandon

 16. muzapopullore says:

  Gagacit Olldash (deficent i pjelle nga kryqezimi i nje babuini me nje buce) i paska ardh goja ?
  Kryetar i PeDe- se ? Rrofte Old as hi

 17. bariu fermer says:

  ce do, s’kan lene vend per te mbjell domate!

 18. leone says:

  po me katnare se keta demokratet dhe me te paditur e te mbaruar nuk paska patur asgjekundi. Shqiperia komplet e korruptuar dhe pupulli i nenshtruar ne pamundesi per te ngritur koken nga mafia qe ka mbjelle rrenje kudo.Mjere popullin qe e ka zene belaja me kete diktator!

 19. sllobodanka ose liri says:

  ky asht zgjebja e rrugeve nje vrasesh deputetesh nje hajdut se po nuk fitoj do shkoje ne burg do ta qethim si derr e jo si dele

 20. ppsrl says:

  pse habiteni? ka raste neper bote qe devijohen autostrada vetem sepse 2 pleq te currufjepsur nuk dilnin nga shtepi,
  habiteni ju, pse shteti ka rrespektuar pronen private

 21. heubreburra says:

  Mbase nuk eshte rruge mos flisni para kohe.Te pakten bazamenti per perkujtimore qenka gati ,nuk eshte pak.

 22. çupi says:

  koken doja haje rruga edhe saliut edhe olldeles do bajne aksident te dy

 23. tomi says:

  ca jan keto kinezerira me rruget tona,ca turpi

 24. Parrucjani says:

  Duhet te mesohemi te respektojme PRONEN PRIVATE ,ndodhe dhe ne bote qe rruga te deformohet , kur nje pronare nuk bien dakorte per cmimin , kjo eshte normale , po ju komunistat dhe femiejte tyre , nuk e i magjinoni pronen private dhe respektin ndaj prones , se jeni mesuar ti dhunonin pronaret per 50 vite ne menyre barabare per t’iu grabite pronen e trashiguara brez pas brezi , turp dhe gazetes tema (zanin te popullit ) qe shtrembron faktet ne menyre te peshtire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *