Balla: Berisha-Basha, thirrje të dëshpëruara për protesta (VIDEO)

Balla-PSPartia Socialiste i konsideroi si thirrje të dëshpëruara vendimin e marrë në Grupin Parlamentar të PD-së për nisjen e protestave deri në dorëheqjen e Kryeministrit Edi Rama pas kapjes së avionit në Divjakë që do të përdorej për transoportimin e rreth 500 kg lëndë narkortike.

“Vetëm Partia Demokratike merr guximin të akuzojë qeverinë pse po kapet drogë dhe pse po arrestohen trafikantë. Vetëm Sali Berisha dhe Lulzim Basha bëjnë thirrje të dëshpëruara për protesta pse policia është rikthyer në krye të detyrës dhe po godet krimin.Vetëm partia e Saliut dhe e Lulzimit kërkon dorëheqje sa herë autoritetet godasin krimin. Vetëm Partia Demokratike mund të nxjerrë konkluzione të shpifura për një ngjarje që është ende në hetim”, theksoi në një deklaratë për mediat deputeti Taulant Balla.

Në vijim ai akuzoi partinë më të madhe opozitare se nuk do të presë hetimin e plotë të kësaj ngjarjeje, sepse nuk ju intereson, por duan ta përdorin këtë rast politikisht.

“Në fillim nxorën Sali Berishën që tha se avioni ra nga mbingarkesa e drogës, por hetimet e deritanishme dhe dëshmitarët tregojnë se avioni ishte bosh. Pastaj thanë se avioni ra mbi çatitë e shtëpive, por videot e dëshmitarëve treguan të kundërtën. Thanë se piloti dhe persona të tjerë nxorën drogë nga avioni, por çantat për të cilat flasin sot ndodhen në prokurori, si objekt hetimi, e sipas policisë nuk përmbanin asgjë përveçse teshave të pilotit”, theksoi Balla.

Sipas tij, filozofia e kësaj partie është: shpif e shpif se diçka ngelet.

“Policia është në krye të detyrës. Piloti është tashmë në duart e drejtësisë. Sasia e marijuanës që do të trafikohej është kapur. Trafikuesi po ashtu. Ngjarja po hetohet. Të dyshuarit janë në duart e drejtësisë”, përfundon reagimi zyrtar i Partisë Socialiste.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Balla: Berisha-Basha, thirrje të dëshpëruara për protesta (VIDEO)”

 1. Treviso says:

  Cfar kerkojne kriminelat,qe te mos hetohen? Pas Pilotit dhe krutanit duhet te hetohet krimineli Berisha me kriminelin Basha.

  1. Andi says:

   Plan i Deshtuar per Permbysjen e Qeverise

   Nga te dhenat qe po dalin ne vazhdim nga mediat duket e qarte qe Berisha ne koordinim me SHISH e paskish planifikuar te gjithe kete ndodhi pikerisht ne kohen kur po beheshin debate te nxehta ne Kuvend dhe ne media ne menyre qe te kerkonte doreheqjen e qeverise. Qe te mbeshteste genjeshtrat e tij Berisha planifikoj ardhjen e agjenteve te SHISH jashte Shqiperise ne bashkepunim me agjentet e SHISH brenda Shqiperise qe te tregonin me fakte se nje avion paska marre droge dhe eshte larguar nga Shqiperia pa u kapur nga radaret. Atyre nuk u kish shkuar ne mend efikasiteti i policise se shtetit, duke menduar qe policija eshte a coroditur dhe e paorganizuar. Duket e qarte qe gjithcka ishte planifikuar me se miri, por per fatin e qeverise Rama bomba u ngeli ne dore komplotuesve te ketij komploti anti-shtet. Ishte thjesht prishja e rrotes se avionit si edhe zhdukja nga radaret qe alarmoj policine e shtetit qe u vu ne gjurmim te agjenteve te Berishes dhe SHISH. Filmimi qe i bene avionit qe u ul nuk ishte i rastesishem dhe nga nje student qe u ndodh aty. Kush eshte ai student qe merret me filmimin e nje avioni qe fluturon mbi koken e tij, nese ai ishte me te dashuren e tij. Kjo eshte perralllle qe nuk hahet. Plani i Berishes u shpalos i qarte: TE RREZOHET QEVERIA. Plane dhe endrrat e tij u deshtuan per bukuri fale Policise se Shtetit dhe Ministrit Tahiri. Edi Rama duhet ti japesh nje medalje te madhe Ministrit dhe Drejtorit te Policise dhe atyre lokale qe u lane minen ne dore Bersihes e Lules. Duhet vte marresh ne dore hetimin e ceshtjes sepse hetuesit, prokuroret dhe gjykatesit jane te gjithe te Berishes dhe do ju japin pafajesine. Keta njerez duhen kerkuar llogarite bankare sepse do jene paguar te gjithe me para te madhe per kete aventure. Mos e lini hetimin ne duart e agjenteve te Berishes qe rrjedhin ne media ato informacione qe demtojne imazhin e qeverise.

   1. A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku says:

    Divjaka dhe Tamponat qi mbajn brenda vetes Saliu dhe Lulushja e Hollandis.

    -Ma ne fund e boni Perenija mbare dhe po boheshim gati bashk me Xaken tem me u nis per ne Itali.
    Grue vish çitjanet,– digjoja zanin e Xakes qi vinte prej ahurit,..-se duhet te jena sa ma origjinal para taljonve.
    Un e shkreta i kisha rrujt komet me brisk BIC,vetem e vetem qe ti vishja minifun dhe ti mahnisja meshkujt e Romes me bukurin time trupore.
    Po ky garipi jem me duket se ka frik se mos me kap dikush per bithe,ene me hekin ndonji cop tul.
    Si te dush ti mre Xake,- i thash,por ama brenda vlojsha si kazoni i hallves,- per hatrin tat vesh dhe brekushet e momes Sanije,qi jan dhe me dymija ari.
    o te morsha te keqen mu hudh Xakja nga mbrapa ,..mir te ka rra mendja.
    Me ka dhon nji porosi Xhetani i Maliqit dhe do ja çojm çunit te tij ne Pes-kara,- me tha,..por ata te doganes s’lejojn ma shume se 20 kile,njikshtu qe do i mshefesh ti ne brekushet e Momes.Ene te kesh kujtes se mos te dalin pordhet nga groshet qe hongre mram pa mase,-te kom sjell dhe dy tambona te parfumos qe ti fusesh mrena…
    .Xakja hapi thesin qe do tja dergonim çunit te Xhetanit te Maliqit po ç’te shifje aty mrena ishte mushun plot me gjethe fiku.
    Ça jon kto more jahu,- e pyta une e shashtisme??
    Mos boj shum pytje se nuk ta kom terezin me tu pergjigj tyne ,-u hakrros Xakja krejt nerva.
    Futi dhe kto dy tamponat nji para dhe nji mbarpa dhe ec vishu shpejt se na iku Sata per ne Rinas.
    Vesha breket e najlonit me tantella,mbasi i shtuposa dy vrimat e mija qe jon te ngushtume krej mbas opracjonit qe bona vjet ne Stamboll,vesha dhe çitjanet e Momes ku i futa tana gjethet dhe u nisem per ne Rinas.
    Un serbes serbes duke tund vidhjet qe do i kishte zili dhe Xhejlo,kalum kantrrollin shqiptar dhe u ulem ne Avjon drejt Romes.
    Flutrimi shkoj per mrekulli.Mezi prisha te shifsha ndonje tartarudi qi ta boja per vete.Zbrita ne Rome dhe mue me dukej vetja si gruja e mbretit.Te gjith me shifshin me zili,derisa u afrum tek dogana e Ajroportit Italjon.
    Sinjorina vjene ka…me tha nji zo burri esmerr..
    Jo ka, por dy lop i kom lon n’Sauk,- ja ktheva une gjith tangorllik.
    Shko mi dreç se te kerkon me te bo kantrrol,ene mos u hap shume,kujdes se mos te zgjidhen breket.
    U me morsh te ligat,se ça me din ti mue katnare,un di ta dalloj gavoten nga skanijen,qi ta tregon trupin si defter,.. e kom pa ne televizjon ke filmi 007.
    Prej inatit tat kom me bo stryptizem,i thash se ma plasi shpirtin ky xheloz i zmut.
    Polici filloi te me prekte nga supet..,masandaj nga sqetllat,dhe kadal zbriti mes vithjeve dhe un mylla syt prej qefi dhe kur dora e tij ndaloj mesh kofshve,thash se don me me heq ky azgan gjethen e fikut qe po me kuduliste ke burbuqja…dhe i bertita-Mos se osht gjethe FIKU !!!.
    Taljoni zgurdulloi syte dhe perserit Fiku ..Fiku…mi pjaqe.
    Ene un jom tu plas i thash po hapam rrugen se me shpetoj shurra.
    Ai i thirri nji koleges se vet,me duket se e kishte dashnore se ajo erdhi krej finde dhe me morri me vete ne nji dhome dhe me tha -Zhvishu zoje.Dike shqip ti moj zoje.-ju drejtova un me nji butqeshje te shtirme..
    Kuku per mue sa frik kisha se mos me shpetonte ndonji pordh se me ishte fry barku,dhe nga ana tjeter me bohej shurra,isha gati tu shperthy si bomb me hidrogjen,…
    Fillova tu u zhvesh kur sa hoqa lidhsen e brekusheve fillun tu rra gjethet e fikut…
    Spaska patun oreks fare kjo lopa jeme,..- i thash asaj italjones,me za te mekun,..desha ta merrja me te mire ,gjoja tu bo shaka..se i osht blloku fyti….Prit pak sa ta nxjer njiket shllungen e pambukut qi kom fut brenda me e tjerr
    ..çka tju them un e shkreta kur e futa ishte e bardhe kur dolli ishte bo ngjyr lejla e kuqremt…
    Ti zoje je socjaliste,- mu drejtu policja e Ajroportit??
    Po,socjaliste e flaket jom,- i thash un krejt gzim.
    Ather neshkruj ktune qi ket kokain dhe gjethet e majuanes ti ka dhane Edi Rama me i sjell ne Itali.
    Qyqja mi grue,- i thash un tu u dridh,,çfar Edi,ai ka te tjera halle,.çpun ka me mue ai,.Xakja ky pelivan jem me mashtroi se osht demukrat per vete dhe ma ka lan dopje gjashte para dhe mbarapa…..

    Isha bo qull ne djers,isha mshtet 5 dekika ene me kishte zan gjum tek divani,hapa televizjonin dhe Reiz Çiços me ftyr te shnditshme si Xhevrija kur lyhet me tlyn, po jepete lajmet krejt gzim tek TV-Klani…”Ne Divjak u kap nji Avjon me marjuane…Sali Berisha thot se eshte mushkonja e par,…Edi Rama i ndan paret me pilotin…”
    Spo merrja vesh kurgjo.Ngela e shashtizme krejt.
    ..ather e kuptova se dhe une kisha flutur ne menyr imaxhinare-kuturu ne Itali,ne te vertet tek Divjaka,per demukratet kishte fillu shpresa,dhe u kishte ardh shanci per te shpetu Sal Berishen dhe Lulushi qi mbajn te fshenum brenda vetes shum TAMPONA krimi.

    Dola ne oborr,qe te merrja flladin e Dajtit dhe me mendje isha ne Avjonin drejt Zvicres..;)
    P

 2. sAVO dUKATI says:

  Hetim fakte dhe fakte. Vetëm faktet mbyllin gojët e demagogëve dhe kusarëve kriminelë.

 3. Ahahaha ju socialistet vetem llafe keni…Keni 10 muaj qe na keni ca trapin jo Sali kshu jo Saliu ashtu….Po qe se jeni kaq burra ju merren futeni ne burg po jua mbajti…Ose perndryshe qepni gojen se na merzitet …Ne 10 muaj keni nje bilanc skandaloz me Investimet Asnje investim i bere asnje km rruge e shtruar asnje shkolle e ndertuar asnje ujsjelles i ndertuar…Pagat po ulen dhe cmimet kane arritur kulmin…Nafta esht rritur…Zero investime asgje asgje asgje ….Vetem fjale pa lidhje…Merreni me Saliun …Harroni qe me Saliun esht marre populli po ju i keni frike hijen Saliut…Kjo qeveri na zhgenjeu…Sa te keni Hajdutin Ilir Meta ne qeveri nuk keni per te bere hajer …

 4. rrnoft pd says:

  Thuajani troc saliut,qe se shpejti dhe ai do te hetohet per te gjitha vjedhjet qe jane bere nen qeverisjen e tije.

 5. Kominatsi says:

  Asnje te mos dale ne shesh nga keta qe nuk jane pjese e 1 milionshit.
  10 veta protestuan per Ilia Karelin dhe keta i mbyten ne hu. Imagjinoni sikur te shkoje dicka keq. Se dhe Tahiri del tarracave si puna Bashes

 6. futja kot says:

  Te jepet mendim pasi Duhet qe te sqarohen e identifikohet makina volswvagen Pasat, A ka mundesi qe ajo te jet transportuese Droge me avjon kur ne bagazh mer vetem 2 canta???.
  Mos tek vetura volswagen pasat ka qene njeres qe kan dashur te filmoj ndonje sken kur makina ngarkohej qe te perdorej si fakt ose prove ne komisionin hetimor se per kete po behet lufte, dhe demntimi i avjonit prishi kete skeme?????
  Mos piloti eshte viktime???
  Ai mund te mos dij gje??
  kjo pasi tranpsortuesi shqiptar ka thene se pilotit i di vetem emrin dhe mbiemrin nuk me mbaj mend ??? jam takuar vetem nje here.
  Si ka mundesi te besh biseda per trarfik droge vetem mje nje takim???
  Kush e ha kete . Nuk ma mer mendja qe prokurorija te jet kaq e dobet,
  kjo eshte e cuditshme si ka mumndesi qw nje linj trafiku kaq e sofistikuar mer avjon eshte krijuar ne moment ????
  A ka nje grup ne Itali ?????
  Cfar thone partneret????
  Ku do te shitesh droga ???? etj etj

 7. futja kot says:

  tregoni sa ceshtje ka per korupsion dhe me sa persona

 8. Anonim says:

  PIRDH PIRDH SE LIROHWSH A MUND QE TI DHE MERO BAZE TE ME JAPI SHPEJGIM PER GERDECIN DHE 21 JANARIN SE SE PIRDH PIRDH TI O MERO BAZE UNE I MAJTE JAM POR UNE NUK E DI TE DALLOJ TE MAJTEN NGA E DJATHTA SOT SE ASKUSH NUK PO MBAN PERGJEGJESI NA POLITIKANET. DY GJERA JENAE PER 21 JANARIN OSE SALI BERISHA TE SHKOUJE NE BURG OSE EDI RAMA.

 9. qytetari says:

  Qe te mos i ngeli hatri Taulant gores ne proteste duhet te dale i gjithe populli jo vetem kunder partise se tij dhe LSI por edhe kunder PD se as me te voglin ndryshim nga njeri tjetri nuk kane Saliu,Iliri,Edi.

 10. dritan74 says:

  TAULANTI EDHE KOLLAREN NA E KA BERE BLU.KY PERSON AKOMA NUK KA MARRE HAK PER MOTREN E TIJ QE SALIU JA FUTI NE PUNE ME PULLE TE KUQE.NJE NJERI QE NUK MBRON DOT VETEN DHE NDERIN E FAMILJES NUK DUHET TE DALE DHE TE BEJE SFIDUESIN E ATIJ QE PO I ZVARRIT SOCIALISTET QE NGA VITI 1996 DHE NUK PO I KTHEHET NJERI.KY DHE KONIA BRACE JANE BERE PER GJYNAH.LEHIN DHE LEHIN DHE I JAPIN KUPTIM FJALES QE AI QE LEH NUK KAFSHON.

 11. Agushi says:

  O zoti Balla, çfarë thua mor burrë! Nuk del Sala në protesta more jo,se është vet brenda. Ai mendonte se nuk do të kapej avioni.
  Kerkojani filmimet e ngjarjes se Divjakes Sales, se i ka pergatit te gjitha bashke me Vishon per t’i perdorur ne rast deshtimi te Policise.

 12. Claus says:

  Beri komplot apo nuk beri komplot Berisha ketu kemi te bejme me nje avjon sportiv qe eshte ulur apo ka rene ne reren e Divjakes.
  Problemi behet gjithnje dhe me i mjegullt dhe kjo per faj te qeverise. Policia nuk ka kryer ndonje operacion per ulje te detyruar, ne asnje rast. Fakt eshte qe kemi nje avjon ne territorin tone.
  Problemi eshte se si ka hyre apo si ka kerkuar te dale. Kete ububu te madhe nuk e kuptoj. Edhe nese ka radhur per transport droge „kjo pune eshte me se e ligjshme“ kur Lazaratin e kemi mes nesh.
  Nuk e kuptoj ku eshte ndryshimi kur behet „ububu“ ne rast transporti me avjon dhe nuk behet „ububu“ kur transporti behet bga deti dhe toka?

  Ky problem nuk u menaxhua mire dhe sakte qe ne rastin e pare, qe ne akuzen e pare nga Berisha. Tani vijne verdalle dhe mjegulla behet gjithnje dhe me e dendur.
  Per kete mjegull qe na dhane Tahiri duhet te jape doreheqjen. Jo per paaftesine e tij si Minister, se ka qene nder ministrat me te pergjegjshem dhe me punetori ne kete qeveri, por te jape doreheqjen per shkak te menaxhimit te keq dhe trysnise te paargumentuar nga shefi i tij, Rama.
  Rama nuk di te vleresoje koleget dhe bashkepunetoret. I mungon sensi i kolegjialitetit dhe respektit reciprok.
  Le te vendose, sic e kam thene me pare, Dash Pezen dhe perse jo Taulant Ballen minister te Brendshem dhe te punoje bashke me ta.
  Tahiri u dogj, jo per faj te tij, por per faj te idealizmit qe kishte qe e vuri ne fushen e betejes dhe qe Rama nuk diti ta vleresoje.
  Per mua ka respektet me te medha, ndersa Rama jo. Ashtu eshte gatuar. Jashte vetvetes nuk mund te dale.

  1. dranoel says:

   Une te njoh per logjike te shendosh ne aresyetimin e komenteve por nje gje me ben pershtypje ne kete rast se problemi nuk eshte ceshtja e droges ne teresi por fenomeni I akuzes me avion qe trafikohet gjoja nga qeveria dhe kjo alibi do te sherbente per te goditur qeverine ne dy drrjtime si per ceshtjen e kthimit te droges ne trsfikim nga shteti pra njollosjen e qeverise dhe preludi do te ishte ajo ne pikenisje per permbysje te saj po ashtu per ta berr te besueshem ne perendim faktin per te mos marre statusin ne qershor qe sic duket veprimetsa vijne dhe Iintensifikohen

 13. Rea says:

  Policia thote ky eshte rikthyer po pse ju keni gati nje vite qe qeverisni ku ka qene policia me pre dru,ne kohen e saliut nuk u kap o i ra ne preher ndonje avion si ky ,pra trafiku po lulezon me mjete moderrne dhe se si ka mundesi qe te gjejne kurajon dhe guzimin keta trafikante te levizin edhe me aviona ne kohen tuaj,pra mbani rroten me shendete dhe mos beni fjale se jeni te pa besushem dhe nuk keni ber asgje me kete rivdekjen tuaj

 14. stavri says:

  SALA ka vendosur ti vere flaken SHQIPERIS nje muaj para se EUROPA te na pranoj si kandidate te saj . e di shume mire qe hyrje ne EUROPE per te dhe klanin e tij do te thote fund politik i tij prandaj zjarr SHQIPERIS qe te shpetoj por tani i ka ardhur fundi vertet BRAVO QEVERIA RAMA .

 15. Kot says:

  Te njeten gje bente edhe rama kur ishte ne opozite sa her behej fjal per me mar statusin ncjerrte dicka per te proterstuar qe mos te merej ne asnje menyre edhe saliu te njeten loje po ben, pra kete hahen per interesat e tyre jo te popullit po popllu shqiptare ska pas ndonjher mend qe te kete sote gjidh jeten e tyre jua ka pire gjakun politika edhe ju ka lezetuar kshu rrini te gjete jan thjeshte lojrat qe kan bere gjat gjidh kete 24 vjet
  !!!

 16. nuri says:

  Balla po enderron Boterorin me bashkeshorten ne Brazil, keto i thote sa per show dhe sepse per kete paguhet.

 17. jugu says:

  ore truthare Europa plake tall k….n me alb ka 20 vjet qe thote do ju fusim ne Europe po shikoni I dha te drejte serbeve qe vrane e shpuan me bajoneta foshnje ne djep dhe qe kryen krime nga me monstruozet po per alb ja te shohim te vije qershori .Avionet me droge nuk jane ndonje gje e re vetm se doli ne drite se disave ju intereson po qe ps e edvinit se ka te gjate se ata 1 milionet qe I dhane voten do ja heqin perseri se ska bere asnje gje per ta vec fjale fjale fjale dhe hajduteri kjo eshte realiteti cgrini kot per saliun dhe lazaratin pBLO ESKOBAR ESHTE NE QEVERINE E PS TANI E MORET VESH JU

 18. petrit zela says:

  Superioriteti I egersise primitive, po cfaqet fuqishem ne kokat e
  drejtuesve te opozites se PD-es. Ata jane te bindur,se drejtesija nuk
  do te vonoi per ti goditur ashper te gjith keta politikane,qe per 8-vjet drejtuan vendin ne katastrofe te plot.Pikrisht sot,miu I kanaleve polli nje Elefand ??? Dy kokat e politikes se sotme te PD-es
  po aktrojn skenaret,qe ka pregatitur Z Berisha duke nxitur Z Basha qe te kete sukses ne interpretimin e tij qe ndikimi te jete sa me I madh ne psikologjine e shqiptareve..Kete tragjedi,qe kerkoni perseri te ja ngarkoni ne kurriz popullit,po ja u them troc.Se ju zoteri I keni bere llogarit pa honxhiun.Dhe nje tragjedi si te Trojes po te krijoni ne shqiperi,pashaporten e denimit do ta keni me vete..Ku do qe te jeni,ku
  do qe te shkoni apo ndodheni,ligji do te ju ndjeki nga pas…

 19. lioni says:

  Zoti Balla mjaft me, nuk ju duam neper ekrane, dhe shume te tjere e kane ngritur me lart, llafet jane fukarrallak, kemi bythe per berishen mire, po ju jeni mire, po populli i heq kusuret, ai tjetri shkoi 40 vjet, dhe ky avash avash po vete tek ai i pari, dhe ku jemi, hicgjekundi, lereni te livadhise ai dhe juve i kunderpergjigjeni me llafe se gje tjeter nuk beni. Populli i heq kusuret.

 20. Atila says:

  Kjo qe po ndodh me kete fushate denigruese ne shtyp eshte tipike Berishiane. Berisha po godet me armet e veta:krimin,institucionet e kapura prej tij si edhe me median qe i qendron prane. Kjo fushate denigruese ne prag te marrjes se statusit dhe qe eshte i sigurt deshmon se sa ne fakt eshte Berisha per aderimin e Shqiperise ne BE. Berishes si intereson asgje pervecse pushttit te humbur dhe ruajtjes se pasurive te vena abuzivisht prej tij dhe klanit te tij.Nese do kete njerez qe do e mbeshtesin ata do jene vetem ata qe kane perfituar dhe ata qe jane genjyer gjithmone nga demagogjia e tij butaforike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *