GREQI – “Syriza” kryeson në Athinë sipas një sondazhi paraprak

votime

Partia e së majtës radikale “Syriza” është në krye të zgjedhjeve logale greke për bashkinë e Athinës dhe rajonin e saj që është edhe zona më e populluar e Greqisë, sipas një sondazhi paraprak të dal së fundmi nga kutitë e votimit.
Në Atikë, rrethi i kryeqytetit, kandidatja e Syrizas pritet të marrë mes 27 dhe 31 për qind të votave dhe kalon kryetarin aktual të mbështetur nga socialistët, që parashikohet të arrijë mes 20 dhe 24,5 për qind.
Ndërkohë që në Athinë, kandidatja e “Syrizas ka 20-24 për qind duke dalë para kryetarit aktual të bashkisë Georges Kaminis që parashikohet të marrë 19-23 për qind, që mbështetet nga socialistët. ATSH AFP.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “GREQI – “Syriza” kryeson në Athinë sipas një sondazhi paraprak”

  1. Χιμαρα says:

   Brravo pedia,urime per fitoren!

 1. kodrasadikit says:

  Te shpresojme se nese vjen ne pushtet kjo parti qeshtja e Arvanitaseve do te perparon dhe te hapen shkolla shqipe per komunitetin arvanitas qe jetojne me shekuj gjithandej kuptohet si shtet i BE qe eshte Greqija fqinje te shpresojme ….

  1. Epiri enchallon says:

   Nuk besoi te behet kjo gje , sepse dot thot qe 4 milion grek do vetdijesohen per gjakun e tyre shqiptar

  2. DjaliEpirit says:

   Edhe pastaj te bjerin Erdoganin e te therasin Arvanitasit dum baben dum baben……ka femije tjeter me te zgjuar se ty e jema??? Mos haro qe Arvanitasit shpartallyen e masakruan otomanet anadollak si levizja filoturke PLSHR. Prandaj kujdesu se mund te te vije radha edhe ty korak.

 2. bimi (i biri i bamit..) says:

  syriza eshte nje parti e majte liberale dhe pa komplekse sic jane dy partite e medha greke ‘nea dimokratia’ dhe ‘pasok’…ky djali i ri qe kryeson ‘syriza’ pra aleksi cipras ka dale hapur dhe ka pranuar qe eshte i pafe pra ateist(mos me keqkuptoni per kete qe po them..)
  pra a e kuptoni se cdo te thote te dalesh hapur dhe te pranosh qe je ateist sot ne greqi?? a e kuptoni qe greqia eshte po aq fondamentaliste sa eshte edhe arabia saudite islamiste?? pra cipra do te beje nje ndryshim rrenjesor ne shtetin grek dhe madje do te ndryshoje edhe politiken e jashtme te greqise…sigurisht qe shqiptaret do te favorizohen me ardhjen e cipres ne pushtet pasi ai do te synoje te ndaje kishen greke nga shteti keshtu qe janullato do te ngelet si peshku pa uje dhe do te fusi bishtin ne mes te shaleve e heeeee….perseri andej nga ato stepat e afrikes prej nga ku gjente majmuner e i bente ortodokse…(ne se ju genjej mos e pafsha driten e diellit….)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *