FOTOT/ Java e sigurisë rrugore: Zbatimi i rregullave nga fëmijët, frymëzim për të rriturit

3

IMG_8828

Në Tiranë, Vlorë dhe Durrës është duke u zhvilluar java e Sigurisë rrugore në shkollat 9-vjeçare.

IMG_8845

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe ambasadorja e BE-së Roama Vlahutin zhvilluan një bashkëbisedim me fëmijët e shkollës “Edith Durham”.

IMG_8864

IMG_9078

Tahiri tha se zbatimi i rregullave të qarkullimit rrugor, duke nisur që nga fëmijët është një frymëzim i madh dhe për të rriturit. “E rëndësishme është, – vijoi Tahiri – që ju të siguroheni dhe të siguroni jetën tuaj”.

IMG_9073

IMG_9120

“Për Shqipërinë që duam na duhet një brez fëmijësh që të rriten ashtu si duhet: me rregulla, duke respektuar ligjin, duke respektuar punonjësin e policisë – dhe e gjitha kjo për të garantuar shëndetin dhe jetën tuaj”, shtoi ai.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “FOTOT/ Java e sigurisë rrugore: Zbatimi i rregullave nga fëmijët, frymëzim për të rriturit”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *