VIDEO/ Bunkeri i miliarderëve: Kjo është streha e fundit ndaj Apokalipsit

Ky bunker në Republikën Çeke është më i madhi në llojin e vet.

Ai është ndërtuar në rast të një Apokalipsi të mundshëm dhe është streha e miliarderëve.

Bunkeri Oppidum është 7200 metra katrorë dhe është i ndarë në disa dhoma.

Por nëse mendoni se është një bunker i zakonshëm e keni gabim.

Ai është tejet luksoz dhe ka çdo gjë për të bërë një jetë komode, brenda katër mureve, kuptohet.

Ai ka kinema, sauna, qendër masazhesh, trajtimesh dhe gjithçka tjetër kërkon një pasanik.

Për më tepër ndiqni videon:

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “VIDEO/ Bunkeri i miliarderëve: Kjo është streha e fundit ndaj Apokalipsit”

 1. Jamarab Malltezja says:

  Ooooo ketu do e prenotoje edhe une shtepine, kur te permbyset bota une dhe farefisi vjerrit te jetojme pergjimone…

  1. Tarrasi says:

   E cfaredo bejne keta “MIlardiera”???!!!

   Keta sjane te zotet te gatujne nje koker veze e jo me te rrisin pula qe te marrin veze qe ti hane.

   Keta po i bejne vetes nje te keqe te madhe se do vuajne me shume se ata qe do vdesin shpejt e shpejt.

  2. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Katastrodes do I mbijetojne ata qe u jane te pershtatshem per te jetuar ne kushte ekstreme dhe qe kane jetuar dhe vazhdojne te jetojne nen kushte ekstreme si eskimezet e veriut dhe beduinet e arabise apo ndonje fis i rrale afrikan.

   Bota e civilizuar ta harroje jeten e mbas apokalipsit.

   Fatkeqesisht asnje i pasur mga vendi im nuk ka per tia dale. Pasi nuk d kene as bunkierin dhe as eksperiencat e duhura.

   Lume ai qe do te ik pasi te shohe keta zogjKurvash te futen ne vrime te pules qe I nxori.

 2. NjeQytetarOptimist says:

  Mos ndodhi se po te ndodhe, s’ka vrime miu te futemi.. Mbas meteorave te fundit qe rane ne toke dhe zhduken dinosaurat, pati nja 200 vjet shi, 200 vjet bore dhe filloi nga e para gjeja e gjalle.. Jemi shume naiv ndaj shpreses per te jetuar..

  1. i says:

   Jo shoku im se e ke lexuar gabim historine. Jeta nuk filloi nga e para. Disa gjallesa u shuajten, disa mbijetuan dhe disa evoluan

 3. zz says:

  Po erdhi puna deri aty Apokalipsi i shkerdh…. Bunkerin dhe kush e ka ndertuar Bunkerin mos ardht kurre ajo dite

 4. metamorfoza says:

  Ardhte ajo dite sa me pare,qe te vihet drejtesi nga fillimi !

 5. Daja says:

  Kjo eshte ekzakt te shohesh endra me sy hapur….
  Ka nja 10000 pyetje

 6. temujin says:

  Kur te ndodhe lufta e trete mire eshte te strehosh ne rajone te izoluara si pyje male ose oqeane. Dhe te jesh ne struktura shume te levizshme dhe fleksibel si nendetse, avione, anije, trena ose makina. Fshehja ne nje bunker te tille te jep mbrojtje nga bombat (gjithnje nese nuk bie mbi ty/tsar bomba)po nuk te jep mbrojtje nga ushtaret/mercenaret/guerrilasit/banditet/njerezit ne pergjithesi…po te gjeten aty brenda e hengre heret ose vone…

 7. Daja says:

  Kjo eshte ekzakt tes hohesh enrra me sy hapur …
  Ka njemije pyetje pa pergjigje ne raste se… ndaj shijojeni kete jete aq sa ju ka fale zoti dhe mos endrroni se “nqs” mund ju te shkoni ne te semes dhe nje fshatar nga Kaukazi,Skrapari apo Tibeti te shpetojne per mrekulli megjithe dhite e tyre … nuk I dihet ….

 8. bunkeri says:

  E shame Komunizmin per bunkeret sepse kishte armiq imagjinare,Franca para ditesh beri nje pentagon ne Paris komplet beton per te ruajtur bythen e vet,nga kush?Vetem ne shame e shame bukeret qe ishin ne token e tyre.Te gjithe ruajne bythen.vetem ne jemi pa bythe.

 9. coc0snuti says:

  kemi edhe ne bunkert e dulles.
  cdo njeri ka nga tre bunkere. si bicim dy dhoma e nji guzhin mo
  hale? dhit jasht! nuk e gje gjo bythen me mut te shqiptarit!
  paska mendu derziu per popullin. nat e dit. beri bunker qe te mcefen shqiptart nga apokalipsi. i zgjut dul dulla.
  sepse kur t bi kometa,do vdesin te gjith si dinosauret.
  vec shqiptart do dalin edhe me te zot sesa dinosauret dhe do ja hudhin kometes. me ndihmen e bunkerve te dull hoxh kamunizmit.
  kur te pshtojn atehere do ta ringrejn monumentin e dulles mu ne maj te bunkerit.

 10. nji kafe me pak te lutem says:

  KTU kur te ndodhte apokalipsi dhe te shuhej ter bota kta miljarkaret muajin e par do i shisnin pordh njeri tjetrit, muajin e dyt do pallonin grat e njeri tjetrit, muajin e tret do plaste sherri dhe muajin e katert do hanin njeri tjetrin,po televizoret nuk e kuptoj per çfar i kishin vendosur kur nuk do egzistonte asnje televizion mbi tok apo per te par vidjo.

 11. Pikerishte kta Monstra qe po cojn njerezimin drejt zhdukjes ,
  kerkojn te mcefin koken neper bunkier .
  Asnji sdo ket shpetim ,Z
  Zoti do tju djege te gjalle kudo ta keni fut koken tuaj prej monstre

 12. interesant says:

  Çekët duhet të thërresin Ramën t’ua bëjë muze.

  1. Jolanda Frasheri says:

   Po te vijne termete qe te shpertheje ruzulli tokesor kush e di ky bunker satelit i kujt do te behet,che bello.hahaha-

 13. sarandjoti says:

  Ky eshte sistemi demokratik?!!!.Une nuk besoj me ne ket sistem.Z. Rama n.q.se do te formalizoshe ekonomin, qe me parate e mbledhura nga fakiret te ndertojne te tille bunkere birbot,rjepesit e popullit dhe popujve. Mallkuar qofshe ty dhe ata.

  1. Hope says:

   O idiot ky bunker eshte ne ceki

 14. petrit says:

  dhe thone per tunelet ne shqiperi ne kohen e diktatures,para ketyre qe kane bere te tjeret jane asgje.na thoni kur u ndertua atje ,nuk eshte ndertuar ne kohen e komunizmit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *