Selim Muça: Më pëlqen më shumë Irani se është i vetmi vend ku zbatohet zyrtarisht Sharia

selim mucaKreu i Komunitetit Mysliman, Selim Muça, ka një preferencë të veçantë për Iranin, pasi aty zbatohet ligji mysliman i Sharias.

Kështu bën të ditur agjencia iraniane e lajmeve, ABNA.

Sipas saj, Selim Muça ka pasur një takim me atasheun kulturor të Iranit në Shqipëri.

“Muça tha se i respekton të gjithë përfaqësuesit e vendeve myslimane, por i pëlqen iranianët më shumë për shkak se Irani është i vetmi vend ku zbatohet zyrtarisht Sharia islamike,” shkruan agjencia.

Muça shkon edhe më tej kur deklaron se myslimanët në Shqipëri nuk e kanë besuar kurrë propagandën anti- iraniane, të përhapur nga media perëndimore.

Po ashtu Muça është shprehur kundër ideve të Takfirit, ku myslimanët sulmojnë njëri- tjetrin si jo- besimtarë.

Ai ka thënë se nga këto ide përfitojnë vetëm armiqtë./ep

REMOTE_ADDR:[]

73 komente në “Selim Muça: Më pëlqen më shumë Irani se është i vetmi vend ku zbatohet zyrtarisht Sharia”

 1. BERISHA DHE BASHA LARGOHU, ALSO MOVE ON ALBANIA FOR GOOD. says:

  Pas Berishes na vjen edhe nje hajvan si ky i fundit, shqiptaret paguhen per te besuar tek feja islamike.

  1. anti-moslems says:

   SHKO DHE TI E JETO NE IRAN MORE SELIM BERISHA DHE MOS HARRO MER ME VETE EDHE ATE ISLAMIKUN TEND BERISHEN ME LULEZIME BASHEN:

  2. d says:

   Gjithmonë nëse lajmi është i vërtetë, nxitemi të pyesim se ç’di Muça për Sheriatin. Kur ai citohej nga media shqiptare si përfaqsuesi i Islamit tradicional, një nga myslimanët më prominentë shqiptarë thoshte se ai është në fakt përfaqsues i Islamit çekosllovak të Traktatit të Varshavës. Unik, ndoshta, në historinë e institucioneve islame, kreu i saj vendos si tituj honorifik përpara emrit të vet termat H. Ing Selim Muça: H për haxhi, titull që e ka kushdo që shkon në Haxh, dhe Ing për inxhinjer. E ç’di pra Muça për Sheriatin? Por vlen të pyetet edhe ç’di ai për Iranin. Sheriati është aplikuar edhe në këtë vend në mënyrë që historianët perëndimorë kanë dokumentuar që edhe gratë e krishtera e hebreje në qytete si Vlora kërkonin të gjykoheshin në gjykatat e sheriatit sepse u njihte më shumë të drejta se gjykatat e bashkësive përkatëse. Por sot vende si Irani, Arabia Saudite apo lëvizje të marrësh plot zell e kanë kthyer emrin e ‘sheriatit’ në simbol të shkeljes së të drejtave themelatare njerzore. Prandaj, nëse vërtet kreu i KMSH – së jep deklarata të tilla – për më tepër si kreu i një institucioni suni në një kohë kur qeveria e Iranit furnizon konfliktin sirian me ekstremistët shia të Libanit, kjo është sa qesharake e po aq e papërgjegjshme.

   http://www.e-zani.com/2013/10/03/selim-muca-dhe-sheriati-ne-iran/

 2. Shqip says:

  Mos çfarë i ke bërë vetes, do të lëshohen sipër ndjeksit se Irani është Shiia janë të devijuar dhe për këtë po masakrohen në Irak dhe Siri . Shiia vs Suni. 😀

  1. gjergji says:

   Fare e poshter qe nga toleranca Shqipetare jane perhapur si mikrobe, milet mizerie dhe injorantesh. Nuk i pelqejne ligjet e Evropes por te Azise sepse andej i kane dhe rrenjet e tyre. Qellimi i tyre eshte qe keto ligje te vendosin dhe ne Shqiperi, ky eshte rreziku qe na kanoset (dhe ju flisni per peralla me Janullatos).

   1. erald says:

    Ik o pirdhu ti gjergji.sipas teje te Zgjedhim janollatosin si e keqja me e vogel…

   2. alban koliqi says:

    Gjergji, e para, ky lajm nuk eshte i vertet! Askund nuk haset, e hiq me pak ne faqen e agjencise iraniane! E dyta, shife Janullatosin, ate pedofilin grek qe po i hap mbrapa femijet shqiptare ortodoks. Fundja, nuk eshte nevoja qe frustrimet tua nga abuzimi qe te ka bere prifti i mehalles, te na i tregosh ketu :))

 3. fieraku4u says:

  PSE NUK IKEN NE IRAN…O TE QIFT KINA NENEN.

  MERR ME VETE EDHE ATA MJEKERCJAPET ME PANTALLONA CEREK, QE JAN PERHAPUR SI NJE VIRUS I KEQ KUDO NE SHQIPERI.

  QE PO NA DUKET VETJA SI NE AFGANISTAN. SA HERE QE I SHIKOJM.

  PTUUUU RRACE KEQE…NE MEZIN E EVROPES TJETRI, EDHE THOT ME PELQEN IRANI SE KA LIGJIN E SHERIATIT.

  1. born in EU says:

   100% dakord

   1. Arjani says:

    Pse nuk shkon ne Iran dhe jeto atje. Na lere neve te qete me gjithe keto halle qe ka Shqiperia. Lere ate fe te prapambetur e mesjetare te importuar nga Turqit merrri dhe pandallonat trecekshe dhe mjekeroshat me vete u lutumi zhdukuni shkoni andej nga e keni origjinen.

  2. tanino says:

   injoranca nuk ka brire. jane njerez si ty qe mbeshtesin regjimin hitlerian te usa qe spo le vend pa futur hundet.zoti te ruajt shendetin se mendja te ka lene

 4. kuhztanticccceeen says:

  bo bo ky qeka idiot fare!!

  1. Artur.. says:

   Cna e nxirrni kete njeri budalla ketu

 5. Tironci says:

  ha i m.t o katunar i trashe…. ti je nje hipokrit qe vesh nje cope rrecke dhe e mban veten si te paster, ti je nje m.t qe qelbesh me milje.

 6. WEB says:

  Njerez te gabuar ,mallkojne vetem 1000 here ne dite qe nuk paten ne kufi iranin apo turqine ,klasike e muslimanizmit nje sy ne bruksel nje sy ne meke

 7. Ateisti says:

  Ah Selim, Selim apo Muc Muc apo vari …..

 8. Andrea says:

  Hatehere shko ne iran or plak matuf irrjedhur shqiptari e ka fene e vet.shqiptaret jane ne europ dhe jo ne azi

 9. preshevali says:

  Tu paskan përzi kabllët hoxhë efendi.
  Po ku mujtët dërvishi me zbatu sherjatin?

  1. Lumi une per Iranin says:

   A ti bre “preshevali” e paske k’naq. Irani nuk janë dervish, por është i vetmi vend arabo-islamik populli i të cilit nuk e ka kulturën te gjatësia e mjekrës dhe pantollonave, por te arritjet në shkencë dhe filozofi.

 10. Ec aty says:

  Ne hale vafsh, merr edhe Saliun me vehte te shkoje te takoje shokun e tij te armeve e te idealit, Ahmadi Nexhatin, te qajne hallet te dy tani qe vullneti i pupullit i ka rrezuar nga fiku

 11. Pali prej Shpali. says:

  Lexoni “Shkodra ne mote” te Hamdi Dizdarit dhe keni per te pa se Muçejt jane me prejrdhje turke.

 12. Dibrani says:

  Po shijat nuk Jan musliman mor selim.
  Kujdes ti te pakten te pastrohesh nga gjynafet e medhaja qe ben se je ne humnere

  1. Wendy-B says:

   Pershendetje Dibrani.
   A i pyti njeri shqiptaret a donin,apo jo te hynin ne bashkesine islamike???? E kena dhurate prej baces.
   Nejse sunit apo shijave i kena lon Allahun. Vetem ai i vjen hakut islamit”paqesor”.
   Naten e mire Dibrani.

  2. henri says:

   Dibrani,
   Une ne Wikipedia gjeta se :
   – Ka tre Gruppe te besimit mysliman : Alevite, Sunite dhe Shiite.
   – Alevite ka shume ne Turqi dhe Siri. Keta nuk e njofin sistemin e drejtesise islame SHARIAN. Keta nuk shkojne ne Meke dhe nuk mbajne ramazan.

   1. silvana says:

    Atehere pse duhet te quhen muslimane perderisa nuk agjerojne dhe nuk shkojne ne meke(nqse ke mundesi per kete te dyten)sepse keto jane kushte qe te pranosh Islamin.

 13. sdd says:

  idiot total. feja muslimane eshte nje rrezik konstant dhe jo per faj te kuranit, por per menyren sesi ai perdoret dhe si eshte interpretuar me dashakeqesi. i inkurajoj muslimanet e vertete te heqin dore nga dhuna dhe sjelljet anti njerezore. sheriati eshte turp.

 14. elinor says:

  Obobo, talibani! Vetem nga kjo deklarate, komuniteti mysliman duhet te shpallet organizate terroriste qe nuk mund te egzistoje ne nje shtet demokratik. Te gjithe shqiptaret e paster qe genjehen ne emer te fese duhet te shkeputen perfundimisht nga myslimanizmi. Mos kini frike se nuk ju denon Allahu se nje i tille nuk egziston.

 15. kacamilli says:

  ky person duhet te hetohet per vrasjen e Sali Tivarit perpara se te emigroje ne Iran si azilant islamo-politik

 16. ra sala pre fiku says:

  Vallahi bilahi selimo.ka hy gamori te gruni. E ka cuni.
  Verdho selimo verdho.
  Tube strafullah

 17. Pap says:

  Sinqerisht ti je me i pafe se se cdo njeri tjeter ne bote. JO ME LARG SE DJE DAJTI TE AKUZOI SE KE VRA NJEREZ PER TE CILEN JAM SHUME I SIGURTE QE ESHTE SHUME E VERTETE. PRONONCOHU PER ATE O CAPACUL JO PER SHERIATIN. I PAFE KRIMINEL HAJDUT BABAI I NJE VRASESI

 18. kaurri says:

  Me sa shifet hoxha ka mbete pa lek e ka shkuar te ajatollaht me lype ndihma ekonomike.

 19. agron says:

  keta lloje individesh duhet te izolohen ,dialog me ta nuk ka.

 20. Selim Muta says:

  Mua me pelqen me shume Selim Muca. E nxjerr hapur e paster, zyrtarisht e me perpikmeri mutin qe ka brenda nepermjet batakut te gojes.

 21. tol fracezi it says:

  Shqiperia e ka hak sharine ,me gjithe ata hajdut dhe maskarenj qe ka albanistani sharia eshte pak .per te parin qe duhet te aplikohet sharia sa-lehu ,i dyti lilo florini ,i treti lul shalngjituri e poi me radhe zhelefina gita zeni paloqja

 22. burreli says:

  A e dini ju more popull se ky zagar qe i pelqen Irani paguhet nga ne per te krehur mustaqet gjit diten.Keto lloje njerzish duhen flakur.Me duket se ka harruar vleten e varrimit pa more me vete .

 23. albert says:

  Ja pra cfare Kreu te Komunitetit Mysliman kemi. E pelqen dhe e adhuron Iranin sepse ai e zbaton sheriatin,ligjin i cili e praktikon vrasjen me gure. Te mjeret ne kah po na drejtojne keta fanatike.

 24. edison says:

  ‘nuk besojme propaganden e mediave perendimore’ – ja, e nxorren veten sheshit anti-amerikanet e perbetuar – vetem helm leshojne kunder perendimit ku duam te integrohemi e qe duam ti perngjajme [si pjese e tij gjeografike] – skane faj europianet qe se pranojne vendin tone, e dine mire se zemren e ka ne afghanistan e iran

 25. ARUSHA says:

  SHQIPTARET TE SHUMTET JANE TE PA FE DHE ATJE KU SHKOJNE E BEJNE QE DICKA MATERIALE TE PERFITOJNE , POR KURRE DICKA TE MIRE MORALE APO TE SAKRIFIKOJNE APO TA BAMIRESOJNE !

  1. Wendy-B says:

   Fol per vete Arusha, fol per vete. Mos i pergjitheso te gjithe me veten 😉

   1. ARUSHA says:

    MU BOFSH KURBAN SE UNE VIJ NGA PRINDER DHE FAMILJE ME MORAL DHE BAMIRES SOT E KESAJ DITE DHE I KAM BER REALITET DUKE NDIHMUAR DISA PERSONA QE KA DHEN FIKSI DHE SHEKULLI

    1. kinezi says:

     Nese ke sakrifiku atehere mos shit tangerllik me Fiksin dhe Shekullin!!! E ke bo nga dhembshuria apo per marrdhenie me publikun?

     1. Petrit says:

      O Arusha po avash avash me bamiresi te fiksi e te shekulli mos na u be si hoxha dhe ti.,Ne Shqiperi nuk ka myslimane kush mendon se eshte eshte nje cope hajvan.Per mendimin tim te gjithe keta Shqiptaret myslimane e pica hallall e poture shkurter duhen izoluar ne nje qytet large nga bota Shqiptare se na kane hapur barkun.

      1. silvana says:

       O Petrito po flet shume keq dhe po ofendon shume persona.po nejse ku ka persona si puna juaj ka dhe shume idiote qe mendojne vetem per nje gje.Si te flasin budallalleqe.Ti qenke i zgjuar kokrra e fshatarit

    2. silvana says:

     Punet e mira shoku nuk behen per tu dukur,por per te ndjere nje kenaqesi shpirterore per bdihmen qe jep.Nqse ti e thua hapur atehere je kokrra e hipokritit qe kerkon te marresh fame me ndjenjat e tjereve ne nevoje.

 26. mrekullia19 says:

  po eshte e vertete se Irani zbaton gurezimin e atyre qe kryejne tradheti bashkeshortore , vetem se kete nuk do e gjesh ne Kuran dhe shume te tjera ligje e rregulla qe nuk jane ne Kuran , e qe i quajne me demek >>Ligj Islamik<<, ligje qe nuk jane te shpallura nga Zoti e perderisa nuk jane nga Zoti , atehere jane nga djalli, shpalljet e Zotit i ke mor hoxhe ne Kuran.

  1. albert says:

   Dallimi ne mes te Kuranit suni dhe atij shia eshte se kurani suni i ka 114 sure kurse ai shia ka 115 sure. Tek sunitet mungon sureja qe ka te beje me vrasjen me gure (gurezimin). Ajo sure mungon por Aishja, gruaja e Muhamadit a.s. e trgon rastin dhe thot qe letra ku ishte shkruar ajo sure, pra e gurezimit e hengri dhia dhe per ate aresye mbeti pa u perfshire ne Kuran.

   1. ARUSHA says:

    dhe keto gjona do i hajm ne sot ne kohen e internetit???????????

    ATEHERE , KUR KA JETU MUHAMETI, KA QENE KOHA E INJORANCES DHE SOT SHUME GJERA QE THUHEN JANE RRENA , SE GJUHA ARABE KA SHUME DIALEKTE DHE KUPTIMI I I GJUHES SE ATEHERSHEME NUK ESHTE SI KY KUPTIM QE I ESHTE DHENE “KURANIT E SYREVE TE TIJ ” SOT!

    BESIMI DUHET NGRITUR I LIDHUR ME TY ME NATYREN ;JETEN ;FAMILIEN ;SHKOLLEN ; SPORTET ; BAMIRESINE ; FESTAVE ME MIQ FAMILIE DHE SHOKE;ME NDIHMU TE TJERET QE KE PRANE ; UDHETIMET ; PUNEN DHE LIBRIN TE PA NDARE TERE JETEN !

 27. Kaloresi Krenar says:

  Per te gjithe lexuesit dhe komentuesit.
  Nuk jam partizan i Selim Muçes, mandje seshte habi qe te kete leshuar ndonje kumbull nga ato te vetat, por per nje gje jam i bindur se agjencia iraniane e lajmeve, ABNA. eshte intrigante dhe spekulative.
  Me keto lajme bombe pro Iranit qe jam i bindur se shum rreshta jane false dhe aspak te verteta ajo deshiron te terheqe vemendjen e muslimaneve shqipetare qe te jene me afert me Iranin.
  Vetem nje gje duhet ta dini se Irani dhe politikat e tij nuk gezojne respekt ne mesin e muslimaneve shqipetar, shpresojme qe nje gje te tille ta bej edhe qeveria shqipetare.

  1. kuhztanticccceeen says:

   një gjë e tillë mund të vërtetohet shpejtë e thjeshtë!!
   selim muça o duhet ti përgënjeshtrojë këto thënje,nëse nuk janë të tijat,o ti pranojë nëse i ka thënë!!
   mungesa e përgënjeshtrimit i bën të vërteta këto që ai ka thënë!!

 28. Fatmiri says:

  Q’ka po pret ik nese asht e mundshem qysh neser nisu per ne iran e mos ardhsh kurr mo.

  1. Astriti says:

   Kam qe ne moshen 16 vjecare neper evrope si shume te tjere.Sot 33,Kam njohur dhe krijuar njohje dhe shoqeri me shume rraca si shume Shqiptare te tjere,Por rracat qe me kane bere pershtypje si ne jeten e lire dhe kur kam qene ne burg kane qene rracat Arabe.Te pabese servila frikacake spiuna te piste te ndyre leckaxhinj te droguar rraca me e ulet dhe me e ndyre ne bote jane rracat Arabe dhe myslimane.Edhe une ne familje kam emra myslimane si Babai gjyshi e me radhe,Por jam i mendimit qe ne Shqiptaret nuk kemi lidhje gjaku me myslimanet thjesht kemi qene te detyruar te pranonim ate qe donte pushtuesi..Ndersa keta qe sillen si myslimane ne Shqiperi per mendimin tim duhen ndjekur politika te tilla dhe nga vete shteti sepse shoqeria normale nuk i pranon.Turp per popullin tone qe vazhdon akoma me histori kurani.

   1. merkuri says:

    O na mbyten shpirtin me keto budallaqe.Deri kur keshtu,. Po pse more shteti i ledhaton keta injoranta.

 29. Kosovari says:

  Ik ore plako ik e mos hajde mo kurr se sherohet shqiptarija

 30. Besa says:

  PO jo me “ABNA” merreni more?? Keni haberin cfare eshte kjo agjenci apo jo? 55 e fahri paces eshte me e mire se kjo “ABNA”

 31. zoro says:

  zhduku o fare turku dhe jetoni ne iran , banglandesh , afganistan dhe na lini te qete se po na qelbni me ate fene tuaj islame ade kit burdam efendi .

 32. tili says:

  Hahaha kerkoni njehere kush eshte kjo agjencia pastaj komentoni. Popull dele, hani c’tju hedhin ne grazhd

 33. liri a vdekje says:

  cdo te thuash me kete more plere

 34. Kola prej Shkodre says:

  O Selimo ,pash allahun kur te shkosh ne Iran mos harro dhe merre me vehte Sahline dhe Abdi Baleten.

  1. kaurri says:

   Sidomos ate te dytin. Jam gati me ja pague une bileten e avionit.

 35. Fredi says:

  Nuk na u ndane idiotet dhe debilet mjer ky popull dhe mjer komuniteti mysliman nga kush drejtohet.

 36. S H K O D R A N I says:

  Dashte Zoti qe populli i Shqiperise votoi per Edi Ramen. Berisha ishte duke ne bere te njejte me fanatiket Aziatik dhe ishte duke e shkaterrua SHqiperine. Nuk duhet mencuri e tepert qe et shifet ku po shkon islamizmi politik. Perse Izraeli dhe Vatikani nuk e prenojne Kosoven. A thua motra dhe vellau kan faj.

 37. aren selimi says:

  O selimo, kush te le ty ne krye te kominitetit islam. ti nuk je nje gje tjeter pervec kokrra e gomarit, pa shkolle, hipokrit kokrra e dibranit, servi e hjadut.
  Pse nuk jep shpjegime per vrasje e sali tivarit nga djali juaj, me qelimm per ti marre postin atij. Kjo eshte akuze e madhe qe te eshte bere, ti duhet te arrestohesh menjehere.
  Ti duhet te zhdukesh, familje hajdutesh. Turp nese nuk arrestohesh per sali tivarin, ato qe tha Dajti ne mes te gjygjit.

 38. opinion. says:

  kushe deshirone rregulla e ligje te SHEHIRATIT FAMKEQ para-pregadit LUFTRA CIVILE FETAREsi ne shtetet ARABE.ne agjeri SEKTAT VRASES ISLAMIK per 25 vite kane bere 200.000 viktima ne njerz qe nuk dojne ti neshtrohen terroreve te shehiratit islamik.kame par shume emisione te tv fraceze e evropiane ku ka qene shume veshtir edhe te behen reportazhe e filmime per gazetaret,por nje arabe kishte filmuar ne nje GROPE te madhe ku kishte pas me dhjetra gra e njerz te MASAKRRUAR pa SY,KEMBE,DORE,KRAH e gjemtyre qe ishine masakrruar nga grupet ISLAMIKE TERRORISTE qe deshirijne RREGULLA STRIKTE te SHEIRATIT VRASES.nje nje emision televiziv nje i kindapuar KANADIEN ,por i liruar pasi shteti i tije paguajti shume para per lirimine e tije tha se vetem ne kto 25 vitet e fundit ne algjeri jane vrar e masakrruar 200.000 persona shkaku e KOZA KRYESORE qe algjerija te jet nje shtet me KUSHTETUT SHEHIRATIN.pastaj lufta fetare SHIHIT SUNITE,SALAFISTAT-HEZBOLLAHU,organizatat terroriste te frymzuara e motivuara nga SHEHIRATI si AL-KAIDA,AL-SHEBAB,AL-NOSRA,AL-ISLAM,FATAH ISLAM,HEZBOLLAH ISLAM krejte kto jane formuar nga hoxhollar,imama e KURANA te ndryshem kontradiktuar njeri me tjetrin.demostrimi pse behen luftra CIVILE sepse SHIHITET e njofin si profet MUHAMETIN dhe nje pjes e popullates jane per rregulla te shehiratit dhe pjesa tjeter e popullsis i REFUZONE kto RREGULLA DHE ATA qe jane PRO-SHEHIRATIT bejne ATENTATE kunder atyre qe jane KUNDER SHEHIRATIT.pastaj LUFTA e pafunde SHIHIT-SUNIT me ATENTATE MASIVE ne XHAMIJA e RRUGE sepse SUNITET nuk njofin si PROFET MUHAMETIN,por PROFETIN ALI dhe nuk njofin e deshirojn rregulla te ARMIKUT te tyre MUHAMETIT dhe e njofin si nje PEDOFIL MONSTRE qe ka DHUNUAR femije vuglushe te mitura.krejte kto luftra ne vitet e fundit si ne SIRI.EGJYPT,LIBI,PROTESTAT VRASE ne TUNIZI,atentatet e pa nderprera ne AVGANISTAN,PAKISTAN,lufta ne shtetin e MALIT AFRIKAN nga SALAFISTAT,atentati ne qendren komerciale ne KENIA etje behen vetem me nje QELLIM e OBJEKTIV FINALE qe kto SHTETE te SUNDOHEN nga SHEHIRATI.i njejti program eshte nga IMAMI NAIM TERRNAVA-KOSOVE dhe IMAMI SELIM MUCA-SHQIPERI.

 39. Arnoud Korca says:

  Ky qenka fare jashte binareve. Si mund ti beje avokatin shi’iteve djallezore te Iranit nje myfti i suniteve?! Ti vije turp, kjo tregon se sia ka haberin fare fese dhe mban mbi supe pergjegjesine per keto devijime. KMSH eshte uzurpuar nga ish komuniste e ish agjente te Sigurimit. Pervec lajthitjeve teologjike keta tipa po bejne baterdine ne pronat e medha te komunitetit, dhe kane fajin kryesor per moskryerjen e punes ne sherbim te islamit ne shqiperi! KMSH ka nevoje per reforme totale, tu kthehet feja fetareve, po e cojne kombin ne qorrsokak keta plera.

 40. Vicidoli says:

  Allah allah,t’rujt zoti me kta fjala qe ki thane.Sharia per Shqiperine.

 41. Lisi says:

  Personalisht,une dhe familja ime jemi myslimane por,kurre nuk pajtohemi me ligjet arkaike te vendeve arabe.Zoteri,puno qe te ju krijosh kushte myslimaneve ne Shqiperi dhe ne pergjithsi myslimaneve ne Shqiperine etnike dhe mos iu lakmo shteteve arabe per rregullimin e tyre shtetror qe,tanime,jane treguar jo popullore dhe perçarese te myslimaneve dhe botes se civilizuar.Myslimanizmi tradicional shqiptar eshte statusi qe e kemi zgjedhur vete andaj,çdo largim prej tij do te thote:VETEVRASJE !

  1. merkuri says:

   O zotri nuk e kemi zgjedh me qef por me dhune

 42. fitnete says:

  Po nisu more xhaxhi selim neqoftese te pelqen shko dhe perjetoje atje se edhe ne kemi nje me pak ketu tek ne.Edhe ne do futemi ne evrope me keta njerez!

 43. Liridon says:

  Ortodoksia sllavo-greke,gjithnje ka luftuar per te na mbajtur larg vendeve te pasura me shumice islame,per arsyen e thjeshte qe ne te jemi te varur totalisht nga cengeli i pansllavizmes te trojeve shqiptare.Greqia e Serbia i kane shume te zhvilluara marredheniet fitimprurese me keto vende.Mbase me kete mund te shpjegohet edhe qendrimi i ketyreve vendeve per mos njohjen e pamvaresise te Kosoves,pasi i shohin shqiptaret me syzet serbo-greke.Nje nga detyrat patriotike te shqiptarve eshte qe ketyreve vendeve tja heqin keto syze shtetarve dhe organizatave te vendeve te pasura islamike,e jo te shajme apo lavderojme me injorancen tone ne fushen e fese islame keto vende.

 44. Gramoz says:

  BERISHA-BASHA-MUCA KANE MBESHTETUR TERORIZMIN BOTEROR ISLAMIK TE IRANIT JANE KUNDRA PERENDIMIT DHE USA .NE VITIN 1997 BERISHA NE BASHKEPUNIM ME AMEDINEZHAT SI REZULTAT NGJARVE TRAGJIKE TE 97 ,BERISHA KERKONTE TA KTHENTE SHQIPERINE NE NJE REPUBLIKE ISLAMIKE,KETA JANE ANTIEVROPIANE ..

 45. angelus says:

  ja edhe origjinali, t’a kemi me shendet.
  http://abna.ir/data.asp?lang=3&Id=468946

 46. riki says:

  un jam dakort me selim mucen qe iranianet jan muslimanet me te mire ne azi ndoshta edhe ne bot se jan te vetmit musliman qe e zbatojn islamin per vet faktin qe detyrohen per qeverise se poshter qe kane, , muslimanet ne iran jan minoritet dhe shum shpejt do ta shikoni ate ,, irani do te behet vend ish musliman sapo khameini te shporret ,, un kam njohur iranin dhe kam kontakte me iranian te citel e urrejn me gjith zemer islamin ,, iranianet vijn prej nje ishqytetrimi qe qyhet persia dhe ne kohen kur nuk kishin adoptuar akoma islamin benin ligjin ne azi ,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *