Doçi: Lubonja duhej dënuar në vitin 1968 kur vodhi zarfin me pyetjet e maturës

agim doci

Poeti Agim Doçi ka reaguar në lidhje me deklaratat e publicistit Fatos Lubonja, ndaj këngëtares Vaçe Zela.

“Ai me vrerin e tij, flet dhe shet dëngla “evropiane” për disa këngë perëndimore që dëgjonte asokohe si pinjoll i Bllokut… Këta djem, që dallonin nga të tjerët për hapësirat që kishin falë biografisë dhe sigurisë, dëgjonin haptazi Çelentanon, Minën, Beatles-at, si dhe festivalet e Sanremos, në një kohë që neni 55, të dënonte me 9 vjet heqje lirie”, shprehet Doçi për GSH.

Poeti, mik i ngushtë i Vaçe Zelës, thotë se “Lubonja ka në formimin e tij antishqiptarizmin. Ai shan e nuk pushon së denigruari dhe “demitizuari” figurat më kryesore të kombit tonë (që i kemi me pakicë e duhet t’i mbrojmë), deri dhe heroin kombëtar Gjergj Kastriotin. Jo më për Vaçe Zelën, që sipas tij është këngëtare që i ka kënduar realitetit socialist. Ndërkohë që krijuesit censuroheshin nga vjehrri i tij, Fadil Paçrami”.

Ndërkohë, ai akuzon se “Fatos Lubonja dhe Ardian Klosi, djali i Bilbil Klosit, prokuror i shumë gjyqeve farsë dhe më pas ministër i “drejtësisë popullore” (një kriminel), bënë revistën “Përpjekja”. Në nr.2 të saj, shkruanin se serbët kanë ardhur në Ballkan në shekullin e dytë e jo në shekullin e 11-të”.

Doçi flet për Lubonjën në rini dhe shprehet se është bërë gabim që Lubonjën e arrestuan më 1974, pasi sipas tij ai duhej të arrestohej më 1968 kur vodhi zarfin me tezën e maturës.

“Në vitin 1968, djali i Todi Lubonjës, anëtar i Komitetit Qendror, shkoi në Ministrinë e Arsimit dhe vodhi zarfin e maturës, që ishte sekret shtetëror. Zarfi me pesë vula, kishte brenda pyetjet që do të binin në provimin e së nesërmes. Ai e vodhi që të shkëlqente! Ai ishte vallë ky gabim i papjekurisë së moshës, apo egoizëm i tejskajshëm?”, shprehet Doçi.

Sipas poetit, “agresiviteti i tij vjen si pasojë e kompleksit të inferioritetit që ai ka brenda vetes. Mllefin e tij ndaj Vaçes, ai e shpreh, sepse është xheloz ndaj vlerave të çdo personaliteti që është thesar dhe krenari me vlera kombëtare”.

REMOTE_ADDR:[]

110 komente në “Doçi: Lubonja duhej dënuar në vitin 1968 kur vodhi zarfin me pyetjet e maturës”

 1. -Ai qe ka lindur ne ferr…per ferrin di te flase.

  1. horri i bulevardit says:

   Fatos Lubonja eshte burgaxhi ordiner, eshte kohe e humbur te merresh me te,ku burgu ka lene gjurme ne menyren e te menduarit te tij,ai vazhdon te jete po aq i djallezuare sa ka qene edhe ne rinin e tij,ideali tij eshte paraja dhe asgje tjeter,disa televizione tallen me te duke i dhene ndonje euro dhe e mbajne per humor ne studio, eshte totalisht pa asnje vlere ndoshta edhe origjina e tij nuk eshte shqiptare.

   1. Lomi pri baldushku says:

    O ti me llagapin Skypion,je veç nji llapaqen rrugësh ne asigjo qetër. Ti të dhjet gazit me kulturën e modhe qi ke. Hajt tyrqeta pri Lomit m’Baldushk.

    1. Ilir Hoti says:

     MOS U MERRNI ME’SKYPORDHEN’ ehte nje zokare zorresh ..jo si zagaret qe mbahen ne shtepi sot……………..

     1. Pilo Lala says:

      Doci eshte mik i Berishes, Mehmet Elezit dhe gjithe shkerdhatave Tropojane qe duhen zhdukur sa me pare.
      Nuk dua te mbroj Lubonjen, sepse ai eshte akoma me i keq se keta qe permenda me lart.

      1. Tomorri dr. says:

       Pilo! mbaje gojen.
       kur flet matu.
       nuk e di a i dine shumsin e njejsin,krahasoren , superrelativen??/
       sic ka korcare te mire ka dhe te kqinje.
       Ase Mehmhmet elezi nuk esht si Sali Baerish dhe ae Agim Dovi si Mehmet Elezi.
       Ju me sa duket keni ndjenjen e racizmit.
       Po ase kjo nuk shkone 28 km katrora ka shqiperia Geg e tosk jane nje shqiptar Ilir te ardhur nga pellazget,autokton ne keto troje
       Sote nga Prishtina – shkone ne sarande per 4-5 ora.
       Pse na kane nda e fute grindje mes nesh pushtusit P.romake.Bizantine, Serbe,Osman,bullgare etj
       Nuk duhet ti manifestojn SOT .
       Nuk esht vedni me te then per sejcilin cilsit POZITIVE apo negative
       cdo njeri ka te metat e veta,cdo krahin ka disa karakteristika te asimiluara.
       nuk mund ti futish ne nje theshe te gjith korcaret apo Vlonjatet,mallakastriotet,tropojanet apo dibranet duke marr sipas jush ato negativet.
       Sala esht lauruar ne rrugen shkencore ne fillim ,ne demokraci u muar me politike koha do ta vejn ne balance.Por ka patur te meta.
       Mehmeti esht shquar per nje PEND te arte,gazetari,vone ne politike,diplomaci, pastaj diapaz , shkrun.
       Doci esht peoet,pasardhes i Naimit,Fishtes,Shkrimtar,Skenarist i teksteve te kengeve,njeri i pjekur.
       Kush punon edhe gabone….
       Edhe Enstejni gjeni i dy shekujve ka gabuar ne jeten e tij.
       Por askush nuk e poshtrone per ndonje veprim private.
       Ne shenje respekt te kshillova si shqiptar Patriote.

       1. Tomorri dr. says:

        me falni 28.000 km.katrore

   2. adriatik says:

    Duket si eshte katandisur nje vend kur nje islamik ish bashkpuntor i sigurimit si docja quhet “poet”.

    Si c’do islamik tjeter mendon qe po qe ortodoks nuk mund te jesh shqiptar. Ky eshte mentaliteti islamik. Dje enveri 100% islamik…sot islamiku nga vucidoli.

    1. Eri says:

     Ballkan hesapi kudo te njejtat biseda, intelektuale qe akuzojne intelektuale si femije shkolle. Gjendet nje “cen” nga jeta dhe gjithe ekzistenca jote lidhet me ate “cen” qe mund ta kesh bere nga papjekuria e moshes apo rrethanat ku je ndodhur. Thua te gjithe kemi lindur engjej e asnjehere s’kemi gabuar ne jete.
     Akuzat me komuniste, me bashkepunetore te Sigurimit, me agjente te sherbimeve sekrete serbo-greke realisht na kane lodhur.
     Boll me baltosje ndaj njeri-tjetrit se po hyme ne keto labirinthe vetem sa thellojme batakun qe na perpin edhe ne ngadale, ndersa i largohemi me teper se vertetes qe po pretendojme se kemi zbuluar.

   3. shpellari mbetet shpellar says:

    Ik o shpellar.po ti na dole me i zgjuar e me troci se agimi…

   4. sali shpellari says:

    skypioni eshte sali shpellari……po ik o rrote k..i…ti je komunist qen bir qeni…..lexoni shkrimet e sali komunist shpellar berishes jane te njejtat me skypoin…..rrace e ndyre

   5. Sokol.Milano says:

    Skifion.Fai schiffo.Duket se je ndonje sekretar sahanlepepires i Sali Kriminelit.Postimet tuaja te stergjatura demonstrojne injorancen tende.

   6. Një shqipo says:

    O Skypion afrikano-anadollaku,Ky miku tend i lindur si dobiç ndaj agimi,pra siç e meritonte,do qe te shperndaje sot duhmen e tij enveristo-turkoshake.Bleres per keto bajga ka dhe do te kete edhe neser me shumice ne Albanistan.Ndaj ndritin punet ketu.

   7. qelben gazeten cdo dite says:

    Mos ja u shaj militanteve hajdutet o Skypo se te fusin ne “grupin armiqesor”.Ne ket gazete duhet vetem te mbrosh Meten e Ramen se perndryshe “dashuron”Saliun.Militante te paturpshem qe dine teshkruajne si robota te njejtat fjale cdo dite!”Megjithate keta njerez i njohim tashme!

   8. No Partiak - No Party. says:

    Shume e drejte eshte ajo qe thua… por keta jane shqiptaret.

   9. Nika says:

    Te jesh vallë kaq i saktë gjithmon??

  2. ...... says:

   pro dhe kunder …hm, perfekte thenja jote .
   Me pelqen filozofia qe lancon atje ku duhet ,korrekt .

   1. Foli DOÇI per Denime si Enver Diktatori says:

    Ti DOÇ, qe e ke mbiemrin nje emer qe njerezit nuk e zene ne goje, po flet sikur ti nuk e dije se Vace Zela i kendonte realizmit socialist.

    Pse more DOÇ nuk eshte e vertete qe Vace Zela i ka kenduar Enverit dhe partise? Eshte e vertete dhe kete e di mire ti DOÇ.

    Fatos Lubonja beri gabim qe foli per Vace Zelen, pasi mire eshte te mos flasesh per dike qe iken nga kjo bote pergjithmone, por ato qe tha jane te verteta.

    Ne fakt, duhet t’i flasesh brezit te ri per ta edukuar. I duhet thene brezit te ri qe nuk duhet te bejne karriere, edhe pse mund te jene te talentuar, bazuar mbi sherbimet ne favor te diktatoreve, pra kur u kendojne kenge atyre qe kane kryer krime dhe kane varrosur te gjalle njerezit elite te kombit.

    Por ti DOÇ flet edhe per DENIME njesoj si Enver Hoxha. Turp te kesh more DOÇ. Mentaliteti jot o DOÇ prej fisit te DOÇEVE eshte ai i diktatorit Enver Hoxha kur ti flet per denime.

  3. tiger says:

   Ik o Agim Doci se ti je nje putha-doras ordiner! Kur flet ti kundra Lubonjes, i ben nder!

 2. loni says:

  Fatos Lubonja eshte agjent i sherbimeve sekrete serbo-ruse, punon per ta dhe paguhet nga ato

  1. Shqipetar me zemer dhe gjak te paster Ilir says:

   Edhe agim doci eshte agjent i sherbimit serb madje bashke me nje ish-funksionar te larte te pd-se i cili eshte pedagog ne disa universitete,biles te d’y jane shume te rrezikshem per nga influença dhe veprimtaria agjenturore.Hulumtoni ku te doni,por kjo eshte nje e vertete absolute.Lubonja dihet qe nuk ka prejardhjen Shqiptar,nuk pritet me mire nga ai.Sherbimet e vendeve dashakeqese ndaj Shqiperise dhe Shqipetareve bejne ligjin ne parlament,qeveri,dhe gjithandej ne jeten politike ne vendin tone por dhe me gjere.Ky eshte nje fakt teper i hidhur per ata qe e duan Shqiperine me zemer dhe pa interes.

   1. andi says:

    enver hoxha paska pasur te drejte te tere po na dalin agjent, apo jo dua ta shaj E HOXHEN , por po shohim qe te tere ja paskan pasur me te futur dhe si rrjedhoje ai ka pasur te drejte

 3. Doçi i Doçërve says:

  Ti Doç ke të drejtë, megjithse edhe ti ke qënë dhe je Doç i Doçërve !

  1. anila says:

   Absolutisht dakort me komentin Tuaj dhe per me teper ka qene dhe informator i sigurimit te shtetit. Pyesni se Ju tregojne me shume ne Lac per te.

   1. raimond vlonjati says:

    Dhe nqs ka qene i ka sherbyer Shqiperise,nuk i ka sherbyer grekut e serbit si mediokri Lubonja qe mburet lart e poshte duke ju sherbyer atmiqve te kombit shqiptar

  2. gjergji says:

   Interesante, si shahen brenda llojit.

   1. Askushi says:

    Edhe ai UNI jot i shpifur eshte i padurueshem deri ne neveri

   2. Askushi says:

    E kam fjalen per A.Docin poetin se ka dhe te tjere A. Doci.

   3. marin says:

    tamam, kur flet dhe ky doç doçash per doçin tjeter!

  3. I.Cershova dr. says:

   Doc esht nje njri i shejte ne bibel.
   Eshte nga me te rendesishmite.
   Doc ke ne sarande,Gjirokaster Lushnje,Korc,Vlore,Durres,Tirane.Mat,Mirdit ,Shkoder,Kukse.,ne Janin.Kosv,maqedoni,Permet,Elbasan ,Tivar etj etj.
   Po shqiptaret nuk dine cfar FEJE kane patur paraardhsit.
   aso race jane her katolik te konvertur ne othodoks pastej ne musliman.

 4. loni says:

  po varja ketij lubonjes,un habitem pse i jepni kaq interes ketij pleres.lereni te flasi vetem qe te pellcasi,pyeteni per miloshevicin dhe per lubonjen eshte njeriu me krenar qe ka njohur historia boterore,kur e gjithe bota e denoi si kriminel lufte miloshevicin ky thotew ai ishte njeri me vizion te larte,per kete lubonjen jan te gjithe pa vlere,vetem ky ka vlere saliu dhe miloshevici,lereni dhe mos i ktheni pergjigje se eshte plere,keshtu sic ben ky lubonja ja kaloj edhe aishtanjit.cfar prisni ju nga ky qe te flasi normal.

  1. Ferdi says:

   Jo jo nuk duhet tia varim Lubonjes dhe shokeve te tij skutha Puto, Kumbaro etj., se nepermjet ketyre te fundit ai ka mbeshtetjen e shtetit. Me beri pershtypje se si kjo ministria Kumbaro vajtonte si hiene Vacen, dhe nga ana tjeter i hap dyert e infrastruktures se pergojimeve te Lubonjes.

 5. Zemani says:

  Bravo Agim Doçi! Ia ke bërë mirë atij ksenofobit që hiqet si kokë e madhe. fatos lubonja është nga ata që emrin duhet t’ia shkruash me gërmë të vogël. Narcizist i kulluar.

  1. Kikja says:

   Per cfare i duhet thene atij ka mbiemrin qe i pershtatet karakterit? Qe eshte nje fjalemadh i rafinuar apo qe i ka mohuar natyra dialogu, nese citojme Volterin?

 6. Po mos u merrni me nje te marre psi vete sistemi qe kishte ngritur babai i tije dhe ai e denuna pasi kish denuar me mijra keta vete ky ishte sistemi qe vete kishin ngritur dhe eshte turp te futet te te perndjekurit politik ky dhe te gjithe bllokmenet ne bijet e tyre si Ngjela,Lubonja,Shehu,Perllaku,Pacrami e kompani.Po ku kane vlera njerezore keta bastard qe te dine cjane vlerat kombatare.

 7. kemi says:

  vacja ishte e do te mbetet mbretereshe e kenges shqiptare.

 8. Frasheri says:

  Vazhdo me krijimtarine tende te bukur Agim. Mos harxho kohe me budallain.Nje fjale e urte popullore thote “Eshte bere si kembore e prishur”. Lereni te pelcase ne ligesine e tij.

 9. iliri says:

  Pak koment..historia e “zarfit” nuk eshte e sakte.Ky zarf u muarr nga zyra e Drejtorit te Gjimnazit Sami Frasheri,Pellumb Çeli,jo nga Fatosi,por nga nje grup i vogel shokesh te klases se tij…por njeri prej tyre u zbulua nga nje mesuese matematike….me pas u “denuan” vetem djemte e asaj klase (ne solidaritet nuk treguan asgje nga ajo histori)….te gjithe perfunduan ne sherbimin ushtarak dhe studimet universitare i filluan me vonese….kaq per histori..Iliri

  1. kirurg says:

   mos ka qene dhe djali i petro markos ne ate grup?

   1. mikel says:

    Nuk ju kuptoj se cfare lidhje ka kjo pyetje,ne lidhje me temen qe diskutohet!!!!

 10. mond maloku says:

  Bravo z.Doci,
  po te sugjeroj qe te mos merresh me budallenj, por keto mendime ti shpalosesh me cdo padrejtesi qe ndodhin cdo dite ne vendin tone.

 11. Mirditori says:

  Bravo,Agim Doçi,tani po tregohesh ashtu siç te njoh,i drejt,dhe jo inatçor,si ai Lubonja,i cili nuk njeri pa share,jo se do,por me qe eshte shterp,do te terheq vemendjen.Dikur ne bllok,tyryfila,me vone nen gure,e kur do kishin mundesi te piqeshin…falua o zot.

 12. Ky Doqi doç says:

  S’po mbroj Lubonjen
  ( qe gjysmen e asaj qe thote e ka gabim, se cdo gje ka ‘mase’, edhe nderimi per nje te vdekur, behet sipas ‘kontributit’ e e ndhera qe nje kengetare brilante, po kengetare, jo HEROine e Lirise, Shkences…. Sakrifices)
  Pooor sa per Doqin e doçve
  Papagalli i tere Qenefeve e
  Ky qe ka bere humorin e hoooooolle se ka frike vec dy gra pi Dibre: te dhoqen dhe nechmijen!
  Ka nji te drejte delenxhiu Doq ket here, se te dyja jon kucedra Dibre!
  E vetmja here qe nji sharlatan i shartu me morr
  Ka thon nji llaf me vend!
  Ej, miq,
  Doqi ndersehet
  meqe gjeti nji
  Poshte vehtes,
  (me t’veten, hahaha o doç)
  Sa per Lubonjen, oshte si oshte,
  Ka thon pese gjona te sakta mes 20 te gabuarave!
  Dhe nuk o’ nji morr- sharlatan
  si doçi i Doqve!

  1. ...... says:

   Po doci ,nuk quhet kote DOC mer jaho !
   Nji islamist i flliq i cili deri dje ishte partizani antishqiptarit e kurves shqiperise kriminelit islamik salih rrahman berisha , pra vet ky doc , lepinte te njejten booth bashke me lubonjen deri dje ,ishin antare te nji ideali shkaterrimit te shqiperise prej nji shpellari ,nji terroristi islamik ,sot duke qen se kishte miqesi me te Madhen e kenges Shqiptare Vace Zelen ,del e reagon . Per kte reagim ka te drejt ndaj Vaces ,por kjo mesa duket eshte thjeshte personale e aspak asaj qe ky malok prej rrace Doc, cirret sot .
   Ishte Aurela ajo qe i beri tamam ate reagim te saj per te Nderuar Kengetaren Vace Zela.
   Doci eshte i njejti mut i halese shpellarit sidhe lubonja .Te dy atje jane ushqyer gjithe kto 23 vjet dhe prej atij muti jane frymezuar .

 13. Sali Protopapa says:

  Ato qe ka thene Lubonja qendrojne! Sa per te shkuaren e tij si neobllokmen as ai nuk e mohon kete. Kam pershtypjen se ky Agimi do te ishte nje komunist super i devotshem po te kishte pasur mundesine. apo e ka pasur dhe ka qene?

 14. miri shkodra says:

  Te gjith komentuesve, bashke me sharlatanin Agim Doci, i kerkoj ta lexoni edhe dy-tri here artikullin e Lubonjes, qe ta kuptoni, sepse nuk eshte per kapacitetin tuaj. Nese edhe atehere nuk e keni kuptuar, lexoni vepren e 19-te te sh.Enver.

 15. frasherlliu says:

  Eshte e tepert te komentohet me tej sepse shkrimi i zotit Agim eshte domethenes e kuptimplote.

 16. Koz Dynjaja says:

  – Zoterinj, me respekt por duhet te saktesojme dicka!Disa nga ju vecanerisht “Naftetari ,,,”sulmoj Fadil Pacramin e tjere :Nuk ka mundesi qe ne dy kohe te ndryshme te jete negativ personi.Me perjashtim te Partise Komuniste te gjitha Partite e Majta ,PS,LSI,PSD,DS etj kane ne program Liberalizmin kulturor. Tani PS shoqeron hapjen e Kongresit me nje kolane muzikore te huaj per te cilen Fadil Pacrami e Todi Lubonja e shume tjere (Vace Zela jo),jane burgosur cfare i thoni Ju ?Une them qe ky eshte reabilitim moral pas reabilitimit ligjor qe ka miratuar Parlamenti ne 1992.
  – PS etj ka ne program dhe praktike marredhaniet ekonomike me Ameriken etj,pikerisht per keto eshte denuar Kico Ngjela,Abdyl Kellezi ,etj .pra tani keto jane ne anen pozitive te historise se te Majtes Shqiptare.
  -Keshtu mund te vashdojme me qendrimin ndaj Besimeve Fetare qe ka sot e Majta qe jane ne kundershtim te plote me ENverizmin.
  Atehere brenda se Majtes Enverizmi dhe bartesit e tij jane ne anen Negative te Historise Politike.

 17. Tolo says:

  Doçi,ka te vrteta keto qe thote per Luonjen.Lubonja kerkon te paraqitet me cdo cmim antikonformist, anti cdo fenomeni ,personash,ngarje e tj.
  Dhe mendoj se kete veprim ai e ben vetem e vetem per te rene ne sy si njeri i ditur.Dhe jo ne pak raste ai ka deshtuar me analizat e tij si analist.Tashme ky emertim analist quhet si profesion ,nga disa gazetare ne disa tv.shqiptare.Lubonja, mbasi deshtoj,ne profesionet qe zgjodhi te beje ne jete si ate te shkrimtarit, veprat e tij letrare nuk besoj se mund te kete ndonje lexues qe ta kete perfunduar se lexuari ndonje veper te tij.mendoj se per kete arsye Lubonjakerkon te beje te diturin duke thene ato qe nuk mund te thuhen, per figura si Skenderbeu,Thaçin, Haradinaj, Vaçe Zela e tj. Lubonja ka nje mendim kondrapedal ne kesi rastesh, mbasi ai kerkon te thote gjithmone te pathenen, te padegjuaren fjale.Te besh emer ne profesionin tend eshte zotesi, eshte aftesi, zgjuarsi jo e zakoneshme te arrish te behesh dhe te ngelesh i pare, me i pelqyeri ne fushen qe levron gjate jetes per shumicen dhe per vite e dekada.Lubonja nuk duhet te kruhet me figura te tilla, eshte mire per vete Lubonjen qe tu rrije larg.

 18. tani says:

  Cfare i ka bere Vaces se nuk po e marrim vesh?????

 19. tik says:

  Prapë histori spiunash leshi!
  Një mall janë të gjithë, me Lubonjë e me Doç!

 20. ska emer says:

  Te lumte pena ADRIATIK DOCI!

 21. Epir says:

  Gimi je i Madh! Te pershendes!

 22. populli says:

  Nese fillohet me emrat e baballareve komuniste,
  po permendim edhe MEHILL DOCIn , krimineli i sigurimit te shtetit ne Mirdite, i ati i AGIM DOCIT.
  Vaj hallit se kush na akuzon dhe kush na mbron.

  1. I.Gjirokastriti dr. says:

   Mehill doci ka qen kryetar komiteti nje nga me te aftit e asaj kohe.Bile dhe liberal
   shpetoj studenta pa u çperjashtuar nga shkolla universitet vetem pse shfaqen dyshime ne menyren e drejtimit ne vitet gjashtdhje.
   Mihilli jo se doli kunde partise por ishte depute kishte influec kur studjonte pas studime pasuniversitare.
   Ai ne ato dy vite ishte kunderpesh e rektoratit per perjashtime.
   Ketu ne krah kam nje ish student i asaj kohe qe thote Mehill doci shpetoj me dhjetra studente. (V.D.)Ne mes komunistve ka patur njerz te mire qe kan nderhy deri tek enveri per te denuar B.N,pe internuar per emrime kulak (OS.B),per vlersime figuarsh te rilindjes,per pensione,ose dhe pergjendjen e rende ekonomike etj etj .
   Pra me gjithse kane qen komunist kan qen opozitar kshilluse.
   Pergjithssisht komunistat i kane dhen tone negative shtetit,kan qen ashper,ne zbatimin e vijes partise me konseguence-qorrazi

 23. Stef Staku says:

  ANALIZE : Lubonjen me lobet anti – ShqiptRe i ka helmu varrimi me cerimoni Shtetrore Shqiptare ne vendlindjen esaje Shqipri. Kushdo qe do mbroje Vacen ben nje veprim patriot ndaj Shqipnise.

 24. taqo says:

  Duhet ta kuptoni Fatos Lubonjen…… AI po ju jep mundesine te mendoni ndryshe …..te dilni nga korniza ….te shihni me gjere ,ai nuk pretendon ta besoni dhe ta ndiqni pas ….JO….JO….JO ai po jep nje variant ndryshe nga shabllonizmi i mendimit tradicional shqiptar ,ai e don shqiperine ,ai e respekton vacen …por ai nuk e idealizon ate ….kuptojeni Lubonjen dhe moS jetoni shume me te kaluaren dhe me endra folklorike ,shihni perpara……. evoluoni ,pastroni dhe pasuroni shpirtin dhe njohurite tuaja

  1. Cer-eeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!
   Lere pak hap birren e tollumbaces ,
   se rrezikon te pellcas nga presioni !
   Boll e fryt ne boothe a te tredhur ,
   kurseheni frymen per dicka qe ka vertet vler ne ate bote .
   Hiqni dore nga Viagrat !
   Paskeni kyc te forte dore mer jaman.
   ( Kshilla mjekesore)(Miqesore dmth.)

 25. eda says:

  Qendrojne te gjitha ato qe tha per Lubonjen, por shume gjera te tjera edhe ky Doci i Doceve i di sepse ka qene afer tyre.

 26. Filipi says:

  “Ai qe bie ne dashuri me vetveten nuk do te kete rivale”,B.Franklin.Nje nga keta eshte edhe Tosi i Lubonjes!Ai mund te mburret qe eshte i pari dhe i vetmi ne Shqiperi,si nihilisti me i madh ndaj vlerave dhe figurave kombetare shqiptare,kurse per te tjerat eshte nje ZERO me BISHT….!Nje fjale e urte Devollite thote:”Jane te Urte te marret sa pa thene fjale”Kurse fjalet e Tosit i kemi degjuar ka 20 e kusur vjete……………!

 27. Georges says:

  Lubonja per zarfet dhe ti per kushuririn qe vrave!

 28. iliri says:

  Per komentuesin e mesiperm,”Kirurgun”,po ne ate grup ka qene e dhe djali i Petro Markos,Jamarbri.Shume “rebel” i mire dhe teper inteligjent,qe ne ate kohe…..Iliri

  1. mikel says:

   Ilir,edhe nese ka qene apo jo,Jamarberi ne ate grup…………..crendesi ka?Diskutimet,mesa lexoj,nuk jane per Madun,por per Tosin!!!!

 29. Gatamelata says:

  “Nuk mbroj ate qe thua, por do te mbroj deri ne vdekje te drejten tende per ta thene” – cit. Voltaire

  Cdo njeri mund te thote c’te doje dhe eshte e drejta e tij, per aq kohe sa nuk shkel ligjin dhe kalon ne diskriminim. Prandaj, mire eshte qe mos te dalim te gjithe kunder Lubonjes me shkrime, nderhyrje ne jeten personale, ofendime ordinere e gjera te ngjashme! Me duket shume e turpshme si reagohet ndaj nje njeriu qe ne fund te fundit tha mendimin e tij, sado kundra-rrymes ishte! Te pakten ai doli hapur dhe tha c’mendonte…sa njerez te medias e bejne kete? Apo doni Henri Cilat me shoke ju?

 30. Niko says:

  Logjika e Aurela Gaces dhe Agim Docit na cojne njera ne Llkatund dhe tjetra ne Mirdite. Kurse ajo e Lubonjes ne Perendim. Zgjidhni dhe merrni ku doni te shkoni. Megkithate, Lubonja nuk ka mohuar asnjehere vlerat artistike te Vaces e cila mbetet artistikisht kengetarja me e arritur shqiptare.

 31. kurbin mamu says:

  KUR TE BIE MIKROFONI NE DORE NUK DI TE PUSHOSH POR PENEN E KE SHUME TE MIRE BRAVO DOCI

 32. Yllka says:

  Juve komentues që shani Gimin tim.
  Ju nuk e njihni fare atë, e njoh vetëm unë qe e mezi e kam, e ju bëftë dita njëmijë. Vërtet ai vjen nga familja e Doçërve,por ai nuk është Doç, as Doç i Doçërve siç thotë një komentues, por sipas brezave të familjes së tij ai është Doç i Doçit të Doçërve.

  1. Basha i Gjetajve says:

   Jo moj Yllkë e kuqe,
   Po të nisemi nga brezat e familjes së tij ai është DOÇ prej 7 brezash dhe do të quhej Doç i Doçit të Doçit të Doçot të Doçit të Doçit të Doçërve. Kurse ti je vetëm Doçe, pra je Doçe e brezit të parë, sepse ke vetëm 2 apo tre vjet që je bërë Doçe dhe akoma se ke marrë titullin Doçja e Doçërve.

 33. Luboja , DOCI, e cate tjere si keto jane klyshet e baballareve te tyre komuniste mishngrenes. Keto kohe nuk hane dot me mishin e te tjereve se nuk munden. Tani po hane mishin e njeritjetrit (mbrenda sojit). Kjo eshte mjaft mire o milet. Vetem mos harroni se ky doci i docit(Mehill) eshte klyshi i nje mishngrenesi te vertete. Ata qe nuk e dine kush ka qene Mhilli (qe perfundoi nje nje grope si qen) le te hapin arkivat e docerve.

 34. Uji i ftohte says:

  Agim Doci me Yllken e shesin bythen per 2oo euro ne Diber te Madhe.

 35. Liridon says:

  Ka politikane ,analiste ..etj.,te cilet leshojne nje tufe me miza qe mileti te kruhet.Leshimi i mizave eshte nje lloj terapie e shplarjes te trurit.Lubonja nuk e ka per here te pare,eshte bere i bezdisshem edhe per te tijte.Nuk duhet me u marre me keto tipa se jane te mirepaguar nga armiqte e kombit tone.

 36. iliri says:

  z.Doci., mund te kesh mendim negativ per Lubonjen ,kjo eshte ne te drejten tendepor eshte aspak e ndershme qe te mundohesh te tregosh histori (me qellim) te deformuar per te argumentuar opinionin tuaj. Une jam maturante i1968 tek “Partizani” dhe historia qe tregon ti beri buje ne ate kohe dhe e di pse ? Sepse djemte qe e ” vodhen” tezen e matures ,matematike , ishinmesa me kujtohet : Tosi , Rit Ndroqi ,Arber Marko, Ladi e nje tjeter qe sme kujtohet emri tani. Pra keta djem kane qene nxenes shume te mire dhe edhe pa e ditur tezen do kishin mare note shume te mire.Ata nje dite para provimit po luanin ne shkolle basketboll,mbs dite, dhe rastesisht moren vesh se ne drejtori kishte ardhur teza me pytjet e matematikes dhe atehere ata vendosen te hyjne nga dritarja dhe te marin tezen dhe pikerisht kyTos e zgjidh ate dhe te nesermen diten e provimit, jua japin te zgjidhur edhe disa shokeve te tjer … dhe kjo beri qe “vjedhja” te zbulohej sepse nxensit ,jo ort te zot ne matematike e dorzonin provimin shpejt dhe pergjigjet ishin te sakta….. historia vazhdon me mbledhje rinie , partie ,prinder dhe si perfundim denohen qe te punojne nje vit ne prodhim per riedukim prane klases puntore. Dhe pas ketij viti te gjithe me perjashtim te Tosit shkuan dy vjet ushtar pra ju dogj e drejta per studime Universitare. Kjo eshte e verteta z.Doci. Kam binden se ne ato vite ti jetoje ne burrel ku yt tate ishte sekretar i pare apo kryetar komiteti… I shkrujta keto rreshta per te treguar ty ne radhe te pare se qe te pretendosh qe je i hapur e kurajoz seshte nevoja te trasformosh histori per te njollosur njerzit. Pavrsisht kjo sdo te thote qe une jam mik i Lubonjes , edhe une kam shume kundershti me te dhe kam tjeter mendim per shume gjera qe ai shkruan apo deklaron si opinioniste.Kjo “mbrojtje” as ja rrit as ja ul vlerat Lubonjes, por thjesht korigjon ate cka eshte epa vertete.

  1. J.N.B. says:

   iliri —

   Te tjera shkruan ne komentet e mesiperme ,te tjera shkruan tek ky shkrim .
   Disa komentues deklaroni se jeni maturant te asaj kohe dhe shkruani variante te ndryshme.

   Ti thua se ishin nxenes shume te mire ,po tezen e vodhen dhe e kopjuan. Ti i justifikon se moren vesh rastasisht se kishte ardhur teza e matematikes dhe ata hyne nga dritarja. Nuk jame ne gjendje te kuptoje se si rastesisht e moren veshe per tezen,kur ata luanin basketboll ?Jame i sigurt se ata kane vajtur apostafat per ate pune se ne kohe provimesh kishin kohe per basketbolle. Ne shkrim ti ilir i kujton Z. A. Doçi se ç’fare ishte babai i tije.Pse ju ka hyre ne gene lufta e klasave ?

   Nje komentues me poshte ,adrian, jep nje variant tjeter ,se kishin çelsin e drejtorise dhe ne shkollen “Sami Frasheri”, jo ne`shkollen “Partizani” ke te besojme ?

  2. mikel says:

   Deri diku,jeni i drejte ,ne lidhje me problemin qe diskutoni[per tezat]dhe me behet qefi qe i mbani mire emrat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Por prap me duket pa vend qe permendni te tjeret,per nje problem qe ska fare lidhje me ta!!!!!!

 37. E ça gallate qe ka.
  Njoni i bje gozhs tjetri patkojt. Por funksjono! Ecen.
  Tos Lubonja dihet qe ka shtat uj dy kos.
  Ka te verteta por edhe ja fut pordhes.
  Kush osht i zoti le t zej hundet me dor qe ta shijoj lubonjen.
  Ka bo burg dhe ka inate mllefse.
  Esht tip xerxevuli ai.
  Ai,Edhe po t jet duke pallu nanji miss, prap do t ja gjej te meten me e kritiku.
  Ashtu do jet der n vdekje.
  Kemi me ndigju store nga Tosi gjith jeten.

 38. dritani says:

  Merreni kot me Lubonjen. Ai kete qellim ka. Te flasin per te, s’ka rendesi mire apo keq.
  Ai do te mbahet mend vetem per kete shprehje:
  “Nuk jam ekspert i fushes por po jap edhe une mendimin tim”
  Ky eshte Lubonja. Opinionist. Flet SIDOMOS kur s’duhet dhe s’i takon te flase…

 39. doleci says:

  Ashtu sic ndjej vazhdimisht neveri per Fatos Lubonjen si nje nga krijuesit e realitetit te tymosur shqiptar, kam te njejten ndjenje per Agim Docin sa here del per Radiken mbasi nuk e beri te njejten gje edhe per Joninm Tua bejme qefin qejane te ditur por ta pranojne se janepa karakter.

 40. england says:

  Eshte nje fare Skypion ketu qe shkruan e komenton mbi tema te ndryshme!por qe i drejtohet vetem nje njeriu Edi Rames,dhe ky shkrim i Docit qe nuk ka asnje lidhje me Ramen,ky Skypion e ka kunjin me kryeministrin.Ti Skypion e ke nje hall more djale,Rama do te kete c’nderuar ty dhe gjithe fisin tend,se ndryshe nuk ke pse ke kesh kete urrejtje kundrejt nje Kryeministri vetem 5 muaj ne drejtim te shtetit.

 41. Likja says:

  Lubonja po ta kete te gjate ka rrezik ja fut dhe vetes

 42. Franz Kafka says:

  cudi si nuk ka permendur asnjeher emrin e berishes sepse doci edhe kur flet per devijimin e radikes thote : rrofte berisha

 43. ali1 says:

  Lufta brenda llojit ! Hajduti bertet kapeni hajdutin !!!

 44. ALIU says:

  O po shyqyr, bre Agim.
  Vetem per nje gje dua te te pyes, ky i degjeneruari i dinastise Lobonja/Labonja di te reflektoje, apo nuk i ka dhene leje/leke/dollare /euro, dinastia Fevzo/Clan????
  Dmth di gje te me thuash per kete. Apo njesoj jane te gjithe.

 45. fabian says:

  mesa duket ketij Lubonjes i paska rene shpesh sapuni ne tok ne banjot e burgut, dhe te pranishmit aty kane bere angarine e radhes

  1. Eshte e vertet kjo qe thu ,kena nigju se ka pas shkerdhy nji rrac Docesh ne burg ,prandaj dhe ky shperthim i vonu i fisit te docave

 46. en says:

  Po ky Doci ka qene sigurims i rrezikshenmm ne “Misto Mame”

 47. gjon says:

  FATOS LUBONJA shan VACE ZELEN.AGIM DOCI shan FATOS LUBONJEN….Hajde Intelektuale Hajde???????

 48. gjykimi says:

  Vacja-s’kishte faj,nuk mund te kendonte ndryshe;
  Fatosi- s’ka faj,te tilla ishin ato kenge;
  Doci-per kete problem,edhe Fatosit,ashtu si Vaces,duhet ti jepte te drejte.
  Skopjons-e gjykon kete problem me mjaft njohuri e llogjike.

 49. Ju lutem vetem per kete doc doci mos flisni.Keta doc docet kane historite me spiune dhe spiundhiqe.Ky doc doci ka qene ing .i superfosfatit Lac dhe nuk ka punuar anje dite ne profesionin e vet por eshte perdore si lavire nga sigurimi i asaj kohe, por bente edhe kenge revolucionare po te asaj kohe.Sot eshte po ai doc doci qe ka qene.Eshte e njejta kategori me te sherbetoret dhe spiunet cupi ,dodanet zogajt.Eshte pjesa me e nevetitshme e kristanizmit shqiptare nqs e ushtrojne.

 50. jakobini says:

  I dashur miku im Agim Doci! Mw vjen mire qw Ju i dhate nje shuplake te madhe aventurierit, arrivistit dhe egocentristit, fatos Lubonja. Edhe une si gjykoj qw ky spurdhjak vuan nga kriza e personalitetit. Mw sa kam vene re duhet te jete pacient i Zigmund Frojdit. Edhe ky eshte nje nihilist dhe cinik. Per mendimin tim disa figura si Kadare, Agolli, Rexhep Qose, Vace Zela, Panajot Pano e shume te tjere jane vlera kombetare dhe te padiskutueshem. Ata qw kritikojne keto personalitete tona kombetare jane si eunuket, te cilet e shohin, duan ta bejne por se bejne dot. Fatos Lubonja ka shpirtin e kundershtimit. Por s;ka faj. Qeni leh ku ha. Ai ha ne grazhden e Natalia Klejes, studjuese franceze por me burre serb. Nuk e kam zili sjelljen e tij. Por ty bravo te qofte Agim qw merr ne mbrojtje nje talent, nje lis 100 vjecar si e paperseritshmja, Vace Zela, kengetare e paarritshme sot ne Shqiperi pwr muziken e lehte; qw i dha shume popullit dhe Shqiperise dhe mori shume pak.

 51. Murlani says:

  Kush mesoj ne kohen e tyre ,Si Agimi edhe Fatosi nje model jane .

 52. adrian says:

  Nuk jam ne krah te Lubonjes, por per hir te se vertetes zarfi nuk eshte vjedhur ne Ministrine e Arsimit por ne gjimnazin Sami Frasheri. Ai eshte vjedhur thjesht per nje bast maturantesh me ne krye Maks Dashin (vellain e Genc dashit). Nje kopje e celesit te drejtorise kishte vite qe ishte vjedhur dhe i jepej ne fund te vitit njerit prej maturanteve te ardhshem (me capkenit dhe me besnikut) Mbasi zarfi u vodh dhe basti u fitua atehere ata menduan pse mos i zgjidhim keto probleme matematike qe sonte. (behej fjale per provimin e matematikes qe konsiderohej me i forti). Rastesisht nje nga inspektoret e Ministrise se Arsimit kapi nje nga maturantet gjate provimit me kopjen e problemeve te zgjidhura. Une di dhe emrin e atij qe i tregoj gjithcka kishte ndodhur per te shpetuar bythen e tij, por kjo ska me rendesi. Pra zoti Doci jepi Lubonjes ate qe i takon, sic ja dha Aurela, as me shume e as me pak.
  p.s
  qe prej atij viti zarfet me pyetjet e provimit nuk dergohehin me nje dite me perpara neper gjimnaze, por inspektoret e arsimit i sillnin vete diten e provimit.

  1. mikel says:

   Edhe juve po ju pergjigjem,ashtu si ju pergjigja edhe nje zoterie tjeter.Nuk ju kuptoj se cfare lidhje ka njera ceshtje me tjetren!!!!!Sa per ceshtjen e provimit,ajo tashme eshte harruar dhe ndoshta disa nga ata nuk jane me mes nesh.Besoj se e kuptoni qe kjo nderhyrje eshte pa vend!!!!!

 53. sallto says:

  ky Doci poet…o zot jemi ne enderr apo jo….po te jete ky poet, une e zhduk nga koka ime poezine. per fat te mire trurit i bej clean up qe as rastesisht mos te futen ciganlleqet poetike si ky ne koken time. ndoshta eshte e vrazhde kjo qe them, ashtu pra sic shprehet vete ky katunar, por e verteta eshte e ketille- une nuk e lexoj fare poezine po ta merrja per poet kete katunar matrapaz te folk-patriotizmit. malok..

 54. Saliu jo shpellar says:

  Nuk jam fans i Tos Lubonjës, nuk kam as simpati, as antipati për të. Por duke lexuar shkrimet e tij, jam i detyruar të thom se shumica janë të drejta, pavarësisht më pëlqejnë apo jo, jam dokord apo jo. Ndërsa duke lexuar shkrimin e këtij poeti (është shkrimi i parë publicistik i tij që lexoj), me thënë të drejtën opnioni im i krijuar për këtë njeri (Doçin pra) dhe shkrimin e tij është negativ (Ngjan si “njeriu i ri” i kalitur me “idealet e Partisë” e të shokut Ever/Sali)

 55. kel ukaj says:

  Une nuk e di se çfare ka shkruajtur Z. Lubonja, por e marr me mend. E marr me mend se gjithemone thote te verteta. Vaçe Zela si te gjithe i ka kenduar Partise, Enverit e fitoreve te pafundme. E keqja nuk eshte ketu e keqja eshte kopjimi i kengeve nga artiste italiane, ndoshta ky Zoteria ka kopjuar teksin dhe vetem e ka pershtat.

 56. santiago says:

  england..jam i nje mendimi me ty ndryshe nuk ka si behet ,edi rama me te vertete ja ka c,nderuar fisin SKOPIONIT

 57. Agushi says:

  Te gjithe mendojne se Lubonja eshte nihilist per nje sere figurash kombetare, por perse i jepet kohe dhe hapesire kesaj bajge?
  Kush e merr ne studio si opinionist, kush ia boton shkrimet?
  Hedh nje gur ky budall dhe diskutojne me dhjetra te tjere per gurin
  e tij.

 58. Lani says:

  Nuk mund te matem e te gjykoj Fatos Lubonjen sepse nuk krahasohem dot me te (per shkak te kapacitetit intelektual). Por Agim Docin e kam njoh personalisht kur dilte ne rrethe ne perkrahje te Partise Demokratike , ku pas fjales se te deleguarit , recitonte nje vjershe te gjate per diktatorin. Dy net para zgjedhjeve te 26 majit shoqeronte Azem Hajdarin ne Librazhd . Naten pas ores 23 dergojne horrat e tyre ne seline e PS dhe nxjerrin qe aty kryetarin e partise me tre te tjere. Filluan ti rrihnin ne menyren me shtazarake . Godiste dhe Agim Doci njelloj si Azemi.
  Mbas disa vjetesh kur Minister Mbrojtje u be Pandeli Majko e merr Docin dhe e ben drejtor drejtorie ne ministri se nuk gjente dot nje socialist te ndershem ta punesonte.Erdhi koha e pensionit dhe Agimi doli i fituar pasi mundi te fitoje edhe pension suplementar dhe si me nge qe eshte filloje te qaje per lumin radika e te therrase rrofte Berisha.
  C’them dhe une ? Agimi ka lene gjurme te arta ne Lac, duke rrahur gruan dhe duke spiunuar shoket e punes ne degen e brendeshme.

 59. Atdhetari says:

  Lloqe shqiptare pa bereqet fare,dembelat meren me llafe,rrijne gjithe diten ne kafe dhe marin neper goje dynjone kjo eshte puna e tyre.Cohuni ore nga kafet se i bot bythet me kallo !

 60. mashtruesi says:

  skopyoni tani qe sala u zu me lubonjen shan lubonjen,ose plera shan bajgen…….

 61. Nenpunesi i Ministrise se Mbrojtjes says:

  Ky A.Doci a e ka patur bab Mehillocin kryetar i Komitetit, dhe ky Doci i vogel a e ka palosur shokun e vet me pistolete vdekur ne vend, qe ka qene edhe ai i biri i nje kuadri partie apo ushtarak ne rreth. Eshte nje lepires i Sali vucidolsit dhe kur pjerdh Sala Gimi therret urra….E ben mire punen e Docit i biri i Mehillocit kuadrit te Enverit.

 62. europa says:

  do te deshiroja te dija sikur ky Lubonja te mos bente ate burgun a do te ishte si ata te tjeret” blokmenet” apo do ishte ky qe eshte, veshtire per tu pergjigjur? ndersa ky Doci qe i permend Lubonjes anen e erret nuk eshte shume larg tij- djali I Mhill Docit eshte ish kyetari i komitetit ekzekutiv ne Kukes, e detyra te tjera qe nuk po I permend, megithate une do thoja te mos merremi shume me kta te dy ti ghykojme si “rebele” brenda llojit.

 63. artur says:

  Lubonja eshte nje analist i madh qe per fat te keq kuptohet pak ose aspak ne shqiperi

  1. J.N.B. says:

   artur —

   Kur Lubonja nuk kuptohet nga gjithe shqiptaret ,atehere perse shkruan ?

   Ketu ka nje gje qe nuk shkone .O Lubonja o populli shqiptare duhet te jete IDIOT.

   Qe te jete nje popull i tere IDIOT eshte veshtire ta quajme ,prandaj ngelet te jete Lubonja IDIOT.

 64. shaban says:

  Jo o Artur kuptohet shume mire por ata qe e kuptojne nuk diskutojne ketu sepse nuk kane ndermend te degjojne e te shohin lloj lloj fjalesh ofenduese edhe nga familja e fisi qe qe shkruajne disa komentues.

 65. arbeni says:

  Nuk jam plotesisht dakort qe Fatos Lubonja ka ofenduar e share te gjithe figurat e kombit, une e kam degjur te shaje dhe ofendoje edhe Enver Hoxhen,etj si puna e ketij, pse figura kombi kane qene kuadrot e ish PPSH?Hengren njeri tjetrin dhe keputen popullin e tyre. Kam degjuar te shaje,kritikoje dhe ofendoje edhe shume figura politike te pas viteve 1990, per mendimin tim ka shume te drejte, jo qe vetem jane per tu share, por nuk po perdori ndonje shprehje ekstreme ku na kane lene ne keto figura.
  Nuk jam dakort me Lubonjen per kritikat ndaj Vace Zeles, kjo psh ka qene artiste, kengetare e madhe, nder te rrallat ne shqiperi. Nuk eshte se ka perdorur fjale fyese e ofenduese ndaj saj, por me keto lloj figurash duhet patur kujdes, sepse edhe mund te jene perdorur nga partia ne pushtet, por ne versionin e tyre jane te medhenj dhe duhen respektuar.

 66. Sokol Doci says:

  Agim

  Shume pak ke treguar per Fatmutin.
  Lere te qete se jevgu kur mbush barkun me buke te mbyt ne pordhe.
  Cdo popull ne bote ne te gjitha sistemet shoqerore ka idhujt e vet ku edhe u kane thurur kenge e vargje.
  Keto kenge e vargje jane kenduar e recituar nga kengetare te medhenj dhe recitues te medhenj.
  Vace Zela eshte ikone e muzikes Shqipetare dhe si e tile mori edhe respektin e merituar nga populli

 67. Nexhi says:

  Akoma “Doc” ke mbetur o Agim, ashtu si te mesoj partia ti edhe tani i “kulluar” ke ngelur,pa lere pastaj sikur ti dije keto shkelje ne 1968.Midis nesh Agim.Ne ishim ne dijeni per POSDRAVIN qe degjonit ju maloket deri ne Vicidolin e larget,po e mbyllem njerin sy sepse ashtu si une dhe Enverin Jugosllavia na vuri.Fatosisit dhe te tjereve su lejohej te degjonin muzike angleze jashte kohe.Je me te vertete konseguent njeriu I ri para historic.

 68. Ylli 1968 says:

  AH!
  Perse zoti Doci,hapet mje TEME qe s?ka te beje me Vacen Zelen fare.Te perqendoheshe pikerisht me vjedhjen djallzore te Zarfit te Matures 1968 tek gjimnazi ”SamiFrasheri”(Tirane)dhe sidomos me presonazhet e qe benin pjese ne ate GRUP.Shqiptaret e sotem,d.m.th. te rinjte sot,duhen te dijne qe pas Atij intelektuali te autodeklaruar Fatos Lubonja te pranoje publikisht qe po te mos ishte i biri i TODI LUBONJES e i LIRI FTERRES,babe e nene te doktrinuar(rikujtoni Ju lutem reagimin e TODIT ne gjyqin e AGJENTIT,VRASESIT TE 5 HERONJVE TE VIGUT,SHERBETOR TE SEBISE, etj.
  Nuk Kuptoj Zoteri si nuk e asfiksoni me BESHTYMA.

 69. Ylli 1968 says:

  Nuk kuptoj perse ne gjithe gazetarete sotem o nuk dine gje fare apo e injorojne posacerisht BANDEN e Zarfit Te MATURES 1968 te Gjimnazi ”Sami Frasheri”.
  Kjo bande pereç Fotos Lubonjes dhe te birit te Dyte te Doktor NDRROQIT
  plus 13 te tjere qe ne kete moment nuk me kujtohen emrat,bente pjese dhe nje shoqe e tyre e dashura te njerit prej tyre.
  Keta ishin femijet e AJKES se KOHES ne fjale.Prinderit e tyre ishin
  ato qe nuk guxoje ti veshtroje ne fytyre se menjehere dergonit trup-rojen e te thonte cili je ti,perse veshtro me ” urrejtje ” e te tjra si keto.
  FATOS LUBONJA ka ndyshuar dhe datelindjen se ne Qershor 1968 ka qene
  fiks 18 vjeç bashe me grupin.Tek Wikipedia e ka bere 1951,duke marre
  poza shkencetari ndersa nuk eshte gje tjter veçse nje eskrement.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *