Rexhep Meidani kundër Ramës për prishjen e fasadës te stadiumi: Nuk keni parë gjë akoma!

meidaniKa reaguar edhe Rexhep Meidani lidhur me prishjen e fasadës te stadiumi “Qemal Stafa”.

Meidani i është bashkuar zërave kundër kryeministrit Rama duke thënë se “nuk keni parë gjë akoma”.

“Nje mik i mire, ndjekes i kujdesshem i perplasjeve politike-mediatike me dergoi sot kete mesazh: Pse cuditen? A nuk ndodhi po e nejta gje me kinemane “17 Nentori” apo dhe me kinemane “Republika” disa vite me pare?! A nuk po ndodh e njejta gje me stadiumin “Qemal Stafa” dhe fasaden e tij?! A nuk shoqerohen ato me ndertime shumekateshe?! Po, pse?…Ende nuk qenka e qarte apo “nuk keni pare gje akoma”. Ne fakt, nje pyetje per te gjithe duhet te jete: cili objekt publik e ka tashme radhen?…

Pikerisht, me kete mesazh te thjesht, por teper kuptimplote, ai me ndricoi mendjen? Shpresoj qe keto reshta te tij t’iu ndricojne mendjen edhe juve…”, shkruan Meidani.

REMOTE_ADDR:[]

38 komente në “Rexhep Meidani kundër Ramës për prishjen e fasadës te stadiumi: Nuk keni parë gjë akoma!”

 1. Pro reformes says:

  Boll se na i shpife.
  Ju vetem per interesin tuaj mendoni.
  Turp.

  1. Dule Kulufi says:

   Ik o Xhep e futi ndonje kos a dhalle andej nga Poradeci, me qafsh aman se je bere si koqe kandari. Si more burre tere spiunet I ke permbledhur ne nje dore dhe je bere zedhenesi I tyre. Kot e ke, Deni yt eshte kokra e gomarit dhe me shkrimet e tua, apo pa shkrimet e tua, ai gomar se gomar do mbese. Ndryshimi eshte nese do jete thjesht gomar, apo gomar e zog gomarit.

  2. u dhim tu qesh says:

   Ec Majdanozo jepi …

  3. Toni says:

   Shko more bajge e felliqur. Ai po nderton nje piramide te re dhe ju gjoja tregoni kujdes per mbeturinat komuniste. Na beni sikur stadiumi te ishte amfitetar ilir. Keto mbeturina komuniste duhet te zhduken pa gjurme nga faqja e dheut. Vetem sa tregoni qe jeni njerez te ndyre. Mbeturina te komunizmit dhe bythelepires te Sali qenit.

 2. keto kohet e fundit imam rexhepit shkrimet ia pergatite sekretaria e perbere nga te deleguarit e isi-t dy K-te kac islami e kreshnik spahiu. mjere shqiperia ke paska pase ule ne karrigen e presidentit, binjak I bujarit, I njellojit si basha kryetar bashkie I emeruar ne tirane, qe vetem ngrohu karrigen. une mendova se djali ka ngjare nga e ema qe ishte aq I trashe, por I paska ngjare edhe nenes edhe babait. o rexhep te ka humbur busulla, po ecen kuturu ne xhunglen 2K-ve. na rrofsh reeexheeeep, qe po ben prova ne xhungel me djalin e po pergatitesh per meidan. edhe njehere te na rruash.

 3. Gimi says:

  Mumjes I erdhi goja.

 4. endri says:

  do jesh shume i merzitur kur te mbaroje ai stadium. Gjynaf se ke qene edhe sportist! por pa problem, ti do harrohesh per cfare thua, stadiumi do mbetet!

 5. Ta rrasi says:

  Waaaaauuuuu….u zgjova ti pule qafrrjepur qe flet si grate e peshtira atje ku nuk ka njeri. Following te patten vec nje here si burre me ze te larte per gjera madhore e lere stadiumin se nuk kerkojn pare kurre ndeshje Futbolli po dhe ti si kryekriminel Bin Richard o cun mami luaje vec kukulla me cupkat e komshinjve

 6. loni says:

  Edhe nje kryeminster qe po ben shume Pune ,keto e sulmojne yyyyy rrace e poshter ,ca Presidenti ka qene ky more,presidentet nuk flasin keshtu, ka bere 3 stadiume te rinj te bukur more qener (Ebasan,Dinamo,Shkoder),dhe ka nisur te katertin ne Tirane ,meqe jemi te sporti,shpresoj qe populli ti mbaje mend ket gjera

 7. Ta rrasi says:

  Waaaaauuuuu….u zgjova ti pule qafrrjepur qe flet si grate e peshtira atje ku nuk ka njeri. Fol te patken vec nje here si burre me ze te larte per gjera madhore e lere stadiumin se nuk ke pare kurre ndeshje Futbolli po dhe ti si kryekriminel Bin Richard o cun mami luaje vec kukulla me cupkat e komshinjve. Yt shurraq anemia.

 8. liqeni says:

  foli dhe ky fenda e ftote. . . . .mjer ne ke kemi patur ne krye te shtetit……..

 9. tomsojeri says:

  ore po ky cpati???? Cfar hengre e po pellet o Rosinant i ngordhur ! Kush te ka hipur e po te fut ne “betej”o plak ? U bere karagjoz por nuk te shkon roli kllounit ! Heshte kaq vjet e sthe nje fjal ateher kur duhej , se po na cudit te terve o mumje balsamosur !………

 10. Moisi Golemi says:

  Edhe ky si Saliu. I ka derguar mesazh ne inbox “qyqari dixhital”.

 11. Dr says:

  Fasade e shemtuar komuniste e vjedhur nga kinezet,
  Shume mire qe e prishi

  1. eeeeej says:

   Ketu e ke gabim o buf! Fasada vertet u ndertua nga komunistet (bravo ju qofte se vetem ata kane ndertuar stadiume ne Shqiperi),por sipas projektit italian. Asgje nuk u ndryshua ne projektin e stadiumit qe ishte pergatitur gjate pushtimit fashist nga arkitekte italiane,por komunistet e ruajten projektin dhe mbaruan perfundimisht punimet ne 1946! Prandaj ja ke fut kot per fasaden e cila me te vertete ishte shume e bukur dhe e vecante. Sa per ceshtjen e arkitektures komuniste,ajo eshte fantastike. shiko psh Kryesine e Kuvendit (ish-KQ),Pallatin e Kultures,Hotel Tirana,Muzeu Historik,Pallati i Kongreseve,Piramida,Kryesia e Presidences …
   Megjithate sipas te gjitha gjasave ajo fasade do te rivendoset po aty ku ishte ne forme muzeale dhe do te ruhet (me sa degjova vetem dy bazorelievet qe ishin vendosur aty nuk duan ti ruajne,por edhe kjo eshte jo e sigurte,edhe mund te rivendosen)!

   1. Toni says:

    Arkitektura komuniste ishte nje arkitekture pa ngjyre, pa jete, e vdekur. Ne udhetime shume te pakta he te shkurtra jashte vendit gjate regjimit komunist te binte menjehere ne sy ndryshimi me perendimin qe kihste ngjyra te gjalla, te bukura, terheqese, dhe plot jete. Ishte krijimi i lire i njeriut te lire. Ne Shqiperine komuniste ashtu si edhe ne Kinen komuniste ngjyrat qe dominojne godinat jane grija dhe tulla e kuqe apo e bardhe apo parafabrikatet. Kur vjen ne Tirane dhe del neper lagje shikon vepren e shemtuar te komunizmit. Te duket vetja si ne Kandahar apo Alepo. Shto ketu edhe plehrat dhe njerezit agresiv, plus shurrimet neper rruge dhe e kupton vete se cfare supe e qelbur eshte Shqiperia dhe trashegimia komuniste. Pale te shkosh neper rrethe, merr Pogradecin dhe te shikosh se cfare mbeturinash qe na ka lene komunizmi. Mjaft me me bullshit. Shkaterrojeni ate dinosuar komunist pa vlere dhe ndertoni nje te bukur qe te mbetet atje per 50 vjetet e ardhshem.

 12. Drini says:

  Bla bla bla. Thuaj ndonje gje per te qene o zoti ish president. Ju ka mbetur ora pas.Aman o sali ku do ikesh ? ku do te na lesh ne?-1997, Vetm keto kujtoj nga ju zoti ishpresident. Si pedagog shume thone ke qene i afte por shume nga studentet e tuaj te fizikes speciale qe te kane njohur me mire thone: Njeri zemerngusht, cmirzi egoist

 13. MeteH says:

  O Xhepi.Fol sa te duash..djali nuk te kthehet ne dogane se ka vjedhur popullin.Rama do bei mrregullira ne Tirane e ne gjithe shqiperine te pelcashesh ti dhe Saliu e KO.Ti je nje qurrash qe nuk di te lidhesh breket e tua e jo te besh shqiperin

 14. miri says:

  E cuditshme ! Nuk duan te ndertohet asgje. E kane shpirtin tek muret e qerpicit. Pa tjeter qe ne femijeri kane ngrene ne sofer dhe me luge druri ne nje sahan.

 15. Merohuana says:

  Cte duhet qe flet o rexhep. Do behesh pishman sa po tibleshoje qent rama dhe mero. Do ti bejne cop pantallonat do te lene me brek. I ke lexuar keta qent komentues qe rrine si qeni ne hije dhe i sulet cdo kalimtari? Cndryshim kane? Qen per qen. Te terbuar si ata si keta. Nje sinjal duan nga mero dhe pantallonat e tua ma qane.
  Eshte dhe ai qeni bulldog blendi mane. Ai sulmon nga kodra matane. Sidomos kur nuk i kane hedhur ndonje kocke.

  1. Toni says:

   Ti ka mundesi te jesh Den gomari, por te pakten gomari punon ndersa ti je krejt i pa afte.

 16. Arber says:

  I lave enet o Rexho?!

 17. Labi says:

  Mut i biri mut i jati mut ai qe beri tane.

 18. Labi says:

  Mut i biri mut i jati mut ai qe beri tane . Orexhep qe qelbe dynjane

 19. qytetari says:

  Po pse duhet ta prishesh patjeter imazhin e respektuar qe ke pasur… Nese nuk ke ndonje gje te mire per te thene, me mire hesht!!!! Pse akademiket duhet te degjenerohen deri ne kete pike???!!!! Keqardhje per ty profesor, qe degjeneron veten deri ne kete nivel ordiner…

 20. shqipe says:

  Urime o Mejdan!
  Me se fundi kerkesa juaj per antaresim në klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin” u plotesua, megjithese vetem lloqe-lloqe ke bere deri tani, “kolloqithje me rigon”, si i thone fjales. Perse do te mbahesh mend ti? As ’97 ke bere e as Gerdec, jo se jo. Por megjithate, qenia juaj ne Klanin Kapo dhe sidomos qendrimi shvejkjan qe mbani sot kundra “Kokes se Meduzes”- Rama, ju bejne te denje per te milituar ne “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”.
  Sot, ne nje ceremoni te veçante në klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”, nje anetar tjeter dinjitoz per kete klub, morri miratimin per tu pranuar si Anetar i Asociuara i Klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”, duke mbajtur gjithashtu edhe postin e Ndihmes Kryetar i “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”:
  -“Ja sheshi, ja mejdani, ja dhe Xhepi Kapedani “- president nderi i oborrit- Rexhep Mejdani
  Prezantimin e shumepritur dhe dorezimin e Kartes se Antaresise e beri:
  Kryetari i klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”-“Bujari ju degjon”-Bujar Nishani,
  ne prani te
  Nen Kryetarit- “Toqja qe qesh”-Arja Çani dhe
  Sekretares-“Kape per leckash, qite jasht”- Jozefina Topalli(Çalamani).
  Ishin te pranishem gjithashtu Anetaret, e asociuar te klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”:
  1) Fytyra e vrenjtur, me sy të vegjël”, pushti politik- Oerd Bylyk(Kiçi)Bashi,
  2) Fytyra e qeshur”, pijedashësi – Arben Ristani,
  3) Dy-pllom-ati i tredhur”, miku i Sypeshkaqënit-Aldo Bumçi,
  4) Tutto muscoli, niente cervello”-loloja i oborrit-Flamur Noka,
  5) Arkitektit popullor” – i shpifuri – Fatos Lubonja,
  6) Njëkërcu në Londër” – Njëpllomati – Gjol Berisha(Alias Mal Berisha),
  7) Merre me lëng, se mishi mbaroi”- Sqapi -Agron Gjekmarkaj,
  8) Mendja e madhe e keqja e të zot”- Veshëgjati – Besnik Gjongecaj,
  9) Bukuroshja e zgjuar”-E para e K.ç.k. -ve – Grida Suma(Duma),
  10)Gazetari dhe ’Anal’-isti i pa arritshëm shvejkjan -Genc Burimi,
  11)Derri i butë ha në dy hale”-“KokëTuli”- Genc Gjokutaj,
  12)Po me urën ç’patën?” “Kalorësi i fytyrës së Vrejtur” -Alias Nic RedBlack- Kreshnik Spahiu,
  13)Dhallë dhallë moj bukuroshe, unë hidh ujë ti po Bardhoshe”-Bozaxhiu i oborrit- Adriatik Llalla
  14)I vogël Artist, i rritur Qeros Lecca Culo”- Pistolero i oborrit-Genti Strazimiri.
  15)Bëm baba, të të ngjaj-” Vetull Shkruari kopetent i oborrit”-Alias Çim Gjata(jo Peka)-Çlirim Gjata,
  16)Shko e mblidh hashashin, kaq po të them- Foto modelja e oborrit- Albina Deda,
  17)Keq me burrë, keq pa burrë, ……..- Super ekonomatja e oborrit-Suzana Guxholli,
  18)Mimoza Llastica – Dollapi pa kapak i oborrit -Mimoza Hajdarmataj.

  Kryetari i Nderit i
  “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”-
  “Qëni që të ha tinës” –Mareshalli SuperSali.

 21. shqipe says:

  Urime o Mejdan!
  Me se fundi kerkesa juaj per antaresim në klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin” u plotesua, megjithese vetem lloqe-lloqe ke bere deri tani, “kolloqithje me rigon”, si i thone fjales. Perse do te mbahesh mend ti? As ’97 ke bere e as Gerdec, jo se jo. Por megjithate, qenia juaj ne Klanin Kapo dhe sidomos qendrimi shvejkjan qe mbani sot kundra “Kokes se Meduzes”- Rama, ju bejne te denje per te milituar ne “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”.
  Sot, ne nje ceremoni te veçante në klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”, nje anetar tjeter dinjitoz per kete klub, morri miratimin per tu pranuar si Anetar i Asociuara i Klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”, duke mbajtur gjithashtu edhe postin e Ndihmes Nen Kryetar i “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”:
  -“Ja sheshi, ja mejdani, ja dhe Xhepi Kapedani “- president nderi i oborrit- Rexhep Mejdani
  Prezantimin e shumepritur dhe dorezimin e Kartes se Antaresise e beri:
  Kryetari i klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”-“Bujari ju degjon”-Bujar Nishani,
  ne prani te
  Nen Kryetarit- “Toqja qe qesh”-Arja Çani dhe
  Sekretares-“Kape per leckash, qite jasht”- Jozefina Topalli(Çalamani).
  Ishin te pranishem gjithashtu Anetaret, e asociuar te klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”:
  1) Fytyra e vrenjtur, me sy të vegjël”, pushti politik- Oerd Bylyk(Kiçi)Bashi,
  2) Fytyra e qeshur”, pijedashësi – Arben Ristani,
  3) Dy-pllom-ati i tredhur”, miku i Sypeshkaqënit-Aldo Bumçi,
  4) Tutto muscoli, niente cervello”-loloja i oborrit-Flamur Noka,
  5) Arkitektit popullor” – i shpifuri – Fatos Lubonja,
  6) Njëkërcu në Londër” – Njëpllomati – Gjol Berisha(Alias Mal Berisha),
  7) Merre me lëng, se mishi mbaroi”- Sqapi -Agron Gjekmarkaj,
  8) Mendja e madhe e keqja e të zot”- Veshëgjati – Besnik Gjongecaj,
  9) Bukuroshja e zgjuar”-E para e K.ç.k. -ve – Grida Suma(Duma),
  10)Gazetari dhe ’Anal’-isti i pa arritshëm shvejkjan -Genc Burimi,
  11)Derri i butë ha në dy hale”-“KokëTuli”- Genc Gjokutaj,
  12)Po me urën ç’patën?” “Kalorësi i fytyrës së Vrejtur” -Alias Nic RedBlack- Kreshnik Spahiu,
  13)Dhallë dhallë moj bukuroshe, unë hidh ujë ti po Bardhoshe”-Bozaxhiu i oborrit- Adriatik Llalla
  14)I vogël Artist, i rritur Qeros Lecca Culo”- Pistolero i oborrit-Genti Strazimiri.
  15)Bëm baba, të të ngjaj-” Vetull Shkruari kopetent i oborrit”-Alias Çim Gjata(jo Peka)-Çlirim Gjata,
  16)Shko e mblidh hashashin, kaq po të them- Foto modelja e oborrit- Albina Deda,
  17)Keq me burrë, keq pa burrë, ……..- Super ekonomatja e oborrit-Suzana Guxholli,
  18)Mimoza Llastica – Dollapi pa kapak i oborrit -Mimoza Hajdarmataj.

  Kryetari i Nderit i
  “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”-
  “Qëni që të ha tinës” –Mareshalli SuperSali.

 22. shqupi says:

  Urime o Mejdan!
  Me se fundi kerkesa juaj per antaresim në klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin” u plotesua, megjithese vetem lloqe-lloqe ke bere deri tani, “kolloqithje me rigon”, si i thone fjales. Perse do te mbahesh mend ti? As ’97 ke bere e as Gerdec, jo se jo. Por megjithate, qenia juaj ne Klanin Kapo dhe sidomos qendrimi shvejkjan qe mbani sot kundra “Kokes se Meduzes”- Rama, ju bejne te denje per te milituar ne “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”.
  Sot, ne nje ceremoni te veçante në klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”, nje anetar tjeter dinjitoz per kete klub, morri miratimin per tu pranuar si Anetar i Asociuara i Klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”, duke mbajtur gjithashtu edhe postin e Ndihmes Nen Kryetar i “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”:
  -“Ja sheshi, ja mejdani, ja dhe Xhepi Kapedani “- president nderi i oborrit- Rexhep Mejdani
  Prezantimin e shumepritur dhe dorezimin e Kartes se Antaresise e beri:
  Kryetari i klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”-“Bujari ju degjon”-Bujar Nishani,
  ne prani te
  Nen Kryetarit- “Toqja qe qesh”-Arja Çani dhe
  Sekretares-“Kape per leckash, qite jasht”- Jozefina Topalli(Çalamani).
  Ishin te pranishem gjithashtu Anetaret, e asociuar te klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”:
  1) Fytyra e vrenjtur, me sy të vegjël”, pushti politik- Oerd Bylyk(Kiçi)Bashi,
  2) Fytyra e qeshur”, pijedashësi – Arben Ristani,
  3) Dy-pllom-ati i tredhur”, miku i Sypeshkaqënit-Aldo Bumçi,
  4) Tutto muscoli, niente cervello”-loloja i oborrit-Flamur Noka,
  5) Arkitektit popullor” – i shpifuri – Fatos Lubonja,
  6) Njëkërcu në Londër” – Njëpllomati – Gjol Berisha(Alias Mal Berisha),
  7) Merre me lëng, se mishi mbaroi”- Sqapi -Agron Gjekmarkaj,
  8) Mendja e madhe e keqja e të zot”- Veshëgjati – Besnik Gjongecaj,
  9) Bukuroshja e zgjuar”-E para e K.ç.k. -ve – Grida Suma(Duma),
  10)Gazetari dhe ’Anal’-isti i pa arritshëm shvejkjan -Genc Burimi,
  11)Derri i butë ha në dy hale”-“KokëTuli”- Genc Gjokutaj,
  12)Po me urën ç’patën?” “Kalorësi i fytyrës së Vrejtur” -Alias Nic RedBlack- Kreshnik Spahiu,
  13)Dhallë dhallë moj bukuroshe, unë hidh ujë ti po Bardhoshe”-Bozaxhiu i oborrit- Adriatik Llalla
  14)I vogël Artist, i rritur Qeros Lecca Culo”- Pistolero i oborrit-Genti Strazimiri.
  15)Bëm baba, të të ngjaj-” Vetull Shkruari kopetent i oborrit”-Alias Çim Gjata(jo Peka)-Çlirim Gjata,
  16)Shko e mblidh hashashin, kaq po të them- Foto modelja e oborrit- Albina Deda,
  17)Keq me burrë, keq pa burrë, ……..- Super ekonomatja e oborrit-Suzana Guxholli,
  18)Mimoza Llastica – Dollapi pa kapak i oborrit -Mimoza Hajdarmataj.

  Kryetari i Nderit i
  “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”-
  “Qëni që të ha tinës” –Mareshalli SuperSali.

 23. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Me ne fund,pushimet ne Pogradec, e nxorren nga koma Mejdanin !
  Liqeni i Oherit ka frymezuar vetem poetet dhe artistet.

 24. jani says:

  Boll mo kar boll. Nuk riciklohesh me o tyc. Koha jote perendoi shko nxirr qenin xhiro bashke me burrin e denionit.ne fund do ngeleni si mut kur ta shikoni.

 25. Mali says:

  I nderuar profesor Mejdani! Une qe po shpreh mendimin tim, jam edhe dashamiresi juaj, por thjesht per etike nuk po zgjatem shume vetem dua tju them:” Mos degjoni gruan tuaj Lidren dhe aq me keq djalin Denin, pasi po tregoheni teje i vogel dhe papetsonalitet”.

 26. baffo says:

  XHEPIdo te dije se cili objekt e ka rrallen tani ate e di une objekti qe ka rrallen tani je ti mor fytyre e qelbur qe nuk po len gja pa thane kunder RAMES e pse vetem se ta hoqi ate hajdutin qe ke ne shpi nga puna por tani rri i qete se edhe ti aty e ke

 27. baffo says:

  flm TEMA qe ma postuat komentin

  1. Pleksiglas says:

   E mer ti se kishe shkruar nje koment te rralle dhe brilant. Tashti mbas komentit tend te mrekullueshem (me thuaj sa u mendove deri sa e shkrove) shqiptaret nuk kane me probleme dhe do te marshojne fitimtare perpara si gjithmone te dhjere deri ne fyt, por krenare.

 28. Dr says:

  Fasada fashiste dhe komuniste pa kurfare vlere ,
  Juve qe ju pelqen fasada e vjeter shkoni kerkoni azil ne koren e veriut ….hahaha palla

 29. alohade says:

  Rexhep Bollokumes , me ne fund iu hap goja per t’na servirur brockulla !!!
  Sa ishte Sali Milloshevici asnje here nuk fole more faqezi ! Dhe kete e bere
  duke u nisur thjeshte nga interesi personal ….!!!
  O zoti Rexhep Taipi nje filosof i madh thote : ” Sikur aksiomat gjeometrike te preknin
  interesat e njerezve , ata do t’i pergenjeshtronin” !!!

 30. logjika says:

  Paska filluar dhe Rexhepi si Saliu, i dergojne mesazhe! PO ky Rexhepi qe kur i hoqen djalin nga puna eshte bere kritike ndaj Rames. Paskemi pase nje president memec qe i ka ardhe goja kur i shkelen interesat. Pse e diskretiton vete o Rexhep tani ne pleqeri; pse nuk ndenje si ishe por e zbulove kaq vone karakterin tend egoist dhe interesaxhi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *