“Kur ne në Kosovë luanim futboll e bënim tifozllëk, në Shqipëri e shihnin futbollin si balet”

buzhalaSot Shqipëria dhe Kosova do të ndeshen në një miqësore vëllazërore.

Gazetari Berat Buzhala ka ndezur paksa atmosferën, duke bërë një status provokues.

“Me padurim po e pres ndeshjen Kosove – Shqiperi.

Le ta dine djemte e Albert Bunjakut, ata qe e perfaqesojne Kosoven, se ne anen tyre kane me e pase nje tifoz manjak.

Askush prej ketyre djemve mos ta coje neper mend, se koleget e tyre ne kombetaren e Shqiperise jane me shume patriote, ose me shume shqiptare se sa qe jane ata.

Kosova kurre me shume se sa tash nuk ka pasur nevoje qe te perfaqesohet ne arenen nderkombetare. Kurre me shume se sa sot nuk kemi pasur nevoje te krenohemi me djemte e cikat tona.

Per keto, dhe shume arsye tjera, ekipi qe e perfaqeson neser Kosoven ne kete ndeshje e ka gjithe dashurine time.

Vec fjala te mira per kombetaren e Shqiperise.

Jemi gezu shume me kualifikimin.

Mirepo gezimi im do te ishte shumefish me i madh nese nje dite, e une besoj qe kjo dite nuk eshte e larget, kur Kosova do te kualifikohet.

Kur kemi lujte ne futboll, e kur kemi ba na tifozllak, ata ne Shqiperi e kane kqyre futbollin si baletin.

Jemi rrite me emrat e vllaznive Muriqi neper gojen tone; me Cimilin e Canen; me Ramen e Domin; me Shengylin e Zhavellin; me Prekazin. E padyshim me ikonen tone: Fadil Vokrrin.

Se pari Kosova…”, shkruan Buzhala.

REMOTE_ADDR:[]

99 komente në ““Kur ne në Kosovë luanim futboll e bënim tifozllëk, në Shqipëri e shihnin futbollin si balet””

 1. Moisi Golemi says:

  Ik mor turk m*ti!!!

  1. Papa Jani pe Korçe says:

   As emrin se ka turk o djali i kurves ! Nga ti ne kete perfundim ? Apo shikon akoma endrra me turq si papa janulla

   1. Njoni says:

    Jo Jo nuk e ka turk. Në francë kam taku algjerianë me këtë mbiemër

    1. Hypsi I Turkofagos says:

     Fiks mbiemri algjerian e me pamje Miku Maus. Ky është budalla me okë, mos u merrni me të se është skizofren i çertifikuar.

  2. .... says:

   Ai me shqiptare se ti o pjelle e poshter 300

   1. Muzllumanet nuk jane shqiptare ,por islamista pa identitet

    1. eni says:

     Po ky nuk eshte me religjion musliman, ky eshte katolik. Kete here ia keni huqe.

     1. jonu says:

      hahaha me te vertet kesaj radhe ja kan huq te gjithe komentuesit..djali eshte katolik…ska lidhje ky me islamo turqit

  3. shkodra says:

   Gjithmon me eshte duk rrot ka…it ky….
   Po ky qenka rrot k…it me zile.
   Futbolli ne shqiperi eshte lujt qysh ne fillim te viteve 1900 o rrush me zile. Ti thjesht shiko kur jane krijuar klubet sportive.

  4. anim says:

   Nuk i kuptoj reagimet e disave ketu. Nese nuk je dakort me ate qe ka shkruar gazetari Buzhala ketu me siper nuk do te thote se ai eshte turk apo antishqiptar. Si gazetar kosovar ai me te drejte flet me pasion per futbollin e futbollistet e kosoves. Une mund te mos ndaje te njejtin mendim me te lidhur me ate c’ka ai thote lidfhur me futbollin e zhvilluar ne vendin AME por kjo nuk me ben mua qe te filloj ta shaj e urrej Buzhalen. Faji eshte edh i redaktorit qe vendos nje titul idiot thjesht per te krijuar kete lloj reagimi disproporcional dhe emocional. eshte e natyrshme qe kosovaret te kerkojne qe te fitoje Kosova sot dhe qe shumica e shqiptareve ne bote do te jene te kenaqur me cfare do lloj rezultati. E rendesishme mbetet qe te gjithe shqiptaret kudo ne bote te jene krenare e te mbeshtesin Kombetaren tone ne France. Ndoshta nje dite vertet nuk do te kemi nevoje per 2 ekipe shqiptare por deri atehere le te mbeshtesim djmte tane.

   1. Arianiti says:

    Pse more të duket në rregull ty fjalia,kur shihnim ne futboll ata e shihnin si balet. Çfarë gazetar leshi është ky kur fyen popullin qe jeton brenda kufijve të Shqipërisë me një gënjeshtër të tillë. Këtu nuk kemi të bëjmë me mendime si thua zotrote se vetëm me një kërkim në Google do e kishte marrë vesh kur kanë nisur të luajnë e shohin futboll në Shqipëri. Ky përdor fjalorin e halabakëve në Kosovë, që për të ulur dikë që vinte nga Shqipëria Shqipëria e ishte më i i shkolluar përdornin shprehje të tipit: kur ne kishim makina ju skishit as karrocë me kalë. Kur ne kishim televizor me ngjyra ju shikonit me ngjyra vetëm në kinema Kur ne…etj. Prandaj mos I dil në mbrojtje kur nuk ja njeh trurin kësaj pjese të popullit të Kosovës që kanë nostralgji për kohën kur pdhunoheshin nga shkijet por ama visheshin e kishin makina të mira,….gjakprishur që duan ti ndajnë shqiptarët e dy anëve të kufirit.

    1. Anim says:

     Nëse Buzhala qenka ashtu si thua ti, mënyra sesi shprehesh ti këtu të bën edhe ty si ai – në mos më keq.
     Unë nuk merrem me idiot që nuk arrijnë të lexojnë e kuptojnë atë që shkruhet më sipër

     1. arbereshi nga greqia says:

      Po kompliment na ka bo morre tronguj

    2. jam says:

     Baleti eshte per njerez te kulturuar dhe me diapazon te gjere,pre jo per masat,ky nuk na ul ne shqiptaret e Shqiperise,perkundrazi,na ngre ne nje nivel ku vetem nje pakice e perzgjedhur qendron.

   2. Moisi Golemi says:

    Eshte turk dhe i keq. Mbeturine e zorreve te Sulltan Muratit I.
    Nga momenti kur thote qe “Kurre me shume se sa sot nuk kemi pasur nevoje te krenohemi me djemte e cikat tona”. Me nje fjale, kurre me shume se sot, qe luajme me Shqiperine. Me shume se sa te luanim me Serbine, Turqine, Rusine, Greqine, Maqedonine, etj.
    Ptuuu!!! Zvarranik i ndyre turk. Sot po lozin shqiptare me shqiptare.. dhe ai komenton duke thene ekstremitete te tilla.
    Dhe ju q*fte gomari te gjithe ju halldupeve te kosoves qe e perkrahni kete m*t. Ne mos qofshi edhe ju sperma turke si puna e ketij.

    1. Gogo says:

     qenke komplet buzhall, kur ti shikoje serbin ne futboll gjyshi im bente gola me koke te hajdarit, por kjo nuk do te thote asgje.
     Qe je budall e ke dhe ne mbiemer.

   3. Martini says:

    I dashur Anim,
    Berati eshte rrote ka*i i certifikuar. Por mes nje turme te rrotekarizuar ne Prishtine, i duket vetja si analist. Fiks si Baton Haxhiu.

    1. Anim says:

     Po ç’lidhje ka kjo me atë që po diskutohet në kete forum.
     Ti po jep këtu një vlerësim personal per gazetarin që mesa duket e njifke shumë mirë. Disa ketu e shajne per veshet apo dëme, origjinen e tij që është as qesharake aq edhe e denueshme moralisht.
     Mua nuk me intereson fort individi por mënyra sesi shumica këtu shprehen këtu në menyre absurde dhe disproportionale duke nxitur këtu sharrje e urrejtje të pavend. Pak më sipër them se shoh më teper problem me titullin që tema I ka vene ketij shkrimi që nxit lexuesit të jenë paragjykues e pastaj edhe ekstremist në ato që thonë. Për mua Buzhali si gazetar nga Kosova flet per deshiren e tij që ekipi I tij të fitojë. Kjo është mese e kuptueshme. Si hedh edhe nje kunj lidhur me historine e futbollit ketej dhe andej kufirit që për shumekend do të merrej e komentohej me humor. Ndoshta per Buzhalin dhe shumë të tjerë në Kosove mund të ndihen që nje pjese e konsiderueshme e Kombetares Shqiptare janë me prejardhje kosovare- KAQ. Kjo nuk duhet të shqetesoje fort ata që ndjekin kombetaren. Buzhali mund vertet që të jete nje person “provokator ” e i “poshtër” por une nuk gjej në shkrimin e mesipëm asgje që të me tregoje dike që është antishqiptar, turk apo diçka tjeter. Dhe nëse ai është I tillë “who cares”!!!! Le të perpiqemi që të mos e kthejmë cdo ndeshje futbolli si nje ceshtje per jete a vdekje me elemente të ekzagjeruara historike apo politike. Është shumë mirë që do të ketë 2 ekipe shqiptaresh nene te ardhmen nje kombetare. Deri në ate kohe le te urojmê që ekipi ynë kombetar të mbledh lojtaret me të mirë nga çdo cep I botes. Të pakten të bashkohemi pa racizëm e ndjenjë superioriteti/inferioriteti rreth djemve tanë në Farncë

     1. anticensurë4654 says:

      amin debili!
      sportdashësit i dhanë përgjigjen e duhur jo vetëm budallës por dhe ty!
      sot ata bënë tifozllëk për shqiptarët!!
      sot ata bën tifozllëk për 22 lojtarët shqiptar!!të dy palët u përshëndetën për golat e tyre!!mua si shqiptar nuk më bëri asnjë përshtypje përfundimi!nuk më dha asnjë emocion asnjëri prej golave!
      të vetmin emocion që pata ishte ai i ndeshjes!i mundësisë që të luajnë shqiptarët me njëri tjetrin!!do të ishte mirë vetëm një skuadër,por prap kjo situatë nuk është e keqe!!
      e ndyrë është kjo që thotë debil bukshkala!!dhe ajo tëndja gjithashtu!!pavarsisht se shket si ngjalë!
      në këtë ndeshje e vetmia krenari është 22 lojtarë shqiptarë asgjë më tepër!!

      1. Anim says:

       Ti qënke kafshë primitive mor kaqol.
       S’ja vlen me u marrë më me ty.

  5. Dardan says:

   Misi golemi. Berat buzhala asht katolik o lope e janulles. Esht gazetare provokativ sidomos ne relacionin shqiperi kosove dhe ne shumicen e rasteve ka te drejt.

  6. Sharmuta says:

   Kur jua [email protected] serbi grate,ne shihnim balet!

   1. ehh says:

    Ky koment duhet te ishte i fundit dhe t’a mbyllte kete teme!

    KOKES I KE RENE!! @Sharmuta

  7. dfg says:

   Eh,more Berat Bubuzheli,qe me turperon emrin e qytetit tim te dashur!
   Me mire te te kishin vene emrin TITO,se sa Berat!
   Se ti je ANTISHQIPTAR dhe dukesh qe ne surrat qe je EGERSIRE e jo gazetar!

 2. I zhgenjyer nga censurimi says:

  PROVAKATOR I NDYRE>!!!!!!!!!!!!! I paske bere mire detyrat e Milloshevicit dhe Janulles Greke. Deshiron te hedhesh pak vrer dhe percarje . Kosova eshte Shqiperi. Nuk do kete kurre dy kombetare sepse se shpejti urojme qe te vije bashkimi mes nesh ne formen natyrale. Por edhe sikur te marrin pjese te dyja ne kompeticione ju Serbet e natyralizuar ne Kosovare nuk e keni shancin te na fusni neve ne percarje. Shqiperi + Kosove= Shqiperi e Madhe.
  Uroj qe ndeshja te shkoje mire dhe te mos kete provokime nga ju Serbet e natyralizuar ne Kosovare neper shkallet e stadiumit. ndeshja do te dali ne barazim 2-2 . Shijojeni dhe kenaquni me spektaklin

  1. Klimax says:

   Vazhdoni te shijoni masturbimin si makakat e lumtura ne xhunglen e tyre se per gje tjeter nuk jeni more “te zgenjyerit” shqipefoles se bashku me Buzhalat e Kosoves!
   Mos harroni te pastroni bishtin nga morrat!

  2. Epiriíiiiiiii says:

   O Buzhala Bazhula, shih Satistikat dhe do ta shohesh Kombetaren Shqiptare ne vitet 40,50,60 nga me te mirat ne Ballkan dhe Europe. Shqiptaret ateher por edhe me heret luanin futboll kurse ju luanit me Tespiet e Hoxhes e kthenit bythen nga dielli. Gjithkush nga Shqiptaret perzgjedh cilen Kombëtare te doje, akush nuk detyton kerkend.

  3. lulja says:

   BRAVO !!!
   Nje pergjigje e sakt per kte idjotprovokatorgazetaru-vic.

 3. Tifoz says:

  Kur kishte futboll Shqiperia ju akoma e quanit veten turq or cjap.

  Te krahasosh keto hica me PANON,RESMJEN,BORICIN,MUSTEN,KUSHTEN etj eshte fyerje per futbollin,o qurrash.

 4. Qelepirxhiu says:

  Duket ky, që nga surrati…”arian-dardan i pastër”…(?!)

  1. Gjakova says:

   Berat buzhala perfaqeson eliten me te ndyer te njerezve sot ne kosove. Ky i veteshpallur gazetar i cili qendron pas njerezve me te degraduar ne kosove merr guximin te flet ne emer te nje shumice ne kosove. Djali i spiunit serb tani rreshtohet pas ndyresirave qe e mbroin te cilet i paguan per te qendruar gjalle dhe tenton te vetquhet atedhetar. Adn e tij perputhet me adn e ndyresirave qe sot po na flasin ne emer te kosoves.

   1. lulja says:

    Bravo Gjakova, qe ja nxjerro bojen ktij plehres…buzhal, budall,spiun ect….ky qenka me te vertet nje i paftyr e nje ANTISHQIPTAR…qe me siguri ha buken e serbit…

 5. Teatri i kukullave says:

  Kur ne ne Shqiperi shikonim majmunin hirko qe na e kujton Berati, ky dhe familja besoj se duartrokisnin per Titon.

  1. jonu says:

   e sa per titon me duket edhe ne shqiperi duartokitej bukur shume…(nuk ka qen me i keq se enveri as ai)…?

 6. ARDI says:

  o berat tha ce pate fat po rri o derezi kur smerr vesh nga futbolli mo fol po deshe emra futbollistesh shqiptare nga shqiperia ai truri jot i vogel nuk ka kapacitet per ti njof lojtaret e shqiperise nder vite. sa per dijeni shqiperia ka pas shum talenta qe kan lujt per shqipni edhe shum ma tmire se ai dokrra jot, interesohu e do i msosh. sa per tifozllik qe zotrote po na thu se ne shqipni shifnim balet po ama vallen u hudhnin shqiptaret kurse ti mor i mjere brohorisje per titon. a e kupton sa i vogel je o berat.

 7. kernacka korce says:

  Po re Toc.oo ti nuk ke pas mundesi me e pa Shqiperine ne ato kohe.Cfare ke fol i ke me te degjuar.ato emrat qe permend ti nuk jane perfaqesuar Kosoven.I njeh ti nje fare Kushta,Demollari,Pano,Frasheri,Pernaska e ku e ku te tjere qe po te kishin mundesi me Lujt jashte do benin emer qe ti me ato emrat e tu as do ti permendje fare.
  Hajde tyt ande.

 8. ms says:

  E mre ti Buzhala,a e di historine e futbollit Shqiptar me Panajot Pano ,Fatmir Frasheri etj etj qe gjunjezuan futbollistat e Franc Bekenbaurit ,etj,ju nuk keni histori futbolli,ju keni histori duke shkuar si hajduta ne Europe ,Zvicer si refugjate ,merini te gjithe tuajt ,ato ne nuk na duhen moren pis i keq !

 9. nuk ben keq Berati qe karikon cunat,dhe per mendimin tim ka te drejte ne kerkesat e tij,mbase vertet shteti i KOSOVES ka me teper nevoje per kta djem ne situaten qe ndodhet sot,rasti i fundit i refuzimit ne UNESCO e tregoi nje gje te tille.Sa per punen e futbollit ne pergjithsi,ja fut kot ai djale,vertet mund te kete pas fatin me pa futboll shume me cilesor se yni,po puna eshte se kta te KOSOVES nuk mesuan asgje nga cilesia ne disa sporte ku ish JUGOSLLAVIA ishte superfuqi si basketbolli ,futbolli,hendbolli,vaterpoli,dhe volejbolli i meshkujve,ne KOSOVE s kishin fare zhvillim,sportistet kosovare qe perfaqsonin JUGOSLLAVINE merreshin kryesisht me arte marciale,i vetmi qe shkelqeu ishte nje futbollist FADIL Vokrri,po dhe ai spati fati e madh te luante ne ndonje kompeticion te rendesishem,shqiptari i pare qe shkoi ne nje eveniment te tille ishte A Kozniku me KROACINE ne 1998

  1. Martini says:

   bravo Bace per argumentin

 10. Wtf! says:

  Ne pac vertete keto tru, me mire mos e permend fare me goje emrin e shqiperise o rk..Ari gazetari. Ne cdo fjali: dashuri te shtirur, cinizem ironi xhelozi mosmirenjohje ndaj 28 mije km2!!! yyy plehre si mund te flasesh keshtu per shqiperine? Vetem plehrat qe kane zbuluar identitetin kombetar artificial kosovar, kane guximin ta bejne! Kosova eshte shqiperi o k…flamurin blu me yje dhe himnet fallco futini ne bythe ti, bunjaku dhe te gjithe te tjeret si puna juaj

 11. nona says:

  po pse rri me emrin Berat ik ne gjendje civile e beje Beograd. pusht langaraq

 12. XXL says:

  turkoshak injorant …………….

 13. Thanasi qe ta plasi says:

  Or trap kur ne fitonim ballkaniaden ju bertisnit druze Tito

 14. Pirati says:

  Sa here qe futbolli duhet te jete feste e bashkim del ndonje koqe gomari edhe derdellit.

 15. Marlon Brando nga parajsa says:

  Burre Kurve !!

 16. I pa emer says:

  “Kur kemi lujte ne futboll, e kur kemi ba na tifozllak, ata ne Shqiperi e kane kqyre futbollin si baletin”

  Ka te drejte djali, madje shume ka te drejte. Po nese ja ka njeri numrin e telefonit a mund ta pyese se si do quhej Ai nese nuk do ishte kjo Shqiperia qe ska dit me loz futboll?

  Nese nje emer doja gjenin apo jo…

 17. Thanasi qe ta plasi says:

  Po perballjen Kushta – Vokrri e mban mend. Per ke bete tifozllek athere?

 18. Gjk AL says:

  Berat shpiuni. Vetem konstrukti i kokes te jep m kuptu qe ky nuk eshte shqiptar.

 19. LORA says:

  Sa shume negativizem percjell ky palo gazetar.
  Uroj nje gare te vertete ne ndeshjen Shqiperi-Kosove.

  1. Ilir Kaduku says:

   O Berat qe pate fat.

   Kisha lexuar dhe degjuar shume per mosmirenjohjen. Monteskie, nje filozof i famshem francez shruan” mosmirenjohja eshte armiku me i madh i njerezimit “. Po ky filozof perseri ngul kembe me aksiomen profetike te tij ” mos e bej te miren, kur nuk e din se sa e rende eshte mosmirenjohja “. O ti Shoku Berat, Vlora, Shkodra, Saranda a si te kesh qejf ti t’a veme emrin ne, je njeriu tipik mosmirenjohes, percares, i padenje per t’u quajtur shqiptar. Ne nga Shkodra kemi nje fjale te urte ” kalova lumin, te dhjefsha kalin “. Po eshte ajo fanelle kuq e zi qe i dha lavdi te nderuarve vellezerve tane nga Kosova. Une kam 12 vite qe jap leksione ne Kosove. E kam per nder qe kam shume miq atje, por kurre nuk me eshte dhene rasti te takoj nje provokator te tipit tend. Cfare do te tregosh ti me origjinen e futbollit shqiptar. Degjo mor ordiner, mor njeri i paguar nga serbet. Nuk degjuar per gjigandet e futbollit ballkanik si : Borici, Pano, Bizi, Resmja,Vaso, Vogli,Halili, Zhega, Rragami, Zmijani, Kola, Minga, Ballgjini, Fagu, Gjinali, Kushta, Ruci, Pernaska, etj, etj,etj. Pyete pak ate fubollistin Fadil Vokrri qe luante per serbet, nese ka arritur t’a preke topin dy here ne perballjet me serbet e ” Partizanit ” mu ne mes te Beogradit tend. Do te vij per leksionet e rradhes ne Prishtinen tone dhe jo ne Beogradin tend dhe te jap fjalen qe te takoj personalisht. Turp te te vije ty si gazetaruc i qelbur qe je dhe redaksise se gazetes ” tema ” qe lejon te tille provokaatore te shkruajne ne gazetat qe flasin shqipen e shqiptareve. Per t; ambyllur pote kujtoj se ne vitin 1967, kur fanela kuq e zi eliminoi nen/kampionen e botes, Gjermanine E Bekenbauerit spikera dhe gazetare si puna juaj ne transmetimet radiofonike shpreheshin ” lojtaret jane ba mut nga lodhja e referi mezi c’po pret me e ndal kyt mut ndeshje “. Megjithate pata kohe me u lidh me miq te mire nga Kosova e me treguan se kush je ti dhe kush ka qene babai yt.

   1. lulja says:

    Nje koment i shkelqyer !!!

   2. anticensurë4654 says:

    të falemnderit ilir!!
    po pate rastin ta takosh këtë ndyrësirë!?
    ato që do ti thuash bëja dyfish!!
    të dytën e ka prej meje!!

 20. john says:

  https://www.youtube.com/watch?v=vwox7cWIHYo

  Shikoje pak kete videon: ky eshte Sokol Kushta, futbollist i Flamurtarit te Shqiperise, dhe po, ky eshte futboll-balet, kunder Partizanit te Beogradit! O mik, ne kemi futboll, kemi futbolliste kemi dhe ekip me emrin FLAMURTAR! Ti shko e gjej flamurin njehere, pastaj fol per futbollin shqiptar dhe per baletin! Po kot flasim se ti flet me kompleksin e atij qe nuk i ka ec ne Shqiperi dhe hedh balte mbi Shqiperine! Meqe ra fjala, shife mire ket videon se ke per tu gezuar duke pare ekip shqiptar qe mund Partizanin e Beogradit!

 21. nji kafe me pak te lutem says:

  MOS e shani beratin,kte mendim si ky lloj injoranti fodull kan gjysma kosoves dhe mendoj qe federata SHQIPTARE e fudbollit mjaft u hap bythesh me kta kosovaret, kta lerini te bejn ekipin e vet komtar o njerez,ne kemi talentet SHQIPTAR qe ne kte koh nuk jan te shumt per arsye se kto qeveri hajdutesh e matrapazesh kemi patur kto koh,por ne e bejm nje ekip me djemt e SHQIPRIS qe nuk e duan fanellen e kombetares SHQIPTARE si ky berati por si djemt e ksaj toke dhe kti kombi,ne duhet te bejm komtaren vetem me djemt tan dhe me kosovaret nuk duhet te perzihemi me se nuk e duan te ter si loriku kombetaren por jan te shumt ata si berat buzhala qe e perçmon vendin ton SHQIPRIN sa her i jepet mundesia se ky lloj injoranti dhe idjoti fodull mendon se kosovaret jan per çdo gje superior karshi nesh, ky e ben gjithmon kte politik se paguhet nga serbia per perçarje, mbyllini kojen kti kurve te ulent qe vetem hedh balt e vrer mbi ne sa her i jepet mundesia, ky shkerdhat e ulet mburret me futbollin qe ka patur dikur jugosllavia por harron se kosova ka qen si peshkopia ne kohen e PPSHse per sportet e jugosllavis ne at koh, te ofendojn kafsh pylli si ky esht ofendimi madh per ne SHQIPTARET e SHQIPRIS se ky nyk di te flasi korrekt SHQIP na jep leksione ne qe kemi patur shkollen e mzesme me detyrim,kokrra debilit ndrroe at emerer o shkerdhat e degjenerume mos ofendo BARATIN ton 2000mij vjeçar legen,vere emrin sdrafko ky emer te rri mir ne trup ose arkan.

 22. Likja says:

  Ky berati ka arritur vertete dicka te rendesishme ne jete. per shkak te emrit ekzotik qe mbahet mend lehte (patjeter jo per merite te ketij frymori) dhe te disa polemikave te lindur nga disha shrime ne dukje kontraverse, ka arritur te diket si faktor. Ky eshte tipiku i injorantit provincial qe ne qender te universit mendon te emen dhe fshatin e tij te origjines. Nuk di kus eshte termi i duhur per te percaktuar nje individ te tille me hendeqe llogjike e linguistike dhe me nje injorance te pashoqe. Mbase anadollak

 23. Heil Hitler says:

  Nuk pajtohem fare me Berat Leshin qe ka veshet si pasqyre autobusi,,,,po edhe ju te Shqiperise Londineze mos derdhni vrer mbi Kosoven,,,,na qat trapin me keto karlliqe…..sa bohet fjale per Kosoven i keni llafet e poshtra maje gjuhes,,,ysht qelbsina….sa per futbollin edhe Kosova ka Riza Lushten qe luante per Juventusin dhe Naim Kryezin per Romen…..keshtu qe mirenjohje per te gjithe futbollistet shqiptare kudo jane,,,e ata qe kane inot Kosoven motrat e mamate ku ti kene.

 24. Drenicak says:

  Berati eshte shqiptar me fe Katolike.
  Une mendoj qe ne futboll eshte dasht ta kemi vetem nje kombtare ne basketboll nje .
  Nuk mundemi me pas nga dy kombtare ne cdo sport.

 25. Klara says:

  Foli dhe ky llapushi! Ku eshte llapush fare, shihe nga veshet sa vlen aman. Nuk futen spica mes vellezerve, ne te gjithe kemi pasur ne Kosove Vllaznimin, fadil vokrrin, Prekazin etj por dhe ne Shqiperi qe nga Boriqi e Pano i madh, Kushta qe heshti Beogradin dhe gezoi dhe Fadil Vokrrin, qe ishte pjese P. Beogradit e deri te keto dy kombetare qe kemi, me shprese te zotit te dyja dhe ne boterorin e 2018!

 26. Sofia says:

  Kur luanin futboll shqiptaret futboll,
  ju nuk dinit shkrim e kendim,
  faleshit pese here ne xhami
  dhe jetonit ne injorance te plote.
  Turkoshake te piste!…

 27. lodi says:

  Manjak eshte sic e thote dhe vete, por dhe surrat Majmun.
  Eshte e kote te acaroheni me kete pleher, i ben te gjitha per te provokuar.
  Fatkeqesisht Kosova ska qene e perparuar asnjehere perpara Shqiperise, pervec se ne keto dite, ku ka nje opozite per tu mare shembull.

 28. faro says:

  Sot e gjete te besh krahasime?
  Ne vend qe te shprehesh gezimin, na kujton se cili ishte me i pare!
  Nxites i keq!
  Kujt i sherben?
  Uroj te tjere te pershendesin ndeshjen miqesore, si ndeshje ndermjet vellezerve!
  Ishalla ndeshja kalon bute dhe pa ndonje provokim te tille si ky, qe kerkon te gjeje se cili esdhte i pari midis vellezerve!

 29. Claus says:

  Nga na doli ky ibrik caji te flase per futbollin shqiptar qe na paska qene balet?

  Harron ky, qe ky brez kosovaresh qe po luan futboll nuk eshte as merite e Shqiperise dhe aq shume e Kosoves?
  Po te jete merite e federates se Kosoves atehere do te kishim mori djemsh kosovare qe mund te luanin sot ne Europe. Po ku jane ata?
  Do te bej futbolliste federata e Fadil Vokrrit neper gerxhet dhe balterat e Kosoves, kur vete Fadili u be i njohur ne Beograd?

  Te gjithe ata 11 futbolliste qe luajne per Shqiperine i ka pergatitur Zvicra, pjese tjeter Gjermania, se po te ishte per ata me tase groshe, caj Turqie dhe tuta sporti do te mbanin veshur, me te cilat shkojne ne shkolle, ne pune, ne kinema, ne kafe e kudo, se sa per futboll do te ishin dhe akoma jane ne vitet `20.

  Ishte si ishte ajo Shqiperi, por me prapambetjen kosovare as nuk mund te krahasohej, por ja qe ky Buzhala na hap barkun per te nxjerre ca al-pazare ne komentet tona.

  Dikur degjohej ne Shqiperi, sidomos ne Shkoder dhe ne Veri, Radio “Prishtina”.
  E dini se ishin komentet e komentatoreve te futbollit kosovar:

  “Te nderu nigjues, topi asht gjujt nga Mulliqi dhe ka ra n`cati te Jasharit”
  ose me e forta ka qene:
  “Topi asht ba m…prej balte!”””

  Dhe krahasoje kete me te famshmin Bellova.

  Po keshtu e kane kuptuar futbollin buzalet. Ne Shqiperi i eshte dukur balet, sepse ata kane qene mesuar me “u bo topi dhe ata vete m.. prej balte”.

   1. Sharmuta says:

    Hahhahahahah ,ti e ke be tollovi para portes …

 30. 2K says:

  Une jam nga Gjinokastra
  Por …

  A ka mundesi t’ia thote njeri ketij palles qe

  KUR TIRONA PRODHONTE FUTBOLLISTE QE KANE LUJT ME ROMEN E ME JUVENTUSIN, TI BRIDHJE MALEVE ME SHPETU BYTHEN…..

 31. kunati shokut xhemol, jo shkodran. says:

  Ky eshte me i rras nga ato kastravecat e katunit qe shitshin katunaret njehere e nje kohe, se me rras carin, te ndyen.

 32. i dashur Mero says:

  Vetem se Fadil Vokrri ka luajtur per partizanin e Beogradit dhe te kujtohet ndeshja 2:0 ne stadiumin Flamurtari te Vlores; Hiqe ate fjalen kur lozje ti keta e quanin balet futbollin se nuk te shkon. Megjithese ti Bukshkala je nje gazetar cmirezi dhe dhelprak, nuk pershtatesh me fizionomine e nje shqiptari te ndershem.

 33. Troja says:

  Prandaj nuk bashkohet kombi, se verdalle levizin plehra te ketij kalibri!

 34. katarakti says:

  Eshte e qarte. Ne Kosove ka rryma qe ose e quajne veten turq, ose nuk e urojne fare bashkimin me Shqiperine. Ata jane perkrahes te kombit “kosovar”, te barazlarguar nga Tirana dhe Beogradi! Siç thoshte dikur “Shalli” i tyre. Kete fryme ka edhe shkrimi i ketij Buzhales. Nje pjese e tyre e urrejne Shqiperine edhe per shkaqe fetare. Se nje pjese e madhe e banoreve te saj jane ortodokse. Qe kosovareve u kujtojne serbin. Edhe gjate vitit 1997 kosovaret ne pjesen derrmuese te tyren ishin me Salen. Madje çuan edhe forcat e Bukoshit per te shtypur “Jugun”. Njelloj si me 1944-ten ne kohen e Xhaferr Deves dhe masakres se tyre me 4 shkurt ne Tirane. Edhe korifeun e tyre, Rexhep Qosen, Rilindas dhe patriot i vertete, kosovaret nuk e kane pasur asnjehere per zemer. Ne vend te tij ata kane preferuar kolaboracionistin dhe antishqiptarin Rugove!Kjo ndeshje midis Kosoves dhe Shqiperise nuk duhej te ishte luajtur. Se rihap ca plage te vjetra. Por organizimin e saj e paten per zemer agjenturat e Beogradit dhe Athines qe vune ne sherbim edhe njerezit e tyre ne Kosove. antishqiptare

 35. Ilir.Kuci says:

  Sa me e forte Shqiperia, aq me e forte Kosova, dhe anasjelltas, ne futboll dhe kudo!
  Keshtu mos u xhelozoni shume. Shpresoj te bejne nje loje te forte dhe te bukur.

 36. gjume qafira says:

  …Koment idiot,sidomos pjesa ku krahason ndjesine futbolldashese ne Shqiperi dhe Kosove,ky po don te krijoje nje lloj grishjeje patriotike ne nje match qe nuk ka asgje patriotike per tta patur si shtyss.I ka te gjitha k redencial
  et ky match per te qene sport i kulluar si burimet e bjeshkeve te luhet ,te demostrohet cdo talent e merite e gjithkujt pa, frike poa stresin e rezultatit,pamanipulime arbitrash,presioninga komisionet disiplinore dhe agjensi bastesh apo sponsorizim prej malavites sportive,do te jete nje ndeshje futbolli dhe e tille ka ms qene e sigurte eshte qe kjo eahte e vetmja ndeshje qe shqiptarst so te dalin fitimtare qysh pa u godit ende topi i pare,pastaj ky zoteria nese percepton ndonje forme komplexi te ekipi i vet ka zgjedhur menyren me idiote per ti dhene kurajo te tijeve,eshte munduar qe ket komplex ti a faturoje kundershtarit duke i kujtuar nje kohe ne te cilen ky as qe e ka jetuar ,ose edhe nese e ka jetuar me shume gjase ka qene ne nje moshe qe mezi fshinte qyrrat e veta ose i mbante mami akoma uturakun

 37. Moisi Golemi says:

  Se pari Shqiperia, mor m*t m*ti. Jo Kosova. E cila eshte thjesht nje krahine e Shqiperise.

 38. anticensurë4654 says:

  analist??
  injorant!!!
  të parën e ka fituar me zotësi!!zotësi që mund ta quajmë shpesh paturpësi!por që ndonjëherë dhe ja ka qëlluar!!
  sot me këtë shkrim më kujton fiset ilire ose ato para tyreqë u vranë e u prenë mes tyre,që luftuan për të tjerët që ngritën perandori por që asnjëherë su bashkuan!!më kujton ato principata të arbërit që dhe atë pak kohë që u bashkuan nuk arritën ta shfrytëzojnë për vete!më kujton tërë ato kryengritje krahinore kundër turkut, që shtypeshin nga po krahinorët e tjerë,por që asnjëherë su bashkuan!më kujton atë luftë të dytë botërore kur “nacionalistët” mbronin krahinën e tyre dhe luftonin kundër krahinës tjetër sikur të mos ishte i huaji e keqja e shqiptarëve!!
  dhe ky debil buzhale filloh e hedh farën që ka të mbjellë në kokë!!farën e urrejtjes!farën e përçarjes!!
  ky ndyrësirë dhe një një ndeshje miqësore mes shqiptarëve,më e keqja është se shumica janë shqiptarë të kosovës,ky fut fitilet e nacionalizmit të ndyrë!!fitilet e nacionalizmit krahinor,mendoj unë si shqiptar!!
  kurse ky qën i ndyrë ndoshta kujton se i përket kombit të spahiut dhe të matoshit!!kombit kosovar!kujton ky debil se shqiptari mund të bëhet kosovar kurse sërbi nuk mund të bëhet i tillë!e mban minoritet!!
  yyyyyyyyyysh hale e ndyrë,në vënd që të flasësh një fjalë të mirë nxjerr gomarllëqe me kuintalë!!
  anal ist në kufijt e turkofagosit!!

 39. Mëno says:

  Ky foduli eshte teper injorant. Ai jo vetem qe nuk e njeh historine e futbollit ne Shqiperi, por me dashakeqesi e quan ate balet. Po mor injorant, ne Shqiperi ka pasur para se te lindje ti futbollist te medhej. Po ashtu ka pasur edhe balet teper profesionist. Por ti je zgjuar me megallomanine sebe dhe vazhdon te jetosh me ate. Njeh vetem emerin e Fadil Vokrit dhe kerkon te krenohesh. Ne e njihnim mir Fadilin dhe gjithashtu jemi krenuar me te, por duhet te dish se nuk ka qene me shume e Boriçi, Resmja, Panua, Haxhiu e dhjetra futbollist te tjere. Eshte fatkeqesi qe ne Kosove po shumohen nje fare te ashtuquajturish nacionalist pa forme e permbajtje.

  1. anticensurë4654 says:

   jo or mëno jo!!
   nuk janë as nacionalist as patriotë!!
   janë një tufë cmirëzijsh!ndyrësirash që kanë frymëzuar shumë e shumë barsaleta!!
   “dy vëllezër ndihmuan zanën dhe ajo i tha se do tu plotësonte nga një dëshirë!
   i pari kërkoi një ka për të punuar tokën!
   i dyti kërkoi që zana të mos ja jepe kaun vëllait të tij”!
   kjo është njëra nga ato!!
   ky është njeri i tillë!!
   ky vetëm shqiptar se ndjen veten!pavarsisht se thotë se qënka gëszur me fitoren e kombëtares!!
   ky ndyrësirë ka për të bërë tifozllëk kundër saj në francë!!e ha cmirra qënin!

 40. Mersin says:

  Ne nje te ardhme jo te larget Shqiperia do te jete nje zoti Buzhala. Eshte e vertete se sot Kosova do perkrahje, por nje Shqiperi e dobet nuk e perkrah dot Kosoven as edhe ne futboll.

 41. gjoci says:

  I ATI ishte Burgos nga UÇKja,e kishte bashkpuntor te serbve,krejt kosova e din key gja.Ne98eshte bimm e tradhtarit

 42. Lili says:

  Berat buzhala eshte vetem nje ignorant qe eshte’ ngrit ‘ fale ignoranteve ne nje midis komplet ignorant!
  Shqiperia ka nje Kombtare qe ne kohen e mbretit Zog!
  Po ignorant nuk e di e na flet per ekipet e kosoves pas luften.

 43. tik says:

  na mbytèn injorantet, kosova èshtè SHQIPERI oooooo Berat….

 44. Moni says:

  Berat Budalla, nuk ka faj. Flet per shkien ne Kosove, jo per shqiptaret.
  Se shqiptaret e Shqiperise qe ne kohen e Zogut, kane lujt futbooll ne Itali dhe France, me Romen, Lazion, Torinon, Nanten etj.
  Ke degjuar per Loro Boricin qe ka luajtur ne vitin 1940 deri 1943 me Lazion?
  Naim Kryeziu, nga Gjakova juaj, por qe luante me Sport Club Tirana, me 1939 u mor nga Roma dhe me 1942 u shpall kampione e Italise. Luajti me Romen deri ne vitin 1950. Me pas trajnier i saj.
  Riza Lushta, nga Sport Club Tirana shkoi me Barin me 1941. Me 1942 shkon tek Juve dhe fiton kupen e Italise dike shenuar 3 gola ndaj Milanit.
  Llambi lojtar tjeter qe ka luajtur ne Itali dhe pas clirimit edhe ne Shqiperi.
  Loro Borici nga Vllaznia e Shkodres, shkon dhe luan me Lazion nga 1940 deri 1943.

 45. Kellira says:

  Falenderoni Serbet per kete ashtu si dhe per shume gjera te tjera.
  Paskeni vujt shume!!!!

 46. Roland Luçi says:

  Meqë një zotëri, që përzihet në të gjitha fushat, kishte dhënë mendime dhe sugjerime se si duhet të gëzojnë kosovarët, madje edhe se si mund ta prezantojnë ata sa më denjësisht krijesën hibride me emrin-shtet të Kosovës, po përmbledh vetëm shkurt nja dy mendime. Ore zotëri, Kosova dhe i ashtuquajturi shtet i saj, i krijuar nga ca pazarllëqe alla-Ahtisari, nuk ka nevojë të sforcohet aq shumë me lobingje, shpenzime, ngjirje zëri ndër tribuna virtuale, thirrje gjoje patriotike deri në përfaqësim autentik në sport, si shtet dhe komb i veçantë, me një flamur, të cilin e ndiejnë të vetin edhe romët, serbët e turqit, po aq sa shqiptarët (a thua ka nevoje të shpjegoj domethënien e flamurit të Republikës së protektuar të Kosovës), duke tentuar kështu, tinëzisht, në nxitjen e idesë antikombëtare të “dy kombeve” shqiptare, ku një “matosh” më i mbrapshtë se ty mban flamurin në këtë orgji antishqiptare.
  Shqiptarët e kanë kombëtaren e tyre dhe, madje, si një simbol të gjallë të ekzistencës së një Kombi të vetëm e të bashkuar. Jo vetëm që nuk ka nevojë për “kombëtare” të dytë, por është, sipas meje, një hap historikisht i gabuar në rrugën e ndarjes përfundimtare edhe etnikisht të popullsisë, që jeton në Kosovë, nga trungu i shtetit amë. Nuk ka ndërkombetar e amerikan, i cili të ndalon që brenda muajit të mbahet një referendum, ku populli të shprehet pro apo kundër bashkimit me Shqipërinë, për sa kohë nuk është trullosur fare nga “matoshët e beratët”. Nëse iu duket hap i rëndë ky i referendumit, le t’ia nisni së pari nga kthimi në identitet i trojeve shqiptare, që serbët i quajnë Kosovë, por për shqiptarët etnikë quhet Dardani.

  Opinion / Replikë një “bashkëkombasi kosovar”

  Për trashëgiminë sportive, që “shqiptarët e Kosovës” paskan pasur, ku e ku më cilësorë se “shqiptarët e Shqipërisë”, me pika kulmore disa emra, si Prekazi e Fadil Vokrri, dua t’i kujtoj Buzhalës se talente të tillë, më tepër se për vendin e vet, performancën e tyre e vunë në dispozicion të reputacionit të Serbisë dhe sportit serb.
  Shqiptarët e kanë kombëtaren e tyre dhe, madje, si një simbol të gjallë të ekzistencës së një Kombi të vetëm e të bashkuar. Jo vetëm që nuk ka nevojë për “kombëtare” të dytë, por është, sipas meje, një hap historikisht i gabuar në rrugën e ndarjes përfundimtare edhe etnikisht të popullsisë, që jeton në Kosovë, nga trungu i shtetit amë.

  Alfred Lleshi Alfred Lleshi, 13 November , 2015 | 2 shikime
  0
  SHARES
  Facebook
  Twitter
  shqiperia-kosova

  Nga ROLAND LUÇI
  Meqë një zotëri, që përzihet në të gjitha fushat, kishte dhënë mendime dhe sugjerime se si duhet të gëzojnë kosovarët, madje edhe se si mund ta prezantojnë ata sa më denjësisht krijesën hibride me emrin-shtet të Kosovës, po përmbledh vetëm shkurt nja dy mendime. Ore zotëri, Kosova dhe i ashtuquajturi shtet i saj, i krijuar nga ca pazarllëqe alla-Ahtisari, nuk ka nevojë të sforcohet aq shumë me lobingje, shpenzime, ngjirje zëri ndër tribuna virtuale, thirrje gjoje patriotike deri në përfaqësim autentik në sport, si shtet dhe komb i veçantë, me një flamur, të cilin e ndiejnë të vetin edhe romët, serbët e turqit, po aq sa shqiptarët (a thua ka nevoje të shpjegoj domethënien e flamurit të Republikës së protektuar të Kosovës), duke tentuar kështu, tinëzisht, në nxitjen e idesë antikombëtare të “dy kombeve” shqiptare, ku një “matosh” më i mbrapshtë se ty mban flamurin në këtë orgji antishqiptare.
  Land Luci

  Roland Luçi, ish-futbollisti i kombëtares dhe i Vllaznisë, me Dukën, Bogdanin dhe Bushin

  Shqiptarët e kanë kombëtaren e tyre dhe, madje, si një simbol të gjallë të ekzistencës së një Kombi të vetëm e të bashkuar. Jo vetëm që nuk ka nevojë për “kombëtare” të dytë, por është, sipas meje, një hap historikisht i gabuar në rrugën e ndarjes përfundimtare edhe etnikisht të popullsisë, që jeton në Kosovë, nga trungu i shtetit amë. Nuk ka ndërkombetar e amerikan, i cili të ndalon që brenda muajit të mbahet një referendum, ku populli të shprehet pro apo kundër bashkimit me Shqipërinë, për sa kohë nuk është trullosur fare nga “matoshët e beratët”. Nëse iu duket hap i rëndë ky i referendumit, le t’ia nisni së pari nga kthimi në identitet i trojeve shqiptare, që serbët i quajnë Kosovë, por për shqiptarët etnikë quhet Dardani.

  Kurse, për trashëgiminë sportive, që “shqiptarët e Kosovës” paskan pasur, ku e ku më cilësorë se “shqiptarët e Shqipërisë”, me pika kulmore disa emra, si Prekazi e Fadil Vokrri, dua t’i kujtoj Buzhalës se talente të tillë, më tepër se për vendin e vet, performancën e tyre e vunë në dispozicion të reputacionit të Serbisë dhe sportit serb, në dispozicion të argëtimit të publikut serb në Beograd, në ndryshim nga ne, “shqiptarët e Shqipërisë”, që talentin dhe angazhimin tonë, që Berati nga Kosova e quan “balet”, e kishim të pastër, shqiptar, në shërbim të Shqipërisë e të popullit shqiptar. E të mos harrojmë se këtej, ku luhej “baleti”, merreshin dhe medalje ari e argjendi, shpalleshin shqiptarët kampionë europianë e botërorë në sporte që serbët, të cilët argëtoheshin në arenat e tyre nga “shqiptarët kosovarë”, nuk lejonin as të ekzistonin si nocione.

 47. Ironik says:

  Shko mor palle kari se na e shpife..
  Kosova vetem tani ka futboll dhe jane lojtare qe kane lindur jashte… vetem ai qe luante me partizanin e beogradit mbahet mend se shqiperia ka nxjerre legjenda o bythqim..

 48. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^Shqiperia 1449^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  ********************* KAMPIONE BALLKANIT *****************

 49. DRENICA E KUQE says:

  Ky tipi ka dale prej shurres t’shkive dhe ja rrjedhe ne te gjitha anet, mos ja shihni per t’madhe! I ka pa shkiet kah lujne futboll me baben e vet!… Dine o popull se as shkiet nuk jane ma t’keqij se fara e tij fareshkau!

  DRENICA E KUQE

 50. katnar. says:

  Dhe ka dal ne fotografi si kurvat

 51. katnar. says:

  Si kurvat e shemtuta

 52. kaqi i zi , 100 % antikamunist says:

  Ti mor djale , shqip quhesh palle kari.Futbolli shqiptar i ka fillesat ne shkoder qe ne fillim te shek 20 ose rreth viteve 1919.Or palle kari ,mos kujto se shqiptaret njohen qyteterimin , kur filluan te paret e tu te ikin emigrante pas viteve 1965 ,or derr katundari.Shqiptaret kane pasur qyteterim te zhvilluar shume kohe para sllaveve ,kelysh i te cileve je ti.

 53. Bashkim Kosova says:

  Kur Serbet ta shkerdhenin nenen tya, shqiptaret nga shqiperia mund ta ndegjonin vetem nga Televizori. Ti je vetem nje jashteqitje dhe assgje tjeter.

 54. Klimax=kliteri says:

  Tfg nderroi jete!
  Tani do te na zevendesoj punen e Tfg së Berat Bukshkali.
  O tradhtart e ktij kombi na leni rehat ne tlexojm e shkrujm ndonje koment e mos na e boni nervat kaçurrel.
  Ajr turqeta mono?

 55. kosta says:

  O ti Berat,Lushnja!Ti mor vellai tem,na rrufsh Gencin,e kupton se per ke bohet fjale.Po mire mor baxhelle emrin pse e ke ashtu mor dificitar!??Kujt po i rruhet per te gjitha deklaratat e tua ne vite mor te shkerdhefsha ty dhe idhudhin tat malok Salitalibanin mor te shkerdhefsha mamin.Boll moj kurvicke e ndyre se spo na rruhet shume dhe a e di pse?!Sepse une qe po shkruaj nuk jam ndier e sndihem dificitar se kam atdhe e flamur e sme ka pallur shkjau qe ta ka reshkit ne menyre sistematike,prandaj meri ata futbollistat e tu e shko pallou.Mosmirenjohes,pse nuk e shikon ne tjeter kendeveshtrim realist aktivizimin e ture te cilet nepermjet kesaj kombetare u bene vitrrine per ty vleresuar me shume nga ekipet europiane.Kjo perkethehet ne te ardhura ekonomike per keta djeme qe patjeter kjo e fundit seshte primare por edhe eshte.Prandaj ti Berat Lushnja mbylle ate bucen e ndyre qe qelb tre dite large,mor koke palare qe po na trego baletin.Je i vocer ti per te bere krahasime.A ke informacion ti shoqa Lushnja per shkollen e futbollit shqiptar jo ate Serbe qe ta kane bo te tjeret apo per kete te pelqe Shkjau qe ta shkau.Shko mor koqe boj cicin se na i naverite me ate surrat bythe.

 56. dulla says:

  e kujt i plasi trapi per buzhalen,kosova krahine e shqiperise dhe pordhen e shesin si shtet me vete ,

 57. nje ish myslyman says:

  Shqiperia , qysh prej 1912-tes ka pasur futboll dhe me vone , edhe balet , madje shume te zhvilluar . Edhe sot , shkolla e baletit ne Tirane , eshte nder me te degjuarat ne Evrope , qe ka nxjerre e nxjerr balerine te rangut boteror . Ndersa kosovaret , sapo e kane nxjerre koken nga kazani i hashures dhe hallves se turkut , ku e kane ngulur sot e 600 vjet .

 58. permetari says:

  Lini pordhet o te uruar shqipetare. Pordhet e medha grisin breket e te zotit.
  Fiksojeni mire se keshtu ka qene edhe para 500 vjetesh pa Kosove nuk ka Shqiperi dhe pa Shqiperi nuk ka Kosove dhe keshtu do te jete deri sa te bashkohemi.
  Rruge te mesme nuk ka per shqipetaret.O te behemi nje shtet o te shuhemi fare.
  Sportet na kane bashkuar dhe do te na bashkojne akoma me shume.
  Por bashkimi me i madh i shqipetareve do te jete atehere kur te fleme me njeri tjeterin,kur te zgjohemi prane njeri tjeterit,kur te ciftohemi me njeri tjeterin, jugu me veriun, lindja me perendimin ne pune, shkolle,ushtri, polici,bujqesi, blegtori, fushe, mal e det etj etj.

 59. nje ish myslyman says:

  Po mire , o permetar , merri ne shtepine tende kosovaret , po kije parasysh gruan dhe vajzat , apo motrat , dergoji me leje te zakonshme , mos i mbaj ne shtepi .

 60. poi says:

  Problemi I ketij tipi eshte tendencioz sepse ai po thote kur ne kena bo tifozllik ne kena pa balet tani ketij pallosh gazetari do I them vetem na dy gjona qe ne kena lujt e kena bo tifozllik kur ay qe po na dilka dhe 5oo vjecar ka qene tu I ra maces me luge>Mos ngatrro kekun me byrekun o djale se sa per informacion ka futbollista ne shqiperi qe mund te dalin kampion bote po kane korrupsionin perpara koha do ta tregoj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *