Folklorizmi shkon në ekstrem, Vlora, Kamza dhe Bajram Curri shpallin “Qytetar nderi” Armando Dukën e Canën

dukaPolitika kërkon që të përfitojë sa më shumë nga ngjarjet e ndodhura në ndeshjen Serbi-Shqipëri.

I pari e bëri Lulzim Basha, që një ditë pas ndeshjes e nderoi ekipin Kombëtar me titullin “Mirënjohja e Qytetit.

Këtë shembull e ka ndjekur edhe Bashkia e Vlorës, Kamzës dhe Bajram Currit.

Me motivacionin për mbrojtjen e flamurit dhe simboleve kombëtare edhe Këshilli bashkiak i Vlorës në një mbledhje jashtë radhe miratoi dhënien e titullit “Qytetar Nderi” për ekipin kombëtar dhe kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka.

Në motivacion shkruhet: “Për atë që bënë në fushën e blertë të Beogradit që u kthye në fushën e dinjitetit tonë kombëtar. Ata luftuan për mbrojtjen e simboleve tona kombëtare, luftuan si në një luftë të vërtetë, sepse lufta e vërtetë është lufta për mbrojtjen e flamurit dhe flamuri e ka shtëpinë në Vlorë dhe Vlora ka Ismail Qemalin, vlonjati që së bashku me Isa Boletinin fluturuan mbi Beograd dhe turpëruan Serbinë”.

Edhe Bashkia e Kamzës ka nderuar Kombëtaren me titullin “Qytetar Nderi”, edhe pse ekipin ynë nuk është person fizikë.

Ndërsa Bashkia e Bajram Currit ka ndëruar me titullin “Qytetar Nderi” kapitenin e Kombëtares, Lorik Cana.

Kjo mund të shfrytëzohet politikisht nga Federta Serbe e Futbollit, e cila mund të argumentojë se futbollistët tanë janë nderuar nga politika shqiptare për veprime politike në Beograd./b.l

REMOTE_ADDR:[]

43 komente në “Folklorizmi shkon në ekstrem, Vlora, Kamza dhe Bajram Curri shpallin “Qytetar nderi” Armando Dukën e Canën”

 1. Labi Vlore says:

  Ky eshte demtimi me i vogel qe i ka shkaktuar Shpetim Gjika qytetit tim.Edhe pse gjithsesi mbetet demtim,sepse e ben pak qesharak institucionin qe drejton.Nuk mund te jepet titulli qytetar nderi ne te njejten kohe Ismail Kadarese dhe Armando Dukes.Pavaresisht se kerkoj teper,keto jane gjera qe Shpetimit(ne fakt Mallkimit) te Vlores time,as qe i kalojne ne mendje.

  1. MERITONI says:

   hej,ne vende te DUKES,une propozoj TURKOFAGOSIN!

   edhe ashtu,per nga bindjet jane identike,vllezer siamez!

   veç duka eshte edhe me i poshter,sepse eshte edhe hajne!

   1. turgofagos says:

    Meritoni .
    propozo edhe Saliun , se ai i zgjdh ne menyre demokratike me dy gishta lart , Keshtu eksitohesh edhe ti.

    1. MERITONI says:

     TURKOFAGOS

     dikujt me i thon shnet,plaqe i doket.

     une ty po te propozoj,per qytetare nderi,e ti leje qe nuk je falimenderus,por,shfaq ironi!

     sinqerishte,une nuk po boj hajgare.
     kure keni munde ta shpallni BREGOVIQIN ne 2006-ten,qytetare nderi te TIRONES,pse nuk mundesh ti?

   2. Aleksander says:

    Turkofagosi ka vene kandidaturen ne vend te Kristi Pinderit ,i eshte perkushtuar nje kauze te larte me mish e me shpirt (e me bythe),ndaj i urojme sukses e…bythe te forta ne detyren e re !

  2. Todri says:

   O Shpetim legeni, paske vendosur ta mbyllesh me mut! Njesoj je me Xhelal Mziun, nje me Hodo leckaman, nje batute nga filmat shqiptare. Po c’do me thene kjo, nuk shperndahet vemendja nga bemat e tua. Tani e bere hallall burgun. Apo po fut mik Duken per te shpetuar he? TURP!

  3. vlora e vertet says:

   O shpetim o legen. o sahanlepires i Armando dukes. Duka te q… kaq vjet e ti prape i lepin k… Po tani qe u dha vendimi o legen. Ku eshte merita e Dukes ? Vetem lojtaret ishin heronj Duka eshte nje injorant i paafte qe dyhet zhdukur. te ruaft cmimi qe i dhe . Turpi te ngelet deri ne fund ty edhe keshillit te Vlores me ne krye lepires tende Evis Allushin. Turpi u hengert.

   1. sokol says:

    Po e ka ber rruge Shetua te dhjesi ne cdo hap. Po s’ka gje se ja ha Evis Alushi tani pasi i lepin k… njeher. Dakrd esht Ergysi rendsi ka qe Shpetua ti promovoj gruan.

  4. kico says:

   Gjika o legen dil bashke me bucen e Ergys Alushit ne shesh te flamurit ti jepni cmimin Armando kryelegenit se do ua shqyejme ate muhabetin. Mbajeni turpin ju o cift qelbesirash. Mos e perfshini Vloren ne kete turp. Propozoj te protestojm para bashkise kunder Gjikes dhe buces se tij Alushit.

 2. santiago says:

  vari k…n pune malokesh

  1. Anonim says:

   Edhe Gjika nga veriu doli?

 3. Dispanceria says:

  Hajde Idiotlliqe hajde, e meritojme ta humbim ndeshjen ne tavoline. Te jene kaq Idioter ata te Vlores? E cfar beri Duka? Idiotizmat Shqiptare spaskan kufi, filloi me Injorantin e Bashkise se Tiranes dhe hajde ku do perfundoje.

 4. Thomaidha says:

  Mire Kamza dhe Bajram Curri jane qytete nen sherbimin e serbit Berisha,por TURP i madh p[er Vloren,qe Keshilli Bashkiak u be pale me ARMIQTE E SHQIPERISE!!
  Cfare flamuri mbrojten djemte e Kombewtares,o DALLKAUKE?
  Ai flamur nuk ishte i Shqiperise,por i ARMIQVE te saj!
  Flamuri yne eshte KUQ E ZI ME SJHQIPONJEN DYKRANARE dhe jo i ZI me harten e Shqiperise se madhe!
  Ai flamur ishte nje PROVOKIM ARMIQESOR I SERBEVE,ndersa keta DALLKAUKET VLONJATE i bejne sherbim falas ARMIQVE TE Shqiperise!!!
  TURPI JU MBULOFTE o SPIUNE SERBE te Vlores!
  I bej thirrje vlonjateve te ndershem,qe te PROTESTOJNE PARA BASHKISE dhe te detyrojne Keshillin ANTI SHQIPTAR qe ta heqin kete titull TURPI!!!

 5. Epirioti II says:

  Po mire keta loqet e Keshillit Bashkiak te Vlores e kane bere kete gomarllekun dhe sidomos me ate teksti e motivacionit, por nuk prisnin dot sa te mbaronte pune UEFA.

  Po ju te mediave ju iku treni qe do ta botonit pa u thare mire vula.

  Popull me shume zemer dhe guxim jemi, por pa tru nuk ecet dot perpara.

  1. TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. says:

   Sepse ,pikerisht Shpetim loqe-fishkuri ate do qe ne si Kombetare (( e cila sipas tij personifikon EDI RAMEN ?!) te humbas ne tavolin eme Serbet 3-0 .
   Nuk e di se si jane zhvilluar mgjarjet sot ne “Narodnij Armij ” midis Partizanit dhe Beshiktashit per Kupen e Uefas ,por ma do mendja se SERBET nuk kishin pse te ishin te kompleksuar nga Turqit sido qe keta te fundit ,Turqit ,Serbeve ua kane q..re nena dhe babe per 400 vjet ,por kane lene pershtypje te MIRE ne vigjilje te vendimit qe do t ejepet neser midis Nesh dhe Serbeve ku Serbet do te dalin te LARE kurse te gjithe fajet do ti marim ne .

 6. Shqiperia e Madhe says:

  O sa turp me qenë shqiptar…

  1. Taqke vllehu says:

   SA turp me een kokeloqe si puna jote

   1. daniel says:

    tama turp kur degjon te tilla idiotizma

 7. Mallakastrioti says:

  @@@ ore Vlora :Po ky Duka c´fare Merite ka??? apo pse Deklarata e tije ishte:Nuk kemi asnje Pretendim,dhe mirepresim Vendimin e UEFA-s…
  @@Duket si ka zene Era e detit keta te Bashkise se Vlores….

 8. LORA says:

  Keshilli bashkiak i dumbabisteve te Vlores qenka rehatuar ne standartin brekedhjere te “dukes se krimit”.
  Vafshin ne ferrin e shpeto morracakut te Terbacit.

 9. strazimiri says:

  Idiotizem dhe debilizem i llojit te Don KISHOTIT. Me mire te kishin dhene nja ca ndertime pa leje se mbase do tu falej….por ky eshte bashkepunim me serbet te cilet nuk duan te njohin flamurin e kuq me shqiponje, por bejne fakt nje banderole te sajuar nga ata qe nuk e kuptojne ose nuk duan te kuptojne se kohet kane ndryshuar ,Europa kerkon bashkim..pa kufi e levizje lirisht. Kur keta paskan qene kaq patriote pse pranuan nje flamur tjeter per Kosoven e pavarur dhe nuk mbajten ate te Shqiperise ame ? Apo mirmengjes o interes.Vetem nje simbol kane dhe duhet ti falen çdo dite shqiptaret kudo qofshin…FLAMURIT TE SKEDERBEUT.Atij flamuri qe ngriti ISMAIL QEMALI dhe puthi ISA BOLETIN

 10. kapedani says:

  gjika po i lan borxhet dukes, gjika eshte presidenti i klubit flamurtari si kryetar bashkie, dhe po shkemben favore me duken. gjikes i ka rene popullariteti ne vlore nga korrupsioni dhe kerkon te fitoj pike me karten e patriotizmit.

 11. thomaidhaaa motra ckemi?? ke bere gje kohet e fundit?

 12. Treviso says:

  Me duket pak si veprim i ngutur. Tropoja ka treguar me zgjuarsi se dy bashkite e tjera. Pse duhet te nderohet Armando Duka? Cfar Beri Armando Duka ne stadjumin e Beogradit dhe ju pajtoheni me deglaratat e tije pas trazirave qe ndodhen ne ate ndeshje? Vendim i shpejte eshte per te nderuar Lorik Canen, por dhe pranohet nga Tropojanet. Eshte vendim i shpejte se duhet tu priste gjykimi i UEFA-s per te mos renduar situaten politike ne gjykim.

 13. reagusi says:

  ai copa e hajdutit nga Vlora dhe ai katunari 24-karatesh i Kamzburgut jane ekzemlare te rralle te pushtetit vendor – te dy me kastarvec ne sume dhe bejne terr terr.

 14. ivani i madh says:

  BASHKISE SE VLORES I SUGJEROJ QE PAS ARMAND DUKES TE SHPALLE DHE QYTETARE NDERI DHE SUPERMBESEN SE DHE AJO KA DHENE NJE NDIME TE CEMUSHME NE NDIME TE DAILLARVE TE BABAIT TE SAJ DHE KUNETERVE TE GJYSHIT.

 15. karabuxhuman hajdarcari i perpjete says:

  opa filloi ngrejtja e monumenteve ke shqiptart!
  dhe masanej behen si miz e lisit rrugve me i rxu dhe terheq zvarr kur si del pazari mir!
  hajde shqiptart hajde
  hajde rrotkar hajde
  koe bolesh ngele
  shitesh dash per dele

 16. tungjatjeta says:

  Nuk e kuptoni që të keqen e kemi nga brënda? Po na bombardojnë me kartën e patriotit dhe të nacionalizmit që ne si turrmë që jemi të mos kërkajmë llogari për ujin dritat rrugët shkollat spitalet gjykatat.10 vjet e mbytur në uj shkodra nuk doli njeri të protestonte kurse për gjermanin dolën të gjith në rrugë.

 17. arif says:

  Gjika bene si pariot i madhe. Te dhjefsha ato mustaqe

 18. Ajaxs says:

  Ne SHqiptaret asnjehere nuk kemi ditur te bejme politike.Megjithese, te gjithe ne e mbajme veten si me te zgjuarit ne bote.

 19. festim says:

  E gjithe kjo I intereson politikes e ne vecanti qeverise qe populli te mos merret me problemet reale qe e shqetesojne shqiperine si; papunesine,rendin,korrupsionin,trafikun droges,dhe kerkojne qe populli te merret me problem pa sens si cfare do vendosi UEFA,edhe sikur UEFA te vendosi te denoi te dy ekipet do thone se fajin e ka UEFA jo ne se ata jane te poshter ,Europa eshte kurve plake,etj,kjo eshte nje politike e piset qe per c’do problem duhet fajesuar te huajt,rreziku vjen nga jashte,por mos harroni fjalet e FAIK KONICES ketij shqiptari te madh se e keqja e shqiperise vjen nga vete shqiptaret.

 20. Sh says:

  Ketu ka tradheti burra !!!!!,Bravo kete priste ,Serbia dhe UEFA .

 21. mira2000 says:

  Cfare nuk na degjojne veshet
  Duket populli qe i ka zgjedhe cfare niveli ka

 22. elona says:

  Ka plasur injoranca sheshit.

 23. charlie says:

  Fillum me lon nom ne tani

 24. jon coresh says:

  cpo na degjojne veshet, e cpo na shohin syte. pune majmunesh.

 25. gimi says:

  turp per keta bashkik qe tallen duke ber shou me te tilla brocekulla keta jan njerz qe drejtoj popullin prandaj tallet europa me ne shqiptaret se po na drejtojn katunaret turp.

 26. gjergji says:

  Vazhdon avazi i turpshem i rendjes pas bezes me simbole shqiptare.
  Famuri nuk eshte cdo beze e stampuar sipas deshires e me sa me shume figura te njohura, qofshin edhe kombetare.
  Flamuri yne eshte simbol i shtetit dhe ka ngjyre, forme, permbajtje dhe dimensione te caktuara dhe nuk i ngjan aspak asaj qe fluturoi mbi stadiumin e Beogradit.
  Se kush e beri ate veprim mbase nuk do te dale ndonjehere, por se kush nxori me shume perfitime nga kjo eshte tashme e qarte, eshte Serbia, e cila po i tregon botes se shqiptaret te tjera synime shtrojne ne tavolinat e bisedimeve me Europianet dhe te tjera synime(shqiperine e madhe) kane ne mendje e zemer.
  Kjo fushate e cmendur per te heroizuar sportistet apo ekipin per nderin e madh qe i bene vendit duket groteske dhe pa vend.
  Kjo eshte nje arme me shume ne duart e Serbeve per te treguar se ishte Shqiperia qe po feston ne delir pas atij baneri, per ndryshe nuk do kishim fushate per shpallje heronjsh dhe deklarata politikanesh te coroditur qe po mburen me fluturaken mbi stadium.
  Vetem Kryeministri i yne mencur u tregua i matur dhe vleresoi drejt se rruga per ne Europe nuk behet me qendrime pasionante e nacionaliste, por me vleresim racional te kesaj mundesie qe Shqiperise dhe Ballkanit i eshte afruar fatmiresisht nga Bashkimi Europian.
  Nevoitet ti therasim mendjes e te vleresojme se jemi ne epoken e shuarjes se kufijve dhe te harimit te merive te vjetra qe nuk na kane lene ne dhe gjithe Ballkanin te shkojme perpara.
  Le te nxitojeme e te perfitojme nga kjo situate e favorshme dhe perkujdesje dashamirese e Gjermanise dhe Europes se Bashkuar ndaj ish sherxhinjve Ballkanas.
  Mbase Rama Kryeinister eshte fati i Shqiperise, shipetareve dhe ndoshta eshe i ndryshimit dhe zhvillimit te vete Bakanit.

 27. mehmeti i byros pulitike says:

  po trajnerin italjan pse se dekorut?
  apo ja jep presidenti urdhrin e skenderbeut klasa par.

 28. sokol says:

  lloj lloj lajmesh degjon nga albanistani.por po nuk u denua ky mustaqemiser me fakte ne tavolin ai vend ka marre fund.

 29. Bobi says:

  Akoma var medalie ky mustaqe muti?
  Ik o var nje gur ne qaf edhe hidhu nga maja e molit

 30. interpoli says:

  Duka, kur filluan trazirat ne stadium dhe cunat u futen brenda, ferkoi duart dhe tha “ua hodhem, e fituam 3 pikeshin ne tavoline”! Ai prandaj kembengul ne nje fraze te vetme: “po ti kisha lene djemte te dilnin, nuk i dihej nese do ktheheshin gjalle”!!!! Ne vend te ndiqte rregullat dhe ti nxirrte futbollistet ne fushe, mendoi se do te fitonte lehte!

  Nuk kuptoj se cili eshte motivi i dekorimit te tij? Mire Gjika ka nevoje per Duken, po keshilltaret e bashkise si i shkojne akoma mbrapa kesaj qenieje te degjeneruar…

 31. Arberidr says:

  Isa boletini i varure ne Flamure??nuk bene
  Ate falmur e ka ngite Gjergj Kastrioti Skenderbeu per 25 vjet e ringriti Ismal qemal .
  Kjo esht dora e serbite me perzie Zmajlin me Bol etinin.Boletin eshte figure karizmatike,qe sduhet analizohet por te rrine ashtu qyshe eshte.
  Sepse Isa e riza(begu)prej ne prishtin deri nw shkup ne vitin 1912 nuk ja kan nda gazepin tuji i them hasan prishtinesh qe nuk duam pavarsi por autonomi nden Osmani-turqi.(1)
  Ne kerkojm te nxjerrim nga burgu ne selanik Sulltan hamitin(2).
  Kjo ishte motoja e Beglerve Bolotin e kriezinjvee.Hasni kundeshtonte por ishte nje.Kur shkaun ne shkaup gjendja ishte e zjarrte,Bajram curri kishte hap burgun -thye dhe dal burgosurit .Delagat e perfaqsus 500 veta.por disa bejler ju bashkuan Bolotinit e krizinjeve.”Bajram curri na paqen qafe bejleret se patem me i ba 4 vilajte kah flitet gjuha shqipe”
  Kur hasan prishtina lexoj 14 pikat boltin i tha kam edhe 1 pike une
  Jo i tha hasani.bolja i tha vetem nje..Jo e jo
  HASANI i tha jo asnje vec 14 e asnje me teper.
  Atehere nuk mbeli gje tjeter vec me te nisete luften civili qe po i thone sote njeri me tjetrin.
  Por historianografia shqiptare duhet ta dine.sesep monizmi hasani me veshtersi lejonte ti permendej emri por kishte qene 24 ora kryeminister e s kishte si ta fshinte.Shenimet e dokumntat e hasanit akoma nuk jane hapur
  shyqyr sala dekoroj Zogun( jo zogun ne pyll)por zogin ne varre me cmimit me te larte FLAMURI kombit e dekoroj dhe Hasni e gurakuqin qe i ka vra zogu me agjenturen e tij.
  Zogu ka derguar flori me kuja ne shqiperi te V.(D.A.)per te ble parin e bajraktaret per ta neutralizuar Bajam currin por njeri nga prinjes e kuptoj qe ato florinj do tja pragosnin kembet duarte dhe gojen.
  Dhe i tha doresin Faleminderit qe erdhe une ja kam dhen besen bajram currit.Me Te birin e Fatimes nuk bashkohem,ja kam djeg shtepin dh kam perkrah atin Fan nol.Ai…..shoqi tjeter e ka shtepin atje nipi po te percjell deri sa te duket shtepia e shko coja.Ashtu beri i ardhuri.
  Vrasja ka pabesi,dikush ka qen jago nuk diht mire ndofta dhe serbi ka paguar e kombinohet .lajmi qe kur u vra bajram corri skender drini biograf i curri thote Dokumenti
  “Naltmadhni porosia u kry,kapterri xhandarri …..esht pika pika e ka vulose monizmi emrin por thote duhet dekorohete”.
  Kur te hiqet ajo leter edhe sote pas 50 vjete monizem e 25 neo diktature demokratike social demokrato komuniste nuk esht hequre ajo leter mbyllse .Sa per pensionin e bajram curit qyshe ne fillim kur esht dhen e ka marr bashkshortja dervishhamnja e cila ka vdek vone ne komunizem
  Por pksh.(pas clirimit) e ndali pensionin sepse burri i vajzes-haries e futen ne burg ne kryengritjen e postripe -Rakip Meten deshen ta pushkatonin por nderyne dhe i dhan burge perjetshem deri vitet nnentdhjete.
  Deputeti i tropojes ishe bashkluftetar me bajram currin kur zgjidhet deputet Legjislatura e IIte 1951)shkon ne udhtim e siper tek familja e B:C Nje gjendej katastrofike shitshin rrobat e shtepise per buken e gojese.
  Ky kishte ble 2 paketa duhan, 1 kg,kafe,e 1 kg, sheqer si peshqesh.
  Kur shkon ne tirane ne mbledhje shkon dhe enveri vec enveri 4-5 me larte ne tribune.mendon si ta takojn.Pak me perpar i kishte nje oficeri madhor dhe ai deputet.a po i thua enverit se familja e currit eshte ne grade(gjendje ) te keqe.Gjeneralismi i thote drejtoju vete.Bile nuk me tha qe po mundohem me te takuar se edhe ai sishte ne presidjum.Ne seancen e I dalin deputet Une thot aliu nuk luajta vendi tuj menduar??Enveri e ka pa ulur dhe mendushem tuj ra per shkalle te podjumit e i ka the si je?pse po medohesh?Ka shkuar dhe ja ka dhen doren.Drejt e ka kuptuar qe nje hall e ka spse ju kishte vra dhe nje vlla sipas atyre aksidentalisht(1946) kush nga fmilja nuk ka qen ne varrime.dhe ase qe mendohet se esht vra me qellim Vetem bashkshortja thoshte e kane shigjetuar.Pastaj ju la kocit e demikraci u sqarua gjithshka ne popull por asnjera parti nuk ka bere vlesime vtem Gjeneral Rr. Parllaku me ish Presidentin dr:A.lfred Moisiun levizen pake.
  Aliu i thote E.h. kam nje bised personal te gjith presidjumi ishin ndal pas e.Thuje i thote enveri ja ku jemi me gjith shoket e ta rregullojm.jo jo i thote aliu vetem per vetem.Mire i thote sote e neser jemi ne mbledhje , pasneser kur te duash hajde.
  Shkon i tergon.Fjala e pare i thote “vajza ta ndaj burrin#.(Po tja kishte then aliu hallin aty ne sall ashtu do kish thene pastaj do ju kish drejtuar suites per miratim Mire i thash ata servila me siguri do kishin duartrokitur per mendimin gjnial te e.h.
  aliu i thote ajo nuk e ndan burrin ne asnje menyre.
  Mire i thote e.po bisedojm me shkodre,Aliu ja thote sadik bocit ishe sekretar i I i shklodres,
  I thote mbasi i ke then E. punen ja gjem qyshe sote ,e vune spoteliste Hajrin deri sa doli ne pensione.Tani ne gazet ka shume romuza e sulme e pikpyetje per B.c. dhe biografin skender drini.
  Kujtdo mund ti gjinden kundershtar e deklarata Por duhet shifen si esht e verteta ose sa perqind B. ka qen lufetare, sa perqind jo luftetar.
  B.C ka takura lenini ilegal kur ka qen ne europe dhe ja ka sojeguar fije e per pe ceshtjen shqiptare.”Kushtrim i ka then e ka qujtur Lenin -Hazret-zote per papullin shqiptar,Lenin i ka then “ne qofte se fiton komunizmi kah flitet GUHA-gjuha shqipar do te jet shqiptare”dihet b.c.u vra 25,,,,histori luftarsh ne ballkan coptime e ricoptime dy te terat e tokes e popullsise ngelen jasht kufive 1913.)
  Nje fjal qe paska qen miljoner.Kur ka shkuar ne vjen te austrise e kishte vendin ne hotel por per buke e kafe nuk mjaftonin lekat e refugjatit.”Nje goran thoshte me ka mbajte.Tregtar bakallxhi qe shiste ne rruge”.Pastaj nga malsia Nimn Syla e Syl hoxha-Basha kane mbledh dele.lesh dhe i kan derguar me i shite ne shkoder dhe ja kane derguar bajram currite lekat ne vjene.Tani njera vajz e Ragipit jeton e tjtra ka vdekure ne moshe te re-ndejs paste F.).
  Duhet me shkruar gjate pa sharje e ofendime te verteten e bajram currit (shif Dr.At Fillozof Nolin Phd,biografin shkrimtar lauratin e cmimit republikes Skender Drinin).Histiria duhet rishikohet por jo te rishkrihet.Kur thuhet rishkruhet duhet rishikuar gjithshka ,kjo behet me qellim politizimi
  edhe per zogun duhet shkruhet ka qen kryeminister, minister,dt.lind. dat shkolla ,gjuhet,u be mberet si pse,amerika ska qen dakord per shqiperin mbretni.por zogu i ka then ambasadorit USA:=se nuk mundem me i sunduar ndryshe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *