Basha në Lushnje: Çdo qytetar është i kërcënuar nga karteli i drogës, ejani në protestë

luliKreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur shqetësimin para mbështetësve të partisë së tij në Lushnje, se çdo qytetar sot është i kërcënuar nga karteli i drogës. Ai theksoi se të rinjtë janë të përfshirë në trafikun e drogës nga kriza ku qeveria ka futur vendin. Nën sloganin “Një popull në këmbë, kundër drogës, Rama në shtëpi”, Basha u shpreh se droga ka sjellë shkatërrim dhe plagë të rënda sociale.

E keqja ka shkuar larg. Dhe e keqja nuk ka ndërmend të ndalet. Avioni i drogës që mbeti në rërën e Divjakës është vetëm maja e ajsbergut. Narkotrafiku kërkon të kapë poste kyç siç i ka kapur, por në masë të gjerë të blejë mandate. Siç duket se ka blerë më 23 Qershor, të marrë pushtetin e popullit dhe pastaj ta shndërrojë në pushtet të drogës dhe parave të pista. Përgjegjësia e kryeministrit është evidente. Mbi 40 persona janë emëruar nga e ashtuquajtura rilindje me precedentë të pastër penalë në narkotrafikim apo të dënuar për narkotrafikim”, tha Basha.

Përpjekja e pareshtur e Edi Ramës për të fshehur të vërtetën e trafikut të drogës me avion, tregon se është i implikuar, po e mbështet dhe po e mbulon narkotrafikun i cili është kthyer në plagë shoqërore për çdo shqiptar“, tha Basha.

Ai ka ftuar qytetarët të premten në orën 11.00 të bashkohen në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, “për të nxjerrë jashtë Shqipërisë kartelin e drogës dhe për të çuar Edi Ramën në shtëpi”:

Po të mos ishte thyer rrota e avionit, po të mos ishte prishur fleksioni i një prej makinave të drogës, edhe sot e kësaj dite do t’i thonin shqiptarëve se opozita është e çmendur, se opozita sheh ëndrra, se këto janë mushkonja. Me qëndrimet që ka mbajtur ndaj këtyre zhvillimeve tregon se nuk është i pafuqishëm por është i implikuar nga narkotrafiku, po e inkurajon, po e mbështet dhe po e mbulon me veprimet e tij. Dhe ky është motivi që ne sot kërkojmë që Edi Rama të mbajë përgjegjësitë e veta dhe të largohet nga qeverisja e vendit. Të bëhemi me praninë tonë pjesë e një bashkimi të madh dhe të fuqishëm që do ta detyrojë kartelin e drogës të dalë jashtë Shqipërie dhe Edi Ramën të shkojë në shtëpi. Të premten në orën 11.00, të bashkohemi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, për ti thënë jo drogës, po Shqipërisë europiane, Edi Rama në shtëpi”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

39 komente në “Basha në Lushnje: Çdo qytetar është i kërcënuar nga karteli i drogës, ejani në protestë”

 1. vlora.aj says:

  Hajdeni thuaj se do u japim dhe nganje Akullore. Se vtem keshtu mund te vijne se jane ber te zgjuar njerzit svin po gje.

  1. sit . back _and . relaks says:

   po ne lushnje e gjete o derezi?

   1. Prepotenti says:

    me falni, a do te kete marxhuana falas per pjesmarrsit?

   2. luli basha me takeme rri rehat ne punen tende se... says:

    mire po i thua or mik.Basha ne lushnje
    ju ben thirrje per ne Proteste dhe kur pa,tani qe jane ne valen e punes. E po kuje me Dreke,Lini Tokat pa sherbime se Buke
    do tju japi Protesta fantazem.
    A more Lulush,te gjitha punet seprarthi po i ben
    dhe nuk po e kupton se nuk po ta var njeri.
    Jepi o derezi se si Pallati do rezohesh edhe ti…
    per mos thene qe je rezuar…Dhe nukka si te ndodhi ndryshe
    tre here me dosje penale ne pritje dhe ne krye te PD se
    berishistanit,te ketij Klani qe nuk i kini lene kusur ketij vendi.
    kesaj i thone e ci thone…

   3. toni says:

    Po flet CONCHITA e SHQP-it ne Lushnje..

  2. AvniRystemi says:

   Po ky qen plehrash keshtu do te beje opozite konstrruktive???

   Rrit temperaturat atje ku I dhemb imazhit te kombit. Per ke punojne keto sorra??

  3. nofka says:

   pse ore Luli ne kohen tuaj nuk kapnit droge ju,me duket pa lidhje te ngresh popullin ne protesta sepse qeveria po kap trafikantet e droges.juve nuk ju vjen mire qe po kapen apo si e keni hallin.
   ju iku leku nga dora?
   nuk thoni shyqyr qe po vendoset pak nga pak rregulli ne shqiperi,
   te zhuken te korruptuarit,
   se nuk fusim dot femijet ne pune po nuk pate miq apo Lek(Euro)

 2. iliria shqiptare says:

  Ik o bashuk mos na caj trapin.

 3. cimi says:

  luezim me dukesh se duhesh duhesh piekur nje here me politik lerja prokuroris te meret me kete ceshtje apo zdini me cfare te merenini shikoni te hapni vende pune te permisonini jetesen e qytetarve e jo te mereni me brockolloa

 4. mirel says:

  Ti Basha kujdes andej nga Lushnja, kesaj here lerja rradhen Arjan Canit.

 5. Laveri says:

  Germo Luli germo se hajdarin e Grides ke me gjet

 6. Fisniku says:

  Rama ju ftoj juve te shkoni se bashku ne prokurori dhe te jepni fakte per akuzat qe beni. Juve nuk ju intereson ta beni kete se qellimi eshte marrja e pushtetit me dhune se populli nuk ju voton per 25 vjet deri sa tu vijne mendet ne vend.

 7. salhajvonic says:

  LuliLulije qi i lan syt cdo mjes me shurren e salhajvonic qi Duhet t’ishte mas hekrave qysh nga janari i 2011
  ooooOjjj Lulije ke shum gjynofe per ti pagujt ktij miletit
  Krimineli thot Ujku Ujku

 8. leo england says:

  Waaaaaa, do vesh atje ku vrave me 21 Janar o kriminel?????

 9. inf says:

  lulka zgjepsi i argites dhe i Don Sali Berishes mos ik prap ne Lushnje se do hash preshin e Tritanit se preshi i tritanit ju ben mire juve .
  Luli cv e lule jargavanit
  1 durres kukes 220 milon
  2firmoja e detit greqise Bakojanis
  3 kater te vrame ne 21 Janar
  kaq dhe mjafton te dini se kush eshte
  luli dixheji i hollandes hunde mbushuri.

 10. Fane Melengu says:

  Po Tritan prasin e kishe me vete o Lulushe se ai eshte ekspert per prasin e Lushjes.

  1. sh q i p says:

   po mire more, po tere gomeret p.d.i ka mbledhur xhanem? aman o bashar mos e ngrij shume zerin se ngjiresh. me sa duket plaku me jelek eshte bere pishman me kete idiotin lulin. ky jo vetem qe nuk mbledh njerez, po edhe ata qe jane ikin se nuk e durojne dot idiotesine e ketij kaushi. kesaj i thone u katandis kokoshi nje thele. e kur eshte vetem nje, ate e merr saliu me jelek, kurse ju te tjeret thahuni ne diell. kushedi shuhen si organizate kriminale e shpetojme ne, shpetojne edhe ata qe s’kane lindur akoma. fare e ndyre shpellaresh.

 11. Treviso says:

  Zoti Kriminel, me kete qe keni filluar te beni neper popull, po shtergoni litarin me shume. Sipas metodes qe po ndjekni nuk po prisni tju arrestoj policia, por po kerkoni tju arrestoi populli. Po pse me parrullen e droges doni ti shpetoni burgut ju? Nuk po beni gje tjeter vetem se po e shpejtoni punen per arrestimin e mafjes ish qeveritare qe menaxhoi trafikun e droges per 8 vjet. Mbjellja, perpunimi dhe transpoti i droges eshte ideuar nga qeveria e kriminelit Sali Berisha dhe e firmosur nga ish ministrat e Brenshem,Bujar Nishani, krimineli Lulzim Basha, Flamur Noka. A nuk po e kuptoni se kudo qe po shkoni, populli po ju ve ne loje. Krimineli Berisha po kerkon koke turku nga ju, se mendon se munde ti shpetoje drejtesise. Duke pritur koken e turkut mendon Berisha se do ta shfrytezoje si trupin e Azem Hajdarit. Mendoj se nuk ka per tja arritur kurre kesaj endrre dhe nese mund te behet dikush nga ju hero, si Azemi.

 12. 'stili> says:

  Kujdes se aty e hengri preshin shoku yt Tritan Shehu ish drejtor I kompanise(shqiponja)qe kontrabandonte arme karburant e DROGE ,,,,,,,

 13. lami says:

  Luli – O Luli , leri keto intriga e genjeshtra – boll u cirre , ju vjen keq qe sot po punon policia me shume se kurre .

 14. sarandjoti says:

  Kam bindje te plot qe Z.Basha ka shume te drejte ,ne analizen qe ben ne fjalen e tije,per sa i perket asaj cfar deshirone te bej cdo mafie e rruzullit tokesor.Por nuk e di nese z.Basha eshte i imunizuar nga kjo mortaje ,qe e ka zene Shqiperine prej fyti,tashe prej shume vjetesh.Arsyeja kryesore qe Shqiperia,tashme 24 vjet eshte ne krye te listes nderkombetare te vendeve eksportuese te lendeve narkotike,dhe te qenieve njerezore,nuk eshte Z.Rama,perkundrazi.Eshte e vertet qe Z. Basha di shume gjera per trafiqet qe permenda me larte,por praktikisht si nje nga drejtuesit kryesor te qeverise Berisha per 8 vjet,nuk ka ber praktikisht asgje,kunder ketyre fenomeneve me negative,me te nevertura te nje shoqerie te civilizuar,perkundrazi,per aqe kohe sa nje ishe minister i brendshem,ka deshtuar ne luften kundra trafikut,te narkotikeve,dhe qenieve njerezore,ai ngelet i deshtuar edhe kur behet lider Partie.Larg qoft se mos mafia ka aritur qellimin e saj.Ka zgjedhur ne krye te nje partie te madhe kryetarin e saj,edhe nje here ,large qoft o zot.Z. Basha e ka ne dore te vertetoj se deshiron te luftoje seriozisht trafikun e cdo lloji,korupsionin,krimin e organizuar vetem duke bashkepunuar me perkushtim dhe me ndershmeri,me te gjitha format ligjore me qeverine. Populli e di sepse e shikone me sy dhe e digjone me vesh, pallate luksoze ne bregdet e me gjere,hotele e vila luksoze me vlere miliona eurosh,te ndertuara nga njerez te dukshem dhe te mbuluar,por te ditur dhe te pergojuar nga i gjith populli,njerez qe u perkasin te dyja forcave kryesore politike,jo vetem si militant,por te veshur me pushtet politike dhe qeveritar.Per ti mbushur mendjen popullit z.Basha beji ftese Z.Rama per bashkepunim,kunndra fenomeneve qe permenda me larte,n.q.se Z.Rama nuk te afron bashke punim,nuk ka pse te lodhesh ty per te rezuar Ramen.Populli ka mendje dhe ndergjegje plote,te te mbeshtes ty dhe partine demokratike,per rrezimin e Rames dhe qeverise se tije,por n.q.se.ty nuk e ofron bashke punimin,je politikan i rezikshem dhe i kapur nga tentakulat e oktapodit.

 15. kaurri says:

  po ik mo lul o parazit i degjenurum se je ba si pinokjo .

 16. Lushnjare !
  Meshirojeni kete njeri qe po ju lutet !
  Meshirojeni , sepse e ka bere Lushnjen vend papunesie ashtu sic kane bere te gjithe Shqiperine !
  Po nuk e meshiruat ,jepini ndonji si ai qe i dhate ‘mikut’tuaj Tritan Shehu ,ne 97 ten !
  Nuk ngrihet populli me tiu lutur ” hajdeni ngrihuni ju, se po me fusin ne burg ,se kam vjedhur
  se kam mashtruar ,se kam vrare njerez te pafajshem ! Pergjigjen e moret ne qershorin qe kaloj …..

 17. safo says:

  Ik o lumezi, pergjigju me se pari per rrugen e kombit qe gjykimi u mbyll per arsye proceduriale, po te jesh i paster kerko vete rihapjen e saj. Pergjigju per situaten ne te cilin e la PD vendin duke lejuar gjeresisht trafikun e droges, te cilin nuk e solli Rama, por Rama eshte ai qe po cmonton dalngadale makinerine kriminale qe krijuat ju gjate sundimit 8-vjecar.Dhe kjo eshte arsyeja pse i jeni perveshur nje kauze fasle.

 18. Gega says:

  Ore ul asha si nuk te vjen turp te behesh papagalli i broqkullave te nje te semuari mendor i cili po behet gazi i botes me genjeshtra dhe akuza e fyerje tash dy decenie.E kuptojme hallin qe ke,por duhet sepaku te kesh pak dinjitet e te mos behesh papagall.Salihu humbi ne menyre katastrofale nga Rama ,pra politika qe po ndjeke ka pesuar fiasko,si keto protestat tuaja ne te cilat se shpejti do ju shohim ty e Salihun dore per dore e Xhozin,Halimin,noken,Ristanin ,Paloken e genc Strazimirin duke vajtur pas.I ri je te behesh palaqo e politikes sepse shanse nuk keni te rrexoni Edi Ramen ne kete menyre.Populli nuk ju beson as nuk ju don ,sepse te kthesh berishen ne pushtet eshte si te ngjallesh Enver Hoxhen.kthjellu lul e merr pak mesin nga kundershtari yt; E din si e hoqi Rama nanon qafet.Eshte e vetmja menyre te qlirosh partine nga keta peshkaqej.

 19. Epiri enchallon says:

  Lushnjare jepni ni akullore kti mjerani paranoid si paraprirsi i tij genjeshtar gjestikulues Sali qeni

 20. Andi Leka says:

  Lushnja ja ka treguar mjaft mire se sa vlejne keta langaraqet e PD. Larg duarte e pista e te pergjakura nga Lushnja jone!

 21. United Kingdom says:

  Shshshshshshttt si paska shkuar mendja per PRESH lulushkes…….

  Po i kruhet torra sumes lulushkes……….

  Lushnja, keti do I fusim preshin me far (presh karrabush)

 22. ARBEN says:

  LULI LUSHNJA PRODHON KARROTENNNNNNNNNNNNNN

 23. Blue Jasmine says:

  Lulke, keshtu nga paraqitja te merr ne qafe ti, po ce do qe mendt te kane lene.Aq figure e urryer je, sa edhe te tregosh te verteten , s’te beson me njeri.

 24. Nebi says:

  Çdo njeri lufton për para por të akuzosh ti Edi Ramen është të vrasësh veten.
  More pleher! PO ti vodhe mbi 200 milion euro në rrugën e kombit mor mizëria mor pis !
  Qe do I paguaj populli shqiptar gjith jeten!!!
  Po me urdhër in tënd mor zhuls vrave njerëz me duar në xhepa në 21 janar.
  Po ti je mësuar kur punojë si kamaren në Rinas që atëherë mor pis merreshe me kontrabandë dhe pastrim parash e si dhe droge të pastër . Po ti ke qene dhe je furnizuesi I doktorit me medicine e pastër mor plehre!!!
  Kujt ja hedh këto shashka ti kujton se nuk I dimë ne aktivitetin tënd mor krijesë e degjeneruar!!!
  Po mire ja u bën se kur nuk te futin brenda dhe të ti hedhin chelsat në oqean mor kriminel. Ju jeni Bande kriminelesh por shume shpejt do jepni llogari.

 25. akrepi says:

  Te gjithe ne demostrat te rrezojme qeverin Rama se po blokon trafikun e droges,te vij ne qeveri Berisha qe te mos pengohen trafikantet e droges, ashtu si ka ber kur ishte ne qeveri per 8 vjet.

 26. Revolucioni i Kacit says:

  Harrojeni o Lul se do te beni ndonje dite protesta te medhaja.
  Ka goje te liga qe thone se kete radhe Skenderbeu i xhozit do te vrasi 4 deri me 6 demostrues qe te sensibilizoj opinionin, dhe me kete raste mbylle kete kapitull te droges dhe fillon nje te ri.

 27. Aljor says:

  Po jo mor derziu Luli,nuk eshte “karteli droges” kercenimi me i madh qe na behet ne qytetareve.Kercenimi me i madh eshte papunesia,mungesa e rendit,korrupsioni ne drejtesi,shendetesi,arsim,etj.Prandaj luftoni per keto kauza se keshtu do t’ju vije edhe populli ne metingje.

 28. Sahatciu says:

  Futini ndonje pras dhe keti gay’t se do ti pelqeje e nuk ju shqitet me nga Lushnja pastaj.

 29. baffo says:

  LULZIME mos u lodh kote nuk ka shqiptare qe te degjon me mire merri njerzit nga holanda jam i sigurt qe do te mbeshtesin BEL AIR NE DISPOZICIONIN TEND

 30. soni says:

  sa vajti basha ne lushnje ra termet.po ishalla nuk levis me zari se na shkaterroj shqiperin.

 31. Sydney says:

  Si me erdhi ky cuni enverit ne lushnje na ra termet…
  Po kur vijn ne lushnje keta ruhen me snajpera neper pallate dhe me civil te armatosur ne mes te popullit.
  Saliu kur erdhi para zgjedhjeve u rrethua komplet lushnja desh na moren neper kemb maloket e saliut.
  Po na hipin kulaket dhe maloket ne qafe..
  Po i vjen verdall po he te vijn dhe njeher ne lushnje se nuk e paska te qarte luli punen e preshit..

 32. Agim Mani says:

  O Shqiptare a besoni per koken tuaj ne njeriun e tre dosjeve penale,a besoni tek njeriu qe u vendos ne P.D VETEM ME KATAPULT.Vertet besoni tek fjalet e tij ? Une per vete them se fjalet i dalin nga goja sepse eshte peng i perjetshem i Ali babes me 40 hajdutet.Une them se nuk ekziston asgje e vertet,pervec rjetes se thurur nga S(ALI) baba per qellime te familjes pdiste.Zgjohuni ju qe nuk u ka dale gjumi,zgjohuni dhe keni per te kuptuar se per cfare i reh zemra atij.Mos dyshoni se do te ndodh ndonje ndryshim nga kampi i tij,jo, 40 hajdutet kane xhvatur popullin,ata jane frikacak dhe kane frike se mos u heq koken Ivani i temershem.Jam i sigurte se populli do ti thote jo si te ejten e kaluar edhe ne kete te premte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *