Shaqiri: Dua të luaj më shumë, në të kundërt do të largohem nga Bajerni

shaqiriMesfushori me orgjinë shqiptare, që luan për kombëtaren zviceriane, Xherdan Shaqiri ka kërkuar që të ketë më shumë minuta në dispozicion tek Bajern Mynih, në të kundër do të kërkojë largimin nga klubi.

Mesfushori nuk po gjen hapsirat e duhura tek ekipi i Pep Guardiolës dhe është duke menduar largimin pasi shumë skuadra të njohura në Europë kërkojnë shërbimet e tij.

“Unë dua të luajë më shumë.

Unë kam kërkuar që të largohem verës, por klubi vendosi që unë të qëndroj këtu.

Pas Kupës së Botës mendova që do të ishte më mirë për mua për të provuar diçka të re, por Bajerni vendosi që unë të qëndrojë këtu, por të gjithë e dinë se unë dua të luajë më shumë.

Do të flas gjatë merkatos së dimrit me drejtuesit e Bajernit dhe më pas do të shikoj cfarë mund të bëj” u shpreh Shaqiri./f.b

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Shaqiri: Dua të luaj më shumë, në të kundërt do të largohem nga Bajerni”

 1. TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. says:

  Po ik ore tum ne vere te sat’eme kush po e can me menderen se ku do shkosh ti o LOJTAR per ME porta Hungareze !

  1. komunalja says:

   Po mir’ or pallë, ç’faj ka Shaqiri se Meroja boton lajm për të?

 2. FSHF says:

  Na plasi per kte serb te vogel

 3. Agim Anastasi says:

  Largou Shaqo e mos hezito. Me ate tranier ,psysis krank dhe me nacionalizmin e tij per te blere pensionistet ne Spanje,te cilin e fute ne ç’do ndeshje, veshtire te mbetet vend per Ty. Po edhe klubi del fitues me Ty, praktike prej vitesh kjo e Bayernit, te bleu 9 e po te shet diku te 24 milion. Perse duhet te qendrosh akoma? Drejtuesit e klubit nuk i terheq fort nestalgjia , per ta euro eshte kryesoria.

 4. ben wien says:

  Shyq shtrengo veren te nxjerrish seren ,thone ketej nga jugu,dhe po ta besh kete do te kesh nje vend stabel ne formacion

 5. komunalja says:

  Juve nuk jeni aq të aftë sa Shaqiri! Në jetën tjetër ndoshta! Juve jeni thjesht njerez pa perspektivë!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *