Rrëfimi i studentes: Ja pse e qëlluam me vezë Ramën, orët e tensionit pas incidentit (TemA Tv)

vitori cipiNga Nertila Dosti

Vitori Çipi, themeluesja dhe aktivistja e Lëvizjes për Universitetein, e cila u ndalua nga policia pas sulmit me vezë ndaj kryeministrit, rrëfen për Tema Tv orët e “ngujimit” ne komisariat dhe prapaskenat e ngjarjes.

Çipi tha se ky sulm ndaj kreut të qeverisë erdhi pasi askush nuk e kishte marrë seriozisht kauzën e tyre, ndërsa shtoi se Lëvizja për Universitetin dhe protesta e së hënës është e distancuar nga çdo parti politike.

Intervisten e plotë mund ta ndiqni në videon e mëposhtme.


– See more at: http://www.tematv.al/video/QFeCvMckBZqcsuZ#sthash.pB7o8rRW.dpuf

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...