Aksidentohet për vdekje djali i poetit Visar Zhiti

10882244_10203125988851088_7904364989365803483_n

Djali i shkrimtarit të njohur shqiptar, Visar Zhiti, ka humbur jetën sot në një aksident në Tiranë, ndërsa ishte kthyer për pushime.

Atjon Zhiti ishte vetëm 19-vjeç dhe studionte në Milano, Itali prej vitit 2013, por ishte kthyer në Shqipëri për festat e fundvitit.

Mësohet se ai është përplasur ndërsa udhëtonte me motor me trafik-ndarësen e autostradës, duke marrë plagë të rënda, që e kanë bërë të pamundur mbijetesën e tij.

Atjon Ziti sapo ishte kthyer nga Italia për pushimet e fundvitit dhe gjendej me një motor, sot në mëngjes me një shokun e tij, kur tragjikisht u përfshi në aksident pranë QTU në kilometrin e shtatë të rrugës Tiranë-Durrës.

Shoku i Atjon Zhitit është aksidentuar gjithashtu dhe u dërgua për kujdes mjekësor në Spitalin Ushtarak.

Nga hetimet e policisë bëhet e ditur se dy djemtë ishin me shpejtësi të madhe kur humbën kontrollin dhe u përplasën me bordurën trafikndarëse duke dalë rreth 80 metra nga rruga. Atjoni mori dëmtime fatale në kokë.

Kurse shoku i tij, Serxhio Matiniani, rreth 20 vjeç, është në gjendje të rëndë për jetën në spital, me dëmtime në pjesë të ndryshme të trupit. Motori ishte në pronësi të Matinianit.

Policia tha se nuk ka sqaruar ende kush ishte në drejtim të motorit gjatë aksidentit.

Ndërkohë në faqen e tij të Facebook, miq e të afërm kanë shprehur keqardhjen dhe ngushëllimet e tyre për këtë ngjarje tragjike që i mori jetën 19-vjeçarit.

REMOTE_ADDR:[]

40 komente në “Aksidentohet për vdekje djali i poetit Visar Zhiti”

 1. turi says:

  cfare tragjedie, cfare humbje per familjen, pacin force ta perballojne, i lehte i qofte dheu ne parajse

  1. ATJONI ESHTE NE PARAJSE says:

   Ngushellime familjes!

   Eshte ngushellues fakti qe djali ishte ne nje Universitet Kristian.

   Jeta nuk perfundon me vdekjen. Kete e ka thene gjithmone Feja e Krishtere, por tashme shkruhet hapur edhe ne website te tjera, pervec atyre fetare.

   Ne qofte se te afermit mund te gjejne ngushellim dhe duhet ta gjejne ngushellimin ne te vertetat, le te lexojne tek:

   http://edition.cnn.com/2013/11/29/us/to-heaven-and-back/

   http://www.orthodoxchristian.info/pages/afterdeath.htm

   http://www.fatheralexander.org/booklets/english/life_after_death.htm

   http://www.orthodox.net/articles/life-after-death-john-maximovitch.html

   Keto faqe interneti jane Ortodokse, por si e dini Katoliket kerkojne te bashkohen me Ortodokset. Vete Katoliket kane pohuar ne 1964 se e verteta qendron me Kishen Ortodokse. Vete Papa Francesk ka deklaruar se ne Argjentine shkonte shpesh ne liturgjite e Kishes Ortodokse. Prandaj ne Nentor te ketij viti, Papa Francesk kerkoi bashkimin me Kishen Ortodokse.

   Po ju jap edhe nje shembull te degjuar direkt ne Top Channel.

   Jonida Gjata ose Zhaku ka pesuar para shume vitesh, nje aksident ne rruge. Me sa duket pesoi nje vdekje klinike. Ne ate kohe ajo pa veten e vet te aksidentuar e cuditur. Pra trupi ishte ndare nga shpirti. Me pas erdhi perseri ne jete.

   Ne faqet e mesiperme te internetit do te lexoni shembuj reale te tille, nga njerez te cilet kane pesuar vdekje klinike dhe jane rikthyer perseri ne jete. Pershkrimet e tyre jane si te Jonides. Shume mjeke ateiste nga shembujt e degjuar ne klinikat e tyre jane kthyer ne besimtare te medhenj.

   Ngushellime te afermve. Nje djalosh i cili ishte miresi, padyshim qe eshte i destinuar ne Parajse. Djali juaj ju veshtron dhe nuk mund t’ju flase dot, sepse ne ate moment komunikimi nuk eshte i mundur mes ketyre qe jane ne kete jete dhe atyre ne jeten tjeter.

   ATJONI JETON NE BOTEN E PARAJSES!

   TE AFERMIT E KUJTDO QE KANE LENE KETE JETE JETOJNE NE BOTEN TJETER!

   KTHENI SYTE NGA ZOTI SA ME PARE, PER T’U BERE TE DENJE TE HYNI NE PARAJSE!

   ORTODOKSIA ESHTE RRUGA ME E VERTETE E ZOTIT! KETE E KA PRANUAR EDHE KISHA KATOLIKE QE NE 1964 (BESORJA) DHE PRANDAJ PAPA FRANCESK U PERUL PER TE MARRE BEKIMIN E BARTOLEMEUT, TE PARIT MES TE BARABARTEVE TE KISHES ORTODOKSE.
   http://www.horsemoonpost.com/2014/11/30/papa-turchia-4/

   LUTUNI PER SHPIRTIN E ATJONIT QE TE SHKOJE NE PARAJSE, SEPSE NE DITET E PARA PAS NDODHISE LUTJA ESHTE SHUME E RENDESISHME. KERKONI NDIHME EDHE NE KISHE!

   NGUSHELLIME FAMILJES! ATJONI DO JU MUNGOJE, POR DO JU VESHTROJE ME DASHURI NGA PARAJSA!

   1. goje_hapur says:

    mos ke pesuar ndonje goditje ne koke kur ke qene i vogel??

  2. nikoleta says:

   Tragjedi e madhe. Nuk gjenden fjale ngushellimi per familjen. Zoti ju dhente kurajo per te kaluar dhimbjen

 2. alban says:

  Po ky studenti qe kthehej nga Milano nuk e pa qe atje ne motor udhetohet me kaske

  1. i says:

   O ordiner njeri, o plehre njeri, vjen nga nje familje qe ka vuajtur pafund, e mbas kesaj ngjarje vuajta sdo i kete me fund. Ne vend qe te te vi keq per nje ngjarje te till rri e merrsh kishte apo skishte kask. Mos te qelloft ta provosh dhe mos te qelloft qe te dali ndonjeri e te te thote a kishte apo skishte kask tet bir

 3. Ditrih says:

  O medet sa keq per kete djale te ri, te Atij Babai te shumevuajtur! Pse o zot e ndeshkove kaq shume Visarin e gjore? Ishalla i ka lene zoti ndonje femi tjeter sa per te mos e fike fare Visarin. Ngushellime e zoti Ju dhashte kurrajo per te perballuar kete gjeme familareve!

 4. altini says:

  Gjynah. Vertet keqardhe. 19 vjeç 🙁

 5. Zigur Qarri says:

  O Zot…tmerr,dhimbje pa fund,ngushellime familjes.
  Perse,perse,perse…???

 6. ka zot says:

  Bredhin horrat lart e posht si hyn gjemb ne kembe , te ky hallemadhi e gjeti? Sa i drejte eshte zoti!

 7. roland says:

  O zoti madhe cfare fatkeqesie. O jete pse kaq makabre? A ka ndeshkim me te madhe per ate baba qe i shkoi jeta ne burg dhe tash… Kujdesu per shirtin e tij o zot! lehtesoja dhimjne familiareve o ZOT I MADH!

 8. Wendy-B says:

  Oh cfare fatkeqesie per familjen ne prag te festave te fundvitit. Ngushellime ,Ishte akoma femije .

 9. Pa fjale says:

  Pa fjale!!!!!!!!!

 10. Eva says:

  E tmerrshme..nuk mund te gjesh fjale per te ngushelluar familjen.

 11. alban.ny says:

  Oh, Visar! Kjo ishte e tepert, vertet e tepert! Nuk gjenden fjale ngushellimi,nuk e meritoje kete dhimbje.

 12. Artur Plasa says:

  …Djal King 19 vjeç !…Djal i mençur, PLOT PASIONE e i edukuar. Ne Universitetin Katolik ne Milano, Atjon zbukuronte studentet e tjere shqiptar, i jepte drite nga e vetja. bukuri nga e vetja, pa e kuptuar… Ai e pa e ditur U HAPTE RRUGEN NE KONTAKTE studenteve te tjere shqipatre …e shikoja se si i afroheshin te gjithe, sidomos vajzat e huaja… sidomos vajzat e bukura!

 13. Eri says:

  E dhimbshme,pertej cdo limiti e dhimbshme.E pamundur te te kuptuar.Zoti qofte prane prinderve.

 14. Dashnor Kozaj says:

  E dhimbeshme , miku im Visar. Dhe kete tragjedi doje ne keto momente ,te kesaj humbje te llahtarshme . Te shpreh ngushellime miku im ……………….Nuk gjen fjale per ngushellim , ske cfar te shkruash ………Visar , qendro i forte .

 15. amla says:

  nuk ka fjale per dhimbjen per humbjen e ketij femije! Ngushellime Visar!

 16. ma says:

  Fatkeqi behet me fatkeq. Mbas goditjes te se shoqes,kjo fatkeqesisi eshte e tmershme Zoti te dhente fuqi ta kalosh kete supper tragjedi

  1. ana says:

   sa e padrejte qenka kjo jete…

  2. mimi shehu says:

   Pse cfare i ka ndodhur se shoqes se Visar Zhitit?

 17. Agron Shele says:

  Tragjedi e tmerrshme dhe fatale per jeten e nje djali kaq te ri, por dhe per familjen e njeriut dithiramb, Visar Zhiti. Nuk e mertonte Visar Zhiti kete dhimbje dhe kete mort kaq te rende. U prehte ne paqe dhe Visari te gjeje forca per te perballuar kete dhimbje te dyfishte dhe te thelle. I paharruar qofte kujtimi i ketij engjelli!

 18. Naun says:

  Fatkeqwsi e papwrballueshme. Fjala ngushullim eshte fare pak pwr familjen e mikut dhe krijuesit Visar Zhitit.
  Visar,paç forcen e burrit, siç ke ditur te perballosh fatkeqesi te tjera.

 19. naun says:

  Fjala ngushullime eshte fare pak.
  Paç forcen e burrit, Visar ta perballosh kete dhimbje e humbje tragjike.

 20. Ilir Jacellari says:

  Mora kete lajm te tmerrshem, nga nje miku yne ne telefon…. e pabesueshme…. Me Visarin e shkrete, jam bashkqytetar, mik familje dhe mik personal… Nuk mjaftuan mundimet dhe tragjedite ne jeten e Visarit…. po kjo i kalon te gjitha… nuk di çte shkruaj… u trondita pa mase…. tmerr per Atjonin e gjore, aq i ri, tmerr pa fjale per mikun tim Visarin dhe Eden… Ngushellime nga zemra… Zoti i dhente force prinderve te gjore dhe Atjoni u prehte ne paqe!
  jam prane familjes Zhiti me shpirt…
  me respekt, Ilir Halil Jacellari

 21. Muhamet says:

  Ngushellimet mia, edhe pse nuk njihemi. Plage e madhe per hallet qe kalove. Ndihemi te pikelluar, shume te pikelluar.

 22. DENIS says:

  ngushëllime dhe kurajo familjs.

 23. Dea says:

  Vetem lot po me dalin ne kete mengjes te ftohte. Ku ti gjesh fjalet per ngushellim, per kete dhimbje 🙁

 24. Georges says:

  I shkreti djale qe humbi jeten ne lule te rinise!Zot i Madh merre ne duart e tua kete bir te vogel, te nje babai te vuajtur me pa te drejte! I shkreti Visar kete denim e kishte shume, ishte hall mbi hall!Rahmet o Zot!

 25. Ismail says:

  Ohhh zot sa keq per familjen Zhiti. Gjith jeten e persekutoi regjimi komunist. Sot babait dhe nenes shkrete u eshte ngulur nje thike ne zemer. Pse o zot shkakton tragjedi tek njerezit e mire.

 26. hajdin morina says:

  Jepi force o Zot shkrimtarit Visar Zhiti qe ta perballoje kete humbje te madhe!

 27. Giacomo Pucini says:

  Ngushullimet me te sinqerta djalit te Hekuran Zhitit, nipit te Sigfidit dhe Sazanit| Mblidh fuqite dhe shko disa dite ne Meloven e larget i dashur Visar!

 28. fredi says:

  ngushellime familjes Zhiti.

  -Nuk dua te ngacmoj sendrem kerkujt. Ndoshta parate qe eshte blere motorri ja ka dhene i jati nga kesti qe mori se fundi nga te perndjekurit politike ? Keto jane para harrami sepse qeveria per te patur mire me “votuesit” nuk i paguan nga xhepi keto leke por do ti paguajne nga borxhet stratosferike dhe foshnjat qe nuk kane lindur akoma.

  -Ju lutem mos me keqkuptoni.Leket e dhena harram kur mijra familje shqiptare vuajne per buken e gojes dhe nje pjese bejne jete lluksi si shkelzenet,dasaret,dr floret,konstandinet atehere dhe ai lart nuk ka meshire.Disa i con ne ballon e “profetit berishes” bujar nishani disa ne ferr.

  1. Ina says:

   O idiot muti motorri sishte i atjonin. Duhet patjeter njerezit te bejn te tilla llogari para kesaj tragjedie, a thua se jeta e nje njeriu ska vler para ketyre ‘lekeve te dhena harram’. Me vjen kaq keq per ty.

  2. Arba says:

   O fREDI,

   qenke ar(k) – ore po rrote komplet, para e harram nxjerr nga goja or ar se k-në e ke perpara. ç’lidhje ka ngushllimi yt me keqkuptimin, ti ke lindur i keqkuptuar, ke jetuar nëmur e i trembur dhe do vdesesh i mallkuar si shpirtzi. Nuk te njoh po mendjen e paske tek leket qe paguhen nga ne shqiptaret per te perndjekurit pilitik dhe tek harrami or çun ARit.

   Po ku ka harram me te madh qe padhosha si puna jote & co. boni llogarite e te tjereve(motorri po ta shohesh dhe targen ne emer te kujt eshte rregjistruar S.M, i bie qe te shkosh me large me hamendsime per harram dhe para qe na i paguake ti more scipetar i vuajtur se pagon leket qe marin te persekutuarit.
   Gjynah qe ikin vlerat dhe normalisht marin vlera antivlerat si puna jote nga qe u jepet mundesia te komentojne mollat’artat sa lek bejne dhe predikojne harramin.

   Yyyyyy – ikkkkk more plaku Mere, mor intrigant e shpifaxhi qe do me u duk se ditke me çatu-e ne facebook apo tweeter, e qe meresh me fatkeqsite e te tjereve. Edhe ne raste dhimbjesh ju ndyrsira te tipit shpifaxhi nuk dini me hesht po do e leshoni helmin. Ne kete rast ka ikur nje jete, nje rini, nje enderr dhe nje njeri qe per aq pak sa jetoi te beri dhe ty kafshen te dalesh nga shpella e te shprehesh lirshem.

   PS: Ne mirkuptim te gjitheve ju kerkoj ndjese per fjalorin vulgar dhe shpreh ngushllimet e thella per prinderit dhe te afermit e Artjon – U PREFSH NE PAQE E TE NDRIT SHPIRTI ATJE KU JE.

 29. mimi shehu says:

  Ju lutem me thoni cfare i ka ndodhur te shoqes se Visar zhitit

 30. Domenico says:

  Apprendo solo ora la drammatica notizia che ha colpito la famiglia di Vishar. . .
  Caro Visar ti siamo spiritualmente vicini.
  Domenico

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *