Elisa Spiropali për “TemA e Javës”: Unë, sekretarja e Rinisë, Fresh Voice dhe përplasja me të vjetrit

Sekretare për Rininë në PS si dhe zëdhenëse e kryesisë së kësaj partie. Ky është starti ri për Elisa Spiropalin, ish-drejtoren e Doganave që u largua ng ky digaster për tiu përkushtuar vajzës.

Elisa Spiropali, rrëfen në TemA TV, për detyrat e reja dhe strategjinë e saj për të rifreskuar Forumin e Rinisë Socilaiste përmes FRESH Voice. Ajo thotë se është surprizuar nga të rinjtë që po i afrohen PS por thekson gjtihashtu se beteja e tyre për tu integruar në këtë parti nuk do të jetë e lehtë. Spiropali thotë se do të jetë në krah të tyre për t’i ndihmuar në ngjitjen e shkallëve të karrirerës.

Spiropali flet edhe për betejën mes brezave në PS, për qeverisjen dhe dobësitë e saj. Nuk pranon shumë kritika për punësimet e sidomos ato që pati premtuar Rama, thithjen e trurit shqiptarë nga jashtë për tu integruar në qeverisje. Është një ndër premtimet që duket se diçka nuk shkon. “ Do ta kontaktoj vetë vajzën që erdhi nga La Sapienza e u detyrua të shkojë në mallet e Rubikut për të ndërtuar një biznes blegtoral” . Është një vajzë e diplomuar në një prej universiteteve më të mira porë administrata e Ramës nuk pati nevojë për të. Elisa ka vendosur ta kontaktojë.

Sekretarja e re e rinisë socilaiste flet edhe për marrëdhëniet e saj me kryebashkiakun e Tiranës, me të cilin dikur nuk i kishte punët aq mirë. Për këto e të tjera ndiqni të plotë intervistën në TemA TV.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Elisa Spiropali për “TemA e Javës”: Unë, sekretarja e Rinisë, Fresh Voice dhe përplasja me të vjetrit”

 1. Albi_I says:

  Per hajdtulliqet e saj ne Dogana ka thene gje kjo sharabajga?

  1. elona says:

   Se mos vetem te doganat ka bere leke kjo barkthare cifute??? Po i shoqi, fieraku i UKT dini gje c’ka bere?E njoh nga afer, eshte nje femer e lige dhe me shume komplekse inferioriteti, nje mosmirenjohese dhe bukeshkale.Vetem se ketyre asnjehere nuk u mbushet mendja se :te gjitha ne kete dynja lahen.Po ketyre hallall u qofte se gjejne nje popull si ky yni qe ja mbushin mendjen se kjo eshte shume e zgjuar, Arbana Osmani shume e bukur, Sala i ndershem, Edi vizionar, Likja punembaruar etj…etj…

 2. Krye-Gopisti i NSHRAK-ut says:

  dhi e shpifur…

  1. elona says:

   s’ e ke pare ne 2011 kur i hyri partise, qe ishte si femije somalez i pa ushqyer…

 3. Timi says:

  Po ty nje I vjeter te mban o shoqja elis

 4. Fatjoni says:

  Perplasu nje here me vjedhjet masive qe bere tek doganat e kur nuk mbante me kupa te futen shqelmin. Apo gabohem edhe ike se “do merreshe me jeten familjare”?

 5. Greg says:

  Femra me ordinere ne RPSH.Hajdute e pacipe.Njollos figuren e femres Shqiptare.

 6. xyz says:

  Thuhet se pes milion euro fitoj kjo bushtra nga doganat

 7. mira says:

  Me 5 milion euro te vogel e ka ambicien. Jo fresh ,por rinine transeuropiane duhet te rinovoje.

 8. Dibrani says:

  ti vajze sheh shum endrra,..me sy hapur bile,…….Rama arriti aty duke bashkuar kriminel dhe hajdut,..dhe prap e kethen koken mbrapa nga frika

  Ti e iniksuar ne politik pa kontribut,..femer ne mes ujqerve,….qenje pa ze,…….thjesht penel qe losh plurat e mbi zhgaravinat e Rames

  titull politikane ,e dhuruar nga Rama,…qe nuk je,…..dhe me e keqje nuk te njeh njeri,….ngaqe nuk ke kontribut

  I vetmi kontribut i yti eshte,… i bere gropen shtetin 160 milion Euro me doganat

  Pra me pak fjale je nje hic Spiropali,…dhe me kot reciton

  Rama po numro ditet e veta ,…ti je karte e djegur e haruar,…o gabova ishe nje karte publiciteti,…ne sy te medias ,…ishte nje mashtrim promovim nga Rama,…qe tu mbaj endren gjalle,….se ka nevoje per ju

  Por ti Spiropali ,..je me kembe ne Toke,..apo ne ajer ????

  Rama e hedh gurin me larg sa’c mendon ti moj goce,…por politika e deshtuar perfundon me ndershkim nga populli

 9. Dibrani says:

  ti vajze sheh shum endrra,..me sy hapur bile,…….Rama arriti aty duke bashkuar kriminel dhe hajdut,..dhe prap e kethen koken mbrapa nga frika

  Ti e iniksuar ne politik pa kontribut,..femer ne mes ujqerve,….qenje pa ze,……thjesht penel qe losh plurat e mbi zhgaravinat e Rames

  titull politikane ,e dhuruar nga Rama,…qe nuk je,…..dhe me e keqje nuk te njeh njeri,….ngaqe nuk ke kontribut

  I vetmi kontribut i yti eshte,… i bere gropen shtetin 160 milion Euro me doganat

  Pra me pak fjale je nje hic Spiropali,…dhe me kot reciton

  Rama po numro ditet e veta ,…ti je karte e djegur e haruar,…o gabova ishe nje karte publiciteti,…ne sy te medias ,…ishte nje mashtrim promovim nga Rama,…qe tu mbaj endren gjalle,….se ka nevoje per ju

  Por ti Spiropali ,..je me kembe ne Toke,..apo ne ajer ????

  Rama e hedh gurin me larg sa’c mendon ti moj goce,…por politika e deshtuar perfundon me ndershkim nga populli

 10. ali says:

  Po si nuk tha njeri nje fjale te mire per kete katunaren, kjo dihet qe eshte nje sharabajke qe ben sikur se kupton qe eshte nje pleh qe
  vegjeton nder plehra. Te pakten eshte vajze elegante..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *