Ilir Meta drekon me Shpëtim Idrizin, pasi Rama futi në qeveri PDIU-në

meta idriziPas drejtimit të seancës së sotme plenare, kryeparlamentari Ilir Meta është parë nën shoqërinë e kreut të PDIU-së, Shpëtim Idrizi.

Ata janë parë duke drekuar së bashku.

Ky është takimi i dytë Brenda pak ditësh mes Metës dhe Idrizit.

Takimi i tyre vjen një ditë pasi PDIU ka hyrë zyrtarisht në qeveri.

Rama emëroi ditën e djeshme si zv.ministër të Jashtëm, Halil Hysenin.

Ndërkohë, në media ka filluar të përflitet se PDIU mund të marrë edhe drejtimin e ministrisë që zhvillohet nga ana e Eglantina Gjermenit./b.l

 

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Ilir Meta drekon me Shpëtim Idrizin, pasi Rama futi në qeveri PDIU-në”

 1. rigrabitja says:

  “drejtimin e ministrise qe zhvillohet nga ana e Eglantina Gjermenit” kuush mund te ma perkthej kete fraze.

 2. Diu says:

  Ky meta po tregon me levizjet e tij me camet qe nuk eshte i qete,ne fillim duhet te tregoje pazaret qe ka bere dhe ben me berishen per cez,pastaj te ha dreke me idrizin.

 3. Achileas says:

  katunari skraparit me camin e pabese

 4. populli says:

  Ministrja Gjermeni nuk e zhvillon ministrine, por e drejton ate.
  Hajde gazetari, hajde……….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *