FOTO LAJM/ Rama: Protesto që të mos prishen ndërtime të tilla dhe që drita të vidhet

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar sërish sot protestën e nesërme që ka thirrur opozita.

Duke postuar një foto në rrjetin social “Twitter” ku tregohet një ndërtesë pa leje, e cila ka përfshirë edhe një shtyllë ndricimi publik nga ku vidhet edhe energji elektrike, Kryeministri Rama thekson se nëse qytetarët duan që të mos prishen ndërtime të tilla dhe që drita të vidhet direkt nga ndriçimi publik, atëherë duhet të protestojnë nesër.

“Protesto që mos të prishen të tilla ndërtime në Tiranë dhe që drita të vidhet direkt nga “oxhaku” i ndriçimit publik!”, shkruan Kryeministri Rama në postimin e tij. /gj.k/

Foto Lajm

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “FOTO LAJM/ Rama: Protesto që të mos prishen ndërtime të tilla dhe që drita të vidhet”

  1. anonim says:

   …dhe skandalet s’kane te mbaruar ne shqiperi…!!

 1. gent says:

  kjo gje veten ne shqiperi ndodhe.edi ec perpara se se shumica eshte me ty ata qe thone brockulla e katandisen keshtu shqiperine.pune te mbare.

 2. Edisoni says:

  Aman or po ku i gjen a per kok te Lulit

 3. alby says:

  shume me shume se nje horror.Provo te besh nje gje te tille neper bote????!!!!

 4. Eraldi says:

  Kryeministri Rama te mos ironizoje opoziten, sepse opozita per ate pune eshte, qe te bej opozite. Aq me teper qe qeverisja e Rames ka deshtuar deri tani, duke veshtiresuar me teper gjendjen ekonomike te Shqiptareve. Neqoftese opozita mbledh ne shesh shume njerezit per te protestuar, atehere do te thote se politikat e pozites ne pushtet nuk perputhen me interesat e njerezve, pavaresisht partise qe i organizon keto protesta. Aty ne shesh, do te jene shume nga ata qe e kane votuar Edi Ramen, sepse e besuan per nje Shqiperi me te mire dhe jo per nje Shqiperi ne skamje dhe me bllokun e gjobave te FMN-se ne dore!

  1. Trapi says:

   O Erald bufi,zgjohu o rrot informacioni,ca opozite e ke fjalen????

   1. Eraldi says:

    Une zgjuar jam, ti me duket se po fle ende gjume . Opozite do te thote c’do gje qe ka te bej kunder nje keqeverisje apo nje mashtrimi elektoral te pozites aktuale ne pushtet. Se kush e perdor kete politikisht, kjo ka pak rendesi! Rendesi ka rreagimi qytetar ndaj padrejtesise dhe keqeverisjes. Kjo eshte opozita, jo partia e Sali Berishes. Neqoftese Sali Berisha dhe Lul Basha po e nuhasin dhe po e organizojne kete, atehere duhen lavderuar per kete proteste te munguar, e cila duhet te ishte bere e mundur nga vete njerezit qe e vuajne varferine dhe padrejtesine e “rilindjes”, e cila deri tani nuk i ka justifikuar votat qe mori.

  2. @ ERALDI-qylaxhiun says:

   U SI STE BIE NJE PIKE MOREEEEE tY E sALIUT TEND.Ke te drejte te ngrihesh neser se ti shtyllen nuk e ke luajtur nga vendi,atje ku e ka vene qeveria e ke lene …e meqe ra llotaria ,meqe i bere vend ne ballkonin tend,duhet qe qeveria te te shperbleje me korentin qe po kalon atu ,jo se po e vjedh….

   1. Eraldi says:

    Hahahahahaaa. Shoku, kam nje shtepi private dhe kam nje sistem diellor te pavarur panelesh me fuqi 10KW me shpezat e mija dhe nuk kam nevoje fare per korrentin dhe kabllin e Rames apo te vasaleve te tij. Per kete te jesh i bindur dhe te dergoj edhe fotot po nuk e beson. Thjesht me vjen keq per kete popull por edhe per ty, qe nuk di se c’fare po flet.

    1. .... says:

     nuk kemi ngelur per keqardhjen tende o legen,se sa per ato panelet engjergjitike shko e gric bythen duke u hapur bythve si nje grua kurve duke i pare ne enderr apo ne youtube,te gjithe te paguajne dritat nje per nje,edhe ata qe i kan borxh shtetit,dhe cdo ndertim pa leje apo ne lulishte te zhduket pa asnje medyshje,ligji duhet te jete si hekur mbas koke per te gjithe ata qe abuzojne me ligjin,edhe ti o kopil po pate sistem diellor ne enderr,mos harro se duhet te paguash takse ne shtet,ne te gjithe boten paguhet,kurse juve abuzuesve po ju djek per takse,enver hoxha na i thoshte per dite gjate 40 vjeteve te tij si udheheqesi i shqiperise,qe sistemi kapitalist jeton me takset e popullit,keshtu qe edhe ky sistem qe ne kerkuam duhet ta paguajme,ndryshe te kthehemi ne kohet e mbrapshme,parti shtet,kopil dil neser ne protes per te miren e te tjereve,por mos harro merr edhe motren se mos kenaq ndonje fukara.

     1. Eraldi says:

      Shoku ke nje problem te madh me veten ne radhe te pare. Sa per me mua, as qe nuk te llogaris fare, ashtu si e ke edhe pseudonimin anonim! Nuk merrem zakonisht me anonimet.Po ti si nje b……ir qe je e meriton nje pergjigjje dinjitoze me llafe komentesh. Po te te kisha perballe fizikisht, te jesh i bindur se do ishe ne gjume pa narkoze per nje sekond!

     2. Eraldi says:

      Ta gezosh kabllin e shtrire ti anonim, se po te jete per mua as e rruaj fare sepse jam i zoti per veten time. Rri urte aty te lemoshi i rroges qe merr ne administraten e partise tende, se nuk meriton me mire! Bythec burre.

 5. Bobo Vert says:

  “Inglizët kanë një fjalë popullore, që njeriu i cili ndodhet në mes të një pylli nuk e sheh dot pyllin po sheh vetëm ca lisa. Fjal’ e drejtë. Pyllin munt t’a shohin vetëm ata që qëndrojnë jashtë pyllit.
  Vëzhgonjës si i nënëshkruari, të cilët rrojnë lark Shqipërisë, munt të lajthiten në “details” lokale përmi Hasanin ose Gjergjin, po shohin shumë më mirë e më kulluar se të brendëshmit tërësinë (l’ensemble).
  E dini si duket Shqipëria nga jashtë?
  Duket si një vent i turbull e i trazuar e i errët,
  pa dritë udhëheqëse,
  pa qëllime të caktuara,
  ku sicilido lëfton për kockën e tij,
  ku interesat lëftojnë kundra interesave,
  dhe ku poshtrësia dhe balta bërtasin se janë të larta […].
  Ashtu duket Shqipëria nga jashtë.
  Dhe në qoftë se s’jam i verbër, ashtu është.
  Një tragjedi pa emër.”

  FAIK KONICA (“Dielli”, 29 korrik 1924, f.5)

 6. BERTO says:

  ore ate ndertesen e gruas tende kur do e prishesh o shoku rama?se edhe ajo si keta ketu lart eshte.

 7. lora says:

  Skandali me i madh eshte te qenit kryeminister e ketij psikopati. Si mund ti besonim kesaj mostre, qe vec te shkaterroje di!

Lini një Përgjigje te gent Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *