TemA TV / Veliaj në Top Story: Brenda 9 javëve do të ketë perfunduar këndi i lojrave për fëmijë

Ndiqni kryetarin e Bashkise Tirane, Erjon Veliaj sonte i ftuar ne Top Story.

Veliaj: Po ndërtohet në Tiranë dhe brenda 9 javëve do të ketë perfunduar këndi i lojrave për fëmijë

Veliaj në Top Story flet për shembjen e objekteve pa leje për ndërtimin e sheshit “Skënderbej”

Veliaj: Projekti për këndin e lojrave për femijet e kemi patur edhe në premtimet e zgjedhjeve të qershorit

Veliaj në Top Story tregon se përse Partia Demokratike kërkon të pengojë ndërtimin e këndit të lojrave te liqeni

Veliaj në Top Story: Këndi i lojrave për fëmijët të Parku i Liqenit do të jetë falas

Veliaj: Jemi të vetmit prindër ne botë që çojmë fëmijët në qendër tregtare për të luajtur në kënd lojrash

Veliaj për propozimin në zonën ku ndodhet Garda sot: Do shemben 14 godinat dhe do të ndërtohet një tjetër e cila do të mbledhë të gjitha shërbimet në një godinë

Balla: Nuk do ishte më mirë të ishte pritur plani rregullues për ndërtimin në këto zona delikate? Veliaj: Nuk është ndërtimi në vetvete problem, është ndërtimi pa kriter problem

Veliaj në Top Story: Kur qeveris e majta thuhet që punohet dhe ecën përpara

Veliaj flet për lejet e ndërtimit që ka dhënë Partia Demokratike kur ishte në pushtet

Veliaj tregon se si do të mirëmbahet këndi i lojrave pasi të ndërtohet

Veliaj krahason sjelljen e Partisë Demokratike me atë të periudhës së 90-tës

Veliaj për rimbursimin e pronarëve për ndërtimin e bulevardit të ri ne zonën e ish stacionit të trenit

Veliaj për projektin e ri të sheshit Skënderbej

Veliaj: Punimet për ndërtimin e sheshit Skënderbej do të nisin pasi t’i jetë dhënë udhë unazës së vogël

Veliaj: Vendimi për indeksimin e biletave të urbanit ishte i detyruar për shkak të gjendjes së kompanive që operojnë në kryeqytet

Veliaj: Shumë shpejt do te propozojmë 20 linja te reja të transportit urban, dhe do të bëjmë rilicensim të kompanive

Erion Veliaj shpjegon se pse ishte ai i cili që hapi Kongresin e Partisë Socialiste

Veliaj për referendumin e datës 9 prill nëse duhet të bëhen zgjedhje për kryetarit të Partisë Socialiste

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “TemA TV / Veliaj në Top Story: Brenda 9 javëve do të ketë perfunduar këndi i lojrave për fëmijë”

 1. Caku says:

  Dukesh qe je loçe dhe qe sja ke haberin fare

 2. Miri says:

  Te lumte Erion. Ke bere per disa muaj aq shume.

 3. roni says:

  Po Mr. Caku, nga ty ka ngelur qe te percaktosh nivelin e inteligjences per te tjeter. Na percakto te lutem nivelin e inteligjences se cdo shqiptari sepse na duhet per nje anketim.

 4. "Horri i Bulevardit" says:

  Bashkia po punon dhe e ka marre seriozisht transformimin e Tiranes.
  Te gjitha ato objekte qe ka filluar bashkia, deri dje kane qene objekte kritikash, kopshte te shkaterruara, shkolla mizerabel, parqe te degraduara dhe shume gjera te tjera, qe dje ishin objekte kritikash, nga mediat.
  Sot po punohet pikerisht, atje ku deri dje, kishte degradim.
  Por une shoh nje indiference te pashpjegueshme nga ana e popullates, qe deshiron ndryshimin. Nje indiference, qe po e le bashkine ne meshire te fatit, perballe talebaneve te shpellave te malokut saleh.
  Ka ardhur koha, qe qytetaret te dalin dhe te mbrojne investimet e bashkise, investime qe po shkojne ne shuma te medha, pikerisht nga keta vandale, qe shkaterrimin e kane si projekt zhvillimi.
  Rasti i shembjes se mbikalimit tek Zogu i Zi, ku edhe gjykata e hodhi poshte, shembjen si te paligjshme dhe cuditerisht, askush nuk pagoi demin, qe ishte investim i taksapaguesve shqiptare, dem qe shkoi ne miliona euro.
  Ka ardhur koha qe vandalet te perballen me gjobat, eshte e pafalshme kur sheh nje grup personash, kushdo qofshin dhe shkaterrojne cdo gje dhe kane guximin te krekosen neper tv, kur vendin duhet ta kishin ne burg.
  Shteti ndertohet me ligje dhe para ligjit duhet te pergjigjen te gjithe, ne qofte se kete vandalet e rradhes, nuk perballen me ligjin, ju siguroj zoti Rama, zoti Tahiri, zoti Veliaj, ju i keni bere reklamen me te keqe shtetit ligjor.
  Prandaj mos hezitoni, kush vjedh, kush shkaterron, ne burg, sekuestrim, kushdo qofte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *