TemA TV/ 5 muaj nga rritja e çmimit të biletës, transporti publik në të njejtat kushte

Transporti publik qytetas në Tiranë vijon të mbetet në të njejtat kushte edhe 6 muaj pas rritjes së çmimit të biletës.

Edhe pse Bashkia premtoi përmirësim të shërbimt kjo gjë ende nuk ka ndodhur. Qytetarët ankohen për mungesën e higjenës dhe kondicionerët, pritjet në stacione si dhe vjedhjet.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “TemA TV/ 5 muaj nga rritja e çmimit të biletës, transporti publik në të njejtat kushte”

 1. liku--Kush me shan per debat nuk ia mban says:

  Po kjo ishte loja moreeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!
  Puna ishte sa te na hidhte hi syve xhaxhi Eri , qe na e shpjegoi rritjen e cmimit si “indeksim” ne baze te inflacionit.
  Tani hodhi lumin , te ………. kalin.
  Me mire ta besh rrugen ne kembe , se po hipe ne autobus hyn I thate dhe del qull ne djerse dhe me “ere te kendshme”.
  Turp !
  Dhe xhahxi Eri kapardiset televizioneve dhe na tregon rruget qe ka shtruar , dhe parkun tek liqeni.
  Na intereson me shume shendeti sesa rruget , o kryetar.
  Bileten e rrite sa deshe.
  Tani I nderuar xhaxhi Eri , veru gjoba atyre kompanive qe nuk ndezin kondicioneret , dhe nuk kane vene nje numer mjetesh per te mbuluar fluksin e njerezve neper stacione. Dhe cila kompani e perserit , hiqi licensen.
  Dhe , te lutem indeksoje prape cmimin e biletes , sepse inflacioni ka vajtur drejt 0 , dhe cmimi duhet te ulet ne 20 leke.
  ——
  … Ore se harrova , po keto kompanite e autobuzeve , ne dhjetor kur u vendos cmimi 40 leke , thane qe nuk jane dakord dhe do vazhdojne luften per ta cuar 70 , aq sa e donin ne fillim.
  Sikur nuk na kane zene syte me , ndonje proteste apo ankese te ketyre kompanive ?
  Apo edhe kjo ishte loje e xhaxhi Erit : ” Ju kompanite kerkoni bileten 70 leke , une do ta rrit deri ne 40 dhe do shes mend para qytetareve qe nuk e cova 70.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *