Berisha: Vrasja e Santos, krim mizor. Rendi dominohet nga mafia

BerishaIsh- kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me ekzekutimin e biznesmenit Artan Santo. Në një mesazh në rrjetin social Facebook, Berisha e cilësoi këtë akt si të shëmtuar dhe mizor, që dëshmon se rendi në vend nuk ekziston. 

“Artanin e kisha njohur në moshën e tij 4-5 vjeçare, fëmijë i dy prindërve të mrekullueshëm. Artani shkëlqeu gjithë jetën e tij, tashmë të shkurtër. Dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë akt të shëmtuar mizor, dëshmi e një rendi që nuk ekziston apo një rendi që është tërësisht i dominuar nga mafia dhe krimi i egër”, shkruan Berisha në postimin e tij. 

Më tej ai shton “shpreh ngushëllimet e mia me të sinqerta familjes Santo, bashkëpunëtorëve, miqve të Artanit dhe lutem që shpirti i tij të gjeje paqen e merituar”. 

REMOTE_ADDR:[]

95 komente në “Berisha: Vrasja e Santos, krim mizor. Rendi dominohet nga mafia”

 1. Bodigardi i Temës says:

  Përgjegjësia është e jotja, o racë shpellare dhe ne vazhdojmë të “shijojmë” atë që ti o qen i zgjebosur, ke gatuar për shumë vite…!!!

  1. metri says:

   Ky robi tashi ka filluar po vrete edhe diten,se deri tani vriste naten dhe qante diten,tani po i vrete dhe po i qane pa u mpiksur gjaku.

   1. Sokrati says:

    Si ka mundesi qe te ndodhin krime kaq te renda kur Edi Rama ecen serbes rrugeve te Tiranes gjoja e demek ka rend e leviz pa roje.
    Si ka mundesi qe te ndodhin krime kaq te renda kur policet tane krekosen e fryhen duke dal foto ne Lazart si katunaret ke Skenderbeu.
    Si ka mundesi te kete krime kur Artan Didi ka musteqe.

    1. Arturi says:

     Kete mund te na e “sqarosh” vetem ti dhe Muli, si dy te zgjuar qe jeni.
     Moj valle nga grupi “Çiftelia”?

     1. Arturi says:

      Mos je valle nga grupi “Çiftelia”?

      1. Prec Ulaj says:

       Kur e ka rradhen ky majmun?
       Ky e ka hallall nje fund te tille, jo njerezit qe pubojne dhe kane sukses.

       1. Open your mind says:

        Po,merite e kujt eshte ky palo rend o Sali Bisha? Apo u shkaterrua cdo gje tani vitin e fundit kur e moren keta birbot e majte? Se zotrote kishe rend te forte. E kapje lepurin me qerre.Po lepurin ama,se ujku bente dhe ben kerdine. Palaço burre.Ke surrat dhe vlet ti kurve mesjetare.

    2. bruno says:

     te jesh nga fshati nuk eshte ofendim por po te them se ti sokrat ne pseudonim je me katundar nga mendja se nga ta qe jetojn ne fshat

  2. Leku leter says:

   Dolen gjithe lapanjozet dhe langaraqet e majte t’ia vene Saliut fajin, se normale ne Shqiperi nuk di te marr njeri pergjegjesi. Ore meqe e ka bo Saliu ta kapi ore Rama ta degjeneroje ne burgun me te dhjere ta fuse Saliun dhe pike. Po mjaft gjetet justifikime idiote qe e ka Saliu fajin. Une dua te dale Policia te jape detaje dhe do lumturohesha po te kapte Saliun nqs ka gisht. Po mos beni si te prapambetur qe cdo gjeje ja vini fajin dikujt qe ka ik nga pushteti. Policia ishte e zote kur hyri ne Lazarat, tani meqe jane kaq te zote te gjejne dhe keta dy gangsteret dhe ti gjejne lidhjet deri te Saliu nqs ka, po nqs nuk ka heshtni dhe mbyllni gojet e qelbura se ngelet duke qajt saliu saliu

   1. G says:

    Rilindja demogagjike ka vetem sloganin> fajin e ka berisha

   2. Leku flori says:

    O ti leku leter, qekur Sali krimineli eshte bere i djathte? Ai ka qene i majte e tani eshte bere me kriminelet, ai ka vrare shume njerez me pagese, tani qe te dali me shume ne lajme, e beri nje kurban. Dihet se sa jane vrare me pagese, vrasja e fundit S.Olldashi. Te gjitha i faturohen ketij krimineli, qe edhe kur flet ne tv flet si kriminel, sikur do te vrasi ndonje njeri. Ai eshte autori i te gjithave. Per lek ai e familja e tij te zhdukin.

   3. loni says:

    po llogjike do tja vejne fain saliut se ai e hapi kete epoke per vrasjet e bizesmenteve ne shqiperi qe nga viti 1995,me bizesmentin shqiptar maqedonas se nuk po me kujtohet emri tani qe e zhduken pa len gjurme edhe sot e kesaj dite me shikun e tij.

  3. Koka says:

   Po pse eshte pergjegjesia e tij ore plehere ? APo ju qe jeni ne pushtet nuk keni pergjegjesi ?

   1. eni says:

    Po deri dje cfare beri Sala me sojin e tij mo te pacie , apo harroni se ne kohen e tij jane liruar me amnisti , krimenele te lloj llojeve epedofile e bastarde te tjere , policia i kapte qeveria dhe gjykata i leshonte , ata pra jane rrugeve e vrasin njerez ,po depot me arme kush i hapi mo PLEHRA , qe po vazhdojne te vriten njerez me ato arme qe dolen sheshit ne kohen e tij .
    RRACE E KEQE ………………..

    1. NjeQytetarOptimist says:

     Jane te rinj eni mos ja u ver re..Armet qe po perdoren ja u ka len “baca” trashegimi si qe moti te distabilizojne situatat kur nuk jane ne favoret e tyre..Nuk jane rrace e keqe, jane rrace e poshter…

   2. benito says:

    O zoti Koka!

    Me duket se ke harruar, qe te gjitha armet qe kriminelet po perdorin sot,jane te depove qe krimineli Al Saleh Al Berisha hapi ne vitet 97. Kjo eshte pasoja dhe do te duhet ta jetojme edhe per disa kohe, derisa te kapen dhe te denohen te gjithe kriminelet, Al Salehi ne krye.

  4. kashi says:

   Sali, ti je krimineli me i madh i ketij vendi

  5. likurgu says:

   vetem nje eulex e zgjidh situaten

   1. mero baze says:

    edhe eulex e do e kete te veshtire,a nuk shikon qe vrasja e ketij njeriu i beri bashke edin dhe salen,gje qe se beri dot e mjera shqiperi,te dyve u vjen shume keq pasi u rregullonte paret e ndyra qe i zhvasin popullit.

  6. Devolliu says:

   GËNJEN SI QEN KY SHPELLARI I VIÇIDOLIT kur thotë se “Artanin e kisha njohur në moshën e tij 4-5 vjeçare”.
   Monstra e Viçidolit është 70 vjeçar, Artani ishte 58 vjeç, pra kanë vetëm 12 vjet diferencë. Kur Artani ishte 4-5 vjeç, monstra Sali ka qënë rreth 16 vjeç kështu që në atë kohë akoma ishte në Viçidol, ÇOBAN DHISH ose nxënës i shkollës së mesme dhe nuk kishte si t’i njiht Artanin dhe prindërit e tij në Tiranë.
   Sikterr mor qelbësirë!

  7. Romeo says:

   SALI BERISHA UNE TE SHKERDHEJ GRUAN FAMILJEN VAJZEN TE QI SOJ E SOROLLOP O KAFSHE E NDYRE::::SI KA MUNDESI TE VRITET NE MES TE TIRANES KY PERSON PO TE KISHTE BERE KEQ NDONJERIT ATA E VRISNI NE SHTEPIA DHE JO NE QENDER TE !!!!!!!!! eshte krimineli sali Berisha vrasesi kryesor futeni bajgen ne burg se do vrasi te tjere se eshte terbuar mbas marrjes se statusit qelbesira islamike dhe po vret njerez.

  8. Spiridoni says:

   Nje Gazete Gjermane dha lajmin per vdekjen e keti Artan Santos duke e lershkruar si njeri te lidhur me Mafian Shqiptare ate Italiane dhe Bullgare po ashtu gazeta gjermane jep nje historik te bankes pase se ciles thote se qendron Fatos Nano dhe Arben Malaj gjithashtu edhe Artan Santos dhe kjo banke qenka ne sherbim te Mafias Shqiptare Italiane dhe Bullgare per pastrim te parave te pista.

  9. rama says:

   kafshe e zgjebosur, vetem bajga nxjerr nga goja, te zente nje SIDA dhe vdeksh neser

 2. marin says:

  Dhe Mafia je ti mor serb i ndyre.

  Mesazhi jot me kete vrasje:
  Asnje nuk eshte i sigurte ne Shqiperi!

  1. marin says:

   sa te jem gjalle une!

   Ti dhe banda jote duhen zhdukur nga faqja e dheut.

 3. Xeni i Sahadijes says:

  cudi s’eshte qe ky plehre te jete direkt apo indirekt i lidhur ne kete vrasje.

  1. likurgu says:

   minus nje milioner

 4. xhezo gozhda says:

  Sle me vend pa leshuar Pordhe ti , mosha ben te veten.

 5. mjeshtri says:

  Tani po, po foli ky, e ka mizen ne ksule. Hajt se po vijne edhe ngushellimet per ty, mos u merzit. Ve bast se kur te vdese sali brisha, gjithe shqiptaret do gezojne, edhe ata qe kane vjedhur ne kohen e tij do gezojne. se ai eshte thjesht frymor, me njeriun s’ka fare ngjashmeri.

 6. ilir says:

  Ke te drejte ore kopuk, te gjeje paqe si Olldashi,je shume i neveritur, me duket se po te vjen dhe ty rradha

 7. Halla says:

  Ti ndyresire, e paske njohur ne moshen 4-5 vjecare A. Santon? Ti ne ate kohe ndofta sa kishe lene se ruajturi dhite e cjepte ne Vucitol, e zbrite ne Tirane me ate valixhen e drurit, e shikoje me goje hapur monumentin e Stalinit. He ste kujtohet? E pastaj erdhe ne konvikt,ku se kishe idene e Tiranes, e jo me te njihje familjen e tije apo Artanin, haha o sali gallata, o karagjoz.

 8. sula says:

  Po pse o te uruar, po pse o popull i prapambetur, i paditur, flisni kot.Po mbillni urejtje mes shqiptareve. Jane gjynah e te paditur. Zot ruaji se nuk dine çfare bejne e thone
  Kaq poshte eshte niveli juaj?. Mjere Europa qe i kemi hyre ne vater.

 9. ben says:

  Ashtu si eterit e tyre qe pasi moren pushtetin ne 44 i grabiten pasurite e pronen njerezve te pasur ashtu edhe tani po grabiten bizneset. Duhet te dorezonte biznesin prandaj e vrane, kjo duhet te frikesoje edhe biznesmenet e tjere qe nuk duan te hapin krahun. Ky eshte terrori i kuq komunist.

  1. Open your mind says:

   Seriozisht e ke o debil i noterizuar? Sepse po e ke seriozisht,qenke per te ardhur keq.

 10. john says:

  Po ik o bole. Je bere si hajduti qe kerkon hajdutin!

 11. arsen says:

  Mbylleeeeeeeeeeeeee mor mut!
  Ishe ti, ai qe hape depot ne 1997!
  Ishe ti, ai qe armatose shqipetaret.
  Erdhe ti ne pushtet, u rivendos kanuni
  Ik ti…..qe te qetesohen shpirtrat e njerzve!
  Ruaju se po te vjen radha!
  Nuk eshte çeshtje rendi te parandalosh nje atentat! Atentat u behet edhe Presidenteve e kokave me te medha se e jotja…. Ik! Plehre!
  Askush ska nevoje per ngushellime nga ty! Te gjithe kane nevoje te marin hak ner ty!

 12. marin says:

  e paske postuar gjitheandej ti kete koment i shurrkuq i sales! Permjer permjer se dicka do te mbetet, por si ha me nejri keto teorira o kelysh serbi!

 13. TARRASI says:

  Te thuash se fajin e ka Saliu per rendin edhe tani mbas nje viti ne pushtet ku zevendesimi i krereve te policise eshte bere 100% e ne krye te Minisrise eshte aji i shkelqyeri , Tahiri i Rames eshte shume me shume se tallje eshte poshtersi. Nuk eshte puna se vetem tani po vriten biznesmene e popull problemi eshte se vrasjet po vazhdojne cfare do te thote se banditet po vazhdojne te sundojne ate vend.
  Si e kontrollon teritorin qeveria e si kerkon te rrise turizmin e investimet nje qeveri e tille? Nuk po flasim per punsimin se ka shkuar per lesh. Beni tifo per banditet e radhes deri kur fatekeqesia t’ju vije tek pragu i shtepise tuaj.
  Profesionalizmi i policise ka arritur kulmin pasi inxhinjeri mekanik Mustafaraj zv/ministri i Fecor Shehut e krimineli i Spacit eshte ne krye te Ministrise se rendit se bashku me Tahirin e shkelqyer. Nje poopull qe realisht nuk meriton me shume sesa vendi i fundit ne Euroe ashtu sic realisht eshte ne te tera planet. Akoma nuk e kuptoni se sundimtaret tuaj kane marre mision nga padronet e tyre sllav e ta shkombetarizojne ate vend e ju duartrokisni vrasesin e radhes. Vazhdoni keshtu se keni per te perfunduar si kllocka me 10 zogj.

  1. Hope says:

   O tarrasss ste vjen turp qe flet o i zi. He se edhe ty do ta gjeje sala me ato 300 trimat qe ka, ka lek ai me pagu mos ki merak.

 14. Spiridoni says:

  Nuk behen njerze keta nuk ndryshon shqiperia edhe po te veje Toni Blere kryeminister eshte mentaliteti primitive i njerze aje qe kerkon shekuje per tu ndryshuar.

  Nuk ka faje ase Berisha ase Rama kete gjendje trashegoje Berisha nga Fatos. Nano kete gjendje ja dhuroje Berisha Edi Rames dhe keshtu do vazhdoje edhe disa dekada pasi problemi eshte te mentaliteti i njerzve dhe Sistemi i shtetit te shqiperis

 15. – SA VJEC JE TI SALI?
  – 70 .
  – Po i ndjeri Artan Santo?
  – 55.
  – 70 minus 55 ,sa bejne ,o Sali?
  – e………15 .
  – Shyqyr qe e gjete! Ju thoni se e kini njohur ne moshen 4 vjecare ,ap jo ?
  -PO.
  – 15 plus 4 ,sa bejne ,o Sali?
  – 19.
  – NE MOSHEN 19 VJECARE JU KINI QEN KONVIKTOR E GJAT BEHARIT SHKONIT NE FSHAT E RUANIT DHITE;E MIRE BEJE. Po ARTANI NGA ISHTE ,NGA vICIDOLI? Po te kete qene nga fshati juaj ,jemi dakort,po e kunderta ginjeve si e ke zakon…….. Pershendetje edhe pse nuk e meriton!

 16. ENEA says:

  E LANGARAQ BURRE.PA QELIZE E PA NDJENJE NJEREZORE.VRASES , VJEDHES E SHKATERRUES , FARE E KEQE QE VISHESH E KRIHESH SI PA TE KEQ DHE QE VJELL PA PUSHIM TE KEQEN .HEDH GURIN E FSHEH DOREN.

 17. Feniks says:

  Dje Didi deklaroi se provat kunder Alikos jane droga dhe armet ne lazarat. Po kjo vrasja e sotme ne mes te bllokut diten per diell,
  70 metra larg kuvendit e 100 metra larg kryeministrise, jane prova per ke zoti Didi?

  1. feniks says:

   O “Feniks”!
   A nuk ke mundur dot te gjesh nje NICK NAME tjeter,por perdor djallezish kete timin???
   Vrasja e sotme eshte pjese e SKENAREVE Berisha dhe mos tento te baltosesh policine e shtetit pas atij AKSIONI MODEL NE LAZARAT!!!
   Gjeni vend ku te futeni se mori fund MAFIA E JUAJ!!!

 18. Lleshi says:

  …nuk e kuptoj perse nuk transmeton ky njeri per te pakten njehere nje mesazh thjesht njerezor,por gjithmone do ti beje lidhje me politiken.Njerezit, madje edhe ata te politikes kane mundesi ta analizojne kontakstin politik, nese ka, ne nje kohe te dyte kur te shohin edhe shkallen e reagimit te organeve kompetente, KY JO, KURRE DHE ASNJEHERE TE VETME, nuk ka denjuar te flase thjesht si njeri.Edi
  RAMA i dha doren dhe e pyeti ne rastin e Gerdecit, ne hyrje te spitalit Ushtarak per fatin e viktimave, megjithse krimi u duk hapur qe kish mbeshtetje Shteterore, u tregua njeri dhe nuki beri politike me vdekjen ,kurse ky KURRE

  1. Arturi says:

   Nuk mund te behet NJERI, shpirteziu Sali! 😉

 19. nemo says:

  Doktor ke filluar pastrimet e Veres keshtu ..?!Te ka zene tartakuti !! Pleh

 20. nemo says:

  Doktor ke filluar pastrimet e Veres keshtu ..?!Te ka zene tartakuti!! Felliqesire

 21. Hope says:

  Mezi pret o njeri te ndodhi nje ngjarje te dalesh ne tv, na neverite. O plak idjot. Ti e e ke vrare. Ti ke deklaruar ne Parlament kushedisa here une te zhduk me ato 300 trupat qe kam me pagese, ose mercenare. Ti qe cove trupat serbe ne Lazarat, te luftonin kunder policise. Ajo eshte ushtria jote personale qe bindet urdherave te tua. Per tu larguar vemendja nga Lazarati shkaktove kete. Ti ke firmen kudo. Del ne tv me mbulu m…n me sh….e. Nese ti nuk arrestohesh urgjentisht do te shkaktosh deme me te medha e do dalesh duke share policine e shtetit. O kriminel, gjakpires, hajdut….ke nxire jeten e nenave e baballareve duke ju zhdukur femijet….harram buka e shqiptareve o serb i ndyre.

 22. Logjika Jo Matematika says:

  skeme pothuajse e perkryer….

  skema e vrasjes se Santos eshte e komplikuar por jo e pakuptueshme…

  para dy vitesh doli skandali I shitjes se albpetrolit. 75 milion u vune garanci ne nje banke ne tirane. menjehere opozita e denoncoi si vjedhje e paster asetesh nga qeveria Berisha. filluan hetimet, por si cdo hetim I rendesishem ne shqiperi edhe ky ngeli ne mes.

  para dy muajsh shkruesi me pagese K. Myftaraj beri nje shkrim interesant rreth konfliktit mes dy ortakeve te kompanise mediatike Focus. Maredheniet mes dy ketyre ishte shume te veshtira. konflikti kapte vlern e 3 mil eurove.

  para me pak se nje muaji kapet nje sasi droge prej 250 kg me vlere 13 milion euro. kolumbiani I kapur deklaroi do merrte pjesen e tij nga disa persona qe kishin njohje me drejtues banke ne shqiperi. cudia ketu eshte se kjo pjese e deklarates u dha -Ivetem nga R.D, gazeta 55, balkanweb, panorama. pra te aferta me shkelqesine e tij, S.B. fakt tjeter interesant eshte se kompania pritese kishte marr edhe 7 dergesa te tjera bananesh gjate qeverise S.B.

  pyetjet e mia jane keto:
  kush ka me shume interes per te hequr qafe santon? ai me 3 milion euro,ai me 13 milion euro apo ai me 75 milion euro? duhet te nevizojme qe sulmet ndaj irfanit nisen rreth 2 muaj me pare, ndersa droga 1 muaj me pare . pra mund te kemi motivin …por shtrohet pyetja…a do rrezikonte njeri qe ka miliona euro borxh dhe aq me teper me konflikt te hapur me dike tjter…te doje ta heqe qafe me kaq publicitet kundra tij?
  follow the money…

 23. anonim says:

  Kam njw keshille te thjeshte per policine qe te gjeje sa me shpejt vrasesit.

  Organizoni nje mbledhje me PD ne Laç e ne Mamurras. Filmoni te gjithe ata qe do hyne e do dalin. Krahasojini me fotot e kamerave te sigurise se Bankes Credins ku u krye vrasja. Per 15 minuta e shumta do keni fytyrat e vrasesve, pa patur nevoje per helikoptere e postblloqe policie.

  Ose kontrolloni kush do hyje e kush do dale nga zyra ose shtepia e Sali Bishws keto kohe dhe krahasojini serish me fotot e kamerave te sigurise. Shume shpejt do gjeni vrasesit se do paraqiten tek shefi qe t’i raportojne “Shefo u kry”

  1. Petrit T. says:

   @Anonim
   Gjithsesi, si thone edhe bashkekomentuesit e tjere…”Gjurmet te çojne ne qelë…”. Ne kat te 14-t! Pas shtylles se tensionit te larte, minave te panumerta (ne sfond “Shqiperia proteston”, pa mbushur muaji i marrjes ne dorezim, teorikisht), pas…, sidomos pas shkaterrimit te kartelit Nr. 1 te Lazaratit, pas iluzionit te nisjes se nje etepe te re postranzicionale duke marre ftesen per anetarsim, mjerisht “teorite konspirative”, te “ArkiVOLIT” u vune ne veprim. Jane turrur te gjithe te vrasesit. E drejte. Po gergasi? Ne ç’pushim ndeshje eshte marre mbreme, parmbreme vendimi per ekzekutimin e te ndjerit Santo! Edhe pijaneci Ristani, edhe SRB-i (e paskesh njohur qe 4-5 vjec??!)jo vetem nekropolitiket me te zinj, po edhe inspiruesit etj, etj, qe qajne gjendjen e rendit, pasi nje superaksioni e suksesi te arritur godasin…Santon. Sa konflikte ka sot per keto ceshtje ne Shqiperi? Po jo takemit te ketyre ju duhet me “karakteristika te vecanta”, mbarekombetare, sensacionale, kercenuese, frikesuese alaSaliskobar (per fat po ndjek edhe serialin, ose …), njeriu sa me publik, afer institucioneve kushtetuese (edhe si paralajmerim, qe ketu jemi, sidomos ti Edi qe na ben karshillek, duke ecur ne kembe, ja sfida yte, pa provoje edhe njehere) Duhet te depertosh ne skutet me te erreta te diabolizmit te njeriut qe jo vetem buzeqeshjen, po ia nxiu jeten popullit tone. Dhe populli yne trim, liridashes etj, etj e duron kete çiban ne trupin e tij per me se dy dekada??! Nuk duhet KURRE te kete fatin e Olldashit, Xhindit, Trebickes, komunarit te Kukesit e te dhjetra te tjereve. Sakati Nishani u ndje, per faqe te zeze dhe per turpin e tij, Llalla paskesh ngritur grup te posacem hetimor, por sic vene ne dukje qindra e mijera komentues-qytetare (se ata te tjeret jane te lotot, ose duke nr. parate e “bereqaversit” te tyre, po jo se ka fituar PS me 23 qershor, porse po fiton terren pikë-pikë krimi, ATA TE DY DUHEN Q E R U A R, nje sekond e me para pasi jane “326”-ta e nje sistemi te kalbur, te peshqeshuar nga ARMIKU ME I PERBETUAR I POPULLIT SHQIPTAR, SRB-i, e nje sistemi, i cili kur u rrezua natyrisht shuplaksit kishin parasysh edhe rrezimin e ketyre manekineve.
   Ngushellime familjes se te ndjerit Artan Santo, te cilin kam patur rast ta takoj e te ri, serish ne nje kohe te erret per Shqiperine ne majin e 1996-es, ne zgjedhjet e 26 majit te atij viti, ku rreth 1/10 e zonave elektorale votuan (jo vetem Cërriku) 120 per qind per…Sali Berishen dhe PD-banden!

 24. mark says:

  mendoj qe policia e shtetit te bej hetime me nivel shum te lart, dhe kontrolli i mjeteve per targatduhet te jet me i mall nepermjet teknollogjive moderne ,qytetaret duhet te sinjalizojne kur shihen mjete pa targa o lle persona te dyshimet, nuk duhet te jemi njerez sehirgji, me qellim qe et sfidohen kriminelet, ndrysh do te fitojne e keqja dhe do te jet keq per te gjith

 25. mark says:

  keto vrasje te fusin friken dhe te shtojne pasigurin, dhe prishin imagjin
  e vendit jemi nje popull i vogel per keto nivel vrasjesh,
  qytetaret duhet te jen ma sensibille perte informuar kur shohin makina o persona te dyshimt te mos jemi gjeres sehirgji ,se fiton e keqja dhe do te jet keq per te gjith

 26. avni rustemi says:

  Ti the gjithe ndjekesit e tu keni dore ne kete vrasje.

  Kete radhe vrasesit nuk iken ne drejtim te pnjohur-iken drejt shpellave te veriut…..

 27. Ela says:

  ik ore se sdi ca thua … sta kemi terezine e brockullave qe flet… ngushellime per familjen .. i qofte dheu i lehte

 28. Teta says:

  Po te ishte rendi “teresisht i dominuar nga mafia dhe krimi” ne vend te Tanit duhej te te kishin qeruar ty o plehre se e ke bere hak.Kur them e ke bere hak ke vrare vjedhur dhe poshteruar njerezit e thjeshte te ketij populli.Por duket qe vrasja e Tanit eshte e porositur nga krimi per ti hapur rruge dickaaje qe me siguri do ta mesojme ne ditet ne vazhdim.
  Ti kur flet i perdhos te vdekurit sepse ke aq shume gjynafe mbi shpine sa me fjalet e tua perdhos gjithcka.
  Ngushellime per familjen , ne kete dite tragjike,per nje jete te keputur ne mes padrejtesisht.

 29. xeni says:

  kush pordhi nusja,kush e theu nusja kush e beri kete gje te mire une dhe ju pse kapeni per salen ky nuk eshte pushteti me,pushteti eshte rilindja komuniste qe do ju pi gjakun me pambuk ky drogomeni

 30. miku i saliut says:

  ha!ha!ha!ha!ha!ha!ha!ha!ha!ha!ha!ha!ha!ha!ha!
  Po vjen edhe radha jote o kriminel i ndyrë !
  Shqipëria futet në BE sapo ti të futesh perjetë në burg!

 31. . says:

  *********************************************************************************

  E vrau dhe nje Tirons …..

  Jane njerez te rregjimit-krimit Ali Bishes,

  qe te “urdheruar” qellimisht kerkojne te perkeqesojne dhe turbullojne
  situaten pikerisht ne kohe te caktuar “Statusit” per
  te “larguar keshtu vemendjen” e Drejtesise ne arrestimin te Sali Bishes.

  **********************************************************************************

 32. lisi says:

  Sali kurva shko ne prokurori dhe tregoje se cilin dergove per ta vrare te shkretin.Ai ka qene dora jote,pse e vrave shkerdhate?

 33. Daja says:

  DI NDO NJERI NGA JU KOMENTUESIT TE NA THOTE PER DROGEN E KAPUR NE MAL TE ZI SE KUSH E KISH POROSITUR. SANTO ISHTE VETEM PERSONI QE DO PERCILLTE LEKET TE KOLUMBJANI DHE KETE E MOREN VESH TE GJITHE. DHE MEQENSE SANTO NJIFTE DHE BLERSIT………………………………………………………………………………………………..

 34. ceni says:

  Ky i shkreti ka rroitur fare…

 35. . says:

  ——————————————————————————————-
  Nuk kane te sosura shkrimet kunder ketij “Krimineli Verior”,

  kur BE-ja dhe Shqipetaret e duan te arrestur me burgim te perjeshem.
  ——————————————————————————————–

 36. . says:

  **************************************************************************************

  “Kriminel, kriminel, kriminel, kriminel,

  “kriminel, kriminel ….”

  **************************************************************************************

  Nuk shpeton Shqiperia sa te jete gjalle kjo

  “Moster, Moster, Moster, Moster ….”

  “shpellash, shpellash , shpellash …..”

  **************************************************************************************

 37. Albana says:

  PERTEJ CDO GJEJE DUA TE THEM VETEM DICKA:

  NE LIDHJE ME SALIUN: O SALI, RENDI NE KETE DEREXHE ISHTE EDHE KUR U VRA SKERDILAJD KONOMI NE MES TE VOLRES. NE MES TE DITE. TI ISHE KRYEMINISTER DHE NUK U NDJEVE! APO TE INTERESON SOT.
  E DIME TE GJITHE SESA RESPEKT KE PER JETEN E NJERIUT!

 38. TARRASI says:

  More tru thare akoma nuk e keni marre vesh se ne pushtet jane rilindesit
  e Enverit. Si klocka me 10 zogj keni per te shkuar te tere e pjedhe e krimit komunist.

 39. shqipetaret e vertete says:

  Krimi ne shqiperi ka vetem nje emer:fashizmi i Sali Berishes,Lulezim Bashes,Nishanit,Topallit.Nanos,islamit,Meidanit, etj plehrave te PD.Te pastrohet KOMBI SHQIPETAR.

 40. shqipetaret e vertete says:

  Krimi dhe fashizmi ne shqiperi ka vetem nje emer:fashizmi i sali berishes.

 41. adi says:

  gjitmon fajin e ka saliu vecse ai porositesi karcini kishte avokat ish kryeprokurorin socialit dhe per c4 te shtepia e kollozit ne vlore porositesi ishte kelysh i gjikes keshtu qe llapni si gorre llapni

 42. Sherlock Holmes says:

  Ka shume mundesi qe Saliu dora vete ose familja, ta kete porositur kete vrasje. Aferat e pista dhe krimet financiare, me milarda Euro me Banken e Kursimeve dhe me pas me Kredins Bank ku ky zoteria ka qene edhe ne poste te larta drejtuese dhe jam i bindur ka qene ne dijeni ndoshta edhe ka bashkepunuar, me ben te besoj se ky eshte vrare nga ata me te cilet ka bashkepunuar keto 20-vite. Pasuria e ketij qe u vra, shkonte me qindra miliona Euro dhe nuk besoj se i ka bere me djersen e ballit. Sali Berisha e ka zakon qe te prononcohet menjehere per vrasje, qe ai ose ka dijeni ose i ka porositur vete. Me pak fjale te vret naten dhe te qan diten. Kam vetem nje frike, se mos akuzojne njerez te pafajshem per kete vrasje, nderkohe qe vrasesit e vertete te cilet shkrepen armen, ose zhduken ose gjenden ne ndonje kanal si skelet.

 43. Verga says:

  Shihni foton /Mimika e tij mjafte e lexueshme /. KRIMINEL PATOLOGJIK.

 44. FANTOM-16 says:

  Po zoti Sali Berisha: “vendi dominohet nga mafia”.Po perse po urlon kure po mundohet te ndrroj mafine qe e vendose vete.

 45. merobaze says:

  VRASESI I ARTAN SANTOS ESHTE SEKSERI I SALIUT DHE ORTAKU I TIJ HYSENBELLIU DHE BANKA CREDINS ISHTE LAVATRICJA ALBANEZE E PARAVE TE DROGES KOMBETARE DHE NDERKOMBETARE.

  Pse nuk flet hapur media shqyptare per kete fakt publik qe e dine edhe kalamajte e rruges, nderkohe qe ASKUSH ne Shqypni nuk guxon te thote te VERTETEN? Prinderit e Artanit ishin komuniste, kuadro te larta te Partise se Punes dhe punonjes besnike te Sigurimit te Shtetit ne Kombinat, prandaj nuk eshte cudi te kene qene te njohur dhe miq me Sali Berishen ne vitet e largeta te MURTAJES bolshevike ne vendin tone.

  1. Sherlock Holmes says:

   Jo vetem Banka Kredins, por ne pergjithesi Bankat Shqiptare jane te implikuara ne pastrimin e parave. Keto para vijne nga trafiqet si dhe nga pislleqet qe bejne njerez te lidhur ngushte me Qeverine ose ne Qeveri. Ky eshte nje fakt qe dihet, por ne Shqiperi as nuk ekziston deshira dhe as nuk ka nje strukture te mirefillte per te luftuar krimin financiar. Shpesh here transfertat dhe trasaksionet e shumave te medha, behen nga biznese fiktive pas te cilave qendron ekzekutivi Shqiptar, ose anasjelltas. Sistemi nderkombetar i monitorimit te kapitalit, e di shume mire kete gje, por nuk ka force qe te veproje ne juridicionin Shqiptar. Shpesh here shuma te medha kalojne ne pronesi fiktive te Bankave, te cilat e justifikojne si kapitalin e tyre per transaksione apo transferta, duke favorizuar depozituesin e ketyre shumave per keto shuma me menyra alternative rikuperimi, si pershembull kredi te medha fiktive ndaj nje bisnesi fiktiv.

 46. DRTN74 says:

  R.I.P QULLACIT.SINJAL I QARTE.KUSH KA AKOMA NGA LEKET E ILIR BUCES DHE SALI KURVES DUHET TE IKI VETE OSE E COJME NE ATJE

 47. tirona says:

  NUK KENI TURP JU QE MERRENI ME POLITIKEN E KETIJ VENDI,CDO MALLENGJIM APO HIDHERIM TE KETIJ POPULLI, E PERDORNI SI MATERIAL PER QELLIMET E NDYRA TUAJA POLITIKE. DASHTE ZOTI !!!!!!!NGA DITA E NESERME,TE JETE RRADHA JUAJ PA DALLIM NGJYRASH NE POLITIKE, TU VIHEN NGA PAS KETA MOTORRE DHE TE SHPETOJE KY POPULL NGA JU.AMIN11111!!!!!!!

 48. Treviso says:

  Mos i hapni deren hales se qelbi dynjane.

 49. iliria shqiptare says:

  SHqiperine ne kete gjendje ti e cove o Sali Bajga.

 50. Lucianoooo says:

  Sokratt o kokrraa e legenitt ,po me urdher te Saliut eshte vraree ,I din mire punet ky i fundit .vdekje Sali Berishes “

 51. tirona says:

  kto jane sjelljet e berishes, kenaqet gjithmone kur vriten njerez ,vrasjet dhe problemet shekullore te shqiptareve i dhane pushtetin kriminelit.

 52. lipe shtogu says:

  po kur u vrane xhindi, trebicka,kryekomunari e disa biznesmene, e kater ne boulevard kush e dominonte rendin. dominonte mafia berisha, ecila po lufton me thomje e me dhembe per te mos e leshuar. policia kujdes se berisha hedh kendej tritoline andaj nga lazarati oranizon Bandar e armatosura te drejtuara nga alkaida. kujdes rendin.

 53. baffo says:

  Mafia e ketij vendi je ti Je ti qe i vret naten dhe ban sikur qan diten ti je felliqesira e ketij vendi por baj durim se po vjen edhe rralla jote o kriminel i ndyre

 54. . says:

  Pse jane vrare kaq shume shqiptare ? ****************************

  Kush dhe pse u lejua te zhvillohej ky krimi ? *******************

  Kush dhe pse nuk jane zbuluar gjithe kriminelet ? ***************

  ************************************ Pse nuk hetohet Sali Bisha ?

  ******************* Pse nuk ka vepruar Drejtesia dhe Prokuroria ?

 55. XHAXHI BEHARI ME CIZME DHE QELLOTA says:

  O SALI MAVRIA NUK LE NJERI PA VRARE PER TA VJEDHUR ,,,,, DHE ATE MOTORR POLICIE QE LE NGA QEVERRIA JOTE U PRISH NE RRUGE ,,,,, PER TE THENE ME PAS QE AUTORET IKEN NE DREJTIM TE PADITUR PYET NJEHERE ANDEJ NGA DI TI SE KUSH MUND TA KETE VRARE TE NDJERIN ,,,,SHIKO. SE MOS TE VJEN NDONJE MESAZH NE TELEFON DHE DERGOJA SISTEMIT TEND TE DREJTESISE. (TI DENOJE )

 56. . says:

  *********** I vrave gjithe Tironsit o “kriminel-shpellash” *************

  +++++++++++++++++++++ Do te varrin te gjalle ++++++++++++++++++++++++++

 57. Populli I ndershem says:

  Nje krim mizor, kryhet VETEM nga njerez mizore. Ti je njeriu me mizore qe ka njofur trualli SHQIPETAR. Beje listen so ke vrare deri tani. Kur ty kriminel te lene te lire, mire ja u bene ketyre qe po u a ha koken nje nga nje.
  U pervelofsh persegjalli o sal krimineli me gjithe kelyshat qe ke pjelle. RACE E DEGRADUAR.

 58. kaurriii says:

  oooooooooooooooooooooooooo debil ti bi vet me kam te tuja mrena se ti je mafja vet,kshu akuzoje qeveri per drogen ti qelbesire,dhe doli cel jot te cel gates,o sal droga TI DUHESH FUT BURG OSAL HAJDUTI,KRIMINELI,DROGAXHIU

 59. Arben says:

  MESAZH I QARTE I BANDAVE QE FINANCUAN FUSHATEN ELEKTORALE.

  “TANI DO MARRIM HARACIN TONE, OSE ULNI BREKET, OSE JA CFARE JU GJEN”

  ARMO U DHA ME QERA NGA ATA QE E KISHIN ME 500,000 LEKE/MUAJ, E MORI BES SULA

  QE SHKARKON NGA NJE ANIJE NE DITE NE VLORE DHE NUK PAGUAN AS AKCIZE AS EDHE

  NDONJE DETYRIM TJETER.

  KUPTOHET QE PARATE I CON LARTE.

  KY MIKU NUK KA PRANUAR TE “ULI BREKET” NDAJ HYSENBELLINJVE TE ILIR MUTIT DHE

  JA CFARE E GJETI.

  KUSH NUK DO TA SHIKOJE KETE ESHTE QORR ME DESHIREN E VET.

  KRYERILINCI E THA ME GOJEN E VET

  “PAS STATSIT DO KETE PUSHIME NGA PUNA”

 60. saimiri says:

  Kjo foto eshte misherimi i fjales se vjeter popullore “QEJF O QEJF QE BENE DERVISHI,PI RAKI E HA THELA MISHI”e pershtatur ne ditet e sotme eshte “QEJF O QEJF QE BENE SALIA,KA BERE T’FLAS ME VEHTE GJITHE SHQIPERIA”!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *