VIDEO/ Heroizmi i një djali të vogël që shpëton motrën nga ISIS

djaliEkstremistët e ISIS e kanë treguar shumë herë se nuk kursejnë as fëmijët.

Kjo duket edhe nga kjo video e xhiruar në Siri, kur snajperat e ISIS përpiqen të vrasin një djalosh dhe një vajzë të vogël.

Një grup snajperash mbanin të bllokuar në një zonë të Sirisë, e cila nuk është përcaktuar, banorët e saj.

Fillimisht ka qenë një burrë që ka dalë, duke mundur të shpëtojë.

Më pas shihet një djalosh i vogël që del nga godinat e majtura nën kontroll nga snajperat, të cilët qëllojnë në drejtim të tij.

Fillimisht djali rrëzohet dhe duket sikur e kanë vrarë.

Por, më pas ai ngrihet dhe merr për dore motrën e tij të vogël që ndodhej e fshehur në një makinë të djegur aty pranë.

Edhe pse mes plumbave, ata kanë mundur të shpëtojnë dhe të hyjnë në godinat e rrethuara nga snajperat./b.l

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...