“Deputetët e PD-së i bëri me lekë Berisha, pastaj lanë gratë dhe morën dashnore e kurva. Si mund të drejtojnë ata partinë?”

murriziKreu i Partisë Demokratike në Lushnje, Myslim Murrizi, ka qenë shumë i egër në qendrimet e tij me disa nga drejtuesit e PD-së.

Ai thotë se ata që drejtojnë tani PD-në, i ka bërë me lekë Berisha.

Pasi u bënë me lekë, ai thotë se ata lanë gratë dhe morën dashnore.

Sipas Murrizit, nuk mund të drejtojnë partinë dhe bëjnë analiza këta persona.

Politika është vendore, ka thënë Xhefersoni, politika nuk bëhet në kafe.

Ata që gjoja marrin vendime sot, nuk i lidh gjë me PD-në.

Pjesa dërrmuese nuk dinë si kërkohet vota.

Unë kam qenë deputet në vitin 1997, 16 deputetë kemi qenë në opozitën e atëhershme.

Këta që bëjnë sot bërr-bërr, kanë qenë të gjithë refugjatë.

Këta që ndajnë gratë dhe marrin dashnore, nuk më bie mendja mua.

Këta i mori në qafë Berisha, se i bëri me lekë në pushtet, dhe i lanë të gjithë gratë dhe zunë dashnore.

Nuk e keni dëgjuar ju se disa sa u bënë ministra, lanë gratë?

Lanë gratë e morën kurvat,” tha Murrizi për gazetën Sot./b.l

REMOTE_ADDR:[]

37 komente në ““Deputetët e PD-së i bëri me lekë Berisha, pastaj lanë gratë dhe morën dashnore e kurva. Si mund të drejtojnë ata partinë?””

 1. Apofiritira metaqirizmeno says:

  Hahahahahahahaahahaha nje e vertete e madhe

  1. Martin says:

   Na flisni pak per keto baxhellat e qeveritareve te sotem, qe ecin me makina 200 mije euroshe, mos u merrni me ato te atyre qe nuk jane me!

   Me baxhellizem se ka rilindja sot, ska pase pdja ndonjehere!

   Shihni kryeministrin tuaj sa baxhella ka nda…

   1. alo says:

    ata nuk jane me por bëmat e tyre kane mbetur. pasurine te padrejte e kane perseri.
    ata qe kane ikur dhe ata qe jane sot hajdute ngelen, nuk amnistohen.

   2. ZHELEFINA says:

    Pse more Martin,kane vdekur tashme keta idotet e PD-se ? Ky po flet per drejtuesit aktuale te asaj partie,kurse ty,te shpeton shurra nga frika !

   3. gazua says:

    Pse merzitesh menjehere ti Martin? Ty s’te akuzon njeri se ke lene gruan dhe ke marre ndonje kurve, pastaj eshte antari familjes Pd qe akuzon dhe nuk eshte kundershtari, merre ne konsiderate , te lutem se e keni drejtues partie ne Lushnje dhe ka qene dhe deputet. Sa i dine antaret e familjes gjerat brenda, nuk i dine ata jashte

  2. Sara says:

   ahahahh sa e madhe kjo
   i kemi fajet ne vajzat qe bejme kurven

   http://bit.do/kurvat-qe-pallojne-deputetet-video

 2. E sakte ca plehra si Bode kryetari i kooperatives. PDerat jane mbeturinat dhe llumi me i piste i Shoqerise Shqiptare me ne krye Saliqeni Bashovic Alipordha(Beaj) nofull kurva me leve ne dore.

  1. Kritiku says:

   Kujdes o debil kur shprehesh me injorancen tende te felliqur!
   Gruaja e pare Boden e ka lene te ve nga nje semundje e rende. Mos pergojo per hir te llapjes vend e pavend!

   1. shqiptari says:

    Po pse vetem PD ka deputete “shkerdhata”?
    Jo o shqiptaret e mij.
    Te gjithe politikanet tane me te spikatur jane te njejte me kete pershkrimin e halabakut qe ka bere kryetari I PD te Lushnjes.
    Mos me kerkoni emra se I dini qe te gjitha edhe vete.

 3. fieraku NGA ferrasi says:

  Aman xhefersonin MOS na e kujto
  Se me del 7501 ne enderr
  Per te tjerat ke shume te drejte
  Po kush do na drejtoje o Murriz
  Ketu eshte fut doren ne qyp e nxirr nji magjyp.

 4. nostradamus says:

  Ligji famekeq 7501 !!! Edhe Rama si dy te paret: Berish-Tosi ….!!!

 5. goni says:

  Po kta i futi lulit n parti ky NEIM CILI , djalkat me pak mjekrrr dhe qumshtor !

 6. allamani says:

  Jepi Lymi, yp xhxhixhi,yyyyyp!

 7. Petro says:

  Kjo eshte analize dhe jo prerje kokash.Vetem se dil me emra.Keshtu duhet te dalin dhe te tjeret,ne Durres, Elbasan, Vlore, Gjirokaster, Korce etj.

 8. goni says:

  Na paska ik dhe Murrizi per lesh .

 9. sulo Permeti says:

  E harrove kuqo Pollon,me tu bere minister,fshehu leket e vjedhura ne Qipro,la gruan me femije ,morri nje prosti-sekretare.Patozi po ashtu,Genc Ruli…deri te Ristan kapedani.Frymezoheshin nga berisha,nen shembullin e Berluskonit,po krijonte bunga-bungat shqiptare,me ne krye superpjeshkat, Ciljeten e Greta KOcin.Kaperxeu Zeni- sypeshkaqeni,la gruan e familje per here te dyte dhe morri nje te trete.Doni me per Belul-Berishat.Populli i di te gjitha!!

  SULO

 10. Berishizmi says:

  “Berishizmi” eshte nje fenomen tranzitor qe i solli deme te pallogaritshme Shqiperise dhe ceshtjes shqiptare! Pasojat per vendin jane shume te renda dhe do duhen dekada per t’i eliminuar…

 11. bush says:

  bravo per guximin por e verteta ashtu eshte

 12. Replike says:

  Mrekullite e Sali Berishes nuk kane fund kurre erdhi ne pushtet ne krye te lidhjes se Shkrimtarve emeroi Zydi Moraven.Zydi Morava ne kohen e diktatures ishte nje njeri i pa strehe qe flinte ne nje kasolle afer nje koperative! Ne darke gjuante per gra dhe kishte sukses se ai nuk ishte i njohur si shkrimtar por shkruante marrezira! utopike !Mbas nje fare kohe ky kryetar i lidhjes se shkrimtarve Zydi Morava u arrestua ne Itali nga nje kontrool rutine ku ju gjeten disa kg heroine ne nje veture te cilet ja kishin dhene kontrabandistet! Cfare eshte cudia me e madhe qendron ne faktin se Sali Berisha eshte me nje kartele psikiatrie i ekzaminuar ne 1987 nga dr.Ylvi Vehbiu i cili e ka diaknostikuar me delirin e madheshtise dhe ndjenjen e hakmarrjes! Serbia dhe Greqia humben ish idhullin spiunin e tyre qe mendonin ta kthenin Shqiperine ne nje enderr te tyre shekullore!

 13. kollodoku says:

  Murroja per deri sa flet kaq hapur nuk e ka problem kete pun per vete. (Punen e grave kurva). Po shif se do kesh ndonje problem tjeter drogaxhi, hajdut, kondrabandist, tender-ist, o murro.

 14. Kris 1 says:

  Nje ndryshim I madh.Berisha i ndau nepermjet pasurimit,lideri I rilindjes Po I marton funksionaret e deputetet.

 15. Bekim Sala says:

  Betim
  Ti Myslim je nje krric gomari ,shites votash ne Dushk ne 2001, hajdut ne Tatimet e Tiranes e Lushnjes dhe bukeshkale me PD, Te cilen e ke luftuar nen rrogoz qe ne fillonte e saj, e megjithate e ke mjele si nje lope per t’i pasuruar vete. Tani mire ja ben PD-se,Lulit me ne krye Berishen,te cilet megjithe paralajmerimet nga PD e Lushnjes , te bene ty kryetar te Lu. qe e nxore me buze te kuqe PD-ne ne Qershor 2013. Ti duhet te shporresh urgjent nga PD, por Luli,nje toc qe nuk di te drejtoje e qe e heq per hunde Berisha, nuk vepron. Per disa nga ministrat e PD qe lane grate e moren Kurvat ke te drejte, por Bodes i ke Rene kot ne qafe se atij i ka vdekur gruaja e pare,por me shpifje po ja shperblen mbeshtetjen qe te ka dhene kur ishte sekretar i pergj. i PD,edhe pse ti llapje e intrigoje kunder Berishes ePD. Shkurt je nje plehre,injorant e gojeshthurur ku ne cdo tre fjale,njera eshte mut , bythe, k.r, p.th etje. Fjori yt i qelbur nuk ka me shume se 300 fjale.Nuk u poqe kurre edhe pse po shkon 50 vjec.

  1. Andoni says:

   Ndoshta kur ka qene me ty ka qelluar te flitet vetem per muter ,si ti pjese e asaj shoqerie je,ndersa peR Boden ai e ka mik dhe miqesine e ka dhe e ka pasur me hakikat e jo si servil ose si shok biznesi siç mund ta kesh ti.

 16. Tili says:

  Po dhe Berisha i la gruan varkarit. Edit i ndodhi me baban . Ilirit me Lepurin. O Lym Murrizi po nuk çon grun nuk bëhesh ministër pranaj do të lën të bësh gam gam ,mba fort grun o Lym.

 17. "BALASHI" says:

  Po mire more Murriz, a nuk na thua se ku i gjeti leket qe i pasuroi? Apo ndante rrogen e tij? E sipas teje edhe nje 40 vjeçar qe ka perfituar nga Berisha (d.m.th. qe ka vjedhur) duhet te mendoje nje jete te tere si nje rob i Saliut? Po ç’ llogjike eshte kjo. Zullumi te çon atje qe te pohosh me gojen tende. Per grate e tyre s’ merrem. Eshte karakteristike e provincialeve kjo e jo e kryeqytetasve. M’ u duke shume medioker, egoist e prespektiven e ke deri tek maja e hundes. Ti nuk do Shqiperine me keto qe thua, por pjesen (pavaresisht zullumeve), pra partine…

 18. kaqi i zi , 100 % antikamunist says:

  O lymo ,ti qenke me i zgjuari i pedes me duket mua.Te lumte qe na tregove problemin e vertete te pedes,problem kurvash.Vazhdo te japesh leksione ne shkenca rural politike se sa te jesh ,ti ,lulushi dhe sala ne krye te se djathtes nuk ktheheni me ne pushtet.

 19. Ben says:

  A ka turp me te madh te mbash si anetar kete tip ne parti!!! Pupu ky te ndyn gjithandej me kete fjalor!! Cmedioker!!Z.Basha ky ben qe te ikin dhe anetare qe jane ne ate rreth.Sa mire po e evidenton veten se ceshte si gabimi me i madh i demokrateve qe e kane mbajtur! Svleka per asgje!per asgje!Mbaka fjalim per humbjen e PD-së, se ja kane fajin grate!! Ste ben as per te qeshur!IDIOT!

 20. zonja Milo. says:

  Ky eshte deputet i vertete ,sepse mbas kaq vitesh mori guximin dhe tha te verteten.
  BRAVO!

 21. enkel says:

  Bravo Myslymi me vile 7 kateshe ne sauk me Toyota Landcruieser me Targa sexy AA 700 . Hajdut tatimesh i mirefillte
  Kusheriri i Tikut te Murrizeve dhe i Tan Murriz Grevistit te Shoqates se te larguarve nga puna qe Bredh me BMW x5 madje ky parkon edhe me tresh me vila te ndertuara me djersen e Saliut.
  Ju ngacmoni si legena vajzat ne mes te rruges ne Sauk duka ua kerkuar sheshit dhe del sot ben moral per PD.
  Ti Enkelejdit i vjen anash mor Myslym se te pakten ai ngjan si 35 vjec po dashnoret per ju jane luks i tepert sepse ne moshen e Enkelejdit ishit shume te varfer edhe pabuksa per te patur te tille

  1. Andi says:

   Mos e kruj bythen me Tan Murrizin o bisha ,se te qihet motra. Mos i ngaterro njerzit

  2. edi says:

   I njihke pak. Vilat i kane me djerse dhe jo me vjedh leke leje burgaxhinjsh dh as me leke tenderash. Kane njezet vjet ne opozite dhe me nanon dhe me salen. Sa per hajdut tatimesh pyet tregetaret e lushnjes nese ka ndonje te vetem. Per dinjitet dhe ndershmeri jane familjare te rregullt dhe jo si soji e sorrollopi yt.

 22. Geni vl says:

  Te lumte goja. .ti je burrr. ..me kurva nuk ecet perpara

 23. . says:

  Po, e vertete:

  25 vjet krimineli-verior, Sali Bisha, nje posikopat-kanunor injorant verior, degjeneroi shtetin, shkaterroi, vodhi prona, dogji Shqiperine dhe la popullin te degjeneronete me arme dhe droge ne duar ….

 24. juristi says:

  ke shume te drejte Lymo…

  nuk ka me Kurva te Pazena, ne Shqiperi i moren PDH-istat e Salijes – e prandaj ikin shqiptaret.

  1. Hahahahaa sa kam qesh me komentin tend!

 25. SuloKapedani says:

  Ne shume raste edhe sot ish deputet dhe deputet te p.d.-es me makinat lluksoze ,me dashnoret brenda shkojne ne Durres thyejne eurot dhe dollaret dhe dite,nate kalojne kohen neper motele e hotele.Keta jane ish qurrashet e preshaxhinjte qe kane ndryshuar nga parate e vjedhura e te servirura nga saleshi per te siguruar pushtetin e perhershem edhe tekurverimit publik.

 26. k. m.SHBA says:

  lexova shkrimet e te gjitheve, me vjen turp nga vetja qe lexoj keto pislleqe te rinise shqiptare, shikoni punen tuaj dhe mos u merni me moralin e te tjereve, hodhi nje budalla nje gur ne lum dhe u sullen shume budallenj te tjere per ta kapur, mjaft me keto injoranca, shikoni te gjeni pune dhe kur te votoni, zgjidhni njerez te ndershem, me culture qytetare, me shkolle te larte, me master, me rezultate shume te mira, pa probleme per drejtesine, te kene respekt ndaj te gjithe atyre qe I rrethojne, mjaft me me shpifje, sepse po qe per nder, njeri nga keta eshte shoku I parties komuniste E. Rama me shoket e tij etj. et. Pershendetje nga USA>

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *