Dash Shehi: Në PD ka deputetë që janë pro reformës dhe gati për ta votuar atë

Deputeti i opozitës Dashamir Shehi, në një prononcim për TemA TV, deklaroi se nuk do ta votojë Reformën në Drejtësi nëse nuk do të ketë një vendim politik të opozitës.

Megjithatë, kreu i LZHK-së, pjesë e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, flet me bindje se në grupin e opozitës ka deputetë që janë dakord për ta votuar Reformën në Drejtësi edhe pa nenin 88, atë që po mban peng konsensusin.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Dash Shehi: Në PD ka deputetë që janë pro reformës dhe gati për ta votuar atë”

 1. Fatmir Okaj says:

  Kta pune jane te thella e vetem Sala ja di dermanin. Nuk jeni ju tjeret per asgja. Vetem i perziheni yllit Berisha neper breke.
  Burr kombi e famile ndershme

  1. Ganiu says:

   Po pse more langaraq nuk e voton ? A perfaqeson interesat e popullit shqiptar qe gati 100% eshte per ta votuar apo perfaqeson interesat e familjes kriminele berisha? Ti more pijanec paguhesh me leket tona dhe jo pak per ta rregulliar kete vend dhe jo per ta mbajtur ende ne batakun e kriminelit berisha. Mos hajde te kerkosh voten vitin tjeter legen

   1. shqip says:

    kot e ke o dashi. si te votosh, si jo, ti e di me mire se ne se nuk do jesh me deputet. po pse i la mendja malltezet e dumet te mbajne ty me para? gjene mire, futi ndonje teke se edhe ajo te lezeton.

    1. Fshatari says:

     Dashi do 1 doppio raki +2 qofte

  2. robert says:

   Jepja mamane nje xhiro

 2. busho31 says:

  Cuni i ijes socialdemokrat, si gjithnje as mish, as peshk…

 3. Super says:

  Ky buz shtremti pijanec,te jep men.Ky eshte nje politikan mejhonesh qe nuk e kuptojme se si vazhdon te merret me politike ky langaraq qe e qi Sala.

 4. Pyetje e rendesishme! says:

  Kur e dha intervisten ky,para apo pas rakise?

 5. i larguari says:

  Po pse more Dashi nuk e voton reformen ti? Qellimi reformes eshte te permiresoje sistemin drejtesise ne Shqiperi qe eshte I korruptuar nga koka ne kembe! Nuk e do ti kete gje?
  Te votosh nje reforme qe permireson jeten e shqiptareve dhe keqeson jeten e hajdutve e krimineleve eshte jo vetem nje akt I drejte qytetar, por nje detyrim politik nqs do te qendrosh te meres me politike.
  Mos shkomi te gjithe mbas qeres se vjeter e te inkriminuar te Sali Berishes, se Salihu do t’j marre me vete dhe do ju varrose ne gropen qe I ka hapur vehtes me kohesh! Behuni pak te pavarur, tregoni pak trima e nje grimce patriot (se dinjitetin e keni shitur me kohe) dhe votojeni ate dreq reforme – qofte edhe formalisht! Te gjithe e dime qe edhe mbasi reforma te kaloje, hallet e Shqiperise nuk do te zgjidhen, dhe asnje nga politikanet qe kane vjedhur e vrare nuk do te denohet (ndonjeri edhe mabse – dashte ZOTI! ).
  Ti Dashi je nga ata politikane qe nuk ke duart me gjak dhe nuk je cilesuar si hajdut me cizme – sadoqe ndoshta e keni ngjyer pak gishin ne mjaltim e pushtetit. Mos kini frike nga Salihu. Salihu eshte ne gerhamant e fundit – ai politikisht ka vdekur – rron vetem si kufome! Mos u termbni nga nje “zambi” si Salihu! Dashi ti je burre I zgjur, dhe di t’i besh mire llogarite, beji edhe njehere dhe do shikosh qe do te dale me mire te votosh per refomen ne drejtesi. Keshtu te paketn do ikin ca nga ata gjyqtaret qe vodhen e tjetersuan pronat nga pronaret e ligjshem – (qe ti duhet ti mbroje apo jo?).

 6. raho says:

  Populli shqiptar nuk e ka problem nese nje IDIOT si ty nuk e voton reformen, shko mbas SALIUT, biles shko behu dhe rezident ne Tropoje, sepse edhe Tirana nuk te do me. IDIOTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

  1. niku says:

   Te deklarosh qe nuk e voton reformen ne drejtesi eshte marrezi, por kjo flete se je hajdut dhe ke frike nga prangat,po pse ore drejtesi partiake doni ju te behet ?, po edhe Enver Hoxha ndertoi nje drejtesi te pavarur. Ju doni nje drejtesi ku te keni perfaqesuesit tuaj te partise qe te mos ju ndeshkojne, kjo eshte kulmi. Ne se parlamenti nuk i merr votat e mjaftueshme per reformen ne drejtesi ,le te kalojme ne referendum popullor. Opozita mund te kete te drejte se nuk do qe te aprovoje nje reforme qe ti ndeshkoje, sepse jane pjesa me e korruptuar e shoqerise, ideatoria e korrupsionit ne shqiperi me ne krye sali berishen, ajo i ka borxhe popullit shqiptar. Ne se zgjedhjet behen si ne gjithe europaen dhe deputetet i zgjedh realisht populli, PD e ky zoteria qe deklaron se nuk e voton Reformen do kthehen ne OJQ,

 7. ALBAN DEGA says:

  Sent from my iPhone

  Begin forwarded message:

  From: Alban Dega
  Date: June 9, 2016 at 1:03:09 AM EDT
  To: Alban Dega
  Subject: OPINIONE: PAVARESIA DHE CLIRIMI I DIYTE I SHQIPERISE !

  Opinione

  THANK YOU US- EU BROTHERS !

  – Pavaresia dhe Clirimi i dyte i Shqiperise

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe Bashkimi Evropian u dhane fund spekullimeve, mashtrimeve, trillimeve dhe intrigave te Sali Rrrenes dhe Lulezim Genjeshtarit.
  Ne nje ze , ne nje kohe dhe me te njejtin qendrim ato shpallen hapur e vellazerisht qendrimin e tyre te vendosur kunder SHQUP-it per Reformen ne Drejtesi, si nje emegjence kombetare dhe ceshtje jetike per shqiptaret si popull e Shqiperine si shtet.
  Te votohet Reforma nje minute e me pare dhe cdo deputet te votoje sipas ndergjegjes e vetedijes se tij te lire demokratike dhe qytetare e jo sipas urdherave e nen kercenimet e Sali Impunitetit e Lulezim Antishtetit.
  Cka i dini deputetet! “Ushtare te Partise dhe Shokut Enver” apo marioneta ne duart tuaja te lara me gjak e me hajni! Marrja qofte me impunitetin dhe korrupsionin tuaj pa fund e pa ane!
  Mallkuar qofshi o kusare e vrastare te mallkuar! Eshte “urata” nga mijera nena e motra veja, femije jetime e pleq pa femije te 97-es e Gerdecit, te Orantos e 21 janarit… !
  Thank You US and EU Brothers!
  God bless USA and EU !
  Kjo Reforme jetike e urgjente per shqiptaret e Shqiperine krahasohet me Paavaresine Clirimin e dyte te Shqiperise
  Eshte Reforma qe do te cliroje shqiptaret e Shqiperine nga skallaveria e korrupsionit dhe skllaveria e impunitetit.
  E meritojme !
  Jemi populli me properendimore e me proamerikane ne Bote!
  Jemi populli e kombi i Gjergj Kastriotit Skenderbeut dhe Nenes se Perboteshme Tereza!
  Asnje popull ne Lindjen ish- komuniste nuk shkallmoi ish- diktaturen me barbare me kushtrimin :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!
  – E duam Shqiperine si Amerika Demokratike!…
  “USA…. EU…
  We love You
  We love You! ”
  Ishte edhe thirrja e grevisteve te urise ketu ne Nju Jork kunder “Bandes se Gangstereve ” dhe kunder “kesaj Mafie qe ka dale krejt jashte kontrollit ” qe na i mori peng jo vetem aspiratat tona por edhe Shqiperine me flamurin e tyre te rreckosur dhe me slloganin ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun ” te impunitetit e antishtetit.
  Drejtesia vonon por asnjeher nuk harron !
  USA…. EU…
  We love You!
  We love You !

 8. Paulsad says:

  Hahaha rezident ne Tropooj……

 9. beni says:

  Dashi keshtu thote se e do votoje edhe Ai.por nuk do Te dale hapur edhe jete se kuptoni.ai eshte I pari qe do e votoje MBAs mazhorances

 10. tomori i beratit says:

  Une vertet e dija per BURR te Ndershem kete Shehin por ky qenka vertet i pa fytyr.Nuk e kuptoj se si vazhdon e i lepihet ng a pas saliut ky qe e heq veten edhe si njeri i vertet Tiranas.Pty paske qen mut muti o dash sheh berisha.Harram gjith respekti im per kete bur te vogel batakçi.

 11. Jak-Boston says:

  Asnje deputet I parlamentit shqiptar nuk eshte me patriot dhe me qytetar se zoteri Shehi.
  Nese doni nje politikan te djathte te mirefillte dhe te pa infektuar me komunizem zoteri Shehi I ka ato atribute. Ata qe e shajne ose jane te keqinformuar ose jane mercenare interneti qe flasin me gojen e tyre dhe me mendjen e kryetareve te partive.
  Kerkimi i kompromisit eshte qytetari.

 12. Shkumbin Petrela says:

  O Dash i je betu Saliut per koken e ijes qe nuk voton reformen se edhe vite me pare Saliu tha se i ishe betuar per koken e ijes se nuk e kishe share.Ik o Dash se je bo edhe ti me regresin per nje rroge deputeti.Gjynaf se s’je duk dhe aq pa mend e karakter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *