Rrëfimi i studentes: Ja pse e qëlluam me vezë Ramën, orët e tensionit pas incidentit (TemA Tv)

vitori cipiNga Nertila Dosti

Vitori Çipi, themeluesja dhe aktivistja e Lëvizjes për Universitetein, e cila u ndalua nga policia pas sulmit me vezë ndaj kryeministrit, rrëfen për Tema Tv orët e “ngujimit” ne komisariat dhe prapaskenat e ngjarjes.

Çipi tha se ky sulm ndaj kreut të qeverisë erdhi pasi askush nuk e kishte marrë seriozisht kauzën e tyre, ndërsa shtoi se Lëvizja për Universitetin dhe protesta e së hënës është e distancuar nga çdo parti politike.

Intervisten e plotë mund ta ndiqni në videon e mëposhtme.


– See more at: http://www.tematv.al/video/QFeCvMckBZqcsuZ#sthash.pB7o8rRW.dpuf

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Rrëfimi i studentes: Ja pse e qëlluam me vezë Ramën, orët e tensionit pas incidentit (TemA Tv)”

 1. KOSOVARET TURQ says:

  kjo karakurva studente e berishes ne vrime te asaj qe ka dale do hyj

  1. Agimi says:

   Nuk jan kosovaret turq, or grek muti, se vetem Greket komentojn keshtu si ti.
   Edhe kjo studente eshte e ardhmeja e brezave te ri.

  2. Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Po ça lesh Lëvizje
   Po ça kauze-zeza
   Kjo që gjun me vezë
   S’ka dal hala
   Nga veza!

   ♢~♢~♢~♢~♢~♢~♢~♢~♢~♢

  3. Kosovaret nuk jane turq ,
   por dobica tur.qie
   nuk o faji tyre qi i kann perdhunue ushkaret e karakmahmud abdrurrahim maustafa,
   kto jane viktimat e perdhunimit prandaj dhe reagojn gjithe jeten e tyre dhunshem kudo

 2. t says:

  Nqs do ishte qelluar berisha para 3 vjetesh do dilte ndonje komunikate nga ambasada amerikane..qe te bente thirrje per dialog…midis paleve

  heshtja e Donald luse ne kete sulm terrorist flet vete…

  e kam thene dhe me pare qe kjo eshte pjese e nje operacjoni kirurgjik te ngadalte xhambasdoresh per katapultimin e yllit ne qitje lul bashes si K/M ne 2017….

 3. pal pidh noku says:

  edhe vezet e mija ashtu i mbante fort se kjo se ze gjumi pa veze ne dore.

 4. vang says:

  Studente dhe nuk di te flase.Pyetjes se gazetares se kush e ka qelluar me veze E.RAMEN?,Vitoria u pergjegj;E. Ramen e kane qelluajtur te gjithe”.E kuptuat?Ekane qelluajtur dhe jo shqip ”qelluar”.

 5. lindi says:

  Po ju te gazetes ju duketve drejt tuj bo interviste ne ket karakurv, per cfare e keni bo intervisten per mencuri, kjo debilja thot nuk i pranojme keto reforma se nuk i perballojn dot ekonimikisht dhe protestojn me aifon 6,nga gopen e somes e ka gjet ket kultur kjo tuj gjujt me vez,po sikur te kishin gjuajt ate plakushin e saje, dhe fajin nuk e ka kjo por e keni ju gazetaret tuj bo intervista me keto lavire.

Lini një Përgjigje te Agimi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *