Much Nano përfytyron një bisedë të Mërgim Mavrajt me Zotin në ditën e gjykimit

Mustafa nanoGazetari Mustafa Nano në emisionin e sotëm Zululand kishte një hyrje të vetën, ku në fokus ishte futbollisti Mërgim Mavraj. Ky i fundit, në një intervistë të këtyre ditëve dhënë një gazete gjermane, përgënjeshtroi zërat, që thoshin se Mavraj kish ndërprerë agjërimin gjatë Europianit. “Vetëm gjatë ditëve të ndeshjeve nuk kam agjëruar”, saktësoi ai.

Nano thotë se Mavraj ëstë një mysliman i devotshëm, të paktën këtë ka dashur të tregojë në një numër rastesh, sidomos kur refuzoi të veshë bluzën me siglën e një birre. “Mirëpo një mysliman i devotshëm”, vijon ai, “nuk ka të drejtë të prishë agjërimin për një ndeshje futbolli”.

Ndiqni më poshtë pjesën e fundit të qëndrimit të Nanos:

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Much Nano përfytyron një bisedë të Mërgim Mavrajt me Zotin në ditën e gjykimit”

 1. hashimi says:

  ky derri mavraj ma shum është nji turkofob se musllim ,por mendjemadh e idiot

  1. Argita_B says:

   I perkas fese se krishtere po kur degjoj injorante qe as nuk kane mare mundimin te lexoj’e kuranin dhe na servirin “keshillat” e tyre absurde ketu te vjen per te vjelle!
   Ka me dhjetra muslimane qe nuk bejne agjerim kur kane luajtur ndeshje futbolli dhe shume me praktikante se muslimanet e Shqiperise.

 2. Tarrasi says:

  Mero : pse e mban ende kete gazetar budalla , hidhe tutje ne ferr … pra se te te flakin ty lexuesit

  1. zuss says:

   Po kaq e rensishme qeka ca ka karin bo as bo mavraj..hajde lajm hajde..kto skane ca bojn duhet me shkrujt se sbon nai gjo..per mu ne skena dale nga komunizmi kto palaco gazetar pjella atyne osht mjer shqiptaret

 3. ateisti says:

  nano duhet te jete me i matur dhe te mos perdor kete gjuhe ne media(jo vetem kur flet per zotin) kam pas respekt se dukej si gazetar serioz dhe asjanes por me kte tregoj qe esht ber edhe ky pjes e rrumpalles dhe degradimit te shoqerise sone:shpreh vete keqardhje per kete njeri dhe veprim

 4. hahaha says:

  Muc Nano, sa poshte ke ra si gazetar o burre i dheut…merru me problemet qe shqetesojne me te vertete kete vend…lere Mavraj ne pune te vet…nuk po na shqeteson sjellja e tij krejtesisht personale dhe aspak ne kurriz as tendin dhe as te shoqerise sone…ai eshte profesionist i vertete dhe tregoi se punen per te cilen paguhet e ben shume mire dhe duhet falenderuar nga te gjithe…pjesa tjeter eshte 100% private e tij…keto qe ben ti jane goditje poshte belit…nuk e dij si do ndjehesh ti si person publik, po te improvizonte 1 gazetar tjeter dialogun tende me ish-baskesorten tende diten e divorcit….

 5. Labi says:

  Te verteten thote .shqiptarit nuk i ngjit asnje fe ka besuar vetem tek natyra zhgaravitja ne bulevard i poshterim shume

 6. Fanoli says:

  Halli I madh me Skraparllinje
  Ka rrezik te hash dhe dru
  Dy Ministra le te rrine
  Se na duhen dhe pa tru.

  Fan Noli

  Ky legeni Muc Nano e ka merak te pyesi cdo te fituar me pyetjen e fundit se cmendojne per Edi Ramen. Si pergjigje pelqen ti thone qe Edi Rama nuk eshte per kryeminister dhe se po e con vendin ne gremine. Per rrjedhim na del se vetem hajduti Meta mund ta drejtoje qeverine. O Muc legeni je shume I lexueshem ne qellimin tend djallezor e te paguar. Perse nuk I pyet te ftuarit se cmendojne per Ilir Meten? Ilir Meta nuk ka fytyre njeriu e jo me te jete udheheqes. Vjedhjet me bllok ne dore I kane siguruar kete kontigjent hajdutesh ne partine e Levizjes se Skraparllinje Imbecile.

 7. funerali says:

  Mustafa! thjesht je I madh. ja pra ky eshte art, ky eshte talent.
  me tre minuta monolog ke skualifikuar te gjithe delenxhilleret e fese myslimane tecilet kane pastruar plencat per ore pa fund emisjone tek ty dhe tek tjere gazetare.
  now they stupid devotion is completly fucked up.
  agjerimi nuk eshte per puntorine, me ate trupin e hajthem pa pike dhjami, qe I duhet te punoje edhe gjate ramazanit per te ushqyer familjen, agjerimi eshte per pasaniket barkdera.
  ai sherben per pastrimin e trupit fizik nga helmet dhe gazratqe prodhon ushqimi I thartuar I mbetur ne cepat e stomakut te zmadhuar dhe plencit gjigand plot mut. por nje rruge e dy pune; duke agjeruar barkderi kursen goxha para te cilat keshillohet tja japi fukarase per bamiresi.
  indjanet qe praktikojne jogen, pastrimin dhe dizinfektimin e trupit fizik e bejne me ushtrime fizike dhe nje gote shellire. kurse trupin shpirteror thjesht me meditim.
  nivelet e uleta te krishtere dhe myslimane trupin shpirteror e pastrojne me falje ndaj zotit por dhe me meditim per disa qe kane ndergjegje me te lartesuar.
  ne ndonje shkrim akademik per ndergjegjesimin e injoranteve duhen trajtuar tema te ndryshme te regullave fetare, psh pse mbahet kreshme ne pranvere per te shtuar tufen e bagetive ose pse eshte haram mishi I derit qe ka 50% dhjame ne nje vend ku temperaturat gjithe vitin arrijne 50 grade celcius.

 8. funerali says:

  ky eshte art gazetaresk por edhe art si art. me vetem tre minuta monolog ke shembur cmendurine.

 9. anonim says:

  ha ha ha, cna bere te qeshim o mustafa … sa kot

 10. mustafai says:

  Nano c’ishte ky budallallek? C’ke dashur te tregosh? Mos padashur ke dashur te tregosh qe e njeh fene islame? Pse kaq i shqetesuar se cfare thote a mendon Mavraj? Marrja e atributeve te Zotit ne gjykim, qofte edhe ne menyre imagjinare te ben qesharak. Pse e ke kaq te veshtire te pranosh qe Islamin e kane perqafuar qe nga poete te dores se pare (E.H, R.Z, A.B) deri ne futbolliste te nivelit evropian si Shkodrani apo Mavraj. Gjithe ky investim yti ndaj Islamit, shpresoj te mos jete thjesht interesim gazateresk, ne sensin qe ke gjetur nje teme qe mund te terheqe audience, por te shkoje pertej kesaj.

 11. fieraku NGA ferrasi says:

  Ti ske as si ta perfytyrosh
  Je nje derr ne ferr.

 12. kuadri_art says:

  do e pershendes mavrajn me Nese ke bere gjynahe nje dite do ti lashe, allahu nuk thote te mos pishe e te mos hashe,prandaj ngrij kupa e ……………..,luaj futboll se ke shekuj qe do fleshe ne qetesi.

 13. unë says:

  Zoti Nano paska një mendim tepër të lartë për veten, përderisa merr guximin të gjykojë si Zot.
  Më duket shumë absurde të merresh me mënyren e besimit ne fe të një personi cilido qoftë ai, përderisa ai nuk cënon në asnjë lloj forme dikë tjetër.
  Dhe sa për info Z. Nano nqs nuk e keni marrë vesh deri tani. Mavraj është futbollist profesionist, siç është puna apo detyra juaj Z. Nano të shkruani e tija është të luaj futboll. Pamvarësisht në e bën një punë me qejf apo jo, gjithsecili duhet të japë më të mirën e mundshme, gjë që ju Z. Nano duhet ta keni parasysh në shkrimet e ardhshme. Dhe një këshillë të fundit, Informohuni ose lexoni për agjërimin në gjëndje pune. Agjërimi është dëshirë dhe jo kusht.

 14. xxxy says:

  Hahaha….cfar idiotlleku!po biseden tende e ke perfytyrurar ndonjehere?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *