Tragjedia greke, hedh të birin në det për të shpëtuar refugjatët e tjerë

refugeesNjë tjetër tragjedi ka ndodhur në ishullin grek të Kosit ku një varkë me 14 persona është mbytur duke u marrë jetën dy fëmijëve.

Refugjatët e tjerë arritën të shpëtonin në një farë mënyre por ka qenë e dhimbshme ajo që i ka ndodhur një prindi.

Ai hodhi trupin pajetë të të birit në det në mënyrë që të lehtësonte peshën e varkës dhe t’u shpëtonte jetën të tjerëve.

Trupi i fëmijës është gjetur më pas nga roja bregdetare greke.

“Shpresojmë që autoritetet të gjejnë një zgjidhje, fëmiëjt tanë po vdesin në ems të detit”, tha një tjetër prind që kishte humbur fëmijën.

Kryeministri grek Tsipras sulmoi pak ditë më parë BE-në duke thënë se ajo që po ndodh në Greqi është një trup për qytetërimin europian./a.l

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Tragjedia greke, hedh të birin në det për të shpëtuar refugjatët e tjerë”

 1. tfgs1 says:

  kete e ben vetem nje sunit………….gjaxore!

  1. Shqiptari says:

   Vetem nje frymor tokendotes si puna jote mund te shprehet ne kete menyre per jeten e njeriut dhe lexoje cka thene kryeministri jot per kete pastaj fol

  2. arbereshi nga greqia says:

   Pucofago ti ndoshta nuk i kupton ato qe thua vete, por ne qofte se i kupton te tille monster nuk mund te gjesh ne rruzull, me keq se monstrat ISIS.. Ti pretendon se je njeri i fese, atehere zoti nuk eshte rastesi qe te ka denuar te jesh ky qe je, por prit te tjera akoma ne aspektin fizik se ketu po flitet per femije.

  3. tfgs1 says:

   ja sesi i ”ndihmojne” byrazeret turq refugjatet siriane ne det te hapur:

   1. janis varikaris says:

    Shko bo luft me turkun o trim pse bo gam gam.tfgsumqire

 2. Hanxhiu says:

  Greqia, e ka fajin…???!!!

 3. greku i pabesë me garuzhde në brez says:

  Ooooo qirie Qipreshi !?!? Si ka mundesi ?!? Ju e çpiket dhe “qyteterimin europian” !! Sipas megaloidhese i bie qe turpi te mbetet per brekegrisurit “europiane” greke !

  1. Pilo Lala says:

   Filloi Greqia lypjen me metoda me artistike, gjoja po ndihmon refugjatet.
   Mbasi mbushi garuzhden 25 vjet me refugjatet Shqiptare, tani kerkon kazanin tjeter me garuzhde ne brez per refugjatet e Sirise.
   Grek, njerez me te djallezuar nuk kam pare.

 4. sokol says:

  ti ndertoje BE nje ure mbi uje qe te mos lodhen me varka …

  1. Shqiptari says:

   Ironi therese, nuk behet ironi me vdekjen e femijeve qe po ikin nga lufta, bota eshte me rrota dhe para 20 vitesh mbyteshim ne ne Otranto dhe keshtu tallinin trapin edhe europianet me ne, mos flisni pa lidhje ne eter

 5. Patriot says:

  Greket kjo rrace e qelbur e kane fajin me shum kujdes per emigrantet greket keta katila duhet te pergjegjen para kombeve te bashkuara

  1. Fotaqi says:

   Pse o injorant rojet kufitare greke super heroes jane qe te shpetojne individualisht cdo njeri nga mijera per dite qe kalojne permes egjeut ? E di sa klilometra jan kufijte detare greke ? Greket kan shpetuar deri tani qindra mijera njerez ne kushte shum te veshtira. Po per trafikantet Turq car ke per te thene ore ? Ata marrin per nje njeri 1500 euro sa i kalojne nga ana tjeter e pastaj vet ja mbathin. Po per BE qe heq bythen menjane car duhet thene ? Greqia e Italia jan dyert e Evropes e kan rolin me te veshtire ne kete kontinent e duhet te ket patjeter nje zgjedhje pefundimtare. Ata njerez ven ne rrezik jeten e tyre per te kaluat ne evrope e disa trafikante nga ana tjeter e shfrytezojne ate.

   1. janis varikaris says:

    Ik o fotaq ik se sbojn diskutim ktu per artikullin ktu jemi per qirje grekesh

 6. valbona says:

  tragjedia siriane duhet te jete titulli e jo tragjedia greke kerkuat shume per te marre keto diploma gazetarie mor shoke

  1. auntie frank+uncle mary says:

   Cojini ne albanane se na qelben detin

   1. dmx says:

    Deti Egje eshte qelbur qekur pjella te tilla si ty zbarkuan ne ato ane

 7. Iliria says:

  Tragjedia greke??? Tragjedia eshte siriane, se greket e kane ne terezi, i fusnin nje te shqyer sumes me zezake dhe qejf o qejf. Kurse ata mjeranet mbyten deteve..

 8. fred says:

  per ty tfsg1.turqit mund te jen byrazeret tuaj,por jo te mijt.shikoni perendimin dhe jo shamite dhe ata qe e mbajn gruan si sherebetore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *