VIDEO/ Nisin punimet për pallatin 17-katësh te Liqeni Artificial, sot priten pemët

liqNdërsa prej disa javësh ambientalistët kanë denoncuar si të paligjshëm ndërtimin e kompleksit 17-katësh në zonën e Liqenit Artificial, mëngjesin e sotëm, disa punëtorë kanë nisur prerjen e pemëve përreth kësaj zone, raporton A1 Report.

Jashtë kameras së A1 Report punëtorët pranuan se pemët po priten për t’i hapur rrugë një kompleksi të madh në një nga zonat më të preferuara të kryeqytetit. Siç shihet në tabelë leja ndërtimore është dhënë nga bashkia në gusht të këtij viti dhe zbatues i projektit është firma “Gener 2” sh.p.k.

Objekti është parashikuar të jetë me pesë struktura banimi dhe shërbime me nga 1 deri në 17 kate, me nga tre kate parkimi dhe shërbime nëntokë.

Por me vendim të Këshillit të Rregullimit të Territorit në zonat pranë digës nuk lejohen të ndërtohen objekte mbi 9 kate banimi. Sipas ambientalistëve ky kompleks tek zona sportive poshtë Parkut të Liqenit Artificial është dhënë në mënyrë të jashtëligjshme nga Bashkia e Tiranës.

Ky pallat ndërtohet në një zonë të konsideruar si e brishtë për ndërtime pasi është poshtë digës së liqenit, e cila në rast dëmtimi rrezikon përmbytje në zonën e Komunës së Parisit.

REMOTE_ADDR:[]

56 komente në “VIDEO/ Nisin punimet për pallatin 17-katësh te Liqeni Artificial, sot priten pemët”

 1. Ndoc topi says:

  He cfare po ben tani Edi …apo pret ti mbarojne dhe pastaj ti hedhi me mire keshtu…………..hhhaaaa

  1. keno kotorri says:

   Ju te Temes me duket se po na genjeni sepse nuk ka mundesi qe Qeveria Rama qe eshte shprehur kunder prishjes se gjelberimit dhe per ate ndertes qe rezikon digen te lejoj .

   Interesojuni mire pastaj na e thoni aq me teper qe po e nderton nje partner I familbes Berisha

   1. tit qerosi says:

    rilindje hahahaha

  2. Gjergji says:

   Farse e rradhes e Rames, ja ca eshte. Akoma nuk jeni mesuar me taktikat vonuese te Edit ju? Ku tani ben hatane perpara mediave per dicka per tu dukur sikur mbeshtet mendimin e popullit, e me pas urte e bute vazhdon me projektet e tij pavaresisht premtimeve te meparshe. Nuk e mbani mend aksionin policor “marrezia e fundit” per lojrat e fatit, apo tritolin per ndertesat pa leje, apo arrestimin e politikaneve te korruptuar? Te gjithe jane jashte, ndertimet pa leje ende vazhdojne te mbijne i kerpudhat dhe ato “mijera” makineri lojrash fati e ata dhjetra te arrestuar jane po te lire e funksionale sikur asnje gje nuk ka ndodhur. Ftillohuni pak e mos e kini memorjen kaq te shkurter.

   1. Shqiptar says:

    Me ligj me shoku dhe me argument se funksionojne gjerat me vetegjyqesi, njeri merret a ndertohet afer diges, tjetri merret me historikun e gener 2, rroma pertoma…

    Shume e thjeshte: kush i jep lejet e ndertimit? Bashkia.
    Hy te faqja e bashkise, plani rregullues i territorit i miratuar nga Basha, percakton ndertim 9 kate te liqeni. Kaq e thjeshte eshte: 8 kate jane pa leje. Tani mund te dalesh dhe te protestosh me argument, jo yyyyy

    1. Maria says:

     Kjo zone eshte e mbipopulluar dhe nuk duhet te kete me ndertime aty. Aty duhet te behet park me peme dhe ambiente per femije dhe gjithe zona perreth te filloj te pyllezohet dhe gjelberohet.

  3. socialist i zhgenjyer says:

   Shtet RRUMPALLE,Kshilli Rregullimit te Teritorit Te Republikes posht Diges lejon ndertime objektesh deri ne 9-te kate.Bashkia i con deri ne 17 kate.Nese ka permbytje,si me 9 si me 17 demi eshte bere dhe gjelberimi eshte prishur gjithashtu.Kush eshte ne rregull KRRT apo Bashkia ??????????????

 2. timi says:

  KETO pallate nuk duhen te ndertohen,qeveria duhet te nderhyje,nqs I ka ikur mendja bashkise dhe do te beje para ne kurriz te cilesise te jetes te qytetareve,qeveria duhet te marre situaten ne dore.

 3. Arben says:

  E dha 20% Bashkim Berisha atje ku duhet dhe iku pengesa e qeverise ndaj turpit dhe masakres me te fundit me te ardhmen e Tiranes.Gjithe ajo zhurme qe u be per tre muaj me gjoja ndalimin dhe kontrollin e lejeve abuzive te Lulzim Bashes paska qene vetem per presion qe te paguhet perqindja.
  Menderosje ishte dhe po prape ashtu do te ngelet ky vend.Pushtetaret paskan qene te gjithe njesoj,vetem forma dhe fasada ju ndryshon.

 4. garip says:

  Asgje s’do beje Edi. Pallatet i ka Bashkim Ulaj, shok i Edit. Edhe kur u be kulla tek Coin me 24 kate, Edi si me porosi ndaloji te tere pallatet rreth e qark te mos ishin me te larte se 6 kate. Te njejten gje beri ne gusht. Te nesermen e lejes se Bashkimit shkoi dhe ndaloi ndertimin ne tere Shqiperine. Po pse more djema, ate dite e mesoi ai qe po jepej leja Bashkimit? Po te donte i kishte bllokuar me kohe!

  Dhe nje pyetje te fundit: ku eshte tani zonja Ruspa? Apo duhet t’i themi zonja Ruspie?

 5. Ky Basha e paska me shume qef kur i ve dinamitin Rama!
  Te gjithe i kane dale borxhit, ketij shkaterrimtari te poshter, dhe prape vazhdon me kundraligjin…….!

  1. Marinari says:

   Ky detari eshte pasardhesi i denje i Pal Vates. Rezaton injorance te tejskashme.Me siguri kete pune e ka bere Basha me koken e vete. Se ky dhe Rama nuk dine gje.

   1. Marinar !
    Per nji pjese njerezish si ti , qe e bardha i duket e zeze , nuk eshte faji im !
    Ti , kuptohesh se do te keshe tradite familjarishte pallen ,dhe po te pelqen shume.
    Ke filluar te hash ca mut shume me komentet e mija ,sepse dicka te djeg forte.
    Thjeshte je nji moterqim…….

 6. www says:

  Ah mer Lul Buçja mer Lul Buçja qe do degjoje zerin e qytetarit ti bythqim dhe degjon zerin e kunatit.

 7. era says:

  Do i dilte tymi kesaj “lufte ” per lirimi e hapesirave te zena nga bisneset neper trotuare.

  Qeveria kishte nevoje per pak parfum mjedisor qe kur te qelbte Tiranen te mos vinte shume ere.
  Jane paralajmeruar me kohe pazaret e qelbura qe qelbin gjithe Tiranen, te Edi Rames, ku kodoshet e pushtetit bejne akoma sikur jane ne opozite dhe denoncojne ndertime shkaterrimtare per jeten e te gjithe banoreve te Tiranes.

  Standartet teknike as duhen diskutuar fare. Standartet mjedisore dhe sociale jane ne grope.

  KETO JANE REZULTATET I NGJALAVE TE 1 PRILLIT TE 2013.

  Te gjithe qytetaret e Tiranes duhet te ngrihen te mos lejojne betonizimin e metejshem te Tiranes dhe te zones perreth parkut.

  ps akoma nuk mund ta besoj se Rama mund ta haje kete kokerr ulliri. Ne te kundert, koston elektorale do ta kete aq sa nuk ja pret mendja.

 8. fllad says:

  Ku eshte shoqeria civile. Ku eshte Sazan Guri, Feruni, dhe ambjentalistet e tjere?
  A po kane marre edhe ata ndonje studim mjedisor per te mbyllur gojen?
  Natyrisht ne nje pisllek ku futin duart te gjithe majtas dhe djathtas,nuk ka as shoqeri civile dhe as ambjentaliste.
  Turp per te gjithe shqiptaret qe lejojme dhe na terheqin nga hunda birbot dhe cubat e politikes.
  Mos u krahasoni me Europen, turqit qe ne i marrim per shembull te prapambetjes jane nja 100 vjet para Shqiperise. Per 6 cope peme te prera perpak i vune flaken Stambollit.

  I ndrite shpirti Faik Konices: Shqiperi (shqiptar)te kam dhjere… nuk te mora vesh asnjehere..

  Ngrihuni shqiptar se cdo gje mund te kete kthim prapa ,POR BETONI JO!!

 9. lira says:

  RAMA MASHTRUES I MADH.

  Nuk e paskemi marre vesh mirre, nuk e kemi kuptuar se qe ke quan RILINDJE.

  Se kush eshte saliu dhe Ilir Meta e dime shume mire. Ka zaptuar dhe shkateruar te gjithe perrenjte dhe lumenjte, kanionet qe jane dashur mijra vjet te krijohen. Prandaj bota nuk i zgjedh te drejtojne maloket dhe fshataret pa u bere tre breza qytetare. Ata as nuk e kuptojne se vfare krimi kane bere, por edhe kur ja tregojne nuk reagojne se kane instikte jo njerezore.
  DO JA JAPI ZOTI ATJE KU U DHEMB ME SHUME.. ashtu si po vret mushkerite e femijve te shkrete shqiptar….Amin!

 10. ligji says:

  TURP PER EDIN I DOLI ME NE FUND KALLAJI…………

 11. Lul Ded Gjoni says:

  Tirana praktikisht eshte bere qytet i pabanueshem. E vetmja siperfaqe ku ka mbetur dicka natyrale megjithese e piste eshte kjo. Tani dhe kete duan ta vrasin, Ne qofte se Rama nuk ndalon kete barbari mos hape me goje per rregullimin e teritorit.Boll na cau koken me dengla poetike.

 12. Flor Fulej cun Tirone says:

  Kjo eshte rilindje edhe per kete zone po ju nuk doni ta kuptoni.

 13. LIKE says:

  HAJDE HAJDUTRI HAJDE PO KUSH ESHT HAJDUTI QEVERIJA PD APO LIKJA ???? HANI TE GJITH NE NJE GRRAC HAJDUTET E MUTIT

 14. tfg says:

  shtet burdhelo,vari kkkkkkkkkkk……….

 15. Lil Toronto says:

  PO KOMPENSOHET NE NATYRE KOMPLEKSI “JON”

 16. Shqiptar says:

  Lejet ndertimore merren ne Bashki jo ne Kryeministri. Kjo leje eshte dhene gjate veres, mbase dhe arsyeja pse qeveria Rama pezulloi deri ne nje vendim te dyte te gjitha nderhyrjet ne territor.

 17. Shqiptar says:

  Kryeministri mund te kerkoje verifikimin komform ligjit te lejes se dhene dhe kur leja eshte e rregullt nuk nderhyn dot sepse cenon pavaresine e institucionit, ne kete rast bashkia.

  1. beni says:

   Ca do me thene konform ligjit tek diga?????????????!!!!!!!!!!!!!!!

   1. Shqiptar says:

    Komform ligjit te urbanistikes dhe kushteve tekniko-inxhinierike.

 18. poprapo says:

  FIRMA GENER 2 ESHTE E BASHKIM ULAJT. ME ORIGJINE MALAZEZE, INTERNUAR NE FIER GJATE KOMUNIZMIT DHE PASTAJ MBAS RENIES, SHPERNGULUR DHE RRITUR NE MAMURRAS TE LACIT. NE 1997 SALI BERISHA KISHTE SI STREHEN ME TE SIGURT SHTEPINE E VELLAIT TE BASHKIM ULAJT( MBANI MEND QE FLITEJ PER NJE SHTEPI DOKTORRI, EDHE IZET HAXHIA PARA PAK JAVESH E THA NE INTERVISTEN E TIJ). BASHKIM ULAJ ESHTE SIPERMARRESI ME I MADH I BERISHES, NDOSHTA EDHE ME SHUME SE TACI….KY DOKTORRI TANI NDODHET NE AMERIKE, GOCEN E TIJ A KAM PASUR SHOQE KLASE.

 19. mirel says:

  Dhe kriminelet s’kane te ndalur

 20. beni says:

  o Rama, ju dhjefsha Rilindjen. Rilindje per Bashkim Ulajn. O plehre, me vjen turp qe kam votuar 5 here per ty. Mafioz i mutit, edhe liqenin do ta thash o drogaxhi? A e di o piktor injorant qe nuk ndertohet te diga, se per kete duhet te thash liqenin? PO E BERE KETE, MOS TA ZENTE ZAHON FUNDI I VITIT ! Mjaft e perdhunuat kete popull!!!!!!!

  1. Shqiptar says:

   Fale teknologjise sot mund te ndertosh ne cdo cep te globit: mbi oqean ndertohet sot pa pike problemi. Amsterdami eshte i ndertuar ne varesi te nje dige mekanike, e kushedi sa shembuj te tjere boterore, mjafton ti besh google.

   Cdo kerkese llogarie duhet te kete llogjiken dhe argumentin brenda se me te shara e me ububu nuk komunikohet.

   Nqs te shqeteson pakesimi i gjelberimit ne ate zone, ky eshte problem komplet tjeter, por mos i hyj ceshtjeve inxhinierike se ngaterrohesh kot e nuk e shpreh dot shqetesimin real.

  2. qytetari says:

   Rama eshte nje mashtrues qe nuk e ka shokun.
   Ai tjeter thote e tjeter ben.
   Ai godet vetem njerez te pafuqishem e fukarenj.
   Gjithe “aksionet” qe ai merr jane vetem nje fasade per te mbuluar llumin ku ai bashke me te tjeret eshte zhytur keqas.
   Sigurisht qe keta politikane qe jane pergjegjes per shkaterrimin e ketij vendi meritojne cdo kritike,sharje apo denim .
   Vetem se me beben e vogel e te pafajshem te Rames nuk eshte aspak mire te hakmerremi duke e mallkuar,kurresesi ne asnje menyre.

 21. Salah says:

  “Gener-2” prone Baskhim Ulaj – Tropoje, // Salih Berisha

 22. bobi says:

  Ku eshte Inuku/eunuku dhe ajo kurva me floke te gjata, ajo zhandarka prej leshi qe prish muret e shpive te fukarenjve?

  Edi Rama pergjigju, te votuam per te mos flirtuar me bizneset e Berishes, o burre i pabythe, qe per frikacak vetem Basha Bq ta kalon!

 23. ALMA says:

  NJE PJESE TE TOKES ATY E KA ARGITA BERISHA DUHET TA DINI EDHE KETE,DHE JU GAZETARE BENI NJE LAJM PER TE QENE SE NGELET VETEM ME THASHETHEME DHE PRISNI KOMENTET TONA.THUHENI KUSH E NDERTON DHE KUSH ESHTE PRONAR KY PO QE DO JETE LAJM PO KINI FRIKE TE TREGONI TE VERTETEN ATEHER SJENI GAZETARE POR THASHETHEMAXHINJ.THX

 24. Selman Topi says:

  Cfare ka per te thene per kete zonja “Ruspa” ?? Po Edvini eshte i kenaqur per 20% nga miku i vet Bashkimi ? Uhh jazek i paci leket e mos ju zente fundi i vitit.

 25. aus München says:

  mos thoni , jo ps e jo pd, le te jete kush te doje ne qeveri e ne bashki.. populli te ngrihet ne protesta.. ashtu si u ngrit edhe kundra c’montimit te armeve kimike ne Shqiperi, ashtu te protestoje ehe kundra shkaterrimit te ambjenteve .. ku kta te fortit e ndertimeve te pasurohen.. duke shkatruar ambjentet e gjelbera.. kjo eshte akoma me e demshme , se ajo me armete kimike…. po kur populli rrin urte .. ata kshu kan bere dhe do bejne gjithmon…

 26. mirel says:

  Liqeni tashme kthehet ne nje Gijotine Pemesh.

 27. era says:

  beni
  Big like komenti yt.
  O shqiptar, kur thote beni, o te dhjefsha mendjen e RILINDJES( sejmeni dhe zagari i tyre je) por pse e prishi pallatin e madh ne Vlore moj qelbesire e Rames dhe nuk pyeti per Bashkine?! Apo aty kishin mbaru pazaret dhe nuk kishte pjese?
  Gjithe populli duhet ta kuptoje se nuk eshte fjala vetem per betonizimin dhe masakren mjedisore. Eshte shume me shume se kaq.
  Per nje gje qe eshte kaq e dukshme dhe e prekshme nga syri dhe ndjeshmeria e publikut, dhe keta cuba nuk permbajne dot vehten, cfare mund te mendosh per qindra dhe mijra pislleqe qe jane nen rogoz dhe populli nuk i merr vesh.

  Ky eshte zhgenjimi me i madh qe Rama po i ben popullit.

  Po e terheqin maloket e serbit sali dhe Like Blloku per hundesh.
  Hartimet t’ja lexoje Zahos kur te rritet dhe jo popullit shqiptar neper media apo Facebuker. POPULLI PO ZHGENJEHET dhe po mashtrohet nga dita ne dite.
  SHQIPTARE, BETONIZIMI NUK KA KTHIM PRAPA!!!!!!!!! NGREHUNI!

  1. Shqiptar says:

   Kur ka argument ska nevoje per ofendime.

   Pallati ne vlore u prish se kishte dale disa fish jashte prones dhe per me teper mbi det qe eshte pasuri e perbashket e shqiptareve.

   Trualli tek diga nuk eshte i shtetit por ka pronare te ligjshem. Me kushtetute e drejta e prones eshte e paprekshme. Cdo pronar trualli gezon te drejten ta zhvilloje pronen e tij komfom ligjit te urbanistikes dhe planit rregullues. Plani rregullues i hartuar ne drejtimin e Bashes e percakton ate zone per banim. Leja eshte dhene nga bashkia dhe qe Rama ta anulloje ate leje duhet te shkele pavaresine e bashkise. Rama nuk po i shkel pavaresite e intitucioneve besoj e shikoni, ndryshe do kishte ndryshuar gjykatat, prokurorine, shikun brenda sekondit. E drejta kerkohet me argumenta jo duke share, sepse nuk te merr njeri seriozisht.

 28. Bjeri Defit says:

  Me kujtohen fjalet e nje bizesmeni nga nje qytet i jugut. Na i tregonte vete ne nje ambient miqesh…. kur ky i thoshte Rames te vdes une per ty.. Rama i pergjigjej…..— Me jep nje here ato 1 milion dollaret pastaj vdis. Duket si qesharake por eshte shume e vertete kjo qe po ja u them. nuk po dua tja u nxjerr me emer kete person,(ka nje biznes shume te madh ne Tirane) sepse ruhen ca gjera, nuk thuhen te gjitha. Ose dikur kur ishte kryetar bashkie, pirdhte ne makine dhe i thoshte shoferit mos e hap dritaren, apo nuk te pelqen era e pordhes time. Edhe dicka te fundit, nuk e di kur jane zgjedhjet aty per kryetar bashkie, por mos harroni te votoni shoqen Monika, pastaj Mogadisho(Somali) do duket New-York ta krahasosh me Tiranen. Popull- Popull therriti mendjes.

 29. stela says:

  prandaj e ka mbyll halen Sala, se do mori kete llokmen, te liqeni?!

  Te tilla ndertime vetem pastrojne lekun, funksion tjeter nuk kane!! Po kush o tu i ble keto hyrje xhanem?! Aq shume pallate sa jane ndertuar ne Tirone, mjaftojne me transferu gjithe Shqiperine m’Tiron.

 30. human says:

  Mbi kete lajm ja vlen te behet nje editorial i veçante.

  Dhe te shihni se sa shume komente do te kete. Mjaft me ato editorialet e shpifura te Andi Bushatit, apo te tjera te cilat i bien fyellit tek nje vrime.

  Ruajtja e mjedisit eshte nje problem madhor dhe shume i prekshem nga te gjithe, te majte dhe te djathte.

 31. duka says:

  pra nese kryetari i bashkise jep leje qe te behet kompleks pallatesh ne sheshin skenderbej, thjesht se ka nje leje eshte e ligjshme? ky kompleks mund te behet vetem nese behet nje referendum lokal dhe fiton opsioni pro ndertimit. nese nuk ka referendum duhet te nderhyj policia dhe te fillojne procedimet. votimi i referendumit duhet te votoj dhe te vazhdoj Luli si kryebashkial apo te largohet
  .

 32. alma says:

  KM Ram – ketu do duket nese je apo sje i kapur nga Z.Ulaj. ky do jete krimi me i madh qe do i besh Tiranes. Dil nje xhiro dhe hidhi nje sy geto se komunes se Parisit qe te kujtohesh qe i ke borxh Tiranes. po na beni ta leme kete vend pa e kthyer koken mbrapsht!
  Ky do jete nje TURP I MADH per Z. Rama. Do jete vetem i tij faji.

 33. ada says:

  Rama BYTHAAA. Kjo eshte fytyra e vertete e RILINDJES. Pazare te ndyra per perfitime ekonomike. Ndertimi tek Liqeni eshte prova e qarte e pazareve te Rames me Bashkim Ulajn. Parate nuk kane ngjyre blu apo mavì, ato kane ngjyren e delenxhillekut.
  Po ku eshte shoqeria civile?! Ku jane ata qe u ngriten ne shesh per armet kimike?! Ku eshte SAZAN legeni?! Apo ka kapur ndonje kocke dhe po rri urte ne nje qoshe?
  Rrjetet sociale duhet te protestojne fort edhe per kete masaker te ambientit.

 34. drini says:

  hej cbehet, leja ne 1 gusht. prerja e pemeve ne fundjave, nderkohe kur mediat budallaqe do i turren perseri beogradit, kurse te beogradit presin pemet dhe shkurtojne jetet ne tirane. Rama do justifikohet i prene pemet kur une nuk isha ne shqiperi.

 35. Goni says:

  Cmenduri vec Cmenduri. Nuk kemi dhe levizje qytetare se ne ca vende lidhen te pemet e slejojne te priten. Po si nuk kane turp vetem presin peme.Uroj qe qeveria ta ndaloj, po asnje besim ske te keta politikan se si Rama donte te ndertonte, e ky Basha u betua e premtoi ne fushat qe sdo ndertohej e tani vete jep leje. Keta jane te dy njelloj.

 36. dikushi says:

  Edi RRama ne emem te historise???? vendosi te mbroje shpine e partise,e shemun,dhe ju hoqi te drejten banorve me ndertue ,megjithse ishte problem i bashkise e ktu te liqeni nuk paska mundesi me e ndalue,a nuk ishte Edi qe deshti me ndertue aty pallate 27 katshe,po qe nuk ju dha kohe pasi iku nga bashkia nje kyeminister i papergjegjshem qe ban kerdine ne te tan Shqipnine nuk paska mundesi me ndalue nje pallat te paleje?????

 37. mali says:

  Prerja e pemeve si dhe cdo pisllek tjeter qe bejen cubat e politikes kane edhe nje vecanti. Behen ne nje kohe kur mendojne se popullit i eshte cvendosur vemendja ne nje ceshtje tjeter “madhore”.
  Shume bukur e kujtoi nje komentues: Shqiptaret merren me brockulla qe nuk na hyjne fare ne qese, se cfare do beje Rama ne Beograd, ndersa serbet shkatrrojne vjedhin dhe shesin Shqiperine.

  Te gjithe te organizohemi ne rrjetet sociale dhe ashtu si per armet kimike ti tregojme vendin horrave te politikes. Ashtu si per te vjedhur dhe shkaterruar te gjithe cubat e majte dhe te djathte behen bashke, te gjithe rinia dhe shoqeria civile pa dallim te majte dhe te djathte duhet te ngrihemi per shpetuar ATE QE ESHTE E JONA DHE JOOO E CUBAVE DHE GANGSTEREVE TE POLITIKES.

  NESER ESHTE VONE!

 38. socialist i zhgenjyer says:

  “A e duam PARTIN te forte,Partia pa 2O o/o nuk mbahet prandaj mbyllni gojen”

 39. Ju vrafte zoti aty ku tju dhembi me shume,qafira robqira kurva maskarenj o SB familiarisht o Bashkim Mulaj familiarisht,o ti palla qe shkull cibanet e fukarenjve dhe lejon MOSTRA nga 17 kate te diga e Liqenit na prishet jeten o pederasta.MALLKIM.

 40. Epikad says:

  Ne nje kohe paralele kurre shume shtete te Evropes kane ne ditar mbylljen e reaktoreve te energjise per ne dobi te popullates se tyre ne Shqiperi ne parlamentin tone luhet drama e perfitimit nepermjet monologve ku perfundimi eshte ky…. shkatrrimi i botes se gjelber pulmonit te botes. Aktrimi midis kukllave politike P.D rrumpalla dhe P.S pushteti i askujt dhe mbas shume fjaleve qe perfundojne ne W.C pazaret behen duke bere transfera bankare! Shqiperia e shperfytyruar nga krimi i mjedisit jo vetem qe po betonohet por po metamorfizohet ne nje rrenoje urbanistike ku ajo i shembellen katrahures komike-tragjike te shekullit 21 vepra e hajduteve te prapaskenave akoma te pa koduar nga gazetaret!

 41. Genti says:

  Sa turp, sa hipokrizi keto politikanet e shpifur qe drejtojne kete vend. Vazhdojne te shkaterrojne edhe ato pak hapesira te gjelberta qe i kane mbetur ketij qyteti. Ku jane qytetaret qe s’dalin per protesta? Apo neper mitingje per nje cope pune ne shtet dalin monstrat, si per PS si per PD. Popull i shitur, popull koti. Popull qe s’do t’ja dije per te ardhmen e femijeve qe po lejne nga pas. Shqiperia eshte me keq se vendet me te korruptuara ne Amerike Latine dhe Tirana vazhdon te tranformohet ne qytetin me te shpifur dhe te pa jetueshem ne Ballkan, ku s’ka nje park e trotuar por vetem tym makinash e hapesira publike te mbyllura. Vazhdno rrini e trashuni neper kafe tani, milet koti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *