Kamikazët e Fullanit

meroNga Mero Baze

 

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës ka njoftuar se do të mblidhet përsëri dhe do të diskutojë mbi përgjegjësitë për atë që ka ngjarë në Bankë. Duket qartë që nuk është një mbledhja nga dëshira. Duket po ashtu qartë se ata e kanë kuptuar se arroganca për të mbrojtur njëri- tjetrin dhe Guvernatorin, nuk pi ujë në opinionin publik.

Nuk dua të jap këshilla delirante publike se çfarë duhet të bëjnë anëtarët e Këshillit. Shumicën e tyre i njoh, dhe pavarësisht sponsorizimit politik që i ka çuar në ato karrige, secili prej tyre vlen më shumë se Ardian Fullani. Elisabeta, e para, që dikur ka qenë këshilltare ekonomike e Presidentit Sali Berisha, është një tekniciene shumë më e aftë se Ardian Fullani. E di po ashtu që për Dhori Kulen ka alergji publike për shkak se ai e ka përdorur politikën më shumë se ajo atë. Por ai sërish ka bërë diçka në jetë më shumë se Ardian Fullani. Së paku është shkolluar vetë, ka dalë student i shkëlqyer, është bërë pedagog. Më tutje po ia lë meritë politikës. Adrian Civici po ashtu. Paçka se i ngjan në formë dhe emër Fullanit, ai është pedagog. Është bërë vetë i tillë, me rezultate të larta dhe mundim. Nuk i ka blerë dhjetat me tava peshku.

Ermelinda Meksi është po ashtu një ish- pedagoge, që arriti me këmbët e veta në politikë dhe është anëtare e Këshillit pas largimit nga politika. Nuk dua të vazhdoj me përshkrimin e gjithë anëtarëve të Këshillit, por është një gjë që i bashkon të gjithë dhe i ndan nga Fullani. Së paku deri sa kanë mbaruar universitetin dhe kanë gjetur punën e parë, kanë qenë njerëz normal dhe me dinjitet. Nuk e kanë dëftesën vetëm me 5-a, nuk e kanë marrë shkollën me tollona mishi dhe gjalpi, nuk e kanë shtyrë jetën duke treguar barsoleta dhe duke bërë lolon në tavolina “mbretërish” të politikës shqiptare.

Nuk dua të flas se çfarë duan të bëjnë sot, por dua të them se çfarë do t’i gjejë disa muaj më vonë. Siç ka nisur kjo histori, Fullani do të ikë. Ose në burg, ose në shtëpi. Varet sa thellë i ka zhytur duart në xhepat tanë. Nuk besoj që ka ndonjë Bankë Qendrore në botë, ku Guvernaori të caktojë Drejtor Thesari burrin e mbesës si Banka e Shqipërisë, dhe që e ka lejuar ky Këshill Mbikëqyrës. Kur Bankën e kthen në pronë private, kur je i papërgjegjshëm dhe njeri që nuk ke bërë asgjë vetë në këtë jetë, natyrisht që do të gjejë kjo që ka gjetur Bankën tonë.

Pra, Fullani do të ikë. Në mos sot, nesër, në shtator apo tetor, ai nuk do të hyjë më në Bankë.

Anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës, dhe këta zotërinj që përmenda unë, mund të ikin, me ndryshim ligji apo me dorëheqje, si të kenë dëshirë.

Jam i bindur se ata nuk janë të përfshirë në ndonjë histori korruptive aty brenda. Ndoshta Fullani i ka begenisur më shumë se ç’duhet me karburant, dieta apo udhëtime, por këtë ai e bën dhe me ata që nuk i ka në Këshill, boll të jenë të rëndësishëm për të. Anëtarët e Këshillit nuk besoj as që do të dënohen. Nuk besoj se do të ngrihet ndonjë akuzë ndaj tyre, dhe as që kanë për të përfunduar në burg.

Por ata rrezikojnë një fat më të keq se kushdo tjetër.

Pasi furtuna që po kalon mbi Bankë të qetësohet, pasi gjyqi të mbarojë dhe njerëzit të kuptojnë çfarë ka ndodhur, pasi Ardian Fullani të ketë ikur në burg ose shtëpi, pasi Banka të ketë rifilluar të punojë normalisht si Bankë, njerëzit më të pështirë në publikun shqiptar do të jenë anëtarët e Këshillit, që u kthyen në badigardë të Ardian Fullanit. Ata do të jenë të fyer, moralisht, ligjërisht, intelektualisht dhe profesionalisht. Në gjithë epokën e tyre “pas Fullanit”, ata do të etiketohen si njerëz pa dinjitet, pa ambicie intelektuale, dhe mbi të gjitha pa personalitet publik. Ata që u emëruan aty të ishin garantët e parave tona, u katandisën në fund garantët e Fullanit, të cilin nuk e shpëtuan dot. Dhe ka plot epitete që mund të vërshojnë mbi ta dhe që mund t’i bëjnë të ndjehen keq. Por nga njëri nuk do shpëtojnë sa të jenë gjallë. Do të jenë përjetësisht “kamikazët” e Ardian Fullanit. Për atë çfarë Fullani përfaqëson në këtë vend, është turp të jesh dhe koleg i tij, është turp të jesh i barabartë me të, është tmerr të jesh i urdhëruar nga ai, por mbi të gjitha është fundi i botës të hedhësh personalitetin tënd në erë, për të shpëtuar disa muaj nga karrigia e tij.

REMOTE_ADDR:[]

108 komente në “Kamikazët e Fullanit”

 1. Genci says:

  No commnet Mero!
  Nga te paktat analiza qe nuk i heq dot nje presje.
  Uroj qe profesionistet te bejne nje analize me te thelle per sistemin dhe punen e “profesoreve” te KM

   1. fshatari says:

    Shpresoj ta kene lexuar sot ne mengjes anetaret e Bordit por une e di qe mblidhen kot fare sepse ne cdo rast Fullani eshte i mbrojtur politikisht nga Vicidoli

   2. nacionalisti says:

    Mero
    Ish kryeinspektorja e bankes se shqiperise, ketij keshilli ia ka thene ne sy

    Ju jeni keshilli i tredhur i bsh

    Ndaj e hoqen

   3. DEFEKT TEKNIK-rifillojme se shpejti says:

    Shpresoj,qe Mero,ti nxjerre shkumen,jo vetem tani,(pak vone ) por ne castin qe ndodh.Kjo do ja shtonte shume, piket Meros

  1. zef says:

   Ketu jane te gjith Fullane, iken nje Fullan
   dhe vjen nje tjeter Fullan.

   Osht si me thon qe osht vetem faji i Berishes
   per keto 20 vjet. Nuk po them qe Berisha nuk ka
   faj, por nuk duhet me harru 100000-mijera Berisha
   te tjere qe kan zhvat shtetin duke e fillu
   qysh nga nepunsi me i vogel i shtetit.

   Ja nje thenie nga Faik Konica

   “Në qoftë se Shqipëria do të vdiste ndonjëherë, atëherë në epitafin e saj do të duhej të shkruhej:
   `Shqipëria lindi nga Zoti, shpëtoi nga rastësia, vdiq nga politikanët.`”

  2. Aty says:

   Nese kane pak tru, ne kete kohe kur na ka ikur truri te gjitheve nga ky skandal, i vetmi veprim qe mund te bejne eshte doreheqja kolektive. Le te mos kene aq merak per “kolaps”, sepse me kolaps se kaq nuk mund te kete. Pas kesaj, Parlamenti do te detyrohet te mblidhet urgjentisht per te marre persiper pergjegjesite e veta ne kushtet flagrante te emergjences. Ne shtator merruni me ligjin teresor. Shpresoj…

  3. Devolliu says:

   MERO; nuk i luan topi këto që ke thënë. Janë aq të vërteta e aq të qarta sa që nuk ka shqiptar që nuk i kupton.
   Bën vaki që dhorikulet e Këshillit Mbikqyrës te Bankës, të cilët vetëm për 4 orë mbledhje në muaj marrin 4 milionë lekë, të mos i kuptojnë.

  4. nallbani says:

   O Genci, kam nje pyetje per ty:
   Kur do dale ky Fullani per gjah?
   Mbase pergjigjen e di me mire Berisha xhanem, por kush ta takoje Berishen, ju lutem, pyeteni edhe per mua.

  5. jon says:

   Mero ti je me i forte edhe se vet policia dhe prokuroria ,bravo te qofte.po e shperndaj menjihere ne FB si shume shkrime tua qe bej, si kosovare.

  6. Hysa says:

   Bravo Mero. Nese nuk kuptojne eshte faji i tyre

  7. vogelushi says:

   KY ARTIKULL DUHET TE BOTOHET NE TE GJITHA GAZETAT ME SHKRONJA TE MEDHA NE FAQEN E PARE

 2. Mentari says:

  Uhau……… u cfryve komplet per fullanin.Sa shum qe e urrenka ti o Mero Ardjan Fullanin! Fullani nuk diskutohet qe ka pergjegjesine kryesore per vjedhjen e Bankes por edhe neve nuk duhet tija mohojme meritat e tija sepse ishte pikerisht politika e Fullanit qe ngriti ate banke nga nje banke personale e Fatos nanos dhe e Shkelqim Canit ne nje banke te shtetit shqiptar ku sot ne saje te asaj banke shqiperia merr Miliarda dollar ne vit kredi.Fullani nuk eshte njeri pa shkolle dhe njeri pa inteligjence eshte e kunderta por ne shqiperi problemin kryesor nuk e kane njerez si Fullani por e kane qeverite me keqqeverisjen e tyre,ky eshte problem kryesor ne shqiperi sepse edhe po te iki fullani do te vij nje tjeter dallkauk,hajdut e Militant partie qe do ta e shkaterroj komplet ate banke dhe financat e shqiptarve.

  1. Meri says:

   C’flet ore Mentari, mos ke pire? Fullani e ka ngritur? Ai s’di te ngrere ….. jo te ngrere banke. Po per cfare shkolle e ke fjalen ti? Per ate qe i beri jani me po keto metoda te te birit, me laj e lyej, e merr per dreka e per darka? Kur ishte ne Mullet Ardiani dikush e pyeti po si ka mundesi qe te ka sjelle Jani ketu, apo e ke per trampoline? Dhe Ardiani iu pergjigj me gojen plot: Per trampoline ta merr mendja. Dhe ashtu e pati. E mori kercimin aq lart sa tani kur te bjere do vritet pa tjeter.
   Per c’inteligjence e ke fjalen? Per barcoletat e ndyra qe tregojne burre e grua si ne mejhane? Ky eshte nje felliqesire qe s’e ka shokun, nje arrogant dhe ashtu jane te gjithe ne ate familje me prinder e me femije.
   Ata vetem te shkelin te tjeret me kembe dine.
   E mjaft na folet per shkollen e inteligjencen e tij se na rrotullohen zorret e barkut.

   1. mo agron says:

    …i kam njohur si familje,i kam pas komshij…mos fut gjithe pjestaret,te pakten kij me shume respekt per femrat e asaj familje,sidomos e motra e tij…shnet

  2. Habibi says:

   E ju mendoni se e gjithe kjo zgjatje dhe dhenie kohe, e ndihmuar nga pushimet e parlamentit e qeverise, e ndihmuar nga “deklaratat honorifike” te kryepolitikaneve, nuk sherbyen per ta pergatitur, per t’ia rrenjosur, instruktuar dhe mesuar kodetmisterioze te mafias Fullanit te ri? A nuk duhet te ishin gjetur mekanizmat ligjore qe Fullanin “ta ngrinin” si ato “ngrirjet” e Berishes dhe te mos e linin ate te fshinte gjurme e te zhdukte dhe eliminonte dokumenta, qe jane nga veprimet me tipike ne prag te lenies se karriges? Kjo zgjatje ka qene vetem ne te mire te Berishes, Metes dhe Fullanit dhe jo ne te mire te parave te shqiptareve. Nga deklaratat me skifoze ne mbrojtje te Fullanit kane qene vetem dy: Berisha _”shqiptaret mos shqetesohen parate e tyre nuk jane prekur” Por nuk na tha parate e kujt jane prekur. A ka mundesi sic thone qe edhe ujqerit te ngopen edhe delet te mos pesojne gje? E dyta, Spartak Braho: “Keshilli Mbikqyres te ike, Fullani te mbetet!” Cilin popull mendojne se kane perpara keta mostra?! Iku apo nuk iku Fullani, njerezit pyesin qysh do te gjendet rruga e rikthimit te shtate miliardeve ne thesarin e shqiptareve? Apo deklarata e semurit mendor Berisha shpjegon qe nuk ka nevoje? Askush nuk paska humbur asgje! O Edi Rama! Nga njerezit me mend askush nuk ta ka zili ate vend ku ke hipur.

  3. fl says:

   Fatkeqsi eshte nese ka idot qe besojne ne aftesite e Fullanit, vetem ngaqe jane Berishista te trashe. Po dhe Berisha e mbron nga halli, jo sepse i pelqejne vlerat e Fullanit. Nqs. ti Mentar nuk je vete Berisha ose familjar/afert i tij, je thjesht psikopat per tu meshiruar.

  4. nallbani says:

   o Mentar
   Edhe na e larteson Fullanin edhe po vete thua ” …po te iki fullani do vije nje tjeter dallkauk, hajdut…” Pra edhe ti vete e quan fullanin dallkauk e hajdut…
   Me kujdes here tjeter

  5. Arjana Fullani says:

   Po ku e ke pare ti Mentar intelligencen e Full hajnit? Ckrahason Nanon me Fullanin. Full hajni eshte full option gomar . Ai e ngrit Banken ne sherbimin e tij dhe sherbetoreve te tij ne paga dhe Privilegji te papara. Ai e ngriti ne nivelin e abuzimit maramendes prej tij dhe Gitrave me kompani.kete beri Fulani sla bure Grua kusherire te njerezve ne politike pa I punesuar. Aftesia e tij eshte jargavitjet e peshtira me fjale banale neper tryeza . Keto beri me shume Se gje tjeter nuk di ai . Ai eshte der Idioti I certefikuar . Tung

  6. Petro says:

   C flet o Mentar! Ata jane te gjithe nje stan me horra qe po e cojne vendin ne humnere.Nje makuteri e tille komuniste, bije baballaresh qe zbriten nga mali pa breke dhe u moren njerezve pasuri e katandi prej vitesh me djerse, nuk mund te japin priodukt tjeter.Zoti e shpetofte Shqiperine!Bijte e nenes qe rrojne ne Amerike, Gjermani, Itali, France.Po sa te jene keta, nuk pranojne njeri te zgtjuar e te afte ne ciflikun e tyre.Asnje fjale tjeter nuk u pershtatet.I kane rreshtuar viulat ne Lalez e gjetiu me bukur se ne Santa Barbara.Edhe ndonje qe e quanim te ndershem.I ka dale kallaj.Sa me pare te shkeputeni nga horrat aq me mire eshte per ju.

 3. ARUSHA says:

  E ke qare Analizen i Nderuari Mero Baze !

 4. Jimi says:

  Mero te lutem vetem per nje gje!Here tjeter kendin e portretit tend ne gazete mos ja huazo tjeterkujt, pasi ndryshimi i portreteve ne ate kend ne te cilin jemi mesuar te te shohim na krijon nje ndjesi negative per ty, jo per ate qe mundohet te jete sozia jote.

  1. nallbani says:

   po pse o Jimi? çfare ke ti me Andi Bushatin ? I mire, i urte , pa gjak , as mish as peshk, pa nerv po ama furçen e perdor mire.Po a di ti o Jimi se presidentin tone hallemadh per Shqiperine nuk e ka zene gjumi mbreme , gjithe naten, nga thellesia e mendimit te Andit?
   Po aman o Jimi….

   1. Bernard says:

    Jo per gje por Andi cfaqet ne kete faqe sa here cfaqet miu i kuq. Kjo ndjell tersllek. Andi flet sikur e ka bere te mesmen naten pa shkeputje nga puna.

 5. Jimmy A. Gorreja says:

  Agreed!

 6. haka te i zoti says:

  Ky vend qelbet ere.Largimi Berishes eshte si heqja e kapakut.Berisha me te tijte po perpiqet qe kapaku mos hapet, por era e qelbur po perhapet ngado.Shume shpejt do shohim se kete ere te qelbur Berisha me Bashen do fillojne si zakonisht tja faturojne te majtes.

  1. Petro says:

   Gaboheni kur thoni vetem Berisha.Ku e keni Nanon? Po Rama ku do te jete pas pak? Po Zoti baron Meta?Keta jane nje stan horrash, skorje te komunizmit, peshqesh i Ramiz Alise.Rrofte Shqiperia pa kete shpure horrash e derrash qe e lane popullin te flase me vete.

 7. kingcobra says:

  “Ata do te jene me te peshtiret “:Ky qenka fati i keq qe i pret keta o Mero? Po kush pjerdh per moral e nder ne nje kope hajduterish? Pervec Ermelindes keta te tjeret jane eunuket e kryeshpellarit.

 8. enter says:

  Jemi shume naive nese besojme se Fullhani do shkoje ne burg apo shtepi.
  Aty do jete prape!!!

 9. enter says:

  Edi Rama nuk ben dot drejtesi me ujqerit qe ka rrotull.

 10. Une jam, ti je. says:

  Bravo Mero, shkelqyeshem!

  1. You gotta be kidding!!! says:

   Biiiizzzzz!!! S’behet kala me fjale – thone andej nga Tepelena!

 11. A thua do ik vertet o Mero says:

  Je i sigurt qe do te ike o Mero djali?
  Une them vetem po e futen ne burg se ndryshe nuk iken Fufilli.

 12. Treviso says:

  Zoti Mero, e ndoqa me vemendje reagimin e disa politikaneve qe jane kljentet e Fullanit. Mendova dhe shpreha mendimin tim.Mendimi im ishte:
  Nese keto politikane do vazhdojne te mbrojne Fullanin, rrezikohet shemja e qeverise dhe ndarja e kualicionit. U munduan te ndjekin politiken e Putinit, por dolen te falimentuar. Tani i presim qe te dalin me shpate, por me te madhe se e Skenderbeut, per te fituar ate qe humben. A do ta fitojne? Mendimi i imi eshte: Kurre nuk do ta fitojnerespektin ndaj popullit. Para popullit ato kan qene dhe do mbeten legena, sado para qe te kene.

  1. You gotta be kidding!!! says:

   Do you think THEY care??!!

 13. Al says:

  Tamam Mero ! Nje tufe me ” Humbes te medhednj” .Keshtu eshte kur rreshtohesh nga humbesit. Mjere pseudointelektualet !

 14. Albana says:

  Mendos se Baze ka te drejte. Ne opinionin publik, sipas disa punonjesve te thjeshte dhe sipas disa nga te afermit e atyre qe kane njohuri cka ndodhur ne BSH, demi apo vjedhja e thesarit te Shtetit eshte disa fish me e madhe nga ajo qe eshte deklaruar deri tani, biles jane kryer veprime jashtezakonisht te renda ne kurriz te ketij institucioni.

  Pergjegjesia e Keshillit Mbikqyres eshte teper e madhe per te vendosur ardhmerine e Bankes se Shtetit.

 15. rilindja says:

  Po degjeneron familjen deri në gen. E kur ti spyet për të ! çfarë pret nga populli . Jam kurioz a të ka rënë rasti në të gjithë këtë karierë pune që ke , se çfarë shkruajnë komentet për ty dhe familjen tënde. .. qënke familje pa karakter. Ky popull të jep atë që meriton, more po siç je ! Bile të ka falur shumë nga ato të liga që ke .

 16. Shqiperia copa-copa says:

  Ah ,more Mero vedhai,i thua e mire i thua,por kur bytha qelbet,gjithcka rreth saj vetem kundermon.I di ,i sheh dhe i kupton ky i uruar Popull te gjitha,por ashtu si i ka mpleksur gjerat QELBESIRA,BAJGA sali,si leshte e arapit,ska perendi te gjeje anen.

 17. 21janari says:

  Jane shume me shume se 7 milone USD te vjedhur. Kjo eshte vetem disbalanca e pambuluar ne fund.
  Cfare ka ndodhur ne BSH eshte pak te thuash skandaloze dhe eshte me mire qe publiku mos e mesoje kurre (per te miren e tij).

 18. Lulip says:

  Nuk mund te argumentohet ndryshe,analize e konkluzione te shkelqyera,te gozhdojne ne vend e nuk ke nga te levizesh,keshtu duhen analizuar ceshtjet ne pergjithesi e vecanerishte per skandalin e vjedhjes e mishmashi ne Banken e shqiperise.Ne anen e kunderte te kesaj te vertete ne kete analize konkludive qendron Fullaneria,Berishizmi,Metizmi,Brahoizmi etj.Per ju Mero kam nje verejtje:Kete faqe te gazetes e kerkoje me shkrimin tuaj,mos ja lere te tjereve si gazetari i djeshem qe gjithmon me shkakton pershtjellime.Ketu le te shkruaj Bledi Mane dhe pse jo edhe P.Kulla.

 19. Bardhi Tolabi says:

  Nuk e kuptoj kete pergjithesim qe beni zoti Mero Baze,ku fusni ne nje thes te gjithe edhe fajtoret edhe jo fajtoret.Ju duhet te keni te dhena te plota,te keni akses ne protokollet e Keshillit Mbikqyres dhe mbasi te kini cfletuar cdo faqe te tij dhe keni mesuar pozicionin e cdo antari te ketij Keshilli,atehere mund te nxirni nje konkluzion te sakte dhe te dokumentuar.Nga sa lexoj me siper,mbase bej gabim dhe nxitohem,por me duket se ngarkon me shume sec duhet pergjegjesite e antarev te Keshillit Mbikqyres.Nuk jam ne gjendje te percaktoj apriori dhe per te gjithe te njejten pergjegjesi,sikurse beni ju.Si mund te vesh ne te njejten balance pergjegjesie,Zonjen Ermelinda Meksi,me te pakten pjesen prej 6 antare te ketij Keshilli qe mbrojten Full-hajnin ne mbledhjen e para disa diteve,si mund te vesh kete zonje ne nje shkalle pergjegjesie me keta,”memece” dhe qe ne heshtje,jane perkrahes se Guvernatorit edhe mbas njohjes se krimit me skandalos,qe ka ndodhur ne Banken Kombetare te Shtetit?Si mund te thuash se,do te ndjehet bodigard i Full-hajnit,kjo zonje,kur dihet publikisht se asaj nuk i eshte degjuar dhe nuk po i degjohet akoma zeri ulerites per pergjegjesite e Guvernatorit dhe te sejcilit antar te Keshillit vec e vec?Si mund ta quash “kamikaz” te Fullhanit dike,sikurse eshte zonja Meksi,e cila ne kete rast,mund te quhet me plot gojen,”kamikaze” e mbrojtjes se dinjitetit te Bankes Kombetare Shqiptare,kur eshte e vetmja nga e gjithe trupa e atij Keshilli,qe ka shprehur hapur qendrimin e saj mbi kete skandal,perkunder qendrimit te guvernatorit dhe kamikazeve te tij,antare te ketij Keshilli?Nuk e di mbase ke dashur te kursesh kohe dhe nuk te ka pelqyer te besh diferencime,shkaqet mund ti dish vete,por qe nuk je ne nje linje me opinionin e qindra dhe mijra mesazheve te lexuara ne komentet e gazetave te ndryshme dhe ne faqet e fb-ut te cilat shprehin konsideratat e tyre per ndershmerine,guximin,profesionalizmin dhe personalitetin e zonjes Ermelinda Meksi.Edhe une mbroj nje te vertete,nje fakt i cili eshte ne sinkron me ate cka kamdegjuar,lexuar ne ato cka thashe me siper.Koha do vertetoje si eshte e verteta dhe pergjegjesite e sejcilit.

  1. Lleshi says:

   Shshëëëtttt zotri ! Hesht dhe te rrish shume urte ti dhe Ermelindat e Keshillit Mbikqyres ! Mero Bazja eshte treguar i bute dhe oportunist ! Por kjo nuk do te thote se ka te drejte ! Ti jo dhe jo ! Keshilli Mbikqyres eshte bunkeri i Fullhanit ! Dhe duke e pare Fullhanin , ashtu siç realisht eshte , nje zgjatim i nje veprimtarie kriminale dhe antishqiptare te politikes , Keshilli Mbikqyres rezulton te jete bunkeri i kesaj veprimtarie pa asnje perjashtim ! Dhe sigurisht , kot nuk jane vene aty !

   1. plaku says:

    Lleshi,
    Gjithe bota nuk e njef “denimin” kolektiv. Populli thote, se cdo qingj varet nga kembet e veta. Vetem diktaturat njofin denimin kolektiv.
    Une mendoj, se ne te gjithe ja fusim kot, sepse asnjeri nga ne nuk njef protokollet e mbledhjeve te KM te BSh-se. Pervec kesaj une di se ne Shqiperi egziston edhe institucjoni i Kontrollit te larte te Shtetit. Po ky institucjon cfare ka bere ?
    Une kam mendimin se kudo ne Shqiperi, administrata eshte e pa afte, dembele, po konkurence, militante dhe shume vese te tjera dhe prandaj ndodhin dhe do te ndodhin keto gjera. Administrata eshte neper kafenera dhe merret me thashetheme.
    Ne, si popull, nuk kemi edukaten e punes dhe te ndershmerise ne pune.
    Une personalisht, me sa lexoj ketu ne forum, kam nje mendim te mire per Meksin sepse ishte e vetmja, qe me kurajo dhe pasterti kerkoi largimin e Fullanit, qe sipas meje “nuk ka aq faj”, sepse ai eshte produkt i “transicjonit shqiptar” qe karakterizohet me hajdutllek, korrupsjon, militantizem,dembelllek, injorance. Hej miq, Zvicra eshte shtet 760 vjecar dhe Shqiperia vetem 100 vjeçare. Cdo gje do kohen e vet qe te piqet, sic i thone fjales. Per mua, rasti Fullani eshte maja e aisbergut qe nje te shtaten eshte mbi uje dhe 6 te shtatat nen uje.
    Gjermanet thone se mbi pemen e rrezuar ( ne ket rast Fullani) te gjithe ( sidomos mediat ) shkojne per te bere dru ( perfituar ). Shifni “Fullanet” mediatike neper panele televizive, shifni fjalorin qe perdoret ne parlament, shifni vilat e politikaneve, shifni udhetimet dhe pushimet e tyre jashte shteti, shifni militantet e pa afte te administrates. Sa shpejte e harroi populli videon e Ilir Metes ?
    Rasti Fullani, eshte nje “casus beli” per te na hapur syte si popull se politika jone, te djathte, te majte etj, eshte e semure rende dhe po çon shtetin shqiptar ne ……..

    1. - homeri- says:

     — e lexova komentin tuaj dhe jam plotesisht dakord me vleresimin qe i beni administrates … sepse qytetari shtetin e tij e njeh dhe vlereson nepermjet administrates ….per ato gjerat e tjera te pergjitheshme … po i referohem — shvejkut– e kur shvejkut i tregonin ndonje ngjarje a batute , ai i pergjigjej me dy ngjarje ose batuta … e kopetent per keto eshte CLAUSI .– e mendoj se do te pergjigjet .. gjithmon me siqeritet , se i pelqej mjaft komentet e tij

  2. psy says:

   Do te isha plotesisht dakord me ty z.Tolabi,sikur zj.Meksi te ishte ndjere shume kohe me pare publikisht per ato qe ndodhnin ne ate banke.Me duket se vetem fenomeni i nepotizmit isht mjaft per ate zonje qe te ulerinte shume kohe me pare.Sa per Betin dhe Ardianin,sigurisht qe jane tekniciene dhe te afte,por jane dhe me nje dore ne revani e tjetren ne bakllava,pra nuk kane bere ate qe duhet dhe e i bije te jene kamikaze….keto funksione e detyra nuk kana vetem aspektin teknik,gjithnje ka nje aspekt politik e publik qe i bashkangjitet.Uroj qe sot te kene aq mend e te terhiqen e te vene pikat mbi i,te sillen si te pergjegjshem ndaj popullit me taksat e te cileve jane pasuruar!

  3. @bardhi tolabi says:

   I dashur mik,

   Vjedhja ne banke, por sidomos keqadministrimi total, eshte kaq i rende dhe e shtrire ne kohe saqe nuk mund te jene pa pergjegjesi te gjithe antaret e keshillit. Nje njeri i ndershem duhet te kishte dhene doreheqjen prej vitesh. Sot cdo fakt eshte flagrant dhe zonja Meksi po te ishte sadopak sikunder pretendon, duhet te dorehiqesh edhe e vetme mbas “propozimit” per shkarkimin e Fullanit. Ajo u justifikua me gjoja stabilitetin e Bankes?!
   Perkundrazi, cdo doreheqje, qofte edhe e vetme do te detyronte qeverine dhe parlamentin te shkundesh nga kjo plogeshti e pa justifikuar dhe te levizte ne drejtimin e duhur. Turp edhe per qeverine por edhe per Ilir Meten qe i doli ne mbrojtje nje hajduti…
   Duket qarte qe corben e kane ngrene shumica…
   Popull i mjere…

 20. Qytetari says:

  Te lumte Mero mbetesh krenaria e gazetarise shqiptare kurajoz,profesional e njeri me dinjitet.
  Si shume i ke vleresuar keta antar sylesha te keshillit mbikqyres

 21. dini says:

  O mero po fullani eshte vete kamikaz,….

  1. Ina says:

   Moment me te mire se ky,per te shliruar banken shqiptare nga pa aftesia,injoranca,babezia dhe politika nuk ka.presioni popullor duhet te rritet.Ne burg ose jo,e di drejtesia.Krimi duhet ndeshkuar.

 22. Kendveshtrim tjeter says:

  Neser kane te vetmin rast,per tu treguar intelektual ne funksion te detyres,ne te kundert keta intelektual nuk i sherbejne popullit,populli nepermjet perfaqsuesve te tij do ti largoj.
  Fullani tashme dihet,ai i perket nje bande hajdutesh,si i tille do marre ste qe meriton !

 23. anonim says:

  Mero,

  Te lumte si gjithmone.

  Mbetesh si nje drite e vetme ne nje tunel te frikshem.

 24. Besa says:

  Shteti hesht,”pazari” GELON nga filozofite.Me interesante me duket se LIGJI qe rregullon funksionimin e Bankes Shqiptare qenka me mangesi te shumta,sigurisht per te krijuar mundesite e jashtezakoneshme per te vjedhur ne kete fare feje… LIGJIN e kohes se ENVERIT te kish mbajtur derrat dhe sot dilte paster hajduti,per te mos thene qe ai ligj nuk do lejonte te behej kjo vjedhje skandaloze.Politika ne deklaratat e deritanishme,deshmon se njeri gozhdes e tjetri patkoit.Te shohim ne vazhdim SHTETIN….

 25. emigrantja says:

  Nje analize shume e sakte,lexova komentet e Bardhi Tolapi qe i vinte keq per zonjen Meksi ,me gjithe respektin qe kisha per profesoreshen por ketu dele e qarte qe edhe zonja Meksi i jane erur syte nga shume e te hollave qe ka marre,ajo qe te gezonte respektin qe kishe duhet te jipte doreheqjen e keshtu disi mund te justifikohej,por jo tashti zotni eshte vone,,,,,,edhe ajo shume qarte e ka thene Merua jo se ka vjedhe por eshte bashkefajtore me te tjeret ,,,,,e vazhdoj me tutje per Dhorin krye hajduti dhe mashtrusi,,,te tjeret nuk i njofe jo zotri te gjithe me ne krye Fullanin duhet te japin doreheqje qe ti hapin rruge hetimeve,,,,ketu ku jetoj une guvernatori i shtetit shiti vendi e dikujt me te holla dhe ai u denua me 14 vjete burge ,,,,po doni shtet duhet te veprohet sipas ligjeve se vetem keshtu ndertohet shteti.

 26. Arbri says:

  Nese Fullani perpiqet te rezistoje ka nje spiegim lufta per ekzistence,pasi dhe ne veprimtarine e tij kanje bashkeveprim me politikane,te cileve krahas xhepit te tij i ka mbajtur dhe ata. Ndersa qendrimi i antareve te keshillit eshte akoma me i turpshem.ku e gjejne guximin per qendrimin qe mbajne ,ata duhet te ishin te paret qe duhet te vendosnin per shkarkimin e Fullanit dhe pas kesaj duhet te jepnin dhe vete doreheqje.Vesi i vjedhjes eshte shume i rende ,por ata i lane vendit nje turp te madh . me pasoja te renda qe i rendon me shume qendrimi i tyre.Nese vee nuk kane vjedhur ata duhet ta denojne me force, ndryshe populli do te veproje dhe mbi ta.

 27. tironsi says:

  Me duket se tashti ka ardhe sahati me kalue e gjithe klasa politike ne skaner.Kane vjedhur shume , nga te dy palet.Analiza e Z.Mero shume e mire! Po nuk vepruan drejt antaret e keshillit Mbikqyres , meritojne te shkojne dhe ata ne Hale Bashke me Full-Hajnin

 28. BillUSA says:

  Nuk mendoni se Fullani eshte vetem mburoja mbrapa se ciles, si ne cdo fushe te shtetit te shkterruar shqipetar, eshte B E R I S H A?

 29. GENI says:

  Zt.Mero ne mos gabohem per here te pare skrimet Tua ne gazeten TEMA i kam lexuar rreth Vitit 2000.U ndodha mysafir ne nje Familje Shqiptare ne Austri ku atje ate nate gjendej edhe nje zonje e ardhur per vizite nga Shqiperija. Kisha lexuar nje artikull shkruar nga Ju ne adrese te Berishes,dhe megjithese une jam Social-Demokrat, artikullin kritik e vleresova shume pozitiv jo vetem ne cilesine Gazetareske por edhe ne permbajte.Per kete edhe u shpreha me simpati per Ju dhe Artikullin. Zonja me kundershtoi me argumentin se ju me pare keni qene ne krahun e Berishes dhe keni bashkepunuar me te duke i sherbyer atij(pra Berishes)
  Une e degjova Zonjen Shqipetare por nuk u binda me argumentat e saj. Me pas, dhe vecanerisht vitet e fundit kontaktet e mia me SHqiperine,i mbaj nepermjet Gazetes TEMA.
  Megjithese gazeta ka shume vend per permiresime,cmoj Artikujt e analizat Tuaja,ne cilesi,permbajtje,patriotizem,kritik,llogjike analitike,kurajo civile dhe jam i bindur qe jeni nje Gazetar e redaktor me nivel Europian,dhe shkrimet tuaja edukojne Shqiptaret ne pergjithesi te emancipohen te zhvidhohen e ta shohin realitetin Shqipetar me sy kritik pa dalluar se cila ngjyre,e KUQJA apo BLUJA,eshte ne Pushtet.
  Jo me kot Populli ka thene: Mos i shiko gunen,por shikoi punen.Kjo vlen per te dyja ngjyrat,etj.
  Dhe ne fund Zt. Mero me gjithe Respektin qe kam per Ju kam nje
  vrejte, qe shume pak ose aspakt nuk analizoni KR/M.Rama i cili me gjithe tendencen pozitive,ka nevoje te thjeshtohet,te piqet si burre Shteti,te mbaje qendrim per probleme aktuale ne Politiken Shqipetare(rasti Fullani,etj),dhe se fundi te mos beje shume zhurme,por vetem pune dhe perseri pune dhe ate me modesti.

  1. Eagle says:

   O geno
   Na bere per te qare me kete mesazh
   Si fans I madh I meros qe je pa I thuaj pse nuk na botohen kritikat kunder te madhit “likja” dhe shume raste edit
   Aman na ndihmo pak?
   Jo per gje por merua falas nuk boton asgje diku do pikoje
   Thuaj te jete interesi?
   Ndoshta

 30. Monu Menti says:

  1. Shumicën e tyre i njoh, dhe pavarësisht sponsorizimit politik që i ka çuar në ato karrige…

  Keshtu pra, edhe Mero qe pretendon se e njeh personalisht shumicen e anetareve te keshillit, pranon ne menyre te terthorte, qe nuk kemi te bejme me institucion te pavaruar, por me nje vegel ne dore te politikes.

  Nuk eshte se ka pasur dyshime per varesine e ketij institucioni, qe keshtu sic eshte katandisur te perngjan me shume me “VEFA Holding”. Por eshte pikerisht ky pohim indirekt i Meros, qe e ben te dyshimte shfaqesimin e k/m, se gjoja per shkak te moscenimit te pavaresise institucionale, nuk deshiron te prenoncohet per kete mega-skandal, qe per nga demi ekonomiko-financiar ja kalon edhe vjedhjeve dhe grabitjeve te meparshme te thesarit te shtetit.

  2. …ata do të jenë përjetësisht “kamikazët” e Fullanit

  Bukur e the Mero! Ata do mbeten kamikaze, kamikaze ne miniature. Dhe eshte fare e thjeshte te kuptohet se pse. Keta jane kamikaze pa doktrine, se nuk i besojne asgjeje tjeter, pervec parase. Nese keta, qe ti pretendon se i njeh, do te ishin te ndershem dhe te paperlyer ne afera korruptive, ne vend qe t’a perkrahnin, do i dilnin kundra duke votuar shkarkimin e menjehershem te ketij “monumenti qe ruhet nga shteti”, e per t’i hapur rruge te lire hetimit. Por meqe monumenti eshte i paprekshem, mbeten te preken kamikazet… Per hajer iu dalte!

 31. Ali pashe tepelena says:

  Bravo Mero burgu nuk mjafton per fullanin.

 32. Macoku says:

  Mero shkrimin se lexova fare, por qekam ne qef per te komentu. Kam lexu perpara shkrimet e tua dhe te Manes. Bravo ju qofte. Do bythe kjo gazetaria qe po beni ju. Ti thoni troc dhe publikisht ca te verteta te njohura per kete njeri te paskrupullt dhe te rrezikshem… Un i kam njoft cunin ktij maskarait. Cun mo te keq e mo koqe zbo nona. Ne fakt femijet e superhajduteve pergjithesisht kete profil kane, kokrruar, ska rryp e bluz e zeze qe u mbulon dhjamin, nuk pyesin per police e shtet, qerasin ‘miqte’ me pijet me te shtrenjta me lekte harram… Se jane mbi shtetin, mbi njerezit tjere… kujtojne … Prandaj Bravo!

 33. Skela says:

  Mero je etaloni i moralit, mencurise dhe i drejtesise per popullin tone te shumvuajtur shqiptar. Ti po i ben nje sherbim te jashtezakonshem kombit. Qofsh i bekuar dhe pac uratat e ketij populli.Sa per gazetari je #1 dhe mund te them se e ke ngritur ate ne nivele te papara. Une kam gjithe koleksionin e editorialeve te tua dhe i lexoj ato me kenaqesi here pas here. Une te respektoj gjithashtu edhe per trimerine dhe kurajon qytetare ne perballje me keto falanga mafioze te rrezikshme.

  Te falenderoj me respekt.

 34. emigranti says:

  Mos u mundo te krijosh alibi o mero. Te gjithe ata jane fajtore dhe duhet te zhduken qe aty dhe te mbajne pergjegjesi. Te gjithe pa perjashtim!

 35. otto says:

  Mero jam dakort pjeserisht me shkrimin
  Keshilli mbykqyres ,anetaret e tij nuk duhet te pranonin te ishin ne kete keshill me ate ligj qe ka per Banken e Shqiperise ata duhet te kerkonin te ndryshohej sic kane pergjegjesi ata qe miratuan nje ligj te tille.
  Nuk duhet te kerkohen ndryshime kur ndodh dicka por duhet te parandalohet.
  Keshilli dinte si merreshin ne pune punonjesit e Bankes
  Nuk ka vend ne bote qe te kete krebankier nje person pa merita profesionale.
  punonjesit e bankave ne bote jane bankieret me mire dhe ekonomistet me te mire qe bejne prognoza per economine dhe me credenciale akademke.Banka e Shtetit duhet te jete e kulluar.Po ne Banken e Shqiperise ?
  Dhe kjo vlen per shume institucione shteterore .

 36. kamikaci says:

  Kane fluturuar pa asnje gajle 713.000.000 leke te rinj= 7.130.000.000 te vjetra.
  O popull 7 Miliard leke . sa gjunah qe keta te keshillit te bankes do na u prekkan me pas sepse ne do I qukemi kamikace…hahahahahaha

 37. Vunoi says:

  Me heqjen e Fullanit mer fund e keqja!
  Fullani deri tani nuk eshte akuzuar nga askush zyrtarisht per vjedhje apo koruptim qe thote Z.Baze.Ku e ke prokuren zoteri,nuk flas per stafin per kete ai ka pergjegjesi morale dhe duhet te hiqet.
  Opinioni irritohet drejtesisht nga pasuria e Fullanit,abuzimi juaj eshte shmangja nga tablloja e madhe,pasuria dhe korupsioni i vete qeverise e parlmentit te sotem shume here me te fuqishem se Fullani.

 38. Emigranti1 says:

  Edhe pse me jane fshire disa komente ,une kam durimin te mirekuptoj stafin e kesaj gazete te nderuar.Eshte nje moment shume delikat problemi qe ngre z.Mero,jo vetem me te drejte,por edhe me shume kopedence.Megjithate ky problem nuk duhet te marre vetem karakter moral e shoqeror,por ne radhe te pare politik dhe ekonomike e me teper juridik.Akti nuk edhe aq I thjeshte.Me shueme se kaq nuk mund t’i beje nje armik ketij populli.Per mua akti eshte armiqesor,pasi eshte te futesdh Duarte ne xhepat e popullit.Fullani nuk mund te mbrohet as nga perendia.

 39. luljeta cakërri says:

  Bravo Z Mero, kjo është të jesh gazetar.

 40. era says:

  Qeni shkopin nuk i a ha Meros!
  Nuk kane mend apo nuk kane bythe, apo te dyja, ku jane gazetaret??
  Nuk eshte sot vendi per te the ne kete , por Mero duhet te mos mbaje ane kur u pervishet VIP-ave.

 41. aria libera says:

  Pershendetje mero,besoj se drejtori i bankes do te jete nje emer i ri i padegjuar me pare.

 42. dajti says:

  Per shumicen e anetareve te keshillit mbikqyres te emeruar nga shpellari i vicidollit ska nevoje per komente te mira. Kane qene si kane qene s’ka rendesi, tani jane prostituta qe i komandon nje njeri i semure. Eshte zgjedhja e tyre: PARAJA JO DINJITETI. Te krahasohen me nje llum si fullani, nuk do te thote se jane te mire. Duhet te krahasohen me standartin e nje funksionari europian per te cilin flasin e bejne moral perdite ne ato mbledhjet, konferencat e neveritshme qe bejne bashke me te huajt.

 43. MOKO says:

  I nderuar Z.Mero,po e lexoj e rilexoj kete shkrim,ashtu si te gjithe te tjeret qe kam patur mundesine dhe kohen,e kjo eshte ajo qe duhet te kete nje njeri normal dhe pa kete nivel qe kane keta kamikazet qe nuk mund te shtoj asnje presje,POR nuk duhet te harosh nje gje Z.Mero:kategori te njerezve te tille kane ekzistuar dhe do ekzistojne,ata kur ariten ne kete nivel,haruan si dhe me ç’far sakrifica ariten deri aty,ku u bene borgjeze,u pasuruan,nga vetja jo,por nga politika,ata haruan edhe jeten e veshtire qe kane bere,haruan varferine qe eshte sot,haruan se per tu bere nje pedagog sot ne shqiperi nuk duhen notat,meritat,por eurot dhe pyete Dhori Kulen sa do ne tavoline.Sistemi i koruptuar kapitalist beri qe Fullani te vere nen kembe nje popull,nje parlament,3 ish kryemintra,nje kryeminister dy k/parlamenti,nje politike te kalbur e te koruptuar ne teresi.ATEHERE MENDONI SE KY NJERI QE SOT ME PARANE E SHPERDORUAR DHE QE KA LIDHUR KEMBE E KOKE KETE KLASE POLITIKE MAFJOZE DO DOREHIQET? JO I NDERUAR MERO,JO.
  AI SOT DO DALI DHE DO PERSHTYJE ATE SHTRESE PREJ 99% TE POPULLIT QE E UREN,(QE DO KOKEN DHE KONFISLIMIN E PARAVE TE VJEDHURA,TE ATIJ DHE TE GJITHE TE TJEREVE) DO SHANTAZHOJE TE TIJTE,DO KERCASE DHEMBET NDAJ,SALIUT,ILIT METES DHE DO TI KERCENOJE DEPUTETET E DERI TEK AMBASADAT QE JANE KETU DHE KANE HESHTUR;QE TI VENE GISHTIN KOKES SE JANE NEN KEMBET E TIJ.
  KJO DO JETE AJO QE DO FLASE SOT FULLANI.NESER DO FLASIM PERSERI,PO GJETA MUNDESINE,I NDERUAR ZOTI MERO.

 44. albania says:

  Shum dakort me gazetarin po mister rilindasi ca mendimi ka per fullanin?

 45. METEH says:

  Z.Mero,analiza juaj eshte e sakt.Por keni per te pare se:As Fullani,por dhe KM nuk do e “RRUAJNE”.Ne keto 23 vite jane bere vjedhje e vrasje te shumta dhe fajtoret jane te lire.Kete katraure e ka sjell SALI-META,qe me vjedhjen e floririt.Ramen nuk e lene te beje shtet,pasi rrezikohet kualicioni.E kam thene dhe here tjeter & komentet nuk me jane botuar.

 46. enveri says:

  Cfar kane dhene ketomkoka te kombit per kete vende . Kane bere bisnes me paret e popullit.RRoga perrallore , a thua se jane ajka e kombit. duhet te kthejn parat e grabitura .

 47. Leone says:

  Ne raste se eshte dikush qe i bene autopsine veprimit banditesk te B.Sh eshte vetem Z.Mero Baze .
  Duhet pa tjeter qe per zgjidhjen e ketij lemshi te krijuar ne B.Sh te perfshihen te gjithe gazetaret e ndershem dhe Analistet te cilet deri me sote jane duke neglizhuar per tu futur ne kete debat ,Kjo nuk eshte shenje e mire per ta dhe per gjthe shoqerine Shqiptare.

 48. kamberi says:

  Shkrim i goditur dhe i shkruar me shume finese.Ky eshte realiteti shqiptar.MERO ti nuk di nje gje tjeter,sa ka vjedhur Fullani me 20 apo30 vete me shume ka perfituar Sadik Llulla nga shitj e tokave te porto -romanos.

 49. Liridon says:

  Para nje dekade kur u zgjodh Guvernator ne Tirane u hap fjala qe :”sot e tutje kushdo mund te behet Guvernator”,kjo nisur nga niveli i tij profesional dhe moral.Sidoqofte A.F.eshte produkt i moralit politik qe ka mbizoteruar ne tre dekagat e fundit ne Shqiperi.Prandaj skemi pse te cuditemi qe klasa politike nuk prononcohet per kete problem.Deri me sot jemi komanduar nga politikane te cilet dite e nate i kane sherbyer klaneve te cilet kane per qellim shkaterrimin e shtetit shqiptar si hap i pare,e me pas shkaterrimin e kombit tone.Borxhet per fryme ne fillimin e viteve ’90 ishin 100 $ per fryme e sot jane mbi 35 here me shume,e kjo duke llogaritur qe vjedhjet ne BSH jane aq sa deklarojne kryekamikazi dhe kamikazet e BSH.Shohim qe po pregatitet ne opinion nje klime qe kjo situate do te rregullohet sikur dikush te jape doreheqjen kjo situate do te rregullohet si me shkop magjik.Nje mashtrim tjeter qe klasa politike aktuale do tja servire opinionit publik.
  Kryeministri aktual i cili pretendon se keto 300 dite ka bere inventarin e shtetit duhet ta dije se akoma se ka bere kete inventar ne Institucionin me te rendesishem te nje shteti.Ai ka shansin ti afrohet figurave me te rendesishme te kombit tone nqs do te beje gjene e duhur.Regjizoret dhe aktoret e “Telenoveles te sterzgjatur shqiptare”prej cerek shekulli jane financuar pikerisht nga ky Institucion.

 50. luani says:

  Meroky eshte prodhim i shkelqyer mund te krahasohet me artikullin e skandalit uotergej. Pse e permend pasi cdo kush qe e kupton ndopak duhet te mendoje per nje cast qe BSH mund te coje shtetin ne kolaps. Kete duhet ta mendojne eshe bordi i bankes (mbikqyerit) qe dashur pa dashur u bene vegel e fullanit. Kjo eshte nje turp. Duhet te kuptohet nje gje ne vendet te europes te thuash qe ke punuar ne banke te ngrihen ne kembe pasi ato e kuptojne mire punen e bankjerit. Tashti duhet ta mbyll pasi nuk ja vlen por duhet te theksoj nje gje per opoziten apo per poziten qe bankes i ka ra autoriteti dhe kjo ka sjelle edhe ne bankat e nivelit te dyte. Mendo per nje cast depozitat e njerezve qe ne banke as 20% i rezerves i preket

 51. ne kohen e diktatures , ne nji rast te tille (qe nuk do te mund te ndodhte as per 2000 vjete )po the sikur te ndodhte ,dihet shume mire qe ai qe ka ngaterruar cdo gje eshte Diktatori !Ne rastin konkret kemi Shokun Mao nga Malsia !Pa Izmin e shokut Mao ….nuk fuste duart as Fullani ,as gjoja bixhozxhiu ,dhe as shejtani !
  Kjo dirigjence komandohet vetem nga Sali Berisha.
  Kjo gje ndodhi ,sepse doktor Mao ,kishte plane dhe ndihma nga UDB ja ,se do te ishte nji lloj mbreti ashtu si Zogu !
  Se nuk kishte popull qe te ngrihej e ta kundershtonte ,se Mao te shtypte me tanke e te vriste ne mes te sheshit me duar ne xhepa.
  Se Mao ,si nji njeri me mbeshtetje nga agjenturat e Fazlliceve mund te bente cte donte ,dhe beri !
  Se Shoku Mao ,Doktor i persosur ne vjedhje dhe nji arkitekt i Shkaterrimit , kishte bere plane qe nuk dolen ashtu sic ishin bere !
  Se Shoku Mao , kishte ne plan te ndalonte rrotullimin e globit dhe te ishte ai qe te komandonte ne Ballkan per cdo gje kunder truallit shqiptare dhe ne nji fare mase , ja arriti.
  Arriti qe serbet qe fornizonte me nafte per te shtypur femijet e kosovareve ,ti bente solidare me kosovaret ,duke i mbush bace bookun e Maos me Like ,per madheshtorin Sali !
  Pra ,kjo krijese shqiptare me synime antishqiptare u rrit nen kujdesin e injorances shqiptare ,dike i votuar te pakten gjysmen e votave ,se te tjerat i merrte me tjeter stil.
  Kjo , fantazme shqiptare deboj ,genjeu ,mashtroj ,vodhi ,grabiti ,mbyti ,persekutoj , dogji ,helmoj ,shkaterroj ,dhe varrosi per 24 vjete ….vetem shqiptare !
  Se kjo krijese perbindeshe me emrin Sali Berisha ,do te bente edhe miliona te zeza keti populli ,dhe nuk do te linte pa grabitur banken e shtetit ,sepse nevoja ja ka kerkuar te bleje vota per te vjedhur bashkine e Tiranes ,dhe per te bere fushate elektorale ne 2013 ten,dhe nga ajo fushate e mallkuar per te nuk ja doli dhe me kaq shume vjedhje.Parate nuk i ka vjedh Fullani ,por as te tjeret (nuk mund te them se nuk kane lozur edhe ata me 500 euro)por katastrofen nuk e keni pare akoma,kur gjerat te vene ne vendin e duhur ,do te dalin gazepet e verteta !S’KENI PARE GJA AKOMA ,ESHTE HERET <<<PRISNI EDHE PAK…..

 52. alexi says:

  Me ne krye Llallen si prokuror asnje nga ata qe evodhen kete vend a shretuan e lane laskuriq nu do te denohet.Hysen Gashi ka filluar para burgimin ne ambientet e spitalit rajonal Durres n.q.s me te vertete eshte i semure duhet te kurohet ne spitalin e burgjeve.Lind pyetja perpagesen ditore te mjekut dhe prurorit te ceshjes,besoj se eshte e majme,sepse Hyseni i ka mundesite ekonomike ti pasuroje keta dy persona.

 53. Mazllëmi says:

  Me një gjë nuk jam dakord Mero. Që kërkon “të nxjerrësh vaj” anëtarët e Bordit Drejtues të Bankës…! Thjesht fare: N.q.se ata nuk kanë përgjegjësi ligjore për ç’ka ndodh në bankë, atëhere janë të panevojshëm në atë pozicion, pra nuk duhet të ketë Bord Drejtues, ose të jetë “për dekoracion”…

 54. gaz spahija says:

  O NJEREZ NESE DONI TE DINI, SHEFI I SIGURISE SE THESARIT NE BSH ESHTE I JATI I BRIMSIDA SHEHAJ DREJTORESHA E TATIMEVE DHE SHOQJA E NGUSHTE E TAHIRIT. KJO ESHTE DHE NJE NGA ARSYET QE NUK ESHTE BERE PUBLIK EMRI I TE JATIT DHE NUK ESHTE ARRESTUAR, SE E MBRON TAHIRI. ESHTE PERSONI DIREKT PERGJEGJES PER VJEDHJEN E THESARIT.

 55. reforme e thelle says:

  I nderuar Gazi. kur i jati i drejtoreshes se tatimeve ishte Drejtor Sigurije ne BSH , bente te dridheshin edhe zogjte qe fluturonin per rreth Bankes. Largimi i tij nga detyra si edhe i specilaisteve te tjere te zote dhe zevendesimi i tyre me pazare te pista e degradoi BSh deri ketu ne kete marrezi , qe do te mbahet mend gjate.

 56. demi says:

  …pajtohem plotesisht me analizen, por do te shtoja se nuk mbaron ketu…fullani u mor vesh qe nuk ka asgje te perbashket me qenien njerezore…se kujt i ngjan nga krijesat e ketij rruzulli, secili nga ne ta zgjedhi vete…

  …por…CFARE I NJEHSON ME QENIEN NJERI???!!!

  …keshilli mbikqyres, anetaret e tij, pa dallime politike…cfare kane bere keto 25 vjet…vetem me pagesen dhe shperblimet qe kane marre, shifra astronomike per Shqiperine…a u eshte degjuar ndonjehere zeri???

  …ministrat e finances ne vite…
  …anetaret e parlamentit ne vite…
  …kryeministrat e vendit ne vite…

  …nuk e dinin qe FULLANI i kishte caktuar vehtes nje rroge, pervec shperblimeve dhe bonuseve,…gjashtedhjete here me te larte se ajo minimale e miratuar ne kuvend dhe e aplikuar nga instancat perkatese???!!!…

  …nuk kane qene ne dijeni te shpenzimeve mararamendese te Bankes ne pergjithesi dhe Fullanit ne vecanti…duke konsideruar faktin qe personeli i kesaj banke na qenkan dhe farefisi nga te gjitha anet e politikes???!!!…e dime qe BLUSHI nuk mund te bjere ne nivelin e palokes qe thote: PO PSE KY POPULL NUK SHIKON VJEDHJEN QE KA BERE QEVERIA KOHET E FUNDIT ME cez…por I BENKA PERSHTYPJE SE FULLANI PASKA VJEDH 7 MILIONE USD…por te pakten te mos fshihet, se kur nuk e bene minister ishte shume aktiv…dhe shume te ngjajshem politikane si ky…

  …dhe me e fresketa…PRESIDENTI, mbrojtes i paepur i kushtetutes dhe i ligjit…nuk di fare se c’behet ne banke, pasi i ka filluar dhe gruaja pune aty (kjo megjithato prona qe ka marre, natyrisht me te drejte, neqoftese qenka kaq e zonja pse nuk punon privat dhe te demonstroje aftesite e veta…)…del ne mbrojtje te hapur te hajduterise se gjyqesorit, etj…e kuptojme veshtiresine qe ka per problemet fizilke dhe mendore qe ka ( dhe ky nuk eshte faj i popullit)…pse pajtohet me kete gjendje, e ka edhe ai nje aresye…

  …cfare i njehson me qenien njeri???…ASGJE!!!…te gjithe sa permendem me lart dhe entourage i tyre nuk jane tjeter vecse MONSTRA…qe kane pire gjakun e ketij populli ne vite…

  …ne konkluzion: EDI RAMA: neqoftese nuk eshte i perlyer me LLUMIN e permendur me lart…ka shansin historik…qe nuk duhet humbur, pervec popullit tifoz, pjesen tjeter e ka me vehte…por duhet te demonstroje ashtu sic beri me HALENE “ARSIM” qe nuk eshte i perlyer…

  1. Dashamiri says:

   Ne qofte se nje njeri thote vetes intelektual eshte ne nderin e tij te refflektoje drejte dhe te thote te verteten. Thenia e filozofit grek se nder e lavdi meriton te verteten pa shikuar dobine duhet te jete moto per anetaret e keshillit mbikqyres qe pothuajse te gjithe profesora me titull. Titulli nuk vlen asgje ne qofte se nuk je realist ne vleresimin e situatave, veqanrisht kur je dhe specialist i ekonomise. Te nderuar anetar thirrja mos u beni kamikaze te Fullanit eshte reale, es’tju karakterizoje hte udherrefyese per Ju. Shpresojm te refflektoni ne te miren tuej dhe te popullit qe e mirpret largimin e guvernatorit.

 57. Dashamiri says:

  Shkrim i perkryer. Do donja te pyeteshin anetaret e Keshillit mbikqyres te Bankes. A doni te shisni personalitetin tuaj me nje guvernator qe ne popull eshte teresisht i diskredituar. Ne mbajshin prape turp t’iu vije.

 58. perkthyesi says:

  A ESHTE EDHE FULLANI NJE CUN TIRONE?

  Kur mafia e droges dhe kokaines vrau ne mes te Bllokut dhe para syve te policise bankierin Artan Santo, Kryeministri shqyptar me mallengjim te justifikuar deklaroi:

  NA VRANE NJE CUN TIRONE!

  Tani kur peticionet e popullates po rrezikojne nje bankier tjeter famoz enverist te Kohes se Qepes Edi Rama eshte futur ne Brimen e Miut dhe HESHT porsi PESHK dhe ka lene te vajtoje si kukumjacke pylli Keshillin Mbikqyres te Bankes per fatin e zi qe ka pllakosur familjen Fullani, pas vjedhjes makaber te Thesarit te Bankes se Shtetit nga dhenduret e tij drejtore me shume hajna te tjere nga pas. Heshtja e cuditeshme e Kryeministrit, ne nje kohe qe Saliu dhe Ilir Meta me sejmenet e tij si Spartak Braho&Co dolen qarte me deklarata ne mbrojtje te kusarit Fullani, na ben te pyesim me te drejte:

  A ESHTE EDHE FULLANI NJE CUN TIRONE?

  sic ishte edhe Artan Santo per Kryeministrin tone RILINDAS? Prandaj edhe pyesim:

  A DO TE PRONONCOHET EDVINI PER KUSARIN FULLANI APO DO TE RIJE I FSHEHUR POSHTE FUSTANIT TE KESHILLIT MBIKQYRES?

  sepse nuk po merret vesh fare dhe mileti me te drejte 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit pyet me te drejte veten:

  MIRE EDVINI PO MEDIA SHQYPTARE PSE ESHTE BERE SHRDHMEMECE PER MEGASKANDALIN E VJEDHJES SE THESARIT TE BANKES TONE KOMBETARE?

  sepse pervec gazetes TEMA asnje tjeter nuk po hap gojen per kete komedi qe po luhet me shqyptaret nga politika jone kombetare.

  1. osmon gazepi says:

   dy fjale per bolekthyesin nastradin !

   Jam 1001% dakort me ju por ju lutem kur behet fjale per vjedhje mos perdorni shprehje te tilla :”bankjer famoz enverist”.Duhet ta dish se ne kohen e “CUNIT GJIROKASTRES” po te kish ndodhur kjo Fullani do kishte varrin prane te ndjerit Gasper Curcia.
   Ti perkthyesi i veprave te xhaxhit leh kot si qen neper forume.Sor me takimin Arvizu-Fullani keto artikuj te Meros dhe komentet tuaja kane vleren e letrave higjenike sepse do ndodhi me Banken si skenari i 21 janarit dhe gerdecit ku jo vetem kriminelet urdher-dhenes jane te lire dhe shpallur burra shteti por dhe vrasesit reale jane shperblyre me miliona per te mbyllur sqepin.Skenari i bankes do jete :Fullani shpeton minutat e fundit si Lul Basha me procedore kur vodhi 300 miljon euro dhe do denohen me zhurme keto minjte e vegjel..Keto ndodhin vetem ne vatanin e perkthyesit tone qe ishte dje hafije e enverit dhe sot rri si zvarranik interneti.Ka ardhur koha o perkthyes per vlersimin e Enver Hoxhes si burri me i madh qe ka nxjerre njerzimi nqs nuk futet ne burg monstra berishe i cili mund te jete i lire vetem ne nje regjim ambasdorial ku nje dipllomat si arvizu ka atributet e nje mbreti te pashpallur..qe edhe si mbret nuk po e kryen mire detyren sidomos kur “pervesh menget”

   1. perkthyesi says:

    O Mon Gazepi,

    megjithese skandali i Edi Rames me LHL-te e Asadit ne bashkepunim me Avrizune, tani dhe ne kete situate te megaskandalit te vjedhjes se Thesarit te Bankes se Shtetit nuk besoj qe ambasadori i SHBA ne kete situate dramatike te luaje nje skenar kaq famekeq per fatin e Vatanit, sepse ne fund te fundit ai perfaqeson nje shtet te Madh me Demokraci te konsoliduar dhe mesa e njeh nastradini SHBA ka shume pak gjasa qe skenari tend i zhvillimit te situates ne favor te KUSARIT Fullani te realizohet me ndihme nga pertej oqeanit. Thjesht shqyptaret duhet te kene besim tek SHBA si nje vend MIK me Demokraci te larte dhe si MIK historik i shqyptareve qe nga koha e Presidentit Willson, pavaresisht se Enver Hoxha i shpalli armiq dhe vrau ushtaret angleze dhe amerikane ne Kanalin e Korfuzit me minat e komunisteve jugosllave te Marshallit Josip Tito.

    Nga ana tjeter Shqypnia po kerkon te behet antare e BE-se dhe duhet me teper te degjoje vendet e Demokracive evropiane, sepse aty e ka pasur vendin historikisht edhe Shqypnia jone, qe kur Skenderbeu shpetoi Evropen nga kollofitja e Perandorise Osmane.

    Enver Hoxha nuk i linte te tjeret te vidhnin Thesarin e Bankes se Shtetit sepse ai vete ishte KRYEKUSARI ABSOLUT i cdo gjeje dhe e kishte bere Shqypnine si nje CIFLIG personal te familjes se vet dhe i kishte transformuar shqyptaret si skllever me pune te detyruar qe punonin nate e dite per familjen Hoxha. Prandaj si edhe nje mafioz i vertete ndeshkonte cdo njeri qe prekte pasurine tone kombetare, te cilen e quante si pasurine e familjes se tij biollogjike. Ku kane shkuar te ardhurat per 50 vjet me radhe nga eksportet shqyptare si kromi, bakeri, minerale te tjera, tekstile dhe pije, konserva dhe perime, domate dhe shalqinj? Mesigur jane ne llogari ne banka te huaja, kryesisht ne Zvicer, sepse enver kurre nuk do t’i besonte nje bankieri pa shkolle dhe debil si Fullani.

    1. osmoni says:

     o perkthyes i palodhur i veprave te xhaxhit qe akoma noton ne ujrat e perversit Xhon Megout dhe djallit Blerim Cela qe thonin per 380 ton ar te fshehur qe nuk po zgjatem.Ti mor kameleon i lindur mos ngaterro punen e nje ambasdori me shtetin amerikan sepse ti je aq i ndyre sa po te kujtosh komentet qe ke bere per posacerisht per Gerdecin si e ke share ti Ameriken,Bushin e Kondolezen nuk e ka share as Kim ir sungu i korese veriut….Lexo komentin e atij gjergjit 4;12 pm te kuptosh hilene e Fullanit…

     1. perkthyesi says:

      As Bush Xhunjori debili qe s’dinte ku bie Afrika ne harten e Botes dhe as Kondoliza Rajs dhe as ambasadori i kritikuar nga nastradini Withers qe shkoi ne terrin e nates ne Rinas bashke me sekserin e Salit Fatmir Mediu per te hequr etiketat e fishekeve kineze te Saliut nga arkat qe ishin gaditur per ne Afganistan, te gjithe keta rufjane dhe hileqare nuk perfaqesojne dot shtetin me te fuqishem dhe me te madh ne Bote me nje Demokraci te Konsoliduar sic eshte SHBA. Besoje se nastradini ka jetuar per nje kohe te gjate ne kete vend dhe e njeh situaten nga brenda. Per kete arsye, ne shqyptaret duhet te kutpojme se “VELLEZER TE PERJETSHEM” sic i cilesonte Enver Hoxha komunistet e Botes Lindore nuk ekzistojne agjekundi ne rruzullin tokesor dhe amerikanet ne radhe te pare kujdesen per mireqenien e SHBA, prandaj Shqypnia e vogel sa nje gogel, sa nje pike ne harten e Botes do te bente mire qe te ndiqte pa kushte parakprake nga pas ato shtete qe kane prosperuar gjate jetes se tyre dhe jo vende te falimentuara si Rusia, Koreja e Veriut apo Kuba e Fidelit. Mon Gazepi i vertete kishte nje llaf qe e perseriste shpesh:

      DUHET TE FSHIHEMI PAS GAXHOIT SE NDRYSHE E HENGREM TULLUMIN.

      Prandaj me dashje apo pa dashje shqyptaret duhet te fshihen pas GAXHOIT, ndryshe me forcat e veta nuk dalin dot nga bataku ku i la Enveri Yt.

   2. xheJ eN Bi says:

    osman gazepi —

    E ç’perkthyes mavria eshte nastradini !!!
    Shiko nivelin e komenteve ,a do ti perkisnin nje perkthyesi ?
    Çfardo replike qe te besh me nastradinin ,po ato do te shkruaj , per Enverin , per Ramizin ,per Titon dhe Willson -in.Nastradin ka ne fjalorin e tij nje numer te kufizuar fjalesh dhe ato i perdor si klishe.

    Nastradini me jep pershtypjen se para 90 – es do ket qene ndonje komunist i terbuar dhe tani eshte kthyer nje ” antikomunist” me i “terbuar”se Saliu.

    Para 90-es ne qe nuk ishim te profilit te Ekonomise nuk kishim asnje njohuri per Sistemin Ekonomik ,vetem me ato pak teorira te Marksizmit,po tani qe edhe kalamajte e vegjel nga jeta e perditeshme ,lajmet ,gazetat ,formuam nje ide ,kurse nastradini ngeli fyell siç ishte dhe kjo e verteton paragrafi i fundit te komentit te tij.
    Vetem nga pyetja qe ben se ku vajten te ardhurat nga kromi, bakri, mineralet e tjera,tekstilet …etj. duket qe eshte nje pyetje prej budallai .
    Nastradini haroi se kur vente ne spitale nuk paguante asnje qindarke, nastradini haroi se ata qe venin ne Universitet nuk paguanin asnje qindarke , bile ata me te ardhura te pakta perfitonin dhe burse si quhej ne ate kohe ( duke mare nga shteti 3000 Leka te vjetra ).
    Nastradini ka haruar se artistet mirnin nga nje muaj leje krijimtarie dhe paguheshin nga shteti dhe ju blinte dhe veprat e artit , kishte dhe nga ata me 6 muaj dhe me leje te perhershme.
    Po nepunesit e shtetit me se paguheshin ?

    Po te qe nastradini perkthyes do ti dinte te gjithe keto se do hynte edhe ai ne rrethin e artisteve , po nastradini ka mundesi te kete mbaruar 7-vjeçaren dhe tani i kane mesuar te shkruaj ne tastiere.

    1. osmoni says:

     faleminderit i nderuar JNB.ky nastradin perkthyesi (lexo bythekthyesi) ka dhe qendrime te tij ekstremisht te felliqura ku do permendje 2 prej tyre:

     Vace Zelen e ka quajtuar cingije (jevge) qe i kendonte emverit,kurse me e forta quante bandit te paguar Avni Rustemin qe vrau “atdhetarin” Esat Pash Toptanin..Keto dy “luge” mjaftojne te vlersojme se cfare m.ti ka ne qypin e nastradinit

    2. xheJ eN Bi says:

     osmanit —

     Nastradini eshte kaq ordiner sa nuk ka personalitetin e tij po ron me idhuj.Ne fillim kishte idhull Enverin ,pas renies se sistemit pati idhull Saliun dhe nga qe doli huq nga dy te paret eshte kthyer idhull i Mbreterise .

     Tani ne shkrimet e tij mund te humbase llogjiken vetem per te mbrojtur ish Mbretin Zog,çdo gje nastradini e sheh o te bardhe o te zesa, ngjyrat e ndermjetme nuk i perceptone me shqisat e tij.

     Prandaj per hire te Esat Pash Toptanit mund ta quaj Avni Rustemin edhe bandit dhe tradhetarin ta quaj hero.

     Greku ka nje shprehje : dhose tharo s’to horiati na su anevi s’to krevati .Dhe perkthehet fjale per fjale (po ne greqisht rimon ) : jepi kurajo fshatarit dhe ai te hypen ne krevat.kurse ne shqip shkon me shprehjen : Jepi doren te te marre krahun .

     Edhe nastradini po ta lesh pak te lire te shkruaj do te shes pordhe sikur eshte i shkollua.

 59. Canada says:

  Shume mire e ke ti Mero po a can bythen shqiptari per dinjitet dhe sidomos ata qe ti permend me siper: Keshilli mbikqyres i BK, para lekut.
  Si thote nje shprehje: KOke lash koke mora. La koken e vellait per koken e deles. Mero ky eshte shqipoja dhe ti akoma me shkruan per moral per keta spurdhjake. Dhori Kule sa here kane shkruar gazetat per ato qe ai ka bere ne universitet. Nese keta njerez do kishin pak moral, nuk do lepinin bythen e nje idioti FULL-HANI per disa pare xhepi!!!!!, nese do kishin moral si bllok duhej te jepnin doreheqje, por skane moral dhe prandaj qendrojne. Mero me ligj denohet edhe ai qe fsheh hajdutin dhe ata e dine kete, e di dhe bosi i tyre ILIR META

 60. lapraka says:

  mos u lodhni kot o popull…ky fullhajni eshte nje nder perfaqsuesit

  e klanit te vllaheve ose llacifaceve…kta jane njerez qe u hodhen ne treg

  nga fatos nano qe ne vitin 97..shume prej tyre cobenjve drejtuan dhe

  drejtojne institucione kyce te shtetit shqiptar kuptohet dhe me bekimin

  e janullatosit…

 61. Eli says:

  ketu nuk eshte fjala vetem per nje fullan ,ketu jane shume fullaner shikoni vilat e fullanerve te tjere dhe mendoni se cbehet me kete vend ketu kerkohet nje revolucion iterenga populli pa dallim patie shoqeria civile ne mungese te sindikatave partiakeduhet te ngrene si nje uragane tere popullin qe te shporrin te gjithe hajdutet vjedhsit qe nga politikanet ,shtetaret e deri poshte qe jtojne ne llukes me gjakun e popullit kur ka familje te tera pa buke kurse keta kane ndertuar vila me gjakun e popullit ti shporrim porgjithmon hajdutrit

 62. rashid says:

  Bravo Mero,nuk ke çthua tjetër.

 63. gjergji says:

  I dashur Z. Mero. Urime per shkrimin.
  Perse keta njerez te cilet dhe kane ngritur keto inkuizicione (me te drejte) nuk investigojne mbi lojrat e bera me obligacionet?

  Perse nuk investigojne per obligacionet qe i rruajten tere kohen per vete duke ja marre bankes me 1% e duke ja shitur prape me 7 % brenda vitit?

  Perse nuk rihapet “ai muhabeti vjeter” qe BSH tentoi vet te behesh piramide gjate 96-97?

  E pra, sepse jane perziere te gjithe pavaresisht se shume here i ka luajtur fijen doktori nga Vicidoli.

  Per mendimin tim Fullanin nuk e heq dot njeri nga frika apo kujdesi i dekonspirimit.. E per llogjike te con qe Fullani duhet te heqe vete dore.. Por nje person si Fullani qe te gjithe koleget e dine madheshtine e familjes nga rrjedh dhe paaftesine e pinjollit te tyre dhe rrugen per karriere te tije veshtire te kete kurajo per kete gjest (dhenien e doreheqjes).

  Keshtu qe per mendimin tim Z. Mero mbase Ju duhet te mendoni per nje pyetje qe llogjika te con drejt saj….

  WHAT`S NEXT ?

  Respekte
  Fullani ka fituar, Po ne?

  1. Robert says:

   O gjergj trimi mire ke shkruar por ke gabuar me madheshti kur thua per madheshtine e familjes se mender Fullhanit( A KE NDONJE SQARIM PER DINASTINE FULLANI?).Po te hapen ujrat e zeza te bankes shqiptare do plasi nje cunam me i madh se Watergate i Amerikes para nje gjysem shekulli afersisht.Duhet t’ja fillojme me arin e grabitur nga nazistet qe u grabit nga Berisha ne 1993 ku dhe i nderuari Rajerson ka rol “episodik”
   Shqiptaret duan te dine :
   -KUSH I MORI NE BSH 85 MILJONIN E GARANCISE TE ALBETROLIT QE “U SHIT” 850 MILJON DOLLARE.PSE PO HESHTET NGA QEVERIA PER AKUZAT ME FAKTE PER MAFJEN BERISHIANE QE THOTE GERI KOKALARI
   -CFARE LIDHJE KA KJO SHUME ME ARTAN SANTON QE E VRAU PO E NJEJTA DORE E MAFJES NDERKOMBETARE QE VRAU KOSTA TREBICKEN DHE SOKOL OLLDASHIN.
   -PRANDAJ O MADHI KOMENTUESI GJERGJ FULLANI ESHTE I PAPREKSHEM SI KOLEGU DHE ISH BOSI I TIJ BERISHOVIQ QE EDHE PSE VRAU 4 DJEM NENASH U QUAJT BURR SHTETI SE VRAU 4 KOKAPALARET E ILIR METES.

 64. ardi says:

  cer flet o Mero….kujt po i tregon ti moralin ore…po moralin e beni sa per te shit ca shkrime e gazeta mer….po moralin e ke ne krye te kuvendit ti mer….te gjithe ata per te cilet ti apo shoket e t u kane shkruar qe nga piramidat e deri sot vazhdojne te kryesojne e te na japin mendt….une e di qe shkrimet ke ne dore, por kur dicak eshte gabim vazhdimisht ti dhe shoket e tu sduhet ta lini nga gabim te behet vleresim, hero , kryetar kuvendi, president, parlamentar etj etj….
  po ik o “vlla” pak na bojne budallenj keta politikanet po doni edhe ju media te na xhironi….keto pune i mbyll gjykata por kur edhe gjykata te bo budall duke i pa faktet me audio dhe video…varja…shkruaj me mire ca poezi e vjersha , te pakten na jep ndjesi qe arti po zhvillohet edhe ne gazeta….

 65. zace labi says:

  Shkrim i perkryer i ke bere jne analize te forte .Shpresoj ta ken lexuar shkrimin kta te tredhurit e kshillit.Neser do jete shume vone per kamikazet e fullanit.

 66. breaking news says:

  Rezultati i sotem 6 me 1 ne BSH ne favor te Fullanit dhe ai i KLD per Gjin Gjonin me rezultatin 12 me 1 tregon se Rilindja e Rames ka lindur e vdekur.Dikur ne futboll me nje rezultat te tille 18 me 2 skuadra humbese duhet te ule pantallonat dhe breket poshte.Jam tmerresisht i befasur nga qendrimi i treshes Ramaarvizumeta qe do ta quaja treshja e ngjalave qe na i futi bukur ne 23 qershor 2013…RIP Albania

 67. Koco says:

  Urgjentitisht duhet te behet audit nga K L Sh dhe Nderkombetar dhe duhet reforme e thelle e konfiskim edhe i pagave te ketyre palacove te keshillit mbikqyres e shume funderinave produkt i lidhjeve nepotike me palo politiken e sali qenit i cili eshte koka e piramidave dhe shkaterimit te ketij vendi i cili ende vazhdon rokullimen .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *