Sondazhi: Koço Kokëdhima politikani më i urryer, Blushi më i pëlqyeri

kocoMe ardhjen e fundvitit, portali 1FAKT.com realizoi sondazhin mbi politikanin/politikanen më të dashur dhe më të urryer të vitit 2015.

Në garën për politikanin/politikanen më të dashur dhe më të urryer të 2015 morën pjesë politikanët më protagonistë të 2015 të cilët me veprimet, aksionet apo ngjarjet që i kanë ndodhur kanë lënë gjurmën në politikën shqiptare të vitit që po lëmë pas.

Ata janë:

Nga Partia Socialiste: Edi Rama, Erion Veliaj, Ben Blushi, Saimir Tahiri, Koço Kokëdhima, Erion Braçe, Tom Doshi.

Nga Partia Demokratike: Sali Berisha, Lulzim Basha, Grida Duma, Bujar Nishani.

Nga LSI: Ilir Meta, Spartak Braho.

Nga rezultatet e sondazhit vihet re se partitë kryesore ruajnë të njejtin klasifikim popullariteti ku në vend të parë për politikanin më të dashur gjendet një anëtar i Partisë Socialiste, në vend të dytë një anëtare e Partisë Demokratike dhe në vend të tretë një përfaqësues i LSI.

Ajo që habit është fakti se partitë e mëdha nuk e fitojnë popullaritetin nga udhëheqësit e tyre, por nga disidentë dhe figura të reja të partive respektive, ndërkohë që për LSI figura më popullore vazhdon të mbetet kryetari i saj.

Edhe në këtë sondazh vazhdon të vihet re një zhgënjim i theksuar ndaj politikës.

Kjo vihet re sërish nga numri i madh i votave KUNDRA që kanë marrë të gjithë politikanët, i cili tejkalon në çdo rast numrin e votave PRO të marra prej tyre.

Rezultati i sondazhit është si më poshtë:

Politikani më i dashur i vitit 2015 është Ben Blushi me 5100 vota PRO.

 Ai ndiqet më pas nga Grida Duma, e cila renditet si politikania e dytë më e dashur nga publiku me 4700 vota.

Politikani më i urryer i vitit 2015 është Koço Kokëdhima me 9600 vota KUNDRA.

Ai ndiqet nga politikani Tom Doshi, i cili renditet si politikani i dytë më i urryer nga publiku me 9200 vota KUNDRA.

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “Sondazhi: Koço Kokëdhima politikani më i urryer, Blushi më i pëlqyeri”

 1. bidai says:

  Se pari as qe e dime eksistencen e nje Portali te tille.
  Se dyti : Po qe se eshte konkuruar se kush flete bukur
  dhe jo kush Punon bukur edhe une do votoja Blushin ndonse
  Produkti i tij i deritanishem eshte Alien!
  Une e kam thene se:Blushi ngado qe te shkoje eshte Ofsajt.

  1. Psw says:

   Kohe me pare pata lexuar ne lidhje me nje anketim dhe sponsoret e tije …
   Nga sondazhi rezultonte se pas pyetjes: ku ju eksiton me shume partneri juaj, 87.5 % e cifteve ishin pergjigjur se preferonin te kryenin mardhenie seksuale ne banje ose ne dush !
   Sponsori kryesor i anketimit ishte shoqata e hidraulikeve …..

   1. Tomi says:

    Nuk e di se kush i ben keto sondazhe por jane te genjeshterta. Nuk ka asnje aresye perse Kokedhima te jete me i urryer se Berisha e Basha qe kane vrare dhe kane vjedhur shqiptaret. Kokedhima eshte nje biznesmen i sukseshem qe e ka bere pasurine me pasterti dhe nuk ka vjedhe e nuk ka vrare njeri. Edhe per marijuanen qe po ben perpjekje ta legalizoje do te thosha qe eshte politikani me i zgjuar sepse tanime edhe kongresi amerikan e legalizoj perdorimin e marijuanes per aresye shendetsore ne nivel federal. Edhe kryeministri i Kanadase nje nga prioritetet e tij ka te legalizoje perdorimin e marijuanes per qellime shendetsore. Madje nena e tij e ka perdorur me sukses per mjekimin e semundjes se saj mendore bipolar. Vetem idiotet osmane te Shqiperise e kundershtojne nje perdorim mjekesor te kesaj bime cudiberese. Pra keto sondazhe jane mutesira te dobicave te Brishes.

    1. Golfstream says:

     Kështu mendon ti, zoti Tomi, por Merua ka mendime dhe plane të tjera se si do ta paraqesë Koçon dhe sa kohë që bizneset e tyre do jenë konkurrentë deri në vdekje, Meroja do ta pikturojë Koçon me bojë të zezë.

    2. Golfstream says:

     Tomi, Meroja mendon ndryshe nga ty, po po fare ndryshe ama.

  2. Testimi says:

   Blushi vetem fjalos keshtu e ashtu pa asnje pune konkrete ne disa raste disfatist me synim destabilizus kur Shqiperise i duhen njerez qe frymezojne dhe bejne vepra dhe jo llafe,por edhe thuhet kush punoi e kush gezoi. e ku mund te krahasohet puna e Kocos me Blushin.kjotregon qe keto testime jane false.

  3. xxx says:

   pse ka plitikan te mire t gjith i soj jane
   PIRAMIDA GJIGANDE QE ASNJE NUK FLET I SOJ SI FIRMAT PIRAMIDALE DHE N MES PIRAMDES BANGA SHTETIT PRA ARKA ne shqiperi per 23 vjet eshte ber supervjedhje dhe mafia ben kerdine kemi nje shtet e nje parti bejne kot gjoja t majte t djathte blu e kuq etj
   NJE PARTI e nje klan mafioz kemi 23 vjet.
   meruni me kta mafioz ish ministra drejtora urgjent etj qe kan vjedh pronen shtetrore e tendera etj cfar nuk kane ber dhe sot krekosen si gjela me supermakina e super pasuri rrugve te tiranes.
   me kto merruni ju po jua mbajti bytha .
   dje pushkatuan nje tjeter ne kine per korrupsion dhe e dini c kish vjedh i shkreti 2 thas cimento me shume tek rruga 3 mije km e perfunduar shkelqyer 2 thas cimento te rruga u poshkatua per fondet publike po kta tanet ?
   merruni me te korruptuarit kte kancer pa fund qe ka kap shqperine kto 23 vjet .
   qeveria RAMA i soj si ato t meparshmet vetem vjedhje e korrupsion e mban piramiden mes tiranes akoma vjedhin arken e shtetit t gjith .
   merruni e mendoni qe vende me 2 milion banore s kan fare administrat ose kan fare pak por sa e kemi ne administraden po cudisim gjith boten ? se vendi me i vogel jemi 2 milion kujt i duhen gjith kta nepunes drejtor ministra etjetj .
   .pse s mbyllen minibashkite, prefekturat, kur kemi bashki pse duhet dhe prefekture a e dini qe jane mbi 100 institucione pa asnje lloj fuksioni drejtori etj.qe si kan as vende me mbi 250 milion banore si rusia etj .teatri operas e baletit marrin rrogen qyl, orkestra e radiotelevizionit gjith vitin ne kafe per nje festifal te kenges ne fund vit nje vit rrine qyl ATSH po ashtu ,ministria integrimit, kot asnje fuksion kur eshte ministria jashtme qe ben te njejten fuksion ,polici bashkiake polici ndertimore inuk kot paralele e njejta gje e plot drejtori t tjera deputet pa fund ,gjykatsa prokurore qe punojne dhe privat e shtet avokati shtetit kot meret vetme me jevgjit sa per te shty kohen zyra diskretitimit hapur per miqte e x apo y kur ate pune e ben ministria pune e dhjetra zyra kot
   avokat qe bejne dy pune kur ligji e thot qarte po pate nje pune tjeter s punon ne shtet,komisione pa fund dhjetra zyra t hapura kot per t fut pune dashnoret e x apo y apo kushurinjte miqte etj e ber ndere .keta kan ber ministri paralele e drejtori e zyra pa fund paralele duke shperdoruar miliarda leke te qytetarve kot kjo eshte PIRAMINDA GJIGANDE e ngritur mes tiranes t tjerat jane kot per ti heq vemendjen njerzve nga kjo skem gjigande abuzive me arken t gjith vjerdhin arken me kte lloj skeme ne tirane.
   administrada e tejngopur E 20 FISHUAR dhe dalin pa pik turpi e thon kemi prap vende pune n administrad TMERRRR ,pse duhet dhe tjetra ?
   ambasadore,makina pastruse,bodigarde,deputet 150 kur dhe 3 deputet jane shume per 2 milion banore mbylleni fare ate parlament qe ha miliarda . e shikoni ku ikin leket e arkes se shqiptarve
   vende me 2 milion banore se kuptoj pse nuk i kopjoni sju intereson?kopjoni i shtet tjeter me kaq banore 2 milion ata 2 milon ne kush harxhon me shume shpenzime e institucione beni krahasimin o popull .ja ku shkojne miliardat tuaja dhe kush i ha kjo supermakine gjigande e ngritur mes tiranes
   . parti qe financohen nga arka shtetit,televizini shtetror po ashtu t gjith pushim e marrin rrogen kot univesrsitete , karburant , blerje pa fund per zyra riparime fasada kompjutra pa fund festa ku defrejne kta politikan pa fund udhetime dieta cdo muaj shpenzime gjigande etj etj etj lista eshte e pafundme dhe cdo tre muaj rinovohen hidhen poshte e blihen t tjera. me leket e popullit.
   t mbyllet urgjent . dhe kulmi ky qe do bente shtet RAMA hap dhe ministri te tjera e zyra t tjera duke rrit korrupsionin e ber ndere me arken e shtetit prap. se nuk mjaftonin ato qe kishim duke zen vend te par ne bote ja kemi kaluar t gjithve per ministri e drejtori .
   kaq shume leke kemi ne? po paskemi qen super te pasur kot qahemi.
   mbyllini t gjtha kto zyra ministri etj ta shikojne si nxirret leku kta parazit administrate qe kan zen qoshe e nuk shkojne fare ne pune dhe ato miliarda jepjuani pensionisteve t shkoj direkt pensioni 500 mije dhe kta parazit ta shikojne si nxirret leku..qe tallin bythen vetem pushim.duhet shembur kjo piramd mashtruse e gjigande mes tiranes dhe kjo skeme koruptive qe abuzon me fjalen shtet
   kjo super makineri qe vjedh lekun e arken e shtetit nen emrin SHTET.

  4. demokrati says:

   Offside — pozicion jashte loje.

  5. Ori says:

   O SHQIPTAR! KOT BENI SI TE INDINJUAR. EDHE BALKANWEBI PO KOPJON TE NJEJTIN SONDAZH DHE REZULTATET JANE PO NJESOJ KOCO I FUNDIT DHE BLUSHI I PARI. VETE VOTONI DHE PASTAJ HABITENI HAHAHA

 2. Personix says:

  1fakt.com? Hahahahahahaba sondazh leshi thuaj, nga nje faqe e humbur

 3. Erind says:

  Hera e pare qe e degjoj kete portalin,sikur mos te ishte Kocoua ne sondazh,s’besoj se Merua do te e pulikonte si lajm.

  1. neda says:

   Jane thjeshte mashtrime. Te thuash per Koko Kokedhimen qe eshte politikani me i urryer eshte utopi, mbasi ai ne fakt eshte politikani me i mire i ketij vendi, te tjerat jane mashtrime si ne cdo gje shqiptaret genjejne.

 4. argita berisha says:

  Turp per ju gazeta tema,qe merni pacavuret e gazetes Berishiste si panorama dhe i publikoni sipas qefit te musabelliut,le te krijoje parti Bibilushi ta shikoj sa i dashur eshte,dhe sa per sondazhet i beripopulli ne 21 qrshor dhe e pate se kush ishte politikani me i dashur dhe sa per Grida Sumen e pa sa e pelqyer ishte ne Durres ku humbi me Dakon reth 14 mije vote avantazh pro Dakos

 5. socialSSalisti pe Blushi says:

  Sondazhi eshte real per individe po jo per partite:Blushi,Bushi apo karabushi mund te jete votuar nga partija e Ballit kombetar’ ose ‘klubi i Selanikut’ allias ‘opinion’ se eshte i vetemi ‘politikan’ qe ska asgje te perbashket as me PS e aqe me teper me te ‘MAJTEN’ shqipetare qe 25 vjet nuk perfaqeson shumicen e shqipetareve qe nuk voton.

 6. leckamani says:

  Sondazhe se dua une.Jane truke gazetaresh,por per Kocon jam i bindur se cdo sondazh qe te behet,ai eshte me i keqi,hajdut dhe mashtrues absolut sa edhe kalamajte e tij nuk e besojne.Deputet ne pleqeri,do te shtoje parate npm naftes,shok i Rames dhe i Xhafes,edepsez pa emer.Zoti e di se si do shkoje ky rrugac politik,Ndoshta del me Veliajn nje foto tek shurrtoret e bashkise.

 7. Lëmi Llukës says:

  Pra , Kokëdhimën , shqipëtarët , e urrejnë më shumë se Berishën ?!
  Edhe Saliu kështu mendon .
  Po Blushi , karabushi ?! Më i miri politikan ?!
  Ç’respekt të keshë për këta zagarë gazetarë ?! Plehëra të shoqërisë !

 8. naftetari says:

  Po te shkosh ne Patos dhe Ballsh, dhe te intervistosh ish-naftetaret, patjeter qe rezultati per Koco Ko. do te dali negativ – shume ne disfavor te K.K., sepse mendojne se fajtor per mospunesimin e tyre eshte ish-menaxheri i Kompanise 2K, alias KocoKo…, sot Administratori i Albpetrolit (me rrogen me te larte ne Republiken e Shqiperise. Nuk e dine mjeranet se Ai(Administratori) eshte i perzgjedhuri i Edi Rames, dora vete. Ndersa i versulen Koco Ko. Padrejtesi nga padija. Ju falet.
  Shume te tjere kane mendimin se Kur themi Koco, nenkuptojme Edin, dhe anasjelltas, kur shohim Edin, nenkuptojme Kocon.
  Keta – shume te tjeret, pretendojne se jane me te qarte, por shume te rrezikshem – si te tille.

 9. petrit says:

  Te vleresosh Blushin,me politikat anti shqiptare qe ka bere ku akoma dhe sot vazhdon,me duket se ky Zotri-vlersohet vetem nga anti shqiptaret…

 10. Besi says:

  Kush eshte Koço Kokellima qe ta njiohin shqiptaret çfare ka bere ai, nuk i takon as te majtes dhe as te djathtes,por ju mediat mundoheni kot te veni ne qender te vemendjes sepse ai vetem Edi Rama e do dhe as njeri tjeter,prandaj per dite e me shume PS po rrjedh vota deri sa te mbetet Koqja me Ramen,por sido qe te jete ata nuk dalin te humbur te pakten keta taksa po na i rrembejne per keto kater vjet e pastaj PS te shkojne per lesh.

 11. kaktus says:

  Sondazhi është jo sondazh për i sistur, po rë ishte për urrejtje, shqiptarët nga do që janë urrejnë më shumë se kedo tjetër Berishën, sa për Benin është fjyerje e inteligjencës shqiptare, thjeshtë ai është fitues si frekuenteues më i madhe i lokaleve, kafeneve dhe restoranteve dhe pastaj në lidhje me Gridën, ndoshta ze vend të parë në ndonje klasifikim tjetër, por jo për politikane.

 12. Greek Fagot says:

  E ka bo Sala ose zagaret e sulmit te Sales sondazhin. car prisni?

  1. Jimi says:

   Nuk jam dakord me sondazhin
   A ka KAFSHE me te ndyre , me pis , me te degjeneruar,
   Me Injorant ,me hajdut, Pa personalitet me familje kurvash se
   Taulant Balla .
   Te investigohet Ky legen Konia I Parlamentit

 13. refugjati says:

  ky eshte sondazhi i sali serbit.

 14. genci says:

  Kush eshte njeri dhe kush eshte tjetri, kete e tregojne veprat e secilit. I pari biznesmen miliarder,kurse tjetri Bilbilushi, nje femije i llastuar,qe akoma nuk ka mesuar te ece vete,qe shkruan ato qe ka lene gjyshi i tij pergjysem, me ndihmen e babit dhe mamit.
  hajde sondazhe hajde. Turp o Mero per gzeten tende.

 15. arian says:

  Dhe ju te temes pushta

 16. RILINDJA E LESHIT says:

  eshte habi si tema e ka botuar sepse krimbave te temes ky söndazh nuk u pelcen

 17. alphade says:

  Po e ka bere Zaloshnja kete sondazh, me siguri eshte i ”besueshem” ..!!

 18. doktori says:

  Kundra pyetja ime eshte:Cfare ka bere Blushi per popullin shqiptar?Cfare ka bere Grida per populin shqiptar? Ne se jepni pergjigje merrni dhe voten time per keta “politikanet me te mire”!

 19. petraqJ. says:

  Pergezoj nga zemra “Fiks Fare”,per kete vleresim si “Politikani me i spikatur” :
  z. Koco Kokedhima.
  Nje nderim plotesisht i merituar .
  Z Koco, eshte politikani jo me i spikatur, por me i miri me fisniku me i sakti me i kompletuari .
  Intelektual,fantastik,serioz,rezultativ me plot supervlera shoqerore e qytetarie.
  I uroj shendet dhe shkelqim ne detyren e Tij te shenjte si Perafqesues i Popullit dhe Elektoratit te vet.
  Ky Elektorat eshte me Fat qe ka zgjedhur nje perfaqesus te denje dhe te dashur mbarepopullor.
  PetraqJ.

 20. nje lexues normal says:

  Po si ka mundesi ? Fiksi e ka cilesuar Kokedhimen si politikanin e vitit .

 21. Ori says:

  O SHQIPTAR! KOT BENI SI TE INDINJUAR. EDHE BALKANWEBI PO KOPJON TE NJEJTIN SONDAZH DHE REZULTATET JANE PO NJESOJ KOCO I FUNDIT DHE BLUSHI I PARI. VETE VOTONI DHE PASTAJ HABITENI HAHAHA

 22. "Horri i Bulevardit" says:

  Eshte e kunderta, blushka nje politiqar ziliqar, ndersa Kokedhima, nji politikan bisnesmen, qe ka aftesine, mos te bjere pre e provokimeve.
  E kuptoj zotin Baze edhe zotin Thano, por i them, kur jane pjese e gazetarise me te lexuar, te hedhin tej inatet personale.
  Ne shume intervista qe e kam degjuar zotin Kokedhima, me eshte dukur shume korrekt dhe tolerant. Ndersa blushi eshte nje spurdhjak, qe akoma jeton nen hijen e boleve te kicos, ish antarit te presidences ramiziane dhe bashkautor i zbatimit te Katovices ne Shqiperi.

Lini një Përgjigje te xxx Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *