Dash Shehi: Në PD ka deputetë që janë pro reformës dhe gati për ta votuar atë

Deputeti i opozitës Dashamir Shehi, në një prononcim për TemA TV, deklaroi se nuk do ta votojë Reformën në Drejtësi nëse nuk do të ketë një vendim politik të opozitës.

Megjithatë, kreu i LZHK-së, pjesë e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, flet me bindje se në grupin e opozitës ka deputetë që janë dakord për ta votuar Reformën në Drejtësi edhe pa nenin 88, atë që po mban peng konsensusin.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...