Berisha: Protestë historike me dhjetëra mijëra njerëz. Basha premton: Ky është fillimi!

bashaaaaaaaIsh- kryeministri Sali Berisha tha se në shesh në protestën e opozitës ishin dhjetëra mijëra njerëz, edhe pse në fakt një grumbull njerëzish u mblodhën përpara zyrave të Edi Ramës.

Në një postim në Facebook, Berisha e quajti këtë një protestë historike.

“Të dashur miq, sot dhjetëra e mijëra qytetarë, kishin mbushur Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për të protestuar kundër vjedhjes së votës në zgjedhjet për Bashkinë e Korçës nga qeveria Rama – Meta.

Kjo, ishte një proteste historike, sepse kurrë ndonjëherë në një afat kohor vetëm disa javë pas zgjedhjeve, opozita nuk ka mundur të organizojë një protestë kaq madhështore, që dëshmon revoltën e qytetarëve shqiptarë ndaj vjedhjes së votës së qytetarëve nga qeveria.

Pjesëmarrja masive e qytetarëve dëshmon rritjen e shpejtë të pakënaqësisë së tyre ndaj qeverisë Rama- Meta. Një fillim i mbarë i rrugës së Partisë Demokratike drejt fitores së sigurt.

Mirënjohje qytetarëve të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë për aktin e tyre qytetar në mbrojtje të votës së lirë. Qytetare e qytetarë ne jemi në betejë. Le ta vazhdojmë në atë për të ecur të sigurt drejt fitores!” shkruan Berisha.

Kurse Lulzim Basha u ankua se opozita u vodhi zgjedhjet më 23 qershor.

“Janë opozita e vetme në botë ndoshta që u janë kapur manipulimet në zgjedhje. Hipokritë të prishur më keq brenda  gënjeshtrave të tyre për kundërshtarin. Çirreshin se u ishin  vjedhur votat dhe i vjedhin vetë ditën për diell, pa pikë turpi, me sistem,” tha Basha.

Në fund të fjalës së tij, Basha tha se ky ishte fillimi i protestave.

“Ky është fillimi i një beteje të përbashkët në sheshet e protestave popullore, pa kompromis dhe pa pauza për votën e lirë, për ligjin, për Shqipërinë demokratike.

Partia Demokratike e ka forcën, opozita e ka forcën”./ep

REMOTE_ADDR:[]

40 komente në “Berisha: Protestë historike me dhjetëra mijëra njerëz. Basha premton: Ky është fillimi!”

 1. fieraku4u says:

  HAHAHAHHAHA DHJETRA MIRA NJEREZ…BERISHEN MIRE QE E KA LENE MENDJA NGA PLEQERIA, POR E KAN LENE EDHE SYTE. PERPARA…

  1. Daut Skela, Vlorë says:

   Kur që në fillim
   Ke 3 mijë veta.
   Në fund do të katandisesh si Kreshnik gjelli i Aleances FaqeZi!
   PërPara!
   http://goo.gl/LvbXrq

   1. N Shabani says:

    Ha ha ha ha oh sa kam qeshur por proteste me qesharake se kete te sotmen nuk kam pare ne jeten time por as 200 veta nuk ishin mor te humbte vula nga i gjete keta 10 mije veta.

  2. ortes says:

   Zgjedhje HISTORIKE ishin ato te Korces,kur per PD-ne votuan 5000 vete,ne nje qytet me 200 mije banore!!!
   Po teishin kaq te sigurte ,pse nuk shkuan ne Korce e te bindnin korcaret per te votuar???
   Ne shesh sot ishin vetem deputetet e PD-se dhe ca langonj te partive te tjera,punonjesit e BASHKISE SE TIRANES dhe minibashkive te tjera te PD-se,CUBAT E LACIT,MAMURRASIT,SHKODRES,gardistet e liruar,policet e liruar,MAFIA E KAZINOVE,qe u mbyllen dhe biznesmene te tjere,qe ju PRE RRISKU pas humbjes se PD-se!!!
   MORET FUND NJEHERE E PERGJITHMONE,O ANTI SHQIPTARE TE URRYER!!!
   Kerkoni te mbani veten me GAJRET,por….keni mbaruar!!!

  3. Fatmir says:

   per cfare fitore po flet OOOOOO LOOOOQQQQQQEEEEEE !!!!!!!!!!!!

  4. DinPaku says:

   Lexoni mire, kesaj radhe Berisha ka qene i sakte se shkruan: “dhjetra e mijra”, pra fillimisht ishin ca dhjetra dhe pastaj u bene mijra, jo dhjetra mijra por mijra. E po nja 2 apo 3 mijra ishin, mos t’ja hame hakun.

 2. BERISHA DHE BASHA LARGOHU, KURSE NUK JAM KUNDER OPOZITES, POR KUNDER TE BERJES SE SAJ NGA 2 BASHKE KRYETARET. says:

  Proteste historike ishte kur populli nuk ju pergjigj thirrejeve opozites kriminale, Berisha nga deshperimi thot qe ishte proteste hestorike me disa laraska qe vodhen shqiptaret per 8 vite.

 3. gimi says:

  Hahahaha,i kane rene komplet vidhat.Njeri tipik i tredhur ne tru.Hahaha,sumserbi!

 4. RamaDoni says:

  Plaku Mere sa grosh oriz makarona etj shperndau Gaz Dibra per protestuesit .

 5. hasa says:

  AH mor Enver Hoxha cfar ne le mbrapa.

 6. galaktika says:

  Për monstrën Berishë çdo akt i PD asht një ngjarje historike.Unë jam SB nga pas më vjen historia.Vetëm se ky po e shtron vetë me mendjen e vet “historinë”.Por historia ka për ta hedhur në batakun e vet këtë plehrë.

  1. ky sala paska sbrit prej kalalit prandaj i duket proteste madheshtore iken mente fare plakut matuf

 7. logjika says:

  Ik ere Sali se na ke care menderen. Te dhjefsha me i mut megjithe protesta. Ne kemi hallin e armeve kimike po nuk i plas trrapi njeriu te pd-ja bythes.

 8. po kto dhjetra mijra forma humane kush i numeroi,nga pamja fizike ato njeqind njerez dukeshin dumbaba

 9. Popull says:

  Eeeej, saleh dhe ti lulushe, a nuk e keni kuptuar se NUK DUAM T’JU SHOHIM AS T’JU DËGJOJMË ?!

 10. henri says:

  Pse genjen more horr :
  – Protesta ishte jo vetem per votat por edhe per neutralizimin a armeve kimike siriane, te pakten keshtu thoshin pankartat ne Proteste.
  – Ishin dhjetra mijra qytetare ashtu si edhe dhjetra mijra kilometra rruge qe genjeje popullin. Ti nuk Jeton dot pa genjeshtra more horr.

 11. qafiri says:

  Me veprimin e fundit mbi helmet kimike siriane, shoku Edvin po e ringjalle plakun Sale prej vorrit ku e kishin fute zgjedhesit ne 23 qershor. Kryeminister idiot!

 12. RamaDoni says:

  Cojeni Lulen te lahet se qelbet i teri

 13. beart trimi says:

  e pate nje gje qe me beri pershtypje ne protesten e sotme.
  e gjithe familja berisha ishte ne shesh. mbesa e tij, dasada ishte nje hap para gjyshit, ndersa pas ishte shkelzeni. ja se cfare thone per pranine e familjes berisha ne tubimin e bashes
  http://dielli.al/lajme.php?id=19035&k=177

 14. Leone says:

  Jemi bere gazi I botes, ne vende te ncierin analizat e humbjes ja bejne ka ka ka .degjoni o njerez kam arritur ne perfundimin se keta tallen me njerezit. Turp,turp.

 15. Eshte turp kur mendon se ky shpellari ishte 8 vjete ne krye te qeveris deshtake! Kriminel-mashtrus ka per te ngelur deri sa te mos marri me fryme. Kujtone se genjehen njerezit si ne kohen e xhaxhit Enver? O shpellar, boll bere si zagar, futja vetes dhe laj gjynafet qe ke bere…

 16. polisi. says:

  po car lle ai mete pagu ika mblellur aty pse umblollen kot ata njerez kan mar nai lek lle jakaloin mir sot pin nai got raki..zakoni vjeter oburra greva po pse nuk bain nai grev perte punsu popullin po vete per vete popopo

 17. dulla says:

  Po si nuk e paskan nje fije cip keto dy plehera xhanem,o njerez me te peshtire te historis popullit Shqiptar.

 18. Adil says:

  Këta paskan ca fytyra funerali….

 19. Korabi says:

  Ky është fillimi i fundit të PD.

 20. Ne boten perendimore opinioni gazetaresk ben nje vleresim te mases ne metra katrore dhe llogarit turmen e njerezeve,sa munde te ken qene ne protest,dhe nje pohim i till i berishes do rrezohej me argument,dhe me force te behet spot publik kjo genjeshter,dhe do shef populli sesi ky njeri tere jeten poltike me genjeshtera ka dominuar ne shqiperi,por i mbetet opinionit gazetaresk qe nje veprim i tille te behet real.

 21. thrash till death says:

  Ike plakush koke bosh ike megjithe tespie e tusum bash…..

 22. Kendveshtrim tjeter says:

  Ceremoni varimi,per nje qytetar te zakonshem !

  1. Pilo Lala says:

   Tamam, nuk leviz pika.
   Ata qe ishin atje, Me teper dukej sikur thoshnin, kur e kemi rradhen per burg? Po kerkonin listen ne cfare qelie i kishin caktuar.
   Njerez qe ishin kerrusur, dhe shpresojne akoma per ndonje “cudi”, qe te mos vene ne burg.
   JU GARANTOJ UNE QE DO VENI NE BURG!!! MASKARENJ, KRIMINELE TE NDYRE TE KETIJ KOMBI!!

 23. Arusha says:

  O Birish mos mashtro…Gezoju qe zoti te ndihmoj qe ra shi qe njerzit ngriten cadrat….Se ndryshe do te ishe ne diten tende me te zeze….Mos provo prap a derezi se do te katandiset kokoshi nje thele….Pale Lul mavrija qe do te bente liderin ju mor fryma diteziut…Mekesh se te kishte ty perpara……Bravo Tirana dhe gjith shqiperia qe i lat ne balte….Edi ca gjera po i ben mire po ca te tjera nuk po i ben mire qe te le ty dhe lULIN TE LIVADHISNI

 24. veterani says:

  Protesta ishte e paket ne numer por jau them un qye ajo ishte e paisur me se miri me cadra pistolet,thika me helm e shum te tjera qy jan sekret shtetnore.Pati nji difekt te vogel lulushi se ju muar zeri se ju kujtuan 4 te vraret po ne ate vend me urdhrin e tije por ja uthem un qye nuk kish kurr gja te keqe shendetsore.

 25. lul shkerdhata says:

  ku i pate rrugeqerit e para familjes poshter

 26. andrea dimushi says:

  A e pate si rrinte si trap ne shesh….!!Po ku e gjen ate kurajo ky satrap qe u kthye ne vendin e krimit e shkeli aty ku derdhi gjak shqiptaresh????Sot foli dhe Lulka e na kenaqi trapin…dy vrases dore per dore-uroj qe ashtu se bashku ti shoh ne sallen e gjyqit dhe gjithe jeten mbas hekurave!!!

 27. je nje kelysh komunisti qe boton vetem ato qe te pershtaten ty more zagar i flliqur mero baze ndyresir e kombit

 28. Idriz Gjembi says:

  as te varrimi i Saliut nuk do mblidhen aq pak vete…

 29. arjan 12 -nentor-2013 9 pm says:

  po 700 000 fansa ku ika ky mashtrusi me i madh i botes

 30. eni says:

  Dhe ata njerez qe ishin ishin thirrur nga kryetari i bashkise ….punonjes te zinjte , ujsjellsi administrata , pastrim gjelberimi . Mos shko po deshe , se ngelesh pa pune ……

 31. Bond says:

  Eshte skandal (se turpi s’ekziston me) qe njerez te tille bredhin ende lirshem ne ate bulevard te pergjakur prej tyre…. duhet nje drejtesi shembullore per tradhetaret e kombit, hajdutet dhe kriminelet.

 32. Ajet Delaj says:

  November 14, 2013
  NAIVITETI YNE NUK DUHET TE SHERBEJE PER TE KTHYER FASLLICET E DJESHEM
  Si more politikan vizionare mendoni te terhiqeni nga bisedimet me partneret e NATOs e Ameriken . Deshironi te dilni nga NATO por nuk guxoni ta thoni. Te bisedosh e te kundershtosh me argumenta nese ato ekzistojne eshte normale ,por te kerkosh qe te mos bisedohesh eshte tipik mentalitet i se shkuares. Kthimi i Shqiperise kosh plehrash e menaxhimi i tyre nga mafia e europes ne bashkepunim me ate shqiptare ishte e pranueshme por permbushja e detyrimeve si antar i NATOs e menaxhimi i komponenteve kimike te asenalit sirjan nga specialistet me te mire qe ka bota i irriton shqiptaret. Nese tentativa e pare serioze e politikes shqiptare per tu shkeputur nga vasaliteti i fqinjeve ballkanik do te deshtoje , shqiptaret duhet ta dine se edhe 50 vjet te tjera ashtu sic jane sot do rrine. Nese realisht sot e ndiejne qe jane mire dhe nuk kane nevoje per progres e reforma atehere mire bejne qe protestojne.
  Te nderuar bashkombas duhet te kuptoni dhe besoj e keni kuptuar se protestat kunder demontimit te komponenteve kimik qe akoma nuk eshte vendosur qe te shkaterrohen ne Shqiperi eshte qartesisht proteste kunder NATOs e partneritetit Amerike-Shqiperi e reformave te domosdoshme qe Qeveria Rama ka filluar qe ti realizoje. Arrihet deri atje sa te kerkohet edhe nderprerja e bisedimeve me Amerikanet si ne kohen e Enver Hoxhes.
  Qe Shqiperia eshte vendi me i varfer e i prapambetur i Europes besoj kete nuk e ve kush ne dyshim por qe ka potencialet per te qene nje nder vendet me te begta te botes besoj se tashme e dime. Po perse atehere jemi ne kete gjendje? Padyshim qe filozofia e pansllavizmit rus eshte kujdesur per shqiptaret qe te jene te ndare ne pese shtete e nen sundimin ushtarak e politik te sllaveve te jugut gje qe ka beret e mundur qe klanet prosllave te hoxhisteve e faslliceve te bejne kerdine mbi shqiptaret.
  Pozita e shqiptareve ne hapsirat ballkanike kurre nuk kane qene me te mira se sot me dy shtete shqiptare e rritje te djeshme te te drejtave ne krejt hapsiren ballkanike dhe kjo eshte bere e mundur nga perpjekjet sublime te patrioteve shqiptare te mbeshtetur fuqishem nga Amerika qe ne kohen e Willsonit e deri ne ditet tona.
  Protestat e ketyre diteve ngjajne si dy pika ujit me levizjen Haxhi Qamilit “duam baben” pra duam fasllicet.
  Qeveria shqiptare ne bashkepunim e mirekuptim te plote me partneret e NATOS e Ameriken mundet qe te vendosin qe te mos i bjeri ne Shqiperi keto arme por duhet ti thote hapur dhe me forse ndal kesaje levizje pansllaviste ruse qe kerkon ta ktheje Shqiperine pas. Perse demostruesit pacifiste e ekologjist nuk thone asnje fjale per demontimin e prellave radioaktive serbe nga klani “Berisha” edhe atehere kure e kishte humbur legjitimitetin qeverises apo kunder tregtise se armve me firmat serbo- malazeze .
  Shqiptaret kane hequr shume nen perandorine e te keqes se pansllavizmit rus ku gjenocidi ka bere kerdine ne Kosove , Malsi, Shkup, Nish e Cameri dhe duhet te nxjerrin mesime nga historia. Cdo levizje kunder aleances se shqipetarve me NATOn e Ameriken jane levizje te pastra antishqipare e Qeveria Shqiptare duhet ta thote me force zerin e saje. Eshte hera e pare pergjat 70 vjeteve te fundit qe politika e jashtme e Shtetit Shqiptar perpunohet ne Washington e besoj shqiptaret e kane konstatuar kete ne kerkesat per te drejtat e Camve, te Shqiptareve te Maqedonise e jugun e Serbise .
  Bashkombas nuk duhet te lejoni qe xhambazet e se djeshmes tj’u manipulojne ne dem te interesave tuaja kombetare pasi jemi te bindur se shumica derrmuese e shqiptarve e do aleancen me NATOn e partnerotetin me Ameriken e reformat e nisura te Qeverise Rama si garancine e vetme per te perballuar sfidat e se ardhmes.
  Vijne apo nuk vijne armet sirjane ne Shqiperi eshte ceshtje qe do vendoset ne bisedimet e Qeverise Rama ne kuader te partneritetit te forte Amerikano -Shqiptar por kjo vale antishqiptare e pansllavizmit rus ne bashkepunim me fasllicet e ballkanit duhet te ndalet nese realisht e duam Shqiperine ne perendim.
  AJET DELAJ
  NEW YORK

 33. Mesuesi says:

  PROTESTEN QE ORGANIZUAN SHOQERITE CIVILE, E JU U VUNE DRUNE ,E QUANI TUAJEN!? U PIKA QE SU BIE ,PO JU U PERZUNE SA DHAT EDHE ULTIMATUM: ” ASNJE DEPUTET I PD NE PROTESTA !” Aq te pa cipe jeni ,sa foton e perzenies e kini botuar sikur u kane dashur. E bete si puna e nje te riu ,qe kur e pyeten ku e di ti se ajo te do,u pergjegj se ajo me peshtyu ne fytyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *