VIDEO/ Heroizmi i një djali të vogël që shpëton motrën nga ISIS

djaliEkstremistët e ISIS e kanë treguar shumë herë se nuk kursejnë as fëmijët.

Kjo duket edhe nga kjo video e xhiruar në Siri, kur snajperat e ISIS përpiqen të vrasin një djalosh dhe një vajzë të vogël.

Një grup snajperash mbanin të bllokuar në një zonë të Sirisë, e cila nuk është përcaktuar, banorët e saj.

Fillimisht ka qenë një burrë që ka dalë, duke mundur të shpëtojë.

Më pas shihet një djalosh i vogël që del nga godinat e majtura nën kontroll nga snajperat, të cilët qëllojnë në drejtim të tij.

Fillimisht djali rrëzohet dhe duket sikur e kanë vrarë.

Por, më pas ai ngrihet dhe merr për dore motrën e tij të vogël që ndodhej e fshehur në një makinë të djegur aty pranë.

Edhe pse mes plumbave, ata kanë mundur të shpëtojnë dhe të hyjnë në godinat e rrethuara nga snajperat./b.l

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “VIDEO/ Heroizmi i një djali të vogël që shpëton motrën nga ISIS”

 1. net says:

  Allahu i shkaterrofte sullumqaret , inshalla!

 2. MIRELA says:

  Kjo eshte fake,mashtrim….e kane thene gazetat e huaja

  1. BERISHA LARGOHU. says:

   Eh moj Mirela sa injorante qe je, a pretendon se thua te verteten ti?

   1. Ermal says:

    O Berisha Largohu, ke sa te duash ne internet analiza te kesaj videoje dhe duket qarte qe eshte film per nga realizimi.

  2. True detective says:

   filma hollywood-i

 3. une says:

  Ne fakt, shume here kane dal huq…

 4. daja says:

  Ktyne ua shkerdhefte Allahu nanen…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *