Luftë me armë, dy shqiptarë të vdekur dhe dy të arrestuar në Greqi

shqipoDy shqiptarë kanë mbetur të vdekur pas një përleshje të ashpër me armë zjarr me forcat speciale të policisë greke!

Sipas informacioneve të alb-observer.com nga kryeqyteti grek, pak më parë dy shqiptarët e vrarë u diktuan nga një patrullë e forcave speciale të policisë greke në prefekturën e Etolokarnanias në qytetin e Agrinios, ku pas një përleshje të ashpër me armë zjarri kanë mbetur të vdekur dy shtetas shqiptar dhe dy të tjerë janë arrestuar.

Policia njoftoi se të dy të vrarët kishin marrë pjesë në grabitjen me armë në qytetin e Korintit ku mbeti e vrarë një vajzë e re.

Duhet theksuar se për herë të parë në historinë e kriminalistikës në shtetin fqinj ka marrë pjesë në ndjekje të kriminelëve të arratisur nga burgu, edhe njësi speciale të ushtrisë greke./alb-observer.com/

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në “Luftë me armë, dy shqiptarë të vdekur dhe dy të arrestuar në Greqi”

 1. FBI says:

  Kater kriminele me pak!

  1. adriatik says:

   Ja dhe ambasadoret e republikes islamike ne mes te evropes….me keta krenoheni o islamike?

   1. Cekuri says:

    Degjova se duan ti bejne heronj te popullit ne shqiperi,po nuk u gjejne dot emrin,se kane nga 4 deri ne 6 emra secili.

  2. kali kuq e ka nji huq says:

   4 kriminele + 2 kelyshe greku me pak!

   1. FBI says:

    Kush eshte kelyshi i Grekut, ajo vajza e pafajshme qe u vra ne mes te rruges! Ti ke pjerdhur nga trute o gomar, po kujdes mos u hidh andej nga Gerqia se nuk ta pertojne plumbin ata te Grekut, dhe pastaj do te ngelesh vertet kali i shtrire i lyer me te kuq qe e kishte nje huq.

    1. kali kuq e ka nji huq says:

     Kalit kuq i k.ret greku bashke ,more vesh o k.r kerriçi Greku te vej te vras noi turk se e shikon pastaj ngjyren e kuqe o kelysh greku!

     1. FBI says:

      E mora vesh, ti je nisur huq qe kur je gatuar si qenje njerezore!

      1. kali kuq e ka nji huq says:

       jo jo..,ske mare vesh gje,hic fare,po te me njihje vertete se kush jam,besoj do kishe mendim tjeter…gjithsesi po te shpjegoj dicka,
       jo se jam dakord kurrsesi me vrasjen(por dhe me asnje vrasje tjeter,aksidentalisht te asaj goces por kur mendoj se sa shqiptare te pafajshem ka vrare policia dhe ushtria greke neper kufi e te zhdukur,kjo nuk eshte hicgje..por ti miku im mezi pret lajme te tilla,ku shqiptari paraqitet si “vrases” e “kriminel”…qe keshtu te justifikoshe te berit/qënit tend filogrek…

       1. FBI says:

        Krimineli nuk ka kombesi, dhe mbetet kriminel. Keta nuk ishin kot neper burgje aty ne Greqi! Ka shume Shqiptar ne Greqi qe nuk i ka fut njeri ne burgje sepse jane Shqiptare! Mendja jote prej huqit ngaterron urrejtjen qe ti ke ndaj Grekerve (perse ate e di ti), me ligjin dhe bashkejetesen. Mos je gje Cam ti?

        1. kali kuq e ka nji huq says:

         hahaha ore ti qeke k.r fare,po ata kane vrare neper kufi gjith ate shqiptare apo ska gje ata s’jane kriminele?
         ca do te thuash,mos je cam ti,un nuk jam cam.
         une per ty jam turk,
         bashkjetese me kurven Greqi sdo kete kurre se sdo greku,greku do copa nga Shqiperia por do mare te gjatin e erdoganit..e dine vete ata!

         1. FBI says:

          C’pune ka Turqia dhe Erdogani ne artikullin e mesiperm? Ore shoku, mos ke goditur gje koken ti kur ishe i vogel?

 2. Kafshe says:

  4 hale me pak i themi nga anet tona

  1. raimondi says:

   Qepeni ore qelbesira te pista te grekut qe na keni mbire ne mes te koqeve

   Ata jane shqiptare dhe nuk duhet besuar cfare thote shtypi grek e policia greke, se i shikojme ne ju tube ato pislleqe qe ben policia greke me shqiptaret qe arreston kot fare

   Le pastaj q ejane vrare me qindra shqiptare kot fare nga greket , dhe askush nuk i mbron shqiptaret atje ….nderkaq na keni dale edhe ju minjte e grekut ketu dhe po na beni propagande

   _

   1. Agimi says:

    Po te te vije nje Kriminel ty o majmun, dhe te te vrase vajzen ne mes te rruges diten me diell, ti do ta falesh se eshte Shqiptar apo se eshte Grek?
    Ik ore pirdhu ti. Krimineli eshte kriminel pavaresisht kombesise. Keta po te ishin burra te mire, nuk benin lufte me Policine e cila eshte aty qe te mbroj njerezit nga keta plehra.

 3. epiroti says:

  o njerez mos flisni para kohe jane bij nenash kushedi si i kane keqtrajtuar ne burgjet famekeqe greke.

 4. epiroti says:

  Mos flisni pa ditur gje o njerez
  Ndoshta ua kane bere borxh ne burg ata korofillaket
  Ne fund te fundit jane djem nenash qe jane rritur nga familjet e tyre te varfera.Kollaj te flasesh pa ditur gje

 5. boboja says:

  ca plerash keta greket,,,i vrane te shkretet kot.vetem falangat militare perdorin kunder shqiptarve…ptu rrace greke breshka te europes..ptu tutje

 6. LOLA says:

  e mo cja fysni kot dhe per kete na e kane fajin greket ne mua kurre sme ka pelqyer mentaliteti i grekve dhe gjithmone i kam share po dhe keshtu siç kane bere keta nuk behet sado te kene vuajtur neper burgje keta kur jane arratisur cfare dreqin benin akoma atje ne cdo vend te botes po qellove mbi policine do te te pergjigjen me te njejten monedhe per shkakun e ketyre kane per ta ngrene ata qe mezi nxjerrin buken e gojes

 7. vjosa says:

  Kriminelet duhet te dine se nje dite i paguajne te gjitha c’kane bere…

 8. FBI says:

  Krimineli dhe keqeberesi, jane llumi i nje shoqerie pavaresisht kombesise apo nenshtetesise. Ky llum horrash VRASESISH, te cilet pasi kryejne krime monstruoze dhe ju duket vetja kushedi se cfare, duhet qe te mesojne se me ligjin dhe shtetin nuk behet shaka, DHE NJE DITE DO TE DUHET QE TE PERBALLEN ME TE, PER VEPRIMET E TYRE.

  DREJTESIA VONON, POR AJO KURRE NUK HARRON!

 9. Slayer says:

  Ne rastin e dy mbeturinave ato te djemeve dhe te grekofileve do mbaj te mbaja anen e te keqes me te vogel te Shqipeve tona….

 10. irena says:

  mos flisni pa e ditur per keto bij nenash,vet policia greke ka qelluar mbi 25 vjecaren dhe skane qen keto shkaku i vrasjes,me vjen keq kur lexoj komente te tilla vdiq 25 vjecar pak eshte kjo??cdo njeri ben gabime ne ket jete,jane vrare sa e sa bije nenash nga ky shtet i felliqur

 11. Landi- Sverige says:

  Te njejtet komentues qe sot leshojne lot krokodili per nje bande te armatosur kriminelesh, i akuzonin si “kokepalare”, “pucista” e lloj-lloj epitetesh kater shqiptaret qe humben jeten nga armet e Gardes qeveritare ne mes te Tiranes, cuditerisht duke “harruar” se edhe ata ishin shqiptare, bij nenash, prinder e mbi te gjitha njerez!!!
  Jeni me te vertete zgjebe te ndyrra te shoqerise!

 12. taku says:

  Nje dite do te kthehet o greke do tju vrasim ne per qen rrugesh cfare ke bere do ta bejn

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *