TemA TV/ Britani, Theresa May pasuesja e David Cameron

Theresa May është pasuesja e David Cameron si kryetarja e partisë konservatore dhe kryeministrja e Britanisë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë kryeministri aktual Cameron i do të paraqesë dorëheqjen e tij këtë të mërkurë. Ky vendim erdhi menjëherë pas daljes së Britanisë nga BE-ja.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *