Kompleksi i Berishës për përgjimet dhe shpikja e videos

meroNga Mero Baze

 

Shqipëria është përfshirë në një spirale të pazakontë të videopolitikës, ku politika dhe shtypi, kanë ndërruar vendet, në mungesë të ideve. Në çdo vend normal të botës, investigimi dhe përgjimet janë pjesë e gazetarisë, prej të cilave shkaktohen tërmete politike, ndërsa në Shqipëri videot dhe investigimet ofrohen si produkte politike, nga e cila mbijetojnë portalet dhe shtypi.

Aq shumë është ekzaltuar opozita nga kjo situatë, sa Berisha tenton të mbajë opinionin e karikuar, me idenë se do të ketë një shfaqje tjetër, një video tjetër, një përgjim tjetër, një skenë seksi tjetër, tani pa brekë fare etj.

Si gazetar nuk jam kundër përgjimeve dhe fakteve që provojnë të vërteta të hidhura për interes publik. Në çdo rast që do t’i kisha në dorë, do t’i bëja publike. Kjo e ndihmon gazetarinë dhe lirinë e shtypit.

Por problemi që ka opozita shqiptare me këtë strategji, është tërësisht në disfavor të saj për disa arsye.

Arsyeja kryesore është, se opozita realisht nuk është zotëruese e ndonjë informacioni serioz, apo e ndonjë investigimi të thellë të qeverisjes, por ka rënë në batakun e denoncimeve të rastësishme të klaneve politike apo qytetarëve, të cilat shpesh janë histori personale, dhe mendon se mund të prodhojë politikë me to. Videoja e famshme e Shukriut, nuk ishte një zbulim i opozitës, por më shumë luftë klanesh nga shumica, dhe as fotomontazhet e Berishës me foto interneti nuk janë investigimi i tij, për parcelat me hashash në Shqipëri, që në të vërtetë nuk mungojnë. Opozita është duke bërë më shumë rolin e “telendarit”, se sa të denoncuesit, dhe si e tillë, thjeshtë po mban gjallë shtypin, por jo opozitën.

Mjafton të shikosh historinë e “çimkës” që u gjet në paradhomën e ministrit Tahiri, për të cilën Berisha u njoftua në kohë reale sapo u kap, siç u informua po në kohë reale që ajo nuk ka regjistruar ndonjë gjë që mund t’i bëjë punë atij. Ai ka një javë që ngre vëmendjen e opinionit për të, dhe sot që Tahiri ka dhënë shpjegime në Prokurori, doli me versionin që ai i ka fshirë pamjet.

Por, siç mund ta kujtojë fare lehtë Berisha, edhe Dritan Prifti i kishte fshirë pamjet e veta, por Prokuroria ja ristartoi, kështu nuk është argument për të mbuluar gënjeshtrën që ka një javë që e thotë.

E vetmja gjë e vërtetë aty, ka të bëjë me faktin që është tentuar të përgjohet ministri i Brendshëm në paradhomën e tij, dhe kjo duhet hetuar me seriozitet. Pastaj paralajmërimet e Berishës për filma me seks, vlejnë për të kënaqur fantazinë e tij seksuale në pleqëri, meqë nuk është marrë me këtë punë në kohën e vet.

Nga ana tjetër, kapja pas seksizmit, e bën shumë të fortë vëmendjen e publikut tek histori të tilla, duke lënë më në hije histori të keq-qeverisjes, apo ide të reja, nëse ka opozita për të ardhmen.

Historitë e seksit në politikë, janë histori që i bëjnë më shumë punë atyre që janë në pushtet, se atyre që duan të vijnë në pushtet, nën akuzën se këta “bëjnë seks”. Qeverisja ka plot probleme me të cilat opozita mund të dëshmojë fuqi dhe ide për të ngjallur shpresë, por ngazëllimi i saj se mund t’ia dalë të bëjë opozitë duke shpresuar për t’u treguar shqiptarve se si pallojnë pushtetarët e sotëm, është mundim i kotë.

Kompleksi i Berishës për të përgjuar kundërshtarët është epik. Prej vitit 1992, ai ka qenë dhe investimi i tij kryesor ndaj kundërshtarëve politikë, çfarë ka kulmuar në vitin 2011 deri në vitin 2013, ku na ka përgjuar dhe sa herë kemi shkuar në tualet. Fëmijëria e tij e hidhur, ka po ashtu një rast përgjimi dhe dëshmie incesti pas frëngjisë së kullës, që e ka bërë atë t’i rrijë larg asaj kulle dhe prindërve të tij, që nga vitet ‘60. Dhe vesi del bashkë me shpirtin.

Në fund, për aq sa e njoh Berishën, dua të them se ai nuk ka asnjë video, për një arsye që lidhet me vetë karakterin e tij. Video mund të ketë plot për politikanë, gazetarë apo biznesmenë. Ato mund t’i kenë rivalët e tyre, të dashurat e tyre, gratë e tyre, apo gjithkush tjetër. Mund të ndodhë dhe t’ia çojnë Berishës, por nuk duket se kjo ka ndodhur. Ai përveçse nuk është një tip racional që të dijë të përdorë fakte apo të planifikojë strategji ndaj kundërshtarëve, ka dhe një kuriozitet pervers për seksin dhe pornografinë, sa nuk duron dot as 5 minuta për ta publikuar. Mbaj mend të ndjerin Olldashi sa shumë u lodh që fotot nudo të Edi Ramës, që ja dërguan në rrugë anonime, t’i mbante larg tij në fushatën e vitit 2007. Në një farë mënyre ja doli t’i mbante së paku një javë, derisa në fund ai përdori Fallziçin, thjesht për t’i parë të skanuara dhe i postoi menjeherë në një listë adresash nga e cila u peshkua gazeta “Sot” dhe të nesërmen e botuan gjithë gazetat. Rezultati ishte që Rama e ktheu atë në favor të vet, por ajo që dua të them është se Berisha nuk duron dot të mbajë një video ndaj kundërshtarit, duke pritur një “kohë të përshtashme”. Edhe në rastin e Ramës, sapo botoi fotot, filloi të flasë se ka dhe një video, me idenë se terrori mund ta gjunjëzonte kundërshtarin, që në fakt e forcoi.

E gjitha çfarë tha për Tahirin, ishte pikërisht shpresa se mos kishte regjistruar gjë “çimka” që i kishte dërguar në paradhomë dhe meqë ju raportua që s’ka gjë, sot i duhet të shpikë që dikush i ka fshirë. Asgjë nuk fshihet në të vërtetë, përveç energjive të kota që opozita po harxhon me shpresë se do t’i zemërojë shqiptarët, duke konkurruar me rivalët e vet në fushën e seksit. Nëse vërtet ky është prioritet i opozitës dhe Berishës, është më mirë të vërë Pangon në vend të Bashës. Të paktën të ketë garë!

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Kompleksi i Berishës për përgjimet dhe shpikja e videos”

 1. iBaba says:

  Hahahahahaha

  I madh!

  Pangon, qe te kete gare!!!

  1. FILLOI FUSHATA E LU LU SHEVE -RAMA QEROHU ! says:

   Ne vend qe Dr. (drakula) BERISHOVIQ te ishte prapa hekurave po I ben ligjin kundershtareve qe kane vota cudiberese ..nen zgerdhimjen e Luve dhe HELMUTERVE..

   Ajo prapavije dipllomatike & sherbime inteligjente euro atllantike qe e pruri ne pushtet ne 1991 nga beogradi jane te fuqishem akoma ne Washington dhe bruksel dhe keto qe po ndegjojme qofte videot..qofte dhjetra deputete dhe kryetare bashkish “qe po bien ne kry te detyres” jane vecse nje strategji inteligjente per te prure lul udbashin ne pushte ne 2017.

   pra ka filluar nga lulat, lute dhe helmuterit fushata…EDI RAMA QEROHU !

   Ka ardhur koha te pyesim

   A eshte me gjithemend politika amerikane kjo e perkedheljes se SUPER KRIMINELIT BERISHE per cerek shekulli..apo mos po e ben TRIBUJA ELEZ BIBERAJ ME MAKARTISTIN WISNER me koken e tyre

   SEPSE VETEM CFARE THOTE IZET HAXHIA NGA TURQIA ,KONGRESI AMERIKAN DUHET TE FORMONTE NJE KOMISJON PER CESHTJEN

   ……………….SALIGATE……
   per krime,kanibalizem,genocide,tradheti dhe vjedhje miljardash ne bashkpunim me mafjen me kollare qe do rezultonte fatale per disa kokrra atje si ne

   WATERGATE APO IRANGATE…

   sepse behet fjale per mbi 20 biljon dollare te armatimit shqiptar qe kane kaluar ne dore te SHKELZENEVE ,QENEVE DHE DEVIROLEVE..miljardat e rruges kombit apo OFF SHORET E naftes.( mund te happen letrat e floririt Londres qe “menaxhoi” ilegalisht Rajersoni me Berishin ne 93 ‘)

   PIKERISHT KY ESHTE MISJONI I VENCIAS,…te mbulohen miljardat te dhena nga berisha te lobet “ kopetente” podesta & wisner..dhe pot e happen letrat SAKTE si thote komiku LU atehere nje CUNAM do ndodhe ne brigjet e atllatikut nga termeti adriatikut.

   VENECIA NDYRESIA E RRADHES OSE ME SAKTE LHL RADHES.

   KUR ISHTE KRIZA E LHL NE 15 NENDOR 2015..CUDITERISHT FORCA “TE PANJOHURA’ rrethuan kryministrine te udhehequra nga lul basha..qe I shkeli vijen e kuqe arvizuse

   sovraniteti i shqiperise ra ne shkurt 1992 kur Rajersoni mori pjese ne fushate elektorale krahas MONTRES BERISHE..dhe vazhdon dhe sot.
   KETO PERRALLAT E” VENE CIA S ” JANE NJE SKENAR IDEAL PER TA FUNDOSUR ATE VEND PERGJITHMONE

   Nqs ka kundravajtes me te madh sot ne shqiperi ..ai eshte GOVERNORI LUL. dhe ROMANA VLAHUTIN
   Nuk ka ne historine boterore njre rast te tille si raporti shtet shqiptar-ambasade amerikane.as koloni,as protektorat,,as puppet state,,,as stateless..as vend I pushtuar….por dicka si BLACK HOLE..
   Ne saj te kesaj lidhje Shqiperia mund te quhet si VRIMA E ZEZE E RITA PETROS ku nuk ka ngel diplomat,ambasdor,zyrtar,kongresmen,titullar sherbimesh,analiste nga cdo vendi botes qe nuk kane provuar shijen e saj.

   Eshte fat I madh qe Shqiperia u lidh fort ne 1991 me Ameriken…por akoma me I madh eshte zhgenjimi I shqiptareve me dipllomate amerikane qe merren me Shqiperine.
   CFARE GABIMESH FATALE KANE BERE ZYRTARET AMERIKANE..DHE PO VAZHDOJNE AKOMA ME KETO BARCALETAT E DON LUSE ??.

   1-KRYEGAFA eshte emrimi I ambasdorit te pare amerikan W.E.R nga strofulla e Beogradit,vendit me armiqsor te shqiptareve.

   2-Ne vend te nje pajtimi dhe armpushimi me qeverine e kohes, drejtuesit antshqiptare dhe antiamerikane rajerson-biberaj erdhen si “clirimtare” dhe filluan genocidin e panevojshem antikomunist duke rekrutuar komunisttet me te felliqur si berisha-hajdari-elezaj etj

   3-Ne krye te ketij genocide u vu dhendri serb Berishovic ku sot prej tij eshte instaluar serbizimi,greqizimi,islamizimi dhe mafja nderkombetare tash ben ligjin

   4-Marrja pjese ILEGALISHT e amb.amerikan Rajerson ne votimet E 1992 praktikisht eleminoi SOVRANITETIN E SHTETIT SHQIPTAR..qe vazhdon dhe sot.

   5-Mos kerkimi nga pala amerikane e denimit te perbindeshit berishe per 1996-1997 ku u vrane 4000 mije vete dhe u zhduk shteti shqiptar

   6- Mos kerkimi nga pala amerikane e denimit te perbindeshit berishe per grushtin e shtetit 14 shtator 1998..por biles ata e bene ambasaden zyre per drejtesine shqiptare ku krimineli berishe dha “deshmine”

   7- Mos kerkimi nga pala amerikane e denimit te perbindeshit berishe per gerdecin ku ishte implikuar familjarisht.

   8-Dhenia e vizes Amerikane ndaj gjeneralit LUAN LEPUR HOXHA edhe pse ishte I denuar nga drejtesia..edhe pse ishte kercenuar me jete nga bossi I gerdecit-skerdhen berisha

   9-Implikimi I disa ekperteve te “virxhinias” ne mbulimin e vrasjes mafjoze te Kosta Trebickes

   10-Tolerimi qe I beri amerika zyrtare ofendimit te bajlozit berishe duke I thene NY-TIME..leter highenike.

   11-Barazimi qe I beri amerika zyrtare krimit fashist te 21 janarit me protestuesit me duar ne xhepa

   12-Tolerimi qe I beri amerika zyrtare ofendimit te bajlozit berishe duke fshire prapanicen me ekpertizat e FBI

   13-Perversiteti I Arvizuse qe dekoroi dy vrases..njerin burre shteti,tjetrin yll ne ngjitje

   14- Perversiteti I Arvizuse qe lejoi ti shkele vizen e kuqe Lul Serbasha me rastin e LHL ne 15 Nendor

   15-Perversiteti I Arvizuse qe ne bodellot e Arjan canit merret me Enver Hoxhen.
   Lista e bemave te padeshirueshme deri antishqiptarete disa ambasdoreve eshte akoma me e madhe por aq sa jane rrjeshtuar mjafton te themi se DIPLLOMACIA AMERIKANE MORALISHT E KA HUMBUR BESIMIN E SHQIPTAREVE DUKE ABUZUAR NE MENYRE KOZMIKE.

   KJO FUSHATA E LU-SE PER REFORMEN NE DREJTESI TREGON SE DIPLLOMATET AMERIKANE QE MEREN ME SHQIPERINE DHE PERDORIN KETE LU-NE SI LEXUES
   FERMANESH PO KALOJNE DITE TURBULLTA..SE NJE SHQIPERI ME MONSTREN BERISHE JASHTE BURGUT,,NUK I DUHET AS SHQIPTAREVE..AS AMERIKANEVE,,DHE AS DREQIT
   Mendoj se ka ardhur koha qe administrate amerikane te korigjoje gafat e saj cerek shekullore ne Shqiperi.

   Me sakte:
   Duhen vendosur mardhenie dipllomatike korrekte USA-ALBANIA midis shtetesh..dhe jo si deri me sot SHQIPERI-AMBASADE AMERIKANE..qe Vazhdon nga koha e serbofilit EDWIN RAJERSON.
   E thene ndryshe
   Komiku Donald Lu ( dhe ato qe e kane emruar ate) duhet ti kerkojne falje popullit shqiptar dhe te fillojne
   ‘’’’’’’’’’’’’’’’REFORMEN E DEBERISHIZIMIT….
   ne te kundert ENVER HOXHA NUK KA NEVOJE PER TI RINGRTUR LAPIDARIN
   ATE JA KANE BERE AQ TE MADH SA PER 25 VJET QE NGA RAJERSONI DERI TE DONALD LUJA..QE AKOMA MBAJNE NE KEMBE PERVERSIN ME TE MADH QE KA NXJERRE NJERZIMI…
   GHOST OF VIQIDOL
   e fundit
   kujt i duhen pasarelat e Natos ne shqiperi nje k/minister i NATOS ka vrare ne 21 janar 2011 dhe tani po shurrojne mbi jetimet e tyre berisha-basha-rama-meta pa harruar dhe keq-shqipfolesin Donald Lu Bashen

   PRA NUK ESHTE PUNE VIDEO POR STRATEGJIA LU,LBASHISTE…RAMA QEROHU !!

   1. Skypion says:

    Sali Berisha ka kohe qe ka dhene lajmin qe Sajmir Tahiri pergjohet.
    Eshte ironike: denoncimin per pergjimin e Tahirit,nuk e beri TAhiri,as ndonje nga te tijte,por… Sali Berisha!!!
    Sali Berisha tregoi edhe vendin se ku ishte gjetur “cimka” madje.
    Gjithe cka thene Sali Berisha per pergjimin e Ministrit te Brendshem eshte e sakte.Nuk mund t’i heqesh as nje pike,as nje presje.
    Kur Sali Berisha beri denoncimin,mediat e qeverise heshten.Heshten gazetaret e qeverise.Heshten te gjithe.Heshti edhe Merua yne…
    Dhe,ja ku u plasi me ne fund!
    U plasi qelbesirave!
    Te gjithe shqiptaret po degjojne me veshet e tyre,qe Sali Berisha paska pasur te drejte.
    Ky eshte skandali i radhes i madh,qe zbulohet dhe denoncohet nga Sali Berisha.
    Te gjithe skandalet e medha te kesaj qeverie jane zbuluar dhe denoncuar nga Sali Berisha.Te gjitha paperjashtim
    Kjo e ben Sali Berishen makthin me te madh te kesaj qeverie dhe gjithe bashibozukerise ne sherbim te saj.
    Eshte kjo arsyeja se, pse Sali Berisha eshte perjashtuar dy here,brenda nje kohe shume te shkurter, nga parlamenti i trafikanteve te droges,i trafikanteve te femrave,i pengmarresve,grabitesve dhe vrasesve.
    Duruan sa duruan,nuk mund ta durojne me Sali Berishen.Prandaj,duke shfrytezuar numrin e kartonave,perjashtojne Sali Berishen,sa here nuhasin se ky po u zbulon skandalin e madh te radhes.
    Partise Socialiste,partise se trafikanteve ,perdhunuesve dhe vrasesve,i vijne ne ndihme,me forca te shtuara si kurre me pare,edhe gjithe aradhat e bashibozukerise mediatike,me gjithfare gazetaresh e analistesh perverse.
    Pasi kane sajur e shpifur lloj-lloj shpifesirash,nga me te pabesueshmet,e kur mendohet se s’mund te kete shpifje te tjera me perverse se kaq,kjo aradhe felliqesirash te surprizon me perversitetin e vet…sajon te tjera!Aq te ndyre dhe felliqur jane!
    Duket nje beteje epike.
    Eshte nje beteje epike.
    Sali Berisha kunder te gjitheve!
    Sali Berisha i vetem kunder nje hordhie zuzaresh,bashibozukesh,perversesh,manjakesh e lloj lloj lamashesh e kopilash pazari qe jane mbledhur rreth ketij pushteti pushtash.
    Eshte nje beteje e fituar nga Sali Berisha ,pa ardhur fundi ende.
    Sali Berisha duket si ai luani i savanes qe ben beteje me nje tufe ta stermadhe hienash.Dihet qe ,kur hienat arrijne nje numer kritik,ata e vene perpara luanin,mund ta shqyejn,ta vrasin.
    Imagjinoni tani nje luan te vetem,kunder gjithe hienave te mbledhura bashke!E perseri t’i vere perpara!
    Ky eshte rasti i Sali Berishes.I ka vene te gjithe perpara.
    Sali Berisha i ka shkaterruar nga nervat zuzaret.I ka terbuar.I ka shkaterruar nga nervat.I ka cmendur.
    Per mua,kjo eshte beteja me e madhe politike e Sali Berishes,qe nga viti 1990.
    Nuk ka ndodhur kurre,ketu e kudo tjeter ne bote,qe nje njeri i vetem ne opozite,te vere perpara nje qeveri,nje maxhorance,nje pushtet!
    Nuk ka ndodhur kurre.Kurre.
    Po ndodh me Sali Berishen.
    Sa i perket pergjimit te Tahirit,Sali Berisha,njofton se jane regjistruar pamjet te neveritshme,te felliqura,te gerditshme,te gerbulshme qe,ne krahasim me to, ajo cka bere Shukriu i gjore eshte lule.
    Keshtu thote Sali Berisha…
    E besoni ju kete?!Po apo jo?!
    Po deshet,mos e besoni…
    Pervec Sali Berishes,i gjithe kryeqyteti po flet per disa videoregjistrime.Me permbajtje,njeri me i neveritshem se tjetri.Flitet edhe per marredhenie te peshtire te nje ministri te qeverise Rama,te nje ministri te Rilindjes,te nje ministri socialiste me nje trasvestit….!!!
    O pike e zeze!
    O ndyresirat e Qeverise!
    O qelbesirat e Partise Socialiste!
    O felliqesirat e Rilindjes mavi!
    O bythmuterit e Edi Rames!
    O fara e flliqte qe ia nxoret bojen nje kombi te tere!
    Po a me parate e taksapaguesve,me parate e shqiptareve,me parate tona beni orgjira te felliqura more bythmuter socialiste?!!
    Keto kafshe rilindjote,jo vetem qe nuk nuk mjaftohen duke shpenzuar parate tona ne orgji te felliqura me trasvestite,por po duan te harxhorjne edhe me,me miliona euro nga xhepat e shqiptareve ,per te fshehur pamjet e ndyresise se tyre!
    Dhe,keto te gjitha po ndodhin brendaperbranda maxhorances;brandaperbrenda Aleances se Qelbesirave.Jo me kot,nje zuzar,nje qen bir qeni,e pat pagezuar si te tille.
    Tani sapo ka filluar te rrjedhe qelbi i qelbesirave.Eshte vetem fillimi.Shume qelb do te rrjedhe.
    Prisni,prisni se s’keni pare gje akoma!

    1. normali says:

     Dmth qe Sali Berisha i ka vene vete pergjuesit se s’ka si te ndodhe ndryshe qe i di. Prokuroria ta marre si deklarate kete thenie te ketij komentuesi skypion dhe urdherohet qe brenda nje kohe sa me te shkurter te arrestoje sali berishen. Njekohesisht te therrase dhe ket dshmimtarin ne prezence te saliut , por dhe te vishos. Lulin mos e gacmoni se e ka thirrur Rama ti raportoje.

    2. Arturi says:

     O PeDe-mokari! Nuk u ngopet njehere me pallen e gjatoshit? Doni perseri?
     Epo kot nuk thone andej ka pardhia juaj: nje here ta provosh, gjithe jeten ta kerkosh!
     Ju befte mire suxhuku i gjatoshit! 😉
     Futu ne gare me Ylvi Spangon per kryetar mbertheckash, se i mundesite per fitore.

 2. vflp says:

  Ka me te vertete nje video seksi dhe ajo eshte kulmi i perversitetit te familjes incestore Berishiane. Eshte nje video ku shihet Shkelzeni duke bere seks me Desara Malltezin.

 3. Jugu says:

  Nuk eshte per te qeshur por per te qare.
  Berisha po ju telendis. Edhe pse iku nga pushteti me vote shumice, perseri po sillet sikur ju ka ai ju ne dore dhe jo juve ate. As qe ia ndjen per ministra biles as per krye ministering. Disa I quan Saje Qorri, Edin e quan kriminel, dhe gjembe ne kembe nuk I hyn.
  Sa per videon e Tahirit, “ku ka ze nuk eshte pa te”.
  Eshte per te ardhur keq qe hajduti po therret kapeni hajdutin, dhe po ia del, tju etiketoj edhe kriminela.
  Turp per kete qeverisje.

 4. nuk ka tym pa zjarr says:

  Sot e ke qare mero.
  Por nese zbulohet se kush ka pergjuar ministrin, ligji duhet ta vare.
  Asgje sdo ndodhe sa te jete dhalla atje.
  Pa u hequr nga zyra fshataret injorant nishani, dhalla dhe vesho ajazi asgje sdo ndodhe.
  Une mendoj qe sali berisha qe pibloz me ameriken si macja me miun do perfundoje shume keq. Do ta bejne shembull. Amerikanet duken shume te zemeruar dhe te alarmuar. Dhe nese saliu mendon qe po tallet me ta, e ka gabim. Si kadafi do perfundoj. Dobkete nje fund shume te keq. Pir me e keqja qe pi ben, pi i ben femijeve te tij qe do paguajne per idiotlliqet e te atit.
  Amerika dhe evropa e kapin lepurin me qerre. Keshtu sivky mendoixse po tallej me ta sadami dhe kadafi. Dhe si oerfunduan? Me gjithe femijet ne te semes. Enveri qe ishte serioz por ne rrugen e tij nuk ja ngacmuan femijet. As byroistat.
  Saliut po i vjen mero. Ka dhe per te. Ka dhe akuza nderkombetare per te si embargua e te tjere. Durimi tyre duket se po soset.

 5. ALBAN DEGA says:

  OPINIONE:

  E BUKURA E DHEUT…. SHQIPERIA NE SEMAFOR…

  – Plasi p … jeshka!

  – Te pakten te mos bejne Puritanin ata qe e nxoren aty!

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eureka… Nje kryebashkiak i degjeneruar ia lyp nje 20 vjecarjeje ne shkembim te nje vendi pune, ne kembim te bukes se gojes dhe nje jete me te mire.
  Media prostituta qe i kane kthyer studiot e ekranet, faqet e fytyren ne shtepi publike e q… ihane… vene kujen e bejne Virgjereshen me p… jeshka ne goje e palle ne dore!
  Politika eshte kurve, ka thene nje nder baballaret me te shquar te saj Churchilli. Por kurre e ne asnje rrethane ai nuk e nxori Mbreterine e Bashkuar ne semafor , sic veproi politika shqiptare e ketyre 25 vjeteve te fundit me Atdheun tone te bukur
  Krim i shemtuar.
  Lukunia e puritaneve hidhet ne sulm. Secili e te gjithe bejme moral.
  Te gjithe bejme jo vetem prokurorin e gjykatesin, moralistin e te ndershmin sikur te ishte i vetmi rast i shemtuar e degjeneruar ne nje shtet ky degjnerimi eshte bere jo vetem mode por edhe menyre jetese, leve pasurimi, ballone shpetimi.
  Me mijera kilometra larg deri ketu ne Nju Jork vijne emra e bema ministrash e deputetesh, kryebashkiakesh e ish-kryekomunaresh qe per cdo sherbim publik qe e kane detyre ligjore, per cdo emerim apo shkollim, punesim apo gradim, promovim apo perkrahje kerkojne paga ne natyre apo me para ne dore e vetem ne euro. Nuk kane kohe as ti numerojne leket e shkreta.
  Cfare pergjegjesie mban Edi Rama per nje krybashkiak te degjeneruar si ky hamshori plak i Dibres!?
  Cfare pergjegjesie mban Ilir Meta per ish- drejtoreshen analfabete te Arsimit te Lushnjes qe u kap me dopjo PP apo per Eskobarin e Sarandes?
  Cfare pergjegjesie mban Sali Berisha per terakun Ylli Pango qe Gjykata prostitute po sa ai e nxori te virgjer!?
  Cfare faji ka Lulezim Basha per deputete e kryetar bashkie te PD-se qe ua lypin pjeshken por edhe kuleten Klodianave apo Franave… Dopjo PP ose ne P… te sames!
  As Rama, as Meta, as Berisha, as Basha nuk kane faj per ta… Ata nuk jane e nuk mund te behen Gardiane seksi e Roje krevatesh te cdo zyrtari te zgjedhur prej tyre….
  Secili mban pergjegjesi morale dhe ligjore per veprimet e tij!
  Ne flasim vetem per Gjykates e Prokurore te korruptuar por harrojme se kjo eshte vetem gjysma e se vertetes. Harrojme se shume prej tyre per nje post te tille kane paguar 100- 500 mije euro per ato karrike!
  Kujt !? Emertesave perkatese KLD-se , deputeteve e deri edhe Presidentit nepermjet nje lukunie sekseresh qe gjuajne si hienat cdo oferte per karrike e para, per p… jeshka e per sefa! PP- Ja – jo Partia e Punes, por partia e Pjeshkes dhe Parase ka mbreteruar e sundon Boten!
  Zanati me vjeter ne Bote! Ka mijera vjet qe Bota sillet e bie ne gjunje para tyre !
  Ekonomis e tregut nxjerr cdo gje ne treg
  Sic na thoshte ish- Presidenti i Meksikes miliarderi Luis Echeveria Alvarez ketu e 30 vjet perpara ne shtepine e tij ne Cuernavaca ” Ne kapitalizem nuk ka te bukur e te shemtuar, te trashe e te holle, te Cdo gje matet me para! Je aq i zoti, aq i bukur, aq i mencur sa para ke. Para me cdo mjet e me cdo rruge !”
  Si u siguruan votat e munguara per 2 presidentet e fundit te Republikes se Shqiperise Zoti Puritan!? Me vota te blera, me vota te trafikuara…
  Kur shitet e blihet, kur trafikohet deri edhe posti i Presidentit ai vend ka marre fund! Ka dale ne semafor ne pritje te klientit te radhes!
  Ky eshte faji madhor i politikes shqiptare dhe krereve te saj!
  Ketu ne Nju Jork dhe me teper ne Washington e ne Bruksel, ju siguroj edhe ne Beograd e ne Athine, ne Moske e ne Pekinin larget e dine me emer e mbiemer e deri ne hollesite me te vogla veset, virtutet, cenet, miresite e dobesite, bemat dhe poshtersite e cdo politikani e zyrtari te rendesishem shqiptar….
  Teknologjia ka arritur maja te paimagjinueshme vetem 10 vjet perpara. Po plaket cdo ore e cdo sekonde!
  Per publikun kjo. Po per institucionet speciale!?
  Jane te pakten 5- 10 vjet perpara!
  Puritanet e Tiranes bejne sikur nuk e dine!
  Te gjithe pergjojne te gjithe!
  Secili pergjon secilin.
  Dine per secilin prej nesh shume me teper se secili prej nesh di per vetveten!
  Dine edhe cka dime ne per vetveten… Dine edhe cfare dine e cfare thone te tjeret per secilin prej nesh.
  … Nuk dine vetem cka ata nuk duan as nuk kane interes te dine per secilin e ne te gjithe!
  Ndaj te mos bejme Puritanin dhe as te virgjerin
  Jemi ku jemi se jemi si jemi sepse te tille jemi…
  Vendi me i bukur ne Bote me nje popull qe lind e rritet mbi nje truall flori duke numeruar qindarkat per te shtyre ditet e muajt, ndersa nje grusht politikanesh e kusaresh te pa dine e iman hyjne ne politike si te mjere e behen milionere.
  Politika eshte bere mjeti dhe rruga me e lehte dhe me e shpejte per tu pasuruar dhe degjeneruar jo vetem veten e familjen, fisin e tarafin, por edhe shoqerine e shtetin ne teresi si ne Tirane edhe ne Prishtine, si ne Tetove edhe ne Malesi…
  Ndaj Reforma ne Drejtesi eshte nje emergjence Kombetare!
  Perndryshe, edhe do te jemi aty ku jemi sepse jemi si jemi, sepse jemi ata qe jemi!
  E ka thene shume qarte ketu e 150 vjet me pare nje nder baballaret e demokracise amerikane Abraham Linkolni ” Cdo popull ka qeverine qe meriton”!
  Nuk meritojme me shume…. Kenaquni shqiptare me
  p… Jeshka. Nuk ka me plasi peshku!
  Tani e tutje ka vetem plasi p…. jeshka!
  Hani p….jeshka, pini p… jeshka qe politika e politikanet, gjykatesit e prokuroret, Gjin Gjonet e Ylli Rakipet, Alekandender Frangajt e Adriatik Pallat, …. te hane rehat parate dhe pasurine tuaj, dhersen e gjakun tuaj, te sotmen e te ardhmen tuaj!
  Hajde p… jeshka me lesh!
  Hajde p… jeshka pa lesh!
  Paguan Paria e Tiranes….
  Qe tu kaj me kollaj pjeshken jo vetem te Nanes!
  Edhe Nanen e Nanes e te babes, memedheun e Atdheun tone te bukur!
  E Bukura e Dheut- Shqiperia ne semafor!

  Sent from my iPhone

 6. ToniTR says:

  Ligji i dekriminalizimit dha rezultate shume pozitive. Te gjitha energjite e opozites tashme duhen te perqendrohen tek DEDASHNORIZIMI i administrates. Pasi te kalohet me sukses edhe ky test jetesor, atehere mund te diskutojme per reforme ne drejtesi dhe vogelsira te tjera…
  Qe tju kursejme femijeve te gjore shqiptar pamjet horror te ministrave duke bere sex neper gjithe ekranet televizive dhe faqet e para te gazetave, une kisha nje ide tjeter…
  Qe neser duhet te pergatiten formularet e vetdeklarimit te dashnoreve, gjinia, profesioni dhe ambjentin ku eshte kryer akti.
  Denimet per shkelesit duhet te jene shembullore. Nqs deklaron qe ka pas dashnore, parlamentarit i hiqet automatikisht mandati dhe e drejta per te kandiduar ne poste publike. Nqs, mos o zot, ndonjeri deklaron shije te cuditshme seksuale, atehere prokuroria duhet te hapi menjehere ceshtje penale dhe fajtori duhet te kalbet ne burg.
  Ne kete menyre do zhduket dhe tregu i zi i videove porno me parlamentar.
  KAQ E THJESHTE…

 7. gjenerrali kapterr says:

  sa t poshter qe jan shqiptart!
  sa e ndyr qe paska ken demokracija!
  ne t gjith boten kshtu esht. njeriu per njeriun behet shejtan djall demon shkerdhat.
  dhe na than se demokracija esht “sistemi I te drejtave dhe lirive universal te njeriut”! ca lesh te drejtash ka njeriu ne demokraci kur atij I merret jeta po aq kollaj sa blehet nji gazet ke cepi I tretuarit,kur njeriu osht kthy ne fuqi pune si ata gomeret e ushtrive myslimane,kur njeriu pergjohet,shahet,denigrohet,degjenerohet, e cfar nuk I bejn tjeter,dhe askush s ma pergjegjsi.
  kshtu sic po shkojn muhabetet,do vij koha qe njerzit te lodhur,te merzitur,te pakenaqur,te drobitur,te masakru,te vra te pre te shit te shtyp….. nga demokracija,do vij koha qe ata me deshir dhe vullnet te plot do t ja japin voten e tyre plebishitare partis komuniste qe do rilind dhe do presi kihen e saj per me marr pushtetin jo me dhun po me vota. sepse askush nuk don qe te ndjehet I humbur sikurse ndjehet sot shumica e popullsis. dhe tash shumica e popullsis I esht fut rruges s krimit per te permbush kerkesat e tyne pasunore.por kur krimi te behet nji rrug e mbyllur dhe pa shance atehere do plas gallata. se pa krim nuk ka pasuri,me krim nuk do ja dalin dot sikurse sot me drog dhe kurva,sepse shteti do I kapi,atehere do I drejtohen te shkuares,komunizmit. sepse kur njeriu s ka ca t humbi e hedh zarin se mos fito gjo. dhe ky do jet zari komunist. po fitum gjo mir ,po s fitum n p.. t somes shkoft ky muhabet.t pakten ata qe kan bo pare ,(dihet qe me pisllik I kan bo se s ka njeri budall qe t mos e shofi sesi jan pasuru t pasurit),do ti dalin paret per hunde se ja merr pasunin shteti dhe fukaraj perfito dicka.
  toka rrotullohet si rrota. edhe bota…ka rrota
  atehere do ket store se te gjith ata qe jan pasuru me shkerdhatni e krim do japin logari.

 8. detibering says:

  IKE MERE …. dhe nuk e mendoja kurre metamorfozen tende. Zhgenjim qe e ke emrin Mero

 9. Lomy says:

  Llumrat e rilindjes me gjithe sejmene, seksere, pordhace mediatike, gjobaxhinj, xhepista, grabites, pederaste, kurva, kokainomane, hashashiste etj etj
  Jeni kermat e ketij vendi!
  Rraca me e ndyre e kelysheve te katundareve qe ngriti enveri nga gropat mes maleve e i beri spiune me shkolle!
  Plehra injorante!
  Pis-milet!
  Dylbere te mjere!

 10. Claus says:

  Asnje vemendje nuk pata per kete editorial. Arsyeja eshte fare e thjeshte: Kur nje “rilindje” ka perenduar akoma pa shkuar dielli ne zenit, artikujt e Meros te perserituar dhe te sterperseritura nuk marrin me vlere per tu lexuar. Shukrinjte, Shullazet,Erviset, Frroket. Rroket, Ndoket, Noket, Loket, brekegrisur dhe brekeqepur, te droguar dhe hajdute, keta jane sinonimet e “Rilindjes” qe ka rilindur vec pjesen me te kalbur te prishur te ndergjegjes njerezore.
  Berisha, Berisha, Berisha dhe vetem Berisha!!!!!
  Sahati ka mbetur ne vend ketu e tre vjet a thua se Berisha e coi brekegrisurin Shukri ne hotelet e Tiranes sikur te ishe ne ato tundrat western ku kaubojsit shfrynin epshet e tyre ndaj prostitutave qe prisnin me tej gjahun e radhes. Po Ervisin nga Kavaja, Berisha e kishte cuar per te perdhunuar ne stadiumet e Barit apo ne rruget Napolit? Po ate krutanin me 4 emra qe eshte kryetar bashkie? Po ate nga Divjaka? Ja pra qe rradha behet e gjate dhe bemat behen akome dhe me kriminale. Eshte me te vertete nje llum krimi qe ka marre fatet e nje Shqiperie ne dore.
  Kishte nja jave Berisha qe kishte thene ku gjendet cimka e Tahirit, por ja qe na doli tani denoncimi. Kishte muaj qe thoshte qe droga percillet me fluturake, jo thoshte makinera qeveritare, ato jane mushkonja.
  Jam i sigurte qe edhe ne kete rast Berisha ka informacione te sakta dhe shpejt do te shpertheje. Po prit, tani kemi nje qetesi para stuhise. Lihet makineria e mohimit, e talljes e shpotitjes te funksionoje disa dite, ashtu sic ben Mero dhe mediat e tjera, por ku tu shpertheje skandali do te kapn keq nuk do dine nga te shkojne. Dhe eureka do te mbetet perseri: Berisha, Berisha, Berisha!!!
  Perse e them kete? Kjo gjenerate qe ka marre fatet e vendit ne dore nuk dine se c`eshte as parimi, as principi, as normat shoqerore, asgje, asgje.
  Kane lindur me ndergjegje dhe moral te kalbezura qe ne fillim. Te lindesh dhe te rritesh ne nje ambjent ku krimi dhe droga ka marre dhene, ku mediat te ushqejne cdo dite me ngacmime seksuale duke na bere masturbime edhe ne live, nuk mund si te mos gjendesh para te vetmes alternative, qe tani e para qe do te me hyje ne zyre t`ia kerkoj dhe t`ia lyp.
  E perse keta nuk na qenkan filmuar ne Amerike Latine, ndoshta, ndoshta ne Kube, ku dhe Nard Ndoka nuk mbeti pa shkuar?
  Eshte e zakonshme ne Shqiperi qe burrat shqiptare i kalojne shpesh lejet pa marre grate e tyre me vete. Dhe merre me mend sikur te gjendesh ne Brazil ne kohe karnevalesh ku sambat erotike te perplasen ne fytyre. Merre me mend te kalosh pushime ne Kube ku restorantet dhe motelet jane mbushur plot defrime erotike duke e lene te mjeren shtepi te Heminguej ne harrese.
  Ja pra qe nuk besoj se ndonje minister mund te kete perballuar shperthimet hormonale kundrejt parrullave “socialismo o muerto” se keto parrulla i ka lexuar ne Shqiperi.
  Asgje nuk eshte cudi,
  Edhe sikur mos te dale asgje, mjafton nje Shukri, mjaftojne tere ata qe kane nderruar emrat per te bere te paster nje deshmi penaliteti, mjaftojne plantacionet e droges dhe levrimi i armeve kontrabande.
  Ky eshte sistemi, kjo eshte Shqiperia.
  Pushteti i konsumoi shpejt. Romes se lashte ju deshen 500 vjet, “rilindjes” per te perenduar ju deshen tre vjet.
  Dhe nuk ndjejne asnje faj, asnje moment reflektimi. Asgje, por vetem, Berisha, Berisha, Berisha.

 11. Op says:

  Mero , alergjine qe ke prej Saliut e kuptoj dhe mbase esht edhe e drejte
  Cfare nuk shkon ktu , eshte se do ishte shum e hijshme te shkruaje nja dy
  rrjeshta per Roshin e per cfare perfaqeson ai
  Po perdor argumenta te kota per tju shmangur pergjegjsise qe ke si Gazetar
  per te folur edhe te verteta qe te vene ne pozite te veshtire me Pushtetin , te
  cilit per hir te se vertetes i ke kontestuar vetem faktin qe ska futur ne burg Saliun a thua
  se ky esht faji me i madh i nje mazhorance qe vetem qeveri smund te quhet .Je e kunderta e
  Skypjonit gjithmon ama ne te njejtin rrafsh

 12. betafo says:

  Ha ha ky Berisha eshte bere Kanceri i Rilindjes por edhe i yti Mero!

 13. xen incestmeni says:

  Ne fakt kemi incest natyral qe eshte ai seksual me deformime nga ligjet e jetesore

  Por kemi dhe incest politik/shoqeror kur personi apo nje grup personash bien ne kundeshtim Kriminal me ligjet e shoqerise dhe kalojne ne orgji.

  Ne vitet 70 kam bere ushtrine ne Tropoje dhe jam habitur nga nje percudnim seksual i nje zone me emrin Lugu i Zi i Tropojes ku midis te tjerash eshte dhe kantundi Pcif i Viqidolit Atje atehere,per nje mik qe vinte ne shtepi sidomos kur ishte partiak apo i deges “brendeshme” qofte dhe ne rrangun e nje kapterri i vihej te flinte me ndonje nga femrat e shtepise.Edhe veprimet e felliqura midis kusherinjeve nuk ka qene problem qe e ka treguar dhe Djalli i Berishes ne Suedi qe u martua me Sadijen qe jo vetem e kishte kusherire por dhe ishte shume e vjeter dhe me nje qerre kalamajsh

  Por sot me shume rendesi ka incesti ne rrang kombetar i ndyresise berishore kafsherore se ato natyrale.
  Eshte rast i rralle ndoshta dhe ne bote qe dy monstra qe polli Sheqerja te dy ishin Sekretare Partie te PPSH…Saliu dhe Selimi pra 2SS.
  Eshte me shume se incest qe Sali Satanai nga i perkedhelur kozmik i familjeve te bllokut Hoxha-Kapo-Stefani ky hiqet sikur ka vuajtuar me shume se ne burgjet e Qafe barit dhe eshte treguar me kanibali se bashku me shpuren e mehmet elezve,besnik mustafeve pa harruar dhe mikun e Meros IK-un
  ————–
  Incest mbi inceste eshte tolerimi qe po i ben bashkesia nderkombetare kesaj monstre prehistorike.
  Kulmi i incestit eshte se ka akoma dipllomate amerikane dhe europjane qe besojne (ose po na terrorizojne meditikisht) qe Berisha..banda e tropojes me gjeneralin antikomunist makartist elez biberaj hodhen komunizmin.

  Ky besoj se eshte celesi i katarures 25 vjecare.
  ishte incest politik..ambasadorial qe ne 1991-1992 ndodhi orgjia antikomuniste sikur hodhen enverin dhe sistemin e tij..qe ne fakt kishte vdekur nga vitet 70-80.
  pra ne 1991-1992 u krye krimi i perdhosjes se kufomes komunizmit qe kishte vdekur me kohe..dhe eshte bizarre te ndegjosh ca ambasadore tip rajesoni qe akoma mburren me PERDHOSJEN E NJE KUFOME NE 1991-1994
  keto incestmene politike shqiptare dhe t dipllomatike te huaj i pershendesim me ate qe ja leroi nenat me te drejte dhe sot nuk po e mundin as te vdekur.

  persa kohe qe monstra berishe po shkerdhen ate popull enver hoxha ngelet ne nje rrang me muhametin dhe jezusin..nuk e them une por tolerimi qe i bene “miqte” nje nekrofili monster

  Të shajnë të tutë,

  o shoku Enver,
  vetëm gjysmë dite,
  dil edhe një herë!

  Vetëm gjysmë ore,
  dil e luaj fenë,
  në Shtëpinë Qendrore,
  ta pimë kafenë!

  Në Shtëpinë Qendrore,
  more Komandant,
  ku tani i parë,
  është një intrigant!

  Ty – ky shkretëtirë,
  as të shkon në mëndje,
  i ligu të ligjve,
  në partinë tënde!

  Ç’djall të tha në kokë,
  nga shpella ta nxirrje,
  të ngjiste ca shkallë,
  veç me bythëlëpirje!

  Në hatër s’të bie,
  ty mender Saliu,
  sa të ta ndjejë erën,
  do fshihet si miu!

  Rri veç pak sekonda,
  jo një gjysmë ore,
  ta çlirosh nga bandat,
  Shtëpinë Qendrore!

  Dhe mos shko aspak,
  në të tjera vënde,
  sepse një besnik,
  ke në zyrën tënde!

  Ai ta ka mbajtur,
  emrin të florinjtë,
  se ti mbi të gjithë,
  i ke skraparllinjtë!

  Ai ngjan nga ty,
  shoku Komandant,
  ndaj me të pushtetin,
  e kemi garant!

  Në zyrën e madhe,
  të shokut Mehmet,
  është djalë i Kristaqit,
  që qe deputet!

  Ai ndonjëherë,
  bën sikur të shan,
  po nga ana jote,
  kandarin e mban!

  Eh, edhe në zyrën,
  e shokut Haxhi,
  ësht’ një oficer,
  pak mustaqeli!

  Vetëm pak mustaqe,
  siç i kish Haxhiu,
  dhe për këtë punë,
  i hoqi i ziu!

  Kaq – o Komandant,
  s’kemi më ç’të themi,
  se pushtetin tënd,
  neve prapë e kemi!

  Se do të humbiste,
  kot mendoi shpellari,
  kur në mes të natës,
  të krreu nga varri!

  Tani ik i qetë,
  dhe nuk ke pse vuan,
  se këtu shumica,
  akoma të duan!

  Ka dhe që të shajnë,
  e të hedhin gurë,
  për inat të tyre,
  unë të mburr – o burrë!

  Unë të mburr – o burrë,
  se jam realist,
  se s’jam njohur kurrë,
  si një enverist!

 14. alphade says:

  Berisha dhe halucinacionet e Makbethit …!!! Berisha pasi te vizitoje ISSI-n do ta mbaje vrapin te Kim Jong-un . Ne
  Korene e Veriut Berishovic Milloshevicin do ta shoqeroje senatori italian qe e ka mik per koke Jong-un !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *