Dashamir Shehi: Ballistët e kanë me komunistët e PD-së, jo me ne

dash-shehiPas deklaratave të kryetarit të Partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi, se në listat e PD ka komunistë, sigurimsa dhe çapaçulë, ka reaguar edhe Dashamir Shehi i LZHK-së.

Ai thotë se Alimadhi e ka me listën e PD-së, jo me LZHK-në.

“Nuk besoj që e ka me ne të LZHK-së. Ne jemi të vetmit që japim pa marrë asgjë. Ndaj për ne nuk është shqetësim deklarata e z.Alimadhi. Ndoshta Alimadhi e ka pasur me ndonjë tjetër, ndoshta me listën e PD-së, ndoshta e kanë me legalistët, ndoshta me komunistët që kanë hyrë në listën e PD-së, ndaj them se nuk ka lidhje me ne”, deklaroi Shehi.

Lufter Xhuveli i PAA-së i quan emocionale kritikat e Alimadhit dhe aspak shqetësuese. “Nuk mendoj se z.Alimadhi e ka me mua apo me ne sepse unë jam i pesti në listë. Kam përshtypjen se janë deklarata emocionale që bëhen në kulmin e fushatës ndaj nuk duhen marrë si një shqetësim i madh. Ne po vazhdojmë fushatën shumë normalisht”, tha Xhuveli./ep

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Dashamir Shehi: Ballistët e kanë me komunistët e PD-së, jo me ne”

 1. turi says:

  hahahahahaha ku jane mer ku jane keta demokratet qe dun fort kaq islamin aman..du ti shof tu u perqafu cik!

  1. demi says:

   po cfare pd eshte kjo kur kryetari i saj ka 22 vjet qe nuk ben zgjedhje ne parti? cfare demokracie ka aty kur eshte mbret de facto sali berisha?
   si flasin keta per demokracine e ps kur ps ka pasur shume kryetar, 4 kryeministra ne 8 vite! domethene nuk mund te mendoje kerkush nga ju qe sali berisha zevendesohet ne pd, pra ne ate parti ska liri. mos flisni per demokraci kur ne te vertet ju se keni as brenda popullit tuaj!

   1. GENTI says:

    ORE MIR QE NUK E KA ME DASHAMIRIN, AS ME XHUVELIN…POR ME KE E KA MORE AMANI? TA DIJME EDHE NE.
    NJERIU E DI UNE…ME KRYETARIN E PD….POR ME KE TJETER E KA!!!??

  2. ARTAN says:

   vetem partia demokratike smund te quhet parti, sepse nuk ka as vizion, as program dhe qe ka ne krye nje kryetar si sali berisha , qe nuk di te beje njere zgjedhje ne parti…jeni njeri kot

 2. DANJA says:

  Ballistet e kane me te gjithe jorrat e kriminelat qe Berisha i mblodhi nga cdo ane, per ti bere bashke ne nje pacavure liste…Jane mbledhur te PD lloj lloj soji e sorollopi e humba per ta eshte pak, ata meritojne burgun.

 3. Gega says:

  Legalistat e ballistat rrjedhin nga trungje kriminelesh e tradhetaresh.Keto i di edhe bufi

  1. Andon says:

   I lexove veprat e Eenver Djallit ti buf?

   Shw iperia Shqiptareve
   Vdekje Tradhetareve

 4. kadeti bigler says:

  dashamir gagaci te je bur i dhjer ti je me i lig se komunistet ti ke shume vjet qe vervitesh te saliu si pordha neper brek per te perfituar ndonje kock por kete radhe ne 23oershor do merni nje goditie perfundimtare ti dhe gjithe plehrat e alences djathtiste qe e keni mar peng kete popull te mjer duke e fundosur ne kete qeverise despotike dhe ne nje tranzicin te pa fund

 5. Kosove Rexha Bala says:

  Ballistet kane qene ajka e nacionalizmit shqipetar.Ata rrezikun,rete e zeza qe po i vishin shqiperise e shifshin nga veriu,SLLAVI,me te cilet bashkpunonte enver hoxha.Ne serbi dhe mal te zi kendojshim;”Mi imamo tri narodna sina,Enver Hoxhu,Tita i Stalina”.Prioriteti i Ballit ka qene Shqiperia Ethnike,atehere,sot e mot.Ata kane dasht ta bejne Ate,me kendoqoft por jo me Titon e Stalinin.Lavdi u qoft per jet.Posht Sali Berisha me klyshet e enver hoxhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *