“Bomba” e Wikileaks: Do trondisim zgjedhjet presidenciale në SHBA!

AssangeJulian Assange, themeluesi i Wikileaks ka premtuar se organizata e tij do të publikojë dokumenta të reja që hedhin dritë mbi zgjedhjet Presidenciale që do të zhvillohen ne 8 nëntor në SHBA. Me rastin e 10-vjetorit të themelimit, Assange ka premtuar se organizata do të bashkëpunojë me më shumë media për të ekspozuar sekretet qeveritare dhe të korporatave.

Wikileaks do të publikojë dokumenta mbi zgjedhjet presidenciale amerikane para 8 nëntorit.

Paralajmërimi u bë nga themeluesi Julian Assange në një deklaratë të shumëpritur nga teatri Volksbuhne në Berlin, ku ai mohoi akuzat se publikimet do të dëmtojnë imazhin e kandidates demokrate Hillary Clinton.

Assange sqaroi se deklaratat e tij lidhur me këtë çështje ishin keq-përdorur.

Në llogarinë e tij në Twitter, Assange njofton se Wikileaks që sot feston dhe 10 vjetorin e krijimit do të publikojë dokumenta për 10 javë me rradhë, raporton Oranews.

Assange ka premtuar se organizata po zhvillohet dhe po planifikon ta shtrijë bashkëpunimin e saj me të tjera media, përtej 100 aktualeve.

Assange la të kuptohej se Wikileaks ka kaluar në disa ndryshime në financim dhe organizim.

Themeluesi i Wikileaks gjithashtu premtoi se do të publikonte dokumenta lidhur me luftën, naftën, Google dhe survejimin masiv, teksa i bëri thirrje ndjekësve të tij ta mbronin Wikileaks nga sulmet.

Projekti që ka për qëllim të ekspozojë sekretet qeveritare dhe të korporatave, është kthyer nga një faqe e panjohur e gazetarisë në një fenomen global.

Ndër publikimet më të bujshme të saj përfshijnë dokumentat ku detajohen pajisjet ushtarake amerikane të dërguara në Afganistan dhe Irak dhe procedurat operacionale të sjelljes ndaj të dyshuarve për terrorizëm në burgun e Guantanamo Bay.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në ““Bomba” e Wikileaks: Do trondisim zgjedhjet presidenciale në SHBA!”

 1. enter"" says:

  Bravo Julian!!!
  Cirrja masken vendit te poshter

  1. TARRASI says:

   Shko mer kopil Rus qe nuk te dihet baba se nuk e rruan njeri per Jualianin e leshit qe po perdoret si kukull e Putinit.

   Juliani eshte njeri qe mendon vetem per veten e tij dhe asnji tjeter.

   1. enter"" says:

    Prandaj plasi me e vra Hillarija kete.
    Prit se skeni pa gje akoma…………….vazhdoni e jepijani bythen ameriqise, me duket se ju pelqen qe ka tere keto vita qe ta fut sa krahu….po ku kupton ti…ti je akoma ke filmat e hollileshit

   2. Aleksander says:

    Shume gabim Tarras, kopili nuk eshte rus por grek …kerkoi falje kopilit !

 2. Delete says:

  Populli i thjeshte amerikan e do julianin vetem injorantet shqiptare nuk e dun

  1. TARRASI says:

   Populli i thjeshte amerikan ska pasur asnje lloj dobie nga Juliani dhe habiten per USA e ka toleruar kaq shume kete bastard te ndyre.

 3. Delete says:

  Populli i thjeshte amerikan e do julianin vetem injorantet shqiptare nuk e dun .

  1. enter"" says:

   Jeni gabim, populli I thjesht amerikan e ka trurin e mpire nga propaganda e felliqur dhe nga klori I tepert ne ujin e pishem.

   1. asd says:

    Kush je ti qe flet nga lartesite ?
    E kullote lopen apo ke ndez komputerin pa kryer punet e dites?

   2. Sulo says:

    5$ bojne 40 bidona 0.5l me uje, ta merr mendja se pi njeri uje cezme ketu mer kokrra loqes?
    Rri e merru me aktualitetin e Ciprasit, leni miletin se i qa vet hallet e veta.

    1. enter"" says:

     Cpune ka Ciprasi o idiot me brire, o injorant shqipfoles?
     Shko e lexo pak, se ta ka mpi truni kaptinen.

     Ti kujton se uji ne bidona eshte uje burimi…hahahahahahaah,…..hahahaahah…ik o deleeeeeeee, o deleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 4. Daku says:

  Ik o enter suma futi raki me gjize e mos na boj si i zgjut.

 5. Pellazgos says:

  Veprat vleresohen nga perfundimet.
  Mire tru nuk kini,po sy nuk shikoni qe karamelet e rrumbullakta qe bien me apo pa pilote,kane per qellim qe ne nje te ardhme te “afert” nja 10.000vjet afro Amerika do sjelle Dhimokratia
  Ku di populli amerikane se cbehet,media dhe televizionet jane te censuruara dhe te udhezuara nga Qeveria amerikane dhe cifutet.
  E harruat Vietnamin?
  Cthem une,keta harruan ata qe i perdhunuan,vrane,moren pengje.(atehere ishim Othodokse te gjithe ne Bizantin me emra dhe Kishe Greke),
  Te harrosh dike qe te merr femijen (nga cdo shtepi harac nje djale) dhe nenat,vellezerit ti qajne per se gjalli?
  Keto ndodhin vetem ne Albanistane gjoja jini Shqipetare te nderuar kur ne te vertete sollet institucionet Xhamija qe misioni i tyre eshte antikombetare anti Jeorgios Kastriotis i quajtute Gjergj!
  Vrllai Kostandin?
  Kaq budallenj kujtoni se jemi?
  Kur Kastriotis thote qe ne jemi bijte e Zeusit,pasarrdhes te Axileas,Pirros,Megas Alekandros qe nuk ka as edhe nje dokument qe nuk ishin Greke,se ndryshe do behej nami nga Sllavet,Cifutet,Fashistet,Ametikanet qe mbeshtesim Shkupin
  Nuk behet komb me Theoria qe filani apo fisteku tha qe Ilyret nuk jane Greke.
  Po sy ne balle nuk keni qe ne cdo pellembe Thetro,Polis,Arkeollogji Helene,emra te Toponimeve te ndryshuara nga Greke ne “shqipetare” por me komande Islamike.
  Ne vend qe te jemi krenare sic luftuan Arvanitasit bashke me vrllezerit Greke per nje komb Ilyro Epirote jemi bere nje shtet pa identitet,qe ad emrin nuk ja dime nga na vjen.

 6. vito says:

  Ky del cdo jave e thote te njejtat idiotesi. Bombat e ketij jane flluska sapuni.

  1. enter"" says:

   Flluska sapuni? HAahahaahah, o katran, jane te verteta. Fale ketij po degjenerohet politika ameriqene

   1. ela says:

    aman per koken tende.Ka mbetur politika amerikane me e vleresu nji laparos si puna jote

 7. Niku says:

  Esht shume e thjeshte.

 8. agnostic says:

  Jo more jo ,populli amerikan nuk di gje.As shqiptaret e amerikes nuk dijne gje.Ju avokatet e Assanges i dini te gjitha.Amerika me nje pordhe ju fshin nga faqja e dheut.Ikni e kullotni lopet se per tjeter gje nuk jeni.Funderina.

 9. LORA says:

  Mendoj se Julian Assange dhe Wikileaks punon per te miren e njerezimit,per ekulibra te drejta te Globit tone,,,qe ndonjehere bien ndesh me interesat strategjike te SHBA-ve.
  Zoti e bekofte kete ekip dhe ndergjegja e vetedija humane t’a mbroje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *