TV Klan, përplasje totale me Bashën: Ti nuk je burrë

frangaj bashaPartia Demokratike dhe TV Klan tashmë janë në një përplasje totale.

Pas akuzave të PD-së, se Klan u tall dhe censuroi deklaratat e saj një ditë më parë për lejet e ndërtimit të dhëna nga Rama, TV Klan i është përgjigjur me kundërakuza.

TV Klan akuzon Bashën se nuk është bërë dhe po bën opozitë me kalamjë.

Ja çfarë thotë Klan, në përgjigje të akuzave të PD-së:

Partia Demkratike, në përpjekjet për t’ia faturuar Kryeministrit Rama dhënien e disa lejeve zhvillimore, ka kritikuar sot edhe Televizionin Klan për censurë.

TV Klan, dje në kronikën e tij, ka cituar deklaratën e Partisë Demokratike, ku ajo thotë se Edi Rama gënjeu shqiptarët duke dashur t’i ikë përgjegjësisë për lejet e ndërtimit që ka dhënë me firmën e tij dhe se Lulzim Basha nuk ka dhënë asnjë prej këtyre lejeve të ndërtimit.

Nga ana tjetër, kemi dhënë dhe reagimin e qeverisë, që nëpërmjet një dokumenti të firmosur nga Enno Bozdo, në emër të Bashkisë së Tiranës dhe Shoqatës së Ndërtuesve i kërkohej Edi Ramës, si Kryetar i Këshillit Kombëtar të Territorit që t’u jepte leje ndërtimi disa kompanive të cilat dosjet e tyre ishin përgatitur në bashki para datës se hyrjes në fuqi të vendimit për bllokim të lejeve nga ana e Ramës.

Pra Klan ka dhënë të dy qëndrimet; PD -në që thotë që lejet nuk i ka dhënë Basha dhe Ramën që thotë që lejet mi ka kërkuar Bashkia që t’i jap, me kërkesë e firmë të Enno Bozdos. Jo vetëm me zë, por edhe me figurë janë paraqitur 2 dokumentet të filmuara. Kronika gjendet e plotë edhe në internet.

Ne nuk e kuptojmë ku qëndron censuara e Klan këtu, por si duket kompleksi për firmat e hedhura dhe paburrëria për t’i qëndruar me dinjitet atyre çka kanë rënë dakort kur ishin në atë zyre, i detyron t’ia faturojnë TV Klanit si censurë.

Megjithatë, meqenëse PD na ka akuzuar për censurë, pavarësisht të vërtetës, ne i kërkojmë ndjesë dhe i premtojmë që nuk do ta përsërisim më.

Por në fund duam t’i themi një gjë, që opozita bëhet me burra dhe jo me fëmijë që çfarë të thonë në mëngjes nuk ta thonë në mbrëmje”.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “TV Klan, përplasje totale me Bashën: Ti nuk je burrë”

 1. Antispiuni says:

  Pune Cubash…! 🙁

  1. Pkola says:

   My Frangaj ka nje llogjike te çoroditur:
   1-Thote- Ku eshte censura ketu? Dhe ne fund- megjithate ju kerkojme
   ndjese dhe nuk do ta perserisin me.!!!!!!??????
   2— Thote: PD tregoi paburreri dhe nuk e mbajti fjalen per mareveshjen
   qe kemi bere ne zyren tuaj
   Mareveshje ..!!!!????
   Ky eshte cub me llogjike idiote

   1. Shefqet Cela says:

    ME VJEN KEQ.
    KUR TE MBRON FRANGAJ JAM I SIGURTE SE DICKA STONON, NE MOS E KEQ.
    NUK E DI A E NDIEN RAMA KETE.

 2. Treviso says:

  Ky eshte problemi madhor per shqiptaret, se opozita behet prej femijesh me vese mafjoze. Po te ishte opozita e shendoshe edhe Sandri nuk do te livadhise sipas qejfit.

 3. Admirues i Edi Rames says:

  ohhh…ohhh oh…BURRERI dhe dinijitet Aleksander Frangaj dhe Fevzi lapanjozi..

  O hapu dhe te futemi..ku kemi katandisur..!!

  1. taksisti1 says:

   ta them une o zorraq i rames si zorre je katandisur

 4. ARGITA says:

  PUNE KUR ASH ME DEMEK PO ZIHEN KUR AT DHE I THONE NJERA TJETRES KURVE

 5. Kresteci says:

  Hallall Cubi Frangaj, goxha loje po ben
  Ngjitju sa me forte Rames (duke goditur Berishen) qe ta rrezosh sa me shpejte Qeverine e Rames.

  1. nuk eshte cub por hajn.cubi remben saper me majt shpija frymen gjalle…

 6. kaqi i zi , 100 % antikamunist says:

  Kjo tregon krizen ku ka perfunduar pedeja.Sandri njihet boterisht si bythlepires i sals ,ndersa pjesa tjeter e te djathteve njihet si sherbetore e sandrit sherbetorit te berishes.Te gjithe keta qe e shajne sot sandrin ,deri dje i puthnin bythen per ti nxjerre ne tv klan ,ose kur ky tv shante dhe shpifte per te majten.Me sa po duket endrra e lulushit dhe pedes per tu rikthyer ne pushtet po largohet shume larg ne horizont.Eshte teper argetuese kur i sheh keto kerrma hajdute dhe genjeshtare te shqyhen me njeri tjetrin.Perdite po e degjenerojne njeri tjetrin me horrlleqet qe tregojne per akte korruptive.

 7. Zigur Qarri says:

  “Ja çfarë thotë Klan,..”!!!
  Kodi i burrërisë në politkë!!!

 8. nini says:

  Ai qe kur lindi nuk ishte per burre ,por megjithate ,telenovela Klan dhe PD do vazhdoje se kur preken intertesat ne kundershtim me ligjin konflikti behet me I ashper . Klani ishte dhe mbetet Media e metamorfozes sipas ndrrimit te pushtetit .Frangaj nuk ka faj se bisnes ben .

 9. Opinonisti says:

  Uroj qe te jete shtrenguar aq shume puna sa keta te fillojne te shqyejne njeri-tjetrin.

  1. LORA says:

   A M I N, Opinionisti.

 10. Agim says:

  Pune kurvash gjelle qensh! Aq burre eshte Lulka sa dhe ai qe i eshte ulur prane ne foto! I njejti, ai qe i eshte ulur prane qe i lepinte menderen Saliut edhe pasi ky i fundit ne 1994 e dhunoi dhe arrestoi….i njejti qe tani i lepihet Rames>>> keta jane bu(r)at e transizionit shqiptar!

 11. kollodoku says:

  Me iku nga mendja cfare do shkruaja. Por nejse. Oj Oj emine sa e bukur qe me jeee Oj Oj emine. Aaahhhh po tashi me erdhi, pune vari karet.

 12. Rigoni says:

  Kollodok,me te lumte ai derr kollodoku!
  Edhe Une them: Hengeshin kokat e Njeriu-tjetrit!

 13. damiani says:

  pritni edhe pak kur ti hane koken njeri tjetrit

 14. grava says:

  E po te lexoshe e degjoshe se Frangaj flet kunder PD -se dhe Bashes, kryetari aksident , do te thote se kesaj ” Botes se shqipove allafrangaj ” i paska ardhur fundi !
  Se duhet te keshe dy bythe ( qe njeren ra besh copa copa) kur flet te degjoshe se si flet …Sandri …per burreri !
  Jo, jooooo! I ka ardhur fundi !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *