De Biazi: Ishte e vështirë të luanim përballë vëllezërve, Shqipërinë e vërtetë shiheni ndaj Gjeorgjisë

shqiperiXhani De Biazi ka folur pas ndeshjes miqësore Kosovë-Shqipëri 2-2. Ai e ka konsideruar disi të pamundur për t’i motivuar lojtarët e tij, për faktin se përballë kishin vëllezërit e tyre dhe që nga mbërritja në Prishtinë, kombëtarja shqiptare ka qenë në njëlloj rrëmuje, e rrethuar nga të afërm të futbollistëve dhe dashamirës të tyre.

Ishte pak speciale të luanim përballë vëllezërve tanë. Për mua si trajner ishte paksa e vështirë për t’i motivuar lojtarët. Ishte një lojë festive, ndaj Shqipërinë e vërtetë do ta shihni ndaj Gjeorgjisë. Gjëja që më ka pëlqyer më shumë ishte atmosfera e jashtëzakonshme në stadium, por ajo na ka rrethuar edhe në hotel. Përgatitjen e kësaj ndeshjeje e kemi bërë në kushte krejt të ndryshme nga herët e tjera. Lojtarët ishin më shumë të shoqëruar me të afërmit e tyre, kështu që përqendrimi, po ashtu, nuk ishte i duhuri. Ishte një ndeshje vërtet speciale, ndaj duhet ta marrim si të tillë,” – nënvizoi 59-vjeçari nga Sarmede e Italisë.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “De Biazi: Ishte e vështirë të luanim përballë vëllezërve, Shqipërinë e vërtetë shiheni ndaj Gjeorgjisë”

 1. enter''" says:

  Llafe, llafe, vetem llafe. Po cfare veshtiresie amon, pse e merrni kaq seriozisht mo amon, po nje ndeshje stervitore ishte mo amoooooooooooooooooooooon

  1. Babi i enter says:

   Biri im! Si gjithnje ti ke ge drejte! Po qe ta kuptosh pak me mire eshte njeseoj sikur ekipi qe ti mbeshtet ( se i ke ngjare mamit sic kemi thene) te luaj me Qipron. Pjesen tjeter e ke parasysh vete. Mamit ja bere te falat???

   1. Iliria says:

    Hahahahaha, babi i enterit, te lumte… 😀

   2. Barba Jani says:

    Hahaha! Lere se eshte i zene, po ben sufllaqe tani!

   3. enter''" says:

    Te pickoi ndonje mize kosovare qe hidhesh perpjete?

  2. Barba Jani says:

   Bithqir!Hiri Gre-Qija (robt e fisin) ne Evro? Apo se qi kush??
   Te pershendes me nje video se si po jetojne niggat greke ne Gheton me emrin Gre-QI!! Apo te shikoj Zeitgesit se si nje komb fukara si puna a Amerikes vuan!

   1. enter''" says:

    Te pakten askush nga ata nuk jeton injorant si puna jote.

    Ti mund te shash ke te duash, por nje gje mos harro, damken qe ke mbi ball se fsheh dot. Damke me emrin SHQIPTAR I FELLIQUR, ZAPTUES I TOKAVE TONA

  3. Dardan says:

   Mir ore mire komberarja e shqiperis eshte shum me e mir kjo dihet. Por ky rezultat eshte shum i mire per mej dhan shpres e me motivue edhe kombetaren e kosoves.

  4. Edi says:

   Na hongsh mooooon……

 2. tironci says:

  Barazimi ndeshjes eshte ideali i perkryer
  Ne te ardhmen e afert do jete nje kombetare e perbashket .

 3. pelasgian says:

  Ju nuk luani njw ndeshje,edhe thoni pse mbron rusi serbin,
  etj

 4. De biazni says:

  Kosoves ia futem dy por serbit asnjw se i kemi vellezer

 5. verriu says:

  un Sot pash futboll te mir vetem nga Kosova , shqiprija ,Kot , edhe njeher u deshmua se vetem kosova ka sport

 6. Iliria says:

  …”iahte pak speciale”… Hajde perkthyes hajde, e kane mesuar italishten nga televizori..

 7. Albanian says:

  Lojtaret e rinj nga te dy ekipet duken me te ardhme

 8. vedeta says:

  ATY luajti komtarja 1 e kosoves me komtaren 2, GANI ABAZI i ka ber dalje lojtarve te SHQIPRIS po naj shpif,shpresoj qe kosova te pranohet sa me par nga UEFa dhe ne te shikojm punen ton.po na ikin dem talentet tan,te rrim te meremi dhe me pordhet e veshllapush buzhales se nuk dua te ofendoj BERATIN duke e perfolur me kte emer kte felliqsir gazetar qe te çan rroten e ati mikut kur flet per SHQIPRIN, i hengert mutin SERBIT me antishqiptar se ky ka me shum urrejtie per ne,nuk esht ky pler qe perfaqson kosovaret por kur kemi dy flamuj me mir gjithsecili ta bej byrekun me miellin e vet,keshtu mendoj se esht me e mira.

  1. Toni KS says:

   Ne sport ka rendesi zotesia jo gjeografia. Askush nuk pengon Kaçen, Hysajn apo Roshin te luaj. Pse te tjeret nuk tregojne talentin si keta por qurraviten neper forume.

 9. liku - Kush me shan per debat nuk ia mban. says:

  Nuk e kuptoj cfare qellimi kishte kjo ndeshje ?
  Me mire kishin bere ndonje koncert festiv ne shesh , I kishin future edhe nja 2 birra dhe kaq.
  Cdo skuader e kualifikuar ne evropian kerkon ndeshje miqesore qe te provoje skema dhe lojtare , kurse ne bejme ndeshje “vellazerore” .

  E cfare Shqiperie te vertete do tregosh me Gjeorgjine o Gani ?
  Shqiperise nuk iu pergjigj asnje skuader e njohur evropiane , dhe na ngeli Gjeorgjia.
  A mund te na thote Ganiu cfare do provoje me Gjeorgjine ?
  Meqe eshte skuader me e dobet se ne , Ganiu do perdore skema sulmuese. E per cfare do na duhen keto skema ? Ne te gjtha ndeshjet eleminatore Ganiu parkoi autobuzin para portes per 95% te kohes. Vetem me Armenine beri loje sulmuese. Ne Evropian te gjitha skuadrat do ti kemi me te mira se ne , dhe Ganiu perseri autobuzin para porte do te parkoje. Atehere c’na duhen skemat sulmuese qe do te perdoren me Gjeorgjine ? Me mire Ganiu te studioje si ta parkoje autobuzin jo vetem per 90 minuta por edhe ne shtese , qe te mos humbasim si me Portugaline dhe Serbine.

 10. raif says:

  Se cila ishte e verteta e kesaj ndeshje, dhe nga cila ane anuan tifozeria e pame te gjithe, andaj besoj se ketu sdon koment shume, pa shum paragjykime tifozeria ne shkallet e stadiumit ishin për Skuadren perfaqesuese apo me mirë me then per kombetaren tone te quajtuar Shqiperi, uroj qe kurr te mos ndodh qe keto gabime te perseriten me, pasi qe ne duhet deh do takemi pergjithmone nje kombëtare te vetme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *