BATUTAT me “spec” mes Ramës dhe Donald Lu në Uashington

ramaKryeministri Rama ka qenë sot i pranishëm në zyrat e Këshillit Atlantik në Uashington, ku i është përgjigjur një sërë pyetjesh nga të pranishmit.

Mes personave që u drejtuan për Ramën, mori pjesë edhe ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu.

Lu i bëri një pyetje ironike, të cilës Rama iu përgjigj me të njëjtën monedhë.

Donald Lu: Amerikanët dashurojnë basketbollin zoti Kryeministër. A ka diçka për të cilin basketbolli ju ndihmon që të jeni një Kryeministër më i mirë? Për të gjithë ata që nuk e dinë, Kryeministri Rama jo vetëm që ka ndërtuar një fushë basketbolli në ambientet e Kryeministrisë, por ai ka vendosur një kosh basketbolli edhe në zyrën e tij, ndaj edhe mund të gjesh në të ndonjë send të thyer.

Rama: Kjo është një çështje për të cilën do të flas nesër me Presidentin Obama; për fusha basketbolli në institucione apo për mënyrën se si basketbolli të ndihmon të jesh më i mirë se të tjerë.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “BATUTAT me “spec” mes Ramës dhe Donald Lu në Uashington”

 1. jadhi says:

  ne washington dc plako jo nje nyc.

 2. ramushi says:

  e paskan thirr me tall b* m’duket? hajt se e tall mire kush e tall i fundit… kish me thone Rama qe s’ka lon njeri pa tall

 3. HAFUZI says:

  amerikanet nuk jane te drejtperdrejte por shume hipokrite,,me fjale te tjera ju bagite te e teme bazes ambasadori duhet te nenkuptohe:( rama ka bere gomarrlleqe dmth reforma ku dhe si pasoje edhe thyerje deme e plot xhevahire te tjera qe mjere populli shkrete)! Ku ishte speci I mero glases ketu??

 4. Pilo Lala says:

  Donald Lu, motorri i reformave ne Shqiperi, mbeshtetesi me i madh i Edi Rames.
  Shume shaka e bukur.

 5. faro says:

  Pergjigjen e ka marre ashtu sic e ka kerkuar!

 6. fieraku NGA ferrasi says:

  Pas hafuzit eshte e kote te KOmentosh.

 7. genti says:

  o pill seme rama ia ka fut..lum si ne

 8. mirel says:

  Ramiu i ka thene: do ta thyj dhe ty koken te Obama. Ka besim qe mund ta bej dhe kete. Me nje te gjuajtur te topit. Sipas psikopative te Edit..

 9. king says:

  O Mero na shkruaj ndonje gje per puplikimin e raportit DASH per Shqiperin , e ka cendisur

 10. musolini says:

  u knoqem me shakat e kripura te zotit duce
  jan bo dy ducet bash dhe po gudulisin barkun e njeri tjetrit,
  u shkulem se qeshuri

 11. lelegu says:

  Shume sakte ka folur ambasadori. Indirekt po i thote qe eshte Kryeminister i deshtuar, qe edhe basketbolli nuk e ka permiresuar, as si njeri e as si Kryeminister. Specin e ka ne b.the Rama, kur mburret per reforma inekzistente bashke me plehrat maloket e PD-se.

  E mjera Shqiperi per shqiptaret qe ke!

 12. A says:

  RAMA u be me u tall me u amerikanet dhe me marre neper goje kandidatin amerikan per president DONALD TRAMPH, i cili tha po te fitoj, EDI RAMEN do ta shtyp si insekt.
  Nje person ka dalur nga gjiri i popullit dhe kombit shqiptar dhe une perulem me respekt qe ka fituar ne fushen politike, diplomatike dhe direkt ne perballje direkt me superfuqine e kohes Perandorine Osmano-Turke dhe ky eshte Heroi me i madh dhe i pa arritshem i popullit dhe kombit shqiptar GJERGJ KASTRIOTI. Qe deri pas 10-te vjetesh pas vdekjes Sulltanet nuk ishin ne gjendje te fitonin dhe pushtonin Shqiperine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *