Fier/ 30-vjeçari tenton të vrasë bashkëfshatarin për kullotën e deleve, të qarat e fëmijës shpëtojnë të atin

policiaNjë ngjarje e rëndë për pak është shënuar paraditen e sotme në Fier.

Mësohet se 30-vjeçari Arshim Vrapi, ka tentuar të vrasë bashkëfshatarin e tij, M.Toska.

Shkak për këtë është bërë një grindje për tokën ku Toska kulloste delet.

Në momentin që Vrapi bëhej gati të vraiste, në vendin e ngjarjes ka shkuar fëmija i Toskës, të qarat e të cilit kanë bërë që 30-vjeçari të tërhiqej.

Pas kësaj, Toska ka njoftuar policinë, që ka arrestuar 30-vjeçarin.

Gjatë arrestimit atij i janë sekuestruar një armë e modifikuar, dy thika, dy dylbi dhe fishekë.

Vrapi është një personazh i njohur për policinë.

Kjo, duke qenë se babai i tij është Bajram Vrapi, që më 22 korrik ekzekutoi dy vëllezërit e vet, kunatën, mbesën 17-vjeçare dhe më pas u vetëvra.

Arshim Vrapi ka qenë emigrant në Greqi dhe është kthyer në Fier pas ngjarjes së rëndë të korrikut./b.l

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Fier/ 30-vjeçari tenton të vrasë bashkëfshatarin për kullotën e deleve, të qarat e fëmijës shpëtojnë të atin”

 1. tfgs says:

  korraket e Zike bithcpuarit vazhdojne kanibalizmin e tire islamik…….

  1. true says:

   kanibalizem sheh edhe ne Norvegji ku u vrane 70 persona,apo ku nje fshatar norvegjez vret priftin se filloi meshen para ores 10. Norvegjezet jane gomere te europes!

 2. Gezimi says:

  Sa prapa kemi mbetur! Turp e faqe e zeze!

 3. shqiperia kurve says:

  Rrofte prona private,rrofte kapitalizmi :).Patem shtet e i hyme me kazme.Kujtojne njerezit se behen kollaj zap krimi,se eshte e lehte punesimi,pensionet e siguruara,mjekesia e shkolla falas,strehimi falas,pa te pasur e te varfer etj.etj.

 4. stela says:

  Prejani koke!!! Rrace kriminelesh….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *